Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8280. Domcse
2011. ápr. 25. 20:01
Okés. Köszi a bíztatást és a megértést:)
8279. Imisz (válaszként erre: 8277. - Domcse)
2011. ápr. 25. 19:06
Ne parázz, elviselhető. Ki lehet bírni, csak lazíts mikor vizsgál. Nem tart sokáig, és ha jó dokihoz mész semmi gond nem lesz! Igazából én még nem találkoztam durva dokival, pedig eddigi életem, szüléseim és nyavajáim során nem egy vizsgált. Főleg, egy első vizsgálatnál figyelmesek szoktak lenni.
8278. Rezeda63 (válaszként erre: 8273. - Domcse)
2011. ápr. 25. 19:02

Szia Domcse!

Csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz. A méh kivétel nem kívánságműsor, és ez olyan mint a sterilizálás, sosem tudod mikor gondolnád meg magad. 2o évesen még nagy rá az esély.

Menj el orvoshoz, mert ma már nagyon korszerű módszerek vannak a panaszaid megszüntetésére. Ott van például a mirena nevű méhen belüli fogamzásgátló. Vérzésed sem lesz tőle, és a görcseid is megszünhetnek. Igaz szülés előtt ezeket nem nagyon ajánlják, csak indokolt esetben, de az is jobb mint a műtét.

Sürgősen menj el egy nőgyógyászhoz, és meglátod segíteni fog.

Üdv Rezeda

8277. Domcse
2011. ápr. 25. 19:00
Igen, jogos a kérdés. Azért nem, mert egyrészt parálok tőle, másrészt meg, mikor lecsengenek a piros napok, akkor nem is gondolok az egészre, megkönnyebbülök,olyasmi, mintha tudat alatt elrejteném az egész kérdést, és el akarom felejeteni a fájdalmat, szóval nem fogalkozom vele. De még a héten elmegyek mostmár, ha para lesz, kibírom, de mindenki azt mondja, h nem az, remélem igazuk van:)
8276. Imisz
2011. ápr. 25. 18:37

Csak egy rövidke kérdés: ha ennyire megvisel a vérzés, miért nem mentél eddig dokihoz? Én biztos nem vártam volna 10 évet. Lehet, már rég megszabadulhattál volna ezektől a tünetektől. Persze jobb későn mint soha!


Tudod, akinek kiveszik a méhét, hiba fiatal, előbb kezdődnek a menopauzás tünetei tehát pl hőhullámok, és aki hajlamos rá az hízik is ilyenkor. Szóval akkor már inkább a fogogátlótól hízz mint a "banyakór" miatt. A másik, hogy nekem pl. hiába vették ki a méhem, a petefészkeim megmaradtak és még működnek, így a régi menstruációs tünetek (nálam a mellfeszülés) megmaradtak. Szóval a vérzés elmaradásával nem biztos, hogy az összes tüneted megszűnne, sőt valószínűleg maradnának. Hisz a petefészkek attól, hogy nincs méh még működnek. Ha meg azt is kiveszik akkor 100% a banyakór! Tehát igazából nem lennél kisegítve a méheltávolítással.

8275. Imisz (válaszként erre: 8274. - Domcse)
2011. ápr. 25. 18:26

Sajnos jó gyógyszert nem tudok ajánlani, én nem görcsöltem. Viszont nézz körül a net-en esetleg gyógytea téren.


Azt beszélik, ma már léteznek olyan fogigátlók amelyektől nem hízol. Pl. a nagylányom hüvely-gyűrűt használ, egy dekát nem hízott, az eddigi vérzései sem voltak erősek, de most ez még lecsökkent. Előtte tablettát szedett, attól sem hízott. Szóval jóval nagyobb a választék ma mint az én időmben volt, így a doki szinte személyre szabottan tud ajánlani valamit. Csak mondj el neki mindent, ha a gyógyszert javasolja akkor azt is mondd el, hogy nem szeretnél hízni így ezt figyelembe fogja venni. Én adnék egy esélyt a tablettának.

8274. Domcse
2011. ápr. 25. 18:07

Esteleg vmi nagyon jó gyógyszert ismertek? Algoflex M, Meristin, Apranax, Flector,Nospa semmi nem használ, sőt, még a lónyugtató catalfam sem...:S A spedifen porról hallott vki?

(Bocs az offért)

8273. Domcse
2011. ápr. 25. 17:58
Jah, Imisz, igen, tudom furcsa, hogy 20 évesen vki ilyesmin gondolkodik, amúgy 13 évesen hallottam a méhkivetetésről először, és azóta fogalkoztat:):S Tudom durva, de gyerekfejjel sem volt könnyebb a szenvedés, mint most.
8272. Domcse
2011. ápr. 25. 17:56

Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat! Hát igen, tudom, drasztikusan fogalmaztam egy kicsit, de minden hónapban rettegek a piros betűs napok előtt. Borzalom. Tudom, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek fáj, de ettől a ténytől sajnos nem lesz jobb (és azoknak sem, akik hasonlóan szenvednek, mint én). Jó, igen, én is ezerszer gondolkoztam/gondlokodom azon, hogy megbánnék egy ilyen lépést, de mikor fáj a hasam, kb olyan gondolataim vannak, hogy ott helyben kivágom (ha lenne olyankor erőm bármire). Sejtettem is, hogy csak ezért nem veszik ki, csak gondoltam megkérdezlek Titeket, mielőtt a doki elé tárom óhajomat:). Fogi gátlótól meg azt hallottam elég durván lehet hízni, amit nem szeretnék. Biztos, nem mindegyiktől, de lehet, hogy nekem kb 20-adjára találná el a doki melyik a jó, és nem szeretnék addig elhízni. De valószínű előbb ez a megoldás lesz, mint bármi más, meg kell próbálni. El is fogok menni mostmár dokihoz, mert ez így tényleg nem mehet tovább. Köszi a segítséget!

8271. Imisz (válaszként erre: 8269. - Domcse)
2011. ápr. 25. 17:45

Szia Domcse!

Hát mit mondjak, elég furcsa, hogy valaki 20 évesen kivetetné a méhét. Nem bántásból mondom.

A doki indokolatlanul nem javasolja, a fájdalmas menstruáció pedig nem elég ehhez. Menj el dokihoz, de előtte érdeklődj, keress jó orvost és mondd el neki a panaszaidat. Biztos, hogy talál megoldást. Lehet ha szednél fogamzásgátlót az már könnyítene a bajaidon. Esetleg nem árt egy hormonvizsgálat ami vérvételből áll és annak az eredménye szerint ír fel valamit.

Ne akard annyira a méh eltávolítását, nem egy leányálom az sem.

Az, hogy nem akarsz gyereket még megváltozhat. Ezek szerint nem találkoztál még az igazival. De nem a magánéletedben szeretnék kutakodni, te tudod mit akarsz, hogy akarod, én tényleg csak a mielőbbi dokilátogatást tudom ajánlani!


Sok sikert és mielőbbi javulást kívánok!

8270. hédi67
2011. ápr. 25. 16:09

Szia Kedves Domcse!

Csak nagyon-nagyon indokolt esetben veszik ki a méhet. Daganat, mióma vagy folytonos vérzés. És akkor is előbb a kaparással próbálkoznak, van akinél többször is. Ez nem kívánság műsor. Főleg annyira fiatal korban, mint amiben Te vagy és főleg ha nem szültél még. Első körben inkább azt szokták ajánlani, hogy attól jobb lehet. És sosem tudhatod, hogy mikor találsz olyan párra, akivel mindent megadnátok egy gyerekért. A legelső és legfontosabb azért az lenne, hogy elmenj nőgyógyászhoz, lehet hogy egy kivizsgálás vagy esetleg egy megfelelően kiválasztott gyógyszer máris javítana a menstruációs fájdalmaidon. Ne félj, keress valami jó dokit! Sok szerencsét!

8269. Domcse
2011. ápr. 25. 14:03

Sziasztok! Új vagyok itt.

Az lenne a kérdésem, hogy milyen indokkal végeznek méheltávolítást?

20 éves vagyok, és 10 éve menstruálok, minden alkalom egy kínszenvedés, és ájulás, hőingadozás, borzalmas fájdalom, kb olyan mint a pokol. Még nem voltam nődokinál soha( tudom, h kellett vna de sosem jutottam el odáig). Emiatt kiveszik nekem ha akarom (és a nőgyógyi sem tud semmi megoldást)? Mert mostanában már el kéne mennem dolgozni, szeretnék külföldre is menni, de hol nézik azt jó szemmel , hogy havonta 1X használhatatlan vagyok? Nem szeretnék gyereket (örökbe fogadni szeretnék majd) szóval ez nem szempont. Légyszi ne írjatok olyanokat, hogy majd szülés után jobb lesz, mert nem akarok még 10-15 évig várni, tudom furán hangzik, és aki nem ennyire hasfájós nem érti, de kb inkább a halált választanám, mint ezt a szenvedést évtizedekig..(ezt most teljesen komolyan mondtam). Szóval ilyen okból kiveszik?

Köszi!

8268. Rezeda63
2011. ápr. 23. 17:44

Sziasztok!


Kívánok Mindenkinek kellemes ünnepet.

Vigyázzatok magatokra, és pihenjetek sokat!

Üdv Rezeda

8267. szofi99
2011. ápr. 23. 07:15

Sziasztok !


Mindenkinek kellemes Husvéti Ünnnepet kivánok :):):)

Judit

2011. ápr. 22. 22:01

Helló Mindenkinek!


A lábadozóknak egyre könnyebb tavaszi napokat, a régi műtötteknek pedig új erőkkel és energiákkal teli dolgos- vagy éppen kevésbé dolgos- Húsvéti Ünnepeket kívánok!


Ági

8265. szisziági (válaszként erre: 8258. - BorcsaKati)
2011. ápr. 22. 21:50

Helló Borcsakatika!

Nagyon örülök a jó szövettanodnak,minden jó ha a vége is jó!!:)) Ugye már nem cserélnénk az egy hónappal ezelőtti életünkkel?? Használd ki az egy hét pihenést még alaposan!! Még mindig ugyanúgy féltenek otthon? Én ma elhatároztam, hogy jövő Húsvét előtt is kicsit "megbetegszem"csak valami kis könnyű vírusban. Olyan jó volt látni ,ahogy a két fiam ablakot pucolt és függönyt aggatott az ablakára:))A nagyobbiknak még létra sem kellett a 192 centijével!!A férjem porszívózott,letörölte a port a szekrények tetejéről ,elmosogatott ebéd után stb.

Nagyon ügyesen titkolom előttük hogy már mindent meg tudnék csinálni -ha akarnék!! Így legalább rájöttek ,hogy nem működik minden automata módon a háztartásban !Amíg aludtak reggel addig én gyorsan megpucoltam a konyhában az ablakot-lemostam a szekrényeket,szerencsére észre sem vették!!

Nagyon kellemes tavaszi napokat és Szép Húsvéti Ünnepeket kívánok az egész családnak!


Ági

8264. popova4 (válaszként erre: 8258. - BorcsaKati)
2011. ápr. 22. 21:49

Szia Borcsa!

Örülök, hogy jól vagy és készülsz vissza a munka világába! Én 48 éves vagyok, hét hétre mentem vissza dolgozni hasi műtéttel irodába. Hát, az elején majd leszakadt a hátam az üléstől, azonkívül ha egy óránál tovább egy helyben kellett maradnom, felfújódtam. Utána már vagy három hete dolgoztam is, mikor szerintem begyulladhatott belül a varratnál valami,mert szúrt, égett veszettül. Mindig a legváratlanabb helyzetekben, úgyhogy már leülni, hajolni, cipőt venni is alig mertem. Aztán önhatalmúlag beszedtem négy napig cataflamot, és elmúlt teljesen. Na, ezzel csak azt akarom mondani, hogy az orvos kiír táppénzről szívesen, de a mi bőrünkre megy a dolog. Még ha teljesen jól vagy is, szerintem kevés a négy hét pihenés, még a hét is kevés volt.Persze mindenki más.. Kívánom a legjobbakat és a többi fórumozónak is szép húsvétot, jó időt kívánok: Erika

8263. Rezeda63 (válaszként erre: 8262. - Kisbeka1)
2011. ápr. 22. 19:29

Szia!

Viszont kívánom Neked és a családodnak!

Rezeda

8262. kisbeka1
2011. ápr. 22. 13:07

Sziasztok

Kicsit visszaolvasgattam.

Sajnos ritkán tudok jönni, nagyon lefoglal a meló,a házimunka,és a gyermek.

Pláne,hogy itt a jó idő,sokat vagyunk a szabadban.


Minden kedves fórumozónak, kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!

8261. Rezeda63 (válaszként erre: 8260. - BorcsaKati)
2011. ápr. 22. 12:01

Szia Borcsa!

A férfiak már csak ilyenek..... ha Őket kell szúrni be vannak tojva, de ha Nekik kell szúrni Ők a hősök:))))))) Kellemes Ünnepet!

Puszi Eda

8260. BorcsaKati (válaszként erre: 8259. - Rezeda63)
2011. ápr. 22. 10:58

Szia Eda!

Remélem én sem bánom meg a munkába állást, a kolleganőim már most biztosítottak támogatásukról, egyedül a sok üléstől tartok, mivel egy irodában dolgozom, de viszek magammal egy jó kispárnát a popómnak.

Ja és köszi, hogy tanácsoltad a véralvadásgátlóval kapcsolatosat, én is megkérdeztem az orvost és azt mondta, hogy ha tényleg eleget mozgok akkor abbahagyhatom a szúrit. A férjem volt majdnem felháborodva, hogy Ő olyan szivesen szúrta, de azért lebeszéltem.

Üdv.borcsa

8259. Rezeda63 (válaszként erre: 8258. - BorcsaKati)
2011. ápr. 22. 10:19

Szia Borcsa!

Szinte nem is tudtalak követni. Szóval túl vagy a műtéten????????

Jobbulást, és kívánom, hogy 4 hét után bírj dolgozni. Én nem bírtam volna!!!!!

Üdv Rezeda

2011. ápr. 22. 10:14

Sziasztok!

Elújságolom Nektek, hogy kész a szövettanom és szerencsére JÓ! Én ettől annyira féltem, mert, hogy 3 éve ott volt az a mióma és az a fellágyulás is idegesített. Na de nincs gond.

Érdekes, hogy én nem éreztem semmit, amikor meg kellett volna jönnie, hacsak nem az a jel, hogy az arcom, mint egy kamasz gyereké olyan pattanásos lett, ez remélem csak valami hormon átállás, aztán elmúlik, Nektek nem volt ilyen tünet?. Úgy általában nem érzek semmi rosszat, se szúrás, se fájdogálás, pedig már az emelés és hajlongás kivételével szinte mindent ugyanúgy csinálok itthon. Az első séták kicsit szédelgősek voltak, de ez is megszűnt.A doki is azt mondta, hogy, mehetek dolgozni a 4. hét után,bár a kontroll csak a 6.héten lesz, szóval már csak egy hét pihim van, de vágyom arra, hogy kezdődjenek a szokásos hétköznapok, érzem, nekem ez segítene visszaállni a normális ritmusba. Remélem Ti is jól vagytok és mindenki egyre jobban érzi magát, itt a jó idő is végre. Mindenkinek szép Húsvétot kívánok és persze sok locsolót.Üdv.Borcsa

8257. eb76856df6 (válaszként erre: 8230. - Adrika01)
2011. ápr. 21. 21:04

Szia Adrika!

Írtam privátban. Megkaptad?

Gyógyulgass, vigyázz magadra.

Üdv: Jucika

8256. Rezeda63 (válaszként erre: 8248. - Turkkati)
2011. ápr. 20. 16:13

Szia Kati!

Hát a vérzés az kimarad:)) de az összes mellék tünete megmarad. Legalább is Nálam így működött. Igaz nekem m több éve nem volt vérzésem mert a mirena nevű spirál mellett nincs, vagy csak ritkán, de minden egyéb tünetet akkor és azóta is megérzek.

Üdv. Rezeda

8255. hhagi
2011. ápr. 20. 16:13
Szasztok! A varratszedésen túl vagyok, semmit nem éreztem! képzeljétek el,csak egy sima vékony csík látszik, semmi hurkásodás! Nagyon örülök neki :)hamarosan jelentkezem sziasztok!!!
8254. d972032f0a (válaszként erre: 8249. - Hhagi)
2011. ápr. 20. 15:42

Na szióka!!


Milyen volt a varratszedés? nagyon fájt? gondolj arra,hogy ezen is túl vagy és ezután már csak a gyógyulás lesz ami kicsit hosszadalmas.

8253. kisbeka1 (válaszként erre: 8237. - Hhagi)
2011. ápr. 20. 15:38

Szia.örülök,hogy túl vagy rajta!

majd mesélj,ha lesz időd

Üdv:Heni

8252. popova4 (válaszként erre: 8248. - Turkkati)
2011. ápr. 20. 14:48

Szia Kati!

Én januárban menstruáltam utoljára, mióta műtöttek, 12 hete, én nem érzek semmilyen tünetet. Előtte minden bajom volt, nagyon erős görcsök, hasmenés,felfújódás,erős vérzés, rossz hangulat, minden ami kell. Ezek mind megszűntek, nem tudom, lehet a petefészkeim már nem működnek úgy mint régen. Megmondom őszintén, nekem ezek közül egyik se hiányzik!

8251. szisziági (válaszként erre: 8248. - Turkkati)
2011. ápr. 20. 11:57

Szia Kati!

Irigyeltelek ám a jó kis Szoboszlói "nászutad" miatt,nagyon örülök, hogy felszabadultan kiélvezhetted minden örömét!

Nekem a műtét után 2. héttel jött volna meg ,ugyanúgy éreztem a petefészkeimnek a szurkálását,mint régebben . A hangulatom is pocsék volt ,ösztönösen mindig mentem a Wc-be,néztem a széket magam alatt stb. Aztán beugrott, hogy én már sohasem vérzem többé, és ez megnyugtató érzés volt. A migrénes tüneteim sem jelentkeztek olyan erősen mint eddig, én ezt annak a krémnek tulajdonítom amit kenek.

Hiányoznak a gyerekek? Mikor mész vissza dolgozni?

Üdvözöllek :Szisziági

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook