Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik kórházban kaphatunk legtöbb segítséget tüdőrák esetén és hol van a legjobb onkológia? fórum

Melyik kórházban kaphatunk legtöbb segítséget tüdőrák esetén és hol van a legjobb onkológia? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
154. 9c485f67e8 (válaszként erre: 150. - Goddess80)
2017. febr. 11. 23:23
Részvétem. Emléke legyen áldott!
2017. febr. 11. 23:19
Mindenkinek köszönöm szépen! :(((
152. globus (válaszként erre: 150. - Goddess80)
2017. febr. 10. 18:10
Sajnálom, részvétem! :(
151. gizus58 (válaszként erre: 150. - Goddess80)
2017. febr. 10. 17:59
Fogadd őszinte részvétemet. Hozzon az idő megnyugvást neked :(
2017. febr. 10. 17:22
Kedves fórumozók! Tegnapelőtt éjjel álmában eltávozott édesanyám. Nem szenved már tovább. Nagyon köszönöm, a hozzászólásaitokat, sokat segítettetek vele. Nagyon fájó most a tudat hogy ő már nem lesz velünk,de legalább nem szenvedett sokat.Mindenkinek kitartást kívánok a betegség leküzdésében!Sajnos mi nem jutottunk el oda, hogy az onkológiai team felállítsa a kezelés folyamatát.
149. globus (válaszként erre: 148. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 9. 15:51

Amikor érdeklődtem onkológusnál anyu állapota felől, konkrétan azt, hogy ezzel a betegséggel meddig élhet, úgy tűnt, hogy kitért. Azt felelte, hogy bármikor meghalhat... emlékszem, nagyon dühös voltam, amiért nem adott egyenes választ, biztos voltam benne, hogy tudna, ha akarna.

De sajnos igaza lett. Tulajdonképpen tudtuk, hogy meg fog halni, de mégis annyira hirtelen történt. Daganatos betegnél egyik óráról másikra bekövetkezhet állapotrosszabbodás, és vége.

Neki azért volt nehéz útja, mert mindent akart tudni, de nem bírta el.

Nem vagyunk annyira erősek, mint hisszük magunkról...

148. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 147. - Iapetus)
2017. febr. 9. 13:11

Nem akarom az orvosi mundér becsületét védeni. Sajnálatos , hogy ez történt, de úgy gondolom, az onkológia a legjobban cselekedett, amikor szívproblémával, kardiológiára helyezte a beteget, a nem tette volna, akkor lett volna gáz.


Másik, az orvosok sem istenek, konkrétumot mondani nem tudnak, a közeli halált tudják csak megjósolni megközelítőleg.:( Nincs 2 egyforma beteg ember, akinek ugyanaz a betegség egyformán zajlik le.


Az is baj lenne sok embernél, ha azt mondanák 1-2-3-24 stb, hónapja van még hátra valakinek, mert akkor meg esetleg azt mondhatnák, telesen lemondtak róla, meg a betegtől megvontak minden reményt. A nyuszi és a sapka esete ez. Egyik sem jó.

147. Iapetus (válaszként erre: 145. - Globus)
2017. febr. 9. 07:23

Igen. Pontosan! Erre akartam kilyukadni!

Az a baj, hogy az orvosok nagyrészt (már akivel nekünk dolgunk volt az összes kezelés alatt) nem is mennek abba bele, hogy feltérképezzék a beteg mentális állapotát, a családdal sem nagyon őszinték.


Apu a kardiológián halt meg (Kék golyó gyorsan megszabadult tőle, mikor szívritmus zavara lett egy kezelés közben). Az ottani doki volt, végre annyira emberséges, h szólt, készüljünk, aznap el fog menni.

146. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 143. - Iapetus)
2017. febr. 8. 20:57

Volt már nekem is ismerősöm, aki azt mondta, Ő ugyan nem, de amikor csak ebben látta, látták a reményt, igenis kérték.


Volt aki meggyógyult, volt aki nem. Volt akinek az életét hosszabbította meg.


Az orvosok, ha kérdezik elmondják mi várható, de legtöbbször a betegek, hozzátartozók dugják a homokba a fejüket.

145. globus (válaszként erre: 143. - Iapetus)
2017. febr. 8. 20:34

Mikor anyukám beteg lett, érdekes párbeszédünk volt egy, a folyamatban nem illetékes orvossal. Elmondta, hogy többféle páciens van.

1. Aki nem akarja tudni

2. Aki mindent tudni akar

3. Aki nem tudhatja meg

Hogy az illető melyik csoportba esik, hozzátartozók sokat tudnának segíteni.

144. Regin_a (válaszként erre: 143. - Iapetus)
2017. febr. 8. 20:21

NEM-et mondanék a kemóra."

Hm!

Jóbarát viszont igent mondott, vagy 6 éve

Kopp-kopp azóta is jól van. Végbélrák, vagymi, volt


Ezt senki nem tudja éremben megitélni, kinek mikor mi használ

143. Iapetus (válaszként erre: 140. - Globus)
2017. febr. 8. 17:58

Tudom, h emberileg nem lehet már azt is elvárni egy onkológustól, h mérlegelje az adott páciens pszichés, mentális etc.állapotát is, de apum volt olyan intelligens, hogy ha az eljén őszintén elmondja az orvos, hogy mi a helyzet, mi várható (ez kb rögtön egyértelmű volt), akkor valószínűleg nem megy bele a kemóba. Semmit nem segített rajta! Az általános állapotát viszont jelentősen rontotta.


A kemó, sugár, akármi egy orvosi protokollon alapul. Minden emberi érzelmet, értelmet (!) kizárva adott betegség típusra, adott kezelés van leírva. Az orvos, ha tudja is, h értelmetlen, megy a protokoll után. Ez nem baj, de itt kellene belépnie a teljes körű tájékoztatási kötelezettségnek, h a páciens minden ismeret birtokában hozzon döntést. NA ez nem valósul meg!


Ez most nagyon elmélet, de én ugyanebben a helyzetben NEM-et mondanék a kemóra.


Én elindultam külföldi kísérleti kutatási vonalon (akár anyagi csődbe döntöttem volna magam), de apu nem engedte, h leszervezzem, kifizessem. Még eljönni se volt hajlandó velem. Persze, h azóta is bennem van, h "mi lett volna, ha"

2017. febr. 8. 12:31

Nem tudom ismeritek-e a Culevit termékeket.


Testvéremnek, amikor észrevették a kis sejtes tüdőrákját, már áttétet képezett a gerincébe és gerincvelőbe.


Annak ellenére még 10 hónapot tudott minőségi életet élni. Hogy köze volt-e a Culevitnek nem tudom, de végig jó étvágya maradt.


A Kékgolyó utcában van a terméküzletük, daganatos betegek kedvezménnyel kaphatják.

141. tücsimücsi (válaszként erre: 139. - Acsa75)
2017. febr. 8. 12:14
értelek
140. globus (válaszként erre: 135. - Iapetus)
2017. febr. 8. 12:12
Mindannyian ezt mondjuk, de ha meg vagyunk célozva, bármit elvállalunk, csak egy kicsit tovább élhessünk. Azért vannak gyógyult esetek, ha nem túl sok... anyukám földije kb. 8 éves túlélő, semmi baja nincs. Bár neki nem tüdő, hanem vastagbél daganata volt.
139. acsa75 (válaszként erre: 138. - Tücsimücsi)
2017. febr. 8. 11:52
Na làtod..tisztàba vagyunk a helyzettel..ès tudom h gyògyithatatlan..de ha màr az ètvàgya vissza jött ės eszik..nem gyengült tovàbb..màr annak örülök
2017. febr. 8. 11:43
A legfontosabbat kifelejtettem :amikor anyu elkezdte szedni a gombát, neki is jobb lett az étvágya, lehet arra használt valamennyi ideig, de a daganatra nem.
137. tücsimücsi (válaszként erre: 134. - Acsa75)
2017. febr. 8. 11:31

Vannak viszont a Tiens táplálékkiegészítők..

Ezt csak azért nem próbáltuk ki, mert akkor hallottam róla először amikor anyunak már csak napjai voltak hátra.

De ha előbb jut tudomásomra, lecseréltettem volna erre a gombakapszulákat. Egy próbát megért volna..

Aztán azt is sajnálom miért nem az Aloe Vera gélt próbáltuk ki...lehet még az is többet használt volna.

Ha gondolod nézz utána!

Tényleg segíteni szeretnék...

136. tücsimücsi (válaszként erre: 134. - Acsa75)
2017. febr. 8. 11:20

Akkor vegyétek..Majd meglátjátok...én csak a gombáról tudok nyilatkozni, az tuti nem használ lópikulát se.

Gondolod az én anyukám nem hitt benne? Még a végstádiumban is megvette az utolsó adagot annak ellenére hogy megingott benne a bizalma. Havonta 30 ezer volt 3 éven át Vitanax mellé még a Falvogennint is szedte...lehet számolni. Ja a betegtársai se hittek már benne a vége felé, de ők se hagyták abba, köztük volt aki még a csökkentett deutériumos vizet is itta, a másik az intravénás c vitamint kapta a harmadik céklalevet meg mindent kipróbált...hiába...

Komolyan..ha legalább 1 ember lett volna köztük aki nem halt meg, mert szedte a gombát, már akkor nem írnék ilyet, nagyon sokakat ismertem, mert jártam anyuval kontrollokra, kezelésekre stb.

Gondolj bele abba is..ha tényleg lenne valamilyen csodaszer, közel sem halnának meg ennyien rákban.

Megértem a hozzászólásodból miért árad keserűség és méreg, sőt, ha nekem írtak volna akkoriban ilyet amikor anyu beteg lett, kb. ugyanígy reagáltam volna le, mert mi is kapaszkodtunk mindenben amibe lehet. Viszont elgondolkoztam volna rajta az is biztos.


Na de legyen ő a kivétel akinek használ a gomba..

135. Iapetus (válaszként erre: 101. - Goddess80)
2017. febr. 8. 11:00

Rengeteg erőt kívánok!!!


Apum esetét látva, ha magamról kellene döntenem, és lennék olyan helyzetben, akkor nem vállalnám a kemót. A sugár segített kicsit, de csak max.1 hónappal.

Én szerencsére megtehettem, h minden kezelésen, kórházban vele legyek. Semmi világmegváltót nem beszéltünk meg, viszont azt az egyet tudom, h én mindent megtettem, ami akkor számított.


Ha tanácsolhatok vmt, kapd el az orvosát, és akár erőszakosan is, de kényszerítsd ki belőle, h mondjon egy kb időt. Tudnak.

Innentől pedig táppénz, szabadság, akármi, de legyél vele.

Magad miatt!!!

134. acsa75 (válaszként erre: 132. - Tücsimücsi)
2017. febr. 8. 06:25
Köszi a nagyon biztató hozzászólást..Szerintem mindenki abba hisz ami használ..és elmondthatom h mióta szedi és issza a perevena vizet,klasszisokkal jobban van))azt mondta a doki,hogy lehet el sem jutunk h elkezdje a kezelést,és azóta elkezdtük,kapja a sugarat,vissza jött az étvágya..szóval Én veszem hűségesen,mert igenis haszál.
133. globus
2017. febr. 7. 21:10
132. tücsimücsi (válaszként erre: 128. - Acsa75)
2017. febr. 7. 20:43

Semmit nem ér a gomba! Egy fillért se érdemes rá pazarolni.

Anyukám szedte emelt adagban, még a tünetmentes időszakban is, ugyanígy tett a többi betegtársa, mindenki meghalt.

Már megbántam nem gyűjtöttem össze a blokkokat , mert perelnék, kamu az egész, hidd el.

Anyun ami segített a kemo, attól lett tünetmentes és úgy húzta ki 3 évig...

131. Goddess80 (válaszként erre: 129. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 7. 19:57
Köszi! Nagyon érdekes.
130. Goddess80 (válaszként erre: 126. - Acsa75)
2017. febr. 7. 19:49
Láttam!
2017. febr. 7. 10:09
128. acsa75 (válaszként erre: 122. - Goddess80)
2017. febr. 7. 09:55
Apukám sem műthető..nulla tünettel..derültégből jött a csapás..annyi volt h fájdogált a csípője,de nem nagyon,és elment dokihoz elküldték fizikoterápia stb..semmi köhögés..semmi tünet,aztán nem javult,és kapott beutalót CT-re,,aznap reggel mikor indultak volna Anyuval,vért köpött..mondták is a CT-n h mi a szitu,és ott derült ki h daganat,rálóg a gerincre,3 csigolyára,ettől fájt a csípője is,és a vesén is van sajnos áttét.nem tudják műteni,olyan rossz a tüdő,nem bírná ki az altatást sem..kemót sem kaphat mert azonnal belehalna ott..így 1 hete sugarazzák,iszonyatos fájdalmai voltak,azok kicsit enyhültek..az a cél h a fájdalmait enyhítsék..Mi vettünk Neki varga gyógygombát,mellé C vitamint,és preventa vizet iszik csak,aztán visszajött az étvágya,és sokkal jobban van..pedig előtte..le sem írom milyen állapotban volt,morfium tapaszt kapott napi 2 is,félre beszélt tőle..szörnyű volt..kitartás Nektek ebbe a nehéz időszakba
127. 9c485f67e8 (válaszként erre: 123. - OrcaN)
2017. febr. 7. 09:52

Gyakorlatilag odakerülnek a legsúlyosabb esetek, az utolsó esély.

Van, aki onnan jött ki a nyirokmirigyrákból. 10 éve gyógyultnak nyilvánítottak, már csak félévente jár ellenôrzésre vissza.

126. acsa75 (válaszként erre: 122. - Goddess80)
2017. febr. 7. 09:49
Írtam pü
125. OrcaN (válaszként erre: 2. - Spann)
2017. febr. 7. 06:37
Az a 80-as években volt a csúcson, 2000 után meg nagyon rossz mutatókat hozott.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook