Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

3649. 289fab1d6b (válaszként erre: 3644. - Szofi99)
2010. jún. 13. 18:00
Tulajdonképen nem progeszteron készítményt szedtem, hanem magas levonorgesztrel tartalmú fogamzásgátlót, amely csökkenti az ösztrogén termelődést, és serkenti a sárgatesthormont, de sajnos nem használt, a myomák csak nőttek:(
3648. szofi99 (válaszként erre: 3639. - Ametiszt73)
2010. jún. 13. 17:20

Kérdezz csak nyugodtan bármit! Nekem nem volt szorulásos bajom, inkább ment a hasam, a keserüsó nem tudom meddig bennem lehetett, azután pedig még a kórházban ittam az automatából kávét,-jobb hiján- és ez vetekedett a hashajtóval:):)

Aztán nagyon égett a gyomrom, sok volt a savam, és Salvus vizet ittam, szerintem ez jó volt a vécézéshez:):)

3647. szofi99 (válaszként erre: 3617. - Starmama)
2010. jún. 13. 17:13

Szia !

Persze hogy kipróbálnám ha ezzel meg lehet akadályozni a egy mütétet. Ezzel nagy vesziteni való nincs, nem olyan mint egy gyógyszer, hogy ki tudja mikor milyen mellékhatások jönnek elő.

Csak edzzél, biztos sikerül !!

3646. szofi99 (válaszként erre: 3636. - A0aecda338)
2010. jún. 13. 17:05
Timi! Te strandolsz? De jó neked ! Na holnap viszont már nem lesz jó ha dolgozol, és Szilvike Te is. Azért ugye majd jöttök ide is egy kicsit ?
3645. szofi99 (válaszként erre: 3640. - Rezeda63)
2010. jún. 13. 16:42
Én ott kezdtem a zárt fórumon, engem még márciusban beengedtek, azután mire kijöttem a kórházból már nem lehetett bejelentkezni, de Timinek tudtam irni, és ő mondta hogy itt vagytok.
3644. szofi99 (válaszként erre: 3634. - 289fab1d6b)
2010. jún. 13. 16:39
Szilvike! Ugye Te mondtad, hogy mütét előtt szedtél valami progeszteron készitményt? Tudod még a nevét? Megirnád ?
3643. szofi99 (válaszként erre: 3614. - Rezeda63)
2010. jún. 13. 16:37

Én már szerdán 8 hetes leszek, ezért bátorkodtam piacra menni. Gondoltam hogy majd a közeli parkolóban állok meg, és nem kell annyit cipekedni. Csak azt felejtettem el, hogy ballagás volt, és a piac melletti iskolába mentek millióan, ugyhogy csak távolabb sikerült megállnom.

Nekem mindkét petefészkem, és a méhem eltávolitották. Azt hiszem nem is a cipekedés a baj, hanem a meleg, és egy doktornő azt mondta, hogy az agy a hipofizis mütét után 4 héttel keresi az egyik petefészket, mütét után 8 héttel pedig a másikat. Ez nekem most akkor már lehet az, mert most sokkal rosszabb mint előtte volt. Annyira leizzadok, hogy hihetetlen egyszerüen ömlik rólam a viz.

Ezért nyomozok hormonpótlás ügyben.

3642. Emma* (válaszként erre: 3627. - Ametiszt73)
2010. jún. 13. 14:56

Kedves Ametiszt!

A görcsökre nem szedek én semmit. Kezdetben gyógynövényes cseppeket szedettek velem (ha eszembe jut a neve vagy megtalálom a dobozt, megírom a nevét), hogy könnyebb legyen wc-re menni, de a görcs akkor is megvolt. Így inkább abbahagytam. A testvérem Espumisan-t vett nekem, de az sem jó. Tehát el kell viselnünk a görcsöket, amik ugye gyakran nagyon rosszak.

2010. jún. 13. 11:52

ametiszt! ezzel én is így voltam, vagyok. csak az jött ki amit a gravitáció kihozott. én a mai napig esténként 1 szűztea kapszulát bekapok, reggelim egy joghurt, lenmaggal. kb 1 hónapig nem tudtam nyomni, vagyis nem éreztem semmit hiába próbáltam erőlködni. a kezdet nagyon kényelmetlen és nehéz, de minden nap könnyebb lesz.

szép napot mindenkinek és kellemes időtöltést.

3640. Rezeda63 (válaszként erre: 3620. - Starmama)
2010. jún. 13. 11:46

Szia!

Én is próbáltam regisztrálni arra fórumra, nem azt írtam, hogy kíváncsi vagyok, hanem leírtam a velem történt eseményeket. A válasz az volt, hogy túl sok személyes információ halmozódott fel, és ezért nem veszik szívesen az új tagok belépését.Végül is nem haragudtam rájuk, mert az egy zárt fórum, a témáról cserrélnek tapasztalatot és néhányan lehet nem veszik túl jó néven ha újonnan jött idegenek mazsoláznak a leírtak között. Az Én véleményem az, hogy ismeretlenül is az ember annyit írjon Önnön magáról ami nem sérti a személyes privát szféráját, és amit bárki elolvashat, csak tanulhat, tapasztalhat belőle. Ez nem az a fórum ahol személyes intimitásokat (beazonosítva) tárgyalhat meg az ember. Az a barátnőre, társra, tartoznhat.

Üdv: Rezeda

2010. jún. 13. 11:45

Nem is gondoltam,hogy ennyien vagytok ugyan így :))

Nagyon kedvesek vagytok,sokat jelent ez nekem.

Igyekszem türelmesnek lenni csak a fene vigye az egészet:)))))))))))

3638. Rezeda63 (válaszként erre: 3622. - Ametiszt73)
2010. jún. 13. 11:38

Szia Ildikó!

Még nagyon friss mútött vagy, ahhoz, hogy túlon túl biztató szavakat tudjunk mondani. A műtét után nagyon változó a felépülés. Nem lehetn összehasonlítani a néhány év előtti császárral. Ezt már mások hozzáűszólásából is kiderült. A székelés nagyon nehéz az első időben, de Nekem 3 hónap után sem könnyű. Naponta többszöbbször de kicsit tudok "művelni " a WC -benn. Ne légy türelmetlen. Én is az voltam, de később rájöttem az idő a megoldás mindenre, még akkor is ha ez nagyon közhelynek tűnik.

Jobbulást? Rezeda

3637. Rezeda63 (válaszként erre: 3620. - Starmama)
2010. jún. 13. 11:32

Nagyon várom mit tapasztaltál

Üdv: Rezeda

2010. jún. 13. 10:49

Jucika!

Bográcsban rotyog a csülkös-bab.Ebéd után egy kis pihi,utána strand.Matracon lebegni a víz tetején,nem rossz.

Remélem este már jössz!

Puszi!!!!!!!!!!!!!!

2010. jún. 13. 10:44

Holnapra már egy kis enyhülést ígérnek,egy kicsit felfrissülhetne a levegő.

Hát a Te munkád sem könnyű,de ha nem születtünk királykisasszonynak,muszáj dolgoznunk.Én már meg lennék nélküle,de ha nem változik a nyugdíjrendszer,akkor még több mint 20 évem van.

3634. 289fab1d6b (válaszként erre: 3633. - A0aecda338)
2010. jún. 13. 10:01

Igen, jól vagyok, bár még a seb környék érzékeny, ha nekidőlök valaminek.

Holnap kezdek, remélem egy kicsit hűvösebb lesz, mert arra a helyemre megyek, ahol 6 órán keresztül vasalok. Én szeretek vasalni, csak nem 40 fokban, úgy hogy közben még a szárítógép is megy:(

Majd holnap elmesélem, hogy bírtam.

3633. a0aecda338 (válaszként erre: 3630. - 289fab1d6b)
2010. jún. 13. 09:45

Szia Szilvike!

Tegnap délután kijöttünk,nagyfiam kihozta a laptopját és a mobil netet,erről tudok néha benézni.

Itt is nagyon meleg van,sok a szúnyog a víz pedig még hideg.Háááááát,nem sok bajom van.Nyafogós vénasszony lettem,ha hűvös van az a baj,ha meleg van az sem tetszik,nem lesz ez így jó.

Te jól vagy?Holnap már dolgozol?

Puszi!

2010. jún. 13. 09:39

JUCIKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nagyon kérlek,gyere,ne tűnj el.Mesélj bármiről,ami éppen az eszedbe jut.

Lehet,hogy most éppen a cseresznye fa alatt főzöcskéztek,de ha gép elé kerülsz,írd le,hogy mi volt a hétvégén.

Én napok óta úgy érzem,hogy elégek,nem kellemes,eddig szerettem a meleget,de most nagyon megvisel.

Puszi:Timi

2010. jún. 13. 09:37

Jucika!!!!!

Hol vagy????

2010. jún. 13. 09:35
Szia Timi! Mikor indultok a telekre?
3629. 289fab1d6b (válaszként erre: 3622. - Ametiszt73)
2010. jún. 13. 09:35

Szia Ametiszt! Kitartás! Ne feledd, hogy a császároknál, "csak" a gyereket vették ki, most pedig egy szervedet, ezáltal a beleknek több helyük lett, rendezkednek. Ez a görcsös székelés eltarthat akár 4-6 hétig is. A legtöbbünk átesett ezen a kellemetlenségen, de idővel túl leszel te is rajta.

Addig is igyál sok folyadékot, egyél sok rostot, hogy megelőzd a székrekedést. Egyenlőre még sokat pihenj, sétálgass egy keveset. Aztán a második hét után többet, hogy ne legyenek összenövéseid.

DE! Ne emelj 1 kg.-nál többet, ne hajolj és ne guggolj legalább 4-5 hétig.

Gyere sokszor, mesélj, és mi segítünk, amiben tudunk. Itt semmi sem csúnya, itt mindenki tudja miről beszélsz.:) Egyébként miért volt szükség a műtétre?

Üdvözlettel: Szilvi

2010. jún. 13. 09:33

Szia Ametiszt!

A görcsök még sokáig kínozni fognak,sajnos egy darabig minden bélmozgás érezhető.Még most is,több mint hat héttel a műtét után időnként kellemetlen amikor mocorognak.

Szerintem úgy vagyunk programozva,hogy a császárból csak a szépre emlékezzünk.Közös mozzanata a két műtétnek a hasmetszés,azonkívül minden egészen más,és az sem mellékes,hogy azóta nem lettünk fiatalabbak.

Gyorsan túl leszünk ezen is,és minden szép és jó lesz.

Próbálj meg minél többet pihenni,vigyázz magadra,nyugodtan kérdezz bármit,sokan vagyunk túl a nehéz heteken.

Puszi:Timi

2010. jún. 13. 09:28

Kedves Emma ! Kedves hogy válaszoltál és jó ,hogy nem vagyok egyedül...persze neked nem jó:))))....

Igen nekem a bal fele fáj jobban a csudába!

Jajj hihetetlen idegesítő és ijesztő a fájdalom! Pedig szedek Dulkolaxot de túrót sem ér !

2010. jún. 13. 09:19
Sziasztok,szép napot kívánok mindenkinek!
3625. Emma* (válaszként erre: 3622. - Ametiszt73)
2010. jún. 13. 07:25

Szia Ametiszt!

Nekem előtte iszonyú görcseim vannak. De görcs jelzi a szelet is. Így emiatt nagyon sokat kell mennem a mellékbe, mert nem tudom mi jön ki. A görcsök kegyetlenek tudnak lenni. Reggel két erősön vagyok már túl.....és hol van a nap vége?!:-(((

Holnap leszek 2 hetes, nekem már viszket, bizsereg, feszül, hosszabb séta és görcs után keményedik be. Fájni csak a jobb vége fádogál olykor. De a jobb vége mindig is jobban fájt a többi résznél.

3624. Emma* (válaszként erre: 3615. - Rezeda63)
2010. jún. 13. 07:20
Egy másik oldalon is volt ilyen fórum, az zárt volt. A fórum tulajdonosa mindig megkérdezte, hogy miért akar belépni. A legtöbb esetben a válasz: Kíváncsi vagyok. Hááááát.....
3623. Emma* (válaszként erre: 3611. - Ili56)
2010. jún. 13. 07:19

Forró jó reggelt kívánok!:-)))

Nekem még valamivel több, mint 4 hét van még nekem hátra, de nem látom még a végét. Nem szívesen szurkálom magam.:-(((

2010. jún. 13. 05:49

Sziasztok! 7 napja volt a műtétem méh és méhnyak eltávolítás...

37 éves vagyok és igazából lelkileg nem viselt meg de nem gondoltam,hogy így fogok kínlódni utána. 2 császárom volt és bár azok függőleges vágások ez vízszintes én úgy emlékszem,sokkal könnyebben gyógyultam.Bár lehet,a fiaimmal törődtem akkor és nem értem rá magammal?:))) Nem tudom:))

Igazából azt kérdezném tőletek,hogy nektek is ennyire fájdalmas volt a székelés(mert nekem nagyon),mintha nem is tudom ki akarna jönni a belem is...Jajj csúnya így? Mindegy:))))

A sebem csak feszülget néha keményedik de az nem igazán zavar.

Szóval...van valaki akinek hasonló volt,van?

Köszönöm a válaszokat sokat segítene...

Üdvözlet: Ildikó

3621. kosztianda (válaszként erre: 3620. - Starmama)
2010. jún. 12. 23:13
starmama! próbáld meg az intim tornát. nőgyógy kiírhatja kezelésként a gyógytornát. nálunk legalábbis van rá lehetőség.
3620. starmama (válaszként erre: 3619. - Rezeda63)
2010. jún. 12. 22:48
Köszi, hogy írtál. Remélem jobb lesz. Rosszabb már sokkal úgysem lehet.Csak egy ilyen új módszernél az ember kételkedik kicsit. De ha beválik, megírom én is, hogy mi történt.

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2019, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook