Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6665. titii
2010. okt. 26. 08:58

Sziasztok!

Új fejlemények...

Az orvosom azt mondta,mivel látja, hogy nem nagyon szeretném, hogy kivegye a méhem (?!), ezért ajánlotta, hogy betesz egy spirált...

Ajánlották menjek el másik dokihoz is, kérdezzek meg mást is. Tegnap voltam. Ő azt mondta szerinte ki lehet venni (lúdtojásnyi méhben, 65X54mm-es mióma)Most ismét izgulok. Mi a jobb? Szerinte az embolizáció nem igazán jó megoldás. De azért félek, hogy egy ilyen nagy miómát (azt mondta, hogy alig van szabad hely a méhemben) ki lehet e venni elég nagy biztonsággal???

Ismét ott vagyok, ahonnan elindultam. Kétségek között. No és persze félek a mensestől. Meg tudnátok írni, hogy közületek akinek volt eü. kürete (erős, darabos vérzés+mióma miatt)a következő menses milyen volt?

Köszönöm szépen előre is a segítséget!!!

Szép napot kívánok.

6664. hjaniko (válaszként erre: 6662. - Ili60)
2010. okt. 26. 07:36
Én is szorítok érted!
6663. Imisz (válaszként erre: 6662. - Ili60)
2010. okt. 25. 20:54

Ili, ez nem jó hír, pedig már örültem, hogy megúszhatod. Ha így van tényleg jobb a műtét minél előbb! De ezt az orvosod megerősíti ha tényleg kell.

Ne keseredj el, így megelőzhető a nagyobb baj!

Azért szorítok pénteken!

Szimi

6662. ili60 (válaszként erre: 6661. - Szofi99)
2010. okt. 25. 19:36

Szia Szofi!

Pénteken okosabb leszek... én sem tudok semmit...ha jól értettem, vannak olyan sejtek a méhüregben, amelyeknek nem kelle,h ott legyenek...

Na, ez nem volt valami tudományos megfogalmazás.

Puszi: Ili

6661. szofi99 (válaszként erre: 6659. - Ili60)
2010. okt. 25. 19:14

Szia !


Ez mit takar hogy nem jó? Ne várj a mütéttel egy percig sem, ahogy lehet.. Sok problémát még meg lehet ezzel előzni.Puszi

6660. szofi99 (válaszként erre: 6657. - Marcsi 38)
2010. okt. 25. 19:12

Szia !


Milyen volt a rákszürésed eredménye mütét előtt?

Kivánom hogy mielőbb jobban legyél, és jók legyenek az eredmények.


Többieknek pedig intő példa, hogy van mikor már nincs értelme tovább várni a mütéttel.


Szép estét !

6659. ili60 (válaszként erre: 6654. - Imisz)
2010. okt. 25. 19:10

Szia Imisz!

A küret megtörtént és nem jó a szövettanom... Telefonon a méheltávolítást javasolta az orvos, de még konzultál és pénteken lesz végleges döntés.

Jó egészséget, üdv: Ili

2010. okt. 25. 17:47
Köszönöm a válaszokat a krémmel kapcsolatba.Én nem tudom,hogy az én sebem szép vagy nem.Most még vékony talán,de valamikor azt mondták,hajlamos vagyok a túl hegesedésre/vagy mire/vagyis vastag lesz a heg.Mindegy kenem vékony csikba.
6657. Marcsi 38 (válaszként erre: 6647. - Szofi99)
2010. okt. 25. 15:59

Szia Szofi!A műtétre azért került sor,mert 4 éve nagyon véreztem,volt több kis műtét is,de nem segített.Aztán a laborok is nagyon rosszak lettek,a vasam lement 2.75-re,így a belgyógyászom döntés elé állított.Változtassak nőgyógyászt,és legyen meg a műtét,mert nem tud velem mit kezdeni,annyira kiürültek a vasraktárak.Hát először levegő után kapkodtam,de gyorsan összeszedtem magam,kaptam új dokit,első találkozás után rögtön műtő,aztán még 2x

gyógyszerek,infúzió,hasba szuri,ez 3 hónapot vett igénybe,és ezután jött a kivétel.A hasamon vagyok vágva keresztbe amilyen széles vagyok.Nagyon nagy volt a méhem,és nagyon csúnya a fészkem.Most várom a szövettan eredményét!!A hét közepére ígérték.Ettől be vagyok tojva.Amúgy jól érzem magam,nem fáj a hasam.Nem szabadott volna elpocsékolnom 4 évet.Mindenben gátolt a problémám.

6656. Marcsi 38
2010. okt. 25. 15:45

Sziasztok! Köszönöm a tanácsot,megpróbálok szót fogadni,sajnos örökmozgó vagyok.Tudom,hogy nagyon fontos a pihenés,csak nehéz betartanom.De igyekszem.

A méhemet és a bal oldali petefészket kellett el

távolítani.Most várakozó állásban vagyok szövettan

ügyileg.Ha bárkinek eszébe jut valami szívesen fogadom.Köszönöm sziasztok Marcsi

6655. Are63
2010. okt. 25. 14:44

Szia!

Köszi az ötletet. Nem ismertem ezt a készítményt, igaz eddig nem is volt rá szükségem. De most annál inkább.Ma telik le a Cifloxin 500 mg-os 5napos antibiotikum kúra, de még mindig nem ok. A hasam majd leesik. Állandóan teli a hólyagom, van mikor nem is tudok pisilni.Szúr. Pedig amúgy úgy ellehetnék, nekem nem fáj különösebben semmi "odabent".Holnap lesz kontroll vizelet. Szerintem most sem lesz sokkal jobb a helyzet.

6654. Imisz (válaszként erre: 6653. - Ili60)
2010. okt. 25. 13:50

Szia Ili!


Ez nagyszerű hír, akkor ezek szerint nem kell műteni! Vagy "csak" egy eü.kaparás, ha nem múlt a vérzészavar. Vagy elmúlt már?

Mindenesetre nagyon jó egészséget kívánok a továbbiakban, és azért még meséld majd el mi lett a lelet-elemzés vége.

6653. ili60
2010. okt. 25. 09:47

Sziasztok!Péntek óta most tértem ide vissza. Már sokkal erősebb vagyok! Nagyon köszönöm mindenkinek, aki megszólított és bátorított! Pénteken kerül pont a dolog végére. Se miómám, se polipom... csak egy kis vérzészavarom volt. Ezért ért nagyon váratlanul ez a felvetés. Most elemzik a leletem (egy hétig?!) és pénteken megyek. Felkészülök mindenre. (Van ilyen?)

Erőt az a műtét előtt állóknak, gyógyulást, jó egészséget mindenkinek :))) Ili

6652. luins
2010. okt. 24. 20:58

ok, akkor mindenkinek üzenem, akinek már nincs, hogy: minden jó, ha a vége jó!

Jó egészséget a továbbiakban és egy szép életet

jó éjt

6651. 289fab1d6b (válaszként erre: 6650. - C39c51eafe)
2010. okt. 24. 20:12

De még milyen élet!!!!:))))

De csak így, 40 felett, 2 gyerekkel:))))

6650. c39c51eafe (válaszként erre: 6644. - Luins)
2010. okt. 24. 19:34

Nagyon kedves vagy, amiért írsz, segíteni szeretnél, pedig nem is vagy érintett.

Ha a lányomról volna szó, aki még nem szült, természetesen a világ végére is elmennék, hogy segíthessek, megmentsük a menthetőt.

De így már, negyvenen felül, már nem. Ha így kellett lenni, akkor elfogadom, nem vagyok biztos benne, hogy azok a fránya miómák nem nőnének vissza. Annyi, de annyi rossz dolgot okozott, állandó elvérzés jellegű menstruáció, rossz közérzet emiatt.

Igaz, ez egy nagyon nagy műtét, mind testileg, mind lelkileg, de én fél év után azt mondom, jó ez így. Ha egyszer már így kellett lennie.

És érdekes, mikor a lányom mondja nekem, hogy vegyek neki betétet, egy pillanatig csak nézek......olyan távoli már nekem....

Jobb, hogy megszabadultam az életemet már megkeserítő dologtól.

Méh nélkül is van élet!!!!!!!!!!!!!!

6649. 289fab1d6b (válaszként erre: 6644. - Luins)
2010. okt. 24. 17:51
Késtek fél évet:((((
6648. Imisz
2010. okt. 24. 16:11

Sziasztok!


Bogi, reméljük most már minden rendben lesz a vérképeddel, mindenesetre szurkolok ezért! Majd gyere és mesélj, kedden pedig mégjobban szurkolok!


luins! Igen, én is hallottam róla még a műtétem előtt. De mit tegyen az, akinek sok kis apró miómája van? Mint például én? Szinte az egész méh vérellátását embolizálhatták volna, mint utóbb a szövettanból kiderült. Persze akinek egy van annak biztos megéri, mégiscsak egy műtét az műtét a maga kockázataival. Szóval sokesélyes a dolog. Azért jó, hogy idáig eljutott már az orvostudomány, sokan megmenthetik a méhüket.


Marcsi 38, szia neked is!

Az első 6 hét legfontosabbja a NEM emelés! Semmit! És nem hajoldozás. Sok sok pihenés, had regenerálódjon ott bent minden. Séta azért lehet az összenövések elkerülésére de csak szép lassan emelve a távolságot. Most kényeztesd, szolgáltasd ki magad. Remélem van aki segít. A házimunkát is csak módjával, bár úgyis érzed mit bírsz, mit nem.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. És mégegyszer, pihenj sokat! Mielőbbi gyógyulást kívánok!

Szimi

6647. szofi99 (válaszként erre: 6642. - Marcsi 38)
2010. okt. 24. 15:53

Szia Marcsi!

Ó , előjönnek a kis kukkolók is:):)- csak vicc volt!


Örülök hogy jól vagy. Miért kellett megmüteni, petefészeid maradtak, hol mütöttek téged??

Puszi

6646. szofi99 (válaszként erre: 6643. - Bbbogi)
2010. okt. 24. 15:51

Nyugi, most a legrosszabb ha "halálra" idegesited magad :) Hihetetlen hogy ennyire rossz a vérképed, mikor néztek korábban ??

Meglásd minden rendben lesz, meg fog oldódni, nem lesz semmi baj :):) puszi

6645. szofi99
2010. okt. 24. 15:49

Sziasztok !


Én használtam a contra tubesetis és a fenistil sebkezelőt is, szerintem jók, de nem volt semmi probléma a sebemmel, szerintem nélkülük is jó lett volna.


Igen én is hallottam már a mióma embolizációról, aki fiatal és még szeretne szülni annak biztos érdemes vele próbálkozni.

6644. luins
2010. okt. 24. 13:20

Figyelem!!!


Én szerencsére nem vagyok érdekelt a témában, csak segíteni szeretnék: Tegnap hallottam a tévében, hogy magyar orvosok kifejlesztettek egy új eljárást, és nem kell kivenni az ember méhét, mert katétert vezetnek be oda és ezzel csökkentik a mióma méretét, Ezt az eljárást Pécsen és Budapesten alkalmazzák csak és bárkit várnak akinek ilyen problámája van!

Csak ennyit szerettem volna, remélem valakinek tudtam segíteni!!!

Minden jót:luins

6643. bbbogi
2010. okt. 24. 08:21

Jó reggelt mindenkinek!

Szombaton voltam megint vérvételen elküldték

vérválasztásra reméljük keddig meglesz hogy

tudjanak műteni.Azt mondta a másik orvos is

olyan mintha vérátömlesztést kaptam volna nem

tudják hogy mitől lehet.Holnap befekszem aztán

majd kiderül.Csak már lennék túl rajta!

Köszönöm a sok biztatást!

6642. Marcsi 38 (válaszként erre: 6640. - Moncsina)
2010. okt. 23. 20:07

Sziasztok!Marcsi vagyok,most csatlakoztam hozzátok.

Igaz,már régóta olvasgatok itt,de megvártam amíg

kész lesz a műtét.okt.13.-án volt,ma 10 napja.Az első 6hétről mindent szívesen fogadok,aki megosztja velem.A contratubex krémet nagyon jól ismerem.

Nagyon vékonyan kell a hegre kenni,de csak a sérülésre,véres területre tilos.Nagyon sok hasznos információt kaptam tőletek a műtéttel kapcsolatban,

amit szeretnék megköszönni mindenkinek.

6641. Imisz (válaszként erre: 6639. - 118e94af19)
2010. okt. 23. 19:41
Személyes tapasztalatom nincs vele, de unokahugomnak volt egy autóbalesete sajnos, ő használta, neki bejött. Szépen és gyorsan gyógyult a sebei, de nem tudom, hogy vékonyan v. vastagon kente?
6640. Moncsina (válaszként erre: 6639. - 118e94af19)
2010. okt. 23. 19:31

Szia Katus!


Én használtam, kentem egy darabig, de szerintem sokat tettem rá és lehámlasztotta a bőrt a hegről és egy idő után már nagyon rózsaszin volt a hegem a friss bőr miatt, úgyhogy abba is hagytam. Állitólag puhitja a bőrt... Nekem nem jött be, lehet vékonyabban kellett volna kenni. Nekem anélkül is szép:)

2010. okt. 23. 18:25
Sziasztok!Tudtok valamit a Contractubex krémröl?Használta valaki?Sebbre kell a mütét után kenni,jó lehet?
2010. okt. 23. 12:15
Az UROGIN tinktúrát lehet kapni gyógyszertárban és dm áruházban.
6637. Életöröm (válaszként erre: 6627. - Are63)
2010. okt. 23. 11:43

Sajnos nekem is volt húgyúti fertőzésem a katétertől, egy hétig kellett szedni az antibiotikumot és rendbe jöttem. Ha éreznéd hogy kiújulnak a tűnetek ajánlom az UROGIN tinktúrát, ez legyen állandóan otthon.

szép hétvégét kívánok

6636. Imisz (válaszként erre: 6635. - Hjaniko)
2010. okt. 22. 21:25
Neked is jó éjt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook