Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Melyik a leggyorsabb eredményt hozó mozgás forma? fórum

Melyik a leggyorsabb eredményt hozó mozgás forma? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
572. Totesz
2010. júl. 17. 23:04
hulahoppoz sokat.
571. hemos
2010. júl. 17. 22:57

Ne is, felesleges!

Inkább nekem adna már valaki jó tanácsot, mit csináljak a derekammal!

570. Totesz (válaszként erre: 569. - Hemos)
2010. júl. 17. 22:36

Bocsika,akkor se vesszenek össze.

Bocsánat Niekkei!!!

569. hemos (válaszként erre: 568. - Totesz)
2010. júl. 17. 22:28
nikkei pasi
568. Totesz
2010. júl. 17. 21:57

Hajjaj lányok...csak nehogy összevesszetek.

De amúgy is nem mindegy,hogy mi honnan van?Az a lényeg,hogy nem hülyeség.

567. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 566. - Scara.bosco)
2010. júl. 17. 21:38

"Michael Boyle egy amerikai, Boston környékén dolgozó sport-teljesítmény fokozással és atlétikai rehabilitációval foglalkozó szakember, akit az egyik legjobbnak tartanak e területen. Boyle számtalan cikket, könyvet, videót adott ki és az egyik legnépszerűbb szeminárium előadó." ezt te írtad.

Ez meg a tesztoszteronról van:

"Michael Boyle egy amerikai, Boston környékén dolgozó sport-teljesítmény fokozással és atlétikai rehabilitációval foglalkozó szakember, akit az egyik legjobbnak tartanak e területen. Boyle számtalan cikket, könyvet, videót adott ki és az egyik legnépszerűbb szeminárium előadó."


szóval az elméleti felkészületlenséged még némi lódítással is párosul:)))azért így elég hiteles vagy:)))

566. scara.bosco (válaszként erre: 563. - 6c4fb2f974)
2010. júl. 17. 16:18

Ó, elnézést, hogy letestépítőztelek. Csak beleolvastam néhány hozzászólásodba, amelyben az edzőtermi dekurvamenővagyok és a többiek herótozását találtam főleg.

Nem, még véletlenül sem a tesztoszteron.hu-ról másoltam be, bár szinte az összes cikket elolvastam azon az oldalon. Már legalábbis, ami engem érint.

Mindkét doki nevét ismerem, eltöltöttem némi időt a baleseti sebészet és a sportorvoslás területén.

Nem az amerikai műmájeren van a hangsúly. Mint sok más területen, ezen is van fejlődés. Mégpedig igen gyors. Ami tegnap jó volt, ma már nem biztos, hogy az. Naponta jönnek ki új elméletek, és azok gyakorlati igazolása. Naponta dőlnek meg edzési tervek, diétás tervek. Nem gondolom, hogy ebben az esetben, és ilyen területen, még ha mégoly nagyot alkottak is a fent említett professzorok, ne lenne sok-sok elméletük, tudományos munkájuk elavult. Főként, ha figyelembe vesszük, hogy már mindketten halottak.

565. hemos
2010. júl. 17. 14:22
Amúgy megértelek titeket, én is majd beájulok a melegtől, de azért letornázom a reggeli adagot, mert ha egyszer abbahagyom, allustulok! Gyakorlatilag olyan a ruhám edzés után, mintha a zuhany alól jönnék :)
564. hemos
2010. júl. 17. 14:21
Na ha már így összejöttünk, jól jönne néhány tipp! A terhességem vége nagyon megviselte a derekamat! Gyakorlatilag azóta se tudok hajolni, se semmit ami igénybe veszi azt a részt, pedig a gyerek igényli az emelgetést! Nem tudtok valami olyan tornát, ami kicsit erősítené a derekamat! Illetve gerinctorna is jól jönne!
563. 6c4fb2f974 (válaszként erre: 550. - Scara.bosco)
2010. júl. 17. 00:05

az én ismereteim java része nem a tesztoszteron.hu-ról származik (látom onnan másoltad be ennek a Boyle gyereknek a biográfiáját:))...bár a többivel ellentétben az egy színvonalasnak mondható oldal...

Viszont ha már tényleg tudományos alaposságnál járunk, ajánlom figyelmedbe Dr.Frenkl Róbert, Prof. Dr. Rigler Endre munkáit.Nem trendi amcsi guruk, de talán kicsit értenek a sporthoz, annak tudományos hátteréhez.

És nem vagyok testépítő, az a sport elég távol áll tőlem mind edzésmódszerben, mind mentalitásban:)

562. scara.bosco (válaszként erre: 561. - Totesz)
2010. júl. 16. 16:03
próbáltam, de majd megfulladtam, és szédültem is :-(. Pedig nagyn hiányzik. Azuram is szegény totál stressz. És még az is stresszeli, hogy nem akar linkelni, emellett ugye nem rohangálja ki magából a napi dilit. Ma lehet, hogy valami hasast csinálok, vagy megpróbálok Réka 20 perceseket, mondjuk reggel egyet, meg este.
561. Totesz (válaszként erre: 559. - Hemos)
2010. júl. 16. 15:55

Dehogy hagyunk el,én eddig is itt voltam,csak nem írtam.Ma estefele mérlegelek,és centizek kíváncsi vagyok változott-e valami az egy hónappal ezelőttihez képest.

Futni nem futottam már kb másfél hete,valahogy nem tudok ilyen melegben délután futni,de jövőhéten már kellene mennem.Most csak a hulahoppozás megy,az sem minden nap,még az is leizzaszt.Ti tudtok tornázni ilyen melegben?

2010. júl. 16. 15:53
Nem hagyunk el, csak én továbbra sem tok mozogni. 35 fok van a házban. Egész éjjel mászkáltam. Ráadásul ma még Barbie tortát kell sütnöm, hétvégén családi bandzáj.
559. hemos
2010. júl. 16. 13:58
Lányok! ne hagyjatok el!!!
558. hemos
2010. júl. 15. 21:27
Na csajok, nem vagytok túl közlékenyek! Én mindenesetre teljesítettem a mai adagomat!
557. hemos (válaszként erre: 556. - Scara.bosco)
2010. júl. 14. 16:22

Hát azért csak óvatosan! Én belepusztulnék, ha most ki kéne mennem valami fizikai munkát végezni!

Lányom meg nem hajlandó aludni. Tiszta karikás a szemem már, de aludni nem akar. Utálom az ilyen szenvedős napokat!

556. scara.bosco (válaszként erre: 555. - Hemos)
2010. júl. 14. 15:37

A házba is 50 fok van, kint legalább telik az idő :-). Azért igyekszem keveset a napon lenni, és követem az árnyékos részeket :-).

Nem is égtem meg. Pedig azt hittem, mert tegnap piri volt a hátam.

555. hemos (válaszként erre: 554. - Scara.bosco)
2010. júl. 14. 13:08

Én nem kombinálom, mert ezt is épp végig tudom csinálni mielött a lányom elunja magát. De amúgy már én is úgy gondolom, hogy nem rossz. Fájok mindenhol!

Te meg észnél légy! Ilyenkor kertészkedni?!

Ki se szabadna mozdulni a lakásból!

554. scara.bosco (válaszként erre: 552. - Hemos)
2010. júl. 13. 18:40

Ja, akkor az Ab Jam-et csináltad. Én azt imádtam. Sok új hasizom gyakorlat van benne, nekem bejött. Azért érzed kevésnek, mert ez csak egy kiegészítő gyakorlat pl a 20 perceshez. Én úgy csináltam, ahogy anno a tervet leírtam. De ezt néha még most is előveszem, amikor nincs időm, és hasazni akarok.


Ja, nem vettem én azt zokon, csak tetszett a kifejezés, amúgy meg szeretek pofázni és kész :-).


Tegnap reggel elkezdtem kőagyat, de fél óráig bírtam. (de lehet, hogy ezt már írtam is). Kicsit megsütötte a nap a búrámat, reggel 10-től este 6-ig kertészkedtem. Ez ugye elég testmozgás mára? :-). És lehet egy napszúrást is beszedtem mellé. Pedig még az életben nem volt napszúrásom. De ,most fáj a fejem, meg a tarkóm.

553. hemos (válaszként erre: 550. - Scara.bosco)
2010. júl. 13. 10:55

Figyelj csak! Te csapattag vagy nálunk. Itt csak neked szabad szájkaratézni!

Ha más is okoskodni akar, persze szabad, de nem abban a stílusban. Nyugodtan be lehet mutatkozni és esetleg visszaolvasni, hogy ugyanmár kiknek is jártatja a száját.

552. hemos (válaszként erre: 551. - Scara.bosco)
2010. júl. 13. 10:50

Mindegyik edzést csinálom, úgy mint Kőagynál. Két hétig ugyanazt. Amit most csinálok, abban sok a hasizom és a fele földön fekvős. Elsőre annyira nem tetszett, de ma már éreztem, hogy mennyi izmot megdolgozott tegnap, szóval már tetszik. Nehezebb, mint elsőre tűnt!

Asszem Te úgy csináltad, hogy több videót is végigedzettél egyszerre, nem? Én csak egyet csinálok egyszerre, mert több időt nem hagy nekem a gyerkőc.

551. scara.bosco (válaszként erre: 549. - Hemos)
2010. júl. 12. 22:16
Szerintem mindben van másfél perces turbo :-). Mindegy, akkor csináld azt, ami tetszik :-)
550. scara.bosco (válaszként erre: 546. - Gálos Ildikó)
2010. júl. 12. 22:15

Most nézegettem kicsit az embert. Több dolgot nem értek. Az, hogy testépítő még nem ok a bunkóságra. De nagyobb bűn, hogy testépítőként nem olvassa a szakirodalmat. Amikben feketén, fehéren leírják, a problémákat a futással kapcsolatban. És azt kell mondja, a legtöbbet a testépítő szakirodalomból tanultam, aki igazán profi, hihetetlenül sokat tud a témában, de legalább tudja, hol keresse az infot.

De tényleg nem vagyok futás ellenes. Van, aki nagyon szereti, és mániásan fut. Én nem tartozom közéjük, de semmi bajom azokkal, akik igen. Csak jó tisztában lenni a hátrányaival is. Egyébként amikor padon futottam, akkor nem fájt a térdem, de azok sem voltak komoly kísérletek :-).

220 kg-val guggol. Okés. Ha helyesen csinálod semmi baja sem lesz tőle a térdednek. Hiszen egy lassú, kontrollált mozgás, pontosan beállított testhelyzettel. De nyilván nem terpeszben futkosunk, meg az ízület nyugalmi helyzetében.

Egyébként olvastam egy cikket a mezítláb futásról. Futópadon érdemes kipróbálni. Futáskor a testsúly 2-5x-ével terhelődik a térdízület minden egyes talajéréskor. Azonban ha mezítláb futsz, nem a sarkadat teszed le, mint cipőben, hanem a talppárnáidra érkezel. Ergo, ott a sok-sok kisízület és a bokaízület lényegesen többet csillapít a becsapódásból.

De ha emberünk valóban annyira profi lenne mint állítja, (akkor mielőtt beszól, vette volna a fáradságot, és megnézi, hogy a tagok jórészt nők), és olvasta volna pl. Michael Boyle Miért nem szabadna a (legtöbb) nőnek futni cikket. Keressetek rá, érdemes. És tudom, most jönne a kiaf....aza Michael Boyle?


Csak ő:

Michael Boyle egy amerikai, Boston környékén dolgozó sport-teljesítmény fokozással és atlétikai rehabilitációval foglalkozó szakember, akit az egyik legjobbnak tartanak e területen. Boyle számtalan cikket, könyvet, videót adott ki és az egyik legnépszerűbb szeminárium előadó.


Na, megint jót szájkaratéztam, és nem csináltam semmit.:-)

549. hemos (válaszként erre: 545. - Scara.bosco)
2010. júl. 12. 21:08
A csajszi edzését csináltam, de nem tudom melyiket. Ez úgy kezdődött, hogy kiírták címnek: Turbo Jam. Nem tudtam másképp beazonosítani. Amit az elmúlt két hétben csináltam, az az volt, amiben van a másfél perces pörgős rész!
548. hemos (válaszként erre: 546. - Gálos Ildikó)
2010. júl. 12. 21:06

Így van! Köszönjük a hozzászólásod, bár szerintem az emberünk már nem olvasgat minket. Amúgy a többi fórumban is hasonló stílusban beszélget. Hát ilyen is van!

Te szoktál sportolni mostanában?

547. Totesz (válaszként erre: 546. - Gálos Ildikó)
2010. júl. 12. 19:57
Teljesen igazad van!!
546. Gálos Ildikó (válaszként erre: 532. - 6c4fb2f974)
2010. júl. 12. 19:06

De még igen is fájhat...örülj neki, hogy nem fáj...még. Általában a versenyszerű sport már nem egészséges és az átlag emberek nem is bírnak ennyi terhelést amit itt leírsz. Én pl. 43.éves vagyok diákként szertornáztam, 5-6 kg súlyfeleslegem van és nem bírom a futást. Nagyon hamar kifulladok,viszont egy csomó más mozgásformát igen is jól birok. Viszont azt megnézném, hogy 4 nap 12 órás műszak után hogyan lenne kedved futkosni??

Egy idősek otthonában dolgozom, ahol a 12 órát igen végig kell dolgozni, ha valahol hát itt lehet súlyt emelni, van olyan hogy naponta több mázsát mozgatok meg. Nagyon nem tetszik a stílusod az ahogyan fogalmazol, ezért nem álltam ki, hogy ne reagáljak erre a hozzászólásra.

545. scara.bosco (válaszként erre: 544. - Hemos)
2010. júl. 12. 18:56

Eddig nem azt csináltad?

Reggel nekiálltam én is kőagynak, még éhgyomorra. Tök gáz. Reggeli után ugye nem az igazi. Mire az lemegy, már ebédet kell főzni a purdéknak. Utána meg még rosszabb. Na mindegy, feléig eljutottam, (fél óra), de elkezdtem szédelegni, illetve a melegtől iszonyú rossz volt, úgyhogy mondtam, ha rögtön éjszaka is fejezem be, az se érdekel, de abba kell hagynom.

544. hemos
2010. júl. 12. 10:37
Na én ma elkezdtem a Turbo Jam-et, de ez most annyira nem jött be! Egy kicsit lassú meg egyhangú, de ez is kell. Végülis a hasam a gáz!
543. scara.bosco (válaszként erre: 542. - Hemos)
2010. júl. 11. 22:55

Vannak még csodák. Ezt sosem feltételeztem azuramról :-). No sport, sok kaja a mottó. Aztán elkezdett öregedni, és rájött, hogy itt az idő. És nem akar úgy élni, úgy kinézni, úgy meghalni, ahogyan az apja. Az elején nagyon szenvedett. És meg kellett várnom, amíg ő kéri. Nem ajánlottam semmit, csak csináltam. Persze össze volt készítve az összes anyag edzéstervvel, de csak akkor említettem, amikor ő kérte. Nincs valami nekem is? De van, tessék. És pár hete volt egy áttörés, valahogy megindult lefelé a mérleg. Na azóta lelkes. Egyébként azóta indult el a mérleg, amióta török vega kaját ebédel. És vacsira nem rámolja ki a hűtőt. Főzök neki 2 főtt tojást, paradicsom, és mozzarella. (Mindig veszek vagy 6-7 db sparos vagy lidl-s sajátot, mert azok finomak, olcsók, és 125 gr, nem 100).

Szóval nincs minden veszve :-). Kedden én a fűnyírós edzést választom. 1 hónapos füvet kell levágjak, úgy 1000 nm-t.

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook