Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8228. 36a26f5226 (válaszként erre: 8226. - Imisz)
2011. ápr. 17. 15:12

És mi az embolizáció??


Ez az eljárás, amit írtam, azt mondták, a Radiológiai klinikán csinálják, Pécsett, és Pesten, és nem leszívják, hanem körbe fecskendezik valami olyan anyaggal a vérereit a miomának, ami lezárja azokat, és elsorvad 3 nap alatt, ami görcsökkel jár...



De leginkább a hormonok csökkenésétől félek, na meg a munkahelytől, mert tényleg, aki el mer menni 2-3 hétnél hosszabb időre, azt kirúgják... Azzal már nem törődnek, hogy senki nem kérte a betegségeket, problémákat...

8227. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8196. - Tavaszi szellő)
2011. ápr. 17. 10:20

Szia Szilvi.

Csütörtökön műtöttek engem és rá következő héten pénteken vezettem. Nem fájt. Se a seb, se a hasam :-)

Kata

8226. Imisz (válaszként erre: 8223. - 36a26f5226)
2011. ápr. 14. 12:40

Az embolizációra gondolsz? Én is olvastam róla de én is ugyanígy gondolkodtam mint Te, hogy igazából a méhemre már nincs szükségem, és a továbbiak megelőzése miatt jobb ha kiveszik.

Ha ennyire gond a munkahelyeden, próbáld meg az embolizációt. Mit vesztesz vele? Legfeljebb nem sorvad el és akkor még mindig ki lehet venni. De csak akkor, ha más baj nincs csak a mióma.

Gondolom a dokival is meg kell beszélned, bár a nőgyógyászok nem tudom mennyire szeretik az embolizációt. Nem is a nőgyógyászaton végzik azt el úgy tudom.


Majd írd meg mit döntöttél, és a tapasztalataidat is.



Üdv: Szimi

8225. Rezeda63 (válaszként erre: 8221. - 36a26f5226)
2011. ápr. 14. 11:57

Szia Sünike!

A neved után lévő 72-esből úgy gondolom még nagyon fiatal vagy. Való igaz, hogy csökken a petefészek vérellátása a méh kivétele után és ebből automatikusan következik a hormontermelés csökkenése is. De más ez a csökkenés 39-40 körül, meg más 50 körül, meg egyéb hajlamosító tényezők is szerepet játszanak. Az orvosom mondta el, hogy a petefészkek kétfelől a vesék és a méh felől kapják a vérellátást. A méh kivételével az egyik megszűnik és ebből adódik az, hogy fokozatosan sorvadni kezd és csökken a működése.

Nekem egy éve volt a műtétem és 48 éves vagyok, de eddig még semmi változást nem tapasztaltam magamon. Fél évente járok ellenőrzésre, még mindíg azt mondta a doki, hogy mindkét petefészkem működik, és mindkettőben vannak érett petesejtek. Tehát ezt a hormoncsökkenést ne úgy képzeld el, hogy a nyakadba szakad a változókor, hanem lehet néhány évvel hamarabb fog jelentkezni a műtét miatt, mint egyébként jelentkezett volna. Jelzem Nálam már 40 éves kor után hugyúti és hüvelyi problémák jelentkeztek amit egyértelműen a változókor bevezető tüneteként diagnosztizáltak. Viszont mióta megműtöttek ezek a tüneteim teljesen megszüntek! Kopp kopp kopp!


A műtét után, bármilyen módon műtenek 6 hét minimum a felépülés. Amiről írtál ilyen leszívásos műtét nem minden esetben működik, sok feltétele van, többek között a mióma nagysága elhelyezkedése, mennyisége stb. Ott a méhet meghagyják, csak a miómát távolítják el.

Üdv. Rezeda

2011. ápr. 13. 20:29
EGyébként most mandarin nagyságú a miomám...
2011. ápr. 13. 20:28

Az a baj, hogy ennyi idő alatt rámegy az ember munkahelye, ha multi cégnél dolgozik... 2-3 hét után kirúgnak mindenkit...


Tulajdonképpen fontolgatom, hogy bár már nem kell a méhem, biztos nem lenne rá gondom utána, de a katéteres beavatkozás csak egy nap, ami Pécsett, és Pesten van, két helyen az országban...


Pedig jó lenne a méhemtől is megszabadulni, mert tényleg csak gond, és én már az életben nem akarok gyereket...

8222. Imisz (válaszként erre: 8221. - 36a26f5226)
2011. ápr. 13. 20:19

Szia Sünike!


Nekem szeptemberben volt a műtétem, tehát 7 hónapja. Én még nem fedeztem fel magamon csökkent petefészek működést, igaz azt sem tudom vannak-e jelei vagy mikor kezdődik el ez a folyamat. Minden hónapban mikor menstruálnék ugyan úgy érzékenyek lesznek a melleim mint a műtét előtt. Ebből tudom, hogy működnek még rendesen.


A lábadozás azért változó és függ a műtéttől is, hogy hasi vágással vagy hüvelyi úton történt. 6 hét a minimum, még ha jól érzed magad akkor is! Sőt, az emelési tilalom még utána is marad, csak szép lassan lehet visszatérni ilyen téren.


Mikor lesz a műtéted? Olvass vissza itt ha van időd, nagyon sok mindenre választ kapsz. Ha nincs időd, kérdezz nyugodtan!


Üdv: Szimi

2011. ápr. 13. 19:48

Nekem mioma növekszik a méhemben, és ki fogják venni...


Az a kérdésem, ha kiveszik a méhem, mivel valahol olvastam, talán itt, nem tudom, hogy valóban lecsökken a petefészkek hormontermelése azáltal, hogy a vérkeringése is csökken, ha már nincs méh...


Mennyire igaz ez??


És mennyi idő a lábadozás egy ilyen műtét után?

8220. Benita anyuka (válaszként erre: 8218. - Rezeda63)
2011. ápr. 13. 18:25
Nagyon köszönöm..
8219. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8205. - 478cccece6)
2011. ápr. 13. 17:39

Szia Márti!

4 évig negyed évente mentem nőgyógyászhoz. Hol jó volt az eredmény, hol rákmegelőző, vagy gyulladásos állapot. Carcinoma is nitu lett az eredmény a loop conisatio szövettanból. Teljesen épben metszettek, mégis felajánlották a lehetőséget a műtétre és én elfogadtam. Nem kell félni a műtéttől. Egészségesnek sokkal jobb érzés lenni, mint egy kis félelem.

Szia : Kata

8218. Rezeda63 (válaszként erre: 8216. - Benita anyuka)
2011. ápr. 13. 16:46

Szia Benita!

Sajnos az egyik sorstársunk is járt már így, de úgy emlékszem Őt nem kellett felvágni, megoldódott másképp a probléma. Neki azt mondták, hogy a a zsírszövet folyósodott el baktériumok következtében.

Kívánok mielőbbi jobbulást!

Rezeda

8217. Rezeda63 (válaszként erre: 8209. - D972032f0a)
2011. ápr. 13. 16:41

Szia!

Bár számomra túl mozgalmas életet élsz, de bizonyos szempontból tanulságos. Mégpedig van élet a méh kivétele után is.

Lányok akik dilemmáztok ezt jól jól jegyezzétek meg.

Üdv Rezeda

2011. ápr. 13. 15:30

Sziasztok lányok! Nagyon el vagyok keseredve még mindig....:O(

Még nem gyógyultam meg...lehet,hogy fel kell vágni még egyszer..

még mindig váladékozik és 3 lyuk van rajta...de most már nagyon fura ez a lyuk mert szinte a hasi bőr alatt ami van zsír mirigy vagy nem tudom mi lehet ez látszik..

fel hívtam a dokimat és azt mondta,hogy nem szeretné még egyszer felvágni!Ezért szintén olyan sebhintőport ajánlott ami ki van vonva a forgalomból 2 éve!!4Egy idős gyógyszertáros nénike ajánlotta nekem a betadine oldatot és a Curiosa gélt.Most ott tartok,hogy kisebb-nagyobb sikerrel...már nem bűzös és egy picit össze húzta!

Viszont a neten fel vettem egy sebésszel a kapcsolatot és le írtam,hogy mi mindenen mentem keresztül...azt mondta ill.írta,hogy valószínű hogy a cérna miatt nem tud össze forrni a seb és az miatt váladékozik és nem tud gyógyulni!!Azt írta,hogy vagy ki löki a szervezet vagy egy kisebb érzéstelenítővel ki kell szedni a cérnát ha nincs mélyen...de ha mélyen van akkor....fel kell vágni...én ezt már nem bírom idegileg...sem lelkileg sem testileg...

8215. Imisz (válaszként erre: 8214. - Zsoozsy)
2011. ápr. 13. 14:47

Szia zsoozsy!

Lehet, hogy Te megúszod? Azt hallottam-olvastam, hogy a menopauza beálltával a mióma visszafejlődik, elsorvad. Nálad ez az el-elmúló vérzés valószínű ezt jelenti, és ha szerencséd van, a mióma is elsorvad.

Nálam is a doki várni akart, mert hogy hamarosan jön a "banyakór". De ki tudja ezt előre megmondani 44-45 évesen? Lehet 3 hónap, 1 év, 5 év múlva? Családi berkekben 50-52 körül kezdődtek a nőknél, ha erre vártam volna, még lenne 4-6 évem. Addig meg ki tudja mikké fejlődtek volna a miómáim. Én nem bántam meg a műtétet, remélem a mellrákot azért elkerülöm, Neked meg kívánom, hogy vészeld át ezt a kis időt, míg teljesen elmúlik a vérzés.

Bár, ha ennyi tüneted van....beszélj a dokival, hogy ő mit javasol.


Üdv: Szimi

8214. zsoozsy
2011. ápr. 13. 14:16

Kedves Mindenki!

Én még "csak" hasonló "cipőben" járok. 52 éves vagyok. Kb. 7-8 éve van több miómán is a méhfalban. Volt polipom, volt megszületendő miómám, amit műteni kellett. Több kaparásom is túl estem már. Már 2x majdnem "elmúlt" a vérzésem, de egyszer a Remifemin okozott borzasztó vérzést, másodszor nem tudni mitől jött meg, és nem akart elmúlni. Most éppen még gyógyszert szedek, de félek, ha beszedtem és újra elkezdek vérezni, nekem sem lesz más lehetőségem, mint a méheltávolítás. Nem is az izgat különösebben, hanem, ha utána nem kezelik a magas hormonszintet, könnyen mellrák lehet a vége. Egy ismerősöm így járt, már amennyit az ő betegségéről tudok. Már többször volt szó méheltávolításról, de még eddig sikerült megúszni. Gyógyulást kivánok annak, aki túlesett rajta, és minden jót annak, aki még előtte áll.

8213. BorcsaKati (válaszként erre: 8209. - D972032f0a)
2011. ápr. 13. 12:46

Kedves Rita!

Veled tényleg jó sok minden történt, nem véletlenül írom én mindig, hogy a testi tüneteknek lelki eredetük van, hát nálad biztos ez történt, ezért kellett a mütétet átélned. Sajnos ezt senki sem tudhatja, hogy a sors mit tartogat még számára. Nagyon nehéz lehet 31 év házasságot elfelejteni és mindent újra kezdeni, de úgy tűnik neked már kezd rendeződni az életed, szerencsére van kit szeretned, ott a fiad, újra van értelme az életednek, csak így tovább előre, pozitívan gondolkodva. Próbálj a "mostban" élni és a múltat elfelejteni, feldolgozni, hogy ezek ne hozzanak elő más testi nyavalyákat. Vedd kezedbe az életed és alakítsd,írányítsd tudatosan, szépre a jövőd.

Üdv:Borcsa

8212. BorcsaKati (válaszként erre: 8205. - 478cccece6)
2011. ápr. 13. 11:54

Kedves Márti!

Szerintem mindenképen kérdezz meg másik orvost is. Az orvos feladata, hogy a tényeket elmondja és azt, hogy mit kellene csinálni, engem a klinikára küldött, de a klinikai orvostól is határozott véleményt kaptam, persze utána mindegyik azt mondta, hogy a döntés már az enyém. Én is el voltam keseredve és nem tudtam, hogy belevágjak-e, ezért elmentem egy 3.orvoshoz, amikor ő is a méh kivétele mellett voksolt, már egyértelmű volt az én döntésem is. Nekem így volt könnyebb belenyugodni, bár sokat bőgtem még utána is, de tudtam, hogy ezt kell tennem. Most a mütét után már nem találom olyan szörnyűnek, Te se félj tőle. Ráadásul nekem előtte nem voltak panaszaim, neked viszont van okod, amiért meg kellene szabadulnod a méhedtől. Ne kockáztasd az egészséged.

Üdv:Borcsa

2011. ápr. 13. 11:21
Bocsi.. a nevemet le sem irtam..Rita vagyok.
2011. ápr. 13. 11:19
És Mamócácska!!! ne gondolkozz egy percig sem..hidd el jobb lesz utána..hiszen megszabadulsz a vérzéstől ami megkeseríti az életedet..még fiatal vagy és sok hölgy él méh nélkül..tehát szándd rá magad nyugodtan!!!
8209. d972032f0a (válaszként erre: 8205. - 478cccece6)
2011. ápr. 13. 11:16

Sziasztok lányok asszonyok!

Engedjétek meg,hogy csatlakozzak hozzátok mivelhogy hasonló cipőben járok vagyis jártam én is..48 éves vagyok és 3 éve vették ki a méhemet..nekem egy miómám volt és elég rohamosan nőtt..elötte nekem is voltak vérzési gondjaim..ömlött belölem a vér minden hónapban..olyan szinten,hogy épphogy kiléptem a tusolóból már léphettem vissza mert folyott a combomon...menzesz elött..közben és utána hasi görcsökkel szenvedtem...csináltak egy eü.kaparást is de az semmit nem ért.

Amikor kész tények elé állitott a doki,hogy műtét lesz ebből és persze kiveszi a méhemet is 1 percet nem gondolkoztam rajta...már kértem is a mielöbbi idöpontot..gyermeket már nem akartam..és örültem annak is,hogy soha többé nem kell betétet használnom..egyetlen visszaütője van az egésznek,hogy azóta van hőhullámom..más gondom nincs...persze nem mondom,hogy nem kellemetlen de kibirom...iszok rá klimaxos teát..szedek vitaminokat és igy kicsit meg tudom fékezni..hormon eredetü tablettát akar a doki felirni de azoknak sok a mellékhatása...viszont a szexet jobban kivánom..amúgyis egy kicsit túlfűtött volam..de most!! tavaly váltam el 31 év házasság után a férjemtől mert megcsalt a legjobb barátnőmmel...ez 4 évvel ezelött történt..rá 1 évre műtöttek meg..a férjemmel 4 évig nem volt már szexuális kapcsolatom,úgyhogy a műtét után nem tudhattam,hogy minden rendben van-e...és tavaly júliusban megismerkedtem egy 12 évvel fiatalabb férfival és azóta is eggyütt vagyunk..igaz,hogy csak hétvégén talizunk mert még korainak tartom,hogy összeköltözzünk..ő nagyon szerelmes belém..én szeretem mint embert de nekem idö kell még hiszen a 31 évet nehéz elfelejteni főleg úgy,hogy én hagytam ott a családi házamat és költöztem el egy panelbe..új életet kezdtem 47 évesen..új munkám lett...20 évig otthon dolgoztam a férjem mellett...ő autószerelő..én vittem az autókat műszakira..mentem alkatrészért..intéztem a papirokat..közben vezettem a háztartást..ennek vége..elmentem egy egészségügyi termékeket gyártó céghez..3 műszakban dolgozok mint sokan...van egy 32 éves fiam..ő sokat segit nekem a barátnőjével eggyütt..a volt férjemmel jó a kapcsolatom annak ellenére ahogy elbánt velem..1 hónapban egyszer haza megyek még a kutyust meglátogatni..a volt kertemet megnézni és nagyon jó érzéssel tölt el..ha úgy kellett volna eljönnöm otthonról,hogy soha többé nem mehetek vissza látogatóba akkor már lehet nem élnék..ja és volt 3 agyinfarktusom amikor megtudtam,hogy megcsalt a férjem azzal a legjobb barátnőmmel akit úgy szerettem mintha tesóm lett volna..de túléltem és az élet megy tovább..a barátom imád..szerelmes belém...állandóan ölelget..simogat..csókollgat...eszméletlen jó vele a szex..segit a főzésben a takaritásban a bevásárlásban..anyumék imádják...a fiam elfogadta pedig csak 4 év van közöttük.most húsvétkor megyünk Nyíregyházára..ott laknak a szülei..bemutat nekik..azt mondták nem érdekli őket,hogy idösebb barátnője van a fiúknak..az a lényeg,hogy boldog legyen a gyerekük.

Hát igy hirtelen ennyi..lehet most v.ki megvet ezért de igy alakult...boldog vagyok mert van munkám..van lakásom..a fiam szeret és én is őket..anyumék jól vannak és van egy barátom aki imád és én is szeretem őt!!!

8208. Rezeda63 (válaszként erre: 8205. - 478cccece6)
2011. ápr. 13. 09:12

Szia Márti!

Nekem egy éve volt a műtétem, és közel sem voltam ilyen vészes állapotban mint Te. A műtéttől ne félj, kibírható. Én a Te helyedben gyorsan mellette döntenék, addig amíg -ahogyan mások is írták- van döntési lehetőséged.

A sürgősség mellett szól az is, hogy a gyors és szövődmények nélküli méheltávolítás estén megvan az esélye annak, hogy a petefészkek maradhatnak. Akkor meg némi kedélyingadozással megúszod az egészet, és nem kell még farkasszemet néznek 46 évesen a változókor hirtelen rádszakadt igen kellemetlen tüneteivel is. A méh állapota befolyásolja a petefészkek állapotát is, és olvashattunk itt már nagyon kellemetlen, a hétköznapi életvitelt totál megzavaró, hirtelen minden rossz tünetével jelentkező klímax állapotokról is.

Üdvözlettel Rezeda

8207. popova4 (válaszként erre: 8205. - 478cccece6)
2011. ápr. 13. 08:26

Szia Márti!

Ha csak a műtéttől való félelmed tart vissza a döntéstől, akkor szerintem ne halogasd. Amikor én is ebbe a helyzetbe kerültem és itt olvastam a hozzászólásokat, gondoltam, ok, nem is olyan borzasztó dolog ez. Aztán belegondoltam az egészbe, és szinte be tudtam pánikolni a félelemtől..

Aztán csináltam amit kellett és az orvos tanácsolt, az agyam ki is kapcsolt szinte és minden a papírforma szerint ment. A kórházba vittem újságokat, könyveket, igaz, az agyam nem ott járt..

Szóval szerintem a műtét nem vészes, ki lehet bírni. Drukkolok neked: Erika

8206. szisziági (válaszként erre: 8205. - 478cccece6)
2011. ápr. 13. 08:25

Kedves Márti!

Megértjük a vívódásodat,ahogy látom te is végigmentél már egy csomó dolgon,több kaparáson is!

Vajon hányszor lehet egy méhet megkaparni anélkül hogy ne sérüljön vagy ne lyukadjon ki? Nekem most ez a kérdés jutott eszembe, -szerencsére engem egyszer sem kapartak, nem tudom milyen.

Ha tanácsolhatom , akkor olvasgass vissza ,pl. Anyamaccs is hasonló helyzetben van, neki egy csomóan írtunk és a tanácsok a te helyzetedre is igazak. Nyilván mindenki másképp áll a testéhez, az életéhez, és az orvosok is sokféle hozzáállást tanúsítanak. Ha ennyire bizonytalan az orvosod,hogy egy rákmegelőző állapotban is rád bízza a döntést, akkor miről fog ő dönteni? Amikor a mentő visz az ügyeletre és már nem lesz időd más orvost keresgélni és az ügyeletes ordít veled hogy : "Asszonyom magának most kell jönnie?(ráadásul így vérezve!!!)Nem tudja hogy itt az ügyeleten nincs ultrahang???" Én átéltem ezt, azzal a különbséggel hogy a saját lábamon mentem az ügyeletre, a tampont kiszedtem a vizsgálathoz és folyt a lábamon a vér, a kezem, a csizmám csupa vér lett és annyit sem mondtak , hogy mossam meg a kezem a csapnál.Nagyon megalázó volt, írt fel vérzéscsillapítót, hazaküldött . Ahogy munkanap lett ezerrel kotortam az UH-ra és hálát adtam a sorsnak , hogy még volt időm orvost választani ,amikor kiderült hogy bizony méheltávolítás a vége!

Bocsi nem akartalak megijeszteni csak arra hívom fel a hasonló helyzetben lévők figyelmét, hogy amíg van idő addig lehet választani, utána már nem!!Így is tolódhat az időpont ide-oda , én nagyon hálás vagyok a sorsnak, hogy még adott esélyt a választásra, és hamar túlestem rajta.

A legszörnyűbb dolog ami megeshetett volna velem hogy óvónőként vértócsából vigyen a gyerekek közül el a mentő!!Meglett volna rá az esélyem most már tudom.

Túlestem rajta, élek és megkönnyebbülést érzek csak, semmi bánatot. Tegnap jött volna meg rendesen, micsoda öröm volt hogy nem kellett ágyúcső vastagságú tampont meg ipari méretű betétet tennem , hanem csinos bugyiban -persze nadrág volt fölötte!-kényelmesen sétafikáltam az udvaron.

Biztos a mensi ideje miatt ilyen vérfagyasztó a hangnemem , nézd el nekem !!

Olvasgass vissza , ne ijedj meg, sok-sok vidám percet is okoz a visszaolvasgatás a lányok sztorijai között, és nagyon hasznos dolgokra is rábukkansz majd!

Bátorság, optimista hozzállás -és a problémák megoldódnak !

Szia :Ági

2011. ápr. 12. 20:39

Sziasztok!

Rendszeresen jártam nőgyógyászhoz,18 éves koromtól.

Mégis beütött a krakk 36 évesen............méhnyakrák:(

Szerencse a szerencsétlenségben,megusztam egy conizációval.Azóta eltelt 9 év és állandóan vérzés problémáim vannak.Hol norcolutot szedetnek velem hol kikaparnak,de semmi javulás.Most 2hete kapartak utoljára,és holnap megyek az eredményért .A rákszürés eredményem az mindig jó,de fennáll állandóan egy hyperpláziás méhnyálkahártya,ami egy rákmegelőző állapot.Az orvosom mégis rámbizza a döntésta méheltávolitással kapcsolatban,mivelhogy rákos sejtek nem mutathatók ki.Vivódok hogy hogyan döntsek..............egyrészről ugy gondolom hogy elkéne távolitani és megszabadulnék az állandó vérzésektől,másrészről meg bevagyok sz......va a ütéttől.Most 46 éves leszek.

Tudom hogy nekem kell dönteni de segitsetek már hogy ti mit csinálnátok a helyemben?.


Üdv !

Márti

8204. popova4 (válaszként erre: 8190. - Anyamaccs)
2011. ápr. 12. 11:17

Szia Anyamaccs!

Én 18 évig jártam a miómámmal rendszeresen nőgyógyászhoz, és végül mégis csak a méhkivétel lett az eredménye. Hiába nem okozott panaszt évekig, aztán csak jött az elhúzódó havi vérzés,meg a mióma növekedése, ami már indokolta a műtétet. Mikor az orvos először mondta, ne halogassuk, mert ez csak további problémákat fog okozni, egyből rábólintottam, és nem bántam meg. Ehhez tudnod kell, hogy nagyon félek a sebészeti beavatkozástól, a fájdalomtól, a kórházi léttől stb. Riasztott a hat hét lábadozás és minden, ami ezzel együtt jár. Most 11 hetes műtött vagyok, egy hónapja dolgozom, semmi bajom nincs. Nincs vérzés, a házasélet változatlanul jó.Lelkileg sem viselt meg egyáltalán, inkább vártam már, hogy legyek túl rajta. Amiket leírtál, én azonnal vállalnám a helyedben a műtétet. Nem lesz kellemes, a fájdalomról csak annyit, hogy tényleg minden nappal jobb egy kicsit, arra azért készülj fel, hogy nem mindenki egyforma. Én pl. 10 napig éltem fájdalomcsillapítókon, de aztán minden fájdalmam megszűnt szinte egyik pillanatról a másikra. Komolyan kell venni az otthoni pihenést is, akkor is, ha jól érzed magad. Nekem is két felnőtt fiam van, 48 éves vagyok és nem zavar, hogy nincs meg a méhem. Örülök, hogy megszabadultam egy beteg szervemtől. Fejben gondold át az egészet, aztán szerintem vágj bele. Minden jobb lesz utána, hidd el. Olvass itt sokat, nagyon jók a lányok! Szorítok Neked, szia: Erika

8203. szisziági (válaszként erre: 8200. - Nudzika)
2011. ápr. 12. 11:04

Kedves Nudzika!

Nagyon csodállak azért az optimizmusért ami belőled szól, hiszen amiket leírtál az sokszorosa a mi kis műtéteinknek!Ahogy olvasom a műtét után több problémát jelent a bél és gyomorpanasz nálad,ami egy kicsit riasztónak tűnik. Pláne így , hogy a férjed is milyen nagy műtét előtt áll!

Kitartás, és tényleg próbáld meg az életmódváltást a párodra rábeszélni, mert neki is fontos és neked is könnyebbé tenné a panaszaidat rendbe tenni. Együtt mindent könnyebb csinálni !

Erőt és optimizmust kívánok hozzá!

Ági

8202. BorcsaKati (válaszként erre: 8190. - Anyamaccs)
2011. ápr. 12. 09:37

Kedves Anyamaccs!

Nagyon sajnállak, hogy ennyi tüneted van, de szerintem is méheltávolítás lesz a vége, főleg ha a miómád növekszik. Sőt én csodálkozom, hogy fél éve van egy ökölnyi miómád és az orvos csak most javasolja, nekem csak ennyi bajom volt semmilyen más tünetem és 3 orvosnál is jártam mert nem akartam belenyugodni, de függetlenül egymástól mindegyik a méh kivételét ajánlotta. Neked ráadásul más szövődményed is van, tehát tényleg dönts minél hamarabb, mert a legfontosabb az egészséged.Nem túl kellemes fizikailag ez a műtét, de látod (sajnos) már sokan átéltük és fel lehet rá készülni, kibirható, ettől tényleg ne félj. A jó benne, hogy 1 nappal a műtét után már jól érzed magad és nincs fájdalmad. Lelkileg nehezebb felkészülni rá, de hidd el a nőiességed nem fog sérülni, viszont arra tudsz gondolni, hogy egy rizikótól megszabadultál, ezzel már nem lehet több problémád. Nekem azt mondta az egyik orvos amikor húzódoztam, hogy miért ragaszkodok egy olyan méhhez, ami előreláthatólag gondot fog okozni, mert ahol egy mióma van ott több is lesz és hiába jó indulatu daganat a mióma, soha nem lehet tudni, majd éppen melyik nem lesz az.Na én ezek után döntöttem. Gondold át Te is és ajánlom, hogy esetleg kérdezz meg függetlenül egy másik nőgyógyászt is, hisz több vélemény alapján Te is tisztábban látsz.

Üdv:Borcsa

8201. BorcsaKati (válaszként erre: 8189. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 12. 09:07

Szia Kicsirigó!

Én is üdvözöllek, ahogy olvastam nagyon ügyi voltál és felkészült. Örülök hogy ilyen jól vagy és irigykedem, hogy már vásárolni is voltál, én még csak itthon mozgok. Tegnap mondtam a kisfiamnak, hogy tervezek egy utat a boltba, de összeszidott, hogy egyedül,apa nélkül el ne induljak. Azért Te is vigyázz magadra és feküdj még sokat, pihenj, örülj, hogy így szeretnek és kiszolgálnak, féltenek. Gondolom a seb miatt is jobb bár nekem ilyenem nincs. Vigyázz magadra!

Üdv:Borcsa

8200. nudzika (válaszként erre: 8195. - Szisziági)
2011. ápr. 12. 07:13
Szió kedves Ági! teljesen egyetértek veled, mert ilyen súlyos értékekkel nem lehet kinlódásokkal együtt élni. Lehet húzni halasztani ezeket a műtéteket, de meddig? Én is úgy voltam, hogy rajtam ne kisérletezzenek mindenféle módszerekkel, gyógyszerekkel, ez az egyik, a másik pedig hogy ki tudja milyen életveszélyes állapotba vigyen be a mentő és a számomra megbizható orvos helyett az akkor ki tudja milyen sarlatán kezébe kerül az ember. Én ettől nagyon tartottam, és igy belecsaptam és amit te is irsz egyáltalán nem bántam ha már igy kellett alakulnia, de itt vagyok, és nagyon is boldogan élem az életem mindent összevetve. Üdv: nudzika
8199. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8190. - Anyamaccs)
2011. ápr. 12. 07:07

Szia anyamaccs!

Én a helyedben nem haboznék ilyen háttérrel, nem lenne kérdés, hogy marad, vagy megy a méh.

Nekem 4 évig nem csináltak mást, csak negyed évente cytológiára kellett mennem. Ennek az eredménye vagy teljesen jó volt, vagy atypia. Nem mutatott ki egyszer sem rossz eredményt. A szövettan /loop conisatiot csináltak először/ mégis carcinomát hozott ki méhnyaknál. Nekem is volt apai nagymamámnak méhtestrákja, ezért kértem, hogy inkább vegyük ki. Dokiknak is ez volt a véleményük.

Szerintem gondold át a dokid véleményét és legyél mihamarabb túl rajta. Lelkileg is sokkal jobb, hogy nem kell állandóan az eredmény miatt izgulni.

Szia: Kata

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook