Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


8198. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8194. - Szisziági)
2011. ápr. 12. 06:54

Szia Ági.

Köszi, igyekszem gyógyulgatni. Én sem nagyon értem, hogy mi a fenének kellett egész nap bent lennem szerdán. A kaját meg már kínunkban elneveztük: "Minek nevezzelek-nek" így költőien

:-)

Nektek is ilyen nehéz nem csinálni egész nap szinte semmit? :-))) Mondjuk nem mondom, hogy nem tetszik az a mozdulat, hogy rámutatok valamire és ott felporszívózódik minden...de olyan furcsa :-)

Szia: Kata

8197. Kicsirigó73 (válaszként erre: 8196. - Tavaszi szellő)
2011. ápr. 12. 06:46

Szia Szilvi!

Gondolunk rád, szorítunk neked. Várunk vasárnap.

Puszka:Kata

2011. ápr. 11. 23:43

Sziasztok Lányok!

Reggel megyek,szerdán műtenek.Be vagyok sz...va!

Vasárnap vagy hétfőn jövök haza,megígérem jövök hozzátok.

Aki vezet autót közületek ,annak műtét után mennyi idővel sikerült újra vezetnie?

Puszi és jobbulást mindenkinek?

Szilvi

8195. szisziági (válaszként erre: 8190. - Anyamaccs)
2011. ápr. 11. 21:31

Hello Anyamaccs!


Megdöbbenve olvastam hogy mennyi bajon átestél már,én is csak ismételni tudom az előttem szólókat.

Nekem pár percem volt a felocsúdásból az UH-lelet után, mikor közölték hogy csak olyan gyógyszerekkel élhetnék tovább ami teljesen tönkreteszi a májamat és a szívemet,ha nem vetetem ki a méhemet.

Előtte való nap teljes mellszélességgel ragaszkodtam volna még hozzá,hogy nem engedem kivetetni!! Hiába, van az a helyzet amikor dönteni kell, ÉN NEM BÁNTAM MEG!

A további életem csak könnyebb lehet,rémálmomban se jöjjön elő több vérzés, még a betétreklámot is elkapcsolom!

A rákhajlam a családodban intő jel, vedd komolyan.

Nem akarlak rábeszélni,nekem már könnyebb,mert túl vagyok rajta,de számomra semmi sem szólna a te esetedben a méhed megtartása mellett.

Fontolj meg mindent alaposan amíg még esetleg választhatsz is a két módszer -hüvelyi és hason keresztüli eltávolítás között!

Üdvözöllek: Ági

8194. szisziági (válaszként erre: 8189. - Kicsirigó73)
2011. ápr. 11. 21:09

Szia Kicsirigó!

Nagyon gratulálok, valóságos kis hős vagy,hogy ilyen ügyesen átvészelted a hasi vágást!

Remélem szépen gyógyulsz, és megőrzöd ezt a kedves vidámságot,nem terheled meg magad!

A szerdai napra vajon mi szükség volt a kórházban, ahogy leírod otthon is maradhattál volna, furcsákat mi is tudunk főzni néha:))))

Szerencsés vagy hogy ilyen jól átszunyáltad a rázós részét a dolognak,irigyellek érte!!

Engem epiduráltak, és a sok jövés menéstől sem éjszaka, sem nappal nem tudtam jól kialudni magam!

Most itthon duplán bepótolom:))

Gyógyulgass,pihengess és csak dirigálj ne csinálj semmit!

Szia :Ági

8193. nudzika (válaszként erre: 8190. - Anyamaccs)
2011. ápr. 11. 20:13
Szió kedves Anyamaccs! Én is csak azt tudom tanácsolni amit előttem a többiek, hogy jobb ha időben eltávolitják a méhedet.Én 43 éves voltam amikor belvérzést okozó mindössze 5cm-es myóma miatt kellett kivenni a méhemet, mert műtét előtt az is kederült, hogy thrombocytapéniás is vagyok.Most meglátod, hogy mit találnak a méhtükrözéskor és aszerint döntitek el a dokival hogyan tovább. Az nagyon fontos hogy orvosodban nagyon bizz meg, ha ez nincs akkor keress olyat aki megfelel neked. már öt éve lesz hogy mergműtöttek, akkoriban jól kisirtam magam, de tudtam hogy nincs más választás, és most is azt mondom, jól döntöttem .kisebb-nagyobb bajok jönnek-mennek, de élek és boldog vagyok. sok mindent tapasztaltam kitanultam a klimax csinját binját,már nem pánikolok, mert tudom hoigy mi miért van. És ez a női oldal nagyon aranyos, mert innen is tényleg sok segitséget, főleg bátoritást kap az ember. további jó egészséget és kérdezz bátran.Üdv: nudzika
8192. Rezeda63 (válaszként erre: 8190. - Anyamaccs)
2011. ápr. 11. 17:37

Szia Anyamaccs!:)

Én lelkileg nagyon nehezen tettem túl magam a műtéten, sőt többször hangoztattam, hogy számomra az élet azzal együtt volt kerek, mert hiszen a természet nem véletlenül adta. Nekem "csak" miómám volt és azon túl semmi "extra":) amivel annyi volt a baj, hogy gyors növekedésnek indult.

De Én most azt mondom Neked, hogy mindent összevetve, a hajlamot főként, a már kezdődő szöveti elváltozást, a miómát és az endometrózist gyorsan szabadulj meg tőle, amíg nem késő. A felsorolt tényezőkből egy is elég, nem hogy így komplexen. Méh nélkül is van élet. Számomra nem ugyan olyan, de jó, és annyit nem ér, hogy kockáztass. A műtét kibírható! Rossz mint minden a mi kórházzal kapcsolatos. Én rosszabbra számítottam, bár Nekem hüvelyi műtétem volt, és erre az oldalra is csak a műtét után találtam rá.

Minden jót Neked! És bármi kérdésed van...... csak nyugodtan!

Üdv. Rezeda

8191. Imisz
2011. ápr. 11. 16:57

Szia Anyamaccs!


Megdöbbenve olvasom, mennyi bajod van! Hozzád képest nekem "csak" a miómáim voltak. Nem nagyok, viszont szaporodtak.

Tudom, hogy a végső döntést Neked kell meghozni de ha javasolhatom, minél előbb végeztesd el a műtétet! Az egészségnél és az életnél nem lehet semmi fontosabb! Főleg, ha hajlamod is van. Ahogy írod, szülni már nem akarsz, az összes többi dolog (sex) marad, nem hátrány a méh hiánya.

Nekem a norcolut halottnak a csók volt, szinte semmit nem használt pedig több mint egy évig szedtem.


A műtéttel kapcsolatos dolgokat itt mind elolvashatod, nagyjából ugyanaz, mégis mindenkinél más, hiszen nem vagyunk egyformák.

Végülis mindegyikünk túlélte és azt mondhatom utólag nem bántam meg! Így én azt mondhatom, nekem nem voltak rossz tapasztalataim, illetve a legrosszabbra én is csak úgy emlékszem mintha álmodtam volna.


Olvasgass vissza is, és ha valami nem tiszta vagy felmerül benned valami kérdés, tedd fel nyugodtan.


Mégegyszer mondom, ne halogasd, ennyi bajjal úgyis a műtét lesz a vége, akkor meg már jobb minél előbb. De a döntés a Tiéd.


Üdv: Szimi

8190. anyamaccs
2011. ápr. 11. 15:28

Sziasztok lányok asszonyok, SORSTÁRSAK!

A napokban találtam erre a fórumra és nagyon sok hasznos tapasztalatot, tanácsot olvastam itt,....de mégis nagyon tanácstalan,BIZONYTALAN vagyok.KIVÁNCSI LENNÉK A VÉLEMÉNYETEKRE!


Az én NAGY PROBLÉMÁM a következő:(igyekszem röviden,érthetően megfogalmazni)Remélem sikerül!:):)...ha nem hát bocsika!:)


Fél éve egy hirtelen fellépő éltveszélyes méhvérzésnél állapították meg, hogy egy női öklömnyi MIÓMA van a méhemben, de ehhez társul még egy ENDOMETRIOZIS(megvastagodott méhszövet) és egy DYSPLAZIA(mikroszkóp alatt kórosnak látszó sejtek, de még nem rák) is.A hónap végén ismét eü gyi kaparást végeznek nálam,hogy megnézzék mennyit változott odabent a helyzet a félévig szedett norcolut kúra hatására.

Sajnos a dokim nem sok jóval biztat és a méheltávolítást hozta fel az elrákosodás megelőzésére végső megoldásnak.A méhszájról vett rákszűrésem kisebb gyulladásoktól eltekintve ez idáig még mindig jó volt.A helyzet az, hogy a hormonkúra után ilyen rendezett még nem volt a vérzésem mint most, de az ultrahang már megállapította, hogy a miómám is növekszik folyamatosan.44éves vagyok, született hajlammal.Nagymamám méhrákban halt meg, anyukámat ugyanezzel műtötték25éve.

Fogalmam sincs, hogy meddig tudom még megtartani a méhem és mi is lenne a jó megoldás.Gyermekeim nagyok, szülni sem áll már szándékomban mégis félek a következő vizsgálatok eredményétől annak ellenére, hogy itt elég sok pozitív dolgot olvastam a mütéttel kapcsolatban.

Mától szerintem rendszeres olvasotok leszek azt hiszem!:)Bátran írjátok le a legrosszabb tapasztalataitokat is a méheltávolítással kapcsolatban, de igyekszem visszaolvasgatni is.

Jó pap is holtig tanul......:):)

2011. ápr. 11. 12:10

Sziasztok lányok. Végre szabadlábon :-)

Megpróbálom röviden leírni a történetét műtétemnek, mert amikor erre az oldalra leltem, én az összeset elolvastam, hogy tanuljak belőle.

Szerdán be kellett feküdni a kórházba, ahol semmi az ég világon nem történt, csak megkínáltak minket 3-szor olyan érdekes ételekkel, amiket még sosem láttam :-) Este kaptunk egy szem nyugtatót, majd másnap, a műtét napján beöntés , majd altató és infúzió bekötése. 11-kor toltak be a műtőbe, de arra már szinte nem is nagyon emlészem, annyira elaludtam már a Dormicumtól is :-)1-kor toltak ki. / Szobatársam ondta, hogy végig aludtam /Emlékfoszlányok vannak bennem, hogy ott volt a doktornő az ágyamnál, s arra is emlékszem kicsit, hogy ránéztem az infúzióra és halkan kértem fájdalomcsillapítót. Kaptam. Folyamatosan adták míg folyt az infúzió s amikor kivették, amikor szoltunk,már adták is. Hármunkat aznap műtöttek, nagyon jó kis társasággá nőttünk össze e pár nap alatt. Estig aludtunk, majd elindult a beszélgetés közöttünk :-)

Másnap reggel már ülve vártam az éjszakás nővért, hogy kimehessek fürdeni. Semmi gond nem volt a zuhanyozásnál. Megkérdezte a nővér, hogy megmossa-e a hátamat? Nagyon klassz volt, amikor újra frissen ledőltem az ágyikóba. Kivették délelőtt folyamán a katétert is és az elvezető csövet is. Sétáltunk. A következő nap viszont kellemetlenebb volt. Elkezdték a hashajtást és a belek míg visszarendeződtek kellemetlenebb érzésekkel láttak el, mint maga a seb. Vasárnapra annyira jól voltam, hogy délutánra hazaengedtek,/ feltétele volt hogy addigra kellett lennie székletnek / s csak hétfőn reggel 8-ra kellett menni. Ekkor beszéltem Páczai doktornővel, aki műtött. Levette a kötést, megtisztította a sebet ( nagyon kicsi vágást ) és szerdán megyek varratkiszedésre. Fantasztikus orvos.

Aki előtte van a műtétnek, csak annyit mondok, hogy az egészséges drukk az jó, de nem kell félni. Most 3 napos vagyok, nemrég érkeztünk haza a bevásárlásból / természetesen én csak dirigáltam :-)/, s most egy nagy alvás után kisétálunk az erdőbe.

Ne féljetek. Csak az első két nap az amit el kell viselni:-))))

Lányok! Köszönöm mindenkinek, aki gondolt rám!

/ Katának meg ezer köszönet azért, mert priviben végig fogta a kezem virtuálisan /

8188. nudzika (válaszként erre: 8184. - Adrika01)
2011. ápr. 10. 18:55
Szió Adrika! Nekem nem volt rá szükségem, talán nem is annyira jó ötlet ez a hasi metszés miatt, hiszen a sebnek gyógyulnia kell. Ha azt leszoritod, kevésbé fog sikerülni.persze ha úgy látod jónak szerezd be legyen inkább kéznél, aztán meglátjátok karöltve orvosoddal szükség lesz-e rá. Én otthon betadinnal beecseteltem minden fürdés után óvatosanm ha kimaradt akkor fájt is a sebem, de ez jót tett neki.fedőkötés is csak akkor kell rá, ha a ruhád zavarja.De sokkal szebben gyógyul kötés nélkül.De majd meglátod mire lesz szükséged, az majd a kórházban derül ki.Nyugi a műtét után kiméletesen kell gyógyulnod.Nekem ezt mondta az orvosom és bejött.Addig is vigyázz magadra és sokan izgulunk érted igy közösen a fórumon.Üdv:nudzika
8187. nudzika (válaszként erre: 8185. - Rezeda63)
2011. ápr. 10. 18:40
Kedves Rezeda! Nagyon szépen köszönöm kedves tanácsodat, az életmódváltás az nagyon biztató gondolat és jónak is látsziok, hiszen tavaly kellett átgondolnom ezt a nagyon értelmetlenül idegesitő világot, és most már egyszerűen nyugodtan dolgozom teszem mindennap a teendőimet. ez már megy.Mozogni elég sokat mozgok, hiszen a családi napi teendőket ha tetszik ha nem , el kell végezni, és mellette a kert, a munkahely.Úgy érzem működik. Az viszont igaz, hogy edzőterembe nem járok.De nagyon szeretek sétálni, sétálgatni , ezt azért rendszeresen teszem. Talán az étkezéssel kellene majd többet változtatni, de ezt inkább akkor kezdeném el, ha már kertben megterem a sok friss zöldség és gyümölcs. Annyi jó receptet ismerhettem meg a tv-ből, és én nagyon húzódom a mediterrán konyha felé, kevéske husika jó sok zöldséggel, gyümölccsel.Lehet hogy ebből idén lesz az átalakulás éve, mert minden évben történik valami, ami miatt változtatni kell a régi ---néha elavult ---dolgokon.Talán az étkezés is ilyen.De olyan nehezen megy.Most még! ez az életmódváltoztatás azért elég érdekes fogalom, de mindenképpen meg kell ismerkednem vele közelebbről, mert a férjemet csipőprotézissel operálják majd jövőre, és van rajta jó pár kiló felesleg, amit muszáj lenne leadnia.talán igy ketten nekifogva elindulunk ezen az úton.már irtam hogy mennem kell hóvégén gasztroshoz, hasi ultrahangra, meglátom mi lesz a véleménye.Csuda jó fej doki, nagyon jókat lehet vele dumcsizni.Most búcsúzom és várom további tanácsaidat is! üdvözlettel és köszönettel:nudzika
8186. tzs65 (válaszként erre: 8177. - Adrika01)
2011. ápr. 10. 14:44

Szia!

Próbáld még a gondolataidból is törölni ezt! Én hasonlóan rástresszeltem, és persze elértem, hogy egy hetet csússzon a műtét. Légy pozitív, ne vonzd be!Nekem azt mondták, hogy a mensi első napjaiban nem szerencsés műteni az alhasi vérbőség miatt.

8185. Rezeda63 (válaszként erre: 8182. - Nudzika)
2011. ápr. 10. 14:31

Szia Nudzika!

Tuti tippem nincs arra vonatkozóan, hogy tudnál kigyógyulni a bajodból.

A helikobakter nagyon komoly dolog, és ha az negatív akkor már van remény. Viszont az ismételt savas felböfögés nem sok jót mutat. Nevezetesen azt, hogy nem teljesen oldódott meg a dolog. Ebből a baciból nehéz meggyógyulni, mert hajlamos a kiújulásra. Mindenképpen a teljes életmód váltás az üdvözítő megoldás, azon felül, hogy kikezelik a helikobakter bacilusát.

Üdv Rezeda

A mozgás sokat segít, legyen az bármilyen jelegű.

8184. Adrika01
2011. ápr. 10. 14:23

Milyen Kedvesek Vagytok!


Máris egy kicsit jobban érzem magam. Én 36 éves vagyok.

Hallottam valami hasfogóról,amit a műtét után kell használni, de még nem vettem. Mi a véleményetek róla?

8183. nudzika (válaszként erre: 8177. - Adrika01)
2011. ápr. 10. 13:40
Szió Adrika! A neten találtam egy nagyon jó leirást a méheltávolitó műtétről, kérélek olvasd el.Én a google-ben szoktam keresgélni, igy találtam erre az oldalra-.Ird be a google keresőbe:mikor szükséges a méheltávolitás és hogyan zajlik a műtét? ekkor megjelenik eza kérdés, de aweboldal az több is lehet, de te azt válaszd, amelyik eletmod.hu van . itt irják le szerintem legalábbis a legjobban, úgy hogy a félelmet is eloszlatják. 12-e keddi nap lesz, engem is keddi napon műtöttek és ragyogóan sikerült.A műtét után úgy éreztem, újjá születtem, és ez igy is van . Minden rendben lesz, ne félj, vigyáznak rád a z angyalkák! Üdv: Nudzika
8182. nudzika (válaszként erre: 8181. - Rezeda63)
2011. ápr. 10. 13:31
Kedves Rezeda! nagyon szépen köszönöm megnyugtató szavaidat.Nagyon fontosak. A helicobakterből szerencsére kigyógyultam , legalábbis úgy néz ki. 2008 ban kezdődött gasztros pályafutásom is.akkor gyomortükrözésen is voltam, de a radikális baktériumkiirtás azonnal sikerült, még a kilégzési tesztem is negativ lett, ezt követően gyógyszerek kb egy évig, majd elhagyhattam őket, és jól is éreztem magam. majd szünet, és újra éreztem az igen maró hatást a gyomromban és a torkomban. igy idén egy újabb gyomortükrözés történt, de negativ lett szerencsére. A vérképben viszont mindig bennemarad. Szóval ez igy már nenm bánt engem. De mindenképpen szeretnék meggyógyulni mindenből, nagyon dolgozom az ügyön. én is szeretek kertészkedni, van egy pici kertecském, amiben a szükséges és nagyon édi zöldség-gyümölcseimet és virágaimat gondozom. nagyon szeretek a szabadlevegőn lenni, és ez nagyon jó nekem. De mindig van valami amit felszinre hoz a gép és nem lehet a szőnyeg alá söpörni.csak ez a visszatérő görcs nagyon hűséges hozzám. De majd kiszerettetem magamból:Köszönöm és várom továbbra is jótanácsaidat, mert csakis igy lehet meggyógyulni bármiből is. Üdvözlettel: Nudzika
8181. Rezeda63 (válaszként erre: 8178. - Nudzika)
2011. ápr. 10. 12:38

Szia Nudzika!

Most is azt tudom mondani mit az előbb ha a műtétet el akarod kerülni lényeges életmód váltást kell eszközölnöd. A panaszaid komolyak,

valóban bélösszenövésre gondol az ember. Feltételezem,hogy műttetni nem feltétlenül akarod magad.

A reflux és a helikobakter már önmagában is komoly probléma, műtét nélkül is. Törekedj annak a kiküszöbölésére. A férjemnek is volt és rendbe lehetett hozni. Ha rendbe jössz valószínű a más jellegű problémák is háttérbe szorulnak.A helikobekter a puffadás érzését sajnos nagyon éreztetti. Kezeltesd ebből ki magad és csak az után fordulj sebészhez a bélösszenövés miatt.

Lehet hogy a problémád teljesen független a műtéttől. nekem a műtét előtt is voltak ilyen gondjaim. Csomó vizsgálat és gyógyszer, de rendbejött. Kitartást és minden egyéb vizsgálaton ess túl, mielőtt műtétre szánnád magad.

Üdv Rezeda

8180. szisziági (válaszként erre: 8177. - Adrika01)
2011. ápr. 10. 11:57

Szia Adrika!

Teljesen megértjük a félelmedet, itt mindannyian átestünk rajta vagy előtte vagy utána, vagy egyfolytában,de a félelem nem szabad hogy elhatalmasodjon rajtad. Ha mindenképpen szükséges a műtét, akkor jobb rajta előbb túlesni, ne félj, a kórházban vigyáznak mindenkire.Csak mi nők érzékenyek vagyunk, több lelki támogatásra van szükségünk ilyenkor. Erre jó ez az oldal, itt minden kérdésedre akad aki válaszolni tud. Kérdezz bátran, bár én hüvelyi úton estem raja át másfél hete, kutya bajom, csak kímélem még magam.

Az orvosom a műtét tervezésekor kérdezte hogy mikor fog megjönni,ehhez igazította a legkorábbi időpontot, mert nekem sürgős volt a műtét.

Úgy tudom ilyenkor gyógyszerrel is le tudják állítani a vérzést ha nagyon muszáj.

Van köztünk több hasi műtéten átesett csajszi, ők tudnak tanácsokat adni,mert még kórházanként is mások a szokások.

Bátorság, és addig is kérdezz bátran!

Üdvözöllek :Ági

8179. nudzika (válaszként erre: 8177. - Adrika01)
2011. ápr. 10. 10:45
Szia kedves Adrika! Először is jól gondold át, miért is kell ezt a műtétet végrehajtani.Nekem is hasi metszésem volt, de a nagyon jó orvosomnak a hozzátartozó csapatával és persze velem együtt nagyon jólsikerült. Mélyaltatásban végzik, semmit sem fogsz érezni. A műtét előtti napon még jól elbeszélget veled az altató orvos is, testileg is és lelkileg is felkészit a műtétre, mindent elmond hogyan kezdődik, mi lesz közben és mi lesz a műtét végén. A pszichés feldolgozásra is igen aprólékosan kitérnek, hiszen saját magadnak is be kell vésbned a tudatodba, hogy miért szükséges ez. Ha megnyugszol könnyebben megy.A fájdalmakról azért nem beszélek, mert minden embernél más, és igy most az elrémiszthet. Hasonlóan a szülésnél, az egyiknek igy sikerül, a másiknak úgy. Az én műtéti időpontomat ahhoz igazitották, amikor már megvolt a mensi és utána, mertz ugye felléphet az erős vérzés is.Na ez azért nem hiányzik.Egyelőre ennyit csak röviden, kérdezz és én válaszolok. 48 éves vagyok és 43 évesen műtöttek. A petefészkeim megvannak. Várom válaszod, addig csak egészségesen izgulj. Üdv: Nudzika
8178. nudzika (válaszként erre: 8176. - Rezeda63)
2011. ápr. 10. 10:33
Szió kedves Rezeda! Koönkrét panaszaim igen erős hasi görcsök, megáll a szél, megáll a salakanyag, és van egy nagy dugó valahol, ami nem enged semmit sehova, se felül, se alul, aza se hányni, se székelni. Ezek voltak közvetlenül az egy hetes kórházi tatózkodásom után otthon, amikor végre el kezdtem enni, inni, bevétel volt, de a kiadás az nem ment. Akkor mondta a nőgyógyászom, hogy valószinű, hogy keletkezett bélösszenövésem.Én ezeket a görcsöket sehol máshol nem, csak a hasi metszésem vonalában--én igy mondom-A-B-ig tartó szakaszon érzem.Parafinolajat ajánlott akkor a doki erre, ami akkor sikerrel járt. De teltek múltak a hónapok és igaz, enyhébb formában, de újra jelentkeztek a panaszok.Próbáltam megfigyelni, milyen ételre hogyan reagálok, de úgy vettem észre, teljesen mindegy:puffasztó, vagy nem puffasztó , nekem elbirhatatlan görcserim voltak, hányinger, puffadás--mintegy gázballon amit repedésig töltenek----erős verejtékezés , izzadás egyszerre. Kolonoszkópián és gyomortükrözésen is voltam most már kétszer is, amely ibs, reflux, helicobakter xxxx-es minősitésben, gorb -ot állapitottak meg.Virtuális kolonoszkópiára is mennem kellett, mert a vastagbéltől 30cm magasságban egy nagyon éles megtöretésem is van, ami miatt az endoszkópot nem tudják felvezetni. Tegnapelőtt voltam nőgy.nál és kiderült, hogy valóban létezik a bélösszenövés, attól függetlenül, hogy a műtéti sebeim ragyogóan gyógyultak. Közben a bélszakaszom 15cm-ben 3mm-es polypot vettek le. Szóval ezért teszi számomra érdekessé és igen kiváncsivá, hogy mire számithatok. Jelen pillanatban székletlazitó t iszom minden este lefekvés előtt, mert anélkül nem megy a másnapi székelés.Ugyanis székrekedésben is szenvedek valami miatt, s most ezt kellene kideriteni, hogy miért. Ha nincs székletlazitó, akkor állandóan vissztér az igen erős hasi görcsöm. kezdődik minden előlről: se szél, se széklet, csak iszonyú szenvedés. Hát ezek az én bajaim. Most hó végén megyek a gasztróshoz, mert más és lépmegnagyobbodásom is keletkezett valamitől. Egyszerűen nem tudom mire vélni.Nem vagyok beteges, de a műtét teljesen fejre állitott.nagyon röviden igy állok jelenleg. Köszönettel várom a válaszod: Nudzika
8177. Adrika01
2011. ápr. 10. 09:51

Sziasztok!

Április 12-én lesz a méheltávolító műtétem, és kezdek félni. Főleg attól, ha akkor lesz meg a vérzésem, attól ugye nem halasztják el a műtétet. Már szeretnék rajta túl lenni. Vágni fognak, mire kell számolnom?

8176. Rezeda63 (válaszként erre: 8175. - Nudzika)
2011. ápr. 9. 20:47

Szia Nudzika!

Konkrétan milyen panaszaid vannak, amiből bélösszenövésre gyanakszol?

Ha orvosi beavatkozás szükséges a megoldásához, akkor az már nagyon gáz.

Egyébként a bélösszenövést nem bántják. Ahhoz, hogy a kellemetlen tüneteket enyhíteni tudd, sok folyadék, rost dús táplálkozás, nagyon jó a zabpehely, és rendszeres mozgás, és naponta széklet elegendő.

De nem tudom Te mit tapasztalsz?

Üdv. Rezeda

8175. nudzika
2011. ápr. 9. 16:14
Szervusztok! Nekem öt éve lesz hogy méheltávolitó műtétem volt.Úgy ahogy rendbe jöttem, klimaxból is kitűnő tapasztalatokat szereztem.Sajnos hiába érzem alapvetően jól magam, van egy szűnni nem akaró problémám: hasi metszéssel operáltak, igy keletkezhetett valamilyen szinten a bélösszenövés.Abban kérnék segitséget, hogy akinek kiderült a műtét utáni bélösszenövés, azt hogyan sikerült megszüntetni, vagy legalább enyhiteni.milyen orvosi vizsgálatok , esetleg valamilyen műtéti beavatkozás segitette. Köszönettel várom a segitséget:Nudzika
8174. Rezeda63 (válaszként erre: 8172. - Turkkati)
2011. ápr. 9. 13:32

Szia Kati!

Kellemes kikapcsolódást!!!!!!!!

Üdv Rezeda

8173. jojócska
2011. ápr. 9. 10:37

Szia Kati!


Örülök,hogy túl vagy a hatodik héten és jól érzed magad!

Gondolom ezt a kis kiruccanást mindketten nagyon várjátok a pároddal. :-)

Érezzétek nagyon jól magatokat,lubickolj sokat a vízben és a boldogságban is.

Puszi


Kata :-)

8172. turkkati
2011. ápr. 9. 08:35

Sziasztok Lányok!

6 hetes lettem, minden OK, holnap "nászútra" megyünk Hajdúszoboszlóra. Mindenkinek jobbulást, az újaknak bátorságot kívánok!

Puszi: Kati

8171. Rezeda63 (válaszként erre: 8170. - BorcsaKati)
2011. ápr. 8. 18:46

Szia Borcsa!

Amit írsz, azon Én is sokszor elgondolkoztam. Elhiszem, hogy 41 évesen nem könnyű egy ilyen műtétnek alávetni magadat, hiszen Én 47 évesen is nehezen viseltem.

A lelki megpróbóbáltatásaink??????......... mindenkinek megvan. Van aki könnyebben viseli,van aki kevésbé. Én az utóbbi kategóriába tartoztam. De ez nem szégyen úgy gondolom. Ha az ember beszélni tud róla az már fél siker. Nekem mindíg azt mondta a pszichiáter, hogy ha már sikerül megfogalmazni azt amit érzek, az már nagyon jó. Ha a megoldás sikerében is bízok akkor tuti.

Ennek ellenére azt mondom a hormonjaink sok furcsaságot tudnak produkálni.

Puszillak és jobbulást! Eda

8170. BorcsaKati (válaszként erre: 8162. - Rezeda63)
2011. ápr. 8. 09:26

Kedves Eda!

Szerintem ezekben a tudatalatti dolgokban az a legfontosabb, hogy legyen hitünk, az, hogy ki miben hisz szerintem már mindegy. A másik fontos dolog a szeretet és szerencsére én azt látom, hogy itt a fórumon szinte mindenkinek rendezett, szeretetteljes családja van, ez sok erőt ad. Mondjuk a műtét előtt én is ezen gondolkodtam, hogy miért pont velem történik ilyesmi, amikor rengeteg olyan nőt ismerünk, akiknek az erkölcs és hűség nem életelemük és mégsem ők bűnhődnek, hanem MI, akik normálisan élünk. A másik amitől sírva fakadtam és nehezen emésztettem, a korom volt, 41 évesen fiatalnak éreztem még magam egy ilyen műtéthez. Más ebben a korban, főleg a fiatalok a mai trend szerint, még most kezdenek el gondolkodni a szülésen, én meg már hol tartok.

Nekem egyébként kifejezetten jót, tett hogy láttam a miómámat, mert nem egy matyóhimzés volt, de így legalább kicsit megnyugodtam, hogy ettől a szörnyűségtől, mint ahogy az orvos is mondta, az utolsó pillanatban megszabadultam.Így a műtétbe is belenyugodtam kissé (igaz ez nekem is utólag sikerült).

Na de mostmár muszáj előre nézve élni.

Köszönöm, hogy a lelki gondjaimat is kiírhatom Neked, ez is jót tesz.

Üdv:Borcsa

8169. turkkati (válaszként erre: 8168. - BorcsaKati)
2011. ápr. 8. 08:55

Szia Kati!

Megnéztem, köszi! Most megyek szurira, aztán fodrászhoz.Pihengess!

Puszi:Kati

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook