Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2011. máj. 3. 19:39
Nem a méh termeli a hormont, hanem a petefészkek vérellátása csökken, ha a méhet kiveszik, és vele együtt a méhé is...
2011. máj. 3. 19:33

Én nem bőgném át az éjszakát, mivel már nincs szükségem a méhemre, csakis, és kizárólag a hormonok csökkenésétől tartok... GYereket már soha nem akarok, azért is nincs szükségem a méhemre...


EGy könnycseppet nem ejtenék érte, és a hosszú táppénz még az, amit nem engedhetek meg magamnak...

8346. eb76856df6 (válaszként erre: 8332. - Noniacuss)
2011. máj. 3. 19:25

Szia!

Szeretettel köszöntelek, számomra érdekes dolgokat írtál. Olyan érzésem van, hogy Te a leírtakat csakúgy iskolában, papíron tanultad. Mert szinte a nyakamhoz merném venni a "rozsdás bökőt", hogy Te nem vagy érintett a méheltávolítás terén.

Szerinted ki itt az a nagyon "gyagyás", aki nem nem tett meg mindent saját maga érdekében, aki nem járt orvostól-orvosig, aki nem akarta elkerülni az egészet? Ki az, aki nem bőgött át éjszakákat az elkövetkezendő műtét miatt?

Ki az, akit nem viselt meg legalább egy kicsit is?

És mondd meg,kérlek, hogy milyen hormont termel a méh????

És azt is mondd meg, hogy milyen gyógynövényt kellene alkalmazni???? Olyan helyen dolgozom, ahol minden a kezem alatt van, hidd el, mindennek tudom mi a hatása. Van egy tippem, hogy mit javasolsz, de akkor sikítani fogok:):):):)

Az étrendem már akkor megváltozott-illetve az ízlésem-mielőtt kiderült volna, hogy van egy jókora miómám. Megundorodtam a zsírtól, a disznóhústól,semmilyen nehéz étel a torkomon nem ment le. Úgyhogy ennyit az étrend változtatásról.....

És a méh nem a női öntudathoz kell. A méh az anyasághoz kell. Mert a nő méh nélkül is NŐ!!!!!!

Legalábbis én így gondolom.


Bocsika, hogy ezt leírtam, nagyon felhúztad az agyam először, de mire megírtam a hozzászólást, már csak vigyorgok, mert eszembe jutott egy kolleganőm, aki szintén tanácsadó, meg természetgyógyász.....és jajjjjj......viceees a nő....:):):):):):)

8345. Rezeda63 (válaszként erre: 8344. - 36a26f5226)
2011. máj. 3. 19:10

Nem kell rögtön a legrosszabbra gondolni!!!!

Üdv Rezeda

2011. máj. 3. 19:01

Hát egy valamitől félek nagyon... Apu parkinson-kóros...:((


Hát ne adja Isten!!

8343. Rezeda63 (válaszként erre: 8342. - 36a26f5226)
2011. máj. 3. 18:58

Szia Sünike!

Sajnos a betegségekre való hajlamot az őseinktől örököljük.

Rezeda

8342. 36a26f5226 (válaszként erre: 8332. - Noniacuss)
2011. máj. 3. 18:12

Az én anyámnak az én koromban volt szintén miomája, és neki addig nőtt, gyerekfej nagyságúra, amíg kipakolták...


Én eddig mindent, szó szerint mindent genetikailag átörököltem tőlük, szinte életkorra megegyezően...

8341. 36a26f5226 (válaszként erre: 8337. - Rezeda63)
2011. máj. 3. 18:11
Hát igen, még ha itt nőgyógyászok is vannak, akik időnként szikét foghatnak a kezükbe, a sebészek is úgy vannak vele, hogy imádnak vágni... Az az életük, a karrierjük...
2011. máj. 3. 18:09

Én tegnap felhívtam Pécsett a Radiológiai Klinikát, felírták az elérhetőségeim, majd értesítenek, de elmondták, egy orvos vette fel a telefont, hogy a legkorábbi időpont november vége, december eleje lesz...:((


Szuper!! Egészségügy, és a várólisták!!


Még alig múlt el tél, még nyár sem volt, úgyhogy nem igazán várom a telet, főleg nem az év végét...


Ha meg úgy alakulna, hogy addig nem bírom ki, mert nekem elég jól nől a hasamban, és nyomja a hólyagom, vagy a havi ciklusnál, akkor úgy is a méh kivétele marad csak...

Arra meg garantáltan rámegy az állásom, ha két hónapra mennék táppénzre...:((

8339. Ann64 (válaszként erre: 8332. - Noniacuss)
2011. máj. 3. 18:02

Ezen agyalok én is amiómám jó pár éve ugyan akkora.

Az előző nőgyógyászom azt mondta hagyjuk békén.

Sajnos Ő már nempraktizál.

Most hogy gondom lett vele egyből a műtét javasolták.

Én azért is tartok a műtéttől mert autóimmun beteg vagyok és félek hogy ez a műtét sok lesz az immunrendszeremnek.

Azért bejelentkezem még egy kórházba mit mondanak ott.

Van köztetek akit Pesten műtöttek??

8338. Rezeda63 (válaszként erre: 8335. - Erikpipi)
2011. máj. 3. 16:43

Szia!

Nem hiszem, hogy rosszindulatból írta. A virtuális hozzászólás néha hordozhat magában negatív töltéseket, amik nem feltétlenül az írótól származnak, hanem Mi olvasók gondolunk bele.

Üdv Rezeda

8337. Rezeda63
2011. máj. 3. 16:41

Sajnos az orvosok nagyon "szeretnek" műteni, még akkor is, ha esetleg más alternatív gyógymódokat is javasolhatnának. De abból Nekik nincs pénzük. Bocs, hogy pikírt vagyok, de ez van.

Rezeda

8336. Rezeda63 (válaszként erre: 8332. - Noniacuss)
2011. máj. 3. 16:39

Szia!

Végre valaki!!!!! Aki úgy gondolkozik mint Én!!!! Örülök, hogy nem vagyok egyedül. Mert sajnos bármennyire is megszabadulunk a méh kivételével egy problémától, eltávolítása számos egyebet hozhat. Örülök, hogy írtál, így nem érzem magam annyira gyagyásnak:)))))))))

Üdv Rezeda

8335. erikpipi (válaszként erre: 8332. - Noniacuss)
2011. máj. 3. 16:16

"mindent megtettél a műtét elkerülése érdekében? "

Remélem ez csak valami vicc, de annak is rosszindulatú.

8334. 289fab1d6b (válaszként erre: 8332. - Noniacuss)
2011. máj. 3. 13:20

Szia!

Azért maga a méh kivétele nem borítja fel a hormonháztartást, csak ha a petefészkeket is kiveszik. Nekem 1 éve volt műtétem, 1 petefészek maradt. Teljesen rendben vagyok, semmi negatív változást nem tapasztaltam. :))) Sőt!!!!!

8333. marcsi 61 (válaszként erre: 8332. - Noniacuss)
2011. máj. 3. 12:36

Sziasztok!


Amit leírtál abban tökéltessen igazad van, sajnos nekem a mütét után kb: a 6 hét után már meg is jelentek a hőhullámok és a +kg pedig oda figyelek mit eszem és mennyit, söt mozogni is szoktam, (bár abban lustább vagyok) és este 6 után nagyon ritkán eszem. Még is rám ragadt az egy év alatt közel 10kg.

De azért abban is biztos lehetsz, hogy sokszor nem kapja meg a kellő odafigyelést az ember a dokiktól, már mint azt mondja ki kell venni és ennyi. De hogy esetleg van e gyógynövény és ha igen mi is az és hogyan használd vagy idd?? vagy talán probálj meg másként valamit tenni.

Lehet fura de engem sem küldtek el hormontanácsadóhoz, hogy ha ezt meg ezt megmütöm akkor kérj tanácsot, hogy mit csinálj?? vagy mit szedjél?

Azért örülök, hogy itt vagy és ha nem gond azért biztosan akad itt olyan is akinek szüksége van a tanácsaidra. ( nekem is)


üdv Marcsi

8332. Noniacuss (válaszként erre: 8330. - Ann64)
2011. máj. 3. 12:01

A nőknek az egyik legnagyobb kincsük a méhük és nem csak a női öntudatuk miatt, hanem azért is, mert egy igen fontos hormon termelő szervük.

A méh eltávolításával örökre felborul egy nő hormonháztartása.

Hormon tanácsadóként, mindig azt kérdezem egy műtétben gondolkodó nőtől... mindent megtettél a műtét elkerülése érdekében?


Étrend változtatás, gyógynövények, természetes szerek?


A miómák igen jelentős része fél-egy év alatt természetes módon is visszahúzódásra késztethető.


A méh kivétele legyen az utolsó....

8331. jade10 (válaszként erre: 8330. - Ann64)
2011. máj. 2. 19:31

Szia!

A küret után nekem egy hét múlva megjött, és sajnos a vérzésem is maradt a régi.

A műtétem majdnem három hónapja volt.

Nekem 6 cm volt a miómám. Én is állandóan pisilni futkoztam, mert nyomta a hólyagom.

Szerintem ha nem akarsz már gyereket akkor bátran vágj bele. Jobb gondok nélkül élni.

Sok sikert!

Szia!

8330. Ann64
2011. máj. 2. 19:12

Sziasztok!

Örülök hogy Rátok találtam.

Sajnos én is a műtét előtt állok.

Áprilisban volt egy eü küretem mert 15 napig véreztem.

A doki azt mondta férfi ökölnagyságú a méhem a miómám tojás nagyságú.

Május végén kell mennem vizsgálatokra és akkor beszéljük meg a műtétet.

Szeretném kérdezni a küret után hány napra jön meg úlból a menses? Továbbra is várható ilyen elhúzózdó.

Nekem ez volt az első ilyen eseményem.

Nekem idáig húgyuti gondjaim voltak elég sűrűn.

Szeretném megkérdezni

8329. jade10
2011. máj. 2. 18:50

Sziasztok!

Negyedikén leszek 3 hónapos.

Ennek örömére nekiálltam kondi gépezni.

Másnaptól barna folyásom lett. 2 napja.

Lehet,hogy eltúloztam?

Volt valaki hasonló helyzetben?

Nekem van méhnyakam.

Ha van méhnyakam akkor van méhszájam is?

Mindenkinek jobbulást!

Sziasztok!

8328. nudzika (válaszként erre: 8311. - Eb76856df6)
2011. máj. 1. 17:39
Szió kedves Jucika! Szivből gratulálok újjászületésedhez, mert ez bizony igy igaz. A műtét után én is úgy éreztem, hogy újjászülettem .De amilyen rossza volt akkor, annyival több jót hozott magával. Nekem szeptemberben lesz 5 éve, hogy műtöttek. Ezt a napot soha nem lehet elfelejteni. Én naplóban magamnak leirtam a kórházban bent töltött napokat, p.Párszor elolvastam hogy mire emlékszem, hát néhol eldeformáltam már. Szalagom nem volt, de az étkezési jelzőt azt megtartottam. A legfontosabb hogy jól vagy és egyre jobban érzed magad.Én is igy vagyok. További jó egészséget és örömöt kivánok: Nudzika
8327. nudzika (válaszként erre: 8309. - Domcse)
2011. máj. 1. 17:28
Kedves Domcse! Szivből örülök hogy meggondoltad magad, kár lett volna ilyen könnyen megszabadulni egyik legnagyobb kincsedtől. Kivánom hogy egyre jobban érezd magad és még boldogabb legyél mint szeretnél, a fájdalmak pedig soha ne találjanak rád! nagyon várom én is és úgy olvasom a többiek is orvosi vizsgálatod eredményét. Nagyon szurkolok. Tudod, nagyon bátor vagy, amiért el merted mondani elkeseredett gondolatodat. Igy kaphattál segitő gondolatokat is, mert erre mindig szüksége van az embernek, ha kicsi ha nagy.Üdv és minden jót kivánok addig is : Nudzika
8326. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8315. - Jojócska)
2011. máj. 1. 07:26

Szia Kata :-))))


Nekem is néha látható váladék. Tisztul a seb, ahogy mondtad. A pihi után kicsit kellemetlen lesz felkelni reggel :-), de jó lesz visszamenni . Legalábbis nekem nagyon jó volt. Ott is egy kicsit kényeztetni fognak :-)))


Puszka: Kata

8325. erikpipi (válaszként erre: 8319. - Rezeda63)
2011. ápr. 30. 19:21
Igen, ahogy olvasgattam, mindenki túlélte.:)) Katéter is lesz?
8324. erikpipi (válaszként erre: 8320. - Eb76856df6)
2011. ápr. 30. 19:20
Köszönöm szépen:) HA nem fájdalmasabb egy császárnál, akkor nem lesz gond:)
8323. Domcse (válaszként erre: 8312. - Szisziági)
2011. ápr. 29. 22:47
Köszönöm szépen! Úgy legyen , ahogy mondtad!:)
8322. tzs65
2011. ápr. 29. 21:12
Ezt a kérdést nem ide szántam, bocsi!
8321. tzs65
2011. ápr. 29. 21:11
Hová érdemes (bankra gondolok) pénzt most betenni? (NE ÍRJÁTOK, HOGY SEHOVA, MERT MOST KIS PÉNZT SZERETNÉK BIZTONSÁGOSBAN TUDNI ÉS JÓ LENNE, HA KAMATOZNA. ) Segítsetek!
8320. eb76856df6 (válaszként erre: 8316. - Erikpipi)
2011. ápr. 29. 20:56

Szia!

Nekem elhiheted!:):):):)

Nem mondhatom azt, "nem kell félni, nem fog fájni..." Mert kicsit mindenképpen félünk, és nem is kicsit fog fájni.....

De....! Hogy bátorítsalak, visszakerestem Neked az egyik, 1 évvel ezelőtti hozzászólásomat.

A 2760.hsz.t szeretettel ajánlom Neked.És persze mindenkinek, aki műtét előtt áll.

Bízom benne, hogy erőt ad.


Üdv: Jucika

8319. Rezeda63 (válaszként erre: 8316. - Erikpipi)
2011. ápr. 29. 19:19

Szia !

Ne parázz!!!!! Minden rendben lesz, ugyan úgy mint másnál. Nem egy diadal menet, de ki lehet bírni. Számomra nem volt egy happy, de túl vagyok rajta és újra a régi életemet élem. Te is így leszel.

Üdvözöllek! Rezeda

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook