Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mérgező italunk: a tej fórum

Mérgező italunk: a tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mérgező italunk: a tej

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
250. virgilius (válaszként erre: 248. - Gerna)
2008. szept. 9. 20:56
Az a baj, hogy a fogat elég könnyű tönkretenni, nekem sterilizálás (forralás) közben szétesett a fiam teljesen ép telfoga, amit el akartam tenni emlékbe.
249. Veronika27 (válaszként erre: 248. - Gerna)
2008. szept. 9. 20:54

:D

Na ilyet sem arulnak minden sarki boltban :))

248. gerna (válaszként erre: 245. - 80ASIQ)
2008. szept. 9. 16:28
Egy egész fogat rakjál bele! lehetőleg teljesen épet.
2008. szept. 9. 13:18
Kulonben kolat szokoevben egyszer iszok, szoval engem igazan nem zavar, ha art is valamit. A kornyezetemben is igen ritkan fogyasztjak.
2008. szept. 9. 13:17
No, akkor most mi is az igazsag??
245. 80ASIQ (válaszként erre: 241. - Mandella)
2008. szept. 8. 22:36

Minden szög teljes épségben megmaradt!

Igaz, kicsit megfeketedtek, de ezt le lehetett törölni.

244. 80ASIQ (válaszként erre: 239. - Veronika27)
2008. szept. 8. 22:35
Minden szög teljes épségben megmaradt!
243. 80ASIQ
2008. szept. 7. 21:10

Egy újabb gyöngyszem, ma kaptam:


Az aszpartam-(édes )mérgezés


Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok! Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltő anyagokra bomlik és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig? A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná, hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszeripari cégek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz? Egyszerű.

Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni és többszáz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg és NutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.

Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok, a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a "túl szigorú" megkötéseket és engedélyezte az aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.


Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról. Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel, tünetekkel fordultak orvoshoz és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is.

Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.

Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának.

Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni?

Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni.

A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő.

További összetevői, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezőek. Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát. És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.


És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatos panaszbejelentés érkezett , amely az összes beérkező panasz 80 százalékát tette ki. Ennek ellenére az Élelmiszer-és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogyha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet. Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: "Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat".


Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalékanyagnak számít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek, és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, "ők megjelennek és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente ..." Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam "biztonságos" mivoltával kapcsolatban.


Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, "biztos, ami biztos" alapon azért olvasd el a címkét és légy résen mindennel, ami "light", mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik.

Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek:

- szénsavas és rostos üdítőital,

- joghurt,

- fagylalt,

- reggeli készítmények,

- pezsgőtabletta,

- sportital,

- gyerekvitamin(!),

- lekvár,

- szinte minden rágógumi és diabetikus termékek,

- kevés kivétellel maguk az édesítőszerek akár folyékony, tabletta, kristályos és por alakban .


Az aszpartam néhány mellékhatása :

látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság , bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.

Megkérek mindenkit a dolgok súlya miatt, hogy minden közvetlen ismerősének ezt küldje el körlevélként, hadd tudódjon ez ki.

242. 80ASIQ (válaszként erre: 241. - Mandella)
2008. szept. 5. 19:12
Téged is, sőt az egész világ nyilvánosságát tájékoztatni fogom. :D
241. mandella (válaszként erre: 238. - 80ASIQ)
2008. szept. 5. 16:09
én is kíváncsi vagyok
240. 80ASIQ (válaszként erre: 239. - Veronika27)
2008. szept. 5. 15:03
Be fogok számolni az eredményről! :D
239. Veronika27 (válaszként erre: 238. - 80ASIQ)
2008. szept. 5. 12:17

:D

Erre en is kivancsi vagyok!

238. 80ASIQ (válaszként erre: 237. - 80ASIQ)
2008. szept. 5. 10:22
Még annyit hozzáteszek, hogy tegnap, csütörtökön délután kb 3 dl kólába különböző méretű vasszögeket meg egy bicikli küküllőt tettem (majd elrejtettem a fészerben) Hétfőn este megnézem tényleg feloldja-e a szögeket.
237. 80ASIQ (válaszként erre: 236. - Candide)
2008. szept. 4. 23:35

Írásod nyugtatólag hat számomra! Vajon ez ügyben lesz valaki aki viszont fel fog idegesíten?

Valahogy a józan paraszti ész alapján olyan érzésem van, hogyha jóllakom valami nem extrémen fűszeres kajától és iszom rá fél liter kólat, akkor a kaja szerintem amúgy is sokat semlegesít az esetleges káros anyagokból is. Aztán a gyomorsav azt hiszem a legerősebb sav ami csak létezik (bár hígított) és az a maga természetességében ott van a gyomorban! Igaz, aki sokszor nem eszik annak kilyukadhat a gyomra. Csak oda lyukadok ki, hogy mértékkel bármit ehet. ihat az ember. Persze aki allergiás valamire, az egy speciális téma.

236. Candide (válaszként erre: 234. - 80ASIQ)
2008. szept. 4. 23:16

A colában lévő foszforsavról:

A magyar gyógyszerkönyvben az ortofoszforsav 20%-os vizes oldata Acidum phosphoricum néven hivatalos gyógyszer.Az élelmiszeriparban főként savanyúságot szabályozó anyagként alkalmazzák, de más célokra is adagolják az élelmiszerekhez, például különböző fémionok megkötése és antioxidáns hatása miatt. Ismert mellékhatása nincs, de a napi maximum beviteli mennyisége 70 mg/testsúly kg-ban van korlátozva, mert erős kalcium-megkötő képessége miatt a szervezetből kalciumot von el. Az üdítő italokban engedélyezett maximális koncentráció 700 mg/l, azaz egy átlagember napi 5-6 liter colát nyugodtan megihat, ha nem fél az elhízástól vagy a cukorbetegségtől.

2008. szept. 3. 12:11

En nem szeretem a tejet. Kakaoban megiszom, de talan egy evben 2-szer.

Kulonben meg minden karos?? Tej, szoja, margarin, kola, uborka, feher kenyer stb? Akkor megis mi a fenet ragjunk??

Egyebkent a margarint nem szeretem. Inkabb vajat eszem, vagy valami kenheto sajtfelet.

234. 80ASIQ
2008. szept. 2. 00:15

Off:


Ma kaptam E-mailben:


Volt egy nagyon érdekes beszélgetés péntek reggel (February 22, 2008) a Tv-ben, Dr. Csáky István professzorral (Állatorvostudományi Egyetem) beszélgetett Pataki Enikő a SZÓJA szerepéről.


Ugyanis több mint egy éve már Angliában felfigyeltek arra, hogy nemcsak a felnőtt sportolók, de 13-14 éves gyerekek közül is évente 3- 4-en halnak meg sportpályán szívelégtelenségben. Mivel a szívelégtelenség okát a boncolásnál nem találtak, elkezdték vizsgálni, mi lehet közös az áldozatokban.


Egyetlen ilyen volt:: az étrendjükben a Szója!


Arányos mennyiségű SZÓJA -- nem mellékesen - 4-5-ször annyi női nemi hormont (vagy azzal azonos hatású alkaloidot) tartalmaz, mint egy db antibébi tabletta. Ez férfiakra nezve még veszélyesebb, mint a nőkre!


Ezek után amerikai kutatók elvégeztek egy tesztsorozatot 30-30 egérrel. (30 minta és 30 kontrollállat) A 30 kísérleti egér - melyeket SZÓJÁVAL etettek - MINDEGYIKE elpusztult szívelégtelenségben. A kontroll csoport, amely normál kaját kapott, semmilyen problémát nem mutatott.


A prof összerakta az információkat, s javasolja, vizsgálják a sportolókat étrendjük vonatkozásában is.


S a végén, csak mint érdekességet megemlítette, hogy az allergiás megbetegedések óriási méretűre növekedésének kezdete szignifikánsan egybeesik a SZÓJA-fogyasztás általánossá válásával.


Múltkor körbement egy nagyon jó cikk a margarinról, mint mesterséges élelmiszerről (kőolajszármazék).


Itt ez a szója, mely szintén az élelmiszeripar "találmánya".


Miből lehet olcsón, nagy tömegben "élelmiszert" előállítani? Hát kőolajból, gombamód szaporodó szójababból... Főleg, ha még génkezelik is, az már abszolút katasztrófa. A Greenpeace --esek épp ma ragasztottak tele egy áruházban egy csomó konzervet figyelmeztető cetlikkel, hogy a termék génkezelt szóját tartalmaz.


Persze kiverték őket onnan és az érintett gyártó mindent tagad .


Nahát! Miért nem csodálkozom én ezen....


Szóval ne egyetek szóját, haszáljatok margarin helyett vajat!


Más! Egy pohár Colát szeretnél, vagy inkább egy pohár tiszta vizet?


A vízről:_ Az emberek 55-65%-a krónikusan vízhiányos. Az emberek 37%-ánál a szomjúságérzet annyira gyenge, hogy gyakran összetévesztik az éhségérzettel, ezért akkor is esznek, amikor csak egy pohár vizet kellene inniuk - sokan ezért híznak el. A Washingtoni Egyetem felmérése szerint egy pohár víz maradandóan csökkentette a diétázók 100%-ának éhségérzetét. A nappali fáradtság elsőszámú okozója a vízhiány. Folyamatban lévő tanulmányok kimutatják, hogy a hát- és izületi fájdalmakban szenvedők 80%-ánál naponta 8-10 pohár víz csökkenti a fájdalmakat. Már 2% folyadékvesztés megzavarhatja a rövidtávú emlékezetet, nehézségeket okozhat az alapműveletek elvégzésénél, és összpontosítási zavarokat egy képernyő vagy egy kinyomtatott oldal felfogásánál. Naponta 5 pohár víz elfogyasztása 45%-kal csökkenti a vastagbélrák veszélyét, a mellrákét 79%-kal és 50%-kal kevesebb a rizikó a hólyagrákra. Tényleg annyi vizet iszol, mint amennyi szükséges lenne? Általában 8-10 pohár víz minden nap elengedhetetlen.


A Coláról: Vizsgáljuk meg a Coca-Cola-t: Az USA több államában a rendőrség baleseti helyszínelői 2 gallon (kb. 7 liter) Cola-t visznek magukkal, hogy a baleseteknél az úttestre folyt vért azzal távolítsák el. Ha egy steak-et egy tálba tesznek és Cola-val leöntik, két nap alatt feloldódik. A WC-kagyló tisztítása: önts bele egy dobozos Cola-t a kagylóba éshagyd ezt az igazi(?) csodaszert(?) egy óráig hatni, utána öblítsd le. A kagyló maradéktalanul tiszta lesz. Rozsdafoltok eltávolítása egy krómozott felületről: dörzsöld be a felületet egy Cola-ba áztatott alumíniumfóliával. Az autóakkumulátor pólusairól könnyedén eltávolíthatod a korróziót, ha egy doboz Cola-t ráöntesz. Figyeld, ahogy pezseg. Egy berozsdásodott csavart könnyen meglazíthatsz, ha egy pár percig egy Cola-ba áztatott rongyot teszel rá. Ha kenőanyagokat akarsz eltávolítani egy szövetből, önts bele a mosógépbe a mosószer mellé egy doboz Cola-t, és futtasd le a programot. Eltávolítja a szélvédő szennyeződéseit is.


*Hasznos információ:*_ A Cola aktív hatóanyaga a foszforsav, melynek pH értéke 2,8. Egy vasszöget négy nap alatt old fel. A foszforsav kioldja a csontokban lévő kalciumot és hozzájárul a csontritkulás kialakulásához. A Coca-Cola szirupot koncentrált formában szállító tartálykocsikat különösen korrodáló, veszélyes anyagokat jelző táblával kell ellátni. A Cola-t már 20 éve használják a teherautók motorterének tisztítására!


Szóval, mit szeretnél inkább, egy pohár tiszta vizet, vagy egy Cola-t?


Küldd tovább, hogy egészségesek legyenek Mindazok, akik fontosak számodra!!!!! Életet menthetünk, ha idejében felismerjük az agyvérzés jeleit. Ez a levél nem a szórakozást hivatott szolgálni, de a mondanivalója nagyon lényeges.


Ezért kérem, szánjon rá 2 percet és figyelmesen olvassa el, azután pedig vagy mentse el, vagy vésse jól az emlékezetébe a következő esetet.


Egy fogadáson történt, hogy egy asszony tányérral a kezében megtántorodott, majd elesett. Felsegítették kelni, majd az asszony azt mondta, hogy minden rendben, úgy látszik, csak megbotlottam - mondta. Nem akarta, hogy orvost hívjanak. Az est hátralévő részét jó kedvben a társaságban folytatta tovább. Amikor hazaértek férjével, a férj mégiscsak felhívta a mentőket. Az asszonyt beszállították a korházba. Rövid idő elmúltával még az éjjel az asszony agyvérzésben meghalt.


Ha ott, a szórakozás helyén, valaki ráismert volna az agyvérzés jeleinek egyikére, annak a következő 3 óra leforgása alatt életmentő jelentősége lett volna, az egyik orvos véleménye szerint.


Alapjában, négy féle lehetőség van arra, hogy felismerjük az agyvérzés jelét:


1.Ha megkérjük a veszélyeztetett személyt, hogy mosolyogjon.


2.Ha megkérjük a veszélyeztetett személyt arra, hogy mondjon egy rövid **mondatot,** pl. Ma nagyon szép idő van.


3.Ha megkérjük a veszélyeztetett személyt arra, hogy emelje fel mindkét karját a magasba.


4. Ha megkérjük a veszélyeztetett személyt arra, hogy öltse ki a nyelvét.


A fentiek közül bármely elváltozás jeleit mutatja a normálistól, pl. /*/ha arcának egyik fele görcsösen mozdulatlan marad/*/, vagy /*/nem tudja kifejezni magát egy egyszerű mondat erejéig sem/*/, vagy /*/ha valamelyik kezét nem tudja felemelni feje fölé/*/, vagy /*/nem tudja kiölteni nyelvét/*/, vagy **/az egyszerűen csak kilóg a szájból.../** ez mind azt jelzi, hogy **sürgősen hívjuk a mentőket**.


Ez a neurológus orvos azt is mondta, hogy ez a levél, ha eljut legalább 100 címre, szinte biztos, hogy legalább egy életet megment.


Én is beálltam a sorba, hogy eljusson 100 emberhez



............................

Bocs az offért!

233. Candide
2008. aug. 29. 22:10

"Bármilyen méreggel történik a mérgezés (kivéve a foszfort), a mérgezettel tejet kell itatni..." :)


/Dr. Makkay Ferenc: Kémiai kislexikon/

232. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 231. - 80ASIQ)
2008. aug. 29. 07:09
Szép napot Neked!:-)
231. 80ASIQ (válaszként erre: 229. - 3cf80f2b78)
2008. aug. 28. 09:47
Nagyon aranyos vagy! Úgy néz ki, ma tényleg jobb napom lesz! :)
230. 1e958693ca (válaszként erre: 226. - Gerna)
2008. aug. 28. 07:40
Én örülök, hogy megosztottad velünk, akkor is, ha 'talált iromány' !! :-)
229. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 227. - 80ASIQ)
2008. aug. 28. 07:25
Remélem ma jobb napod lesz:-)
228. 4282d8f4c9 (válaszként erre: 226. - Gerna)
2008. aug. 27. 20:56
nem ölhet jobban mint a szerelem...
227. 80ASIQ (válaszként erre: 224. - 3cf80f2b78)
2008. aug. 27. 20:20
A kólán kívül más üdítőt nemigen tudok elviselni. A kólában csak "coca" és az ún. hagyományos lehet jéghidegen. Langyosan vagy melegen már vacak! Nem szeretem sem a koffein-, sem a cukormentes (0-ás) fajtát. Ma tejből már megvolt a két liter, ráadásul a 3.5%-osból. De elég zűrös napom volt, sőt a munkahelyi feladataim közül is elmulasztottam egy alapvető feladatot elvégezni és ez zavar. Szóval ma stresszes vagyok, ma nekem a "züllés" jár!!
226. gerna (válaszként erre: 219. - 1e958693ca)
2008. aug. 27. 14:38
"Az uborka öl" sajnos, nem az én irományom, csak loptam a net-ről. Sajnos, mert nagyon jó!
225. SF (válaszként erre: 220. - 80ASIQ)
2008. aug. 27. 10:47

Nem! Én aztán nem nézem meg! (...mert már el is olvastam, és szerintem úgy marhaság, ahogy le van írva.)

:-)))

224. 3cf80f2b78 (válaszként erre: 221. - 80ASIQ)
2008. aug. 27. 06:55
Hát igen,a cola nehéz dolog!Én is ittam elég sokat,de mára egyáltalán nem iszom!Ha mégis kívánok ilyen cukros dolgot,(ami ritka mostanában)akkor valami másfajta üdítőt iszom,de nem cólát!
2008. aug. 26. 22:10
Erő izom, TEJET iszom :DDDDD
222. 80ASIQ (válaszként erre: 218. - 3cf80f2b78)
2008. aug. 26. 22:09
Köszönöm szépen! :)
221. 80ASIQ (válaszként erre: 216. - SF)
2008. aug. 26. 22:09
Jaj, el ne hallgassam: kólából viszont másfél liter fogyott! Úgyhogy vannak még gondok!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook