Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
190. gerna
2008. aug. 19. 07:05

"A felnőtt állatok nem isznak tejet"


De bizony isznak, ha az anyjuk "meg is vonja tőlük", de kapnak az embertől. És a természetben, szívesen megeszik a talált, rablott tojásokat is. Észak-Amerikában a medvék kiforgatják a kukákat is, minden ehetőt magukévá tesznek. Nyilván tejet is innának, de ahhoz ugye erőszakkal nehezebb hozzájutni. Ezért, ha találnak mondjuk egy kecskét, akkor inkább megeszik egyben, nem is próbálnak meg tejet szopni tőle ;-)

189. 80ASIQ
2008. aug. 18. 13:09

Hát kérem, képesek összeveszni! Ilyet???


Egy nagy baj van! Mégpedig az, hogy az ember eleve betegen jön a világra! A legszívósabbak is csak 100 éves korukig élnek. Van aki ezek közül végigissza, -dohányozza, -nőzi az életét, végigharcolja a két világháborút, sőt még fogolyként is eltölt néhány évet valahol.

A másik meg mindent kínosan jól csinál, jó körülmények között él, mégis 30 éves kora körül eltávozik a világból.

188. Candide (válaszként erre: 180. - Mózsi bá)
2008. aug. 17. 04:52

Vajon miért haltak ki 65 millió éve az egészségesen táplálkozó dinoszauruszok, miközben a tejet fogyasztó emlősök fennmaradtak, és továbbfejlődtek? :) Tévedés, hogy egyetlen emlős állat sincs amelyik felnőtt korában tejet inna, ha tehetné. Két fénykép az illusztrálásra: Az itt látható nemrég szült kutya tejére a vele együtt lakó felnőtt macskák is rájárnak,pedig az állatok az embernél sokkal jobban tudják, hogy mire van szüksége a szervezetüknek.

[link] [link]

Az emlősök 200 millió éve jelentek meg, és ez alatt az idő alatt az evolúció azon munkálkodott, hogy az anyaállatok által termelt tej mindenféle szempontból a legtökéletesebb legyen az utódok felneveléséhez. Azon egyedekkel akik a tejükkel az utódaikat károsították, végzett a szelekció.A vitaindító cikkben olyanokat is állítanak, hogy a tej káros az utódok szellemi fejlődésére, ami nyilvánvaló ostobaság. Az emlősök közt az ember szoptatja legtovább az utódját, és ennek ellenére ő emelkedett ki az állatvilágból, nem a hólyagos fóka (Cystophora cristata) amelyik csak 4 napig szoptatja az utódját.Azokat akik a tejfogyasztást támadják feltűnési vágy vagy ellenérdekek vezérlik. Ha ők is a tej egészséges voltát hangoztatnák, a kutya se figyelne rájuk, de így hogy az ellenkezőjét próbálják bizonyítani, szereznek némi múló hírnevet. A malis vituperari laus est. :)

187. 80ASIQ
2008. aug. 11. 09:44

Össze ne vesszetek a tejfogyasztáson! :D

Engem a dohányosok irritálnak. Az nem zavar, ha önmagát mérgezi, de az, hogy nekem is szívnom kell az ő füstjét, viszont - finoman szólva - nem szeretem.

186. Mózsi bá (válaszként erre: 185. - Castellina)
2008. aug. 11. 07:12
Ez természetesen saját, egyéni döntésed, mint ahogy az is, dohányzol e, vagy sem. A tejjel való macerálást viszont nem értem. Amennyiben dacosan teszel az egészre, miért kell egymással nem analóg dolgokat szembeállítani? A dohányzásról mindenki tudja, hogy egészségtelen. A tej fogyasztásáról viszont nem, és ez a fórum erről szól. Döntésed tiszteletben tartva megkérlek rá, ne is foglalkozz többé hozzászólásaimmal, ha ennyire feldühít. Legyen szép napod:)
185. Castellina (válaszként erre: 183. - Mózsi bá)
2008. aug. 10. 17:53
És akkor mi van, ha igaz? Akkor se érdekel. Iszom és kész! Hány dohányos van, aki tudja, hogy mennyire káros a cigi, még se akar leszokni róla. Akkor engem ne maceráljanak a tejjel.
184. Mózsi bá (válaszként erre: 181. - Winny)
2008. aug. 9. 21:04
Mókás volt a reagálás, bár a helyzet ettől kissé komolyabb. Kívánom, jókedved semmi se vegye el. Szép napod legyen:)
183. Mózsi bá (válaszként erre: 182. - 'szti)
2008. aug. 9. 21:02

Gondolod, hogy a net az egyetlen forrásom? Gondolod, szükségem van netes forrásokra? Gondolod, laikus vagyok?

Kissé alábecsülsz... Megbocsájtom:)))


Egyébiránt ezen szűk logika mentén haladva: Mi van, ha a neten olvasható információ igaz? Mert természetesen igaz. (Ez esetben).

182. 'szti (válaszként erre: 180. - Mózsi bá)
2008. aug. 9. 12:01
attól, hogy valami olvasható a neten, még közel sem biztos, hogy igaz
181. winny (válaszként erre: 180. - Mózsi bá)
2008. aug. 9. 11:57

Hivatkozol az állatokra.Igen felnőtt korukban nem isznak tejet ez így igaz és tudod ,hogy miért? Ahol élnek ott nincs közért ahol megvehetnék:))))))))

Az oroszlán az anyatejes táplálkozás után rááll a ragadozó életmódra a többi húsevő állattal együtt.A zebra és a társai meg a növényevésre.Ja és vannak a dögevők...

180. Mózsi bá (válaszként erre: 168. - 1e958693ca)
2008. aug. 9. 08:52

A tej élet, erő, egészség...


Nos, ez egy hatalmas hazugság. A tejben semmi olyan nincs, amire az emberi szervezetnek szüksége lenne.Egyetlen olyan emlős állat sincs a földön, amely felnőtt korában tejet inna, hisz életének csak egy bizonyos szakaszában van szüksége erre. Ezzel természetesen az ember is így van, semmi szüksége anyatejre felnőtt életében... Ha pedig anyatejre nincs szüksége, akkor miért lenne szüksége más emlős tejére? A tej bizonyítottan kártékony hatású, csak az emberek zöme nem akar tudomást venni erről a tényről. Olyan ez, mint a spenót hatalmas vastartalmáról szóló tévhit, ami egy tizedesvessző elírása miatt évtizedekig tartotta magát, végül kiderült a tévedés, de addig az óriási vastartalomra való hivatkozással annyi spenótot zabáltattak meg szerencsétlen gyermekekkel az óvodákban-iskolákban, hogy az ördög is megkönnyezte a pokolban. Na vissza a tejre: Miért is kell az "ezeréves" tejéleterőegészség szlogent kiabálni? Mert a tej egy egyszerű termék, amiből naponta milliónyi litert állítanak elő... El kell adni, és mi sem egyszerűbb ennél... A beégetett szöveget skandálják.

A dolog kissé hasonlít az Atkins diétára: Aki erre adja a fejét, az húst hússal fog enni, méghozzá jó zsírosan, miközben a kilók leolvadnak róla, ugyanakkor totál felborít minden addigi ritmust, a vérkép negatívba csap át, stb... De legalább fogyunk.

A tejnél kissé másabb a helyzet. Annak semmi jótékony hatása nincs, ugyanakkor kártékony.

Még, hogy egészséges... Bocs, de ne hazudjunk már ekkora kapitális ostobaságot... Nézzünk szét.


Segítek:


[link]


[link]


[link]


[link]


A további számtalan anyagot megtalálják a rutinos internethasználók, ha keresik.


A tej - Halál, gyengeség, betegség.

2008. aug. 8. 15:59
hát..én nem is iszok minden nap..manapság má a levegővétel is halálos..:D
178. zs_girl
2008. aug. 8. 12:22
Gyerekkorom óta kakaót iszok (napi fél litert biztos). Nem fogok lemondani róla soha. Nem riasztanak el sem a vesekővel kapcsolatos dolgok, sem a tejjel kapcsolatos írások...Ja, és a kiskutyám is néha lefetyel belőle szívesen. Hasmenése sincs tőle. Tök aranyos mikor tolja a tányérat a kövön, amikor már kifogyott.
177. Candide
2008. aug. 7. 21:45
A cikk valóságtartalmát kissé aláássa, hogy az írója egy klinikai szakpszichológus. Valószínűleg csak sokkolni szerette volna a a közvéleményt, mivel ez vág igazából a szakmájába. :-)
176. adri25
2008. aug. 7. 21:03
imádom
2008. aug. 7. 19:39

Ez az, amit nem lehet megunni! Élet, erő, egészség!

Tejben, vajban fürösztenek...Erő, izom, tejet iszom!

És még sorolhatnám.. Ekkorát fordult volna a világ?

És tej helyett mit igyak? Gyümölcslevet? Ami tele van szinezékkel és tartósitószerrel? Vagy cukorral?

Vagy gyógynövényes teát? Amiben állitólag madárürüléket is találtak már? Igyak ásványvizet? Amiről az terjeng, hogy ugyanúgy tartósitják?

174. Candide
2008. aug. 7. 11:40
A tejről szóló cikket a Coca-Cola Company szponzorálta. :-)
2008. júl. 29. 22:22
ez tényleg baromság XD manapság már egy csomó mindenről kitalálják, hogy jujj , de ártalmas- értitek, eddig nem volt gond, de valami hír kell, hogy legyen XD
2008. júl. 28. 17:59
Ez nagy hülyeség!!!!
2008. júl. 27. 01:20
meg azt kihagytam de megbocsájsatok már de a szüleim tejen nőttek fel azt is isznak friss fejt tehéntejet! és érdekes... már kezdenek öregedni de még sose hallottam őket arrol panaszkodni hogy a tej rossz lett volna nekik! nekem is csak kiskoromba akkor volt bajom a tejjel ha beittam 2 bögrével és ettem rá 3 barackot! szóval hülyeség ez hogy "A Tej mérgező"
2008. júl. 27. 01:14
Ez a tej cucc baromság! na és akkor mi van ha nem rovarírtózzuk a füvet és szép tiszta egészséges füvet adunk az egészséges házi tehénnek!? EZT KIFELEJTETTED KISCSAJSZI!
169. SF (válaszként erre: 166. - 80ASIQ)
2008. júl. 10. 12:50
Tegnap olvastam, hogy a sovány tej fogyasztása megelőz pár veseproblémát. Szerintem igyuk!
2008. júl. 10. 07:32

Nagyon bírom Szendi Gábor írásait.

Ezzel a cikkel kapcsolatban az alábbiak merülnek fel bennem, egyszerű halandóban:

- A kutatást japán kutatók végezték. Ők nem fogyasztanak tejet, tejterméket. Ez nem véletlen, mivel nincs laktózbontó (tejcukor bontó) enzimjük.(nem tudom, pontosan hány éves korukra tűnik el, de felnőttkorukra nincs). Az európai emberek egy részénél is leáll a laktózbontás felnőttkorra, de nem mindenkinél (egyes vélemények szerint az európai emberek 60%-ában tűnik el, mások szerint kevesebb).

- A kismajmok csak tehéntejet kaptak. Az ember gyereke anyatejet kap, ha szerencsés, ha nem tápszert. Minden esetben egy idő után nem csak tejet eszik a gyerkőc. A felnőtt, aki iszik tejet, mást is eszik, ugyebár.

- "A pasztörizált tejben olyan fehérjék keletkeznek, amik nem emészthetők." Honnan, miből?

- A finnek nagy tejivók, gyakoribb közöttük a rák- állapítja meg a cikk. Biztos, hogy csak a tejtől? Nem lehet a füstöléssel tartósított élelmiszerek fogyasztásától?

167. Silver1
2008. júl. 4. 00:38
Hát manapság nem lehet eligazodni, kinek higgyen az ember. Mondjuk azt minden további nélkül elhiszem, hogy van, akinek káros a tej. Kérdés az, hogy milyen arányban vannak ezek az emberek. Az én 4 hónapos kisfiam tejfehérje érzékeny még anyatejen keresztül is. Szóval nekünk diéta van néhány hónapig... :( Csak egy hete csinálom, de nagyon nehéz. Mindenben ott van a tej.
166. 80ASIQ (válaszként erre: 165. - Mandella)
2008. máj. 18. 23:20

Ezt szeretem! Nem szeretem a cigiző nőket! (bezzeg 20 éves koromban nem voltam ilyen finnyás!)

Az alkoholt mértékkel ivókat viszont igen! Olyan aranyosak a nők, amikor egy kicsit buják, illetve csillog a szemük! :)

165. mandella (válaszként erre: 164. - 80ASIQ)
2008. máj. 18. 20:59
és hát igen, szóval most nézzen bárki, akár egy ilyen tudós is, mint aki ezt a cikket írta, hülyének, de ha választanom kéne, hogy harminc éven át cigizek és alkoholt vedelek, vagy tejet iszom, akkor naná, hogy az utóbbi
164. 80ASIQ (válaszként erre: 162. - Mandella)
2008. máj. 18. 20:54
Én már régen olvastam a cikket, nem is emlékszem mi van benne. Már az égvilágon minden fogyaszthatóra rámondták már, hogy rákot okozhat. Mindemellett a józan paraszti ésszel károsnak gondolható dolgok is nagy bevételt (ugyanakkor nagy kárt) hoznak az államnak, mint a cigaretta vagy az alkohol.
163. winny (válaszként erre: 162. - Mandella)
2008. máj. 18. 16:34
Igazad van!DDDDDDDDD
2008. máj. 18. 16:23

mégis elolvastam a cikket


Nos, én nemrég múltam 30 éves, és szerencsére eddig sem leukémiát, sem másfajta rákot, sem semmi problémát nem okozott az a töméntelen mennyiségű tej, amit évtizedek alatt elfogyasztottam.


Vagy csak a következő harminc évem után jön ki...

Üsse kánya. Valamiben csak meg kell halni.

161. 80ASIQ (válaszként erre: 159. - SF)
2008. máj. 18. 16:08
Előbb-utóbb rákényszerülök, de én inkább a mennyiséget próbálom csökkenteni.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook