Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

2008. márc. 6. 20:16

A TESTEMBEN FELFEDEZTEM BIZONYOS KIS "GOLYÓCSKÁKAT" LEHETSÉGES, HOGY A TÚLZOTT TEJFOGYASZTÁSNAK KÖSZÖNHETŐ??

MI IGAZI TEHÉNTEJET FOGYSZTUNK, ÉS ÉN NEM MINDIG FŐZÖM FEL.

LEHETSÉGES HOGY EZ OKOZTA??

( NÁLUNK NÉHA NAPONTA TÖBB LITER IS ELFOGY)

2008. márc. 6. 09:28
Miért lenne méreg?Kis mértékben kell a szervezetnek szerintem.
2008. febr. 19. 12:18

sziasztok!

hogy mérgező-e a tej vagy nem azt nem tudom

de az biztos hogy amit a boltban kapni az a tej megcsúfolása

inkább fehér ital porból

még tán régen mikor gyerek voltam még vitamint is tartalmazott azt hiszem "a" vitamint passz

ma már még jóformán tejet sem :(((

az állat teje farmról vagy bárhonnan

sem biztos hogy egészséges hisz mit eszik egy állat?

mérget

de

még mindig jobb mint a bolti

mert a bolti azt sem tudni honnan van

sajna hazánkban az egészséges (akár bio)élélmiszer rettenetesen drága az amugy is drága élelmiszerekhez viszonyitva igy sajna nagyon szűk réteg az aki megteheti hogy igy egyen vagy akár a családja :((

addig meg maradnak a tartósitott tejek vagy akár a kétes egészségű élelmiszert fogyasztó tehenek vagy kecskék teje

127. Munya (válaszként erre: 118. - Dundy)
2008. febr. 19. 12:08

Na én azt a tejet is megnézném elég rendesen, amit a telepen adnak!!!!

Csak nézd meg az állatot, milyen retkes, aztán igyad a tejét!

Nem bántásból, csak úgy...

126. druida (válaszként erre: 118. - Dundy)
2007. júl. 17. 01:50

Az ember az egyetlen állat, amelyik másik állat tejét issza. Egy ideje rendszeresen, nagy mennyiségben. Régen csak nagyon kis mennyiségben használták, és csak nagyon ritka alkalmakkor. De mivel üzlet van benne, ezért "kötelezővé" tették. Ma már nehéz szabadulni tőle. Akárcsak az allergiától, a daganatos megbetegedésektől és a sok más következménytől. Amik nem egyedül a tejfogysztás következményei, de a ma, kereskedelmi forgalomban kapható tejek már egyértelműen komoly szerepet játszanak a fenti jelenségek kialakulásában. Van akinek tovább bírja a szervezete, de előbb-utóbb mindekié beadja a kulcsot. A lehetséges 120-140 év lejárta előtt sokkal hamarabb.

A kannibalizmusról kérdezd a vegetáriánusokat. Pontosan eligazítanak a dologban, főként ha ismerik a vallási irányzatokat is, pl. a Krsna-tudatúakét vagy más buddhista irányzatot, esetleg a muzulmánokét. Akár tetszik, akár nem, igazuk van. (A válasz egyébként: igen.)

125. druida (válaszként erre: 115. - CILUSKA)
2007. júl. 17. 01:13

A szervezeted egy darabig vágyik csak a mérgekre. (Hozzászoktattad.) Ma már a tejet sem merik tejnek nevezni, mert már sokan tudják, hogy nem az. Később majd egyszerre önt el az egész következmény-láncolata. Sok ilyet láttam már.

Az, hogy valaki valamit mond, csak attól függ, hogy milyen érdeke fűződik hozzá. Ha semmilyen, akkor esetleg érdemes alaposabban elgondolkozni rajta. Az az alma, amit rendszeresen ajánlottak, már nem az az alma, amit ma megvehetsz. Olyat már sehol sem kapsz. Esetleg sok utánajárással szerezhetsz néhányat. De semmiképpen nem annyit, ami minden napra elég. Inkább csak kóstolónyi mennyiséget. A bio élelmiszerek nem drágábbak, mint az élelmiszeripar termékei. Csak megfelelő módon és helyről kell őket beszerezni.

124. druida (válaszként erre: 111. - Cinka)
2007. júl. 17. 00:44

Tehet. Nekem már van vizes autóm, de ez az én dolgom. Napkollektora is sokaknak lehet. Már jövőre. Támogatás nélkül, önerőből.

Olaj már elég kevés van.

123. druida (válaszként erre: 109. - Cinka)
2007. júl. 17. 00:39

Pedig van más választás, bár az csak annak létezik, aki maga dönt a saját sorsa és esetleg a szerettei/családja sorsa felett. Van E-szám-mentes cukor is. De kell egyáltalán cukor? Nem elég édes az élet nélküle is?

A megoldás: pontosan ismerd meg a szervezeted működését. Aztán tanuld meg elkerülni a főbb szennyezőket. Sok mód van rá, szervezett keretek között lehet már ezt is tanulni. A túlélést. Még mielőtt önkéntes (nem fizetett) kísérleti nyúlnak állnál a gyógyszeripar számára. Onnan még kevesen jöttek vissza. Van remek hegyi patak is, csak nem errefelé.

122. druida (válaszként erre: 108. - 80ASIQ)
2007. júl. 17. 00:31

Az, hogy milyen testi paramétereid vannak, az lakat kérdése. hogy meddig bírja az a test, az pedig a bevitt anyagok kérdése. (Tudod miből készül a neskakaó?) Ma már nagyon nem mindegy semmi. a pesszimizmus és a tények ismerete két teljesen külön dolog. Sok dohányos és sok mértékkel italozó elég sokáig él. Gyakkorlatilag a Föld legidősebb embereinek 80 %-a pl. dohányzik. Legalább 100 éve. Csakhogy pontosan tudja, hogy mit szív. Ez azzal analóg, hogy valaki pontosan tudja hogy mit eszik.

Majd integetek a Volvómból neked ha erre jársz a Ladával. :)

121. nyau82
2007. júl. 4. 18:35
nem értek hozzá, de szerintem akinek emésztési problémákat okoz a tej, az ne igya.én nagyon szeretem, reggelire csak egy bögre kakaót iszom, és délig kitart,nem is vagyok éhes.
2007. júl. 1. 10:37
Ha mérgező,-ha nem,minden reggel iszom egy bögrével!
119. DODICA
2007. júl. 1. 10:26
A másik "tejes" topicban érdemes Kathelios hozzászólásait is elolvasni, új szempontokat ad a témához.
118. dundy
2007. júl. 1. 05:38
Visszaolvastam elég sokat. Elég sok pro és kontra érvek hangzanak. A tejpiac is elés széles sávban mozog, az ihatatlan- mű- alig iható- valamennyitej- iható és még sorolhatnám. Annyi a hozzászólásom, hogy kb. 2 hónapja eljárok a tehéntelepre friss tejért, jól lehűtve meg sem közelíti az egész felhozatalt.Nagyon finom, édes.Állat tejét isszuk, és? A húsát esszük, kannibálok vagyunk?
117. erikpipi (válaszként erre: 116. - CILUSKA)
2007. jún. 30. 21:34
Persze, ha napi 4 litert megiszol....
116. CILUSKA
2007. jún. 30. 21:24
Tényleg mérgező a tej ???
115. CILUSKA
2007. jún. 6. 02:10

Véleményem szerint nincsen olyan étel, amiben nem lenne méreg. A tejet nagyon szeretem, minden reggel megiszok egy bögrével /beleöntve egy kis presszókávét/.

Minden ember szervezete másképp reagál egy-egy ételre-italra. Én úgy jártam a múltkor, hogy kb. egy hétig tejeskávé helyett teát ittam reggelire. És azt vettem észre magamon, hogy a rendszeres napi székletürités nem működik. Visszaálltam a tejfogyasztásra és rendbe jött minden.

A "rendes" tehéntejet nem bírom meginni, csak a boltit, ezt szokta meg a szervezetem.

Az ételek egészséges-káros hatásáról például egy dolog jutott eszembe : eddig mindig azt mondták, hogy naponta együnk meg legalább egy almát, az egészséges fogakért. A múltkor olvastam : az alma káros a fogakra a benne lévő savak miatt.....

Szerintem mindenki egyen azt, ami jólesik és amit a pénztárcája elbír /bio élelmiszerek/.

114. Cinka (válaszként erre: 113. - 80ASIQ)
2007. máj. 1. 15:21
szerintem szépen sutyiban lehet írni néha egy másik oldal címét is :)))psssszt!!) megnézem...
113. 80ASIQ (válaszként erre: 111. - Cinka)
2007. máj. 1. 15:05

Olvastam olyat, hogy valaki szerette volna közkinccsé tenni az olajat, benzint stb. nélkülöző technikát, de az illető váratlanul elhúnyt...:)

Gondban vagyok: hibát követek el, ha javaslom a www.egely.hu oldalt?

112. DODICA (válaszként erre: 111. - Cinka)
2007. máj. 1. 10:24
Sajnos igaz. :(
111. Cinka (válaszként erre: 110. - DODICA)
2007. máj. 1. 10:23
Sajnos, a kartellek és összefonódott vállalatok irányítják az életünket, karöltve a politikával, és ez ellen az egyes kisember semmit sem tehet. A vízzel működő autót vagy 10 éve feltalálta egy magyar ember és jutott valamire? Vagy a napkollektorok, mióta léteznek és esélye sincs egy átlagembernek azzal felszerelni a lakását, a geotermikus energiaátalakítóról nem is beszélve. Ja igen, adnak pályázat útján pár embernek támogatást,(erről is lehetni írni, kiknek és mi módon!), aztán kész.Az olaj- és gázkartell az utolsó percig védelmezni fogja a saját érdekeit. Az araboknál más sincs, csak homok és olaj, az előbbivel nem mennének semmire, az olajból meg nagyhatalmi pozíciót teremtettek.
110. DODICA (válaszként erre: 109. - Cinka)
2007. máj. 1. 09:42
Lobbi, lobbi, lobbi.... :(
109. Cinka
2007. ápr. 30. 11:35
Megmondom őszintén, elhiszem, amit ír a cikk, csak éppen nem érdekel. Nem közönyből, csak éppen nincs más választásom. Ha a tejlobbi azt harsonázza, hogy a tej élet, erő, egészség, közben meg baktérium és genny lötyög a zacskóban, bele kell gondolnunk, mással sincs másképp. A reteklobbi azt hirdeti, vitamint a retekből, közben mérges kemikáliákkal trágyázzák a földeket és azokat szépen rászeleteljük a vajas kenyérre. Vagy a cukorellenes lobbi, akik szerint a cukor fehér méreg, és a cukormentes termékek E-számoktól és adalékoktól roskadoznak.Vagy a csirkelobbi, együnk gyenge pipihúst az egészségünkért, közben meg génkezelt táppal fújatják a jószágokat és minket.És sorolhatnám a végtelenségig.Még a kristálytiszta hegyi patakban sem hiszek, mert abba meg beleesik a radioaktív eső..
108. 80ASIQ
2007. ápr. 28. 16:08

Elolvastam a cikket, de nem olvastam el a hozzászólásokat. Ha igaz lenne a cikk, már rég nem élnék. (Nem baj, hogy élek, mert jó ember vagyok!) Kb napi 3 liter tejet fogyasztok, ennek felét neskakaóbal keverve. Ez vitathatatlanul sok, meg is van az eredménye, szép nagy marha ember lett belőlem! Semmi bajom. Az, hogy 120 kg de egyébként arányos testalkatú ember vagyok pocak nélkül, nem azt bizonyítja, hogy a tej rossz, hanem csak azt, hogy a jóból is megárt a sok!

Ami a mérgeket illeti, az bizony már az égvilágon mindenben benne van, teljesen mindegy hogy mit eszünk-iszunk. Azért ne legyünk pesszimisták, régen is haltak ma is halnak, ki hamarabb, ki később. Ami rajtunk múlik: mértékkel kell fogyasztani mindent, sokat kell mozogni, szeszből keveset, kávéból keveset, cigiből semmit, drogból semmit, friss levegőből sokat, csak annyit vállaljunk amennyit birunk, ne többet. Jó nekünk a Lada is, nem kell BMW!

107. DODICA (válaszként erre: 105. - Druida)
2007. ápr. 28. 15:35

Brrr..........

ÚÚÚÚÚTááálok ilyenekbe belegondolni is!

2007. ápr. 28. 14:12
Nem tudom,hogy ez igaz-e.Ha ez tényleg igaz,a tejipart ez nem érdekli.Csak az,hogy minél több pénzük legyen.Más terméknél is így van.Csak a sok pénz számít,az egészég az nem.Mert ha valaki beteg,gyógyszer kell,hogy meg gyógyuljon.Minél híresebb,ismertebb egy gyógyszer,annál többen veszik=gyártónak még több pénz.Ez van.Pénzért egészség.
105. druida (válaszként erre: 46. - Veroka)
2007. márc. 11. 02:30

Kedves Veroka, neked pedig a valósággal nem ártana tisztában lenni.


Sok olyan élelmiszergyár van, amelyek olyan területen működnek, ahol nem tiltották be a DDT-t. Itthon a kutya nem törődik vele. Ezek a termékek ugyanis a nagy élelmiszerdiszkontok termékpalettáján szerepelnek. De közvetítéssel érkeztek ide. Már mint EU-termék.

Mindeki azt tart be, ami a gazdasági érdeke. Tehát semmit.

Nagyon magasról tesznek az ellenőrző szervek ezekre a dolgokra. Másra is.

Az állatorvosok a fizetésük nagy részét a gyógyszergyártóktól kapják. Talán majd csökkenteni fogják az életszínvonalukat, hogy neked igazad lehessen? Nem valószínű.

Magyaroszág mégis vásárolt 1996-ban többezer tonna durván hormonkezelt húst. EU tagországtól.

Sajnos kevés az igazi szakember. Nekik sem adnak a szakemberségért ingyen kenyeret a boltban. Tehát annak van igaza, aki fizet. Ha szakember vagy, próbálj meg utánajárni a dolgoknak (hozzáférsz a szakcikkekhez), és te is tiltólistán végzed. Akkor aztán mehetsz a boltba...

Amit én írtam, azt megtalálod pl. a "Halál a konyhában" c. könyvben is. És persze a szakcikkekben. Már ami eljutott valahogy a publikálásig.

Nálunk pedig még hasonló vizsgálatokat sem végeznek. Egyszerűen nincs rá pénz. És ütközne is több termelői és kereskedői csoport érdekével.

104. win (válaszként erre: 102. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 18. 15:13

:)))

Ha a vendégeknek ízlett, akkor nem olyan tragédia!

Hamisgulyás lett belőle.:)

103. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 98. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 18. 01:52
Presodent=President (elirtam)
102. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 101. - Win)
2007. febr. 18. 01:51

Ne kerj bocsanatot, mindenhol tapogatozni kell, mi micsoda. Mi itt spanyolban mire raakadtuk a tejfolre, hat kulon tortenet, csak egy ceg csinalja, egy fajta van, es az sem tul kelendo, nem tudunk venni mindenhol. Peldaul grizt sem talaltunk, vettunk mindent a kukorica daratol kezdve, mire veletlenul raakadtunk.

Meg 5 honapja meghivtuk a baratainkat marha gulyasra, mert az tipikus magyar etel. A ferjem tegnap jott hozzam a boltban, hogy kepzeljem mibol foztuk a gulyast, nem marhabol, hanem nyulbol, ugyanis a polcon latta a husokat kirakva, es eltero volt a ket hust megnevezese, es megkerdezett egy embert, hogy miert van az egyikre ez, masikra az irva, elmagyaraztak neki, hogy az egyiknek hosszu fule van es ugrik. A konyha szavakat nem ismerte, es azt hitte, hogy marhat vesz. Fel sem tunt egyikunknek sem. En nem eszem hust, fozni meg sosem foztem elotte nyulat.

101. win (válaszként erre: 98. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 17. 19:40
Bocs, én csak továbbadtam, amit a rokonoktól hallottam! Ellenőrzést nem végzek!:))))))

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook