Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8310. Domcse
2011. ápr. 28. 18:16
Még mielőtt itt a fórumon lebeszéltetek erről a "csodás" tervemről, gondolkoztam rajta, hogy a dokinak is megmondom, hogy méhkivetetést szeretnék, de jó, hogy lebeszéltetek róla, mert szerintem egyből át is küldött volna a pszichiátriára:):)
8309. Domcse (válaszként erre: 8307. - Nudzika)
2011. ápr. 28. 18:14
Szia!Nagyon kedves Tőled, hogy írtál. Igen, ez egy hülye ötlet volt, csak már végső elkeseredésemben nem tudtam mit kitalálni. De jövő héten megyek végre dokihoz, és remélem, hogy fog tudni hatásos gyógyszert adni. Meg olvasva itt a hozzászólásokat, látom, nem egy leányálom ez a beavatkozás, látom, hogy utána munkába sem mehetnek, fekvőbetegek lesznek egy ideig, szóval tényleg inkább akkor egy gyógyszer. És végre elmegyek jövő héten dokihoz, eddig igaz, hogy paráztam tőle, de egyre többet olvastam róla, milyen egy vizsgálat, és mostmár meg vagyok nyugodva, állítólag 3-4 perc az egész:) Majd megírom, mint mondott a doki. Köszönöm Neked és mindenkinek:)
8308. jade10
2011. ápr. 28. 13:18

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.

Remélem hogy csak tavaszi hajhullás, és abbamarad.

Mindenkinek jobbulást.

Sziasztok!

8307. nudzika (válaszként erre: 8269. - Domcse)
2011. ápr. 27. 21:44
Szia kedves Domcse! Először is 20 évesen eszedbe ne jusson kivetetni a méhed a görcsök miatt.Még előtted az élet, bőven van időd mindenre, és meggondolatlanul ilyet ne tégy.Ez az egyik. A másik pedig, nem tudod hogy a méheltávolitás mit hoz ki még nálad, nem biztos hogy jót. A méh az a nőhöz tartozik, olyan fontos szervünk, mint a szivünk.Leirásod alapján olyan vagy mint egy klimaxos, tehát problémák vannak a hormonjaiddal. Ezzel igen sürgősen kellen elmenned egy olyan nőgyógyászhoz, akiben megbizol, és átlátja a problémádat. Ma már nagyon korszerű gyógyszerek, készitmények vannak ahhoz, hogy menstruációs erős panaszaidat megszüntessék, és újra a boldog és nem elkeseredett fiatalok közé tatozz. Fel a fejjel. Idővel te is családot szeretnél majd magadnak, ahol neked gőgicsél a picurkád, amit te neveltél a méhedben. ne foszd meg magad ettől a boldogságtól. ha rendeződik a hormonod, minden fájdalmad elmúlik.Üdv és járj sikerrel a dokinál is: Nudzika
8306. nudzika (válaszként erre: 8285. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 27. 21:25
Szzia kedves Kicsirigó! csak gratulálni tudok igen gyors felépülésedhez ! Azt pedig jó érzéssel ugyan, de kicsit irigykedve olvastam, hogy nem fáj semmid. nekem sajnos pokoli volt az első két hét, bár én sem birtam ágyban pizsamában maradni, mert sétálgatni is kellett meg a kiméletes tennivalót is keresgéltem magamnak, ülve vagy fekve.További jó egészséget kivánok, és óvatosan azért, üdv: nudzika
8305. nudzika (válaszként erre: 8284. - BorcsaKati)
2011. ápr. 27. 21:17
Szia Kata! Bizony maradj még otthon betegállományba, mert csakis kivülről látszanak tökéletes gyógyulásnak. Én is magamtól szerettem volna menni két hónap után, de a nőgyógyászom mondta, ho-ho az nem úgy van.Majd ha ő úgy látja hogy tényleg meggyógyultam csakis akkor mehetek dolgozni. Úgy meghatódtam, hogy kicsordult a könnyem akkor. És az én dokikám azóta is igy vigyáz rám.Most már 5 éve hogy megműtött, valóban a műtét mint olyan ragyogóan sikerült, de rengeteg minden mást felszinre is hozott--és még hozni is fog. Minden évben valami újat, nehogy megszokjam a régit. De ettől függetlenül nagyon jól érzem magam, főleg most, hogy kertészkedni lehet, hallgatni a madarak énekét is stb. egyszerűen kint lenni a szabadban. És amig lehet maradj otthon családodnak is nagyon jó érzés, ha anya otthon van.Igy igaz? Most búcsúzom és várom soraidat! üdv: nudzika
8304. BorcsaKati (válaszként erre: 8294. - Tavaszi szellő)
2011. ápr. 27. 21:03

Szia Szilvi!

Örülök, hogy jól vagy. A mammográfia után nyomozom, így Tőled is kérdezem, amit Katitól, mondott erről bővebbet az orvosod? Még a 6 hetes kontroll nekem is hátra van, majd ott érdeklődöm még.

A bioptron lámpával kapcsolatosan kérdezném, hogy csak a sebedet lámpázod vele? Gondoltam én is hogy egy kis + energia nem ártana talán a méhszalagoknak sem. De annyira nem ismerem a lámpát (Anyukámé)így nem tudom van-e hatása.

Üdv:Borcsakati

8303. BorcsaKati (válaszként erre: 8293. - Jade10)
2011. ápr. 27. 20:48

Szia Jade!

A hajhullás még a vasadtól is lehet, hiába jó már a vérképed, de az igazi vasfeltöltődés nagyon sokáig, évekig is eltart. Sajnos ezt tapasztalatból írom. Jó pár éve éltem át egy jó kis vérezgetés után a hajhullást. A vasam nekem is hamar rendeződött, de a hajamra hiába kentem bármit, évek múlva kezdett normalizálódni és bárkitől érdeklődtem, aztmondták ez évekbe telik. Hát még most se a régi. Most a műtét miatt én dupla adag vasat szedtem, nehogy megint hajhullás legyen a vége.

Azért járj utána, mert mint Ági is írta sok oka lehet és talán a műtétnek nincs is köze hozzá.

Üdv:Borcsakati

8302. BorcsaKati (válaszként erre: 8296. - Turkkati)
2011. ápr. 27. 20:35

Szia Kati!

Jó munkába állást kívánok Neked, vigyázz magadra azért. Én is megyek a jövőhéten, mert tényleg jól érzem magam, igaza volt az orvosnak, hogy hüvelyi úton egész könnyű túlélni, jó hogy nem vártam meg amíg vágtak volna.

A mammográfián most a műtét óta voltál már? Pont ma összetalálkoztam véletlenül a nőgyógyásszal, aki műtöt, örült, hogy jól vagyok és megemlítette, hogy nem ártana mostanában elmennem majd mammográfiára is, merthogy a nőgyógyászati változások a mellben is okozhatnak gondot. Még soha nem voltam, de hát ez még belefér, úgyhogy el akarok menni.

Elég a 2 évente járás, ezt Neked az orvos tanácsolta így?

Köszi: BorcsaKati

2011. ápr. 27. 14:03

Lányok!

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást és a féltést :-P

Én csak napi 4 órában dolgozom, egy tündéri főnöknővel, aki mondhatom, szinte semmit nem enged csinálnom :-) Csak a leglényegesebb dolgokért lehet felkelnem is :-)

Természetesen nem úgy pörgök én sem, ahogy régen, nem viszem túlzásba, az idős emberek gyorsabban mennek, én csak lassan sétálok :-)

Vigyázok!

Viszont nagyon jó érzés a gyerekeket vinni újra iskolába, oviba. S mivel emelnem már egyiket sem kell, úgy érzem, nem csinálok ezzel bajt.

Dokinő azt mondta, hogy biciklizni és emelni tilos. No meg a házasélet :-) A többi szépen lassan mehet.

Minket egyébként műtét után szinte kiraktak az ágyból, s egész kórházi tartózkodásunk alatt sokat kellett sétálnunk.

Az összenövések legjobb ellenszere, ha nem töltjük ágyba napunk nagyrészét.

Puszka mindenkinek és csodálatosan szép napot: Kata :-))))

8300. Imisz (válaszként erre: 8295. - Tavaszi szellő)
2011. ápr. 27. 09:25

Szia!

Én lányomnak nem Mirena van, sajnos a nevét nem tudom de majd megkérdezem. a 3 havi (3 db) kb.10.000.- be kerül. Fogamzásgátló, de nem a doki helyezi fel mint a Mirena-t, hanem neki kell a hüvelybe helyezni. Ott marad és a menzeszkor veszi le. Nem zavarja, nem is érzi. Viszont a ciklus ugyan úgy rendeződik mint gyógyszernél, nem hízott tőle. Hormontartalma kevesebb mint a tablettáké mert helyileg hat. Bár ebből is kerül a véráramba is. Manapság már több a lehetőség mint a mi időnkben.

8299. szisziági (válaszként erre: 8296. - Turkkati)
2011. ápr. 27. 08:46

Szia Kati!

Sok erőt kívánok neked a munkába álláshoz, vigyázz magadra, amennyire csak lehet!Meríts új energiát a gyerekek szeretetéből, ez engem is mindig átlendített a nehézségeken! Engem már a jövő héttől nagyon várnának vissza , pedig 29-én négy hetes leszek csak. Mennék is meg nem is. Majd az orvosom eldönti mi a helyzet odabenn, rá fogok hallgatni , bármennyire is szükség lenne rám az oviban.

Ha jól emlékszem a Te nagy fiad is most ballag és érettségizik. Sok sikert kívánok neki is, Te pedig csak óvatosan kezdj a munkához!

Írd meg hogy teltek az első napok, gondolok rád!

Ági

8298. szisziági (válaszként erre: 8293. - Jade10)
2011. ápr. 27. 08:33

Szia Jade!

Nem volt valaha gondod a pajzsmirigyeddel? Az 50 éves unokanővéremet velem egy napon operálták pajzsmirigy ciszták miatt.Itthon olvasgattam róla ,a Hoxán is van ilyen fórum. A pajzsmirigy problémák egyik jele is lehet, sokan panaszolták.

Ez csak egy ötlet, kívánom és remélem hogy ne ilyen oka legyen problémádnak , mert ez is egy elég macerás betegség, nagyon sok nőt érint!

A hormonháztartás megborulása a fő kiváltó oka , mint a méh megbetegedéseinek és összefügg a működésük .Ha van időd olvass egy kicsit utána, meglepő dolgok derültek ki számomra , amiről eddig sejtésem sem volt.

Örülök hogy jó a vasad,minden jót Neked!

Ági

8297. turkkati (válaszként erre: 8293. - Jade10)
2011. ápr. 27. 08:24

Szia!

Lehet, hogy tavaszi hajhullás.

Saját tapasztalatom, hogy kevésbé hullik, mint műtét előtt.

8296. turkkati (válaszként erre: 8294. - Tavaszi szellő)
2011. ápr. 27. 08:21

Szia Szilvi!

Ma megyek dolgozni! 8 hétig voltam táppénzen, a tavaszi szünettel 9 hétig itthon.

4 hetesen mentem a szövettanért, és akkor azt mondta az orvosopm, hogy inkább 8 hét legyen az a pihenés,mint 6. Igaza van, csak 1-2 hete érzem ,hogy minden rendbev van,de ha sokat ülök bizonyos helyzetben, érzem a hasamat.Amúgy is nagy még mindig,mint ahogy te is írod.

Az orvosom 4 hét után azt mondta, hogy tornázhatom rendesen,de hasizomgyakorlatokat nem merek még csinálni, féltem a szalagokat, meg a hólyagomat. Miskolcon a hasi műtöttekhez gyógytornász járt minden nap, ő ijesztgetett az inkontinenciával.

Mammográfiára 2 évente járok a petefészekkel meg ugyanúgy évente megyek majd rákszűrésre, mint eddig.

Jó gyógyulást!

Puszi: Kati

8295. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8281. - Domcse)
2011. ápr. 26. 21:49

Szia!

Nekem volt Mirenám,nem vált be.Vannak akiknek bevált.Azt tudd,hogy 45 ezer,és ha rövid időn belül ki kell venni,akkor a gyártó cég 20-at visszafizet.De ehhez vissza kell juttatnod a blokkot,könyvet,spirált,jegyzőkönyvet.Tehát,ha emellett döntesz,őrizz meg mindent,mert sose lehet tudni.

A lányom veled korú,és neki a Lindynette(fogamzásgátló) szépen rendbe tartja a ciklusát.Nem is hízott el tőle,igaz sportolgat is.

Kérd ki az orvos tanácsát,melyik a kíméletesebb?

Üdv: Szilvi

8294. Tavaszi szellő (válaszként erre: 8274. - Turkkati)
2011. ápr. 26. 21:42

Szia Kati!

Köszönöm,egyre jobban vagyok.Holnap leszek már 2 hetes! Szedek C-vitamint, cinkkel,Q10-et és folsavat,hogy segítsenek a regenerálódásban,és bioptron lámpával kezelem,Cicaplasttal kenem a sebemet.Vettem alakformáló bugyit is, mert úgy éreztem, le akar szakadni a hasam.Még mindig puffadt,mintha beraktak volna és nem kivettek volna valamit!

Azt mondta az orvos,hogy a teljes regenerálódáshoz 60-70 nap kell,mire a szalagok is helyrejönnek.Megyek majd a 6 hetes kontrollra és a szövettanért.Azt is mondta,hogy évenként ajánlatos megjelenni petefészek és mellrákszűrésen.

Te hogy vagy? Már nyoma sincs a műtétnek?

Puszi: Szilvi

8293. jade10
2011. ápr. 26. 20:15

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.

Volt olyan akinek műtét után kb két hónappal nekiállt hullani a haja?

Vagy ez csak tavaszi hajhullás lenne,

A vasam már normális, így attól nem lehet.

Valakinek ötlete?

Mindenkinek jobbulást.



Sziasztok!

8292. Imisz (válaszként erre: 8291. - Szisziági)
2011. ápr. 26. 17:45

Szia Ági!

Köszi, nálam minden rendben. A házasélet újrakezdésében nem lesz gond, ne izgulj. Igaz, az elsőnél mint a szűzlányok:) Először finoman, óvatosan, aztán ha nem érzel semmi rendelleneset mehet minden a régiben.

Nekem a 6 hetes kontrollon még pl. a hüvelyi varratok nem szívódtak fel ténylegesen, de a doki rábólintott a sex-re. Munka terén ráhúztam még 2 hetet, biztos ami biztos alapon. rendes a főnököm, megtehettem.

Intim tornát én is csak az ágyban, ugyanezért mint Te, nem látják. Mert az az igazság hajlamos az ember elfelejteni a tilalmakat, mert nem érzi magát betegnek de nekem is ott volt a fék a családom személyében.


Vigyázz Te is magadra, pihenj ameddig lehet, használd ki a kényeztetést!


Üdv: Szimi

8291. szisziági (válaszként erre: 8289. - Imisz)
2011. ápr. 26. 16:53

Kedves Imisz!

Szinte ugyanaz járt a fejemben amíg írtam Katának amit Te leírtál.Én is ettől tartottam a legjobban,ezért vigyáztam magamra.Intimtornát csinálok az első héttől mindennap de csak alapgyakorlatokat, és fekve.Mert ezt nem látja senki,nyugodtak, hogy fekszek és pihenek:)) Hasizomgyakorlatok nekem is hiányoznak, de még ezt sem merem.

Megvárom a 4 hetes kontrollt,az orvosom tanácsát.

Nem szeretnék ennyi várakozás után csalódni a házaséletem újrakezdésében!!!

Remélem nálad minden rendben van!

Üdvözöllek :

Ági

8290. szisziági (válaszként erre: 8285. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 26. 16:38

Helló Kata!


Te valóban egy nagyon erős kis csaj lehetsz, szorítok neked , hogy ne legyen semmi bajod ezentúl sem! Én is nagyon jól éreztem magam a második héttől, a fejfájásomon kívül semmi bajom nem volt addig sem a hüvelyi műtét után.Inkább a felelősségérzet tartott vissza attól hogy ugyanúgy pörögjek mint régen. Pici félelem motoszkált bennem, mivel kívülről semmi nem látszik ennél az eljárásnál,belül meg nem láthatom ugye a dolgokat:)Amellett kicsit jólesett otthon lenni,kiélvezni a családom kényeztetését. Az ,hogy Te lelkileg is könnyen felépültél,ez nagy életkedvet sugall számomra.

Őrizd meg ezt az energiát továbbra is,de azért figyelj az egészségedre !

Szép napokat Neked:

Ági

8289. Imisz (válaszként erre: 8285. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 26. 16:11

Szia!

Tudod, nem akarunk itt rosszat egymásnak, azért mondom én is, a dolgozással vigyázz! Akármilyen irodai, ülő munkát végzel. Ha kívül monden ok, belül akkor is jó nagy munkát végeztek. Képzeld magad elé, ahogy a méhszalagok most a hüvelyedet tartják. El lett vágva a méh-től, és hozzá lett varrva a hüvelyhez. Ne mond nekem, hogy az 11 nap alatt összeforr. És akkor még a többit nem is említem, mert hát nem csak ezt csinálgatták, igazgatták stb. De hát Te tudod, a saját bőrödet viszed a vásárra. Tudod, amikor én hazajöttem a kórházból, aznap feküdt be egy hölgy, akinek a hüvelye szinte kilógott, kifordult, úgy megnyúltak a szalagok. (neki is volt méheltávolítása előtte). Na ilyet nem szeretnék, ezért mindent betartottam!

A szövettanodhoz gratula!


Azért csak vigyázz magadra!


Üdv: Szimi

8288. d972032f0a (válaszként erre: 8287. - Popova4)
2011. ápr. 26. 15:57
Csak megerősiteni szeretném azt amit irtál Katának....én 10 napig voltam bent a kórházban és a doki azt mondta,hogy 6 hét pihi...persze rá 2 hétre én is kocsiba ültem de minden zökkenőnél igencsak megemeltem a fenekemet.
8287. popova4 (válaszként erre: 8285. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 26. 15:34

Szia Kata!

Igen bátor vagy ezzel a 11. nappal! Ha belegondolok, hogy én a 11. napon még szinte semmit sem tudtam csinálni.. utána is csak módjával. Az orvosod nem volt egy kicsit felelőtlen ebben az ügyben? Nem tartasz tőle, hogy a későbbiekben lesz ebből bajod? Még senkit sem hallottam, aki ennyire vészesen hamar munkába állt volna. Nem ijesztgetni akarlak, de tényleg megéri ez Neked?

Üdv: Erika

8286. Rezeda63 (válaszként erre: 8285. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 26. 12:17

Szia Kata!

Erre mondják "nem vagyunk egyformák":))))) Te azon szerencsés kivételek közé tartozol akik jól viselték a műtétet.

Én hüvelyi műtét után is 10 napra jöttem haza a kórházból, mert benyeltem egy felsőlégúti vírust, de amikor hazafelé jöttünk azt hittem a belsőm kiszakad mire hazaértünk. Eszembe sem jutott akkor, hogy Én vezessek.

Az meg, hogy dolgozni a 11. napon...... hát.....

7 hétig voltam táppénzen, nem azért mert annyira beteg voltam, mert szépen gyógyultam, hanem azért mert a háziorvosom azt mondta kell ennyi pihenés. Mikor a kórházból hazajöttem eljött vizitelni, meg kiírni a szurikat stb, és meglátta, hogy felöltözve a számítógépnél ülö, úgy lecseszett, hogy csuda. Azt mondta, hogy mit gondolok Én? Nem a fogamat húzták ki, egy nagyon komoly műtéten vagyok túl, és igen is vegyek pizsamát és irány az ágy. Sétálgathatok, de azért mert jól érzem magam, még ne gondoljam, hogy minden okés odabenn. Azt mondta ki kell pihenni, mert később lehet hátulütője a hősködésnek. Úgy hogy szépen szót fogadtam. Mitagadás jó volt egy kicsit otthon lenni és nem csinálni semmit. No nem mint ha így képzeltem volna.

Üdv: Rezeda

2011. ápr. 26. 11:56

Sziasztok!

Végre megvan a szövettan eredménye. Teljesen negatív.

Műtét után 8-9 napra már vezettem autót, és 11. napon elmentem dolgozni:-)))

Szuper, nem fáj a hasi sebem sem:-)

Mindenkinek gyors felépülést kívánok!

Kata

8284. BorcsaKati (válaszként erre: 8270. - Nudzika)
2011. ápr. 26. 11:17

Szia Nudzika!

Megmondom őszintén kicsit megijedtem, hogy mindenkitől azt a reagálást kaptam, hogy kevés a 4 hét. A férjem sem örül neki teljesen, szerinte is maradhatnék még. Én mondjuk abból indulok ki, hogy a nőgyógyászomtól a műtét előtt kérdeztem, hogy mennyi a gyógyulási idő, Ő egyértelműen azt mondta, hogy vágás 6 hét, hüvelyiút 4 hét, ha minden rendben zajlik. Mivel tényleg minden oké, én a 4 hétben gondolkodtam végig, erre készültem, bár csodálkoztam, hogy itt a fórumon mindenki tovább volt, mint 4hét. A húsvét aktívan telt, ez kicsit fárasztó volt de remélem most kipihenem és a jövő héten már vágyom megint dolgozni. A kíméletességet természetesen megfogadom és persze be is akarom tartani. A házidoki azt mondta, hogy ha kicsit is úgy érzem, azonnal vissza vesz táppénzre, remélem nem fog sor kerülni rá. Köszönöm azért az aggódásotokat és a figyelmeztetéseket, így legalább biztos, hogy jobban oda figyelek majd magamra. Üdv:Borcsakati

8283. Domcse (válaszként erre: 8282. - Imisz)
2011. ápr. 25. 20:25
Köszönöm szépen, mindenképp megírom, mi lett a vége...jövő héten valószínűleg, mert a héten már nem lesz időm eljutni nődokihoz. Neked pedig nagyon jó egészséget kívánok, és mindenkinek, aki segített:) Köszi, hogy lelket öntöttetek belém!:)
8282. Imisz (válaszként erre: 8281. - Domcse)
2011. ápr. 25. 20:14

Majd írd meg mire jutottál, mit mondott vagy írt fel a doki.

Tényleg sok sikert és javulást kívánok, te még nagyon fiatal vagy, előtted az élet, tegyél érte, hogy a minősége is jó legyen!

8281. Domcse (válaszként erre: 8278. - Rezeda63)
2011. ápr. 25. 20:05
Köszönöm, ez a mirena nagyon felkeltette a figyelmet, remélem indokoltnak talál rá a doki:) Igen, tényleg jobb, mint a műtét, igazából, nekem mindegy is, hogy mit csinálnak, mit írnak fel, csak a hasam ne fájjon:) De ez tényleg nem olyan drasztikus:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook