Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 24. 19:57

Lányok!!!

Mondjátok meg nekem, hogy miért láthatok én a bugyikámon egy vékony, teljesen szagtalan fehér csíkot? Jó mert van szemem, hahaha.

De miért van a ez a fehérség? Hogy is írjam... nem olyan állagú, mint a folyás, olyan száraz, por állagú.

Hogy van ez? Honnan jön? Miért most?

Nem bánom, ha valaki nevet rajtam, de hátha valaki választ is tudna adni. Megköszönném!

4363. Emma*
2010. jún. 24. 19:53

Sziasztok!

Én sem tudom, mit gondoljak az orvosokról. Most úgy néz ki, hogy mindegyik más világban tanulta az orvoslást, azért mond mindegyik mást. Aztán a felelősséget (a döntést) a mi kezünkbe adja, ha gond adódna a későbbiekben, akkor mi vigyük el a balhét. Komolyan mondom, nem hiszem el!:-(((

Na, megyek és tévézünk a pótfiammal.:-)))

4362. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 4360. - 289fab1d6b)
2010. jún. 24. 19:46
Szilvike, ne legyél már álszent!!!!:):):)
4361. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 4349. - Kosarozalia)
2010. jún. 24. 19:45

Szia Rózsika!

El vagyok képedve, hogy az orvosaink mennyire más tanácsokat adnak, mindegyikőnknek.

Én a kontrollon direkt rákérdeztem a strandra. Azt mondta, hogy nyugodtan menjek. éljem a régi életem. Semmi tampon, semmi ecsetelő szóba se jött.

Olyan kétségbeejtő, ezek az orvosok nem ugyanazt tanulták?????????

Meg itt van a méhnyak kérdése is, kinek hagyják, kinek nem. Jó, szerintem sincs jelentősége, a szex miatt. Csakhogy orvos se vagyok.A petefészek meghagyásáról is olvastam már többfélét. Nekem rendben voltak,orvosom hagyta is. De olyat is olvastam itt, hogy "nem cipzáros " a maga hasa, kivesszük és kész. Nekem ez hihetetlen, hogy nem egyformát tanácsolnak. A nő meg dönthet, mibe egyezik bele, mibe nem. Én a hüvelyi úton történő műtétet utasítottam el csípőből, még nyilatkozni is kellett róla. Utólag vallotta be az orvos, hogy jól döntöttem, mert úgy elkezdtem vérezni a műtőasztalon, hogy úgyis fel kellett volna vágni.

Tényleg nem tudja az ember, hogy kire is hallgasson, melyik orvos szavára.

Már azt mondom, a szívünk hangjára.....

4360. 289fab1d6b (válaszként erre: 4359. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 24. 19:02
Nahát, Jucika!!!!!:):):):)
4359. 4f65de3fb5 (válaszként erre: 4354. - A0aecda338)
2010. jún. 24. 18:59

Szia Timike!

Ha lenne egy ilyen segítőkész gyógyszerészfiúm, én biztos megmutatnám neki az oázist. Igen, legyen csak neki sikerélménye, hogy igaza volt, és az egyetemi évei alatt valódi tudással vértezte fel magát. :):):):)

4358. 289fab1d6b (válaszként erre: 4342. - 08a132e724)
2010. jún. 24. 18:18

Ági! Hogy érted azt, hogy nem gyógyul a sebed?

Én 10 hetes vagyok, szerintem az enyém gyönyörű, olyan mint a matyó hímzés. Még piros egy kicsit, de nem vészes, az majd elmúlik, idő kell neki... És különben sem látja senki, csak akinek megmutatom:)

4357. 289fab1d6b (válaszként erre: 4354. - A0aecda338)
2010. jún. 24. 18:15

Timi, örülök, hogy megoldódott a problémád, gondolom Apa is örül!:)

Igazán benézhetett volna hozzánk, ha már erre járt.

4356. ili56 (válaszként erre: 4354. - A0aecda338)
2010. jún. 24. 18:14

Timi!

Légyszives írd le ennek a kúpnak a nevét.

2010. jún. 24. 18:13

Sziasztok Lányok! Mindenkinek köszönöm a kedves jeleket, kávét, sütiket, legalább virtuálisan bűnözhetek, így nem rakódnak rám a kilók.:)

Én reggel nem tudok benézni a fórumra, mivel nekem kell 1 óra, hogy rendesen felébredjek, és elinduljak dolgozni.

4354. a0aecda338 (válaszként erre: 4333. - Rezeda63)
2010. jún. 24. 17:56

Szia Rezeda!

Most 6 napig fogom használni a kúpot,utána heti 2 alkalom is elég az oázis fenntartásához.Ezt ígérte a gyógyszerész fiú.

Egy kicsit jobban körülírva magyarázta a dolgot,de a lényeg ennyi.

Ma már dolgoztam,és sokan megjegyezték,hogy megfiatalodtam.Mondjuk én nem érzem,ma laza nap volt,de mégis elfáradtam.Nehéz hétvége vár rám,rendesen elkényelmesedtem.

4353. ili56
2010. jún. 24. 17:48
Ha itt van valamelyikőtök akinek ez volt a problémája akkor örülnék ha egy két tapasztalást meg tudnék kérdezni.
4352. ili56 (válaszként erre: 4344. - Rezeda63)
2010. jún. 24. 17:46

Sziasztok!

Rezeda nem neked volt méhsüllyedésed? Bocs nem akarom visszanézni a sok-sok beírást és, mintha ez rémlene nekem.

4351. a0aecda338 (válaszként erre: 4342. - 08a132e724)
2010. jún. 24. 17:44

Szia Ágica!

Beindult a testedzés,hétfő,szerda péntek a sportnap.Ne egy laza andalgásra gondolj.Bicajjal kitekerünk a Duna utca sarkáig,onnét gyors gyaloglás meszesig,Duna-parton néhány perc pihi és irány vissza.Nagyon kemény,de remélem hatásos lesz.Én egyszer már fogytam ezzel a módszerrel.

Az én vágásom is piros,de nem zavar.Szerintem évek kellenek,mire teljesen halvánnyá válik,úgy rémlik,hogy a császár után is sokáig tartott.

Ágica ,ne nézegesd,ne is vegyél róla tudomást,hogy ott van,ennyi szépséghiba még belefér.

4350. a0aecda338 (válaszként erre: 4343. - Jaja0904)
2010. jún. 24. 17:29

Sziasztok!

Jaja,nem lehet hogy méhszájsebed lett az indokolná a vérezgetést.Azt nem tudom,hogy milyen megfontolásból hagyta meg az orvosod,az enyém azt mondta,hogy nincs jelentősége,és esetleg további komplikációt okozhat,ha marad. Azért azt is elmondta,hogy ha ragaszkodok hozzá,és esetleg később gondom lesz,akkor az már hüvelyi úton is eltávolítható.

2010. jún. 24. 17:04

Sziasztok lányok!

Ma voltam az orvosnál a 6 hetes kontroll vizsgálaton,mindent rendben talált.Írt fel Pyassan-os hüvelykúpot,mert volt egy kis folyás,ami nekem soha azelőtt nem volt,azt mondta az össze-vissza időjárástól is lehet,de épp csak kismértékű volt.Írt még fel glicerin.borax ecsetelőt,azt mondta úgy menjek uszodába,hogy itassam át vele a tampont,megvéd a fertőzéstől.A hangulat ingadozásra harmatcsepp teát javasolt,de a gyógyszertárban nem volt,kerestem a neten de nem találtam.Fokozatosan terheljem magam,de a hurkát a hasamon le kell dolgozni,az nem múlik el másképp.Na,eddig azt hittem bedagad még,de majd idővel eltűnik.Hát neeeeem!:):):)Nesze nekünk,dolgozzunk érte,hogy a régihez hasonló legyen a hasunk.Megyek is úszni.Puszi mindenkinek.

4348. Rezeda63
2010. jún. 24. 16:11

Sok szerencsét

Eda

4347. jaja0904 (válaszként erre: 4345. - Juicy69)
2010. jún. 24. 15:13

Köszi, de előtte ilyen irányú tapasztalatom nem volt, tehát én a saját orvosomban bíztam és azt fogadtam el amit ő mondott.

Bízom a legjobbakban. Talán ha a műtét előtt feljövök az oldalra, akkor többet lehetett volna a többiektől megtudni, és talán több kérdés is felmerült volna. Tudatosan nem olvasgattam utána a dolognak, mert nem akartam magam rémisztgetni. Így utólag kár volt! Látod mennyi talán?

4346. jaja0904 (válaszként erre: 4344. - Rezeda63)
2010. jún. 24. 15:09

Természetesen nem akarom magam feleslegesen idegesíteni, de van amikor nem megy.

Végül is mindenképpen az orvosnak kell ezt elmondani aztán majd meglátjuk. Csak gondoltam esetleg valakinek volt hasonló tapasztalata.

Azért köszönöm, hogy reagáltál.

Környezetvédelmet tanulok és a jövőhéten hétfőtől- szerdáig lesz még 6 szóbeli és 3 gyakorlati vizsgám.

Most e miatt sem vagyok túl nyugodt.

4345. Juicy69 (válaszként erre: 4343. - Jaja0904)
2010. jún. 24. 14:56

Sziasztok!

Én is faggattam az orvost műtét előtt, hogy mi a helyzet a méhszájjal.

Ő egyértelműen azt mondta, hogy semmi nem indokolja a bennmaradását, legfeljebb a műtőorvos dolgát könnyíti meg, mert gyorsabb és egyszerűbb a műtéti technika, ha marad a méhszáj.

Abban a kórházban, ahol műtöttek, senkinek sem hagyják bent.

Az meg, hogy esetleg a szex miatt jobb, hogy megvan, tapasztalatból mondom, hogy hülyeség. Egy kicsit se hiányzik, ugyanúgy működik minden, mint előtte.

4344. Rezeda63 (válaszként erre: 4343. - Jaja0904)
2010. jún. 24. 14:30

Nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.

Egyébként mit tanulsz?

Üdv. Rezeda

4343. jaja0904 (válaszként erre: 4341. - Rezeda63)
2010. jún. 24. 14:24

Megmondom őszintén, fogalmam sincs és nem is érdeklődtem ez irányban. A műtét előtt annyit mondott, hogy mivel a folyamatos vérzés zavaron kívül, más rossz diagnózis nincs, ezért így oldjuk meg. így semmiben nem érzem majd a hiányát a méheltávolításnak. Petefészkek megvannak, a méhszáj megmarad, minden a régi lesz. Én bíztam benne, nem nagyon foglalkoztam egyéb megoldásokkal. Kérdések ugye akkor jönnek, ha már van mit kérdezni. Előtte úgyis csak latolgatás van, hiszen mindenkinél másképp alakulhatnak a dolgok. Aztán vagy szerencséd van vagy nincs.

A lényeg, hogy eddig ez a pár csepp vér igazán nem volt zavaró, szinte semmi. Most ez már idegesít,de nem akarok teóriákat gyártani, pedig már az is megfordult a fejemben, hogy lehet, hogy még egy műtét a méhszáj eltávolítása.? Mindegy most meg várom a vizsgaidőszakom végét, aztán úgyis orvos látogatásom lesz. :(

2010. jún. 24. 14:00

Sziasztok!

Látom, igen, igen aktívak vagytok! Most nekem is lenne egy kérdésem!

Közel négy hónapja estem túl a műtéten, azóta a sebem nem igazán akar gyógyulni, pedig még gyógynövénykrémmel is kenegetem. Ha jól olvasgattam, akkor vannak köztünk, akik már túl is vannak ezen az időszakon. Nektek hogy néz ki? sokáig kell még várnom, hogy kihalványodjon? Engem már nagyon idegesít!

Volt aki azt mondta fél év! Igaz ez?

Én már nagyon szeretném, ha nem kellene nap mint nap nézegetnem:)

További szép napot mindenkinek, talán már van rá remény!

Timi! Mi a helyzet a sétálással? Voltatok?

Ágica

4341. Rezeda63 (válaszként erre: 4340. - Jaja0904)
2010. jún. 24. 13:26

Szia!

Így már érthetőbb a vérzés számomra. Azt áruld már el, miért lehet az, hogy bizonyos esetekben meghagyják a méhszájat, bizonyos esetekben meg nem. Van ennek valami orvosi indoka, vagy orvosa válogatja hogy dönt? Neked mivel indokolta a méhszáj mehagyását?

Üdv: Rezeda

4340. jaja0904 (válaszként erre: 4339. - Rezeda63)
2010. jún. 24. 11:45
Igen a méhszáj megmaradt, és a felette lévő csonkból előfordulhat vérzés. Ez ritkább esetben, de természetesen nekem sikerült ebbe bele esnem. Eddig ezzel nem is volt semmi baj, mert tényleg csak egy két csepp és el is múlt. A mostani aggaszt egy kicsit, várok még pár napot és meglátom hová fejlődök illetve a következő menstruációs időszaknál mi fog történni. Előre rettegek, ha ezen az egész cirkusz újra képbe kerül. Olyan jó nélküle, és annyira nem hiányzik.
4339. Rezeda63 (válaszként erre: 4332. - Jaja0904)
2010. jún. 24. 11:31

Szia!

Ha kivették a méhedet honnan a vércsepp? Nem kérdezted a dokidat? Nekem sosem volt még ilyen. A ciklust a mellem feszülésében, és a hüvely síkosságában avagy szárazságából érzem, de vércsepp még sosem volt. Esetleg a méhszájat meghagyták Neked? Ha nem javul menj orvoshoz. Az se rosz ha másik orvoshoz mész, mert az oirvosok sok esetben nem szivesen ismerik el ha hibáznak és "altatják" a beteget ilyen-olyan magyarázatokkal. Reméljük nem így van, de biztos ami biztos.

Üdv: Rezeda

4338. Rezeda63 (válaszként erre: 4317. - A0aecda338)
2010. jún. 24. 11:24

Őrült vagy Timi!

Olyan jót nevettem! De minden nap használd!!!! Az oázis érdekében.

Puszi: Eda

4337. Rezeda63 (válaszként erre: 4316. - Ildikó 67)
2010. jún. 24. 11:22

Ildikó!!!!!

6.43-kor ilyen hülyeségen gondolkodni!!!! Nem vall rád! Engem is 4 hónapja műtöttek már, de nem telik el úgy nap, hogy ne nézzem meg kivel mi történt, bár a memóriám az romlik, nem mindíg tudom követni a dolgokat.

ÜdV : Rezeda

4336. Rezeda63 (válaszként erre: 4313. - Margaréta68)
2010. jún. 24. 11:18

Tényleg korán keltél az angyalát!!! Kösz a kávét, és szép napot Neked.

Üdv. Rezeda

4335. Rezeda63 (válaszként erre: 4266. - 4f65de3fb5)
2010. jún. 24. 11:09

Jucika!

Én csak most olvasom a tegnap esti rossz hangulatodat, remélem ma már jobban vagy. Egyébként Én is sokkal jobban elfáradtam a kezdetek kezdetén, de még a mai napig is mint régebben, pedig nekem nem vágták a hasamat. Valahogy úgy éreztem az elején, hogy minden erőm a műtőasztalon maradt. De később jobb lesz, de csak lassan. Egyébként ha göbök nem múlnak és fájnak Én is orvoshoz fordulnék. Jobbulást: Rezeda

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook