Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6786. m.magdus
2010. nov. 3. 17:30

Kislányok!

Most nekem lenne egy pár kérdésem....

Mint mondottam volt,jól vagyok,ma is sétálgattam a napsütésben egy jó félórácskát,meg a lakásban is mozgok,egy pár db ruhát kiteritettem....de a családom kényeztet mindenben.

Ami egy kicsit fura,az az,hogy végül is nem fáj semmim,meg minden oké,de pl a hólyagom néha érdekes "jeleket"ad kifelé...na meg persze a belek is.Eddig észre sem vettem ezeket a szerveimet,hogy vannak.Persze meg lettek háboritva,tisztában vagyok vele....csak gondoltam megosztom Veletek.Sokkal többet járok kisdologra,mint eddig...néha a húgycsövemben olyan érdekes feszitő,kissé égő érzés van...utána elmúlik....gondolom ez még ilyenkor természetes ugye?

Ja,és ma már volt spontán nagy dolog is.Örültem neki,mint kismajom a farkának:)

Puszi mindenkinek:Magdus

Puszi mindenkinek.

2010. nov. 3. 17:22

Kedves Rezeda63, Jucika, m.magdus!


Nagyon aranyosak vagytok, hogy ilyen hamar válaszoltatok!!! Szinte mindenre. Nagyon ideges vagyok. Illetve, mintha egy kicsit már jobb lenne...

Még azt mondjátok meg, ha megyek az altató orvoshoz, ott csak beszélgetés van vagy más is?

Üdv nektek, ti boldogok!

6784. m.magdus (válaszként erre: 6778. - Bozsi61)
2010. nov. 3. 17:05

Szia Bozsi61:)


Minden rendben lesz,hidd el:)

Ha jól sejtem veled emailoztam:))

6783. m.magdus (válaszként erre: 6780. - Jaj,nekem!)
2010. nov. 3. 16:58

Szia "jaj,nekem",de hidd el nem lesz az olyan jajj:))

Engem múlt hét kedden műtöttek hüvelyi úton,és már péntek délután itthon voltam,és hál'Istennek jól vagyok:)

Szóval a válaszaim:

1.Igen,lesz borotválás beöntés előtt a műtét reggelén(van aki otthon lerendezte magának)

2.A zsozsó az változó,kinek meddig nyúlik a takaró,mi az orvosa tarifája...min.25 e.Ft úgy hallottam...

3.Én csak közvetlen eljövetel előtt az utolsó napon adtam oda....mondván lassan menjünk messzire..

4.Én nem fogadtam altatóorvost,nem is lett volna rá a műtéti ütemrend szerint lehetőség...én az aneszteziológusnak nem adtam pézt,mégis nagyon rendes volt:)

5.Műtét előtti napon délelőtt ettem egy keveset,utána hashajtás....inni éjfélig lehet,utána inni sem..

6.Műtét után 1 napig enni semmit, inni az intenzíven szívószállal lehet ásványvizet,vizet.

7.Citrom???Nem tudok róla....

8.Nem volt műkörmöm,de szerintem nem kell..

Ja,és ne izgulj,könnyebben megy,mint hinnéd:)

Üdv:Magdi

6782. c39c51eafe (válaszként erre: 6780. - Jaj,nekem!)
2010. nov. 3. 16:51

Szia Jajj Neked!!!:):)

Én voltam, aki ragaszkodott az altatóorvoshoz. Az elbeszélgetéskor adtam neki,10.000 Ft-ot.

Nem bántam meg, nagyon szépen ébredtem, nem hánytam, míg bent voltam többször meglátogatott, érdeklődött hogylétem felől. Azért ragaszkodtam fogadott altatóorvoshoz, mert engem már máskor is műtöttek, és bizony volt már nagyon csúfos ébredésem.

Véleményem szerint a citrom nem lesz jó az üres gyomrodnak, marni fogja. Nekem ha nagyon ki volt száradva a szám, akkor a nővér hozott egy bögre vizet, egy kis vattát, és körbetörülgethettem vele a számat, és egy kicsit nedűt ki is szívtam belőle. Bláááá, undorító, de akkor még az is jól esett:):):)

Kérdezz bátran, és ha lesz idő, olvasgass is, mert sok értékes információt megtalálsz itt.

Üdv: Egy boldog társad: Jucika:):):):)

6781. Rezeda63 (válaszként erre: 6780. - Jaj,nekem!)
2010. nov. 3. 16:41

Ne legyen jaj neked!!!))))))

Szia! Amire tudok válaszolok.

Hüvelyi műtét előtt lesz borotválás, teljes, és jobb ha otthon csinálod, mint Neked csinálnák. (engem is úgy műtöttek)

Sőt hüvelyi műtét előtt a hashajtás után még a műtét regelén beöntést is kapsz. Nekem legalább is így volt.

Hogy menyit szokás adni a dokinak az változó. Ki mennyit tud. Átlagos tarifa vidéken 3o-6o között mozog, ha fogadott orvosod van. Ha nincs akkor nem is muszáj adni. A fővárosban nem tudom, ott más "árfolyamok vannak.

Én a műtétet követő napon adtam oda a "hálámat". Előre nem adtam, de mivel magánrendelésre jártam , így minden alkalommal kifizettem a tarifát.

Én nem fogadtam altatóorvost, de volt aki ragaszkodott egy bizonyos orvoshoz. Akkor annak is adni kell.

A műtét napján már nem lehet enni, de ezt úgy is fogják mondani Neked. Sőt előtte való nap Nekem már csak reggelizni lehetett utána már semmi, csak hashajtás és víz.

A műtét napján nem kapsz enni sem és csak inni lehet. A műtét napján semmi evés nem lesz, Én másnap reggel kaptam enni.

A citromról nem tudok semmit, és a műkörömről sem.

Üdv Rezeda

2010. nov. 3. 16:08

Sziasztok! Jövő héten megyek egy ilyen műtétre. Nagyon izgulok és ideges vagyok. Jó olvasni itt titeket, nagyon baráti a hangulat. Nincs sok időm meg türelmem se, így feltenném a kérdéseimet. Jó lenne, ha minél többen válaszolnátok rá.

1. Lesz-e borotválás? (hüvelyi műtét)

2.Mennyit szokás adni a dokinak? (-tól, -ig)

3. Mikor szokták odaadni?

4. Érdemes-e altatóorvost fogadni? Neki mennyit illik adni?

5. Műtét előtt mennyivel nem szabad enni, inni?

6. Mikor lehet utána?

7. Vigyek-e citromot?

8. Műtét előtt le kell-e szedni a műkörmöt?


Most hirtelen ennyi, de még biztos lesz egy pár.


Pihenjetek és vigyázzatok magatokra, ti, boldogok, akik már túl vagytok rajta.

6779. a0aecda338 (válaszként erre: 6777. - C39c51eafe)
2010. nov. 3. 14:48

Már túl kell lennie a műtéten,tegnap ment,beszélt az altatóorvossal,mivel nem jelentkezett talán nem volt gond,hogy még egy kicsit köhög.Mára volt tervezve a műtét.

Anikó!!!!!!!!Veled vagyunk,kitartás,minden órával könnyebb lesz.Puszi!!!!!!!!!!

6778. bozsi61
2010. nov. 3. 14:18

Sziasztok!

Előre láthatolag 11-én lesz a műtétem,ha a mensi közbe nem szól.

Érdeklődöm hogy van-e valaki akit Szigetváron mútöttek.

Nagyon izgulok hogy mi hogyan lesz.

2010. nov. 2. 18:58

Szerintem Anikót megműtik holnap,másképp már úgyis jelentkezett volna, ha nem.

Nagggyon izgulok érte!!!!!!

6776. Imisz (válaszként erre: 6775. - Neskee)
2010. nov. 2. 18:19

Ez jó, hogy aránylag könnyen viselted a megpróbáltatásokat! A hányás, hányinger szerintem egyénfüggő, nem mindenki reagál ugyanúgy az altatószerre. Nálam is elmaradt szerencsére.

Na akkor tudod a legfontosabbat, az emelési tilalmat! Pihenj sokat, bár mozogni muszáj kicsit, hogy elkerüld az összenövéseket.

Bélmozgások lesznek még, most kicsit több helyük lett, igazodnak az új helyzethez.

Mielőbbi felgyógyulást, fájdalommentes varratszedést!

Üdv: Szimi

6775. Neskee
2010. nov. 2. 14:45
Sziasztok! Kapok mindig vagy 5 percet internetezni. Ma vagyok 6. napos műtött. Fekszek és felkelek egy-egy kicsit sétálni. 1 óra 45 perces műtét volt, nagyon szép ébredésem volt késő délután, egyáltalán nem hánytam pedig hogy féltem tőle. Estig szorosan összehajtogatott lepedő volt a hasamon leszorításként. Másnap reggel 6-kor felültettek, lehetett menni cicamosdást végezni. Utána kivették a katétert, egy fél óra múlva már egyedül mentem pisilni. Mehettem a kórtermembe. Mindenki nagyon kedves és aranyos volt. Igen úgy, történt ahogy itt felkészültem, délután vérnyomásmérés állandóan az őrzőben, ittam, negyed egykor toltak ki, délután fél 3-kor már mindenkit felhívtam. Széklet másnap reggel volt, sokat segített a tejeskávé. Igaz még sokat fájnak a belek, sokat szokott csikarni de elég simán összekapartam magam. 2 hétig nem lehet cipelni, utána lehet 1 l tejet és 6 hét után ami nem megerőltető. Nem sokat véreztem, most már csak tisztasági betét kell, egy pici sárgás van még. 2 beöntés volt, amitől nagyon féltem de nem fájt egyálalán. A hashajtó valami fenol akárminek viszont elég rossz íze volt. De Hál Istennek minden akadályt jól vettem. Pénteken lesz varratszedés.
6774. Imisz
2010. nov. 2. 14:19

Anikó, Timi bocsi, most néztem hogy ti ezt már tegnap beszéltétek! Tényleg 1000 bocs!

Akkor holnap szorítunk, mert ma nem engedtek haza, ha még nem jelentkeztél!

6773. Imisz
2010. nov. 2. 14:16

Sziasztok!

Anikó, szurkolunk neked holnap, de legfőképp csütörtökön!! (Timike, ma kedd van)Aztán gyere és mesélj!


Bogi, Neske örülök, hogy túl vagytok, itt vagytok!

Mint már az előttem szólók írták: csak pihenni, sokat!! Na meg néha beszámolni, hogy vagytok, mi van veletek.

Minden úgy volt ahogy itt írtuk? Vagy volt valami különös, más, pl.ami kórházanként változó lehet.


Puszi: Szimi

2010. nov. 2. 10:51
Szia bogi.Örülök,hogy minden sikerült,a nehézkes indulás után.Sokat pihenj.Ebbe a nagy pihengetésbe úgyis repül gyorsan az idő.Jó egészséget!Szia
6771. szofi99
2010. nov. 2. 07:50

Sziasztok!


Mindenkinek szép napot kivánok, a gyógyulófélben lévőknek pihenést, a mütétre váróknak pedig sok erőt.


Jól esik visszahallani, hogy valóban segitettünk ezzel, hogy leirtuk hogy kivel mi, és hogyan történt, köszönöm !:)

2010. nov. 1. 19:11

Minden hazatérőt szeretettel üdvözlök!!!!!!

Lánykák, most tessék eljátszani, hogy királynők vagytok!!!!!!!! Mindenki Titeket szolgáljon, ti csak az ujjacskátokat használjátok, csak mutogassatok, hogy mit kell csinálni a többieknek.

Ez egy kényszerpihenő, de ne kényszernek fogjátok fel, hanem élvezzétek. Mert soká lesz ám, mire újra ennyit lehet pihenni!

Soká lesztek még nyugdíjasok!!!:):):):)

Szeretettel: Jucika

6769. Neskee
2010. nov. 1. 19:00

Sziasztok!


27-én megvolt a műtét szerdán, vasárnap 31-én már hazaengedtek, egészen jól bírtam, hasi vágás volt de sokat pihenek. Köszönöm a sok tanácsot minden úgy történt ahogy olvasgattam és így fel voltam rá készülve.

6768. hjaniko (válaszként erre: 6766. - A0aecda338)
2010. nov. 1. 17:52

Köszönöm, Timi, nagyon kedves vagy:) Remélem, így lesz minden!

Puszi:

Anikó

(Gondolok majd Rátok!)

6767. a0aecda338 (válaszként erre: 6764. - Bbbogi)
2010. nov. 1. 17:45

Szia Bogi!


Ne felejtsd el,most csak annyi a dolgod,hogy pihenj és gyógyulj.Most minden más elhanyagolható.Amikor azt érzed,hogy hú de jól vagyok,akkor is max egy kis séta,egy kis fórum,minden más TILOS!

Vigyázz magadra,puszi!!!!!!!

6766. a0aecda338 (válaszként erre: 6763. - Hjaniko)
2010. nov. 1. 17:42

Szia Anikó!


Holnap szurkolunk,szerdán pedig lélekben veled leszünk.Most azt kívánom,hogy nem olvassuk az írásaidat legalább egy hétig,utána várunk vissza.

Sok szerencsét és minden jót!!!!!!!!!!!


Ügyes vagy és bátor,minden rendben lesz.Ébredés után jusson eszedbe,hogy mennyien kibírtuk és mindenki óráról-órára könnyebben viselte.Szerdán műtenek,pénteken már sétálni fogsz.


Puszi:Timi

6765. hjaniko (válaszként erre: 6764. - Bbbogi)
2010. nov. 1. 17:31
Üdv itthon!vigyázz magadra és gyógyulj meg hamar!:)
6764. bbbogi
2010. nov. 1. 17:14

Sziasztok itthon vagyok!

Kedden műtöttek ma engedtek haza.Hát nem egy gyalog-galopp de az a lényeg hogy túl vagyok rajta.Örülök hogy rátaláltam erre a fórumra mert

a kórházban semmilyen tájékoztatást nem kaptam.

Senki nem mondta el hogy mi fog történni műtét

elött és utána.Köszönöm a sok támogatást aki még

elötte áll kitartást!A többieknek gyógyulást!

6763. hjaniko
2010. nov. 1. 16:39

Sziasztok,

szurkoljatok nekem holnap, hogy ne küldjenek haza és halasszák el a műtétet!

Ma beszéltem az altatóorvossal, bevallottam, néha még köhintek egyet-egyet, majd belenéz a torkomba és dönt.

Annyira szeretnék túlesni rajta!

Bepakoltam, lelkileg felkészültem, mindkettőben sokat segítettetek, köszönöm!

Ha mégis "hazavágnának" műtét nélkül, jelentkezem!

Üdv Mindenkinek:

Anikó

6762. Imisz (válaszként erre: 6758. - M.magdus)
2010. nov. 1. 13:18

Magdus, meglátod majd, észre sem veszed és minden munka visszavándorol hozzád. Mert egyre többet tudsz majd csinálni. Csak türelem kérdése, meg a tudaté, hogy mit lehet, mit nem.

Köszi az aggódást, tényleg vigyázok azért még az emelésekkel. Aminek pl. nem tudom megbecsülni sem a súlyát azt meg sem próbálom. Unokahugom kislányait sem emelem fel, pedig a kicsi (2 éves lesz) nagyon szeretné néha. Szívem szakad meg, de NEM! Amilyen kis husos...inkább leguggolok mellé és úgy játszunk, vagy ő ül mellém a fotelba. Tudatosult, hogy nem emelek. És azt hiszem ez már így marad míg élek, bizonyos határon felül. Nem szeretnék menni megint, mert megnyúlnak a szalagok...

6761. Imisz (válaszként erre: 6756. - Marcsi 38)
2010. nov. 1. 13:11

Szia Marcsi!

Jó hír, hogy használ az antibiotikum!Szuper, hogy van segítséged, te csak pihenj, nem baj ha unod. Én is untam már és csak lestem, hogy valamit nem úgy csinálnak ahogy szoktam, de nem szóltam. Gondoltam majd úgyis visszaáll a régi rend előbb utóbb.Na meg szép apránként azért csinálgattam dolgokat, amit bírtam és tudtam, hogy nem árthat.


Nem titok ki a rokon. A Jávorka Kareszék, Ica, Laci aki most Vókányban lakik, idősebb Karcsi, szóval az a család. Mert ugy hallottam van mégegy Jávorka család, de az nem rokon. Ismerősok: Marótiék, Gerebicz Mari. Hirtelen ennyi. Mintha Kiskassán is lenne valaki, de ez most nem 100-as, párom jobban tudja, ki hol lakik.


Egyszer megnézlek, ha arra járok:) Itt van közel, mégis alig megyünk, ők is ritkán jönnek. Persze megvan mindenki gondja-baja.

6760. Rezeda63 (válaszként erre: 6759. - M.magdus)
2010. nov. 1. 11:12

Szia Magdus!

Én sem debreceni vagyok hanem szabolcsi, konkrétan Tiszavasváriban lakom. Ez jó 6o Km Debrecentől. Nekem a kolléganőim jártak ehhez a dokihoz, mert városi származású. Én a kényelmesebb megoldást választottam, és Nyíregyházára jártam mióta a fiam megszületett 27 éve. Hál Istennek soha semmi bajom nem volt, csak a rendszeres rákszűrésre jártam a dokimhoz. De amikor a műtétre került a sor nagyon nem bíztam benne, mert semmi kompromisszum készség nem volt benne, és nem magyarázott semmit, csak ez van és punk tum. Ez nagyon nem tetszett, és ezért váltottam. Egészségügyi alapvégzettségemmel tisztában voltam vele, hogy számomra vannak alternatívák azon kívül is, hogy keresztbe nyiszálják a hasad. És a régi orvosom ezt kategórikusan elutasította. De nem bántam meg a váltást, bár a család számára lényegesen nagyobb megterhelést jelentett a debreceni műtét. Azért napi 12o km-t autózni, meg kivizsgálásokra járni, meg a kontroll vizsgálatok stb. De jobban alakult mint számítottam rá.

Üdv. Rezeda

6759. m.magdus (válaszként erre: 6755. - Rezeda63)
2010. nov. 1. 10:24

Szióka Rezeda!

Én nem debreceni vagyok(hanem Saújhelyi) ugyan,nem is ismertem a klinikán dolgozó orvosokat,a dokimnak is csak ismeretlenül irtam mailt,és igy lett az ismeretség.

Viszont a bentfekvés idején én is találkoztam a Te dokiddal,és nagyon aranyos,és mekkora humora van:)

6758. m.magdus (válaszként erre: 6754. - Imisz)
2010. nov. 1. 10:19

Szia Szimi!

Na,ennek nagyon örülök,hogy 2 hó elteltével ilyen jó híreket tudsz mondani magadról:)

Azért az emelésekkel tényleg vigyázz.

Én is érzem napról napra,hogy erősödök,többet birok fent lenni:)

Üdv:Magdus

6757. Marcsi 38 (válaszként erre: 6728. - Saci-maci)
2010. nov. 1. 08:43
Szia Saci-Maci!Köszönöm,hogy velem örülsz,remélem én is örülhetek veled nemsokára,amikor te írod majd ezeket a szavakat nekem!!!!!Jól vagy? Meghoztad a döntést?Tulajdonképpen nem csinálok semmit.Megbeszéltük a férjemmel,hogy a 6 hét az szigorú lesz,be kell tartani.Így minden munkát ő csinál, a nagy gyerekeim segítségével.Nekem ez már elég terhes,de nem mondom,mert tudom jót akarnak,és nem akarok már utazó nagykövet lenni,mert hazajöttem /műtét előtti időszak/a kórházból,rendbe tettem a holmimat,és már mehettem újra.Úgyhogy pihenek,olvasok,sétálgatok,meg unatkozom.De lassan azért visszatérek a valós életbe,mert ellustulok,én ennyit nem pihentem összesen a 38 év alatt mint most immár 3 hete,és ez még csak a fele.Ma kisétálok a temetőbe,nincs messze tőlünk.Vigyázz magadra üdv:Marcsi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook