Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6817. Rezeda63 (válaszként erre: 6812. - Saci-maci)
2010. nov. 4. 17:35

Szia Saci!

A főorvosi bemutatás, egy újabb vizsgálat. Az osztályvezető főorvos teszi fel az I-re a pontot, nevezetesen, hogy az a műtét amit a kollégája kiírt, olyan módon és eljárással végrehajtható e. Indokolt e minden amit a kolléga javasolt. Megnézi az addigi leleteidet, megvizsgál, és dönt. Felülírhatja a szakorvos javaslatát. Szerintem nem pénzkérdés tekintetében, hanem szakmailag.

Üdv Rezeda

6816. Imisz (válaszként erre: 6813. - Saci-maci)
2010. nov. 4. 17:31

Szia Saci!


Húú, ez nem semmi amit leírtál! Jó, hogy eldöntötted a műtétet, illetve az nem jó, ahogy rákényszerültél a döntésre. De itt az idő, szerintem még a december is késő, ki tudja mennyit nő addig? Mert ez, hogy csecsemőfejnyi azt jelenti.

Nem ijesztésnek szánom, de nővéremnek 10 éve 1 hét alatt -jól olvasod, EGY HÉT- nőt meg a női ökölnyi miómája csecsemőfejnyire. Vagy a méhe? Nem tudom már, csak az ehy hét meg a nagyság maradt meg!

Nálunk nem voltak ilyen főúri huncutságok, a doki azt mondta műtét, és punk tum. Senki engedélye, kórház anyagi helyzete nem befolyásolta. Persze lehet, hogy felétek ez másképp megy.

Legalább túl leszel rajta és vége a kínlódásnak! Ha addig is görcsölsz, gondolj arra, minden ilyen megszűnik végre! Meglátod, utána azt fogod mondani magadnak, miért nem mentem én előbb?

Azért csütörtökön szurkolok neked!

Az jutott eszembe, ha K-Sz-n mész laborba, lehet már előbb lesz műtét nem? Mert miért küldenének majd egy hónappal előbb laborba?

6815. jaj,nekem! (válaszként erre: 6803. - Neskee)
2010. nov. 4. 16:08
Köszi a választ :)
6814. szofi99 (válaszként erre: 6813. - Saci-maci)
2010. nov. 4. 16:08

Szia!


Látod, látod , nincs mire várni. Most még intézd hogy mielőbb meglegyen és karácsonyra már tényleg jobban leszel egy kicsit. Kitartást, és a legjobbakat. Judit

6813. Saci-maci (válaszként erre: 6730. - Imisz)
2010. nov. 4. 14:54

Szia Szimi!

Köszönöm a biztatást, Neked is és mindenkinek.

Próbálok röviden válaszolni:

Szóval visszatértek, erősek és állandóak lettek a fájdalmak, méh kőkemény, has leszakad- szét szakad, emelés-hajolás-legkisebb nyújtózkodás-sőt a kiegyenesedés sem ment.kora du.-ra minden fizikai erőm elhagyott már a betontömbszerű méhem cipelése miatt. Fájdalmak szex közben, tűszőrepedéskor hétrét görnyedés, fal kaparás, fájd. csillapítók, iszonyú szúrások, + derékba nyilallások, pont mint szülés megindulásakor a 2 perces fájások idején. Gondoltam, mi lehet az a probléma ami miatt AZONNAL, (és nem csak a tervezett 3 hó múlva) kell kontrollra menni,) ha nem ez az! ÍGy e hét kedd: doki!!! Vizsgálat, UH nem. Jövő hét K-Sz menjek laborba, (vérkép+ pisi) és csüt.-ön jelenjek meg "főorvosi bemutatásra". A dokim is ott lesz, vigyem az eddigi leleteket, és majd ott előadjuk, hogy mit is szeretnénk. (mármint, hogy műtétet már. ) És ha rábólintanak, akkor (mivel a dokim nov-ben 2 hétig nem lesz) talán dec elején valamikor túl is eshetünk rajta, és karácsonyra már otthon lehetek. "Hurrá!" én balga azt képzeltem, hogy most,h már ennyire szarul vagyok, nincs mire várni, és a vizsgálatok után (tehát 7-10 napon belül)műtenek. De hát nem!!! Ki tudja még mikor???kapok-e engedélyt???? (szerintem ez nem a szakmai indokoltságra, hanem a kórház anyagi lehetőségeire vonatkozik. )

Csak egynek örülök, hogy a dokihoz elmentem, mert ha szépen bejelentkezek, 3-4 hát múlva kaptam volna időpontot, (amikor meg épp szabin lesz a doki )tehát már csak dec-ben mehettem volna kontrollra is, ha épp nem M. mert ha igen, akkor csúszik újabb 2-3 hetet az új időpontkérés miatt, szóval akkor min. tavaszig nem kerülök a műtőbe. Nekem nem sürgős, ill. eddig nem volt az, húztam az időt, mert nem éreztem magam annyira rosszul, hogy kórházba, műtőbe menjek. De most sajnos fordult a kocka, felismertem, hogy nincs már mire várni, és eljött az idő, úgy hogy most már szeretnék mihamarabb túllenni rajta, hogy ne kínlódjak nap mint nap!!!

Ja! és vizsgálatkor megkaptam a "kacsát" is, de hogy miért, nem tudom? a leletre pedig az került:Újszülöttfejnyi. (gondolom a méhem,) Eddig jókora ffi. ökölnyi volt. Akkor ez most nagyobb???? VAgy mi van???

Hát ennyi. Szóval még korántsincs vége a herce-hurcának, műtét nagyon várható, időpontot még nem tudni.

Üdvözöllek, és kellemes napaot kívánok.

Saci

6812. Saci-maci (válaszként erre: 6796. - Bozsi61)
2010. nov. 4. 14:26

Szia bozsi61!

Látom, sajnos Te is "csapattag" lettél. 11-én műtenek, ugye azt írtad? Addig még van egy kis idő elrendezni-megcsinálni amit kell, és lehet, na meg ami belefér az időbe.:-) (pl. összekészítgetni a kórházi szettet.:-(

Szfváron lesz a műtéted? A környékben laksz? Merre? Ki az orvosod, ha nem titok? (Priviben is írhatod. )Neked is kellett előtte "főorvosi bemutatásra"menned? Ott mi volt? (csak a leletek megnézése, panaszok meghallgatása, orvosod véleménye, v. újabb nőgyógy. vizsgálat is???

(azért kérdezem mindezt, mert én is Szfvár környéki vagyok, szfváron lesz a műtét, de még nincs időpont fixálva, és jövőhéten kell erre a bemutatásra mennem, de nem igen tudom, mi is ez.

Szerintem felsőbb vezetés engedélye vagy nem engedélye a műtétre, mármint hogy van-e rá a kórháznak anyagi kerete:-(( )

Addig is vigyázz Magadra, izgulj, de ne vidd túlzásra, készülj fel, töltekezz fel innen a többiek segítségével sok-sok pozitiv energiával, és légy bátor.

Minden jót kívánok. Saci

u.i: látom halmozod a nyavalyákat! mióma, polip, meg még ciszta is??? Nem irigyellek!!

6811. Saci-maci
2010. nov. 4. 14:14

Sziasztok Lányok!

Nem vesztem el, csak hétvégén nem jutottam a géphez otthon, aztán kedd meg...(na mindegy, már nem bosszantom magam!!)

Akkor hát:


Kedves m.magdus, Marcsi 38, bbbogi, és Neskee: Örülök,hogy túl vagytok rajta, és jól vagytok, hősiesen viseltétek a fájdalmakat-kellemetlenségeket. Azért még ne legyetek nagy legények,hanem pihengessetek sokat, mert most az a legfontosabb, hogy szépen gyógyuljatok, és erőre kapjatok.

Sziasztok.

6810. Imisz
2010. nov. 4. 13:38

Most mennem kell, rengeteg a falevél az udvaron...később visszanézek.

Még az jutott eszembe, nem lehet, hogy sokat vagy fent, és a fáradtság jele ez nálad?

6809. Imisz (válaszként erre: 6808. - Bbbogi)
2010. nov. 4. 13:37
Hát Bogi, nem tudom mi lehet, talán valami "belső láz?" Mindenképp mondd a dokinak, ha mész varratszedésre! Nehogy valami belső gyulladás jele legyen. Talán nem ártana egy laborvizsgálat? Remélem tévedek, elvégre semmi eü.végzettségem nincs, csak amit tapasztalok vagy hallok. Mert nekem akkor van hidegrázás érzetem mikor épp megy fel a lázam, ha már felment akkor megszűnik.
6808. bbbogi
2010. nov. 4. 13:20

Igen elírtam bocsánat!

A méhemet vették ki nem vagyok lázas mégis

ráz a hideg.

6807. Imisz (válaszként erre: 6796. - Bozsi61)
2010. nov. 4. 13:12

Bozsi, ha megbízol dokidban akkor OK!

Gondolj arra, megszűnik minden problémád, és hidd el, sokkal könnyebb lesz utána! Pár hét lábadozás, semmittevés, és szép lassan az életed visszaáll a műtét előtti állapotba. Csak nem kell betétet venni, vérezni állandóan, görcsölni, stb. Már ha vannak ilyen tüneteid.

6806. Imisz
2010. nov. 4. 13:08

Sziasztok!

Mindenkinek,aki vérezget, váladékozik: saját tapasztalatomat tudom csak írni, nekem is volt váladékozás kb.10 napig-2 hétig. Azt mondta a doki ez természetes, akkor kell mennem ha friss vér távozik, mert akkor előfordul, hogy valamelyik varrat "bevág". De egy db. tisztasági betét nekem is elég volt. Nagyobb vérzés nem lehet elvileg, merthát honnan is? Nincs már méh a maga nyálkahártyájával...


Bogi, nincs lázad, hőemelkedésed? Mert ez a hidegrázás-testlángolás annak is lehet a jele. Vagy nem emlékszem már petefészkek is mentek? Mert a banyakór lángolással biztos jár, de hidegrázással is? azt nem tudom. Majd jönnek a többiek és elmondják mit tapasztaltak ez ügyben.

varratszedéskor mindenképp kérdezz rá!

6805. Neskee
2010. nov. 4. 11:00
bbbogi! Nem 2 hetes műtött leszel kedden? Lehet, hogy elírtad. Fürdeni csak 6 hét után lehet. A vérezgetés nekem is probléma 8. napos vagyok.
6804. bbbogi
2010. nov. 4. 10:13

Szeretmém kérdezni hogy varratszedés után

mennyivel tudok majd fürdeni.A hajmosás még nem megy.

6803. Neskee
2010. nov. 4. 09:03
Sziasztok! Mikor én bent voltam a múlt héten, volt egy nő, annak csináltak méhplasztikát, még aznap mikor jött és másnap reggel engedték haza. A borotválást nem tudom, de beöntést nem kapott. Viszont amit sürgősen kérdezni szeretné, ma vagyok 8. napos műtött, még mindig van pecsételő vérezgetés, sárgás, barnás vagy rózsaszínes. Meddig szokott tartani? Tisztasági betét elég 1 napra. Köszönöm a választ.
2010. nov. 4. 08:36

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek!


A mi családunk igazán összetartó család. A tesóm is a jövő héten vonul a kórházba, méhszájplasztikára. Annál is van beöntés meg borotválás? Igaz, az, hogy még aznap hazaengedik? Csővel?


Jó pihenést a boldogoknak és kevés izgalmat a sorstársaimnak!

6801. jaj,nekem! (válaszként erre: 6798. - A0aecda338)
2010. nov. 4. 08:33

Szia Timi!

Köszi, ez nagyon fontos információ, mert, ha ott tudom meg, az már késő lenne.

Puszi.

6800. bbbogi
2010. nov. 4. 08:33

Jó reggelt!

Lányok lenne egy pár kérdésem.Kedden lesz 1 hete

hogy műtöttek de még mindig vérzem.Normális ez?Nagyon sokszor ráz a hideg máskor máskor meg lángol a testem.Megyek majd varratszedésre legszi-vesebben nem adnék az orvosnak semmit nem érdemli meg.De ez meg olyan kellemetlen és hát kontrolra

is vissza kell menni.Köszönöm!

6799. szofi99
2010. nov. 4. 07:24

Sziasztok!


Jó reggelt mindenkinek.Ma csak szép napunk lehet, süt a napocska :) -itt legalábbis :)

6798. a0aecda338 (válaszként erre: 6797. - Jaj,nekem!)
2010. nov. 3. 21:33

Szia!


Nálunk az altatóorvos műtét előtti napon hozott egy aláírandó papírt,amiben az altatás részleteit írta le.Ott az volt írva,hogy még lakk sem lehet a körmökön.

Én eddig minden műtétem előtt leszedettem a körmeimet.

Ne aggódj,nem lesz semmi baj.


Puszi:Timi

2010. nov. 3. 20:43

Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek, aki szólt hozzám! Nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt! Majd jövök holnap is!

Üdv a boldogoknak! Fel a fejjel sorstársaim!

Jó éjt mindnyájatoknak :)))

6796. bozsi61 (válaszként erre: 6795. - Imisz)
2010. nov. 3. 19:07

Szia Szimi!

Aki nálunk rendel orvos,akihez járok az Szváron műt,és a

vele meg vagyok elégedve.

Bikini vágás lesz és minden kiszednek.

Mioma,polip és a petefészekbe meg ciszta ezért kell a műtét.

6795. Imisz (válaszként erre: 6778. - Bozsi61)
2010. nov. 3. 18:31

Szia bozsi!

Izgulni szabad egy kicsit, de ne vidd túlzásba! Minden rendben lesz!

Pécs messze lenne műtétileg? Vagy nem szimpatikus?

Engem Pécsen műtöttek és maximálisan meg voltam elégedve orvossal, nővérrel, mindenkivel! Csak jót mondhatok róluk!

Hogyan műtenek? És miért? Mindent viszenk, vagy petefészkek maradnak?


Kérdezz bátran és olvass vissza ha van időd, elég sok dolgot leírtunk már itt.


Szia: Szimi

6794. c39c51eafe (válaszként erre: 6785. - Jaj,nekem!)
2010. nov. 3. 18:29

Jajj nekünk!!!!

Dehogy, csak viccelek!

Úgy csípem, hogy boldogoknak nevezel bennünket!!!!!:):):):)

Beletrafáltál, legalábbis a magam nevében bizton mondhatom, sokkal jobb így az élet.

Szoktam mondani a műtétre váró lányoknak, hogy ne féljenek, mert méh nélkül is van élet.

Tudod, macerás az egész műtét, a felépülés, az utána lévő 1-2 hónap, de fel a fejjel, mondom én, fél évvel a műtét után.

Úgyhogy neked is leírom:

MÉH NÉLKÜL IS VAN ÉLET!!!!!

Hohó, és még milyen jó!!!!!!

Üdv: Boldog Jucika:):):)

6793. Imisz
2010. nov. 3. 18:17

Magdus! Ne ijedj meg, rendeződnek a dolgok majd, én is gyakran jártam pisilni, sőt talán 2 hétig inkontinencia problémám is volt. Teljesen besz...tam, azt hittem így marad. Már páromnak is panaszkodtam miatta. Aztán észre sem vettem, és elmúlt, rendbe jött minden.

Pihenj még és légy türelmes, de bármit érzel amiben nem vagy biztos, csak kérdezz.

Puszi: Szimi

6792. Imisz
2010. nov. 3. 18:13

Sziasztok!

jaj, nekem! A műkörömről annyit tudok, hogy műtét alatt(és nekem az őrzőben másnapig) az ujjamon volt az a csiptetős nyavalya, a szaturáció vagy mi mérő.

E miatt kell esetleg levenni a körmöt, de hogy melyik ujjra teszik az változó szerintem. Nekem volt régen műtétnél jobb kézen is, most meg a balon.

A többi kérdésedre a lányok már válaszoltak.

6791. szofi99 (válaszként erre: 6789. - Bozsi61)
2010. nov. 3. 18:11
Igen, totál szőrtelenités, szerintem még jobb otthon, mint más csinálja a kórházban :):)
6790. szofi99 (válaszként erre: 6780. - Jaj,nekem!)
2010. nov. 3. 18:05

Szia !


Előttem már leirták a lányok a kérdéseidre a válszt. A mükörmökről ugy tudom, hogy legalább egyet le kell szedni, de nekem nem volt. Citromról sem tudok, nekem egyébként is sok a savam, és neeemmm hiányzott semmihez. Igy is ugy hánytam mint a kutya ébredés után.

Irjál, ha van még kérdésed, és ne félj,, puszi

6789. bozsi61 (válaszként erre: 6784. - M.magdus)
2010. nov. 3. 18:04

Igen,velem emailoztál.

A bikini vonalasnál is mindent borotválnak?

6788. szofi99 (válaszként erre: 6786. - M.magdus)
2010. nov. 3. 18:03

Szia!


Mütét utáni gyakori pisilés az van, a belek meg hát rendeződnek a nagyobb helyen.

Idővel minden rendződik, most nyilván jobban figyelsz minden jelre. További pihi. és türelem. Puszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook