Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2015. szept. 15. 14:30
Sziasztok nekem lenne egy olyan kérdésem nekem szombat este 11óra fele történt egy baleset kiszakadt az óvszer vasárnap délután 5 után escapelle tablettát vetem be hétfőn és ma is van egy kis rózsaszín folyásom szerintetek hatot valamit a tabletta.
2015. szept. 6. 07:05
Szívesen, örülök hogy segített a gyógyszer! :)
1776. parina
2015. szept. 4. 14:33
Na, én ezt most megúsztam, a tabletta bevételét követő 9. napon megjött, igazából csak egy nap késéssel, rendes normál, amint lehet, irány a doki. Köszönöm "öregnéneőzikéje" a szavaidat!
2015. aug. 28. 16:54
:) szívesen.
1774. parina (válaszként erre: 1773. - 099c0bed40)
2015. aug. 28. 11:20
Köszönöm!
1773. 099c0bed40 (válaszként erre: 1772. - Parina)
2015. aug. 28. 06:01
Szia, írtam privátban.
1772. parina
2015. aug. 27. 11:23

Sziasztok!

Én is az Escapelle tablettában bízók táborát erősítem :-( . Álmomban nem gondoltam volna, hogy három gyerek után szükségem lesz rá. A gyerekek előtt rendes napi fogamzásgátlót szedtem, de voltak olyan mellékhatásai ami miatt nem akartam, végeleges megoldásban gondolkodtam, de a kicsi még csak másfél éves, több napos távollétemet nem igazán bírja, ezért úgy gondoltam ebben az átmeneti időben megfelelő lesz az óvszeres védekezés. Na bumm, 22-én, szombaton totál szakadás, illetve az már 23-a volt, nem indultam el éjszaka, de másnap reggel első utan az ügyeletre vezetett és így 10 órán belül sikerült bevennem az esemény utánit. A baleset a ciklusom kb. 21. napján történhetett. Tiszta ideg vagyok, egy negyedik gyereket én már nem bírok el, az abortusz gondolatával nem sikerül megbarátkoznom. Ráadásul tegnap olvastam, hogy van ennél biztosabb tabletta is :-(, csak általában kérni kell hogy azt írják fel. Szóval négy nappal ezelőtt vettem be a bogyót, néha érzek görcs félét, de lehet hogy már csak beképzelem. Amúgy semmi. Ez a várakozás őrület. Véleményetekre vagyok kíváncsi, látom itt Öregnéneőzikéje hozzászólásait, szeretném ha írnál valamit az esetemre.

2015. júl. 20. 10:16
köszönöm a gyors választ. ha minden igaz a 13. napján voltam.. 3 nappal a peteérés után.. ez nem túl jó hír ugye..?
2015. júl. 20. 06:11

Szia, a tabletta 80%-ban hatásos, de ha nem került sperma a hüvelyedbe akkor jóval nagyobb annak az esélye hogy nem estél teherbe.

Ez nagyban függ attól is hogy a ciklusod hányadik napján voltál amikor megtörtént a védekezés nélküli aktus, az ovulációt megelőző és azt követő egy nap ami igazán mérvadó ilyen tekintetben.

2015. júl. 19. 17:59
Sziasztok, még új vagyok itt és nem tudok mit kezdjek. Péntek este 11 óra körül megtörtént a dolog a párom és köztem. A baj csak az volt hogy nem volt nálunk gumi és nem voltunk éppen józanok se hogy belegondoltunk volna mi lehet a következménye. Erre a dologra végképp nem vagyok büszke és kérlek ezzel kapcsolatban hanyagoljátok az ócsárló kommenteket így is eleget ostorozom magam emiatt. Nekem ez volt az első alkalom és nem is engedtem neki hogy belém menjen el. Ettől függetlenül előváladék volt és ettől félek. Két hét múlva kéne majd hogy megjöjjön a havim. Ezen a héten vettem be vasárnap reggel kilenc és tíz között az escapelle nevű esemény utain tablettát. Vagyis ma. Nem tudom hogy mikor kéne bármilyen mellékhatásnak jelentkeznie. Mire számítsak? És mikor csináljak tesztet? A tabletta 72 órás és én kb ahogy számoltam a 35-37 órában vettem be. Mennyire bízhatok abban hogy nem lesz semmi? Kérlek segítsetek mert meg nem vagyok jártas az ilyen dolgokban és nagyon beparáztam..
2015. júl. 12. 06:23

Szia!

Az Espapelle hatásmechanizmusának csak egy része hogy alkalmatlanná teszi a méh nyálkahártyát a megtermékenyített petesejt beágyazódására, ha nem élveztél el benne akkor elvileg nem is termékenyülhetett meg.

A tüszőrepedés pillanatát csak úgy lehet biztosan igazolni ha UH vizsgálat közben reped a tüsző vagy ha mesterséges megtermékenyítés alkalmával leszívják azokat.

Hogy naptár szerint mikor van az igen bizonytalan, a másik hogy csupán 24 órán keresztül alkalmas arra hogy megtermékenyüljön.

Én a helyedben nem aggódnék, részben mert elvileg nem jutott spermium a partnerbe, részben mert csak naptárilag valószínűsíthető hogy aznap volt a tüszőrepedés, ( azok a készülékek amik tesztcsík alapján mutatják is megbízhatatlanok) harmadrészt bevette a gyógyszert aminek Nála hatnia kell.

Nem lehet baj!

Üdv: Eszter

2015. júl. 11. 16:59
Sziasztok! Az Escapelle tabletta akkor is segít ha peteérés napon szeretkeztünk? Nem élveztem el benne szerencsére. Az igaz hogy megakadályozza a beágyazódást? Több nőgyógyász és orvos mondta hogy igen, de sok helyen látom hogy nem..most akkor mi igaz ebből? Köszönöm a válaszokat előre is..
1766. Peee01 (válaszként erre: 1764. - Peee01)
2015. jún. 28. 11:35

Sziasztok, csak jelezni szeretném, hogy szerdán megjött! :)

A 96. órában vettem be a 120 órás tabit, szóval sose késő... :)

1765. kriszgiga
2015. jún. 18. 20:34
Escapelle tabletta? Vélemény?
1764. Peee01 (válaszként erre: 1763. - Jaya)
2015. jún. 14. 08:37

Szia!

Uu, sajnálom,hogy veled is megtörtént a baleset! :S :(

Azóta semmi igazából... Bevettem a tabit, de semmi mellékhatást nem éreztem... Talán néha görcsölgetek,de Ennyi. Hétfőn kéne megjönnie az internetes naptáram szerint.

Tegnap nagyon fáradt voltam es türelmetlen,de ez lehet mástól is.

Tesztelni jövő héten fogok,bár nagyon Félek az eredménytől... :(

Veled mi újság?

1763. jaya (válaszként erre: 1762. - Peee01)
2015. jún. 11. 23:21

Szia, Peee01!

Mi újság van veled azóta? Mikorra várod a mensid?

Velem pont azon a szombat éjjelen történt a "baleset", mint veled, és én is pont középidőben voltam (13. napon), csak én már másnap bevettem a gyógyszert (nekem Escapelle-t írtak fel)

Még van pár napom a menstruációig, de nagyon nem bánnám, ha előbb megjönne, hogy végre megnyugodhassak.

1762. Peee01 (válaszként erre: 1761. - Peee01)
2015. jún. 3. 08:15
Azt elfelejtettem írni,azért hezitálok a tablettát illetően,mert félek a mellékhatásoktól... Főleg a trombózistól,nagypapám abban halt meg. Dokinak ezt mondtam. A válasza az volt, ne aggódjak...
1761. Peee01
2015. jún. 3. 08:08

Sziasztok!

Sajnos szombat este túl jó hangulatunk volt barátommal,olyannyira,hogy pontosan nem emlékszünk,mi tortent... Csak foszlányok maradtak meg: Pl azt tudom,hogy húzott gumit (spermicideset), és hogy nem bennem ment el (közbe történt valami az ovszerrel,sajnos passzoljuk,hogy mi :( )

Dolgoztam és csak tegnap jutottam el dokihoz,aki felírta az Ellaone nevű tablettát.

A pont az I-re,hogy mindez félidőben történt.

Szerintetek van esély a terhességére? Az a baj,nem sok minden maradt meg az estéről :(

Oltogatást nem kérek,tudom,milyen ostoba és felelőtlen voltam. :(

2015. febr. 10. 00:15

Sziasztok!

Az én történetem…jaj, a felelőtlenség iskolapéldája.

Múlt csütörtökön éjszaka lefeküdtem a partneremmel, és lecsúszott a gumi, de ezt néhány másodpercen belül észrevettük, csak hát addig is történt némi „mozgás”. Nem élvezett belém, én pedig kimentem és kiöblítettem magam odalent amennyire tudtam, majd másnap, hajszálpontosan 10 órával a fiaskót követően bevettem egy Escapelle-t. Estére kis túlzással belázasodtam (37 fok), fájt minden ízületem, mint aki influenzás, és azóta is fájogat itt-ott, a mellem pedig megduzzadt és érzékeny. Szombaton lett volna esedékes a menstruációm, de nyilván a gyógyszer miatt most se híre se hamva. Az eszemmel tudom hogy ilyen rövid idővel a menstruáció előtt, elélvezés nélkül, öblítéssel és esemény utánival nagyon kicsi az esély a terhességre, de félek, az az igazság… egy gyerek most a lehető legrosszabb lenne. A ciklusom amúgy átlagosan 32 napos, 7 napig tart, és nagyon pontos. A baleset pedig a ciklusom 27dik napján történt.

A baj talán….talán nem is ez az eset lenne. Hanem az, hogy előtte öt nappal meg elszakadt a gumi. Sosem csinálok ilyet….de aznap éjjel nagyon sokat ittunk a partneremmel, és egész egyszerűen nem tudjuk mi történt a gumival, reggel tértünk magunkhoz és találtuk meg, nem volt benne semmi. Amennyire láttam belőlem sem jött semmi, tehát feltételezem, hogy nem élvezett belém. Ugyanakkor egyikünk sem emlékszik, hogy mikor került le a gumi, történt-e valami azután, hogy lekerült, mikor hagytuk abba. Hihetetlen ostoba módon nem vettem be utána semmit. Szóval, ha terhes is vagyok, az ennek lesz köszönhető, talán nem is a fentebbi esetnek. Komolyan nem hiszem el hogy ennyire elment az eszem, NEKEM, aki alapvetően iszonyúan ügyel….áh….

De ha feltételezem, hogy akkor semmi veszélyes nem történt – tehát hogy a gumi lekerülése után nem volt bennem – és csak a fentebb részletezett, esemény utáni esetet vesszük alapul, akkor szerintetek mennyi az esélye annak hogy terhes lehetek? És mennyi idő után érdemes terhességi tesztet csinálnom?

Köszönöm a figyelmet, és lányok okuljatok ….

1759. 099c0bed40 (válaszként erre: 1758. - Edbd71a909)
2015. jan. 31. 07:47

Szia, nagy valószínűséggel hatott, de nem árt tesztet is csinálni.

Ha most negatív és vérzés továbbra sincs akkor egy hét múlva ismételni, amennyiben az is negatív akkor meg lehet nyugodni hogy nem vagy terhes.

2015. jan. 30. 19:38
Sziasztok!Megtörtént a baleset,kiszakadt az óvszer a ciklus kellős közepén.1 óra múlva sikerült bevenni az esemény utánit,rá 4-5 napra gyenge,pecsételő vérzés.A várható mensi idejéhez képest 3 napra szintén pecsételő a megszokotthoz képest eddig gyenge vérzés.Hatott a gyógyszer,vélemény?
2015. jan. 21. 10:15
Sziasztok! új vagyok ezen a fórumon. Segítséget szeretnék kérni. Barátommal volt egy kis balesetünk, kiszakadt az óvszer, de mellette még használtam Pharmatex kúpot is. Körülbelül a közepén járhattunk a dolognak és egyből megszakítottuk az együtt létet. Ez a ciklusom 11.napján történt, másnap 15 órával rá bevettem az Escapelle tablettát. Az egyik kérdésem lenne, hogy azóta nagyon fáj a fejem, szinte kibírhatatlanul. Ez normális? Vehetek be rá fájdalomcsillapítót? Mivel eredetileg nem pesti vagyok így egy idegen orvoshoz tudtam csak elmenni. Ezelőtt még soha nem szedtem fogamzásgátlót és ez az orvos bármilyen vizsgálat nélkül felírt 3 hónapra. A másik kérdésem ezzel lenne kapcsolatos. Nem nagyon merem beszedni így, hogy semmit nem tud rólam, hogy esetleg lenne olyan körülmény ami kizárná ezt a gyógyszert. Eléggé félek. Meg + egy kérdés. Ezekután mennyi lehet az esély hogy nem válik be az Escapelle? Előre is köszönöm a válaszokat :)
2015. jan. 21. 05:26

Szia, ha csak időközben nem volt újabb védekezés nélküli együttlét, nem lehetsz terhes, ki van zárva.

Igen, a gyógyszerben lévő magas hormonszint okozhat ilyen tüneteket hetekkel a bevétel után is.

Üdv: Eszter

1755. Tami18
2015. jan. 17. 23:33
Sziasztok! 3 tesztet csinàltam mind a 3 negatív lett és a menstruàcióm is időben megjött, de most fàj a hasam és a mellem is érzékeny..26-àn kellene megjönnie, ez lehet ettől vagy esetleg ez még az esemény utàni tabletta hatàsa lehet, mert ugye elég erős tabletta és pàr hónapig kihat a szervezetre, vagy lehet, hogy terhes vagyok? az utolsó tesztet 8 hétre a baj utàn csinàltam, gondolom az màr kimutatta volna!? Szerintetek? :(
2014. dec. 12. 20:29

Szia, sajnos mindig van olyan aki pont abba a fránya 15 %-ba tartozik.

Minden tiszteletem és elismerésem hogy vállaljátok a babát annak ellenére hogy egészen más terveitek voltak.

Kívánok jó egészséget az egész családnak, üdvözöllek: Eszter

2014. dec. 11. 07:31
Sziasztok, nov. 22-en ejszaka volt balesetünk a ferjemmel, masnap, meg 12-oran belül bevettem az escapellet. Ma teszteltem pozitivat. Hat ilyen is van! Mindketten elvetjük az abortuszt, megtartjuk. Van egy 3 es egy ket eves gyermekünk mar, szeptembertöl egyetemre jartam volna. Halalosan ketsegbe vagyok esve es marha dühös vagyok, hogy miert pont en tartozom a 15 szazalekba, aki mindent megtett az ügy erdekeben. Megörülök!!
2014. dec. 1. 06:09

Szia, nem hiszem hogy baj volna ha nem 5 hanem 6 nap után jött meg, végtére is nem robotok vagyunk hanem emberek!

Amennyiben rendes erősségű vérzést tapasztalsz megnyugodhatsz hogy nem vagy terhes!

Üdv: E

1751. Tami18
2014. nov. 30. 11:13
Szia! Bocsi, hogy ennyi kérdésem van, de nagyon félek...ma megjött a vàrtnàl 6 nappal később...az eseményutànin az volt,hogy pontosan megkell jönnie, mert ha 5 napnàl többet késik az baj..Akkor lehet, hogy terhes vagyok?
2014. nov. 30. 10:01
:)
1749. Tami18
2014. nov. 28. 18:33
Rendben! Köszönöm a vàlaszt :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook