Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


6695. mutteros
2010. okt. 27. 16:37
Sziasztok!Most találtam meg ezt az oldalt!Nagyon örülök neki!.45 éves vagyok,nagyon félek a műtéttől!10-én veszik ki a méhem,nagyon sok szenvedés után.Segítsetek ha tudtok,mire számíthatok???
6694. Imisz (válaszként erre: 6693. - Zsike1964)
2010. okt. 27. 15:39

Szia Zsike, örülök, hogy túl vagy rajta, és soraidból azt érzem, jól vagy!

Sokat pihenj, kényeztesd magad, most megjár! Néha azért írjál!

Puszi: Szimi

6693. zsike1964
2010. okt. 27. 15:06

Sziasztok : )


Ma jöttem haza a kórházból, túlvagyok rajta.

Epidurális érzéstelenitést kaptam, az egész műtét alatt szundikáltam csak. Nem volt borzasztó, ki lehet birni a műtétet követő órákat is. Mindig az eszemben volt, hogy óráról órára jobb lesz és úgy is volt.

Mindenkinek szép napot : )

Zsike

6692. Imisz
2010. okt. 27. 14:37

Látod Saci, te is tudod, hogy minek várni? Bejelentkeztél már a dokihoz?

Nem is hiszed, így utólag persze, de olyan hamar eltelt ez a 8 hét...már csak a tudat van bennem, hogy a nagyon nehezet nem emelhetem. De már a ruháskosár is megy...

6691. Imisz (válaszként erre: 6689. - Marcsi 38)
2010. okt. 27. 14:33
Marcsi38, lehet kicsit megfertőzött a katéter...de a lényeg, hogy megy a gyógyszer! vigyázz magadra és igyál, igyál, igyál sokat, hogy tisztuljon a hólyag!
6690. Saci-maci (válaszként erre: 6687. - Marcsi 38)
2010. okt. 27. 14:23

Szia Marcsi!

Hát igen, ha eljön az idő, nincs mit tenni, menni kell!Amúgy nem irigyellek Téged sem! 4 évig kínlódni-szenvedni?? Na, eddig azért én nem fogok várni!

és csak abban bízom, ahogy már többen megírták itt, hogy napról-napra, vagy talán óráról-órára is jobb lesz majd a műtét után, és kis kényszerpihenő után szépen visszatérhet az ember a normális életéhez, a megszokott "szürke" hétköznapokhoz. :-)

Nem baj, hogy csak a műtét után csatlakoztál, fő hogy itt vagy! és pusztán a saját történeteddel is segíteni tudsz másoknak, bátorítani a műtétre várókat.

Mivel te még igencsak most jöttél a műtőből, vigyázz magadra nagyon, pihenj sokat, ne erőlködj, a munkát hagyd most másra. Jó egészséget, és további minden jót kívánok.

Saci

6689. Marcsi 38 (válaszként erre: 6679. - Szofi99)
2010. okt. 27. 13:34
Szia Szofi!Jaj akkor az P2-es volt nekem is,a szövettan után a doki ki is volt akadva rajta.A váladékozás oka is megvan!Ma reggeli vizelet minta alapján gennyes a pisim.Kaptam rá gyógyszert,de a hasam nem fáj.További szép napot üdv.:Marcsi
6688. Marcsi 38 (válaszként erre: 6680. - Szofi99)
2010. okt. 27. 13:28
Szia Titi!Én is csak bátorítani tudlak.Nekem olyan vérzészavarom volt,hogy 46 napig véreztem egyfolytában a műtét előtt,pedig volt küret is,vérzéscsillapító meg minden,de semmi nem használt.A tena nagy betétjével is eláztam.Látod az eddigi írásaimat,14 napos vagyok,és minden nap jobb!Ha mielőbb vállalod a műtétet annál előbb lesz szebb a világ!Van élet a műtét után.Én még csak azt a részét tapasztalom,hogy nem kell betét,nincs görcs,lassan az erőm is kezd visszajönni,igaz kell az összefogás,mert a pihenés nagyon fontos.De a döntés a te kezedben van.Legyen szép napod üdv.:Marcsi
6687. Marcsi 38 (válaszként erre: 6682. - Saci-maci)
2010. okt. 27. 13:19
kedves Saci-maci!Senki nem így tervezi,de előbb vagy utóbb lépni kell,és szerintem jobb előbb,hidd el!Engem 14 napja operáltak,méh és bal petefészek eltávolítás volt,hasi úton.4 év szenvedés után,hála az égnek túl vagyok rajta.A műtét napja rossz volt,nagyon fájt,morfium,meg különböző fájdalomcsillapítók,infúzió,katéter,drén.De másnap már elviselhető volt,és azóta is minden nap jobb!!!!!!Higgy a lányoknak igazat mondanak.Én is innét gyűjtöttem erőt,és úgy érzem nagyon sokat tanultam is tőlük.Igaz csatlakozni csak a műtét után volt bátorságom.Kitartás üdv.:Marcsi
6686. Saci-maci (válaszként erre: 6684. - Imisz)
2010. okt. 27. 13:15

Szia Szimi!


Köszönöm neked is a bárorító szavakat. Sajnos a műtét mindenképp hasi vágásos lesz,(mert a méh izommzatában van a mióma, ezért csak méhhel együtt lehet eltávolítani, és hasi úton, mert túl nagy a méhem) és a méhnyak is megy. Ezt már közölte a doki. Csak picit összeszorul a gyomrom, ha arra gondolok, hogy talán máris megkezdődött a visszaszámlálás,és itt az idő. Brrr... (tudom, csak pozitívan!!)

További szép napot kívánok.

Szia.

Saci-maci

6685. Saci-maci (válaszként erre: 6683. - Szofi99)
2010. okt. 27. 13:08

Szia Szofi99!


Köszönöm bátorítást.

Igen olvasom az írásokat, már néhány hónapja folyamatosan, ha 1-2 nap kimarad, utána bepótlom!!! és sajnos tisztában vagyok azzal, hogy akár még rosszabb is lehet, de mégis csak várok, és várok. De hogy mire, magam sem tudom:-(

(Gondolom csak a félelem miatt. )

Neked is, és mindenkinek további szép napot kívánok.

6684. Imisz (válaszként erre: 6682. - Saci-maci)
2010. okt. 27. 12:30

Szia Saci!

Csak annyit, mindenesetre bíztató, hogy nem a mióma olyan nagy. Mindenképpen menj dokihoz mert nem jó ha szúr, fáj, kemény stb. Senki nem így tervezi, nem is lehet előre eltervezni mert ha épp jól van az ember eszébe sem jut, hogy valami nincs rendben na meg hajlamosak vagyunk azt hinni, megszűnt magától a probléma. Pedig sajnos nem. Ha pedig tudod, hogy előbb-utóbb műtét a vége szerintem jobb előbb! És nem csak azért mondom, mert túl vagyok. Amíg nem nagyok a miómák nagyobb eséllyel lehet hüvelyi uton eltávolítani pl.

Nekem is 3 havonta kellett járnom hasi és hüvelyi UH-ra meg persze a receptér ami a vérzés-rendellenességet hivatott javítani nem sok sikerrel. Jobb ha figyelemmel kísérik a változást, esetleges növekedést.

Szóval irány a doki, a végére kell járni miért fáj! Csak bátorság, kitartás!

6683. szofi99 (válaszként erre: 6682. - Saci-maci)
2010. okt. 27. 12:04

Szia !


Valahogy én is igy voltam, és 3 havonta jártam az orvos, és UH-t.Talán azért haloggattuk a mütétet, mert nem voltak vérzészavaraim. Mint az előbb irtam az utolsó UH-nál, valami hasonló volt a képletem mint a tiéd, volt nagy mióma, elmeszesedett, és növekvő ujra. Tehát ezek nem állnak meg a növekedésben, csak esetleg egy-egy kicsit, és a vége ugyanaz. A ffi.ökölnagyság már nagy, ha lefekszel, gondolom kitapinthatod magadnak is. Szerintem döntsd el hogy mikor mész mütétre, szerintem rajtad áll. Mint már irtuk a mütét nem leányálom, de utánna megszünnek ezek az örökös havi gondok, idegeskedések, stb.

Arról nem beszélve, hogy rosszabbra is fordulhat a dolog, ha olvasod itt az elttünk irókat.

Kivánok további szép napot !

6682. Saci-maci
2010. okt. 27. 11:53

Sziasztok Csajok!


Kicsit elbizonytalanodtam...

Szept.-ben voltam kontrollon. (Már 1,5 éve tudom, hogy miómám van, és hogy előbb-utóbb méheltávolítás lesz a sorsom, mégpedig hasi vágással.)Voltak fájdalmak is, de hát húztam az időt. Mostanra már elfogadtam a műtét gondolatát, aug.-ban mikor itt jártam sok kedves bátorító szót kaptam tőletek, amit ezúton is szeretnék újra-és újra megköszönni.

Na! Eddig arról volt szó, ffi ökölnyi a mióma, és a méhem hátsó falában van. Most kiderült, nem a mióma, "Csak" a méhem ekkora, de a szerkezete miómás. szept-i kontroll: jobban vagyok, nincsenek fájdalmak, a méhem sem kőkemény mint eddig. Doki szerint nem nőtt,így nem sűrgős még a műtét, de menjek UH-ra is. UH szerint viszont nőtt a méhem, és : hátsó falban (eddig nem volt mérete külön )38 mm-es, + az első falban 27mm-es, + a jobb tubasaroknál 42mm-es miómagöb van. Szóval már nem 1, hanem 3???? és mindegyik külön mérhető??? A doki a fejét vakarta. Gondolom nem akarta azt mondani, hogy mégiscsak sürgős lesza késelés! Mivel vérzés rendes, semmi extra, ezért azt mondta, ha újra fájdalmak jelentkeznek, vagy vérzési rendellenesség, azonnal, ha nem, akkor max 3 hónap múlva menjek kontrollra. (eddig mindig 6 hónapot kaptam!!) Majd hozzátette, hogy a jobban létem valszeg átmeneti, amolyan "vihar előtti csend",tehát a szervezetem most erőt gyűjt, és aztán igen durva dolgokat fog produkálni.

Félek igaza lesz!!!

(Ugyanis a legutóbbi M ismét elég fájdalmas volt, és most meg napok óta újra kőkemény a méhem, leszaka a hasam, feszül, szúr, J. alhasban kimondottan, meg hasogat igen hirtelen és élesen a derekamba, mint szülés előtt, mikor a fájások jöttek. Azt hiszem ez az az állapot, amikor illene soron kívűl felkeresnem a dr.-t. Menjek, ne menjek? Félek is, de talán kéne mennem. (A fenébe is,nem így terveztem!!!)

Bocsi mindenkitől, kissé kiakadtam...

6681. hjaniko (válaszként erre: 6677. - Titii)
2010. okt. 27. 08:59

Kedves titii,

ilyenre még gondolnod sem szabad! Persze, nehéz a döntés,de az orvosok nyilván a legjobbat akarják Neked! Bízd magad rájuk, elmondják a lehetőségeket és felelősségteljesen segítenek a döntésben.

Ha kell, akkor majd pihensz az ünnepek alatt, az egészség a legfontosabb,tudod:)

Minden jót Neked!

6680. szofi99 (válaszként erre: 6677. - Titii)
2010. okt. 27. 08:38

Szia Titi!


Remélem jól vagy. Vérzéscsillapitó gyógyszert nem szedtél, nem irtak fel??

Tudom nehéz dönteni, sokáig barátkoztam én is a mütét gondolatával, de nekem nem voltak ilyen rettenetes vérzéseim, - igaz szedtem gyógyszert- nem volt rossz a rákszürésem eredménye, és vártam, hogy mire nem is tudom. Mikor egy utolsó UH-on közölte a doki, hogy itt egy-két hónapon belül lépni kell. Ő szembesitett vele, hogy nincs tovább, és nagyon nagy kár lett volna még várnom.

Nem kis dolog a mütét, de szép lassan segitséggel mindent meg lehet oldani a napi életben.

Te döntessz, de hidd el ha már nem akarsz szülni, akkor a mütét a legjobb megoldás, mert ettől a miómától szinte nem lehet másként megszabadulni.

Most ne gondolj arra, hogy hogy lesznek az ünnepek, meg kivel mi lesz, jelen esetben ez nem fontos, majd megoldják. Most a Te egészséged mindennél fontosabb, mert egészségesen van szükségük rád !:) puszi

6679. szofi99 (válaszként erre: 6676. - Marcsi 38)
2010. okt. 27. 08:27

Szia Marcsi!


Én a normál rákszürés eredményére gondoltam, már ha volt ilyen mostanában. Azért kérdezem, mert nekem mindig jó, p2-es volt a rákszürésem eredménye, de a a doki mindig elmondta, hogy az nem biztos hogy "bent" is minden rendben van.


Nem tudom meddig tart a váladékozás, nekem egyáltalán nem volt még mütét után sem, de ez függhet attól hogy hogyan mütöttek, maradt-e méhnyak, stb.


További szép napot !

6678. Imisz (válaszként erre: 6677. - Titii)
2010. okt. 27. 08:08

Jó reggelt!

Titii, ne keseredj el! Annyit fűznék hozzá, ha a méheltávolítás mellett döntesz és még novemberben sor is kerülne rá, az ünnepekre (ha a karácsonyra gondolsz) már egész jól leszel. Szerintem kis segítséggel (az emelésre gondolok) meg tudod oldani a sütést-főzést. Legfeljebb nem lesz egész étlapnyi menü, vagy anyukád/anyósod/más nőrokon besegít 1-1 tálca sütivel.

Nálunk pl. férjem szülinapját,lányom névnapját a mamák vezényelték le, én csak mint vendég ténferegtem itthon. Mindent elkészítettek otthon és hozták a bulira.

Fájdalom nélküli napot kívánok! Szimi

6677. titii (válaszként erre: 6672. - Imisz)
2010. okt. 26. 21:50

Kedves Szimi (Imisz), Timi (timuti67) és hédi67!

Nem várt esemény: nem sokkal a délelőtti levélek írása után megjött a mensesem. Azóta rettegek (bár tudom nem kellene) és alig tudtam dolgozni. Most még nem olyan erős, mint a küret előtt...de akkor is így indult...aztán a 2. nap beerősített! Persze tudom, sokan mondják, hogy az elme ereje stb. nem szabad rágondolni stb. stb. De igencsak fáj, nehéz másra figyelnem. Egyébként ahogy olvasom a leveleiteket, egyre erősebb bennem az az érzés, hogy talán mégis az első dokimnak van igaza: méheltávolítás. Hiszen semmi biztosíték arra, hogy rövid-hosszabb idő múlva, ha ki is veszik, vagy elsorvasztják a miómám, nem alakul kis másik. Újabb kegyetlen vérzésekkel, fájdalommal, újabb műtéti lehetőségekkel. Miért nem tudhatja az ember, hogy mit hoz a jövő??? Buta kérdés, tudom. Nehéz döntés :-(((

Igen, kicsit tartok attól is, hogy nem jó húzni az időt...nem tudom milyen ünnepek elé nézünk. Félek, hogy nekem nem lesz ünnepem már...

6676. Marcsi 38 (válaszként erre: 6660. - Szofi99)
2010. okt. 26. 20:15
Szia Szofi!Köszönöm a jókívánságot,én is remélem hogy minden rendben lesz.A küretek utáni szövettanra gondolsz?Hát nem voltak jók.Csak latinul van ráírva de én csak annyit tudok hogy gond volt.A váladékozás szerinted mennyi ideig normális?Mindenkinek üzenem aki a műtét előtt van,ne habozzon,megszünnek az állandó görcsök,és minden nap jobb!!!!!!Holnap leszek 14 napos.Már régen megcsinálhatták volna,akkor nem kellett volna a sok szenvedés,3 küret,1genny halmaz eltávolítás.Mindenkinek kitartás,és jobbulás,Marcsi
6675. Imisz
2010. okt. 26. 20:00

Bogi tegnap befeküdt, lehet, hogy ma már túl van a műtéten?

Bogi, ha olvasod, gyere majd és mesélj!

6674. ili60
2010. okt. 26. 16:37

Sziasztok!

Imisz, hjanikó, köszi, nagyon aranyosak vagytok.

Puszi: Ili

6673. hédi67 (válaszként erre: 6665. - Titii)
2010. okt. 26. 14:10

Kedves titii!

Nekem a miómák ellenére betettek spirált, bár nem tudták teljesen tökéletesen helyére tenni. Aztán, miután már nem bírtam anyagilag a maszek nőgyógyászt, a kórházban elhűltek, hogy ki merte betenni ekkora miómák közé a spirált?! Egyébként én pisilési problémákkal kezdtem, aztán jött a hónapokig tartó vérzés, eü. küret, aztán megint nem múló vérzés és végül - most már megkönnyebülésemre - a méheltávolítás. Mivel a doki szerint a mióma csak klimax teljes lezajlása után mehet magától össze, az pedig még nagyon soká lehet, és annyira elkezdett nőni, hogy csak ez a megoldás maradt. Nem volt könnyű a felépülés, de csak az előnyét érzem azóta.

6672. Imisz (válaszként erre: 6668. - Titii)
2010. okt. 26. 13:22

Titii!

Persze, hogy meghallgatunk, mi is átéltük egyszer ugyanezt. Az nagyon jó, hogy a férjed melletted áll, azt meg, hogy mások azt mondják nem te vagy az első általában azok mondják akik nem estek ebbe a helyzetbe. Mert igazán az embernek a saját baja a legnagyobb és nem vígasztal, hogy másnak is van baja. Attól nem lesz könnyebb.

Jó, hogy hamar kaptál a radiológiára is időt, már egy lehetőség tudatában mész két hét múlva a másik nődokihoz.

Ha a méheltávolítás mellett döntesz akkor azon szerintem jobb minél előbb túlesni.

A gyerekek adjanak erőt és a párod, hogy könnyebben viseld és a lehető legjobb döntést hozd meg!

Én is megbeszéltem a párommal mindent, előnyét, hátrányát (ami nem nagyon van számomra)a műtétnek, az embolizációt is körüljártam, de a döntést nekem kellett meghozni. Igaz, én előbb döntöttem, minthogy egy orvos is tudott volna róla. Aztán valahogy a doki húzta az időt merthogy kicsi a mióma, de a szövettan engem igazolt mert a látott miómákon kívül volt még a méhfalban több apró, meg polip is meg ciszta is.

Csak írj és kérdezz nyugodtan, én is innen "tanultam" sok mindent, és mindig jön valaki aki bátorít téged!

A radiológus eredményt azért írd majd meg.

Puszi: Szimi

6671. marcsi 61
2010. okt. 26. 12:36

Szép napott lánykák!!


képzeljétek ma reggel nem éreztem jól magam hát meg mértem a vérnyomásom hát lássatok csodát 178/96/64 volt. érdekes volt, hogy ilyen magas lett és nagyon nem is éreztem csak éppen émelyegtem és kicsit merev volt a nyakam.


Nem is tudom ki kérdezte az aszcendenst?? de nöklapja caféban van rá lehetőség, hogy a születési időpontból meg tudjáok nézni vagy is a gép kiszámolja. vagy ha leírod év,hó,nap,perc, akkor majd megnézem az időzónásnaptáramban.


ma már kicsavarogtam éppen eléggé magam voltam az V: kerben a XIII: kerben aztán ujra vissza a IV_be de remélem ma már csak haza felé kell mennem.


majd még bekukkolok.


puszika

6670. a0aecda338 (válaszként erre: 6669. - Titii)
2010. okt. 26. 11:02

Szia Titi!


Megértelek,hogy próbálkozol és keresed a megoldást,persze,mindent meg kell próbálni.Azonban,ha mégis a méheltávolítás lesz a megoldás akkor sem szabad elkeseredned.Az élet megy tovább,gyereket nem szülhetsz,de éppen annyira értékes ember maradsz,mint akinek van méhe.Ettől egyikünk sem kevesebb.

Nálam a betegség nem miómával kezdődött,így amit leírok az a saját tapasztalatom.Az állandó vérzés,görcsök miatt mentem orvoshoz,szövettan polipokat állapított meg.A szövettannal együtt járt egy egészségügyi kaparás is.Ekkor azt mondta az orvosom,hogy méheltávolítás vár rám,nem sürgős,barátkozzak a gondolattal és amikor ismét kezdődnek a problémák akkor menjek és műtét.

Néhány hónapig majdnem jól voltam,a mensi is viszonylag normális mennyiségű volt,a köztes napokon is csak maszatoltam.Már ennyi változásnak is örültem,mert előtte szinte ömlött belőlem a vér.

Az aránylag vérzésmentes időszak nem tartott túl sokáig,cirka fél év után minden a régi lett,görcsök,iszonyatos mennyiségű vérzés.Kb.10 hónap után döntöttem a műtét mellett,a műtőasztalon derült ki,hogy ez idő alatt,/cirka 10 hónap/miómám is lett és mindkét petefészkem elcisztásodott,így MINDEN ment.

Mindezt azért írtam le,hogy nem árt tudni,hogy ha egy betegség elkezdődik rendszerint hozza magával a többit.Ha Én a szövettan után tudom,hogy ilyen rövid idő alatt mi minden kialakulhat,nem húzom a műtétet,akkor most csak a méhem hiányozna és lennének petefészkeim.Nem kínozna a változókor ilyen drasztikusan.

Bocsi,hogy hosszan részleteztem,de így érthető,hogy a várakozás nem mindig célravezető.

Kívánok minden jót és sok sikert,puszi:Timi

6669. titii (válaszként erre: 6667. - Imisz)
2010. okt. 26. 10:41
...fel is hívtam a Radiológiai klinikát. kaptam időpontot jövő hétre. Meg próbálom ezt a részt is körbejárni. Csak az idő...remélem nem futok ki belőle :-)
6668. titii (válaszként erre: 6666. - Imisz)
2010. okt. 26. 10:11

Szia Imisz!


Mióta írtam, figyelem, hogy valaki válaszol e...könnyebb most :-)

Persze tudom, hogy nekem kell dönteni, de jó beszélni valakivel, aki érti, érzi milyen helyzetben vagyok. Férjem sokat segít...de nem tudhatja milyen nehéz ez. Másokkal nem igazán beszélek erről, mert azt mondják nem én vagyok az első, akinek ilyen baja van. Igyekszem nem sokat gondolni rá, hiszen 2 pici gyermekem van, nem láthatják mindig, hogy anyának fáj a hasa...No meg dolgozni is kell...de olyan jó lenne már megszabadulni az állandó fájdalmaktól, a szörnyű vérzésektől. Igen, bejelentkeztem még egy nőgyógyászhoz. Nagy szaktekintélynek tartják...de csak 2 hét múlva tud fogadni. remélem addig nem lesz semmi baj...és még beleférek az "időbe".

(csak az a baj,hogy ezek a vizsgálatok olyan sokba kerülnek, hogy már komoly anyagi gondjaim vannak)

Még egyszer le szeretném írni, hogy milyen hálás vagyok, amiért "figyelték rám :-)

Köszönöm!!!

6667. Imisz
2010. okt. 26. 10:03
Amit még hozzátennék, azt hiszem az embolizációt végző doki nem nőgyógyász. Igy a nődoki nagy valószínűséggel a saját területét részesíti előnybe, és az embo-s doki is a sajátját.
6666. Imisz (válaszként erre: 6665. - Titii)
2010. okt. 26. 09:59

Szia titii!

Amit kérdeztél: nekem a küret utáni első menses úgy-ahogy kibírható volt de a másodiktól minden visszatért. Tehát igazán nem segített.

Az embolizációról azt olvastam, több hónap is lehet míg elsorvad a mióma. Gondolom a nagyságtól is függ.

Azt, hogy ki lehet e venni a méhből biztonsággal a miómát nem tudom. Szerintem ki. Legalábbis a szobatársamnak 3-at vettek ki a méh megtartásával. Fiatal lányka volt, nem szült még de ajánlották, ha lehet szüljön hamar mert valószínű, hogy a mióma újra kialakulhat.

A spirálhoz nem tudok hozzászólni, nekem is ajánlották de nem éltem vele. Jó drága, azt tudom.

Keress embolizációt végző dokit is ha felmerült benned a lehetősége.

Tudom, sokat nem segítettem most, a kétségeidet én nem tudom elszlatni. Végülis neked kell döntened és ehhez próbálj minél több infót összegyüjteni, ha kell, menj el a 3-ik, 4.ik dokihoz is.

Remélem sikerül a lehető legjobban döntened!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook