Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyire hasznos a hulahopp? fórum

Mennyire hasznos a hulahopp? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4053. ilona0327
2015. júl. 13. 16:30
Kis előre lépés igaz,hogy a napokban kevés időm van gyakorolni,de ma már 12 pörgettem :) Azt hiszem kezdek rá érezni :) Köszönöm nektek a biztatást :) Lehet feladtam volna ha nem találok a csoportra :)
4052. ilona0327 (válaszként erre: 4051. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 10. 08:01
Köszönöm kicsit megnyugtattál :)
4051. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4050. - Ilona0327)
2015. júl. 9. 20:00

Nekem is pont így ment az elején. :))

De ha van időd visszaolvasni a fórumban, sokan voltunk így kezdetben. Menni fog, csak ne add fel.

Egyébként szerintem azért is van, akinek nehezebben megy, mert meg kell hogy erősödjenek először azok az izmok, amiket a megfelelő mozdulatnál használunk. Nem tudom pontosan, két vagy három hónapja kezdtem el, és még most is leejtem, amikor elkezdek fáradni. Gondolom, amikor az izom elfárad, akkor már nem tudom megfelelően végezni a mozdulatokat, és azért ejtem le.

Nézz meg néhány videót a Youtube-on. Ha beírod, hogy hulahoop beginner, akkor találsz többet is. De valójában a gyakorlás által te magad fogsz ráérezni a mozdulatra, és utána már menni fog. Csak kitartás!

4050. ilona0327 (válaszként erre: 4049. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 19:47

Ma a 90 dm-el próbálkoztam tele rizzsel 7 db-ot sikerült :( Teljesen el vagyok keseredve:( Ennyire béna nem lehetek :(

Van köztetek olyan akinek ennyire nem ment az elején?

még a páromnak is jobban megy férfi létére.

Valamit nagyon nem jól csinálok,szerinte ott a gond hogy a fenekemmel körkörös mozdulatokat írok le,és nem a derekamat mozgatom előre hátra.

4049. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4048. - Ilona0327)
2015. júl. 9. 13:06
Szívesen! Majd számolj be a fejleményekről! :)
4048. ilona0327 (válaszként erre: 4047. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 12:00

Köszönöm Andrea:)

Nem szeretném feladni semmi képen,szerintem beruházok rá :)

4047. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4045. - Ilona0327)
2015. júl. 9. 11:44

[link]


Elsőre nekem sem ment, én is elkeseredtem. :)

A karikámat szét lehet szedni, és 80 cm-esre összerakni. Múltkor kipróbáltam, de úgy most sem tudom pörgetni. Ha teljes méretre van összerakva, akkor most már szinte leejtés nélkül megy a pörgetés. Bele fogsz jönni, csak gyakorolni kell.

4046. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4045. - Ilona0327)
2015. júl. 9. 11:36

Ha hajlandó vagy kicsit nagyobb beruházásra, inkább keress fel egy sportáruházat (Decathlon vagy Intersport). A fitness karika puha bevonatú, majdnem egy kiló a súlya, és nagyon könnyű pörgetni. A fiam menyasszonya azt mondta, sose ment neki a karikázás, és elsőre megpörgette simán erőlködés nélkül, alig akarta abbahagyni. :)

Nekem a rizzsel töltöttel az a gondom volt, hogy a súlypontja állandóan változik pörgés közben. Elhúzza a rizs súlya.

4045. ilona0327 (válaszként erre: 4044. - 2bed2dfa3a)
2015. júl. 9. 09:26

Andrea nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget!

Ma veszek egy 90cm-t és megtöltöm rizzsel hátha :)

Maj írok hogyan haladok :) A tegnapi után igaz nagyon elkeseredtem sajnos. Neked elsőre hogy ment? Nekem 3 után leesett egyfolytában a 80.cm-el.

4044. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4043. - Ilona0327)
2015. júl. 9. 08:02

Szia! A 80 cm-es kezdőknek általában túl kicsi. Minél nagyobb a karika, annál könnyebb pörgetni leejtés nélkül. Azt írják, a magasságtól függ, hogy kinek mekkora karika méret optimális. Ha állsz, és a karikát magad elé állítod, a köldöködig kellene érnie.

Én 90 cm-es műanyaggal kezdtem, üresen egyáltalán nem ment vele. Megtöltöttem rizzsel, úgy már 8-10, aztán később 15-20 pörgésig fent tudtam tartani. Aztán vettem egy fitness karikát (sport áruházban lehet kapni), azzal már elsőre 50-60 pörgés is sikerült, sokkal könnyebben fennmarad. Nekem így kb. egy hónap kellett, úgy hogy majdnem minden nap 10 percet gyakoroltam, és fokozatosan eljutottam oda, hogy nem ejtettem le. Légy türelemmel, és gyakorolj, menni fog. Van akinek rövidebb, van akinek hosszabb idő kell. Sok sikert!

4043. ilona0327
2015. júl. 9. 07:50

Sziasztok!

Tegnap sikerült sima műanyag hulahopp karikát vennem 80 cm-t(sima műanyag). Sajnos nem nagyon boldogultam vele kb. 3 pörgetés után leesett :( Próbáltam azt is hogy feltöltöttem sóval hogy súlyt adjak neki,hát ez sem jött be mert így sajnos még ütött is ahogy leesett.Most azt olvastam,hogy kezdőknek inkább a 90cm-t ajánlják.Erről mi a véleményetek?

Nektek is ilyen nehezen ment megtanulni hulahoppozni? Vagy csak én vagyok ilyen béna? :(

4042. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4041. - Zsuzsmota)
2015. jún. 29. 16:22

:))

Ha nem fakarikát vagy masszázskarikát használsz, akkor valószínűleg nem leszel véraláfutásos. Én először sima műanyagkarikát használtam, amit megtöltöttem rizzsel, nem okozott véraláfutást. Aztán vettem a sportáruházban egy fitness karikát, ez be van vonva puha anyaggal, és kb. 1 kg-os. Ettől sem lettem véraláfutásos.

4041. zsuzsmota (válaszként erre: 4040. - 2bed2dfa3a)
2015. jún. 29. 14:15

Szia,

még el sem kezdtem. :) Kolléganőm kezdte nem régen el, és neki eléggé véraláfutásos lett a teste. Gondoltam mielőtt belekezdek utána érdeklődök kicsit a dolgoknak, és a kolléganőnek is tudok esetleg segíteni.

Köszi, hogy figyelsz rám.

Zs.

4040. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4039. - Zsuzsmota)
2015. jún. 27. 18:22
Mi van veled? Elmúltak a véraláfutások? Remélem, nem adtad fel a karikázást. :))
4039. zsuzsmota
2015. jún. 19. 08:21

Köszönöm a tanácsokat. Kicsit nehéz ezt a rengeteg hozzászólást visszaolvasni, de próbálom.

Köszönöm még 1x.

Zs.

4038. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4035. - Zsuzsmota)
2015. jún. 16. 18:31
Szia! Nekem sem volt véraláfutásom, gondolom valami masszázskarikát vagy fakarikát használsz. Viszont ha visszaolvasol a topicban, találsz véraláfutásról tapasztalatokat, mert emlékszem, hogy többen írtak ilyet. Azt tudom, hogy egy idő után hozzászokik a bőr, és aztán már nem jön újabb, de keress utána, hogy akiknek volt, mit csináltak. Arra is emlékszem, hogy volt aki azt írta, jó alaposan beöltözött, és úgy karikázott.
4037. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4034. - Zinike)
2015. jún. 16. 18:26
Én sem sokat írok, mert majdnem minden nap dolgozom. De a karikázás nem marad el, néha már alig várom, hogy hazaérjek és elkezdjem. Most már zárt lábbal is szoktam pörgetni, bár így megint csak gyakrabban leejtem, de kezdek erre is ráérezni. :)
4036. zinike
2015. jún. 16. 17:34
Szia! Én a helyedbe pihentetném egy kicsit mindenképpen és utána fokozatosan elkezdeni újra a karikázást...először csak rövid ideig (egy-két perc) és ha nem jön vissza akkor mondjuk hetente növelni egy perccel az időt! Nekem nem volt ilyen gondom és nem is vagyok szakember de ezt tartom logikusnak! Remélem segítettem! Jobbulást és írd meg, hogy mi lett a fejlemény :)
4035. zsuzsmota
2015. jún. 16. 10:02

Sziasztok,

Tudnátok segíteni?

A kezdeti véraláfutások elmúlnak majd? Inkább meg kell várni, hogy elmúljanak, vagy rá kell dolgozni?

4034. zinike
2015. jún. 15. 16:56
Az ülő munka hátrányait átérzem én is, bár még nem régóta csinálom így nincs az a nagyon nagy fájdalom.... Azt nem mondom hogy le tudtam küzdeni, de igyekszem mindig vmit mozogni, mégha nem is karikázok...pont azért csináltam én is mást, mert olyat akartam amit nem muszájból csinálok mert annak nem sok értelme van... Te hogy vagy mostanság? Kicsit nekem is felpörgött az élet így nyár elején azért nem is tudok olyan gyakran írni, ezért bocsi!
4033. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4032. - Zinike)
2015. jún. 7. 05:55

Már túl vagyok a torokfájáson, köszi. Most napi 15 percet karikázok, még nem untam meg. :)

Egy áldásos hatását már élvezem, a derékfájásomat teljesen elmulasztotta, aminek nagyon örülök. Ülő munkát végzek, abból is az egyik leggyilkosabbat a gerincre nézve, és amióta rendszeresen karikázok, egyáltalán nincs semmi fájdalmam. Ez nekem akkor is erőt ad, hogy folytassam, ha éppen nincs hozzá túl nagy kedvem.


Mi a helyzet az akaratgyengeséggel? Sikerült leküzdeni? Ez szerintem a leggyakoribb probléma, nekem is gondot szokott okozni. Azóta nem gond, amióta csak olyan mozgásformákat csinálok, amit szeretek, és csak annyit, amennyi igazán jól is esik.

4032. zinike (válaszként erre: 4030. - 2bed2dfa3a)
2015. jún. 3. 17:25
Nem jól hangzik, remélem mostanra túl vagy már rajta... hát igen is meg nem is... akaratgyengeséggel küzdök leginkább :(
4031. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4029. - Zinike)
2015. máj. 31. 08:04
Nálad minden oké?
4030. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4029. - Zinike)
2015. máj. 31. 08:03
Szia! Kicsit betegeskedem, úgy hogy most van egy kis kényszer szünet. :( Torokfájás és társai meglátogattak, de már javulok. Csokit már sikerült lerakni, kóla néha és csak cukormentes. Ha jobban leszek, folytatom a karikát, még kell 2-3 nap szünet.
4029. zinike (válaszként erre: 4028. - 2bed2dfa3a)
2015. máj. 30. 23:37
Halihó! Leálltunk a helyzetjelentéssel a közelmúltban... :( Hogy haladsz? Sikerült leszokni a finomságokról? :D
4028. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4027. - Zinike)
2015. máj. 19. 19:15

Köszi a gratulációt, és én is gratulálok neked. 30 perc az már nem semmi! Nekem még csak 12-13 perc, de az naponta megvan. Nem az időt mérem, hanem hogy hány pörgetést csinálok.

Most lesz két szabadnapom, azalatt leállok a csokievéssel meg a kólázással, így ha újra megyek dolgozni, már nem fogok ilyeneket venni. Utána remélhetőleg a súlyom és körméreteim is megint jó irányba fognak alakulni. :)

4027. zinike
2015. máj. 19. 01:52

Szia!


Hát most az időjárás megvisel eléggé, de amennyire tudtam rendszeresítettem a mozgást. Tegnap egy kis bicikli, ma egy 30 perces hullahopp, holnap lehet lesz egy kis lépcsőzés vagy a hullahopp még nem tudom... ez általában attól függ, hogy hogy alakul a napom. Ami viszont változott az az, hogy van motiváló erő, mert hamarosan esküvőre megyek terv szerint és nem férek bele jelenleg a ruháimba úgyhogy nagyot kell villantanom még a hátralévő időben...ha legközelebb karikázok, rászánom magam megint az ellenkező irányra...Neked gratula,hogy beépítetted az életedbe! Ez a legnehezebb dolog, utána majd jön az eredmény...

4026. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4019. - Zinike)
2015. máj. 17. 19:40

Mi újság veled? Hogy megy a karikázás? Sikerül rendszeresen?


Nekem is nehezen ment először a másik oldalra, de aztán néhány nap után egyre jobb lett, és most már kb. egyformán megy mindkét irányba. Szerintem csak gyakorlás kérdése.

2015. máj. 17. 19:38
Bár nem annyira buzdító, de azért egy beszámoló tőlem. Megint dolgozom ezerrel, úgy hogy nincs időm írni, de a karika megy minden nap. Egyik nap egyik, másik nap másik oldalra pörgetek, és most már ritkán ejtem le, szóval ez szuper. Viszont tegnap mértem magam, és most nem ment le se kiló, se centi, inkább visszajött valamennyi. Persze a karika önmagában nem fogyaszt, és a folyamatos munka miatt állandóan eszem, és nem éppen light kajákat. Szóval ez nem a karika hibája. Viszont nagyon jó érzés, hogy minden nap karikázok, és végre találtam egy mozgásformát, aminek örömmel állok neki, és nem muszájból. Remélem, kicsit lazább lesz a beosztásom nemsokára, és akkor az étkezésre is jobban tudok majd figyelni újra.
4024. 2bed2dfa3a (válaszként erre: 4022. - Gabo831)
2015. máj. 17. 19:32

Olasd el a 3977-es hozzászólást a karika súlyáról.


Ja, és semmiképpen ne karikázz első alkalommal 5-10 percnél többet, akár fitness, akár megtöltött karikát használsz. Amikor csinálod, nem érzed, de másnapra totál kikészül a derekad, gerinced, meg úgy általában. Én nem tudtam abbahagyni, pedig olvastam, hogy elsőre nem szabad sokat, és másnap olyan voltam, mint aki megrokkant. Szóval csak fokozatosan, óvatosan ajánlott elkezdeni.


Várjuk a buzdító beszámolóidat, ha elkezded használni a karikát! :))

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook