Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8127. popova4
2011. ápr. 1. 21:52

Sziasztok Lányok!


Egy hete írogatom, hogy mi a problémám és senki nem reagál rá!

Kérlek, ha valakinek volt hasonló problémája, mint az enyém, mondjátok, mert már nagyon idegesít a helyzet. Múlt péntek óta egyfolytában szúr-fáj-ég belül a hasam egy ponton, jobb oldalon. Mindig más és más helyzetben produkálja a fájdalmat. Van, hogy a zokni felvételénél, máskor nem, aztán autóba be és kiszállás, köhögés,lehajlás stb. Erős fájdalom, nem sokáig tart, de mintha egy égő, eleven seb lenne bennem, ami időnként hozzáér valamihez. Mint egy kis fésű amin fogak vannak.

Na, ha valakinek volt ilyen, kérem, hogy írja meg, mi lehet? Már tök kivagyok tőle. Üdv mindenkinek: ERika Ja, és 9 és fél hete műtöttek.

8126. nino63 (válaszként erre: 8119. - Szofi99)
2011. ápr. 1. 21:39
Kedves Judit,nagyon szepen koszonom,te mindig tudsz segiteni,es megnyugtatni mindenkit ha bajban van.udv.Nino
8125. kisbeka1 (válaszként erre: 8121. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 1. 21:33
RAJTAM VOLT..SZÉP FEHÉR KÓRHÁZI:-)
8124. zsike1964 (válaszként erre: 8123. - Szisziági)
2011. ápr. 1. 18:53

Szia Ági :))


Nekem is hasonló ,,élményben,, volt részem, most Téged olvasva jót nevettem az egészen :))

Most majd pihenj sokat, nehogy megerőtesd magad :))

Zsike

2011. ápr. 1. 18:42

Sziasztok Lányok!

Itthon vagyok,jelentem túléltem!

29-én fél 11-fél 12-ig hüvelyi úton epidurálás mellett végezték el a műtétemet. Mivel április 1-e van megpróbálom humorosan felfogni, remélem senkit nem sértek meg ezzel közületek sem!

Úgy fogom fel mint egy Wellnes -hetet!Először alapos méregtelenítés- ebéd után 2 nagykanál ricinusolaj.Este fazonigazítás alulról teljesen, másnap reggel fél 7-től fél 11-ig saját gondolatokba merülés az őrzőben, miközben hozzák a többi eszméletlen beteget az ágyukba a műtőből.

Egy izmos beteghordó fiú a karjaiba kap ,felrak a hordágyra hálóingedet csinosan elrendezi és betakargat a paplanoddal. Már repülsz is a folyosón a sok ember között a liftig ! A műtőben az anesztes orvos pici tűszúrásokkal ingerel hátulról majd kikeveri neked a koktélodat. Addig elhelyezik az összes testrészedet-mindegyiket máshová!De ezt már nem érzed be vagy kábulva!Pici húzás vonás , lökdösődés alulról és kész! Műtősfiú ölbe kap,az őrzőben monitorra tesznek ,katétered csinosan lóg az ágyad alatti zacskóig!


Infúzióban kapsz erős fájdalomcsillapítót, vitaminokat stb.A további napokban a fájdalom minimális- a nővérek gondoskodnak az aktív pihenésről _hogy BELE NE SÜPPEDJ TÚLSÁGOSAN AZ ÁGYBA- sétálni, zuhanyozni küldenek, bélmozgatást aktiválnak stb.

Eredmény-hétfőtől péntekig mínusz 3 kiló és mindez a negyedébe került a havi fizetésemnek!

Hát nem megéri???

Komolyra fordítva a szót megvagyok , élek és

virulok, akinek kérdése van szívesen válaszolok!

Ági

8122. Imisz (válaszként erre: 8121. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 1. 17:46

Szia Kicsirigó!

Úgy gondolom, hasi műtétnél is lehet rajtad hálóing. Természetesen a műtét után. Fájdalom...hmmm..hát az van,minden műtétnek vannak fájdalmai, de bízz benne, hogy adnak fájdalomcsillapítót már az infúzióba mikor az őrzőben vagy, így kibírható. Nekem olyan jó erős menstruációs görcseim voltak, a legrosszabbról csak emlékeim, sejtéseim vannak. Mikor teljesen magamhoz tértem már egész elviselhető volt, aztán egyre könnyebb, egyre jobb. Ne félj tőle, mindenki kibírta Te is ki fogod! Annyira azért nem vészes.

Székelési problémák annyiban vannak, hogy nem mersz nyomni,nem is tudsz igazán így azért nehezebb. Még a kórházban adnak mindenféle bélmozgatót stb. mert muszáj produkálni, addig nem is engednek haza. Na meg a beleknek helyre kell igazodni, kicsivel nagyobb helyük lesz. Otthon meg próbálj olyat enni ami kicsit lazítja.

Ennyi jutott hirtelen eszembe, szabad izgulni mert ki nem izgul? De hidd el kibírható, és ha muszáj akkor sajnos túl kell esni.

Miért műtenek? Szintén mióma?

Kérdezz ha valami nem tiszta, vagy felmerül benned kérdés.


Üdv: Szimi

2011. ápr. 1. 13:39

Sziasztok lányok!

Már egy hónapja olvasgatlak Titeket és azt hiszem, méltán mondhatom...hősök vagytok!

Én még előtte vagyok a műtétnek ( 7.-én műtenek ) és...félek. Olyan sok mindent nem tudok még. Olvastam nálatok fájdalomról, székelési problémákról....stb...

Azt sem tudom, hogy egyáltalán hasi műtétnél hálóing lehet rajtam ? :-P

Válaszokat előre is köszönöm...

Kata

8120. Mixecske (válaszként erre: 8118. - Nino63)
2011. márc. 31. 20:57

Szia nino63! Az én műtétem 2009. novemberében volt, de még 2010. decemberében is volt ilyen jellegű problémám, pedig közben voltam orvosnál. Az első alkalommal kaptam gyógyszert és egyszer leecsetelte. Két hónap után újra jelentkezett. Ezután megint elmentem a dokihoz, aki akkor már gyógyszert nem adott, hanem háromszor egymás után leecsetelte és mondta, hogy le fog száradni. Ennyi alkalom elég volt, mert nem volt túl nagy, csak egy rizsszemnyi. Én is kérdeztem, hogy ez mi és azt mondta, hogy granulómának hívják. Műtét után szokott kialakulni, mivel a szervezet próbálja pótolni az elveszített szervet és így nyilvánult meg. December óta nem volt vérezgetés, remélem már többször nem is alakul ki. Nekem még a WC-n is jelentkezett egy kicsit. Mondta a doki még azt is, hogy ne ijedjek meg, ha még vérezget, akkor legfeljebb többször kell ecsetelni. Gondolhatod, égnek állt a hajam, mivel 50 km-re lakom az orvostól. Ne izgulj, biztosan elmúlik neked is.

Üdv: Erika

8119. szofi99 (válaszként erre: 8118. - Nino63)
2011. márc. 31. 19:58

szia!

Volt ilyen itt már valakinek, neki is ecseteltelték, és ugy emlékszem elmlt...Majd talán jelentkezik ő is...biztos nem lesz nagyobb gond... puszi..Judit

8118. nino63
2011. márc. 31. 17:35
Sziasztok!segitseget kernek;4-honapos elmultam es neha a szexualis kontaktus utan verezgetem egy kicsit,Elmentem egy masik nogyogyazhoz(nem aki operalt)aki miutan megvizsgalt azt mondta vadhus keletkezett,es az verzik be.Nem tudom mitol lett.Valamivel leecsetelte,es hatha le fog szaradni.Harom het mulva ujra megyek kontrolra.Nagyon felek mi lesz ha nem szarad le.Ha valaki volt ilyen helyzetbe orulnek ha irna.Mindenkinek jo egezseget kivanok.udv.Nino
8117. BorcsaKati (válaszként erre: 8099. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 30. 21:31

Szia Szilvi szellő!

Nálam nem is esett szó a hasi műtétről, egyből a hüvelyi útat mondta, mondjuk az indoklásnál amit a prof.-nak írt felsorolt a méhemről egy csomó rosszat lesüllyedt, egyenetlen, a fekvése sem jó, és szerinte szülés után nem jól plasztikázták. Elég rosszul éreztem magam, hogy ilyen lestrapált méhem van,kérdeztem is, hogy ezért kell kivenni? De azt mondta, hogy aki 2 szer szült mindenkinek kb. ilyen. Az én orvosom elég magabiztos és jó szakinak számít úgyhogy hallgattam rá. Lehet, hogy nálad más körülmények vannak, azért vélte kockázatosnak? Az fontos lenne, hogy megbízz benne.

Borcsa

8116. BorcsaKati (válaszként erre: 8098. - Popova4)
2011. márc. 30. 21:22

Szia Erika, Popova 4.

Jó hogy írtad ezt a kekszet, azt is teszek gyorsan oda. Egyébként arra én is felkészültem, hogy a miómám kiveszik, na de ez a méh kivétel álmomban se jutott eszembe, ráadásul nekem most a mióma fellágyuláskor azt mondta a doki, amikor megkérdeztem meddig huzhatom az időt, hogy ezt már tegnap kellett volna kivenni. Na de előtte meg mindig azt mondta, ha rákérdeztem, hogy nem kell-e ezt műteni,hogy hova sietek, ha nincs tünetem, akkor ne feküdjek kés alá.

Na de most már bizti a műtét, bár még álmodok arról, hogy oda megyek és haza küldenek, mert eltűnt a mióma.

Borcsa.

8115. Imisz
2011. márc. 30. 21:01
Az én miómáim is kicsik voltak, 2-3 cm köztiek és a hüvelyi műtét mellett altattak. A hasi vagy hüvelyi műtét mellett/ellen sok minden szól, a hüvely milyenségétől, előző esetleges műtéteken át több mindent vesznek figyelembe. És úgy van ahogy Rezeda írta, a hüvelyi nagyobb precizitást igényel, ezt a(nőgyógyászati) műtősnő barátnőm is megerősítette. A petefészkeket a hüvelyi műtétkor is látják, azzal nincs gond. A műtéti beleegyező nyilatkozaton azért aláírtam, ha gond van vágnak! Szerencsére nem került rá sor!
8114. Imisz (válaszként erre: 8106. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 30. 20:55

Szia!

Hát, hogy miért nem mondják a dokik meg a tutit, azt nem tudom. Én is itt a lányoktól olvastam még a műtét előtt, hogy előfordulhat menstruáció, ezért kértem külön a dokit, meg ne hagyja már!


Én a Norcolutot több mint egy évig szedtem, nálam nem volt elvonási tünet. Műtét után egyébként is változnak a hormonok, szerintem akkor is, ha a petefészkek maradnak, egy kicsit biztosan. Nem sokat éreztem belőle, vagy ha igen, betudtam a lábadozásnak.

Mindent kérdezz meg a dokitól, biztosan jobban el tudja mondani, na meg sok esetet lát.


Ne izgulj, a lényeg, hogy minél előbb meggyógyulj!


Üdv: Szimi

8113. jojócska
2011. márc. 30. 18:58

Szia Szilvi!


Nekem hasi vágással vették ki a méhemet,a petefészkek bent maradtak.Volt egy lúdtojásnyi és több apró miómám.

De függetlenül a mióma méretétől dönti el az orvos,hogy milyen módon távolítja el.

Nekem azt mondta,hogy mivel 36 éves vagyok,még a szalagok erősen tartanak,ezért nehezebb lenne neki hüvelyen keresztül eltávolítani,mint mondjuk idősebb korban.

Kicsit én is keseregtem rajta,de annyiból meg mégis csak belenyugodtam,hogy így legalább lát mindent belül,pl.petefészkeket is.

A vágás rögtön a szeméremcsont felett van,egyenesen vág és ha meggyógyul nem lesz feltűnő hidd el.Emiatt ne aggódj!Neked egyébként mit mondott erre az orvosod?Miért dönt a hasi műtét mellett?

Műtét után egy nappal letudtam tusolni,kicsit vizes lett a kötésem,de utána szóltam a nővérnek és tett rá másikat.Aztán harmadnap már mégjobban elázott.Utána le is vették a kötést és többet nem tettek rá.Nem baj ha víz éri,csak óvatosan töröld meg,inkább csak itatgasd róla a vizet!

Műtét utáni ötödik napon hazaengedtek,itthon beleálltam a kádba(kiegyenesedni még nehezen tudtam a fájdalom miatt)és hátratartottam a fejem,úgy mostam hajat nagy nehezen.Elfáradtam mire végeztem.

Nem muszáj kefírt enned.Én is többnyire gyümölcsjoghurtot ettem.Hozattam be a családdal,mert vaníliapudingot adtak a kórházban,de nem kívántam megenni.

Inni is bármit lehet,ami nem szénsavas.Nyers gyümölcsöt,zöldséget nem lehet enni.De zöldséglevet,gyümölcslevet igen.Ami neked jólesik.


Üdv

Kata:)

8112. Rezeda63 (válaszként erre: 8099. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 30. 18:50

Szia Szilvi!

Nem lep meg, hogy ennyi miómáért képes felvágni a hasadat. Nekem férfi ökölnyi volt és hüvelyi úton történt a műtétem. Az első orvos akihez évek óta jártam, kategorikusan elutasította ezt a lehetőséget, mondván, hogy ezt nem lehet csak hasi műtéttel. Én nem nyugodtam bele, és másik orvost kerestem. Ő azt mondta, hogy az orvosok azért nem szeretik a hüvelyi műtétet mert sokkal nagyobb gyakorlatot kíván a részükről és számukra sokkal macerásabb a műtét ezen formája. Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy az nem számít hogy a beteget mennyire viseli meg az egyik vagy a másik. Nekem az első orvosom először kis műtétet, majd azt követően nagy műtétet akart csinálni. Már ez sem tetszett. Minek a kis műtét ha úgy is kiveszik a méhed? Utána is lehet szövettant csinálni a lényegen nem változtat. A második orvosom megerősítette ezt az elgondolásomat, azzal a feltétellel, hogy ha műtét közben bármi rendellenességet észlel akkor felvágja a hasam.

Summa summárum, számukra könnyebb a hasi műtét. Egyáltalán nem veszélyesebb a hüvelyi, és nem terheli a szívet és a keringést, meg az egyéb szerveket a narkózis, aminek sokkal magasabb a kockázata, mint az epidurális érzéstelenítésnek.

Üdv Rezeda

8111. Rezeda63 (válaszként erre: 8098. - Popova4)
2011. márc. 30. 18:41

Szia Popova!

Ahány ház annyi szokás:) Engem is Debrecenben műtöttek, ahogyan Borcsát fogják. Nekem az első nap amikor befeküdtem azt mondták, reggel otthon reggelizhetek utána csak folyadék, éjféltől már az sem. Nekem ott semmit nem adtak délben. Igaz Én elsőnek volna műtétre kiírva, és nem délutánra.

Üdv Rezeda

8110. tzs65
2011. márc. 30. 18:34
Bocsi, amikor már elküldtem akkor láttam, hogy én az előző üzenetet Tavaszi Szellőnek szántam.Turkkati szólította így őt a válaszában, elnézést, ha rosszul címeztem.
8109. tzs65
2011. márc. 30. 18:26

Szilvi!

Bízz az orvosodban, a hüvelyi műtét sok minden miatt lehet ellenjavalt, pl. korábbi hasi műtét miatt is. Nálam pl. sok összenövést szedett szét mire a miómás méhemhez fért. A kajára nekem utána nem volt gondom, napokon keresztül néhány kanál zavaros leves eltelített(bár így lenne hat hét után is...). Joghurtokat viszont gyakran próbáltam kortyolgatni, hogy a bélmozgással ne legyen gond.Egyébként, hogy mekkora és mennyi mióma van nálam csak a műtét után derült ki, az ultrahang két nagyot látott, utólag sok, narancsnyitól borsó méretűig burjánzót írnak le (ja, úgy már könnyű...) Szóval, aki előtte van, az bízzon az orvosban, hogy ő érzi, mi lesz a legjobb. A gyógyulás meg könnyebb, ha hisszük, hogy minden a legjobban történt!Én is már szinte gyógyult vagyok, csak ülni ne kéne...!

8108. turkkati (válaszként erre: 8105. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 30. 17:04

Szia Szilvi!

A lenmagpehelyről nem olvastam ilyet, de majd utánanézek, most örülök, hogy használ és vége a wc-n való "vajúdásnak". Olvastam az útifűmaghéjról is, legközelebb azt akartam kipróbálni, ha jó véleménnyel vagy róla, még inkább.

Az én miómám csak másfél centis, amiatt nem kellett volna vágni, de van egy nagyfokú csípőkopásom, és attól féltünk, hogy az epidurális érzéstelenítés miatt megszűnik a fájdalomérzet, és nem tudom kontrollálni, hogy mennyire tekerik ki, és úgy marad. Még a vizsgálóaztalon sem tudom rendesen széttenni. a kaparáskor is megvárták míg elalszom, csak utána tették a kengyelbe, de az 20perc volt, ez meg másfél óra.

Én dönthettem, nem bántam meg. A külső varrat felszívódó volt, a seb kb. 2 hét alatt begyógyult, már nagyon szép, belső seb meg ugyanúgy mindenkinek. Nekem megnyugtató volt, hogy látott benn mindent, ha a petefészekkel gond lett volna, azt is.

Természetesen, ha téged megnyugtat, keress másik orvost is!

Szerintem csak akkor tudunk dönteni, ha többféle lehetőséget ismerünk.

Szia: Kati

8107. kisbeka1 (válaszként erre: 8100. - Tavaszi szellő)
2011. márc. 30. 16:41

Szia,a kérdésed első felére nem tudok válaszolni,mert nálam nem mióma miatt kellett a műtétet elvégezni.

Kedden műtöttek,és vasárnap simán gond nélkül hajat mostam

Üdv:Heni

8106. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8044. - Imisz)
2011. márc. 30. 16:37

Szia Szimi!

Mért nem mondják az orvosok,hogy ha marad csonk,lehet vérzés? Mindegy nekik? A betegnek nem!

Vaskomplexet szedek,szerintem az jó,mert olyan anyagokat is tartalmaz,amik segítik a vas beépülését.

Azon is aggódom,hogy majd két hónapja szedem a Norcolutot (hormon),hogy ne vérezzek.Műtét után,ha abbahagyom,leesik a hormonszintem,hogy fogom bírni? Van olyan , hogy későn veszem be az adagot és addigra már nagyon fáj a fejem.Lehet,hogy elvonási tüneteim lesznek?

Majd megkérdezem az orvost.

Üdv: Szilvi

8105. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8050. - Turkkati)
2011. márc. 30. 16:28

Szia Kati!

Én is nagy átvágásnak érezném,ha továbbra is lennének vérzési problémáim!A műtét célja,ennek kizárása,az életminőségem javítása.

A lenmag egy "ösztrogénbomba",ha az ösztrogéntúlsúly más problémát is okoz,akkor nem ajánlott fogyasztani.Nálam bevált az útifű maghéj,gyümölcslében.

Üdv: Szilvi

8104. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8057. - Jojócska)
2011. márc. 30. 16:21
Bocsi,látom,van sebed! Mekkora volt a miómád?
8103. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8055. - Jojócska)
2011. márc. 30. 16:20

Szia Kata!

Ugye Neked nem vágták a hasad,hogy tudtál zuhanyozni?

Mekkora volt a miómád?

Én most el vagyok keseredve,hogy egy 3.5cm-ért lesz egy 15cm-es hasi vágásom!A hozzátartozó kínlódásokkal!

Üdv: Szilvi

8102. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8060. - Popova4)
2011. márc. 30. 16:15

Szia Erika!

Ha a menstruáció a méhnyálkahártya leválása,akkor méh nélkül hogy lehet menstruálni?

Nem értek hozzá,de nem tudom elképzelni.

Üdv: Szilvi

8101. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8098. - Popova4)
2011. márc. 30. 16:06

Kedves Erika!

Én nem szeretem a húslevest.Szerinted ihatok helyette gyümölcs- vagy zöldséglét?

Gondoltam, viszek magammal.

A kefirt és a tejfölt sem szeretem magában.Ahelyett ehetek gyümölcsjoghurtot?

Valaki írta,hogy másnap reggel kefirt adtak.

Üdv: Szilvi

2011. márc. 30. 16:02

Sziasztok Lányok!

Elárulnátok nekem,hogy mekkora miómával végezték a hasi,illetve hüvelyi műtétet Nálatok?

Nekem a 3.5 cm-es miómával felvágnák a hasamat.

Orvosa válogatja,vagy mitől függ a műtét módja? Tudtok erről valamit?

Még arra lennék kíváncsi,hogy a hajmosás műtét után hányadik napon és hogyan ment?

További szép napot!

8099. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8094. - BorcsaKati)
2011. márc. 30. 15:59

Szia Borcsa!


Drukkolok Neked,és kicsit irigykedek is,mert hamarabb túlesel rajta,és hüvelyi úton!

Az lepett meg a hozzászólásodban,hogy Neked 8cm-es a miómád és hüvelyi úton veszik ki.Nekem csak 3.5cm-es és felvágja a hasamat az orvos!Azt mondta,túl kockázatos a hüvelyi műtét!

Most nagyon elbizonytalanodtam,talán más orvost kellene keresnem?

Minden szépet és jót kívánok Neked és mielőbbi gyógyulást!

Üdvözlettel: Szilvi

8098. popova4 (válaszként erre: 8094. - BorcsaKati)
2011. márc. 30. 14:05

Szia Borcsa!

Ha befekszel a kórházba, onnantól az ellátást ők biztosítják. Én kb. délre értem oda, a műtét előtti napon, fél liter üres húslevest ehettem, amit ott adtak, éjféltől már inni sem lehetett, a műtét napján semmi, azt követő nap víz és háztartási keksz. Utána napon már könnyű menüt kaptunk, de olyat egész végig nem ehettünk, amihez kés és villa kellett volna. Azt csak otthon a műtét utáni 4. napon. Amúgy sem lesz étvágyad szerintem és éhes sem leszel az infúzió miatt. Sajnálom, hogy lelkileg nem tudtál rákészülni, sajnos én 18 évig minden alkalommal úgy mentem a nőgyógyászhoz, hogy esetleg már műteni kell. Eddig bírtam, nekem sem okozott a miómám gondot, csak az utolsó két hónapban, amikor elhúzódott a vérzésem. Azt mondta a doki, hogy ez már csak egyre rosszabb lesz, várhatok még hónapokat, de egyedüli megoldás a műtét. Nem bántam meg. Neked is gyors felépülést kívánok, és gondolj arra, hogy első az egészség. Üdv: Erika

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook