Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
3993. zinike (válaszként erre: 3990. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 20. 17:53
Hát igen, van mindenféle vélemény... én úgy vagyok vele, hogy eü okokból nem tudok (most) leterhelő gyakorlatokat végezni, de még is mozogni akartam valamit és izzadni és egyenlőre úgy tűnik a karika erre beválik... nem próbáltam még a kétirányú pörgetést soha :) a terpeszt variálom mindig (sima/haránt) meg úgy is hogy nyújtott térd vagy hajlított...
3992. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3987. - Zinike)
2015. ápr. 20. 16:47
Ja, mindig elfelejtem megkérdezni, hogy te megmérted magad, mielőtt kezdted? Én mértem súlyt és centit is, majd írom, ha lesz változás.
3991. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3988. - Freddy36)
2015. ápr. 20. 16:45
Szia, de jó hogy írtál! Mindig jól jön a motiváció. Írj, ha újra kezded! Ha kell majd biztatunk. :)
3990. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3987. - Zinike)
2015. ápr. 20. 16:43

Örülök, hogy megvettem az új karikát, nekem sokkal jobban bejön, mint a másik. Csak harminc dekával nehezebb, de mégis érezhető a súlya is, és hosszabb ideig nem esik le. Igaz, még mindig nem megy folyamatosan, de 20-30 pörgetést tudok vele leejtés nélkül, és így jobban el is fáraszt, mint amikor mindig lepottyant. Kipróbáltam a régit is újra, azzal most is csak 7-8 pörgés megy. Közben olvastam egy weboldalon, hogy a súlyozott karika könnyebben pörög, tehát nem igaz, hogy jobban fogyaszt, mint a kisebb súlyú, de most a saját tapasztalatom alapján egyáltalán nem hiszem el. Ha egymás után próbálom a két karikát, úgy érzem, hogy nagyobb erő kell a nehezebb pörgetéséhez. Nem bántam meg, hogy megvettem, most kedvezménnyel 5000-be került, amúgy 6 lenne, csak szerencsém volt. :)

Kíváncsiságból megkérdeztem egy magyar lányt a Youtube-on, hogy milyen karikát használ a trükkökhöz, és azt írta, hogy ahhoz viszont az üres tornakarika a jó. Na, de ott még nem tartok, hogy trükközzek, a legnagyobb trükköm az lenne, ha már percekig nem ejteném le a karikámat. :)

Te csak egyfelé pörgetsz, vagy mindkét irányba megy? És milyen állásban csinálod? Sima terpesz, vagy haránt terpesz?

3989. zinike (válaszként erre: 3988. - Freddy36)
2015. ápr. 19. 15:43
Üdv ezen a fórumon, ha újra kezded a karikázást ne tartsd magadban az eredményeket és tapasztalatokat majd, másoknak (köztük nekem is) húzóerő a pozitív élmény a karikával kapcsolatban :) Szép napot neked is! ;)
3988. freddy36
2015. ápr. 19. 09:55

Sziasztok! Eddig csak csendes olvasó voltam, látom, azért megoszlanak a vélemények...az én tapasztalataim...gyerekkoromban sokat karikáztam fakarikával, estek is le rólam a nadrágaim.Akkor olyan szinten ment a karikázás, hogy a bokámtól fel tudtam vinni a nyakamig és vissza.Manapság 45 évesen természetesen nem megy, nem is próbáltam, kis gyakorlás kellett ennyi év után, de most már bármeddig fent tudom tartani.Általában 45-60 percig szoktam filmnézés közben tekerni.Meg van töltve a 90 cm-s műanyag karikám sóval, eleinte kék-zöld voltam deréktájon, de elmúlik egy idő után.Most éppen nem karikázok egyéb okok miatt, de tervbe van véve, mert nekem bejön...persze, a kajára is oda kell figyelni mellette...nekem legalábbis.Én nem vettem észre, hogy a belső szerveimet szétrázná...

De nem vagyunk egyformák, mindenki más, kinek mi jön be?! Nekem csak jó tapasztalataim vannak a karikáról.

Sok sikert és kitartást mindenkinek!

Szép napot!

3987. zinike
2015. ápr. 18. 21:09
Hát nekem is göngyözött a homlokom a 20 perc után :) Kíváncsi vagyok, holnap írd meg milyen a fitness karika hatása...gondolom másabb lesz...a 35 több, mint a "megismerkedésünkkori" duplája :D Minden elismerésem a fejlődéshez és egy fél hónap alatt szerintem ez nagyon jó!
3986. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3984. - Zinike)
2015. ápr. 18. 20:29

Az szuper, gratulálok!

Én vettem ma egy fitness karikát. Eredetileg a nővéremnek vettem ajándékba, de ki is próbáltuk, és aztán vettem egyet magamnak is. :)

93 deka, vastag, be van vonva valami puha anyaggal, és sokkal könnyebben fent marad, mint a műanyag karikám. Ezzel sem vagyok persze nagy penge, de már 35-öt sikerült pörgetni leejtés nélkül. És így, hogy kevesebbszer kell megállnom a leesés miatt, sokkal fárasztóbb. De klassz, még mindig nagyon tetszik. A nővérem ma kezdte, és néhány perc után már 25 pörgésig fent tudta tartani. Úgy látszik, született tehetség. :)

3985. zinike
2015. ápr. 16. 21:21
Én most azt próbálgatom kitapasztalni, hogy mennyire tudok lábra dolgozni közben... hogy nem csípőből hajtom hanem combból...:D
3984. zinike (válaszként erre: 3983. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 16. 21:16
most végeztem, 20 perc egy megállással :)
3983. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3980. - Zinike)
2015. ápr. 16. 17:51

Na, akkor mégiscsak jól sejtettem, csak gyakorolnod kell, és neked rövidesen menni fog a táncos verzió is. :))

Hát én még azt hiszem, messze járok ettől a szinttől, de nagyon inspirálnak a videók. Megmutattam őket a nővéremnek, már ő is kedvet kapott hozzá. :)

Én meg ott tartok, hogy most 10 percet csinálom, már nem fáj semmim tőle, csak enyhén érzem az izmaimat. Viszont max. 10 pörgés után elindul lefelé, és nem tudom megállítani, vagyis visszaügyeskedni, leesik (vagy ha ügyesebb vagyok, elkapom mielőtt leesne, így legalább nem kell hajlongani annyit). Próbáltam már támadóállásban is, meg sima terpeszben is, ugyanaz az eredmény. De nem adom fel, mert ennek ellenére nagyon tetszik. :)

És te hogy haladsz?

3982. siss27 (válaszként erre: 3981. - Zinike)
2015. ápr. 14. 14:24
Azt csinálsz amit akarsz,én nem írtam,hogy adjál a véleményemre.Nem kell puffogni.
3981. zinike (válaszként erre: 3975. - Siss27)
2015. ápr. 13. 20:30
Eszem ágába sincs vitába szállni veled, elfogadom a véleményed, bár nem értek veled egyet. Az hogy semmi nem jó benne megcálfolja a másnapi izomláz, valószínűleg ha van akkor ott valami már történt és ez a cél, ezért csináljuk. A súlyzózásnál is megvan a mozgás, mégsem mindegy hogy 1 kilót mozgatsz vagy 5-t!Első alkalommal nekem is nagyon fájt mindenem, mivel olyan izmokat mozgattam meg amik eléggé el voltak lustulva...és tudod honnan tudom? Kipróbáltam a második, harmadik alkalommal is és egyre kevésbé éreztem meg!Jah és nem gondolnám, hogy rángatom a belső szerveket,de kinek hogy...és úgy bírjuk, hogy ha túllőttünk a célon akkor pihi illetve fokozatosan felépítve nem bumbele :D
3980. zinike (válaszként erre: 3978. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 13. 20:09
Köszi, ennyire azért még nem vagyok ász... derékon fent marad ha elindul lefelé legtöbbször még sikerül visszahozni, de nagyon röhögtem mikor megnéztem a videót :D És tudod miért, ugyanezzel az oldalazós technikával mentem a távirányítóért mert untam ami ment, de sajna beleakadt valamibe a karika és leesett :(
2015. ápr. 13. 19:39

Ez a srác is inspiráló, szerintem szuper ez a videója:

[link]

3978. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3974. - Zinike)
2015. ápr. 13. 19:38

Ez neked már biztosan menne, mert te már folyamatosan tudod pörgetni a karikát:

[link]

Szerintem így meg sem lehet unni. :)

3977. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3976. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 13. 19:35

Körülnéztem angol oldalakon is, az egyiken pl. ezt írják: "weighing between one and two pounds is ideal for all types of hooping. Not too large or too heavy to cause damage, but big enough to make hooping easier for the beginner and expert alike." Vagyis kb. fél és egy kiló közötti súlyú karikát pont megfelelőnek tart a cikk írója, az ennél nehezebb az, ami már sérülést is okozhat. Ez az oldal az, ha esetleg érdekel valakit a cikk, aki tud angolul:

[link]

3976. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3975. - Siss27)
2015. ápr. 13. 19:18

Szia, köszi hogy írtál erről. Én végigolvastam a topikot, mielőtt karikát vettem, és te vagy az első, aki jónak írja az üreset. Először kipróbáltam az üres karikát, de azzal még kettő-három pörgetés sem sikerült. Én rizzsel töltöttem meg, és kb. fél kiló ment bele, szóval az enyém nem túl nehéz, mindössze max. 60 dkg lehet a súlya. Egyébként csak az első alkalommal okozott problémát, utána visszavettem az időt, és most hogy csak néhány percig csinálom, egyáltalán nem okoz semmi gondot. Utánaolvastam a témának, és konkrétan azt írják több helyen, hogy a masszírozás kifejezetten előnyös, amit a nehezített vagy a masszázskarikák végeznek forgás közben. Belinkelek egy oldalt, itt pl. kifejezetten a nehezítettet ajánlják fogyás céljából. [link]


Nekem még igen csekély a tapasztalatom karikázás terén, szóval semmiképpen nem akarok vitába szállni, mert csak mások véleményét tudom közvetíteni, amiket olvastam. De remélem, lesz olyan hozzászóló, aki nehezített karikát vagy masszázskarikát használ, és megosztja a saját tapasztalatát. A régiek szerint jók az ilyen karikák, de sajnos ők már régen nem írtak ide.

3975. siss27 (válaszként erre: 3971. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 13. 09:07

Pont az utolsó mondatod miatt nem tartom jó ötletnek a karika megtöltését bármivel is.

Én is kipróbáltam régebben,hogy mi abban a jó,hát semmi.Többet árt,mint használ.Felesleges.A lényeg a mozgásban van,sima karikával is le fogsz izzadni,ugyanúgy használod az energiát.Felesleges a belső szerveidet súllyal rángatni.Nem is értem,hogy bírjátok,engem szétszedett,rögtön abba is hagytam.

Elég egy vékonyabb gatyó és még úgy is érzem,hogy megdolgoztat a töltetlen karika.Napi 10-15-20 perc karikázás már eredményre vezet(het).

3974. zinike
2015. ápr. 12. 19:17
Nah, ezzel megfogtál :)
2015. ápr. 12. 18:42

Egy inspiráló videó:


[link]

3972. zinike (válaszként erre: 3971. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 12. 18:28
:D Én direkt nem csináltam sokat, mert én is hajlamos vagyok túlerőltetni magam és így is érdekesen mozogtam plusz minden levegővétel egy élmény volt...
3971. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3969. - Zinike)
2015. ápr. 12. 18:01
Én első alkalommal beállítottam 5 percre az órát, mert olvastam a topicban, hogy fájdalmas, ha elsőre sok ideig csinálja valaki. De annyira tetszett, hogy nem bírtam abbahagyni, legalább 15 percig csináltam. Másnap úgy mozogtam, mint aki megrokkant, izomláz és összevert érzés, fájt még a vesém meg a májam is. :D
3970. zinike
2015. ápr. 12. 17:58
* íz=az
3969. zinike (válaszként erre: 3968. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 12. 17:57
Jaj hát semmi gond csak már megijedtem, hogy egyedül maradok :) Én is a fokozatos emelés híve vagyok, bár íz első után olyan izomlázam volt hogy a második cseppet sem volt jóleső XD Igen úgy terveztem, de ez már megdőlt :D Azért arra próbálok figyelni, hogy minden nap legyen valami kis mozgás...
3968. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3966. - Zinike)
2015. ápr. 11. 18:40

Bocsi, hogy eltűntem, csak dolgozom, alig vagyok itthon. Amúgy jó formában emlékeim szerint sosem voltam: :D

De azért igyekszem. Csinálgatom, de egyenlőre nincs változás, 17 kör a max. amennyi ideig fent tudom tartani a karikát egy szuszra. Nézegettem videókat, vannak hasznos tanácsok, úgy hogy biztosan menni fog. Viszont csak néhány percig bírom, kicsit le vagyok amortizálódva fizikailag az utóbbi időben, és tudom, hogyha megerőltetem magam, akkor tuti hogy feladom. Szóval inkább csak keveset, fokozatosan emelve majd az időt, ahogy jólesőnek érzem.

Úgy tervezed, hogy mindennap csinálni fogod?

3967. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3965. - Zinike)
2015. ápr. 11. 18:36
Gratula! Csak így tovább!
3966. zinike
2015. ápr. 9. 18:55
Eltűntél vagy "csak" még nem vagy jó formában?
3965. zinike (válaszként erre: 3964. - 2bed2dfa3a)
2015. ápr. 8. 20:33
8 perccel 1 megállással elkezdtem én is :) Kíváncsi leszek holnap, mennyire volt erős az indulás :D
3964. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 3963. - Zinike)
2015. ápr. 8. 09:35
Írj majd, hogy megy az edzés? Én kicsit még le vagyok gyengülve a vírusfertőzés miatt, nem akarom erőltetni magam. De azért csinálgatom. :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook