Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1730. aliana678 (válaszként erre: 1728. - 099c0bed40)
2014. szept. 21. 18:43
Köszönöm szépen a megnyugtatást :)
2014. szept. 21. 17:44
nem kell párzani, az a legbiztonságosabb.
2014. szept. 21. 17:30
Szia, igen, megnyugodhatsz.
1727. aliana678
2014. szept. 21. 13:58

Sziasztok. Ezek a fejlemények:

péntekre vártam, hogy megjöjjön (nem jött), aznap reggeli teszt negatív lett. (eset utáni 13. napon, teszt szerint már a 10. napon kimutatja -Gabriel teszt) Ma reggelre még mindig nem jött meg, úgyhogy csináltam tesztet megint reggeli vizeletből (15. napon) ismét negatív. Dél körül elkezdtem rettentően görcsölni és lett barna "folyásom" is, ami azóta van is, de elég kevés. Viszont nagyon úgy görcsölök, mint amikor megjön. Be is kellett vennem algoflex m-et. Szerintetek megnyugodhatok? :/

2014. szept. 13. 21:57

Sziasztok!

Az esemény utáni tabletta 85 %-ban hatásos, természetesen egyáltalán nem mellékes körülmény hogy a ciklus melyik időszakában történt a baleset és hány óra telt el a gyógyszer bevételéig.

Nem mindenkinél törvényszerű a vérzés és/vagy az émelygéses rosszullét a bevételt követő napokban, ezen tünetek hiánya nem jelenti azt hogy az illető teherbe esett.

A beágyazódás a megtermékenyülés utáni hatodik-hetedik napon történik, az előtte érzett alhasi fájdalmak vagy görcsök sokkal inkább pszichés mint testi eredetűek.

Terhességi tesztet a harmadik hét elején, illetve a számított következő menzesz időpontjában érdemes csinálni, előbb nem.

Az természetes hogy aki nem akar gyereket az nagyon izgul amíg ki nem derül hogy hatott-e a gyógyszer, erre csak azt tudom írni hogy aki megtette az összes óvintézkedést egy nem kívánt terhesség elkerülésére annak nincs mit számon kérnie magától és méltán reménykedhet abban hogy a szerencsés 85 %-ba tartozik.

1725. aliana678
2014. szept. 12. 20:32

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek, eléggé kétségbe vagyok esve.

szept 6-án este történt a baleset, 8-án reggel vettem be az Escapellét. (hozzáteszem a kedves orvos meg se nézett, nem kérdezte, hogy a ciklusomban hol tartok, stb, csak az asszisztenssel kiadatta nekem a receptet)

Pár óra múlva tapasztaltam a mellékhatásokat, szédülés, levertség, fejfájás, de nem hánytam!

A napi szintű fejfájás azóta se múlt el és szinte megállás nélkül "érzem a petefészkeimet". Nem fáj elviselhetetlenül, csak szúrkál. Emellett néha a hüvelyem is fáj picit és feszülnek a melleim.

Mindenki mindenfélét ír a vérzésről, de én semmiféle vérzést nem tapasztaltam, elvileg jövő szombaton kéne megjönnie.

Hétfőn hajnalban, még mielőtt a gyógyszert bevettem volna, már alhasi fájdalomra ébredtem. Lehetséges, hogy a stressztől? Vagy ez jelent valamit? Másfél nap alatt nem ágyazódhatott be ugye? Nagyon félek :(

2014. szept. 11. 22:09

Sziasztok!


Egy kis infót,tapasztalatott szeretnék kérni tőletek.Nemrégiben együtt voltunk a barátommal és sajnos történt egy kis baleset a gumival (konkrétan kiszakadt,aktus közben),de ezt sajnos már csak utánna vettük észre.A helyzet a következő,a menstruációm első napja augusztus 23. volt, az eset 27-én történt,az utolsó azaz az 5.napon (ilyenkor azért nekem még napi 2-3 tampon szükséges),másnap délután bevettem az Escapelle esemény utáni tablettát,aminek semmilyen mellékhatását,nálam még csak az itt oly sokat emlegetett vérzés sem jött 3-4 nap után.Viszont 8.-án délelőtt hányinger (de csak inger,nem hánytam),szédülés,hasfájás,gyomorégés jelentkezett nálam,ami azóta is tart....szédülés,hányás csak fel-fel lépő,gyomorégés állandó,mellérzékenység,feszülés nincs. Szerintetek mennyi az esélye,hogy ezek terhességi tünetek? 19-re várom a menstruációm,de lehet beiktatok egy tesztet a hétvégén. A segítséget előre is köszönöm!

2014. aug. 23. 07:49
nagyon szívesen! :)
1722. Roane
2014. aug. 21. 18:56

Kedves Eszter!

Köszönöm szépen a gyors választ, és a megnyugtató szavakat, valamint jókívánságokat. Ezek szerint még sem rontottam a helyzeten azzal, hogy bevettem a tablettát, annak ellenére, hogy az orvos alig akarta felírni. Bár azóta már nem vérezgetek, de remélem, tényleg hatott, mert nem lennék képes lelkileg még egyszer végigcsinálni az egészet.

Az aneurysmám sajnos elég rossz helyen van, de igyekszem kezeltetni mielőbb, mert tény, hogy nem kellemes így az élet.

Még egyszer köszönöm!

R

2014. aug. 21. 17:32

Szia Roane, sajnálom hogy ez történt és azt is hogy aneurizmád van amit egyelőre nem tudnak kezelni ileltve műteni.

Nagyon valószínű hogy nem lettél terhes ha vérzel a gyógyszer után és még vissza se tért a ciklusod a műtét után, bár a tabletta csak 85 %-os hatásfokkal véd, még mindig jobb hogy bevetted mintha semmit se tettél volna.

Ha 2 héten belül sem jön meg a vérzésed akkor csinálj tesztet de nagyon valószínű hogy negatív lesz, idegeskedni nem szabad, azzal többet ártasz magadnak a betegséged miatt.

Én a helyedben addig járnék neurológushoz míg el nem vállalja valaki a műtétemet, az aneurizma egy időzített bomba, nem beszélve arról hogy egy halom dologban korlátozva vagy miatta.

Mielőbbi megnyugvást és jó egészséget: Eszter

1720. Roane
2014. aug. 21. 12:32

Sziasztok!

Egy nem mindennapi esetet szeretnék megosztani Veletek. 4 éve derült ki, hogy agyi aneurysmám van (értágulat), ami miatt óvva intett a nődoki a gyermekvállalástól a probléma megoldásáig. Azonban megoldást továbbra sem tudott találni a neurológusom, mivel ugye a műtét nem épp veszélytelen. Emiatt fogamzásgátlót sem szedhetek (a trombózis veszélyét növeli), így óvszerrel védekezünk. Semmi gond nem volt, míg nem júniusban kiderült, hogy terhes vagyok (igen, óvszer mellett, ami nem szakadt ki). A leírt betegségem miatt sajnos el kellett vetetnem...nem szeretném, hogy ebből legyen a téma, muszáj volt, én sem örültem neki,ahogy a párom sem, siratjuk azóta is minden egyes nap, mert nagyon szeretnénk kisbabát, de egyszerűen amíg beteg vagyok, nem vállalhatok, mert megmondta az orvos, hogy vagy én halnék bele, vagy nem tudnám végig kihordani és ő születne meg nagyon korán (aminek szintén nem látom értelmét).

Ugye egy ideig a műtét után tilos volt a házasélet. Tegnap éjjel történt a baleset. Reggel rohantam az orvoshoz (aki ordenáré tapló módon közölte, hogy mégis mit gondolok, ez a tabletta nem növeli a trombózis veszélyét?...kérdem én: mégis akkor mit csináljak, ha kiszakadt a gumi? öblögessek???) Kb. 10 órán belül bevettem a gyógyszert, mire hazaértem a patikából (kb. 10 perc) már vérezgettem, ami azóta is tart.

A műtét miatt szinte képtelenség megsaccolni, hogy hogyan alakul a ciklusom (mivel azóta még nem jött meg, de voltam kontrollon, és minden rendben van), a ciklus.hu-n vezetem évek óta a mensinaptáram, aszerint (a műtétet is bekalkulálva) valószínűleg 25-én lesz ovulációm.

Tudnátok abban segíteni, hogy hathatott-e az Escapelle tabletta? Fejfájásom, hányingerem egyébként is volt a szerencsétlen helyzet miatt, így a mellékhatásokról nem tudok nyilatkozni, max annyit, hogy a hasam görcsölget.

Elnézést, hogy ilyen hosszúra sikerült!

Köszönöm előre is a segítséget!

R

1719. 099c0bed40 (válaszként erre: 1718. - Summerdays)
2014. aug. 10. 11:10

Szia, ilyenkor szinte nulla % a teherbeesés de a biztonság kedvéért inkább vedd be a gyógyszert 72 órán belül mint hogy baj legyen.

Üdv: Eszter

2014. aug. 8. 22:32
Segítséget szeretnék kérni. A párommal szintén óvszeres balesetet szenvedtünk. :-( Ma 11:25 körül történt. Esemény utáni tablettát még nem vettem be. De tervezem...csak hogy kis városban élünk nőgyógyászati rendelés ilyenkor már nincs. Tartok a teherbeeséstől és a tablettától is.:-( Szeretkezédt.követően kicsit vèreztem, amolyan prcsételő vérzès. Mèg egy dolog...tegnapi nap folyamán múlt el a menstruációm, ami 28 napos. Valski írjon vaamit
1717. ÁDB20
2014. aug. 4. 10:26
Nekem a gógyszer után 2 hónappal volt rendes menzeszem. De úgy felbolygatta a szervezetem hogy lassan másfél hónapja ismét nincs. Elég stresszes időszakot tud okozni :/
1716. escapelle
2014. jún. 26. 18:33

Volt valaki így hogy gyógyszer után vérzett és mégis terhes maradt?

Ez tényleg jó kérdés, én is kíváncsi lennék a válaszra!:)

1715. ÁDB20
2014. jún. 25. 21:58
én 2 hónap után megbetegedtem :D:D
1714. Peee01 (válaszként erre: 1711. - Aislin)
2014. jún. 22. 22:05

Szia!


Szerintem nem vagy terhes, bár 1 ciklusban elvileg csak 1 tablettát szabad bevenni...Mert a másikhatástalan lesz...

Én vettem be féléven belül több tablettát is...Szerencsére nekem mindig hatott.


A mellfeszüés a tabi mellékhatása is lehet.


Csinálj majd több tesztet is.

Remélem, nincs baj! :)


Majd írd meg esetleg, hogy mi lett!


Szép estét! :)

2014. jún. 21. 10:25
Szia, megnyugtattalak privátban.
1712. escapelle
2014. jún. 21. 09:42

Sziasztok!

A baleset június 1-jén történt, a (kb. 28 napos) ciklusom 21. napján, tehát kb. 1 héttel a menstruációm előtt. Még aznap bevettem az Escapelle tablettát: rá 4. napra pecsétszerű vérzésem volt, ami csak 1 foltot hagyott a bugyimon (Ez lehetett a beágyazódás?), majd 7. napra megjött a "menstruációm" (Ez a menstruációm volt?). Azért idézőjelben, mert csak az első 2 nap volt erős, a második 2 napban nagyon gyenge volt és 5. nap semmi! Lehet, hogy terhes maradtam és ez amolyan terhesség alatti menstruálás volt? Egyébként az aktus után 14. napon csináltam terhességi tesztet, ami negatív lett, majd ezt pár nap múlva megismételtem és akkor is (X-epil), de nem lehet, hogy túl korán teszteltem?

És ne haragudjatok, tudom, hogy hülyeségeket kérdezek, de tiszta ideg és hiszti vagyok, jó lenne, ha valaki meg tudna nyugtatni!:(:)

1711. Aislin
2014. máj. 12. 20:11

Sziasztok!


Egy kicsit bonyolult probléma miatt írok, de már nagyon kétségbe vagyok esve. Április 21-én menstruáltam utoljára, és pont a végén feküdtem le párommal. Még időben észrevettük, hogy kiszakadt az óvszer, tehát nem ment el bennem. Ilyen még sosem történt velem, és nagyon aggódtam, ezért felírattam másnap egy Escapelle-t. Nos, pont 1 hétre rá ugyanez a baj megtörtént, ugyanúgy ahogy először, így még egyszer bevettem a tablettát. Tehát abban a 2 hétben két tabletta jutott a szervezetembe. Az első bevétele után pont egy hétre rá elkezdtem barna váladékozni, ami egy hétig tartott, és mostanra a melleim is elkezdtek nagyon fájni. Szerintetetek terhes lehetek? Iszonyatosan félek, tényleg annyira vigyáztunk, sosem történt még ilyen velem :( Csak olvasom a fórumokat, és csupa negatív dolgot látok. Nagyon rettegek :( A menstruációmig elvileg még 1 hét van, és még ígyis ki tudja, hogy meg fog-e jönni a nagy hormondózis miatt.. :(

1710. ÁDB20
2014. máj. 11. 01:08
Sziasztok. Nem rég már írtam a fórumba miszerint nem vagyok terhes mert a gyógyszer után véreztem ( nem menzesz ) Azóta kétszer volt barnás folyásom 2 egymást követő napon. 4 tesztet csináltam. A baleset 10.10.-én történt a gyógyszert 12 órán belül bevettem, az utolsó tesztet május 5.-én csináltam. Teljesen negatív, még halvány második csík sincs, de a menzesz sehol. Reggel furcsán érzem magam. Émelygek de amint eszek elmúlik. Betudhatom az idegességnek vagy aggódjak így is hogy véreztem. Volt valaki így hogy gyógyszer után vérzett és mégis terhes maradt? Már teljes pánikban vagyok, orvoshoz menni sajnos nem tudok, mert a picit nincs kire bízni. :( Segítsetek.
1709. 099c0bed40 (válaszként erre: 1708. - Bubuka123)
2014. máj. 1. 19:12
Nagyon szívesen, örülök hogy megnyugodtatok! :)
1708. bubuka123 (válaszként erre: 1707. - Bubuka123)
2014. ápr. 30. 14:40
meg csináltuk déután a tesztet és negatív lett :) köszönöm a segítséget :)
1707. bubuka123 (válaszként erre: 1706. - 099c0bed40)
2014. ápr. 30. 13:37
szia köszönöm a részletes választ még annyi hogy ha a menstruáció végén volt az az utolsó vagy utolsó előtti nap ? ugyan úgy vonatkozik erre a leírásod igaz ?
2014. ápr. 30. 07:24

Szia, részletesebben: a menstruáció 2. napján szinte kizárt eset hogy valakinek tüszőrepedése legyen, nem beszélve arról hogy a menstruációs vérzés károsítja a hüvelybe/méhnyakba/méhbe bejutó spermákat.

Másrészről említed hogy jelentkeztek a gyógyszer mellékhatásai, ha nem hatott volna a tabletta akkor ezek a tünetek se jöttek volna ki.

Tesztet lehet csinálni, de szinte borítékolható hogy negatív lesz.

A vérzés azért késhet mert jócsán megborult a szervezet hormonegyensúlya a tabletta bevétele miatt, idő kell míg visszaállítja magát.

Hogy mennyi idő az teljesen egyéni, van akinek semennyi, van akinek pedig több hónap.

Védekezni akkor is kötelező ha nem jön meg a havivérzés, mert teherbeesni így is lehet!

1705. ÁDB20
2014. ápr. 29. 21:19
Huu nagyon köszönöm. Nem szeretnék a 6 hós mellé még egy kis lurkót egyenlőre .
1704. bubuka123 (válaszként erre: 1701. - 099c0bed40)
2014. ápr. 29. 15:22
szia 4 napot késik már neki. Kitudnád valahogy fejteni a nem esélyes szót? és még anyi hogy holnap csinálnánk egy tesztet az nem korai még ugye ?
1703. 099c0bed40 (válaszként erre: 1702. - ÁDB20)
2014. ápr. 29. 14:23

Szia, igen, ha vérzés klp fel a gyógyszer után akkor nincs terhesség mert leválik az a nyálkahártya amibe az embrió megtapadhatna.

Az lehet hogy a menseszt megbolygatja pár hónapra, de nem törvényszerű.

1702. ÁDB20
2014. ápr. 29. 14:14
Sziasztok. Nálunk is megtörtént a baleset. 12 órán belül sikerült bevennem a tablettát. Rá 6 napra vérzés lépett fel, gyengébb volt mint a menstruáció és 4 napig tartott. Lehet hogy felbolygatta a menzeszem? Az orvos azt mondta felesleges tesztet csinálni. Ezek szerint ha vérzés lép fel akkor nincs nem kívánt terhesség? Köszönöm.
1701. 099c0bed40 (válaszként erre: 1700. - Bubuka123)
2014. ápr. 29. 06:14
Szia, nem esélyes.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook