Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? fórum

Mennyire megbízható az Escapelle sűrgösségi fogamzásgátló? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯
2010. júl. 30. 12:13

Sziasztok!

A tabi bevételét követően(07.02.) ma volt a 2. közösülés. Emlőfeszülésem van és érintésre érzékeny a mellbimbóm.Emellett közösülésnél erős alhasi fájdalom lépett fel ami már ujjazáskor is jelentkezett. Hüvelykúpot is használok azóta. Szerintetek a tabi miatt lehet?

619. Kfedi
2010. júl. 29. 15:27

Sziasztok!

Màr kb. 3x átolvastam a fórumot, de tanácstalan vagyok!

Szombaton hajnalban az óvszer lecsúszott ... Nem tudom mennyi,de biztos került belém valamennyi. Csak vasárnap 10 kor tudtam bevenni az Escapelle tablettát. A menzeszemnek aznap kellett volna megjönnie, viszonylag rendszeresen, 27-31 nap között szokott megjönni. Ma már csütörtök van de azóta se jelentkezett,se a rendes menstruáció,se pecsètelő vérzés.

Közben nagyon beteg voltam, vénásan kaptam antibiotikumot pénteken és szombaton is, egyedül vasárnap nem,mikor bevettem az escapellet,de utána hètfőn,kedden,és szerdán is,valamint gombásodás megelőzésère is kaptam tablettát, na de a lènyeg h többet már nem kapok.

Most szerdán reggel csináltam egy terhességi tesztet is ,hogy kizàrjam annak esélyét nem-e már korábban becsúszhatott valami,de negatív lett.

Szerintetek mennyit késhet mèg a mensim? Okozhatja a késést az escapelle vagy a többi gyógyszer? És egyáltalán tudott hatni az escapelle, ha közben antibiotikummal kezeltek, bár pont aznap nem adtak, mikor az escapellet bevettem,és elviekben nem a legtermékenyebb időszakban történt a baleset.

Vagy lehet hogy csak a sok idegeskedés miatt késik?

Nagyon kétségbe vagyok esve!

Bonyolult történet... Talán tudtok tanácsot adni...

Köszi

618. timmmm (válaszként erre: 617. - 099c0bed40)
2010. júl. 29. 14:40

Köszönöm a megnyugtató választ.

Akkor várok még 2-3hónapot. Megnyugodtam.

Köszönöm.

Szép napot!

:)

617. 099c0bed40 (válaszként erre: 616. - Timmmm)
2010. júl. 28. 14:32

Ha a citolod rendben volt januárban, akkor nem lehet komoly baj jele ez a pecsételés.


Igen, lehet hogy még az esemény utáni tabiból ürülő progeszteron "engedetlenkedik" a mostani tablettád összetevőivel.

De ha ez van, akkor csak egy kis türelem, idővel kiürül minden escapelle-lel bevitt pluszhormon, és marad a tabié.

Ha 2-3 hónap múlva is előfordul ilyen, meg kell beszélni a Dokiddal hogy írjon valami más fog. gátlót, széles a paletta, úgyhogy lehet válogatni.

616. timmmm (válaszként erre: 615. - 099c0bed40)
2010. júl. 28. 14:21

Szia,

igen volt január végén, semmi gond nem volt vele. Hát amikor kicsit véreztem a hasam fájt, de csak picit. Semmi más problémám nincs. Voltam előtte dokinál, és mondtam neki hogy előfordult, hát azt mondta előfordul, majd a cytológia eldönti, de az meg P1 lett. Telefonon kérdeztem meg, akkor így már nem mentem vissza, csak ügye most amikor az escapellét írta fel. Lehet a gyógyszer a ludas??? Mert amikor ügye abbahagytam semmi ilyen problémám nem volt.

615. 099c0bed40 (válaszként erre: 614. - Timmmm)
2010. júl. 28. 12:19

Szia, látott mostanában nőgyógyász, úgy értve volt-e cytológiád?

Lehet méhszájseb ami együttlét utáni vérezgetéseket tud okozni, de a legtöbb fog. gátlónál is van egy-két hónapnyi türelmi idő, amíg előfordulhat pecsételgetés.

Ezen kívül ezer oka lehet, ha nem múlik el 2-3 hónapon belül, jó lenne felkeresni egy olyan dokit aki megbízható, van nála kolposzkóp ( ez egy nagyító amivel át tudják nézni a méhszájat tüzetesen és 40 szeresre kinagyítva a hámot), illetve nem ártana egy hüvelyi UH is, hogy a méhnyálkahártya milyen állapotban van, mennyire vastag, nincs-e myomagöb, hasonló.

Ha semmi szervi rendellenesség nincs és a citológia is rendben, akkor hormonális, és vagy kivárod a 3 hónapot ezzel a tablettával, vagy váltasz másik fajtára, azt hátha jobban tolerálja a szervezeted.

614. timmmm
2010. júl. 28. 10:54

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket!

Írtam, hogy ismét szedem a gyógyszert és azóta együttlét után kicsit vérzek, és egyáltalán nem durván szóval értitek. Amíg nem szedtem a gyógyszert nem volt ilyen, előtte mielőtt szedtem előfordult. Mitől van? Remélem hat a gyógyszer.

Köszi a válaszokat!

2010. júl. 26. 10:45

Helló mindenkinek!

Nekem is történt egykis "balestem" a hétem! Keden este történt a "balest" és a gyógys7ert csak s7erdán du tudtam bevenni. Nekem simmi mellékhatásos tünet nem jeletke7ett! A7óta sem ér7ek semmit! Minden normális! Nincs hányinger, nincs s7édülés, hasmenés, haspuffadás... egys7erűen semmi!!!!! E7 gond lehet??? A vér7ésemet elvileg aug 1 körül várom. Régebben sajnos rends7ertelen volt a vér7ésem így nem tudom, hogy ténylegesen mikor lenne a kövi vér7ésem! Valaki tudna nekem tanácsot adni? Ha a jövő héten nem jön meg így is- úgy is venni fogok egy tes7tet! Kérlek adjon valaki tanácsot, vagy véleményt! Kös7ike

612. 099c0bed40 (válaszként erre: 611. - Aramina)
2010. júl. 24. 20:22

Szia, a legérzékenyebb tesztek már a 10-14 napos terhességet is kimutatják, akkor érdemes tesztelni, persze, nem a terhesség az első amire gondolni kell...csak arra fel írtam,--nem riasztgatási szándékkal!- amit legutóbb az esetleges későbbi vérzészavarral kapcsolatban kérdeztél.

Remélhetőleg minden rendben lesz, így legyen, üdv: Eszter

611. Aramina
2010. júl. 22. 22:11

Szia!

Az sajnos már nekem is megfordult a fejembe, hogy mi van akkor ha nem hatott... :s De erre nem is nagyon szeretnék gondolni... Ha nem jön meg addigra mikorra meg kellene akkor marad a terhességi teszt... Az ennyi idő után már kimutatja ha gond van?

2010. júl. 22. 14:03

Örülök hogy rendben vagy, igazából nem én segítettem hanem a természet, illetve a bogyóban lévő progeszteron. :)

Üdv: E

609. Lucuss (válaszként erre: 604. - 099c0bed40)
2010. júl. 22. 13:53

Köszönöm szépen a segítséget! :)

Azóta már rendes a vérzésem, semmi változást nem tapasztaltam az előzőekhez viszonyítva. Remélem mostmár minden rendben. Ez a szörnyű időszak után végre már jobban érzem magam! :)

A rendszeres tablettán pedig gondolkodni fogok, mert jó dolog ez a tabletta, de ne legyen rá szükség soha többé! :S

608. 099c0bed40 (válaszként erre: 607. - Aramina)
2010. júl. 22. 09:53

Szia, igen, lehet hogy szerencséd lesz és semennyit nem késik meg előbb se jön, de több verzió is előadódhat.


Én amondó vagyok hogy a vérzés időbeli eltolódása ide vagy oda még mindig a kisebbik baj, mintha netán az derül ki hogy nem hatott a tabletta.

Sajnos ilyen is van, nem szeretnélek rémisztgetni, távol álljon tőlem, de ez szerintem sokkal aggasztóbb kérdés, mint hogy mennyire csúszik( nem csúszik) a következő ciklusod.

607. Aramina
2010. júl. 22. 09:20

Szia!

Köszi a választ! Szóval az az én szervezetemen múlik, hogy, hogy dolgozza fel a progeszteront. Amiket olvastam ott mindig 1-2 hétről volt szó, vagy több napról... Nekem kb 2 hét múlva kellene megjönnie. Addigra csak szerencsém lesz és megjön...

606. 099c0bed40 (válaszként erre: 605. - Aramina)
2010. júl. 22. 08:06

Szia, amennyit én tudok a gyógyszerrel kapcsolatban:


1. az alkohol nem befolyásolja a hatását, főleg miután felszívódott a gyógyszer( 5-6 óra).


2. Hogy a vérzés mikor és hogyan jelentkezik az egyénileg abszolút változó, ha van egy kis időd javaslom olvass vissza pár oldalt, meglátod hogy szinte minden variáció bekövetkezhet.

Hogy Nálad hogyan lesz, azt képtelenség megjósolni, mindenkinek a szervezete egyéni módon reagál a gyógyszerben lévő nagy mennyiségű progeszteronra, illetve annak lebontására.

Üdv: Eszter

605. Aramina
2010. júl. 21. 17:54

Sziasztok!

Hát, sajnos nekem is szükségem volt az Escapelle gyógyszerre... Az aktus után kb 20 órán belül bevettem a gyógyszert... A gyógyszer bevétele után(4-5óra) pedig valami rózsaszínes és fehér váladék jött. Nem éreztem magam rosszul csak kicsit olyan érzésem van, mintha szédülnék...

Este fele pedig a haverokkal elmentünk szülinapot ünnepelni és koccintottunk pezsivel.. Több dologra is kiváncsi lennék, és remélem tudtok nekem segíteni. Az egyik az, hogy az alkohol befolyásolja-e a gyógyszer hatékonyságát?

A többi dolog amire kiváncsi lennék, hogy mikorra várhatom a menszeszem? Ha tudnátok saját tapasztalaitokat elmesélni, hogy mikorra jött meg nektek, vagy más volt-e mint a gyógyszer bevétele elött, jobban görcsöltetek, hány napig volt meg? Mielött megjött azelött volt-e valami előjele?

Előre is köszi a válaszokat!

2010. júl. 21. 07:40

Szia, valóban nagyon nagy mázlista vagy hogy ilyen partnered van, mint a Párod.( nagyon ritka és becsülendő kincs!)


Véleményem szerint nem kell teszt ha úgy látod hogy normális lefolyású a vérzésed, a jövőre nézve meg csak annyi, olvass vagy érdeklődj utána valami folyamatosan használható fog.gátlónak, amiben nem sok a hormon ( több ilyen is van) és semmiképpen ne tedd ki a szervezeted illetve a lelkedet sem ekkora stresszhatásnak, ha nem muszáj.

Minden jót a továbbiakra: Eszter

603. Lucuss
2010. júl. 20. 16:14

Sziasztok!

Olvastam az utóbbi pár oldal bejegyzéseit, és azt tapasztaltam, hogy igen sokan vagytok hozzám hasonló helyzetben. A véleményeiteket és a tanácsaitokat szeretném kikérni!

Sajnos nekem is szükségem volt a tablettára...

Június 21-én volt az előző vérzésen első napja, a baleset, pedig hozzá képest 10 napra történt. Védekeztünk, de mint ti is tudjátok, van aki megszívja :S A lényeg, hogy a barátom még aznap segített beszerezni a tablettát, szóval 10 órán belül meg is volt. Nagyon féltem tőle, mert az egyéb mellékhatások mellet iszonyatosan sok hormont tartalmaz, biztos nem tesz jót senki szervezetének...

A mai az előzőtől számítva a 29. nap, de hála a jó égnek úgy tűnik, megindul a vérzésem, nem szeretnék 19 évesen teherbe esni, elég sok kellemetlen dolgot vonna maga után...

Az én tapasztalataim a gyógyszerrel kapcsolatban:

- bevétel napján + másnap hányinger

- rá egy hétre pecsételő vérzés és pár napos kihagyásokkal ez előbbi napokig végig

- fájó nagy pattanások

- és érzéken, feszülő mellek


Tesztet nem csináltam. Szerintetek lenne rá szükségem? Nagyon megviselt ez az egész, remélem minden rendbejön. Még jó, hogy a barátom mellettem állt és tartotta bennem a lelket, különben nagyon elkeseredtem volna. Iszonyatosan stresszes vagyok :(

Van valami véleményetek, vagy tanácsotok a számomra? Bármi ami megnyugtat, akár pár szó is jól esne :S

602. 099c0bed40 (válaszként erre: 599. - Egylány_06.11)
2010. júl. 19. 06:45

Szia, én nem azt írtam hogy felborul, hanem azt hogy felborulhat.

Van akinél semmi zavart nem okoz, van akinél meg hónapokig is eltart míg helyreáll a hormonrendszer normál működése.

Egyéni hogy kinél melyik történik,

örülj neki hogy Te vélhetően a szerencsések közé tartozol.

601. 099c0bed40 (válaszként erre: 600. - Pezsgo)
2010. júl. 19. 06:42

Szia, igen , ki.

Ha még mindig aggódsz, vegyél egy tesztet és csináld meg, bár gyanúm szerint felesleges, ha azonban megnyugtatna a tudat hogy az is negatívot mutat, akkor mégis megér ennyit a dolog.

600. pezsgo
2010. júl. 19. 06:22
sziasztok! már írtam, hogy nekem az escapelle miatt kb másfél hónapig nem jött meg. Most 11-én jött meg hála az égnek, 3 napig eléggé megvolt első két nap kicsit darabos is, és az utolsó 3 nap már csak barnás és alig volt valami. De ennek ellenére a terhességet már végleg kizárhatom?? Elég paranoiás vagyok :)
2010. júl. 18. 15:50

köszi a jó tanácsokat :)

De nem tudom hogy tényleg felborította-e, mert majdnem normális időben jött meg...3 nap késés

598. 099c0bed40 (válaszként erre: 597. - Egylány_06.11)
2010. júl. 17. 20:31

Ez azt jelenti hogy terhes szinte bizto hogy nem vagy, viszont a hormonrendszeredet nagyon alaposan összezavarta a gyógyszerben lévő ló adag progeszteron....nem tudsz egyebet tenni mint türelmesen kivárod míg visszaáll a régi rend, remélhetőleg minél hamarabb.

Megpróbálhatsz nagy adag C vitamint szedni,( 1000 mg/nap) ez egy idő után van akinél csökkenti a vérzést ( vagy 100 mg-os E vitamint , mert az meg jó esetben a hormonokat tudja rendezni).

Remélem mihamarabb rendeződsz, sok szerencsét hozzá: Eszter

2010. júl. 17. 13:07

hát nem tudom mivan velem de most meg megjött :| :O

gondolom ez csak jó lehet :) :D

596. egylány_06.11 (válaszként erre: 595. - 099c0bed40)
2010. júl. 17. 11:15
köszi megint :)
2010. júl. 17. 08:24

Igen, ez már számít, nagy valószínűséggel annak a jele hogy levált a nyálkahártya, azaz nem vagy terhes.

De majd csak a neg. teszt után lesz biztos.

594. egylány_06.11 (válaszként erre: 593. - 099c0bed40)
2010. júl. 16. 21:06

A tabi bevétele után volt vérzésem... igaz nem olyan erős, de volt... az már számít? :S

köszönöm :)

2010. júl. 16. 09:02

Szia, kérdéseidre a válasz:


Igen, valóban a reggeli első vizeletből érdemes csinálni, mert ebben van a legtöményebben a HCG hormon, ami a terhességben megjelenik, és napról napra emelkedik.

A 15 napos terhességet egy érzékenyebb teszt már elég nagy biztonsággal kimutatta volna akkor is , ha nem a reggeli pisiből csinálod.


Úgyhogy véleményem szerint kezdhetsz megnyugodni---ennek ellenére ha egy hét múlva se jön meg, érdemes egy ismételt reggeli első tesztet csinálni, mert ha az is negatív lesz, akkor szinte kizárt hogy teherbe estél.

2010. júl. 15. 22:12

Sziasztok!

Megint itt vagyok, és szeretném elmondani, hogy az eset utáni 15. napban egy teszt kimutatta hogy nem vagyok terhes. :)

De lenne két kérdésem:

Az áll a betegtájékoztatón, hogy reggel a legbiztosabb a teszt. Viszont én csak 11 körül tudtam megcsinálni..szerintem ez nem számít, de szeretném hogy megerősítsétek. :)

A másik pedig az, hogy a pozitívat tutira kimutatta volna, nem?

előre is köszi :)

591. 099c0bed40 (válaszként erre: 589. - Pezsgo)
2010. júl. 13. 20:28

Szia, no csakhogy megjött, hála az égnek. :)


A fog. gátlót a ciklus ötödik napján is el lehet kezdeni, de akkor az első hónapban kiegészítő védekezés ajánlott, mert nem biztos hogy 100 %-ban véd.

Ha biztosra akarsz menni, akkor ahogy pemete is írja, hagyj ki egy ciklust, és majd a következő első napjától szedd.

❮❮ ... 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook