Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
3933. pklara71
2015. jan. 5. 12:34
Sziasztok! Ismeri valaki a inSPORTline Weight Hoop 100 cm-es 1,2 kg-os karikát? Köszi!
3932. Habcsoook (válaszként erre: 3931. - 7fb29bdf03)
2014. máj. 29. 13:12
Nyugi, először nekem is leesett, pedig kislánykoromban nagyon ment, de aztán hamar bele lehet ám jönni :D
2014. máj. 29. 11:57
Én brahiból kipróbáltam tavaly, úgy leesett rólam egy kör után, mint a sicc. Ti lányok tudtok valamit, az biztos.:)
3930. Habcsoook (válaszként erre: 3929. - Mgabica84)
2014. máj. 29. 11:47

Szia! Na hogy megy a karikázás? Nekem csak egy sima 90 cm-es van vízzel megtöltve, azzal nyomom kb egy hónapja majdnem minden nap 30-40 percet és már látom. Centiben nem mértem le az elején így arról nem tudok nyilatkozni, de a ruháimon látom, hogy már nem "buggyan ki az úszógumim" :) Persze van még mit dolgoznom a testemen, de mindenesetre biztató, hogy a sok ellenérv mellett nekem mégis bevált. Sokan mondták, hogy klel mellette adiéta is...szó mi szó, a szénhidrátok mennyiségét igyekszem csökkenteni de kifejezett diétáról szó sincs, inkább némi tudatosságról.

Ami a kék foltokat illeti...nekem is voltak, sőt, ha a csípőcsontomra téved a karika még olykor most is akadnak, de nem vészesek és idővel szépen el is múlnak ;)

3929. mgabica84
2014. febr. 25. 08:54

Sziasztok,új vagyok itt,és a karikázásban is

kb 5 napja kaptam meg a karikámat(műanyag,35 masszázsgolyós,0,8 kg súlyú,kb 1 m átmérőjű karika)

Nagyon örültem mert már az első használatnál alig esett le rólam és kb 15 percet nyomtam vele...

estére már kezdtek látszania foltok az oldalamon,reggelre viszont brutálisan néztem ki,lila bevérzések kék-zöld foltokkal kevberve nagyobb mint tenyérnyi felületen,mindkét oldalamon,a balon kicsit jobban.

Persze nem adtam fel,igaz másnap ne tudtam csinálni,hiába próbáltam,mert iszonyatosan fájt,pedig még körbe is bugyoláltam magam.


Azóta viszont minden nap tudom csinálni kb 15 percig,lett pár új foltom,de ezek nem vészesek,de a régiek még mindig nagyon rondák...

A kérdésem csak annyi,hogy ez nem baj?Meg fog így gyógyulni a derekam,elmúlnak így is a foltjaim,hogy folyamatosan rádolgozok?

Van valakinek tapasztalata ezügyben?

3928. Berbooo (válaszként erre: 3922. - Judy2)
2014. febr. 15. 13:25

szia judi !

ha nem nagy titok , mennyit adtál le vele ? ak

r centibe vgy kilóban is írod nagoyn érdekel,

köszi

2012. nov. 14. 14:09
Sziasztok!!! Ha valakit érdekel van egy eladó hullahopp karikám ( Magich Hulla Hopp ) amit rendelni is lehet, talán 3* volt használva...
3926. Tiduj
2012. nov. 13. 06:11
Én kb egy hete kezdtem el karikázni,mert két gyerek után van bőségesen felelseg a csipőn és a hason.Én massziv vas karikát használok,szerintem a legjobb.
3925. Henci2
2012. nov. 12. 21:46
ma pont hulahoppoztam. és akkorákat vágott a bokámnak :SS ez a legrosszabb benne, ha leejted
3924. Linda02
2012. nov. 11. 14:49
Köszönöm szépen az infókat :) azt hiszem belekezdek :P
3923. Henci2
2012. nov. 11. 12:26
én 90 cm-es, fából készült hulahoppot vettem, 5000 forint volt, de jó minőségű, megéri az árát. Napi fél óra már jónak számít, kezdésnek 15 perc is elég. Amikor nagyon jól nyomtam, 1 óráig is eltekergettem, de mostmár inkább tornázok, a hulahopp pedig kiegészítés
3922. judy2 (válaszként erre: 3921. - Linda02)
2012. nov. 10. 21:54

Szia!


Mindenkinek más válik be. Nekem kellett egy normális felnőtt méretű (110 cm), gaffer szalaggal bevont karika, hogy ráérezzek, hogyan kell pörgetni. Ha a földre teszed a karikát, legalább a köldöködig érjen, de ha mozgáskoordinációs nehézségeid vannak - mint nekem voltak :) - még nagyobb is lehet. A nagy karika lassabban forog. Nem csak a magasság számít, hanem a derékkörfogat is, nekem még a 90 centis (műanyag) is kevésnek bizonyult, nem tudtam fent tartani. Most már az is megy. Az enyémet külföldről rendeltem, mert nem találtam magyarországi hulahopp karika készítőt. A gaffer szalag is sokat segít, jól tapad a ruhához.


Ha ügyes vagy, lehet hogy neked elég a kínai boltos 90 centis műanyag karika rizzsel töltve, vagy sokan szeretik a fakarikát is.


A hatása: ha a derekadról nehezen fogysz, akkor érdemes kipróbálnod. Erősíti a hasizmokat, alakformáló hatása van. Lehet, hogy nem a zsírt égeti, de nálam centikben mérhető a különbség. Viszont ha trükkökkel is próbálkozol, egész jól átmozgat, csak rakd el a közelből a porcelán díszeket, csillárra vigyázni :)


Általános jó tanácsok:


- amíg nem jössz rá a technikára, készülj fel a kék-zöld foltokra

- a bemelegítés fontos, hogy ne sérülj le

- fokozatosság!


Kedvcsináló: [link]

3921. Linda02
2012. nov. 10. 20:43

Sziasztok!

Érdeklődnék hullahopp karikával kapcsolatban h szerintetek melyik a legjobb fajta és h igazából milyen hatást lehet vele elérni? Illetve heti hányszor mennyi időre kell használni? Köszönöm :)

3920. Henci2 (válaszként erre: 3919. - Bobóci)
2012. nov. 7. 18:32
hajrá:)
3919. bobóci
2012. nov. 7. 08:47

Sziasztok!

Én ovis koromban hulhoppoztam állandóan, de akkor derékon többel, nyakon, karon, lábon, mint valami cirkuszi majom, és órákon át :) Mindenfélét edzek, futok, pilates, jóga, kerékpár, de a hasam nem akar kellőképpen feszesedni, úgyhogy olvasva a sok jót, tegnap vettem egy játékboltban 825 Ft-ért egy nagyon szép bordó, 90 cm-es karikát, bele a só, és tegnap egy órán át hajtottam, filmnézés közben. Valaki kérdezte a kalóriaégetést: én tegnap pulzusmérő órával lemértem, nálam az egy óra alatt 112-es átlagpulzussal 301 kCal-t használtam fel (az óra szerint). Viszont van egy kérdésem: korábban olvastam olyan hozzászólást, hogy mindkét irányba csinálni kéne, amit nem hittem el, de nekem csak balra megy, nem tudom, miért, és ma reggelre látom, hogy csak a bal oldalon lett véraláfutás a medencecsontomnál, a jobb oldalon nem, bár az is sajog. Próbálom megtanulni a másik irányt, de szerintetek tényleg előfordulhat, hogy így nem egyformán dolgoztatja meg a testet? Van valakinek ilyen irányú tapasztalatai? Izomlázam amúgy, sajnos, nincs, viszont L-karnitint veszek be fél órával a torna előtt, most is bennem van, és várom, hogy kezdhessem. :)

3918. Henci2
2012. okt. 25. 21:39
Kinek hogy megy a hulahopp? Tegnap kezdtem el megint, majd írok ha van változás centiben:) régebben könnyen ment, most meg fél percenként leejtem, és nagyon fárasztó.. napi 25 percet nyomom most:D utána torna
2012. jún. 14. 09:08

Sziasztok :-)

Megjött a Magic Hoopom. Ki is próbáltam. Nagyon jó :-)

3916. Shanee (válaszként erre: 3915. - Ritus870522)
2012. jún. 9. 07:14
Szia! Szerintem akkor akpsz a postától egy értesítést, oda fogják leadni. Azt a címedet add meg, ahol többet vagy, vagy közelebb van hozzá a posta :)
3915. ritus870522 (válaszként erre: 3914. - Shanee)
2012. jún. 8. 09:48

Szia.

Köszi a választ :-)

Csak nem tudom mi van akkor, ha nem vagyok itthon, vagyis 2címem van, és nem tudom melyikre rendeljem :S

3914. Shanee (válaszként erre: 3913. - Ritus870522)
2012. jún. 7. 21:57
Nekem kb 1 hét alatt hozták ki, de nem hívtak előtte. Mázlim volt, mert pont itthon voltam, éppen indulóban. Hétvégén anyóséknál többször is csináltam 200-250 kört. Érdekes, mert csak akkor megy, ha minden darab benne van. Ha kiveszek egyet, akkor nem tudom pörgetni...
2012. jún. 6. 09:54
Vagy hány nap alatt hozzák ki??
2012. jún. 6. 09:46
Köszi :-) És hogy van a rendelés?? Megrendelem és felhívnak telefonon, hogy mikor tudják kihozni, és otthon leszek- e??
3911. Ágio8405
2012. jún. 6. 08:42
nem károsodik, na meg amikor érzed hogy már nem tudod visszahozni akkor elkapod vagy a térdeddel megtámasztod és nem csattan az akkorát a földön.
2012. jún. 6. 08:25
Sziasztok. Kérdésem lenne akinek van Magic Hoop-ja, hogy ha leesik a karika a kis computer nem károsodik?? Köszi a választ.
3909. Ágio8405 (válaszként erre: 3907. - Anatita81)
2012. jún. 2. 00:12
az elsö alkalommla fájt nem is kell sokat csinálni csak pár percet, de érdekes mert tök meg szokod, már egyáltalán nem fáj. kb a negyedik alkalom után lett egy két halvány véraláfutásom, de nem volt vészes alig vlt észrevehetö, az érzékeny börüeknek lehet komolyabb de az is elmulik.
3908. stepdance (válaszként erre: 3905. - Anatita81)
2012. jún. 1. 18:30
a bemelegítést úgy értem, hogy karika nélkül melegíts be! csípőszéles terpeszbe állsz, nyújtózkodj meg karokkal felfele, egyikkel másikkal, h megnyújtsd a hátadat, majd karokat elől mell előtt nyújtva összeérinted, közben a hátaddal domborítasz, majd hátulnyújtva összekulcsolod és kitolod a mellkast, ezt egymás után párszor... csípőkörzéseket végezz jobbra és balra, terpezsben a láb, jobb kéz csípőn, jobb oldalra hajolsz, bal kar a magasban (mikor hajolsz akkor fújod ki a levegőt) majd vissza középre érkezel, itt beszívod a levegőt és bal kéz csípőn, balra hajolsz törzzsel, jobb kéz a magasban és kifújod a levegőt mikor hajolsz, majd szépen vissza középre... ezt is párszor.. majd marad a terpesz-két tenyér a térdeken, hátad egyenes-homorítod, domborítod ... és figyelj arra h mikor visszajössz állásba, akkor szépen lassan csigolyáról csigolyára... és pörgetheted is :) a főbb testrészeket, melyek a karikázásban nagyobb részt, mondhatni fő részt kapnak, bemelegítetted :) és ha végeztél a karikával, akkor ugyan így le is nyújtod!!!! fontos ez is :) így nem terheled meg a testedet és bemelegítés által felkészül a tornára, nyújtás által pedig a megdolgoztatott izmokat lenyújtod. Nagyon fontos!!! ha elgépeltem valamit, bocsi:) csak siettem :)
3907. Anatita81 (válaszként erre: 3897. - Ágio8405)
2012. jún. 1. 15:39
Az nem fáj, ha a csípődön pörgeted? Nekem a simával is rossz volt, mikor a csípőcsontomat "ütögette", nem hogy a masszázsos! :/
3906. Anatita81 (válaszként erre: 3903. - Ritus870522)
2012. jún. 1. 15:37
Az sok is...az enyém is 48 masszázsgolyós (ionizáló mágneses bigyuszok vannak benne, de kívülről műanyagok), a súlya csak 750g, de bőven elég és szállítással együtt 15EUR volt.
3905. Anatita81 (válaszként erre: 3893. - Stepdance)
2012. jún. 1. 15:28

Köszi, így fogom csinálni, eddig csak úgy lightosan nyomtam. :P

Milyen bemelegítéssel kezdjem? Nem elég, ha lassan kezdem és csak aztán erősítek bele?

3904. ritus870522 (válaszként erre: 3901. - Ágio8405)
2012. jún. 1. 07:11
Neked amúgy bevált a Magic Hoop?? Mióta van neked??
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook