Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik kórházban kaphatunk legtöbb segítséget tüdőrák esetén és hol van a legjobb onkológia? fórum

Melyik kórházban kaphatunk legtöbb segítséget tüdőrák esetén és hol van a legjobb onkológia? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2017. febr. 5. 14:45
Nővérke mondta hogy nem sokat evett így infúziózták. De ha teljesen kiütik, hogy a fenébe tudna enni, mikor ébren se tud maradni, folyamatosan alszik.
2017. febr. 5. 14:44
Ma nővérem volt nála a kórházban, mert nem engednek be senkit, mivel látogatási tilalom van. Belógott, hogy betegnek visz fontos dolgokat. Szörnyű látvány fogadta. Teljes képzavarban, bekábítva, pelenkában és nem tudott beszélni sem. Éjjel leesett az ágyról is. Nővérke mondta hogy visszább veszik a fájdalom csillapítót kb 24 óra kell hogy kimenjen. Túllőtték az adagját. Holnap beszél az orvossal, mire számítsunk. Eddig úgy volt hogy haza engedik csütörtökön, de ezek után nem is tudom mire számítsunk.
92. globus (válaszként erre: 90. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 5. 14:34

Megesett, hogy hosszas könyörgés után rábólintott egy ételre, rohantam a konyhába, mikróztam 1,5 perc alatt. Mire visszaértem, már nem kellett.

Anyu a tejeskávét itta meg, de annyira gyenge volt, csak műanyag poharat bírt megtartani. Ő TV-t sem akart nézni, bekapcsoltuk, szólt, de fogalma sem volt, hogy mi megy benne. Fejét lógatta, padlót bámulta mindig.

91. globus (válaszként erre: 89. - Goddess80)
2017. febr. 5. 14:31

Semmi. Mivel ő nem kapott kezelést, nem volt kezelőorvosa sem. Ha már végképp nem tudtunk megoldani valamit, testvéremmel beutaztunk az onkológiára (50 km) és valamelyik ambuláns orvos tanácsolt valamit.

Kapta a fájdalomcsillapítókat, depresszióba esett, mindentől elzárkózott. Kezeltük a sebeit, napról-napra éltünk. Ez is fontos, soha ne gondolj a jövőre, holnapra, mindig csak a MAI nap számít!

90. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 89. - Goddess80)
2017. febr. 5. 14:20

Hidd el, nem ellenetek van, sajnos a fájdalom nagy úr, valamint valószínű a gyomra is összeszűkülhetett. Vannak daganatos betegek, akik megkívánnak valamit, aztán amire elkészül, már rá sem tudnak nézni.

Egyik a betegség, másik maga a pszichés állapot, a tudat, hogy mi történik a szervezetében, hogy talán hamarosan el kell mennie. Sokan magukba fordulnak, nem akarják, hogy lássák a kínjukat, van amikor nem egy háztartásban él, eldugja az élelmiszert, hogy ne lássák nem ette meg. Azt kellene megtudni, mi az az étel, amit esetleg bármikor megeszik. Egyik hozzátartozóm, a hamburgert ette meg, és a rántott halat, a burgert előtte nem szerette.

Ezeket, TV nézés közben egy-egy beszélgetéssel összekötve ette meg.

Ezt azért írtam le, hogy ez nem makacskodás Édesanyád részéről, hanem összetett problémája.

Éreztessétek vele, hogy nagyon szeretitek, hogy hiányozna ha nem lenne nektek. Egyedül sosincs a beteg embernek olyan étvágya, ami elvárható lenne. :(

89. Goddess80 (válaszként erre: 88. - Globus)
2017. febr. 5. 10:40
Decembertől júniusig mi történt nálatok? Otthon volt kapott fájdalomcsillapítókat? Fél év szenvedés nem hangzik túl jól. Most azon vagyunk intézzük hogy ha itthon lesz hogyan tudjuk ellátni és hogy állandó felügyelet alatt legyen.Az a baj nem partner a gyógyulásban, nem eszik, hiába íratunk tápszert,bármit hogy erősödjön.Az egész család mindent elkövet hogy segítsen rajta, de ő nagyon makacs nem tesz semmit. Megígéri hogy igen meg akar gyógyulni, aztán ha kérjük egyen vagy igyon nemet mond. Elsírja magát, hogy hagyjuk békén. Nem könnyű az biztos.
88. globus (válaszként erre: 86. - Goddess80)
2017. febr. 4. 22:06

Nagyon sajnálom.

Anyukám augusztusban kezdett fulladni, több sikertelen bronchoszkópia, sikertelen mintavétel után műtéti úton jutott diagnózishoz december végére. Kezelést nem bírta, az első után többszörös gyomorfekélyt kapott. Onnantól már semmi sem történt vele, június elején elment. Óriási fájdalmai voltak, nem vittük kórházba, vele voltunk végig.

Azt tudom tanácsolni, hogy töltsétek együtt az időt, amennyi juthat neki.

2017. febr. 3. 15:29

Nemrég ment el egy ismerôs; sportember volt, úszott, búvárúszó, síelt, stb. 3 hét alatt.

Csak köhögött.

2017. febr. 3. 15:02
Megtükrözték a tüdejét tegnap és vettek mintát. Sajnos azt mondta a főorvos asszony,hogy: " Nagyon csúnya dolgokat látott odabent. Ráterjedt a hörgőkre is nem műthető." Mindkét mellékvesén áttét van meg a csípőcsontban.
85. tücsimücsi (válaszként erre: 81. - Goddess80)
2017. febr. 3. 13:44

Jaj istenem...anyukám 62 évesen lett beteg, 3 év múlva ment el :(

Érdekes, hogy a tüdejéről végleg kikezelték a daganatot (4 kemo 25 sugár után), soha nem újult ki, de más szervben adott tünetmentes időszak után áttétet..

84. tücsimücsi (válaszként erre: 80. - Iapetus)
2017. febr. 3. 13:42

Biztos volt valami jele, csak nem tulajdonított neki jelentőséget.

Anyukámnál pl. az volt az első jel, hogy egyik óráról a másikra 40 fokos láza lett (tartott vagy 3 napig), dokihoz ment , szokásos rtg, dg : bronchitis, egy adag antibiotikum, de még akkor is maradt hőemelkedése, újabb gyógyszer , na úgy gyógyult meg...csakhogy a körzeti dokija biztonság kedvéért újra elküldte rtg-re, ami még mindig nem volt jó, ez dec. elején volt. Kiküldték a tüdőgondozóba ahol megint írtak fel neki valamit utána is változatlan...januárban már CT-re küldték , febr. szövetmintavétel, febr. végén jött meg az eredmény...de ha a doki nem küldi el rtg-re a gyógyulás után, fél éven belül meghalt volna, így kerek 3 évet kapott még szegény az első tünet megjelenésétől...


Olyan is van akinél tüdőgyulladással kezdődött, kikezelték, de kb. fél év múlva megint történt valami, és kiderült már a tüdőgyulladás is egy jel volt.


Na viszont a hasnyálmirigy rák az aminél valóban akkor van csak tünet amikor már beszűrte a májat és mást is...

83. 9c485f67e8 (válaszként erre: 81. - Goddess80)
2017. febr. 3. 12:40
A kábítás erôs fájdalomcsillapítást jelent?
82. Goddess80 (válaszként erre: 80. - Iapetus)
2017. febr. 3. 12:17
Ez igy igaz. Egyetértek veled.
81. Goddess80 (válaszként erre: 79. - Tücsimücsi)
2017. febr. 3. 12:16
Decemberben töltötte a 60. évet, nem olyan öreg. Életerős,jókedvű vidám, most már kábítják nem is tudtam vele beszélni folyamatosan alszik.Telefon elérni pedig lehetetlen.
80. Iapetus (válaszként erre: 75. - Tücsimücsi)
2017. febr. 2. 21:42

Bocsánat, h közbe kontárkodom, de szöget ütött a szememben ez a "hogy juthatott el idáig" kérdés.

Édesapámat nulla panasszal IV.stádiumú, csontáttétes tüdőrákkal diagnosztizálták.

Ez a tüdőrák,egy gusztustalan, rohadt egy betegség, aminek sokszor semmi előzménye. Amikor pedig jönnek a jelek (köhögés, csont fájdalom stb.), már a IV.stádiumban van a beteg.

79. tücsimücsi (válaszként erre: 77. - Goddess80)
2017. febr. 2. 21:12
Mennyi idős anyud?
78. tücsimücsi (válaszként erre: 76. - Goddess80)
2017. febr. 2. 21:10

:(


Nagyon sajnálatos... sok erőt nektek, én is átéltem :(

2017. febr. 2. 20:47
Mindíg volt valami indoka ha számonkértük miért nem ment el. Valahol szerintem ő is félt hogy nehogy találjanak valamit. Az anyai nagyapám is tüdőrákba halt meg, ő lányként vesztette el 38 évesen.
76. Goddess80 (válaszként erre: 75. - Tücsimücsi)
2017. febr. 2. 20:42
Mindig is köhögött, az utóbbi években volt erősebb. Elment az orvoshoz, aki azt mondta a gyógyszerek mellékhatása lehet amiket szed, mert valóban vannak ilyen irritációt okozó mellékhatásai a vérnyomáscsökkentőknek,szívgyógyszernek, vérhígítónak stb. Felírt neki másikat. egyébként azt el kell mondjam, nem ment el az utóbbi években sem tüdőszűrésre,nem mintha az segítene.
75. tücsimücsi (válaszként erre: 3. - Goddess80)
2017. febr. 2. 17:23

Ez már kb. a IV. stádium, sajnos már majdnem mindegy melyik kórházat választjátok, bocsi.

Egyébként NE KÓRHÁZAT válasszatok, hanem KEZELŐORVOST! Akit például sokan dicsérnek, sok betege van.


Hogy juthatott el idáig az anyukád??

Nem volt ennek jele? Képtelenség...Hisz ez már többszörös áttét a távoli szervekbe szóródott.

74. tücsimücsi (válaszként erre: 26. - Muraja)
2017. febr. 2. 17:19

Nem volt a párodnak bronchoskopia?

Akkor hogy akarták megműteni? Merthogy a szövetmintavétel célja hogy megállapítsák a daganat típusát: kissejtes, nagysejtes vagy laphámsejtes.

Valószínű nem agresszív kissejtes, mert már kezelés nélkül rég nem élne. Ennél a típusnál műtét nem jöhet szóba mert szétszóródva vannak a rákos sejtek.

73. Goddess80 (válaszként erre: 72. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 2. 17:10
Nem tudok ápolásira menni én vagyok a családfenntartó.A férjem meg nem bírná.Nagyon jó helyen dolgozom,amit meg is fizetnek.
72. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 67. - Goddess80)
2017. febr. 2. 14:25

Hiába keresnétek magán onkológust, a kemoterápiás lötyit, egy team állítja össze, a daganat fajtája, a beteg vérképe, fizikai állapota alapján. A Korányiban hétfőn levették a vért, szerdán kapta a beteg a kemót.


Ha ilyen állapotban van az Édesanyád, nem gondolkodtál még el rajta, hogy elmenj vele ápolásira? Tudom, lehet nem vár meg a munkahely, kevés a pénz, talán 47.000- Ft, viszont, ha rossz állapotban van sajnos már nagyon keveset tudtok együtt lenni, ez a szomorú valóság. :( Ha igazán jó a kapcsolatotok, akkor elgondolkodtató lenne talán.

2017. febr. 2. 06:06
Törökbálinti Tüdőkórház ahol volt legutóbb is.
70. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 67. - Goddess80)
2017. febr. 1. 20:00
Melyik kórházba feküdt be végül?
69. Goddess80 (válaszként erre: 66. - Muraja)
2017. febr. 1. 16:58
Fasza.Én úgy nőttem fel hogy anyámék dohányoztak a lakásban.Ja egyébként anyai ágon a nagyapám is tüdőrák vitte el.Jó kilátások.
68. Goddess80 (válaszként erre: 62. - Kisj)
2017. febr. 1. 16:55
Basszus ez tényleg szörnyű.:(
67. Goddess80 (válaszként erre: 61. - 9b10f3d7ff)
2017. febr. 1. 16:53
Koch vizsgálat volt.Negatív nem fertőző ,nem TBC. Ma befeküdt holap mintavétel.Azt mondták nála csak kemó lehet mert sajnos a hörgökre is terjedt több helyen.Mivel kardiológiai gondozott ,szívritmus zavaros elküldték karfiológushoz,mert lehet nem bírná a kemót.A legrosszabb az egészben azt mondták az onko team csak 2 hét múlva nézi meg mi kell neki.Mire megkapná az első kezelést addigra eltelne 3 hét.Könyörgöm!Lehet még se éli,hogy lehet ez hogy ennyit kell várni??Keressünk magán onkológust?Nem beszélve arról hogy jövő héten ezek szerint hazadobják és a csontrák ami miatt már menni se tud csak rosszabb lesz az állapota.
66. Muraja (válaszként erre: 55. - Goddess80)
2017. jan. 31. 22:11

Köszönöm a valaszod , lehetöseg hogy a tudö regeneralodjon minnel hosszab idö telik el a dohanyzas aba hagyasatol .

Erdekes ha gyerek korban az ember ki van teve a pasziv dohanyzasnak ugy szinten okoszhat meg felnöt korban is karosodast .

65. globus (válaszként erre: 63. - Kisj)
2017. jan. 31. 20:18

Ez fura. Anyukámnak Zalaegerszegen vettek mintát több alkalommal, ambulánsan kipenderítették. Reggelre mentek, délben otthon voltak.

Lehet, hogy lepapírozzák a tb-büdzsé miatt...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook