Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

160. 80ASIQ (válaszként erre: 157. - Winny)
2008. máj. 18. 16:07
Jó, hogy mozog a férjed, a szervezete ledolgozza (vagy fel) az esetleges káros anyagokat.
159. SF (válaszként erre: 158. - 80ASIQ)
2008. máj. 18. 16:07
Csak eleinte, míg meg nem szokod. Én az édesítővel voltam így, míg hozzá nem szoktam, mindig fura ízt éreztem, aztán egyszer csak eltűnt. Így lesz ez a tejjel is. Megszokás kérdése.
158. 80ASIQ (válaszként erre: 155. - SF)
2008. máj. 18. 16:05
Jó lépés lenne ssoványabb tejet venni, de azt már vízízűnek érzem.
157. winny
2008. máj. 18. 15:47

Végig olvastam a cikket.

Mit mondjak? Döbbenetes!

Valamit nem értek.A férjem tejivó és nem beteg.72 évesen egész nap dolgozik a kertben.

Én nem iszok tejet én se vagyok beteg.

Úgy gondolom,hogy egy kicsit felturbózott a téma.

2008. máj. 18. 15:19

na, most én DIREKT nem fogom elolvasni ezt a topikot.

SZERETEM A TEJET!

155. SF
2008. máj. 18. 14:47

Én megálltam napi 3/4 liternél, abból is csak a 1,5 %-ost iszom. Gyakorlatilag tejen élek (a napi kajámnak kb. a felét teszi ki a tej), és cáfolhatok minden tévhitet, a leggyilkosabb náthából is 3 nap alatt kigyógyulok, míg a családom többi tagja, akik nem isznak ennyi tejet, 8-10 napig is kínlódnak vele. De általában el se kapom.

Szerintem csak a gyengébb zsírszázalékost vedd, a mennyiség maradhat:-))

154. 80ASIQ (válaszként erre: 153. - SF)
2008. máj. 18. 13:32

Akkor mi ezek szerint nem egy házaspár vagyunk. :(

Pedig már kezdtem azt hinni.

Jómagam kisgyerek korom óta fogyasztom, egyre övekvő dózisban. Jelenleg napi 2-3 liter között tartok. Előszeretettel veszem a Spar 3.5 %-osat, ami súlyomat gyarapítja. Legalább emiatt visszább kellene venni. De, gondolom, a koleszterinszint miatt sem lenne baj visszább venni. De ehhez akaraterő kellene...

153. SF (válaszként erre: 152. - 80ASIQ)
2008. máj. 18. 09:56
Nem hinném, a férjem még csak 1 éve szokott rá a tejre:-))
152. 80ASIQ (válaszként erre: 151. - SF)
2008. máj. 17. 22:31

Én meg feleségnél szintén 22 éve!

Nincs itt valami huncutság? :D

151. SF (válaszként erre: 147. - 80ASIQ)
2008. máj. 17. 21:57
Elkéstél, már férjnél vagyok 22 éve.
2008. máj. 17. 09:20
Az azért durva, hogy a tejben genny is van! Brrr! Tisztára felfordult a gyomrom a gondolatra.
149. 80ASIQ (válaszként erre: 148. - Enci2)
2008. máj. 16. 22:14
Nekem mondod, hogy ne írjak? Annyira megörültem, hogy más is szereti a tejet! :))
148. enci2
2008. máj. 16. 22:05

Húúúú ilyet ne írj ki!!!!!!!!

Imádom a tejet, minden nap iszom jó sokat és minden nap eszek valamilyen fincsi tejterméket:O)

147. 80ASIQ (válaszként erre: 146. - SF)
2008. máj. 16. 22:01

Egy sorstárs!!!!! :))))

Én már 51! Hozzám jössz feleségül?

146. SF
2008. máj. 16. 21:58
Ha a tej mérgező lenne, én már 39 éve halott lennék! Belehalnék,ha egy nap nem ihatnék tejet, és a gyerekeim is így vannak vele. A nyers tejet fel kell forralni, de megbízható forrásból azt is meg lehet inni. Termszetesen nem csecsemőknek...
2008. máj. 14. 12:21

Halitok! Nem olvastam még a topic elejére (de meg fogom tenni, csak nem akarom, hogy befolyásoljon így elsőre). Szóval, az én kislányom egy éves kora után tehéntejet kapott, azt mindig felforraltam neki. Két éves kora után pedig kecsketejet. Azt már nem forraltam, mert egyszer próbáltam és összeesett. Amúgy soha semmi baja nem lett tőle, sőt! Nagyon jót tett neki, szépen besegített a fejlődésébe.

Télen sajna nem volt a kecskéknek teje, de épp most jött a bácsi, akitől 150ft/liter vettük, hogy most újra lesz. Hát, nagyon örültem neki! Most már abbahagyhatjuk az üzleti löttyöt. Magyarán, nekem jó tapasztalataim vannak!

144. 1e958693ca (válaszként erre: 143. - 1e958693ca)
2008. máj. 10. 11:55
Az előbb nem jól fogalmaztam, bocsi "elriasztásul" nem a házitejre vonatkozik, hanem a forralatlanságra.
143. 1e958693ca (válaszként erre: 130. - Lipfagyi)
2008. máj. 10. 11:50

Szia!

A házi tehéntejet mindig forrald fel!!!! Számos betegség közvetítője lehet forralatlanul. Nem tom, milyen golyócskákra gondolsz, mindenképp fordulj orvoshoz, és említs meg neki a nyers tehéntej fogyasztást. Elriasztásul, nyers forralatlan tehéntej közvetíthet: Salmonella, Campylobacter fertőzéseket- mindkettő hasmenést okoz , Adenovírus-fertőzést: ettől lehet göböcske a bőrön, de találkoztam már adenovírus-okozta májgyulladással is, és amennyiben a tehénke tőgye nincs rendesen lemosva -rátapad a fertőzött trágya, akár bélférgességet is. Ha az állományt állatorvos nem vizsgálta, TBC-s is lehet. (Ilyen hely azért kevés van, amit állatorvos ne vizsgálna.)Meg még egy csomó mindent, de ha felforralod, akkor a bacik, vírusok megdöglenek.

142. 1e958693ca (válaszként erre: 141. - Ffc9d89fcb)
2008. máj. 10. 11:42
Igen, az európai felnőtt lakosság kb. 60 %-ának szervezetéből hiányzik a laktózbontó enzim, ezért megy a hasuk pl. ha tejet isznak. Elméletileg ez a túró, sajt fogyasztásánál már nem kéne, h előforduljon, mert ott a tejfehérje már " ki van csapatva"-bocsi, pillanatnyilag nem tom szebben fogalmazni. De valóban, sokmindent megeszünk, ami nem emberbe való.
141. ffc9d89fcb (válaszként erre: 139. - 1e958693ca)
2008. máj. 9. 22:44
Szerintem nem a tejben lévő adalékanyagra gondolt, hanem az instant kakaóra.A tejjel az a baj, hogy nem túl jól tudja lebontani a szervezetünk, mert ugye egyetlen emlős sem fogyaszt felnőttként tejet.Azért még 40-50 évvel ezelőtt sem fogyasztották ilyen mértéktelenül, mint most.Rengeteg ételt készítünk tejföllel, sajtal, tejszínnel.És még ott van a sok joghurt, túrós desszertek, stb.Adalékanyagként is benne van a legtöbb felvágottban,húskészítményben, ropiban,kekszben, chipszben,édességekben, pékáruban, stb.Ennyi tejet nagyon nem kéne zabálnunk, mert előfordulhat, hogy majd nem fogja tolerálni egy idő után a szervezetünk.Sajnos én is egy sajtbuzi vagyok,nem tudok neki ellenálni.
140. 80ASIQ (válaszként erre: 139. - 1e958693ca)
2008. máj. 9. 22:27

Hát az a reggeli ital...!

Hogyan merészelnek ilyet forgalomba hozni??

139. 1e958693ca (válaszként erre: 133. - Anidecica)
2008. máj. 9. 18:26
Na tényleg akkor nem ehetnénk az égadta egyvilágon semmit sem. Egyébként szakmabeli vagyok, de ha nem hiszitek, az FVM honlapján rajta van a Magyar Élelmiszerkönyv, speciel, amit tejnek mernek nevezni, abban nincs adalék. A reggeli italnak nevezett förmedvény pedig szintén nem adalékot tartalmaz, hanem a sajt, tejföl készítésénél keletkezett irót.
138. win (válaszként erre: 137. - D@nu)
2008. máj. 9. 13:59
Aha! Na, ez bennem fel sem merült, mivel nagyon ritkán veszünk. Kakópor (igazi, echte ;D) +tej+ ici-pici cukor=kakaó. Nálam. ;D
137. d@nu (válaszként erre: 136. - Win)
2008. máj. 9. 07:51
Sztem a "bolti" kakaóra gondolt, arra a zacsisra. :)
136. win (válaszként erre: 134. - 02eb3d084b)
2008. máj. 9. 06:50

A kakaó??? :-OOO


Mármint melyik? A rendes kakaópor? Nem hinném, hogy abban adalékok vannak.


Az instant "kakaó" meg nem kakaó, nem kell meginni.

135. 80ASIQ (válaszként erre: 134. - 02eb3d084b)
2008. máj. 8. 20:13

Minden kaja tele van mindenfélével. Hászen boltból vesszük, ott pedig hetekig el kell, hogy álljon az is ami csak 3 napig birná ki amúgy.

Mérgeket eszünk. De rá se retyetye, reméljük azért 90 évig csak életben maradunk! :)

2008. máj. 8. 16:03
Érdeklődtem az utóbbi időben a tejjel kapcsolatban, de nem jutottam semmire. Egyik helyen azt írják "élet, erő, egészség" máshol mérgező, káros italunk. Most kinek higyjek?! Én volr mikor évekig nem ittam egy szem tejet sem, volt mikor hetente ittam egy keveset, de azt is turmix formában, nekem a kedvencem a banán turmix amit ugye tejjel kell csinálni, így sajnos csak keveset iszom, mert a tejről híresztelt rémhírek, elvették a kedvem tőle. Így csak ritkán iszok akkor is csak max. egy csészével turmix formájában. A többi nap sima ásványvíz esetleg gyümölcslé és kész semmi más. Hallottam olyan esetekről, hogy a tej mellrákot okozott egyes nők körében akik rendszeresen fogyasztottak éveken keresztül tejet. Na ha finom, ha nem és a lehető legkevesebb tejet iszok mindenezek hallatán. A kajánk 70-80%-a is tartósítószer és adalék, sajnos kevés olyan étel van már amibe ne találnánk valamennyi tartósítót. A kakaó veszélyesebb mint a tej, hiszen az tej+kakaópor+adalélok sokasága ami javítson a kakaó állagán és ízét fokozza. A tej ellenben sima adalékok sokaságától legalább mentes. Nos vélemyénem szerint a kakaó rosszabb mint a tej.
2008. ápr. 2. 10:24

úúúúriste e nagyon durvaaaaaaaaa...

bakker akkor mostmár alig van kaja amit ehetnénk:D??!!!! mer minden csak kiöl minket vagy milesz így????

132. 80ASIQ
2008. márc. 27. 00:26
Najszen pont a bolti tejtől nem kell félni! Az nem egyéb mint festett víz! Persze éppen meg tud savanyodni, de akkor is! Jómagam 3,6%-osat szoktam venni, napi 2-3 litert iszom, de tényleg acélból vagy gyémántból vannak a csontjaim, a szívem viszont arany! :), kb 10 évvel ezelőtt voltam utoljára fogorvasnál, igaz azelőtt sokszor voltam. szeretem a cukrot, csokoládét is! Az általam elfogyasztott mennyiség tényleg kóros, mert ugye, a jóból is megárt a sok, bár ezt nem vettem észre. Igaz 120 kg-s vagyok, de nem kell 3 litert inni, fél liter is untig elegendő lenne. Nem nekem, hanem úgy általában.
131. direne
2008. márc. 26. 16:09

Amitől feláll szőr a hátamon, "a tej élet erő egészség!" szlogen!

Nálunk nagy vihar volt ezen szlogen kapcsán a "rettentőn" aggódó nagyszülőkkel, mert én nem adtam tejet és nem adok máig sem a kicsiknek, pedig(!) anyám nem győzte hangoztatni, mennyi rengeteg tejet ivott, mikor velem várandós volt, velünk is literszámra itatták, és jé, kicsi korom óta szörnyen rossz állapotúak a fogaim. Testvéremé egy fokkal jobb.

Hogy ezért-e nem tudom, de a fogorvoshoz szinte hazajárok, mindmáig. Pedig akkor még némi köze volt a bolti tejnek a tehénhez, nem úgy, mint ma.

A másik, az anyósom, akinek a csontjai szinte papírból vannak, hisztérikus tejivó, mert ugye a kálcium... és nem, és nem hajlandóak rájönni, tán valami összefüggés lehet a két dolog közt.

Hangsúlyozom, lehet, hogy nem ezért...de, ha a tej annyira jó kálciumforás, mint ahogy éjjel-nappal a mindenhonnan belénk sujkolják, akkor a megivott bődületes mennyiség alapján anyósom csontjainak mára már acélból...mit acélból! Gyémántból kéne lenniük! :-)))

Tehát, ha valaki szereti a tejet, nem árt neki, nincs rossz közérzete, nem fújódik fel fogyasztása után pár órával sem, nem lesz tőle hurutos, nincs fülfájása, arcüreg gyulladása gyakran, rendben van a széklete, nem sokszor influenzás,stb., igya, itassa, használja azért, mert szereti, és, mert lássuk be, a legtöbb kajának, amibe szükséges tenni, finom, utolérhetetlen selymes ízt ad...

De ne azért, mert "élet, erő és egészség"!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook