Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
40. Icus
2006. nov. 13. 12:46
Én nagyon szeretem a tejet, de amióta a nagyfiamat megszültem nem tudom meginni. Jó, ha évente egyszer rászánom magam, mert ha iszom, utána, mindig felpuffadok és egész éjjel megy a hasam. De nagyon szeretem illetve szeretném!:(((
2006. nov. 13. 12:30
Nekem sajnos az epém miatt az 1,5ös javallott.
38. Venes
2006. nov. 13. 12:29

Igazából itt sem árt a szelektálás. Még mindig jobb a 2,8%os, mint az 1,5%.

Egyébként azért van ez így, mert a 2,8%asnál kevesebb kálciumot veszt a szervezeted, amikor feldolgozza a tejet, mert ,,igazibbb" és több kálcium tartalmú, mint az 1,5%os.

2006. nov. 13. 12:25
Én is azon a véleményen vagyok, hogy nem lehet sokkal egészségtelenebb, mint a többi élelmiszer.
2006. nov. 13. 11:38
Mondjon nekem valaki egy egészséges ételt? Mérgezett a föld, a víz, a levegő, nincs olyan termék amiben nem lenne méreg. Sőt az újszülött gyermek vérében is már kimutatható 15 féle méreganyag amit az anyukájától kapott kezdésként és akkor még mi lesz míg felnő.
35. zena01
2006. nov. 13. 11:34
Ami vegyszert meg adaklékanyagot megeszünk szerintem az a káros. Talán már a víz sem az igazi. Akkor táplálkozzunk fénnyel?
2006. szept. 30. 23:53
A tehén sem issza a tejet, csak addig, amig boci. Biztosan tudja, miért...
33. 4726e582cf (válaszként erre: 32. - Zsuccc)
2006. szept. 30. 21:51
Hát a helyzet úgy áll, hogy nem gyógyszercég talátla ki. Nem egy orvos publikációjában olvastam kellemetlen dolgokat a tejről. Ennek ellenére napi 1-2 dl-t a kávéhoz megiszom. Lesz, ami lesz.
32. Zsuccc
2006. szept. 30. 20:31

Szerintem ezt valamelyik gyógyszercég találta ki, hátha még több lesz a csontritkulásos beteg.

Szerintem igenis egészséges a tej, mi "igazi" házitejet iszunk. Forralás után nem lehet tőle semmi bajunk. Aki laktózérzékeny az ne igya, mert neki tényleg nem egészséges.

2006. szept. 30. 15:56
Az én családom imádja a tejet, az igazi "BOCI" tejet. A bolti tej úgy megy rajtunk keresztül, mint ha "higanyt" innánk. A házi tej az szupi. Amit írnak az újságok,cikkek, TV, média stb..., hogy mi a káros akkor végeredményben semmit sem ihatunk, ehetünk. Kérdem én kis naív, hogy akkor miért van "anyatejcsi" ha a tej rossz?
30. zena01
2006. szept. 30. 13:51
Furcsa módon, volt egy időszak, amikor az volt a jelszó: a tej élet, erő, egészség. A körzeti orvosi rendelőkben kivoltak ragasztva a tej és tejtermékplakátok. Most azt találták ki, hogy káros. Kiváncsi leszek, hogy 20 év múlva mit fognak mondani.
2006. júl. 28. 15:06

Nálunk az egész család imádja a tejet,gondolom,hogy nem károsabb,mint a többi élelmiszer.


Ilyen alapon levegőt sem kellene vennünk,mert az is káros.

2006. júl. 26. 11:04
Nem tudom, hogy miért károsabb a tej, mint más élelmiszerféle, de én nagyon szeretem a hideg tejet nyáron esténként több pohárral meg tudok inni és nagyon jólesik. Télen pedig meleg kakaót iszom. A sajtféléket, tejfölt, túrót szintén kedvelem.
27. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 20. - Vöri)
2006. júl. 26. 10:38
Teljes mértékben egyet értek veled!
26. brigo75 (válaszként erre: 15. - 575e11e2d1)
2006. júl. 24. 08:22
Igen!énis arra tippeltem,hogy tejlaktóz érzékeny vagyok.De nem vagyok hajlandó lemondani a többi tejtermékről. szeretem az ízük miatt:D
25. Venes (válaszként erre: 24. - Vica26)
2006. júl. 24. 05:08

Tej helyett, másfajtát...

Én tuti, hogy bepróbálkozom vele, mivel állati eredetű a tej és sokáig nem is kedveltem, mint a tojást sem (kis koromban, akkor tudtam, hogy mi a jó...).:)


Tartósítószerek ide vagy oda...mindenben van, tény. De nem csak erre kellene figyelni, hanem még több egyébb káros élelmiszerösszetevőre is. Mindenhol ezt a szót hangoztatják, pedig van rosszabb.

Igaz, hogy ezt is kerülöm, én is, de mág van pár dolog, amit nem szívesen fogyasztok.

24. Vica26
2006. júl. 23. 21:58

Én imádom a tejet, a kakaót, a sajtokat stb...

Nagyon remélem, hogy azért ennyire nem tragikus a helyzet, mint ahogy ezt ez a cikk lefesti. Nem hinném, hogy a tej károsabb lenne, mint pl.: a kóla, a chipsek tele tartósítószerrel, és a különböző élelmiszerek, amik tartósítva vannak. Sőt káros az ózonlyuk, szennyezett a levegő, influenzás a csirke, kerge a marha....


Kérdem én, akkor mit együnk?

23. Venes
2006. júl. 23. 21:57
És ezek hol szerezhetőek be, bioboltokban és biopultokon?
22. emilia
2006. júl. 23. 20:49
Lehet pótolni a tejet, mandulatejjel ,diótejjel, kesúdiótejjel és szója vagy gabonatejjel kinek melyik izlik jöbban és hamar meglehet csinálni.
21. Venes
2006. júl. 23. 08:53

Nekem feltett szándékom ezen italról való leszokás. Csak az a probléma, hogy pár dolgot nem lehet ennélkül elkészíteni, én meg imádok főzni-sütni.

Gondolkodtam, hogy mivel lehetne pótolni, ilyen esetekben, de a kefirnél és a joghurtnál jobb nem jut eszembe. Okés, ott a víz, de azzal azért nem ugyanaz. Majd még gondolkodom a problémán.

20. vöri
2006. júl. 22. 23:41

Most mi itt vagy elhisszük, vagy kételkedünk a tej károsságában, de azt tudjuk, hogy a cigaretta minden szála ártalmas. Mégis sok idős ember vígan pöfékel és sajnos sokan meghalnak tüdőrákban, akik életükben egy szálat sem szívtak. Ugyanez a helyzet az alkohollal is és ezek szerint a tejjel is. Minden szervezet másként reagál ugyanarra a dologra. A szervezetünk okos, jelzi ha valami nem tetszik, vagy netán valamiben hiánya van.

Amikor nagyon megkívánsz egy ételt, az annak a jele, hogy hiányzik a szervezetednek, így jelez. Semmivel nem szabad túlzásokba esni, igenis együk, igyuk meg, amit megkívánunk, de módjával, akkor nem lesz ártalmas.

19. emilia
2006. júl. 22. 22:21
Az aszmára egyenesen káros, mivel nyákot termel a szervezetben és rengeteg köpet képződik. Én ezért hagytam abba a tejívást és csodák-csdája teljesen elmaradt a köpet képződésem.
18. Droma
2006. júl. 16. 23:37
Én nem nagyon értek hozzá,hogy igaz vagy nem.Én nem is szerettem a tejet,már egy ideje nem iszom,jól megvagyok nélküle.Viszont az egyik ismerősöm rengeteg tejet iszik,mert nagyon szereti,és megmutattam neki a cikket.Hát elég kiábránditónak tartotta.Nem kérdeztem hogy azóta iszik-e?!De most nem is tudom hogy jót tettem vele,vagy csak fölöslegesen fosztottam meg valamitől amit szeret:(
17. andy88 (válaszként erre: 14. - 575e11e2d1)
2006. júl. 16. 23:30
A tejjel bevitt kalcium állítólag már a tej megemésztődése során felhasználódik. Sőt, még több is!
16. andy88
2006. júl. 16. 23:16
Egy másik fórumba most tettem fel egy egyoldalas idézetet a Teskontrollból - ahol éppen ez a téma. Ha gondoljátok, és Titeket is érdekel, ide is berakom!
15. 575e11e2d1 (válaszként erre: 13. - Brigo75)
2006. júl. 16. 22:50

Tudtad, hogy az emberek bizonyos százaléka egy idő után tejcukor-érzékeny lesz?

(ez 30 éves kor fölött szokott előfordulni)


Ez lehet nálad is a probléma...

2006. júl. 16. 18:04

Talán egy kicsit hozzáértőként ennyit mondhatok: A tej rossz. Egyedül a kalciumbevitel miatt "erőltetik", de azt ki lehet váltani mással.


Hogy miért? A tejcukor a lehető legrosszabb szénhidrát + tele van a tej allergénekkel is.

2006. júl. 16. 15:17

Imádom a tejet,de néhány éve nem ihatok.Legalábbis bünti nélkül nem.Felfújodok és fáj a gyomrom meg minden.néha,(mivel imádom a tejet)válalom a következményeket és iszok belőle!

Az összes többi tejterméket fogyaszthatom,semmi bajom tőlük.

Különbenis van valami ezen a bolygón ami mindenki szerint EGÉSZSÉGES?

2006. júl. 10. 15:11

Atbongesztem az egesz hozzaszolast es a cikket ami

elinditotta a zuhatagot.Nagyon szeretem a tejet es mindenfele tejtermeket.Ez mind igaz ami itt le van irva a tejrol hogy mergezett stb...de....csak akkor ha beteg alattol szarmazik.Ha antibiotikum van a tejben akkor az allatot gyogyitjak es ezaltal tilos a tejet arulni,mert az emberi szervezetre igenis mergezo ,vagy genny ami goldolom hogy fertozes altal kerult az allati szervezetbe es ugy a tejbe..a mai tejtermekek mellett nem hinnem hogy mire megkapjuk a tejfolt a sajtokat a turot stb,amit ugymondanak hogy lefolozik a tejet -sok zsir maradna az ihato tejben.Szoval hulyeseg az egesz amit ir a cikk.Tovabbra is jo etvaggyal iszom:))))

2006. júl. 10. 08:54
Attól függ, milyen tejre gondolunk? mert az igazi tej, amit közvetlenül az állattól,azaz természetes állapotában isszuk, nem hiszem, hogy mérgező lenne, hisz nem lennének ilyen sok leszármazottjai a régi időseknek. De,azok a "tejek", mint pl.: reggeli italés társai,amire még a tejet sem merik ráírni, mert nem tartalmazza azt, hát erről elhiszem, hogy mérgező. Én egészségügyi fősulin tanulok( nem felvágásként irom), hát nagyon érdekesnek találtam a cikket, de hogy az autizmusba is belekeverik a tejet,na ott hagytam abban. Vagy nagyon rosszul forditották a cikket, vagy csak valaki híres akar lenni vele, de igen hisztéria keltés szaga van. Én mindenesetre iszom egy finom kakaót.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook