Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2017. júl. 8. 09:55
Nem tudom, de szórakoztató. :D
2017. júl. 8. 08:35
Helyesen hulahopp még mindig :) Látom senki nem csinálja már...
2017. júl. 7. 20:36
A hulahopp vagy a hullahopp?
2017. júl. 6. 08:35
Sziasztok! Hulahoppozik itt még valaki közületek???
4079. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4075. - Babcsosz)
2015. okt. 6. 18:59

Szia! Én úgy tudom, már korábban el lehet kezdeni a testmozgást. Általában hasizomgyakorlatot is már akár kevesebb mint három hónappal szülés után el lehet kezdeni.

"Mikor szabad elkezdeni a hasizomgyakorlatokat?

A terhesség folyamán – a pocak erőteljes növekedése miatt – rés nyílik a has izomzatán, mely idővel, a szülés után úgy 6-8 héttel magától meggyógyul (bezárul). Fontos, hogy kivárjuk amíg teljesen regenerálódik a terület, az idejekorán végzett, megterhelő hasizomgyakorlatok rengeteg problémát okozhatnak a jövőben.


Mindenek előtt meg kell győződnöd róla, készen áll-e a pocid az erősítésre! Ezt a következőképp teheted meg:


Feküdj a hátadra, és hajlítsd be térdeidet;

bal kezed ujjait helyezd a köldököd környékére, jobb kezedet pedig tedd a felsőcombodra;

vegyél egy nagy levegőt, majd fújd ki! Kilégzéskor emeld fel a fejed és a vállaid a földről, jobb kezedet pedig told a térded irányába! A mozdulatsor végrehajtása közben megfeszül a hasizom, és könnyen kitapinthatod azt a területet, ahol az izmok még szétválnak (tehát, nem zárult be a rés). Ameddig méretes rést (2-3 ujjnyi) tapintasz pocid izomzatában, semmiképp se kezdj még edzeni."

[link]

Másik helyen azt írják, hogy császározás után is három hónappal már lehet edzésbe kezdeni.

[link]

4078. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4074. - Veberangela)
2015. okt. 6. 18:51

Március végén kezdtem, de nagyon bénán ment. 5-6 pörgés után már leesett. Aztán megvettem a fitness karikát, és azzal már elsőre sokkal jobb volt, így azóta csak azt használom. Fokozatosan 15 percre emeltem az időt, és minden nap csináltam, de aztán jött a nagy kánikula, és teljesen abbahagytam mindent. Most kezdegetem megint. Napi 5-10 percnél járok, de még emelem az időt majd.

Ami pozitívumot én tudok, hogy a gerincfájdalmam teljesen elmúlt. Amíg csináltam, semmi panaszom nem volt. A leállás alatt megint előjött, tehát biztos, hogy a karika volt jó hatással.

4077. Babcsosz
2015. okt. 5. 19:36
nekem használt. Mondjuk én nem fogyni akartam, hanem erősödni, formálódni. De az étkezésekre is oda kell figyelni.
4076. veberangela (válaszként erre: 4075. - Babcsosz)
2015. okt. 5. 19:30
Mennyire használt neked futással kombinálva?
4075. Babcsosz
2015. okt. 5. 19:24
Sziasztok! Nekem is ilyen karikám van. Régebben futás mellett kiegészítésként használtam. Már most is használnám, csak nem tudom szülés után mennyi idővel lehet. 3 hónapja szültem, de azt olvastam valahol, hogy kell legalább fél év míg minden visszakerül a helyére.
4074. veberangela (válaszként erre: 4072. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 5. 19:05
Régen amikor csináltam 7 centit karcsúsodott a derekam, de közben fogyókúráztam is. De tény, h nagyon sokat segített a karika. Most is elkezdtem fogyókúrával együtt, de eddig még semmi eredmény :( Én régen és most is sóval megtöltött karikát használok. Nekem bevált :) Szerintem nagyon érdemes ezt csinálni, csak legyen az embernek ideje hozzá. Elindítom a laptopomon a sorozatomat és közben azt nézem, ami olyan 25 perc. Több ideig nem szoktam csinálni. Te mióta csinálod?
4073. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4068. - Mosolyka1111)
2015. okt. 5. 17:33
Köszi, hogy leírtad. Hát a napi egy órától még messze vagyok, de állítólag már kevesebb is hatásos, csak kitartóan kell minden nap csinálni. El is hiszem, hogy karcsúsodott tőle, ebben a fórumban is olvastam néhány sikersztorit. (Nekem is egy kilós karikám van, csak a másik sportáruházból, de egyébként ugyanolyan.)
4072. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4070. - Veberangela)
2015. okt. 5. 17:29

Pont ilyen karikám van, csak én a másik fajta sportáruházban vettem. Akkor ezek szerint nekem óránként 600 kalóriát éget a karikám. :D


Komolyra fordítva, köszönöm a linkeket, megnéztem a cikket is. Őszintén szólva fogalmam sincs, mennyi kalóriát égethet, mert mint látható, különböző források különbözően írják. De a lényeg szerintem, hogy mindenképpen energia felhasználással jár, és nagyon sokan fogytak, még többen karcsúsodtak a karikával. Én amikor idekeveredtem, végigolvastam az egész fórumot, és rengeteg jó tapasztalatot olvastam, azért is kezdtem neki.


Amit még elfelejtettem írni, hogy valóban nem csak az intenzitástól függhet a kalóriaégetés, hanem a karika súlya is befolyásolhatja. Több helyen azt írják, hogy a nagyobb súlyú karika hatásosabb fogyás céljára, ezért itt sokan rizzsel, sóval meg egyebekkel megtöltött műanyagkarikáról írtak ebben a fórumban. Én is egy rizzsel töltött műanyaggal kezdtem, de állandóan leesett, nagyon nem akart működni. Aztán megvettem egy ilyen fitness karikát, és azzal már kezdettől fogva sokkal könnyebben ment.


Te már elkezdtél hulahoppozni, vagy még csak érdekel a téma?

4071. veberangela (válaszként erre: 4067. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 5. 16:50
Húú nem semmi. Tud valamit a csaj :)
4070. veberangela (válaszként erre: 4066. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 5. 14:42

[link]

bocsánat a másik linket elrontottam

4069. veberangela (válaszként erre: 4066. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 5. 14:41

[link]


[link] ebben a linkben alul írják a technikai információknál.


nem igazán hiszem el, hogy annyit égetne :(

2015. okt. 5. 13:41

Szia!

19 éves, alapból normál a testalkata, csak még vékonyabb derekat akart, hogy jobban tudjon öltözködni.

Ő nem csinál amúgy trükköket a hulahoppozásnál, csak tekeri, de azt kitartóan (közben fülében a zenelejátszó).

Decat...ban vettük neki a karikát, fitnesszes, nehezített (mármint súlyra, nem az a pille könnyű, ami az én ifjú koromban divat volt).

Köszi a belinkelt videót, megnézem, és megmutatom neki is.

4067. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4063. - Mosolyka1111)
2015. okt. 5. 11:28

Meg is találtam a videót. Nagyon inspiráló.

[link]

4066. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4062. - Veberangela)
2015. okt. 5. 11:18
Pontosabban 300 és 400 közötti értékeket. Például abban a cikkben, amit itt néhány hsz-sal lejjebb linkeltem, azt hittem egy óra alatt, de 30 perc alatt 210 kalóriát írtak, tehát az 420 lenne 1 óra alatt. De van ahol csak 300 körülit írnak.
4065. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4063. - Mosolyka1111)
2015. okt. 5. 11:14

Szia! Mit jelent, hogy hulahoppozik? Csak simán pörgeti, vagy trükköket is gyakorol?

Valamikor be is linkeltem ide egy videót, egy lány komoly fogyást ért el, és nagyon jó alakja lett, pedig még az étrendjén sem változtatott, csak elkezdett karikázni. Szenvedélye lett, és mindennap sokat gyakorolt, trükköket is csinált. Nagyon jól nézett ki, már néhány hónap után. Szóval ez így van, aki kitartóan csinálja, annál biztos, hogy előbb-utóbb megmutatkozik az eredménye.

Ha nem titok, mennyi idős a lányod?

4064. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4062. - Veberangela)
2015. okt. 5. 11:11
Szia! Tudsz forrást mondani, vagy linkelni, ha neten olvastad? Én eddig csak 250 és 300 közötti értéket találtam. De valószínűleg ez attól is függ, hogy mennyire intenzíven csinálja valaki. Éppúgy mint a gyaloglás és a futás között is nagy különbség van kalóriában. A karikázást is lehet lazán is, de lehet intenzíven is csinálni, nyilván így eltérő lesz az elhasznált energia is.
2015. okt. 5. 09:10
Lányom naponta 1 órát hulahoppozik (reggelente 1órával korábban kel). Nagyon édi kis dereka lett pár hónap alatt, valahogy formásodott az alakja láthatóan.
2015. okt. 4. 20:29
Olvastam több helyen, hogy 1 óra hullahoppozás 600 kcal-t éget el. Ez vajon igaz?
4061. zinike (válaszként erre: 4060. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 4. 18:25
Mintha magamat hallanám úgy általában :D
4060. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4059. - Zinike)
2015. okt. 4. 18:22

A kánikulára már nem, szerintem is így van. De azért még próbálkozom. :D

A cikket a napokban találtam, és azért is linkeltem be, hogy lelkesítsek vele másokat is, meg magamat is.

Ha előveszem a karikát, alig tudom abbahagyni, annyira jó. De az a gond, hogy sokszor már este van, mire oda jutok, hogy elővenném, de akkor meg már fáradt vagyok.... szóval kifogás az van bőven. Na és persze a kánikula. :D

4059. zinike
2015. okt. 4. 18:15
Szia! Időnként benéztem septiben, de láttam hogy nem pörög a fórum így nem nagyon írtam :( Nem mondhatnám én sem, egyelőre pihen a sarokban a karika de pont most az általad belinkelt cikk elolvasása után gondoltam rá, hogy újra kellene kezdeni...elvégre a kánikulára lassan már nem foghatjuk ;)
4058. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4057. - Zinike)
2015. okt. 4. 18:11

Szia! Rég jártál erre. :)

Megy még a karikázás? Nekem még csak időnként, még mindig nem sikerült teljesen visszaépíteni a mindennapi rutinba a nagy kánikula óta. De nem adom fel. :))

4057. zinike (válaszként erre: 4056. - 2bed2dfa3a)
2015. okt. 4. 18:03
;)
2015. szept. 29. 18:31
4055. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4054. - Ilona0327)
2015. júl. 15. 15:03

Ügyes vagy, csak így tovább! :)

A nővérem is rácáfolt erre a "szabályra". Szintén jobb kezes, és jobbra megy neki jól.

Nekem balra ment először (jobb kezes vagyok), de aztán próbálgattam jobbra is pörgetni, és most már arra is megy. Most már egyik nap egyik, másik nap másik irányba szoktam pörgetni, mert ezt olvastam egy hulahopp oldalon:

"Bizonyos trükkök alkalmasak arra, hogy összhangba hozzák az agy két féltekéjét. Ilyen például a folyamatos forgás, vagy amikor a megszokottól ellentétes irányba karikázunk. "

Egyébként én most hanyagoltam, mert panelban lakom, és piszok meleg volt az eltelt néhány napban. De ma már be van tervezve, hogy folytatom.

Konkrét célod van a karikázással? Fogyás, alakformálás, egyéb?

4054. ilona0327
2015. júl. 13. 19:42
Sikerélmény :9 Mindenhol azt olvastam hogy aki jobb kezes az balra tudja fogatni jobban aki bal kezes az pedig jobbra :) Hát rácáfolok :) Kíváncsiságból megpróbáltam jobb kezes létemre jobbra forgatni és láss csodát tudok hulahoppozni :) Elég sokáig fent is maradt,mikor elkezdtem fáradni akkor esett le :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook