Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. febr. 10. 00:15

Sziasztok!

Az én történetem…jaj, a felelőtlenség iskolapéldája.

Múlt csütörtökön éjszaka lefeküdtem a partneremmel, és lecsúszott a gumi, de ezt néhány másodpercen belül észrevettük, csak hát addig is történt némi „mozgás”. Nem élvezett belém, én pedig kimentem és kiöblítettem magam odalent amennyire tudtam, majd másnap, hajszálpontosan 10 órával a fiaskót követően bevettem egy Escapelle-t. Estére kis túlzással belázasodtam (37 fok), fájt minden ízületem, mint aki influenzás, és azóta is fájogat itt-ott, a mellem pedig megduzzadt és érzékeny. Szombaton lett volna esedékes a menstruációm, de nyilván a gyógyszer miatt most se híre se hamva. Az eszemmel tudom hogy ilyen rövid idővel a menstruáció előtt, elélvezés nélkül, öblítéssel és esemény utánival nagyon kicsi az esély a terhességre, de félek, az az igazság… egy gyerek most a lehető legrosszabb lenne. A ciklusom amúgy átlagosan 32 napos, 7 napig tart, és nagyon pontos. A baleset pedig a ciklusom 27dik napján történt.

A baj talán….talán nem is ez az eset lenne. Hanem az, hogy előtte öt nappal meg elszakadt a gumi. Sosem csinálok ilyet….de aznap éjjel nagyon sokat ittunk a partneremmel, és egész egyszerűen nem tudjuk mi történt a gumival, reggel tértünk magunkhoz és találtuk meg, nem volt benne semmi. Amennyire láttam belőlem sem jött semmi, tehát feltételezem, hogy nem élvezett belém. Ugyanakkor egyikünk sem emlékszik, hogy mikor került le a gumi, történt-e valami azután, hogy lekerült, mikor hagytuk abba. Hihetetlen ostoba módon nem vettem be utána semmit. Szóval, ha terhes is vagyok, az ennek lesz köszönhető, talán nem is a fentebbi esetnek. Komolyan nem hiszem el hogy ennyire elment az eszem, NEKEM, aki alapvetően iszonyúan ügyel….áh….

De ha feltételezem, hogy akkor semmi veszélyes nem történt – tehát hogy a gumi lekerülése után nem volt bennem – és csak a fentebb részletezett, esemény utáni esetet vesszük alapul, akkor szerintetek mennyi az esélye annak hogy terhes lehetek? És mennyi idő után érdemes terhességi tesztet csinálnom?

Köszönöm a figyelmet, és lányok okuljatok ….

1759. 099c0bed40 (válaszként erre: 1758. - Edbd71a909)
2015. jan. 31. 07:47

Szia, nagy valószínűséggel hatott, de nem árt tesztet is csinálni.

Ha most negatív és vérzés továbbra sincs akkor egy hét múlva ismételni, amennyiben az is negatív akkor meg lehet nyugodni hogy nem vagy terhes.

2015. jan. 30. 19:38
Sziasztok!Megtörtént a baleset,kiszakadt az óvszer a ciklus kellős közepén.1 óra múlva sikerült bevenni az esemény utánit,rá 4-5 napra gyenge,pecsételő vérzés.A várható mensi idejéhez képest 3 napra szintén pecsételő a megszokotthoz képest eddig gyenge vérzés.Hatott a gyógyszer,vélemény?
2015. jan. 21. 10:15
Sziasztok! új vagyok ezen a fórumon. Segítséget szeretnék kérni. Barátommal volt egy kis balesetünk, kiszakadt az óvszer, de mellette még használtam Pharmatex kúpot is. Körülbelül a közepén járhattunk a dolognak és egyből megszakítottuk az együtt létet. Ez a ciklusom 11.napján történt, másnap 15 órával rá bevettem az Escapelle tablettát. Az egyik kérdésem lenne, hogy azóta nagyon fáj a fejem, szinte kibírhatatlanul. Ez normális? Vehetek be rá fájdalomcsillapítót? Mivel eredetileg nem pesti vagyok így egy idegen orvoshoz tudtam csak elmenni. Ezelőtt még soha nem szedtem fogamzásgátlót és ez az orvos bármilyen vizsgálat nélkül felírt 3 hónapra. A másik kérdésem ezzel lenne kapcsolatos. Nem nagyon merem beszedni így, hogy semmit nem tud rólam, hogy esetleg lenne olyan körülmény ami kizárná ezt a gyógyszert. Eléggé félek. Meg + egy kérdés. Ezekután mennyi lehet az esély hogy nem válik be az Escapelle? Előre is köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 21. 05:26

Szia, ha csak időközben nem volt újabb védekezés nélküli együttlét, nem lehetsz terhes, ki van zárva.

Igen, a gyógyszerben lévő magas hormonszint okozhat ilyen tüneteket hetekkel a bevétel után is.

Üdv: Eszter

1755. Tami18
2015. jan. 17. 23:33
Sziasztok! 3 tesztet csinàltam mind a 3 negatív lett és a menstruàcióm is időben megjött, de most fàj a hasam és a mellem is érzékeny..26-àn kellene megjönnie, ez lehet ettől vagy esetleg ez még az esemény utàni tabletta hatàsa lehet, mert ugye elég erős tabletta és pàr hónapig kihat a szervezetre, vagy lehet, hogy terhes vagyok? az utolsó tesztet 8 hétre a baj utàn csinàltam, gondolom az màr kimutatta volna!? Szerintetek? :(
2014. dec. 12. 20:29

Szia, sajnos mindig van olyan aki pont abba a fránya 15 %-ba tartozik.

Minden tiszteletem és elismerésem hogy vállaljátok a babát annak ellenére hogy egészen más terveitek voltak.

Kívánok jó egészséget az egész családnak, üdvözöllek: Eszter

2014. dec. 11. 07:31
Sziasztok, nov. 22-en ejszaka volt balesetünk a ferjemmel, masnap, meg 12-oran belül bevettem az escapellet. Ma teszteltem pozitivat. Hat ilyen is van! Mindketten elvetjük az abortuszt, megtartjuk. Van egy 3 es egy ket eves gyermekünk mar, szeptembertöl egyetemre jartam volna. Halalosan ketsegbe vagyok esve es marha dühös vagyok, hogy miert pont en tartozom a 15 szazalekba, aki mindent megtett az ügy erdekeben. Megörülök!!
2014. dec. 1. 06:09

Szia, nem hiszem hogy baj volna ha nem 5 hanem 6 nap után jött meg, végtére is nem robotok vagyunk hanem emberek!

Amennyiben rendes erősségű vérzést tapasztalsz megnyugodhatsz hogy nem vagy terhes!

Üdv: E

1751. Tami18
2014. nov. 30. 11:13
Szia! Bocsi, hogy ennyi kérdésem van, de nagyon félek...ma megjött a vàrtnàl 6 nappal később...az eseményutànin az volt,hogy pontosan megkell jönnie, mert ha 5 napnàl többet késik az baj..Akkor lehet, hogy terhes vagyok?
2014. nov. 30. 10:01
:)
1749. Tami18
2014. nov. 28. 18:33
Rendben! Köszönöm a vàlaszt :)
2014. nov. 28. 17:33
Szia, ha újabb egy hétig se jelentkezik rendes vérzés csinálj még egy tesztet de szerintem nincsen baj csak megkavarta a hormonjaidat, ahogy írod is.
1747. Tami18
2014. nov. 26. 08:04
Sziasztok! Hétfőn kellett volna, hogy megjöjjön, de nem jött meg..Azt hallottam,hogy az eseményutàni felboríthatja a menstruàciót és a pecsételő vérzés lesz az új havi..mert nekem kicsit több volt, mint pecsételő vérzés..Ma reggel csinàltam egy tesztet negatìv lett. Szerintetek?
2014. nov. 16. 07:01

Szia, pár nap múlva érdemes egy tesztet csinálni de ha egy héttel a peteérése után történt akkor nagyon kicsi annak az esélye hogy baj lett a dologból.

Üdv: E

1745. asdf87
2014. nov. 15. 13:39

Üdv! Múlt hét szombaton (nov.8.) hajnalban 4-5 óra között baleset történt, aznap, késő délután már a barátnőm be is vette a gyógyszert(Escapelle), nagyjából 12-13 óra múlva. Egy héttel a peteérési időszaka után történt az aktus, az óvszerbe mentem el, de mikor kivettem a péniszem nem volt rajta, a hüvelyében maradt. November 13-án kellett volna megjönnie, eddig azt mondta, nem fél, érzi hogy meg fog jönni de most egyre stresszesebbek vagyunk, nagyon ritka ha késik neki. Tavaly nyáron már történt hasonló eset, akkor is vett be gyógyszert, de emlékeim szerint akkor időbent érkezett a mikulás(bár nem vagyok benne biztos hogy ugyanezt a gyógyszert írta fel a doki). Elmondása szerint nem érzékenyek a mellei, alhasi fájdalmai elhanyagolhatóak, szóval nagyon bízom benne hogy nem terhes. Mit tegyünk? Meddig várjunk míg orvoshoz fordulunk?


Köszönöm előre is! Üdv!

2014. nov. 15. 08:18
Szia, ha vérzel az nem baj, ellenkezőleg, annak a jele hogy biztosan nem vagy terhes.
1743. Tami18
2014. nov. 14. 09:25
Szia! Tegnap óta vérzek és olyan erősségű, mint a menstruàcióm szokott..ez baj? És peteérésem volt amikor a baj történt..ez azt jelenti, hogy nem hasznàl ilyenkor az eseményutàni?
2014. nov. 11. 06:19
Szia, igen, előbb nem érdemes.
1741. Tami18
2014. nov. 10. 13:00
Tesztet csak 2 hét múlva csinàljak, amikor megkéne, hogy jöjjön?
2014. nov. 10. 05:56

Szia, a gyógyszer 85 %-ban véd, tehát nagy valószínűséggel nem lett baj, de ezt egyértelműen csak akkor lehet kijelenteni ha rendben megjön a következő vérzésed illetve az elvégzett terhességi tesztek negatívak.

Legyen így, üdv: Eszter

1739. Tami18
2014. nov. 8. 14:27
Sziasztok! Tegnap a barátommal lefeküdtünk, de az óvszer kiszakadt és belém élvezett..az incidens után 2 órával bevettem az Escapellet és a menstruációm 12 nappal ezelőtt jött meg.. mellékhatást nem tapasztalok csak kicsit csalánkiütéses lettem.. előtte másfél évig szedtem fogamzásgátlót, most hagytam abba 12 napja, amikor a menstruációm is megjött..Szerintetek lehet baj?
1738. ÁDB20
2014. nov. 4. 12:21
Leírom nektek a történetemet az escapellével kapcsolatban. Nekem is szükségem volt rá sajnos áprilisban, kiszakadt gumi miatt. Van már egy gyerkőcöm, pár hónapos volt ekkor, nem akartunk kistesót, gyógyszert nem szedek. Áprilisban bevettem ezt a kis " csodabogyót " durván 12 órán belül. Estére mellékhatások: görcsök, fejfájás reggelre vérzés. Teszem hozzá épp középidőben jártam! A vérzés 4 nap alatt elmúlt, menzesz nem lehetett! Kevesebb volt! Aztán eljött a következő hónap de semmi. Tesztek itt tesztek ott..... negatív minden. Június újra tesztek itt-ott, negatív. Menzesz megjön, nyugalom. Augusztus szintén semmi, megint teszt ( de ez is negatív, mitől is lenne pozitív párom külföldön ) csak megnyugtatásként. Szeptemberben jelentkezet nagyon minimális nem is menzesz inkább csak barna folyásnak mondanám, de annál kicsit erősebb. 4 napig tartott, hol volt hol nem. Otóberben ugyanez megismétlődött csak erősebb változatban. Szóval nekem a szervezetemet kicsit felbolygatta. Április óta azt mondhatom talán novemberben már visszaáll minden a helyére. Szóval ez lenne az én tapasztalatom az escapelle tablettáról.
2014. nov. 3. 14:52

Sziasztok!

Múlt héten "baleseteztünk" a párommal :(

Rögtön kiírattuk az esemény utánit (Escapelle), de nem kaptunk sehol, végül sikerült, azonnal be is vettem. Ez viszont kb 44 órával az aktus után történt. A pont az i-n, hogy épp a peteérés környékén járhattam (Ciklus.hu szerint első zöld nap a piros napok után naptár-módszer szerint, de az oldal által meghatározotthoz képest, mindig 1-2 napot késik a menstruációm, szóval elvileg benne is lehettem a legkritikusabb napokban). A párom azzal nyugtatott, hogy aznap ötödik ejakulációja volt, így a spermiumszám valamivel kisebb (bár szerintem ez nem sokat számít).

Valaki, akinek hasonló tapasztalata volt már, le tudná írni, hogy mi lett belőle?

Esetleg valami hozzáértő néhány szóban leírná, hogy mire számíthatok?

Félek, mert nem jókor jönne a baba, de amennyiben mégis úgy alakulna, mindenképpen megtartanánk.

Előre is köszönök minden választ!

2014. okt. 23. 17:53

Szia!


Köszi hogy említesz, igen, itt vagyok még mindig mert ez a téma érdekel és mert szeretek segíteni ha tudok. :)


Nagyon bölcsen teszed hogy nem izgulsz eszedet vesztve, hanem próbálsz józanul mérlegelni.

Igen, pontosan az van amit írsz is: utólag nem tehet az ember mást mint arra gondol hogy ha Ő megtett minden óvintézkedést amit tehetett, onnantól fogva nem Rajta múlik hogy baj lett-e avagy nem, hanem attól hogy a szerencsés 85 %-ba tartozik-e akinek használ az esemény utáni tabletta vagy abba a 15 %-ba akinek sajnos nem.

Intelligens lány vagy,-- azért külön gratula hogy képes voltál ennyi oldalt visszaolvasni:)--

kívánom hogy hasson a gyógyszer és azt is hogy többé ne kerülj hasonló helyzetbe.

Üdv: Eszter

1735. Leah18
2014. okt. 20. 13:17

Sziasztok! Jó látni hogy öregnéneőzikéje még sok év után is itt van.:)

A komnentek nagy részét àtolvastam, de aztán valahol 900 fele már feladtam és csak àtfutottam, szóval lehet ha türelmesebben görgetnék biztos megtalálnám magamtól is a válaszokat, de a megnyugtatás még így is jól jöhet( bár pillanatnyilag ijesztően nyugodt vagyok mert tudom még 2 hétig semmit se tehetek.)


A helyzet: szombat hajnalban életemben először szeretkeztem, a nagy hévben egy órán belül 2x is. Elsőre úgy tűnik nem volt gond, másodszorra viszont a gumi elkallódott, nem tudjuk mikor hol hogyan, tény hogy amikor a kedvesem elélvezett és le akarta venni, már nem volt rajta a gumi, belőlem meg folyt valami. Az óvszer előkerült, volt benne anyag, ennek ellenére nem voltunk biztosak semmiben. Csak sokkban feküdtünk egymás mellett. 7,5 órával később beszedtem a gyógyszert. A 85%- os hatákonyság meg a relatíve gyors bevétel megnyugtatott mindaddig amig nem konstatàltam hogy nagy valószínűséggel peteérés/ovuláció környékén voltam, és hogy ilyenkor kevésbé hatékony a dolog. Most épp az aggaszt hogy nem éreztem/ érzek semmi mellékhatást. Ahogy olvastam az esetek többségében a bevételt követő 5.nap körül kéne kicsit véreznem( ami nyugalmat adna hogy hat a bogyó). Kérdés van e olyan( Eszter emlékszel e olyanra "praxisod" során) akinek volt pecsételés, ovulálás környékén volt, de mégis baba lett a dologból?


Nem akarok eszemet veszteve tesztert rohanni, várok nov 1-2 ig, amikor már letellik a 2 hét és amugyis sanszos lenne hogy megjöjjön a menstruáciom. Addig meg bízom a gyógyszerben, a Jóistenben, meg egy régi UH-ban ami szerint torzult 2 szarvú méhem van( amire azt mondták hogy miatta nehéz lenne a teherbeesés és könnyebb a vetélés)


Mondjàtok hogy van remény?! Most kezdetm az egyetemet, még nem akarok babócát, és bár védekeztünk bosszant a dolog, felelőtlennek érzem magam, és úgy érzem hogy az én hibám mert én akartam még egy menetet...:(

1734. aliana678
2014. okt. 7. 13:59
Sziasztok!Tegnap voltam dokinál, hogy megnyugtasson, ehhez képest rendesen belém állította a frászt. Mondtam neki, h egy hónapja történt az eset és h még mindig érzem a mellékhatásokat, holott megjött rendesen és 3 tesztem is negatív. Azt mondta, h ez lehetetlen, hogy ilyenkor még mellékhatást érezzek. Megultrahangozott kívül-belül és mondta, hogy nagyon vastag a méhnyálkahártyám, ami 2 eset lehet: terhesség, vagy pár napon belül meg fog jönni. Petezsákot nem látott, pedig ha 1 hónapos lennék, már lenne jele. Viszont egy tüsző volt az egyik petefészkemben. Nem tudom, a 2 nem zárja ki egymást? Azt mondta h lehet egy egész fiatal terhesség, 1 hetes kb, de azóta nem történt velünk "baleset". Tanácsolta, h a hét vége felé, ha nem jön meg, teszteljek. De a ciklusom szerint 2 hét múlva kell csak megjönnie. Szerintetek mi a fenét csináljak??? Folyton fáj a petefészkem meg szúrkál az alhasam és néha picit érzem a melleimet feszülni. ez aggaszt :/
2014. okt. 6. 06:17

Szia, a magas hormontartalom miatt elég alaposan belekavar a rendszerbe és van akinek a szervezete érzékenyebb, de egy hónapnál nem szokott tovább húzódni.

ha azután sem leszel jobban érdemes elmenni dokihoz és beszámolni Neki a tüneteidről, gondolom van rá módszer hogy mit lehet csinálni.

1732. aliana678
2014. okt. 5. 21:58
Sziasztok! A gyógyszer mellékhatásai meddig tarthatnak? Mert nekem megjött normálisan, el is tartott 1 hétig, csináltam 3 tesztet, mind negatív, de azóta is fáj a petefészkem, feszülnek a melleim, néha émelygek és sokat fáj a fejem :/ Lassan 1 hónapja, hogy bevettem a gyógyszert...
2014. szept. 24. 06:55
:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook