Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1790. pxmami (válaszként erre: 1787. - Csürcsavar80)
2016. ápr. 2. 23:17
Szia,köszi a választ,igen, sajnos egy napot még raparáztam es csak utana vettem be.Ez volt egy hete es még sehol semmi(ciklus 21.napja).Hólyaggyulladásom van, de amúgy "semmi"más.Bíztató,hogy neked sem volt semmi köztes vérzés.Köszönöm.
1789. csürcsavar80 (válaszként erre: 1785. - Tavasz90)
2016. ápr. 1. 21:49
Vagy ha 100%-ra akarsz menni kérj idő pontot nőgyógyászhoz hűvelyi ultrahanggal rögtön kiderül a bibi.
1788. csürcsavar80 (válaszként erre: 1785. - Tavasz90)
2016. ápr. 1. 21:46
Az égvilágon nem lesz semmi bajod.A hormonokat meg mozgatja ez a gyógyszer egy kicsit de ez mindenkinél másképp zajlik le.
1787. csürcsavar80 (válaszként erre: 1783. - Pxmami)
2016. ápr. 1. 21:42
Az egy nagyon jó gyógyszer már én is alkalmaztam de nem a 40. órában ha nem rögtön másnap azaz úgy az esemény után 12-órával az ég világon semmi bajom nem volt a menstruáció is rendesen meg jött ennél az a lényeg hogy a lehető leghamarabb be kell venni annál kevesebb a mellék hatása ezt az akkori nőgyógyász mondta aki ép felírta és szerintem igaza is volt.
1786. pxmami (válaszként erre: 1785. - Tavasz90)
2016. márc. 29. 20:46

Szia Tavasz90, en rengeteget olvastam a témáról az elmúlt napokban, sztem nálad minden ok.Sok ilyen variációt olvastam.

En 2 napja vettem be, de meg semmi.Csak nagyon csíp pisileskor.Volt valakinek ilyen?

1785. Tavasz90
2016. márc. 29. 17:44

Sziasztok, én is új vagyok és egy kis segítség kéne.

SZóval 02.17.-én múlt el a havim és 02.19.-én este történt a "baleset" mikor is lecsúszott a gumi. Másnap 24 órán belül bevettem a gyógyszert majd 4 nap múlva jelentkezett vérzés ami 3-4 napig tartott.

Azóta semmi :/ csináltam már 3 tesztet és mind negatív lett. segítsetek légyszi.

1784. pxmami (válaszként erre: 1783. - Pxmami)
2016. márc. 29. 10:26
Fogamzásgátlót sosem szedtem...
1783. pxmami
2016. márc. 29. 10:24

Sziasztok,én is új vagyok.Jó lenne egy kis bíztatás.Tegnap előtt vettem be az Escapellet,kb.40.órában.


Mellékhatáskent fáradtság de bírható es vérnyomas emelkedés.Plusz nagyon csíp a vizeléskor.Ezek normalisak?

Vajon mindenkinek erősebb a görcsölés, amikor megjon a menzesze a gyógyszer után?


Remelem szamomra is tanulsagos az eset...

2016. márc. 15. 12:26

Hali! Nekem 10 évben 2x volt rá szükségem és mindkét esetben működött. (Mindkét eset "jobb félni" típusú volt.) Nem lett baj, meg is jött időben. Annyi, hogy sokkal jobban görcsöltem, mint máskor.


Viszont itt leírom, hogy hogy is működik a rendszer, mert én nem találtam naprakész információt a felíratásról, ugyanis legutóbb hétvégén kellett felíratnom. (Budapesti vagyok.) A sürgősségi fogamzásgátló ambulanciák megszűntek. :(


Az Escapelle-t a lakhely szerinti szakrendelésen írják fel rendelési időben. A baleset csütörtök este történt és pénteken csak délelőtti rendelés volt, amikor nekem muszáj volt dolgozni menni. Gondoltam, hátha délután vagy hétvégén vagy valamelyik kórházban van ügyelet. Felhívtam 3 kórházat, mindegyikben elküldtek, hogy a szakrendelésre menjek - köszi, de mikor??? Kb. oldjam meg, máshol nem írják fel. Köszi... Végül a Honvédban mondták, hogy a régi MÁV kórházban írnak fel ilyet a hétvégén (Hősök terénél van). Szóval ha valakinek hétvégén van erre szüksége, a MÁV-ba menjen. Egyébként gyors, rendes és diszkrét volt minden.

1781. aprilka11
2015. okt. 28. 17:30

Sziasztok!

Segítségre és egy kis biztatásra lenne szükségem!

Okt.21.-én kellett volna megjönnie a menstruációmnak. Azóta se jött meg... voltak alhasi görcseim, mint általában menstruáció előtt. Eddig a terhességet kizártnak tartottam, mert mindig védekeztünk, az óvszer sosem szakadt el , a párom még elélvezés előtt kivette. Még utána is leellenőriztük,hogy biztos nem szakadt-e ki.Tehát ilyen "ellenőrzés " mellett én kizártnak tartanám a terhességet. Viszont 26.-án kilyukadt a gumi, de a párom nem élvezett el. 13 órán belül bevettem az escapelle fogamzásgátló tablettát. Ma reggel újabb görcseim voltak, reggel kicsit véreztem, de utána csak barna folyásom volt, ami mostanra el is múlt. Szerintetek van ok az aggodalomra? :/ Válaszokat előre is köszönöm!

2015. okt. 1. 15:03

Sziasztok!


Sajnos nemrégiben nekem is szükségem volt a fent említett gyógyszerre. Új vagyok még a fórumon, de jól esne egy kis bátorítás, hogy nem lesz semmi baj :). A történetem röviden, hétfőn hajnalban történt a baleset, kiszakadt az óvszer. Hétfőn délután jutottam el orvoshoz, minden szemrehányás nélkül felírta a tablettát, amit még a patikában le is nyeltem, bő 14 órával a baleset után. Vasárnap este vettem be a 7. szem fogamzásgátló tablettát, és 6 nappal az eset előtt ért véget a menstruációm. A fogamzásgátló szedésben most ismét kezdőnek számítok, mert majd félév szünet után kezdtem el újra szedni. Ezek alapján elég kicsi az esélye, hogy terhes legyek, igaz? Mikor lenne érdemes terhességi tesztet csinálnom?

Az escapelle bevétele után eléggé görcsölt a hasam és a derekam is fájt. Azóta is néha görcsölgetek, de vérzés még nem volt. Köszönöm szépen előre is a segítséget!

1779. zebracsikó (válaszként erre: 1778. - Mária0208)
2015. szept. 15. 14:58
hatottt
2015. szept. 15. 14:30
Sziasztok nekem lenne egy olyan kérdésem nekem szombat este 11óra fele történt egy baleset kiszakadt az óvszer vasárnap délután 5 után escapelle tablettát vetem be hétfőn és ma is van egy kis rózsaszín folyásom szerintetek hatot valamit a tabletta.
2015. szept. 6. 07:05
Szívesen, örülök hogy segített a gyógyszer! :)
1776. parina
2015. szept. 4. 14:33
Na, én ezt most megúsztam, a tabletta bevételét követő 9. napon megjött, igazából csak egy nap késéssel, rendes normál, amint lehet, irány a doki. Köszönöm "öregnéneőzikéje" a szavaidat!
2015. aug. 28. 16:54
:) szívesen.
1774. parina (válaszként erre: 1773. - 099c0bed40)
2015. aug. 28. 11:20
Köszönöm!
1773. 099c0bed40 (válaszként erre: 1772. - Parina)
2015. aug. 28. 06:01
Szia, írtam privátban.
1772. parina
2015. aug. 27. 11:23

Sziasztok!

Én is az Escapelle tablettában bízók táborát erősítem :-( . Álmomban nem gondoltam volna, hogy három gyerek után szükségem lesz rá. A gyerekek előtt rendes napi fogamzásgátlót szedtem, de voltak olyan mellékhatásai ami miatt nem akartam, végeleges megoldásban gondolkodtam, de a kicsi még csak másfél éves, több napos távollétemet nem igazán bírja, ezért úgy gondoltam ebben az átmeneti időben megfelelő lesz az óvszeres védekezés. Na bumm, 22-én, szombaton totál szakadás, illetve az már 23-a volt, nem indultam el éjszaka, de másnap reggel első utan az ügyeletre vezetett és így 10 órán belül sikerült bevennem az esemény utánit. A baleset a ciklusom kb. 21. napján történhetett. Tiszta ideg vagyok, egy negyedik gyereket én már nem bírok el, az abortusz gondolatával nem sikerül megbarátkoznom. Ráadásul tegnap olvastam, hogy van ennél biztosabb tabletta is :-(, csak általában kérni kell hogy azt írják fel. Szóval négy nappal ezelőtt vettem be a bogyót, néha érzek görcs félét, de lehet hogy már csak beképzelem. Amúgy semmi. Ez a várakozás őrület. Véleményetekre vagyok kíváncsi, látom itt Öregnéneőzikéje hozzászólásait, szeretném ha írnál valamit az esetemre.

2015. júl. 20. 10:16
köszönöm a gyors választ. ha minden igaz a 13. napján voltam.. 3 nappal a peteérés után.. ez nem túl jó hír ugye..?
2015. júl. 20. 06:11

Szia, a tabletta 80%-ban hatásos, de ha nem került sperma a hüvelyedbe akkor jóval nagyobb annak az esélye hogy nem estél teherbe.

Ez nagyban függ attól is hogy a ciklusod hányadik napján voltál amikor megtörtént a védekezés nélküli aktus, az ovulációt megelőző és azt követő egy nap ami igazán mérvadó ilyen tekintetben.

2015. júl. 19. 17:59
Sziasztok, még új vagyok itt és nem tudok mit kezdjek. Péntek este 11 óra körül megtörtént a dolog a párom és köztem. A baj csak az volt hogy nem volt nálunk gumi és nem voltunk éppen józanok se hogy belegondoltunk volna mi lehet a következménye. Erre a dologra végképp nem vagyok büszke és kérlek ezzel kapcsolatban hanyagoljátok az ócsárló kommenteket így is eleget ostorozom magam emiatt. Nekem ez volt az első alkalom és nem is engedtem neki hogy belém menjen el. Ettől függetlenül előváladék volt és ettől félek. Két hét múlva kéne majd hogy megjöjjön a havim. Ezen a héten vettem be vasárnap reggel kilenc és tíz között az escapelle nevű esemény utain tablettát. Vagyis ma. Nem tudom hogy mikor kéne bármilyen mellékhatásnak jelentkeznie. Mire számítsak? És mikor csináljak tesztet? A tabletta 72 órás és én kb ahogy számoltam a 35-37 órában vettem be. Mennyire bízhatok abban hogy nem lesz semmi? Kérlek segítsetek mert meg nem vagyok jártas az ilyen dolgokban és nagyon beparáztam..
2015. júl. 12. 06:23

Szia!


Az Espapelle hatásmechanizmusának csak egy része hogy alkalmatlanná teszi a méh nyálkahártyát a megtermékenyített petesejt beágyazódására, ha nem élveztél el benne akkor elvileg nem is termékenyülhetett meg.

A tüszőrepedés pillanatát csak úgy lehet biztosan igazolni ha UH vizsgálat közben reped a tüsző vagy ha mesterséges megtermékenyítés alkalmával leszívják azokat.

Hogy naptár szerint mikor van az igen bizonytalan, a másik hogy csupán 24 órán keresztül alkalmas arra hogy megtermékenyüljön.

Én a helyedben nem aggódnék, részben mert elvileg nem jutott spermium a partnerbe, részben mert csak naptárilag valószínűsíthető hogy aznap volt a tüszőrepedés, ( azok a készülékek amik tesztcsík alapján mutatják is megbízhatatlanok) harmadrészt bevette a gyógyszert aminek Nála hatnia kell.

Nem lehet baj!

Üdv: Eszter

2015. júl. 11. 16:59
Sziasztok! Az Escapelle tabletta akkor is segít ha peteérés napon szeretkeztünk? Nem élveztem el benne szerencsére. Az igaz hogy megakadályozza a beágyazódást? Több nőgyógyász és orvos mondta hogy igen, de sok helyen látom hogy nem..most akkor mi igaz ebből? Köszönöm a válaszokat előre is..
1766. Peee01 (válaszként erre: 1764. - Peee01)
2015. jún. 28. 11:35

Sziasztok, csak jelezni szeretném, hogy szerdán megjött! :)


A 96. órában vettem be a 120 órás tabit, szóval sose késő... :)

1765. kriszgiga
2015. jún. 18. 20:34
Escapelle tabletta? Vélemény?
1764. Peee01 (válaszként erre: 1763. - Jaya)
2015. jún. 14. 08:37

Szia!


Uu, sajnálom,hogy veled is megtörtént a baleset! :S :(


Azóta semmi igazából... Bevettem a tabit, de semmi mellékhatást nem éreztem... Talán néha görcsölgetek,de Ennyi. Hétfőn kéne megjönnie az internetes naptáram szerint.

Tegnap nagyon fáradt voltam es türelmetlen,de ez lehet mástól is.


Tesztelni jövő héten fogok,bár nagyon Félek az eredménytől... :(


Veled mi újság?

1763. jaya (válaszként erre: 1762. - Peee01)
2015. jún. 11. 23:21

Szia, Peee01!


Mi újság van veled azóta? Mikorra várod a mensid?


Velem pont azon a szombat éjjelen történt a "baleset", mint veled, és én is pont középidőben voltam (13. napon), csak én már másnap bevettem a gyógyszert (nekem Escapelle-t írtak fel)

Még van pár napom a menstruációig, de nagyon nem bánnám, ha előbb megjönne, hogy végre megnyugodhassak.

1762. Peee01 (válaszként erre: 1761. - Peee01)
2015. jún. 3. 08:15
Azt elfelejtettem írni,azért hezitálok a tablettát illetően,mert félek a mellékhatásoktól... Főleg a trombózistól,nagypapám abban halt meg. Dokinak ezt mondtam. A válasza az volt, ne aggódjak...
1761. Peee01
2015. jún. 3. 08:08

Sziasztok!


Sajnos szombat este túl jó hangulatunk volt barátommal,olyannyira,hogy pontosan nem emlékszünk,mi tortent... Csak foszlányok maradtak meg: Pl azt tudom,hogy húzott gumit (spermicideset), és hogy nem bennem ment el (közbe történt valami az ovszerrel,sajnos passzoljuk,hogy mi :( )


Dolgoztam és csak tegnap jutottam el dokihoz,aki felírta az Ellaone nevű tablettát.


A pont az I-re,hogy mindez félidőben történt.


Szerintetek van esély a terhességére? Az a baj,nem sok minden maradt meg az estéről :(


Oltogatást nem kérek,tudom,milyen ostoba és felelőtlen voltam. :(

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook