Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8158. turkkati (válaszként erre: 8155. - Szisziági)
2011. ápr. 6. 09:05

Szia Ági!

Írtál a hőhullámról, neked mióta van, volt a műtét előtt is?

Még nem tapasztaltam, nem mintha várnám, de édesanyám is 47 évesen esett át 1 ilyen műtéten, neki kb. fél évig voltak hőhullámai.Nekem meg- maradtak a petefészkeim, gondolom valamennyire működnek is.

Szia,:) Kati

8157. turkkati (válaszként erre: 8147. - BorcsaKati)
2011. ápr. 6. 08:53

Szia Borcsa!

Örülök, hogy itthon vagy, és már jól is érzed magad.

Mindent ettem, de nem volt valami jó ötlet, most rostosabban eszem, és minden nap 2 kanál lenmagpelyhet kefírbe keverve, azóta jó ez emésztésem.

Véralvadásgátlót csak a kórházban kaptam, szerencsére itthon már nem kellett. Sajnállak érte, sikerült megbirkózni a tegnapival?

Én holnap leszek 6 hetes, jól vagyok, egyre erősebb.Pihenj most sokat, de visszajön az erő. Vérszegény vagyok én is, már 2 éve vasat szedek, most még 10 vénás injekciót is. Na ez is pocsék, tegnap még mellé is ment, olyan volt a könyökhajlatom mintha 1 fél alma lenne a bőr alatt. Mára lelohadt, be sem kékült, kicsit érzékeny még, pénteken megyek a következőért.

Légy türelmes, az elején az a legnehezebb!

Üdv: Kati

8156. szisziági (válaszként erre: 8152. - Rezeda63)
2011. ápr. 6. 08:42

Szia Rezeda!

Egy év azért nagyon nagy idő,nagyon összecsúcsosodhatott akkor benned minden negatív érzés. Szerencsére hogy vége, és újra jól vagy.

Olvastam Borcsának írt válaszodban, hogy a szenna görcsöket produkál, a kórházban mégis 4db Tisasen tablettát adtak a második nap délben, meg valami bélmozgatót 2db szürke nagy tabletta volt.

Gondolhatod hogy szegény hasi műtött betegek majd elpusztultak mire ennek vége lett estére.

Engem is megviselt, nagyon feszítő érzés volt odabenn, utána gyorsan leapadt a hasam ismét.

Köszönöm hogy mindig válaszolsz nekem!

Szép napot Neked ! Szia : Ági

8155. szisziági (válaszként erre: 8147. - BorcsaKati)
2011. ápr. 6. 08:26

Szia Borcsa!

Mi még nem "ismerjük "egymást, téged aznap műtöttek mikor engem hazaengedtek a kórházból , április 1.-én.Így először is üdvözöllek,és Örülök hogy Te is kisebb nagyobb problémákkal , de szerencsésen túlestél rajta.

Az orvosodtól ez nem kis teljesítmény ekkora miómát kivenni hüvelyen keresztül, jó kezekbe kerültél!

Nekem három hónap alatt nőtt a legnagyobb göb lúdtojásnyira és kezdett elfolyósodni, ezért nagyon hamar műtétre kerültem, szerencsére.

A műtét után mondta az orvos hogy olyan volt a méhem mint egy rántotta, nem lehetett megfogni, darabokban szakadt szét.Hát az hogy neked meg is MUTATTA -Ez nagyon durva- szerintem. Ne gondolj erre a látványra sokat, képzeld el hogy belül minden rózsaszínű és szép- mostmár!

Nekem tizennégy szurit rendeltek, ebből négy a kórházban lement, a többit a férjem adja be a karomba,- tiszta sárga ,zöld mindkettő, de nagyon dicsérem érte!!!

A műtét után én alig bírtam enni a fejfájástól , émelygéstől,állítólag az epidurál mellékhatása.

Húsleves levét üresen , főtt krumplit, rizst pici petrezselyemmel, sok -sok joghurtot amiben azok a bifi -mittudom én mik vannak. Hogy felépüljön a bélflórád a sok hashajtás után. Katinak a lenmagpehely segített , én is kipróbáltam , finom és kíméletes joghutban vagy kefírben.Nekem még éhgyomorra reggel egy kiskanál olívaolaj is segített a lenmag előtt.

A hőhullámokra van több krém ,az egyiket Norvégiából hozzák, gyógynövény alapú ,a neten rá lehet keresni progreszteron-pótlás vagy hasonló címszó alatt.Elég húzós 10.e között van az ára de kb 3 hónapra elég. Erről csak jókat írnak mivel természetes , nem mesterséges progreszteron. Neked megmaradtak a petefészkeid?

Nem fárasztalak tovább, gyógyulgass , pihengess és olvasgass a neten ezzel kapcsolatban!

Szia :Ági

Én is elkezdtem még a műtét előtt

8154. Rezeda63 (válaszként erre: 8148. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 5. 19:50

Szia Kata!

Sok szerencsét és kitartást holnaptól.

Üdv: Rezeda

8153. Rezeda63 (válaszként erre: 8147. - BorcsaKati)
2011. ápr. 5. 19:46

Szia Borcsa!

Örülök, hogy otthon vagy és viszonylag kibírható állapotban. Én ugyan így voltam mint Te, hogy hirtelen nőtt a miómám és nekem is férfi ökölnyi volt. Nekem sem okozott akkor semmi panaszt.

Sajnálom, hogy az epidurális ennyire megviselt. De valószínű, hogy azért viselt meg ennyire mert nem jó helyre szúrta. Nekem semmi bajom nem volt, kivéve azt a zsibbadás érzést a lábamban, amiről Te is írtál. Látod ebből is látszik, hogy ahányan vagyunk annyi féle képen éljük meg ezt az egészet. Ezért is jó ez a fórum, mert rájön az ember, hogy normális amit érez, tapasztal, gondol. Nekem az orvos azt mondta, hogy darabokban szedte ki a méhemet, nem egyben.

Az biztos, hogy az intenzíven eltöltött éjszakát Én sem kívánnám újra átélni. Én is úgy voltam mint Te, hogy hajnali kettőtől a másodperc mutató járását figyelve vártam, hogy reggel legyen már végre, mert úgy éreztem a derekam kettétörik a vízszintes fekvéstől. Kínomban a köntösömet tettem a fejem alá, csak hogy egy kicsit megemeljem. És valóban úgy volt ahogyan írod, hogy reggel meglepően könnyen felkeltem, sőt jól esett ücsörögni az ágy szélén, mert a fekvéstől már herótom lett:)))

Kívánom, hogy napról napra sokat javulj. Majd meglátod, hogy így lesz. A műtét ezen formájánál a felépülés sokkal könnyebb.

A véralvadásgátlóból Nekem is sokat írtak fel. Úgy emlékszem egy havi adagot, de három hét után a háziorvosom engedélyével abbahagytam, mert amikor be kellett adni már rosszul voltam. Én magamnak szúrtam. Fájni nem nagyon fáj mert hajszál vékony tű van rajta. Ha otthon próbálkozol arra ügyelj, hogy bőr alá kb. 30 fokos szögben szúrd, mert ezt nem izomba kell adni. Akkor fáj, ha izomba szúrják. Ennek ellenére Nekem a kórházban olyan derékszögben szúrták mint a pinty. Mondani is akartam a nővérkének, hogy Én nem így tanultam a beadását. Valamikor ugyanis középiskolás koromban nővér tanonc:) voltam. Aztán rájöttem, hogy ez nem Nekem való, de sokat profitálok a tanulmányaimból a hétköznapi életben. Egyébként van akinek nem is írtak véralvadásgátlót, de kell, mert nagy a trombózis veszélye anélkül.

Kitartást és javulgass. Azért írjál is néha.

Még annyi, hogy csak enyhe székletlazítókkal próbálkozz ha szükséges, és ügyelj, hogy minden nap produkálj valamit. Muszály!!!! Én vesztemre szenna teával próbálkoztam. Úgy gondoltam gyógytea. Olyan bélgörcsöt csinált azt hittem nem kelek fel többet. A gyógyszerész rokonunk mondta is, hogy nem lett volna szabad, már kismamáknak sem javasolják, mert vetélést vagy koraszülést is okozhat.

Minden jót és pihenj sokat!

Üdv: Rezeda

8152. Rezeda63 (válaszként erre: 8146. - Szisziági)
2011. ápr. 5. 17:41

Szia Ági!

Nekem akkor úgymond minden összejött. A stressz, a feldolgozatlan műtéti kényszer, a kórházban összeszedett vírus, a hormonális instabilitás és ezek együtt egy pánik jellegű tünetcsoportot eredményeztek. Féltem mindentől, féltem az utcára menni, attól, hogy meghalok, nem tudtam aludni napokig semmit, enni semmit. Ahogy így visszagondolok félelmetes érzés volt. Ezért mentem pszichiáterhez. Ő konzultált a nőgyógyászommal, és közösen döntöttek a gyógyszeremről. Szinte néhány nap alatt jobban lettem, attól függetlenül a gyógyszert szednem kell egy évig. Most kezdett el leállítani róla.

Azóta jól vagyok szerencsére4

Üdv Eda

8151. BorcsaKati (válaszként erre: 8148. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 5. 16:53

Szia Kata!

Kitartást és tényleg ne félj, az az egy nap és éjszaka kicsit szörnyű, de kibírható, aztán remélem neked is megkönnyebbülés lesz az ébredés és minden rendben lesz.

Szia:Borcsa

8150. Imisz (válaszként erre: 8148. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 5. 14:37

Szia!

Szorítunk érted holnap és azután!


Szimi

8149. Imisz (válaszként erre: 8147. - BorcsaKati)
2011. ápr. 5. 14:32

Szia!

Üdv újra otthon! Ugye milyen jó túlleni rajta? Egy megkönnyebbülés. Azért a java még vissza van, mármint nem fájdalomban, hanem a semmittevésben. Sok sok pihenés, kevés séta és semmi emelés! Tudod, ezt muszáj betartani. Aztán ahogy telnek a hetek úgy leszel egyre erősebb!

Én mindent ettem már itthon csak arra ügyeltem, sok olyat is egyek amitől lazább a széklet.


Különben irigyellek, hogy megmutatták a miómádat! Mit nem adtam volna ha nem kell aludnom! Mert én már csak ilyen hülye vagyok.


Vigyázz magadra és most csak az erősödásre koncentrálj.


Üdv: Szimi

8148. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8147. - BorcsaKati)
2011. ápr. 5. 10:45

Szia!

Örülök, hogy már otthon vagy és túl vagy rajta. Kicsit "irigyellek" :-) még érte, én holnap fekszem be. Pihenj sokat és gyógyulgass!

Kata

2011. ápr. 5. 10:36

Sziasztok!

Én is megjöttem, és túléltem. Tegnap engedtek haza.Szerencsére minden a terv szerint alakult, bár az orvos szerint a 8 cm-es miómám (1 hónap telt el) ffi ökölnyi lett, és elég nehezen tudta "kirángatni" belőlem(ezt így mondta).Nem akarja elhinni, hogy egy ekkora göb, nem okozott nekem gondott. Szóval így kicsit én sem bánom már a műtétet, mert ha ilyen iramban nőtt akkor előbb utóbb biztos lett volna bajom. Na de túl vagyok és tényleg jól vok a körülményekhez képest. Egyedül a hőhullámok zavarnak, állítólag erre van v.milyen tea ami enyhiti. A műtét egyébként nem fájt, hisz nem is éreztem semmit, na de ami előtte és utána volt...

Szóval a hashajtóról csak annyit, hogy ütős volt és rettenetes. Engem ez a gerinc érzéstelenítés viselt meg a legjobban, alig bírtam tartani magam, majd leszédültem az ágyról, aztán amikor végre vége lett közölte, hogy eret szúrt és előlről kell kezdeni. Lefőttem, lesápadtam, tényleg úgy kellett támasztani, hogy "túléljem". A zsibbadás se volt túl kellemes, de kibírható. A műtétet nem szerettem volna látni, de ebben a kómás állapotban azért mégis emlékszem néhány pillanatra, pld az orvos megkérdezte, hogy akarom-e látni a miómát, megmutatta! Na nekem ezek életem legszörnyűbb percei voltak, na meg az intenzíven töltött köv. éjszaka, amíg az érzéstelenítő kiment belőlem. Mozdulni nem tudtam, azt se tudtam mi fáj, közben jobbról-balról is bekötve cső, katéter, egy kis hányás, szóval szörnyű volt. A másodpercmutatóval együtt számoltam és mondogattam, hogy óráról órára jobban leszek, csak írtó lassan teltek azok az órák. Ehhez képest meglepődtem, amikor másnap reggel magamtól letudtam kászálódni az ágyról és még a mosdás is ment, majd a szobámba visszakerülve egész jól éreztem magam, délután már séta,a teraszon pici napozás. Szóval így utólag kibírható volt.Kicsit azért gyenge vok, sok vért veszítettem, utólag is kellett vérvételt csinálni, mert majdnem kellett pótolni, de megusztam. Amitől rosszul vok még, hogy 20 db véralvadásgátlót kaptam, Nektek is ilyen sok kell (kellett)? Utálom ezt a szúrkálást, tegnap egy asszisztens ismerősöm beadta, de ma meg kellene bírkóznunk vele. Még esetleg ha van kedvetek írni, Ti mit ettetek így műtét után, mindent szabad, csak rostosabban?

Mégegyszer mindenkinek mindent köszönök.Borcsa

8146. szisziági (válaszként erre: 8143. - Rezeda63)
2011. ápr. 5. 08:21

Szia Eda!

Írtad a hormonok felborulását az esetedben , amik pszichés tüneteket okoztak. Erre kértél hormonszint vizsgálatot? Vagy csak a jellemző tünetekre vezették vissza? Az orvosom elmondta nekem, gondolom másoknak is , hogy normális dolog ha egyik nap nagyon jól vagyunk , másik nap meg fájdogál és nagyon pocsék a közérzetünk. Ezért én még nagyon friss műtöttként,- ma vagyok egy hetes- nem is gondolok másra mint hogy nőből vagyok és két hormon dúl bennem állandóan.

A férjem szerint ha már "hisztizni" is tudok akkor minden rendben nálam. Pedig nekem papírom is van róla -hysterectomia -amit elvégeztek rajtam , jogom van egy kis hisztihez!!!

Viccet félretéve teljesen megértem hogy egy év után is benned van még az élmény, ez a műtét nagyon mélyen érint minket az egész női létünkben!

Üdvözöllek: Ági

8145. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8141. - Turkkati)
2011. ápr. 4. 20:06

Szia Kati!

Valóban. Visszaolvastam ezt a fórumot, és először is megdöbbentem, hogy milyen sokan vagyunk. Rengeteg infót kaptam. Köszönöm, hogy írtál.

Kata :-)

8144. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8140. - Szisziági)
2011. ápr. 4. 20:03

Szia Ági!

Köszönöm szépen, hogy írtál. Tényleg nagyon jó ez az oldal. Nagyon sok erőt merítek, és infot kapok tőletek.

Kata

8143. Rezeda63 (válaszként erre: 8137. - Szisziági)
2011. ápr. 4. 17:49

Szia Ági!

Akkor a fejfájásos problémádat valószínűleg a kávé hiánya okozza, és az alacsony vérnyomás.

Az jó ha már legalább egy keveset tudsz enni.

A hormonok azok sok furcsaságra képesek, de azért jó hogy optimistán gondolkozol. Hátha nem lesz szükség semmi másra csak nyugalomra.

Tudod Én szivesen jövök vissza ide, részben azért hogy másoknak segítsek ha igénylik, másrészt viszont kicsit öncélú is a dolog, mert számomra az, hogy idejövök a "ventilláció" egyik formája. Elfelejteni sosem fogom, de már túlléptem rajta.

Jobbulást! Eda

8142. turkkati
2011. ápr. 4. 10:03

Jojócska!

Mi újság Veled, jól vagy?

Puszi:Kati

8141. turkkati
2011. ápr. 4. 10:01

Szia Kicsirigó!

Olvasgasd az oldalt, sok kérdésedre megtalálhatod a választ.

Én több segítséget kaptam itt, mint az orvosomtól, pedig nem panaszkodhatok rá. Abban a helyzetben eszembe sem jut az a kérdés, ideje sincs annyi, azt gondolom "butaság", amit kérdezek.

Ezen az oldalon mindig akad valaki, aki átélte ugyanazt, tanács is van.

Fel a fejjel, minden jót!

Üdv: Kati

8140. szisziági (válaszként erre: 8138. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 4. 08:50

Kicsirigó Szia!


Engedd meg hogy ismeretlenül is kifejezzem együttérzésemet, sajnálom hogy ismét többen vagyunk.

Hidd el szerencsés vagy te is ,abból a szempontból hogy a műtét előtt idetaláltál!Nekem is sokat jelentett és azóta is!

Nagyon szorítok ,hogy minél kevesebb szorongással és fájdalommal megúszd ,és utána hamar felépülj!

Bátorság és kitartás addig is!

Szia : Ági

8139. Imisz (válaszként erre: 8138. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 3. 18:10

Szia!


Húú, polipok, ne is mondd. Nekem a műtét előtti években 3x szedtek le polipot a méhszájról. Szóval szerintem a polip a mióma kezdete.

Engem hüvelyi úton műtöttek, csütörtöki nap feküdtem be, pénteken volt a műtét és hétfőn délben engedtek haza. A szobatársam hasi műtöttként 1 hetet volt bent, hétfői befekvés, keddi műtét és velem együtt hétfőn haza. szóval a hasi vágásnál az 5-7 nap között változik kórházanként.


Majd gyere és mesélj ha hazaengedtek, addig meg szorítunk neked!

2011. ápr. 3. 17:29

Szia Imisz.

Köszönöm, és kisbeka 1-nek is köszönöm a válaszát.

Nem mioma. Polipok, meg egy nem megfelelő szövettan a méhszájból:-(

Felajánlották a lehetőséget a méheltávolításra, én meg bólintottam...

Már csak pár nap...

Hány napra engedtek haza téged? Van ahol 3 nap után mehetnek. Itt 5-öt mondtak.

2011. ápr. 3. 08:48

Szia Rezeda!

Szerencsére vagy a sok -sok folyadék hatására??? a tüneteim enyhülni látszanak. Én is a jól bevált gyógyteáimhoz fordultam, a kertben nyáron termesztettem borsmentát és citromfüvet , ennek a teáját ittam üresen vagy 3 litert. Az ételundor is csökkent, már a felét vagy negyedét meg tudom enni annak amit a családom belém akar erőltetni. Nem vagyok sovány, inkább nagydarab, erős csontú , nem félek a fogyástól de nem ilyen áron szeretnék! 170 cm-hez 65 kg vagyok.

A háziorvosommal nem találkoztam ,nem is ismerem jóformán, pénteken délben jöttem ki a kórházból, majd hétfőn reggel viszi a családom a táppénzhez szükséges dolgaimat.Amúgy is 10 év alatt 2x találkoztam vele a jogosítványom kapcsán .

A fejfájás sajnos ezelőtt is gyötört főleg a vérzés alatt,én inkább vérnyomás problémákra vezetem vissza, nagyon alacsony ugyanis, a kórházban volt hogy 90/60 alá is esett. Az orvosom nagyon megrémült , hogy belső vérzésem van , mert hullasápadt lettem és öklendezni kezdtem.Gyorsan megnézett alulról, kérdezte hogy epés vagyok -e ,a nemleges válasz utáni infúzióra jobban lettem.

A kávé megvonási tünetekben is gondolkodom- lehet hogy hülyeség- de két éve szinte vastablettán meg napi két kávén vagy koffeintablettán éltem, ha dolgoznom kellett, mert enélkül nem tudtam koncentrálni. A kórházban ugye nulla kávé több napig , utána meg amikor ihattam volna nem tudtam meginni a szagundortól. Csak a sima színtelen ,szagtalan semleges dolgokat tudtam azt meg amúgy is sokat kellett Sz,mentes ásványvízet,sima teát stb.

Szerintem is igaz hogy két beteg sem egyforma, még akkor sem ha a betegségük megegyezik, ezért mindenkinek ki kell tapasztalnia a helyes gyógyulási irányt. Én ebben több segítséget kaptam ezen az oldalon tőletek mint az orvosaimtól , pedig nem panaszkodhatom profi sebészi munkát végeztek rajtam. Műtét sikerült , beteg jól van külsőleg , a többi már nem az ő dolguk. Csak ha vérzik,lóg,leszakadt valamije stb.

Optimista vagyok, úgy gondolkozom, hogy van rá pár hetem hogy ezen átbillenjek, ha nem megy ,akkor nem fogok restellni pszichológushoz

fordulni.

Nagyon rendes tőled, hogy egy év után is nyomon követed szegény riadt új sorstársaid napjait, pedig te már el is felejthetnéd ezt az egészet!

Ez legalább jó példa számunkra, meg reményt ad nekünk-Köszönet érte!!!

Szia: Ági

8136. Neskee
2011. ápr. 2. 20:36

Szia hhagi!


A klinikán nagyon rendesek a nővérek, mindegyik, kedvesek és segítőkészek. Én hálóinget vittem, azt szoktam meg, volt akinek pizsamája volt. Kedden feküldtem be és szerdán volt a műtét. Vasárnap már jöhettem is haza, egy nappal később mint a más műtött mert én messziről utaztam. Onnan már 3. nap hazaengedik az embert. Engem keresztben vágtak. Másnap reggel lehetett az őrzőből a saját kórterembe menni. Aznap aztán azt mondták, hogy lehet sokat járkálni ami nem megerőltető és sok folyadék. Ha van még valami kérdésed, szívesen válaszok. Októberben műtöttek és jól vagyok.

8135. Rezeda63 (válaszként erre: 8132. - Szisziági)
2011. ápr. 2. 19:52

Szia Ági!

Hát az a boríték csere jó lehetett:)))))) De komolyra fordítva a szót! Régen is volt ilyen migrénhez hasonló fejfájásod, vagy ez csak a műtétet követően van? Én nem tapasztaltam ilyet, de a pszichés teher mindenkinél másképp jelentkezhet. Nekem hosszú időbe került míg fel tudtam dolgozni ezt az egészet. Most már elmúlt egy éve hogy műtöttek, mostanra már a réginek érzem magam, minden tekintetben. Fizikailag Te is gyorsan fogsz javulni, feltéve ha eszel. Mondom Én, aki naponta fogytam egy kilót. Nem tudom a háziorvosod volt e megnézni a műtét után? Hozzám eljött, de ha lesz alkalmad vele beszélni azért erre az ételundorra kérdezz rá. Lehet ez is pszichés eredetű. Valami enyhe nyugtatót nem próbáltál? A citromfű és a levendula virág keverékéből főzött tea jó hatású. Vagy Nekem segít a magne B6 is. Vagy egy kis valeriana, és hátha segítene átbillenni a holtponton. Ártani meg nem árt. Ráadásul a B vitaminok a hányingert is csökkentik.

Jobbulást és írj!!!!! Nekem az is sokat segített.

Puszi Eda

2011. ápr. 2. 13:15

Szia Kati!

Köszönöm a válaszodat, rád is gondoltam többször!

Sokat szenvedhettél !! Én még ezt a problémát a műtét óta nem tapasztaltam, a kórházban ugye adták a bélmozgatót és a 4db Tisasent másnap délben , estére meglett a hatása. Azóta itthon volt tegnap este, de tartok ettől a dologtól mert előtte alapjáraton is voltak gondjaim a nagydolgozással.

Én jobb híján áfonyalekvárral, joghurttal, és reggel éhgyomorra egy kanál olívaolajjal próbálkoztam eddig. Örülök neki hogy a te gondod megoldódott a lenmagpehellyel,lehet én is kipróbálom!

Szép napot Neked: Ági

8133. turkkati (válaszként erre: 8123. - Szisziági)
2011. ápr. 2. 09:13

Szia Ági!

Örülök, hogy túl vagy a műtéten, és "jól" is érzed magad. Pihenj sokat, de úgyis fogod érezni mennyit bírsz.Nekem a széklettel volt gondom, 1 bő hete lenmagpelyhet eszem kefírbe keverve, azóta rendben van ez is.

Gyors gyógyulást!

Üdv: Kati

8132. szisziági (válaszként erre: 8130. - Rezeda63)
2011. ápr. 2. 07:49

Kedves Rezeda!

Azt hiszem te tudod legjobban átérezni a helyzetemet,ha jól emlékszem te is beszámoltál arról, hogy a fizikai felépülésnél a lelki nehezebb volt.A humor nálam is egy védekezési módszer, védem magam attól hogy ne süllyedjek bele a kétségeimbe, mert vannak jócskán. Teljesen ingadozó a lelki állapotom. Alulról nem fáj semmim, pedig az utolsó pillanatban kapták el nálam a bajt egy 9cm-es lúdtojásnyi elfolyosódó képlet volt a legnagyobb, a többit nem részletezték. A szövettan után leszek efelől igazán nyugodt csak. Az én igazi problémám a fejfájás, fekve semmi bajom, erősnek érzem magam, jó gondolataim vannak az életről,de ha felkelek migrénes görcs szerű a fájdalom, fény és szag hang érzékenységgel, emiatt az ételre nézni sem tudok, pedig állandóan korog a hasam.Leülök enni és öklendezek.Reménykedem hogy ez az epidurál mellékhatása. Eda te tapasztaltál ilyet?

Egyébként én is sokat fekszem, és kímélem magam, bár néha haragszom a testemre hogy így cserbenhagyott,mikor én eddig milyen erős voltam mindig. A kórházban én voltam a kedvenc, mindenkit megnevettettem a kelekótyaságommal, meg azzal hogy egy egész ovi szurkolt értem,az asszisztens anyukáktól a beteghordó apukáig az ovisaim szülei voltak!

Jellemző rám, hogy még az orvosoknak szánt borítékokat is összecseréltem, az altatóorvosét az operáló orvossal, de aztán kedvesen mosolyogva visszamentem és ő mosolyogva visszacserélte, képzelheted!!!!!! Még jó hogy tegnap április elseje volt, pedig nem tréfából csináltam, hanem a fejfájástól teljesen leblokkolt az agyam.

Legalább emlékezni fognak rám,az biztos!!!!

Köszönöm a biztatásodat, sokat merítettem eddig is belőle!

Szióka :Ági

8131. Rezeda63 (válaszként erre: 8127. - Popova4)
2011. ápr. 2. 07:17

Szia Erika!

Szerintem nem szokványos a problémád, így Én azt javasolnám minél előbb menj vissza az orvosodhoz.

Biztos ami biztos, Ő tudja és látja mi a helyzet odabenn.

Üdv Rezeda

8130. Rezeda63 (válaszként erre: 8123. - Szisziági)
2011. ápr. 2. 07:15

Szia Ági!

Ha így tudod leírni a történéseket, akkor úgy gondolom számodra is "túlélhető" volt a dolog. Örülök hogy jól vagy, de azért ne bízd el magad és sokat pihenni. Ez komoly!!!!!!! És nem csak közhely!

Üdv Rezeda

8129. nino63 (válaszként erre: 8127. - Popova4)
2011. ápr. 1. 22:05
Kedves Popova!nekem is sokaig volt ilyen erzeseim itt ott,;emlekszem mintha kicsi kis tukkel szurkaltak volna,meg volt,hogy odakaptam a kezemmel mert mintha eget volna.De nem annyira fajt,es nem is eget mint ahogy te irod.Utana zsibbadast ereztem sokaig a mutet felett,meg igy tobb mint negy honaposan is erzek egy kis zsibadast neha.Sot este fele meg sokszor kikerekedik a hasam mintha terhes lenek.Biztos jo lenne ha megtudnad beszelni az orvosodal nehogy komolyabb legyen.udv Nino

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook