Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

2007. febr. 17. 15:39
Az evezredek ota issza az emberisegen erdemes elgondolkodni. Zsirhoz jutottak altala, amire szukseguk volt az ehezesekkel, jarvanyokkal tizedelt evszazadokban. Viszont a varhato elettartam ha csak 1000 evre megyunk vissza, 30 korul mozgott. Az atlag magassag 160 centi volt. Azota majdnem megharomszorozodott a varhato elettartam, nem kell felnunk a fagytol, nem kell a jarvanyoktol, van pennicillin stb, az embernek ahogy fejlodik, at kell ertekelnie a taplalkozasat is, mert nem ugyanazok a szuksegletek, mint regen. Ami regen rovid tavon hasznosnak minosult, az hosszu tavon nem feltetlenul. Miert van sok idos embernek csuntritkulasa, holott ok tejen nottek fel, es egesz eletukben ittak es sajtot is ettek? Mert csak zsirt ad a szervezetnek, az allati eredetu kalciumot nem tudja az emberi szervezet hasznositani. Jo, a megszokas nagy ur, belenk nevelodott, hogy inni kell, mert erdemes. Ez van.
99. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 89. - 'szti)
2007. febr. 17. 15:31
Ha elmesz egy holland piacra, rajossz miert. Ott meg a padlorol is lehet enni, a kiallitott dolgok pedig ugy neznek ki, mintha megterveztek volna oket. Az mas dolog, hogy igy majdhogynem csak genmanipulalt zoldsegek, gyumolcsok nezhetnek ki.
98. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 84. - Win)
2007. febr. 17. 15:30
Mar hogyne volna Angliaban tejfol, cream fraiche, tobb ceg is gyartja. A Presodent pl.
97. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 85. - DODICA)
2007. febr. 17. 15:27
Nem csak Magyarorszagon, Izraelben is lehet kapni, de az oroszok aruljak.
96. DODICA (válaszként erre: 94. - Venes)
2007. febr. 17. 10:29

Nem mondtam, hogy nem érdekel a véleményed, de az már más kérdés, hogy elfogadom-e, hogy meggyőz-e.

Nem tudott. Szerintem nem egészségtelen a tej, s az se véletlen, hogy évezredek óta issza az emberiség.

Fura, hogy visszafele az emberi anyatejet nem issza más állat? :)) Lehet... Bár sok olyan történet is ismert, mikor árva kisállat más fajta egyed tején nő fel.


Fura, nem fura, én iszom továbbra is. :)

95. DODICA (válaszként erre: 93. - Venes)
2007. febr. 17. 10:25
Persze, exportból. :))) De magyar találmány! :))
94. Venes (válaszként erre: 75. - DODICA)
2007. febr. 17. 09:25

Nekem sem szent az orvosok véleménye, egyértelmű.:)

De ha ez sem érdekel, meg az én véleményem sem, akkor kié?

Ha belegondolsz, senkinek a véleménye se szent, mindenki tévedhet, ennyi erővel azok is, akik azt állítják, hogy egészséges a tej.


Anyatej szerintem egészséges. De más anyák (most állatokra értem) teját inni, ha belegondolsz olyan fura. Olyan mintha a ,,mi tejünkoön" nevelnénk fel egy kiscicát. ha ez fura, akkor vissza is az, vagyis nekem.:)

93. Venes (válaszként erre: 85. - DODICA)
2007. febr. 17. 09:22

Ez azért nem így van.:)

Máshol is van, persze csak a környákünkön!:)

92. ica!
2007. febr. 13. 10:38
mérgező a tej? Ebben a világban már az lenne a fura, ha valami nem lenne az! :(
91. 3c3fbabb4e (válaszként erre: 89. - 'szti)
2007. febr. 13. 09:04
Majd nem az összes rokonunk kint lakaik német o.-ba szoktunk vinni tv paprikát és örölt piros paprikát is.Olyankor ott vagyunk pár napot náluk és az ö paprikájuknak semmi ize sincs.Szerintem azért lehet mert fóliban nevelik és mással vegyszerezik öket.A miénk finomabb!Rokonaink is tölünk(magyaro) viszik a paprikát németbe.
90. 3c3fbabb4e (válaszként erre: 87. - DODICA)
2007. febr. 13. 09:00
Hugodnak igaza van ami a túró rudit illeti.A franciák panaszkodnak amikor megesznek minden csuszó mászot.És pont a finom rudink nem kell.Több marad nekünk. ;)))
89. 'szti (válaszként erre: 87. - DODICA)
2007. febr. 13. 08:54

ez olyasmi lehet, mint a paprika

pl. Hollandiában csak a kaliforniait ismerik, teljesen rácsodálkoztak a mi TV paprikánra, de nem ízlett nekik

88. 'szti (válaszként erre: 85. - DODICA)
2007. febr. 13. 08:53

szinte minden külhonba szakadt magyarnak túrórudit kell vinni :-))

Hollandiában is ez volt a nyerő

87. DODICA (válaszként erre: 86. - 3c3fbabb4e)
2007. febr. 13. 08:50
Nem biztos. Húgom Párizsban él, rendszerint több kiló túró rudit visznek neki a honi látogatók. De a franciák rá se bírnak nézni. Annál több marad neki! :))
86. 3c3fbabb4e (válaszként erre: 85. - DODICA)
2007. febr. 13. 08:47

Igen és szerintem más országban is nagyon menne.

Nyami-nyami.Csak nekem nem szabad mert hizlal :(((

85. DODICA
2007. febr. 13. 08:31
A túró rudi egyedül Magyarországon ismert. Tudtátok?
84. win (válaszként erre: 80. - 'szti)
2007. febr. 13. 07:23
Egyik rokonunk volt cserediákként Angliában, és ő mesélte, hogy mennyire hiányzott neki a tejföl. Amit ott talált, azt mondta, inkább a mi tejszínünkre hasonlított. Apu meg mindig itthonról viszi Németországba a túrót.
83. 'szti (válaszként erre: 82. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 13. 06:39

igen, az a furcsa, hogy még Európában se

van a kvark meg a ricotta, amik hasonlóak, de messze nem ugyanaz

82. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 80. - 'szti)
2007. febr. 12. 23:19
Sokfele nincs is tejfol. Turo is elofordul, hogy nincs bizonyos orszagokban. Legalabbis az a finom, kicsit szaraz magyar turo.
81. 'szti (válaszként erre: 79. - Win)
2007. febr. 12. 12:11
amúgy egyetértek, aki szereti és nem reagál a szervezete a tejre negatívan, nem egykönnyen győzhető meg róla, hogy rossz
80. 'szti (válaszként erre: 79. - Win)
2007. febr. 12. 12:10

tejfölből szerintem a magyarok világelsők

mármint fogyasztásban

sehol annyi tejfölös étel nincs, mint nálunk

79. win
2007. febr. 12. 11:48

Szerintem, ez kissé pszichológiai alapon is működik. Legalább is elolvasva az eddigieket! Aki nem szereti a tejet, az elhiszi, hogy káros, aki szereti az nem hiszi. Ennyi.


De abban igazat adok DODICÁnak, hogy ha valaki utálja a tejet, akkor nem igazán értem, miért fogyaszt el egyéb tejtermékeket?! Ráadásul ezek még nem is hőkezeléssel készülnek (hagyományosan biztosan nem)! Mert ha belekerül ételbe sütjük, főzzük, de a tejföl...?

78. DODICA (válaszként erre: 77. - Bubbaboo)
2007. febr. 11. 12:07
Az ember mindenevő. Ilyen alapon ki lehetne hagyni a vajat, joghurot, sajtot, mindenféle tejterméket, hiszen az is a "bűnös" tejből készül, tehát olyan formában sincs rá szükség. Nem kéne tejjel főzni se.
2007. febr. 11. 11:34

Ha belegondoltok, minden állat (emlős) a kicsinyét eteti a saját!!! tejével, amíg az kölyök! Így természetes.


Az embernek is csecsemőkorban kell anyatejet kapnia, utána nincs már rá szüksége, és ahogy attól elborzadunk, (legalábbis én), ha egy nő a 10 éves gyerekét szoptatja, akkor az miért nem furcsa, ha egy "tehén teszi" ugyanezt egy érett emberrel!? Azért, mert az dobozban van a bolt polcán? Vagy kifeküdnénk a legelőre szopizni a tehén alá? Mert lényegében ugyanaz, csak más a tálalás.

A tehéntej a kisbociknak, a kecsketej a kiskecskének, való, bár összetételében kedvezőbb számunkra, mint a tehéntej. Az emberi tejre legjobban a kancatej hasonlít, amit már írtatok is, a kumisz abból készült.


A legnagyobb baromság, amit évtizedekig súlykoltak, hogy "A tej élet, erő, egészség!" Ja, a bociknak. Ez csak a tejipar ügyes kampánya, amiben iszonyat pénzek vannak!


A tejet amióta az eszemet tudom, nem bírom még lenyelni se.

Viszont a sajtokat, tejfölt, joghurtot imádom, gyakran eszem is, de tudom, hogy nem jó, ha túlsúlyban van az állati fehérje, nem ez a nekünk "szánt" elsődleges táplálék, mértékkel kell élvezni az ilyesmit, és akkor talán nem árt annyit, hogy megbetegedjünk tőle!?

76. DODICA (válaszként erre: 74. - Venes)
2007. febr. 11. 09:37
Ősmagyarok már itták a kumiszt! :))
75. DODICA (válaszként erre: 73. - Venes)
2007. febr. 11. 09:36

Hát....


Én ennek inkább nem hiszek. Ma már annyi mindent kitalálnak..... Az orvosi vélemény - egyéb okok miatt - számomra nem szent. Sőt. Több, mint gyanús. De ez persze privát vélemény.


Pl. 6 hónapos kortól az anyatejre se lenne szükség?

74. Venes (válaszként erre: 63. - D@nu)
2007. febr. 11. 09:32

Az is állati tej, vagyis az sem jó, nekem tui nem.:)

Itt arról van szó, hogy mindig nem volt ez a dolog így, szóval sokáig nem fogyasztottunk tejet, tejterméket.

Csak aztán rájöttek, hogy erőt ad, annak ellenére, hogy később betegségek alakultak. De tény, hogy 10-20 évig nagy erővel áldott meg az őseinket, mely nagyban segítette őket pl. a gyerekkihordásban vagy a nehéz munkákban, vadászatban.

73. Venes (válaszként erre: 58. - DODICA)
2007. febr. 11. 09:30

Nem egészen...

Genetika szerint 6 hónapos kortól már nem kell a szervezetnek tej és onnantól nem is jó neki. (Miket nem tud meg az emberilyenekkel foglalkozó és ilyeneket tanuló egyénektől.:) Ilyenkor örülök, hogy ismerek embereket.)

Szóval 10 emberből 3 nem bírja a tejet. Sok nem is tud róla. Vannak jelei egyébként és még sajna sokan azt sem ennek tudják be. Pl. kézszáradás.


Ezeket nem én vagy egy újság találta ki, hanem orvosok mondják. Persze lehet neki nem hinni, de még mindig kicsit nekik hiszek és a tapasztalatnak. Pl. nézzük csak meg, hogy mennyi tejet isznak az oly sokáig, egészségben élő japánok. Egy féle sajtjuk van, tejet nem is nagyon ismerik (persze minden eljutott már hozzájuk is).

Ez csak egy példa, vagyis talán inkább érdekesség volt. Maradjuk csak az orvosi véleménynél.

72. Venes (válaszként erre: 60. - 'szti)
2007. febr. 11. 09:26
Én sosem szerettem igazán. Kakaózás kis koromban olyan 7-8éves koromig volt jelen, majd utána, kivéve a kajába beledolgozott tejet, nem fogyasztottam, gészen olyan 16éves kromig, amikor jött a műzlis korszak, de akkor is az egy napnál ,,öregebbet" már nem ittam meg. (Persze olyanra gondolok ami egy napnál tovább volt felbontva, mondjuk 2 napja.:))
71. DODICA (válaszként erre: 70. - Venes)
2007. febr. 11. 09:26
Szerintem is!!!!!!! :))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook