Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6725. Marcsi 38 (válaszként erre: 6699. - Titii)
2010. okt. 29. 13:54

Szia Titi!Bocs,hogy csak most írok,tegnap dokinál voltam.Vittek,hoztak,de úgy kimerültem, hogy csak feküdni volt kedvem. Engem Pécsen műtöttek, Dr. Világi Szabolcs. Éppen ma beszéltem vele, és jó a szövettanom. Nagyon boldog vagyok, de még sokat pihenek, minimum négy hét pihi vissza van.

Ne félj a műtéttől, minden rendben lesz!!!!!!!

Üdv: Marcsi

6724. zsike1964 (válaszként erre: 6722. - Saci-maci)
2010. okt. 29. 11:52

Szia Saci :)


Mindenki a saját kárán tanul, most már én is óvatos vagyok : )) Nem lett semmi baj /remélem/ csak egy nagyot nyikkantam a meglepetéstől...

Neked is nagyon szép napot kivánok : )

Zsike

6723. hédi67 (válaszként erre: 6716. - Edit42)
2010. okt. 29. 09:53

Kedves Edit42!

Engem délután 1-kor vittek a műtőbe, anyukám valamikor bejött délután állítólag, de azt a napot átaludtam, mert a derekam annyira fájt, hogy máshogy nem bírtam volna ki a napot. (nem bírok hanyatt feküdni és a műtőben más lehetőség nem volt) Aztán a kórházi idő alatt csak ő jött be naponta max. 1/2 órára, sőt én otthon sem akartam az első héten senkit látni. Utána már jöhetett aki kíváncsi volt rám. És megmondom őszintén rettenetesen zavart, amikor a szobatársamhoz bevonult az egész család és vagy 2 órát ott éltek családi életet. Tudom hogy van akinek erre van szüksége, de így nem lehet pihenni.

6722. Saci-maci (válaszként erre: 6715. - Zsike1964)
2010. okt. 29. 09:16

Szia Zsike!

Hirtelen lehajlás??? így műtét után nem sokkal??? o-óóó...!!! Írták már itt a lányok-asszonyok, hogy ha nem fáj, és épp jól van az ember, képes azt hinni, hogy övé a világ, aztán egy mozdulat elég, hogy rájöjjön, kicsit visszább kell vegyen a fiatalos lendületből. Hát én is erről beszélek "nyuszó-muszó"!!! :-)

Remélem azért nem húztad meg magad nagyon!?

Szép napot, jó pihenést és sétálgatást kívánok, és visgyázz magadra!

Saci

6721. Saci-maci (válaszként erre: 6712. - Szofi99)
2010. okt. 29. 09:09

Szia!


Köszi a bíztatást, és tutom, persze, hogy nem ijesztgetni akartál.


Szép napot Neked!

Saci

6720. a0aecda338 (válaszként erre: 6716. - Edit42)
2010. okt. 28. 19:15

Szia Edit!


Nekem sokkal könnyebb volt,hogy a férjem végig mellettem volt.Reggel korán jött,úgy aludtam el,hogy tudtam a műtő előtt vár és ébredéskor is nagyon jó volt,hogy fogta a kezemet.Volt kit nyaggatnom,hogy nézzen be a takaró alá,hogy vérzek-e?Állítólag másfél órán keresztül azzal voltam elfoglalva,hogy raktak-e betétet,nincs-e gond odalenn.

Srácaim 16 és 23 évesek,Nekik viszont csak a műtét másnapján mondtam meg,hogy mi is történt Velem.Mindketten vidéken tanulnak,koleszosok,nem akartam,hogy idegeskedjenek.

Neked kell érezni,,hogy mit szeretnél.Ne nagyon idegeskedj,túl leszel az egészen,ki fogod bírni.

Puszi:Timi

6719. Imisz
2010. okt. 28. 18:46

Szép estét mindenkinek!

Saci, köszi az aggódása. Vigyázok azért a ruháskosárral, általában nincs tele. De így a 8 hétben azért már muszáj, na meg érzem ha nem bírom.


Edit, engem fél 2 körül vittek az őrzőbe és este 6-ra bejött a férjem. Tudtunk beszélgetni, jól esett, hogy bejött de nem maradt sokáig. Kb.fél órát. Ő is megnyugodott, nem csak telefonon hallotta hogy jól vagyok hanem személyesen látta.

Akkor az a kis idő elég is volt.


Zsike, nagyon sajnálom a szobatársadat! Eszembe jutott, nem lehet, hogy neki már valami áttéte van/volt? Reméljük nem!

Szimi

6718. Rezeda63 (válaszként erre: 6716. - Edit42)
2010. okt. 28. 18:32

Szia Edit!

Engem a műtét napján nem jöttek látogatni. Az őrzőben nem nagy élmény a látvány a gyerekeknek. Ha megy is szerintem első nap csak a férjed menjen. Van olyan hely ahová egy személynél többet be sem engednek, és van olyan hely ahol az őrzőbe senkit nem engednek be.

Engem reggel 9-kor műtöttek, de még délután négykor is csak imitt-amott voltam észnél.

Telefonálni tudtam egy néhány mondat erejéig. Az az igazság, hogy becsövezve, kínlódva a fájdalomtól, Én nem is szerettem volna ha látogatnak. Pedig Engem hüvelyen keresztül műtöttek, nem vágták a hasam. Másnap, amikor kikerültem az őrzőből, már sokkal könnyebb volt, és jól esett, hogy jött a férjem délután. De csak Ő! Senki rokont nem láttam volna szívesen. A gyerekem nem jött mert Ő külföldön van.

Ez az Én véleményem!

Üdv Rezeda

6717. zsike1964
2010. okt. 28. 18:01
Senkit sem szeretnék elijeszteni de akinek bármi gondja baja van az gyórsan menjen el az orvosához. Most a kórházban a másik ágyon egy 56 éves ,,lány,, feküdt. Végig volt vágva a hasa a bordáktól egész a szeméremcsontig... Mindent kiszedtek belőle, amit csak lehetett. Amikor először beszélgettünk azt mondta soha semmi gondja sem volt, ezért nem is járt orvoshoz. Most az ősszel tüdőgyulladást kapott és bekerült a kórházba, viz volt a tüdején...Többször felszúrtak és leszivatták. CT-n kideritették, hogy mind a két petefészkén daganat van... Most az eredményeket várja. Éjszakánként amikor nem tudtunk aludni és beszélgettünk akkor elszólta magát, hogy néha olyan erős vézése volt, hogy 6 betétet kellet fasználnia. Még januárban 105 kg volt és ez alatt a 10 hónap alatt lefogyott majd 30 kilót. Tegnap amikor csomagoltam, őt megint vitték a vizet leszivni a tüdejéről, este irta, hogy több mint 1 liter csurgott ki... Az egészben az a legszomorúbb, hogy mindez csak azért mert nem járt orvoshoz, ha rendszeresen járt volna, szerintem időben észrevették volna a bajt...
6716. Edit42
2010. okt. 28. 17:44

Sziasztok

Mához két hétre műtenek. A műtét napján jöjjön a család látogatni, vagy inkább ne? Ők jönnének,(férj, 2 nagylány) de nem tudom, hogy mennyire leszek kiütve. Lehet, hogy inkább telefon kéne, és másnap látogatás. Erről írjatok Nekem. Mindenkinek gyors gyógyulást. Üdv. Edit

6715. zsike1964 (válaszként erre: 6705. - Saci-maci)
2010. okt. 28. 17:25

Szia Saci : )

Köszi a tippet, majd alkalmazom, mert egy hirtelen lehajlás meggyőzött róla, hogy nem vagyok még olyan nagy lány mint gondoltam... Most csak pihengetek, olvasgatok. Kár, hogy ilyen hűvös van, jó lenne kint sétálni egy kicsit.

Puszi: Zsike

6714. zsike1964 (válaszként erre: 6703. - Rezeda63)
2010. okt. 28. 17:21

Szia Rezeda: )


Köszönöm! Olyan jó, hogy olvastam tőletek a sok tapasztalatot,már fel voltam készülve a dolgokra. Semmi sem ért váratlanul.

Puszi: Zsike

6713. zsike1964 (válaszként erre: 6694. - Imisz)
2010. okt. 28. 17:16

Szia Szimi : )


Megint megfogadom a tanácsotokat, igérem mindenben. Pihenek, olvasgatok és kimélem magam... Az első hirtelen lehajlás meggyőzött róla, hogy ebben is igazatok van...

Puszi: Zsike

6712. szofi99 (válaszként erre: 6711. - Saci-maci)
2010. okt. 28. 15:30
Távol áll tőlem az ijesztgetés, nekem sem annak szánták:) Tuléleld Te is meglásd :):)
6711. Saci-maci
2010. okt. 28. 13:50

Szia Judit!

Légyszi-légyszi ne ijesztgess, is is be vagyok ...(rezelve.)

Láttam a feltöltött képeket a csodálatos kézi munkáidról,gratulálok hozzájuk, és kiderült, hogy a Te neved Judit, és a kutyusod a Szofi. :-)) Nem baj,hiszen az ember olyan dolgot választ felhasználónévnek, jelszónak, ami pl.kedves neki, és nagyon aranyos a kutyád, nem csoda, ha a kedvenced.

Szia.

Saci

6710. szofi99 (válaszként erre: 6707. - Saci-maci)
2010. okt. 28. 13:34

Szia!


Most jutott eszembe hogy olvaslak, hogy a háziorvos doktornőm azt mondta, " hogy ne várjam meg a mütéttel, amig vinni kell" mert sokkal nehezebb gyógyulok. -


Lehet zuhanyozni, csak nem szabad, hogy a kötésre ráfolyjon a viz, hasznos egy mosdószivacs. Puszi

6709. Saci-maci (válaszként erre: 6708. - Hédi67)
2010. okt. 28. 13:33

Szia Hédi!

Köszi a választ. Ez megnyugtat, mert a szivacsos cica-mosdás kissé kevésnek hangzik. Remélem, hogy a zuhanyozás tekintetében nincsenek igazán különbségek a kórházak között, és hogy Szfváron is ez lesz a szokás.

szép napot kívánok.

Saci

6708. hédi67 (válaszként erre: 6707. - Saci-maci)
2010. okt. 28. 13:01

Szia Saci-maci!

Nekem másnap már zuhanyzás volt és utána szólni kellett a nővérnek, hogy ragasszon száraz kötést a sebre.

6707. Saci-maci
2010. okt. 28. 12:36

Sziasztok Lányok!

Egy kereszt kérdés: (hasi vágásos) műtét után a mosdás a kórházban tartózkodás alatt hogyan lehetséges? CSAK szivaccsal körbetörölgetés, vagy zuhanyzás normálisan? A sebet leragasztják? érheti viz, vagy sem?

köszi a választ előre is.

Mindenkinek szép napot kívánok.

Saci

6706. Saci-maci (válaszként erre: 6702. - Rezeda63)
2010. okt. 28. 12:27

Szia Rezeda!

Köszönöm a mindig kedves, szeretetteljes, bárorító soraidat, amikkel most is, ugyanúgy mint már aug-ban (az első bejelentkezéseimkor)is próbálsz belém leleket önteni, bárorítani segíteni.

Köszönöm. Hálás vagyok érte! Ha az jut eszembe, hogy pl. 2 hónap múlva kontrollra kell mennem, akkor megúszom pici "nem szeretem" érzéssel, de ha arra gondolok, hogy menni KELL hozzá azért mert, ez van- az van (sürgőssé válik a műtét ) akkor bizony kiver a hideg veríték, remegni kezd a gyomrom is. :-( De összeszedem magam, mert muszáj!! és menni fogok. (ha kell!, de ahhoz képest, hogy tegnapelőtt menni alig bírtam, olyan nyomorultúl voltam, ma - szinte - semmi bajom már, most egészen JÓL vagyok. (vagy csak indokot keresek, hogy ne kelljen megjelenni a dokinál. Pedig a doki nő, kedves is, rendes is, 20 éve hozzá járok, mindig ő kezelt, végigvittük a 3 terhességet és szülést együtt, a fogamzásgátlást, stb. DEEE! Még soha nem akart műtőbe küldeni!! (ill. mégis. tavaly egy eü. küretet csinált a mióma megállapítás után, vérzési rendellenesség miatt, hogy legyen szövettani eredmény.)

Most kicsit kilépek, teszek-veszek, ügyintézek, és megvárom míg elmúlik a kezem remegése.:-)

Kellemes szép napot kivánok.

Szia.

Saci

6705. Saci-maci (válaszként erre: 6693. - Zsike1964)
2010. okt. 28. 11:53

Szia Zsike!

Üdv itthon.(mármint kórházon kívűl:-) Örülök, hogy túl vagy rajta, jól vagy, és hogy itt vagy köztünk. Pihenj sokat, ne erőlködj semmivel, most munkára csak az ujjad használd. (mikor megmutatod a családtagoknak, ki mit csináljon meg:-)

További szép napot kívánok.

Saci

6704. Saci-maci (válaszként erre: 6692. - Imisz)
2010. okt. 28. 11:49

Szia Szimi!

Örülök, hogy jól érzed Magad,gyorsan felépültél, de nem korai még a ruháskosár??? Nehogy aztán megemeld magad! Csak óvatosan a súlyokkal még! Gondolom azért még nem árt vigyázni. ...A dokihoz? bejelentkezni??? ....háááát ...(még nem.) (neeeeeem mertem...

6703. Rezeda63 (válaszként erre: 6693. - Zsike1964)
2010. okt. 28. 09:02

Szia Zsike!

Örülök, hogy jól vagy és túl vagy a nehezén. Vigyázz magadra és pihenj sokat.

Üdv Rezeda

6702. Rezeda63 (válaszként erre: 6690. - Saci-maci)
2010. okt. 28. 09:01

Szia Saci!

Előttem már sokan leírták, hogy ne várj tovább. Én is csak ezt tudom írni Neked. Én úgy voltam vele, hogy ha műteni kell akkor essünk túl rajta minél hamarabb. Szerencsére, hogy így gondolkoztam, és nem tettem ki magam további kockázatnak, esetleges petefészek problémák ami miatt azokat is el kell távolítani, hólyag problémák, ami a vese idült betegségeit okozhatja és még sorolhatnám, hogy a legrosszabbról még ne is beszéljek. Ha valaki olyan tüneteket észlel mint Te hidd el nincs mire várni!!!!!!!!!! Tudom, hogy nehéz, de az is biztos, hogy van élet méh nélkül is, kicsit más, de sok esetben elviselhetőbb mint a problémákkal és a lelki teherrel.

Üdv Rezeda

6701. szofi99 (válaszként erre: 6697. - Mutteros)
2010. okt. 28. 07:41

Szia !!


Örülök hogy idetaláltál, ugy gondolom, hogy ha vissza olvasod a z irásainkat, sok mindent meg tudsz, de kérdezz bátran, és ne félj. Mint már irtuk a mütét és az előkészületek, nem egy leányálom, de hidd el hogy utánna sokkal jobb lesz :) Persze jobb lenne ha nem kellene a mütét, de hát nekünk ez jutott, és semmivel sem leszel kevesebb utánna, sőt.....

6700. szofi99 (válaszként erre: 6693. - Zsike1964)
2010. okt. 28. 07:37

Szia!


Örülök, hogy tul vagy a mütéten, és jól vagy, pihenj sokat, vigyázz magadra :):)

6699. titii (válaszként erre: 6688. - Marcsi 38)
2010. okt. 27. 23:03

Szia Marcsi!

Köszönöm Neked is, hogy írtál és bátorítasz.

Túl vagyok a mai munkanapon...féltem, hogy nem önt e el a vér!! Persze messze vagyok még a végétől.

Egész nap furcsa és erős fájdalmaim voltak. Még a szívverésem is lelassult. Azt hiszem ezek komoly intő jelek. Csak még 2 hetet, a vizsgálatokat bírjam ki!!Hogy könnyebb legyen dönteni.

Megkérdezhetem Tőled/Tőletek, hogy hol és ki műtött? Ha visszaolvasnék, akkor talán valahol le is írtátok?

6698. Imisz
2010. okt. 27. 18:09

Szia mutteros!

Ha megtaláltad az oldalt, fent, az oldalak száma felett van a "bejelölöm kedvecként" jelzés, mellette pipát teszel a kis négyzetbe. Így a következő bejelentkezésnél már a saját menüd boxában a kedvenceid címszónál megtalálod könnyen.

Remélem tudtam segíteni (érthetően leírni).

A műtéttől ne félj /na jó, kicsit szabad/ utána fáj, de adnak fájdalomcsillapítót, és úgy már elviselhető. Én pl. átaludtam szinte. Engem hüvelyen keresztül műtöttek, így a hasi vágásról nem tudok mit mondani. Bent nekem is fájt, olyan jó erős menstruációs fájdalmat éreztem, de a csaillapítók hatására enyhült és mire tulajdonképpen teljesen kitisztult az agyam és felébredtem nem fájt. Éreztem, de elviselhető volt. Kb.fél2-kor vittek az őrzőbe, 6 óra körül jött a férjem látogatni, addigra egész elviselhető volt. estére pedig megint adtak csillapítót. Szóval tényleg ki lehet bírni.

Gondolj arra, hogy végre megszünik a sok szenvedés, ezután már csak jobb lesz, ez biztos!

Kérdezz nyugodtan és olvass vissza, tényleg szinte minden le van írva, mindenki tapasztalata. Annak idején én is innen tanultam, mit vigyek, mire készüljek stb. De mindenkiben felmerülhet olyan kérdés amire nem találja a választ.

Hol műtenek? Csak a méhet veszik ki? Mióma miatt?

Üdv: Szimi

6697. mutteros (válaszként erre: 6696. - C39c51eafe)
2010. okt. 27. 17:17
Nagyon köszönöm neked,hogy ilyen gyorsan reagáltál!Még nem tiszta nekem ez az oldal,segítenél,hogy hogyan érhetném el egyszerűbben!!Köszönöm szépen!!Az előbbi üzenetemben is elfelejtettem megköszönni a bejelentkezésem utánni segítséget mindenkinek!
6696. c39c51eafe (válaszként erre: 6695. - Mutteros)
2010. okt. 27. 17:06

Szia Mutteros!

Hát... ez így nagy kérdés, hogy mire számíthatsz...

Írod, sok szenvedés után kerül sor a műtétre. Akkor bizonyára csakis jobb lehet utána. Persze a műtét, az utána következő hetek igencsak macerásak, de utána tényleg jobb.

Én fél éves műtött leszek holnap, csakis azt mondhatom, hogy sokkal könnyebb így az életem.

Ha van időd, olvass vissza jó sokat, itt aztán tényleg mindent meg lehet tudni a műtét előtti félelmekről, magáról a műtétről, a lábadozásról.

És kérdezz bátran, ne szégyellj semmit, itt még olyan műtétre váró társunk nem volt, akit ne készítettünk volna fel, vagy a lelkecskéjét nem támogattuk volna.

Jó helyre jöttél, bízzál bennünk!!!!

Jucika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook