Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Megint csak az a fogyás... fórum

Megint csak az a fogyás... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
22. Pasionella (válaszként erre: 20. - Gkat28)
2013. júl. 17. 12:42

Nem tudom, hogy kipróbáltad-e már a zumbát, ez nem csak valami táncikálás, mindenki így vélekedik róla elsőre sajnos...amíg ki nem próbálja és rájön 45-50 perc zumba igenis felér egy kemény edzéssel ha megfelelő intenzítással csinálod és nem csak rázogatod magad jobbra balra.

Egy buliba is elég intenzíven tudok táncolni de azért közel sem vagyok annyira fáradt és izzadt mint zumba után, szóval ezt nem igen lehet így összehasonlítani. De nem akarlak én meggyőzni semmiről sem csak sajnos sok embernek ez a véleménye pedig nem így van, aztán mikor kipróbálják nagyon meglepődnek.

21. Pasionella (válaszként erre: 19. - Zebracsikó)
2013. júl. 17. 12:40

Nem is ez a fő problémám, hogy azt gondolom le kell mondani erről-arról hanem inkább elkeserítő, hogyha egy picit elengedem magam akkor visszajön :-(

Már az is nagyon jó ha csak a zumbát jó sokáig betudnám iktatni az életemben vagy valamilyen szinten mindig mozogni valamennyit, az is segítség lenne.

Most inkább attól tartok feladom majd, ezt akarom majd valahogy elkerülni de nagyon és hát ugye elég nehéz kivárni az első eredményeket mert onnan már jobb mert ösztönöz, de addig :-(

20. Gkat28 (válaszként erre: 12. - Pasionella)
2013. júl. 17. 12:38
ha elmész egy jót táncolni a barátokkal az is megizzaszt még kalóriát is éget, de edzésnek nem mondanám a Zumbát, de ezen természetesen nem fogunk összeveszni:) ha a kaja rendben van, mellette súlyzózól és emellett még Zumbázól is, akkor az már nem rossz.
2013. júl. 17. 12:38

ne fogyásként és diétaként gondolj a dologra, hanem úgy, hogy mostantól kezdve egészségesebben eszel, jobban megválogatott dolgokat.

Ha fogyókúraként tekintesz erre, akkor az azt sugallja, hogy az csak "lemondás egy időszakra". Pedig nem így kellene.....hanem átállni ésszerű üzemmódba, lassan, de biztosan. Nem lemondást látni és az elől menekülni, hanem másképp gondolkodni a tested táplálásáról ezután.

18. Pasionella (válaszként erre: 15. - 130454e42d)
2013. júl. 17. 12:37
Én imádom a táncot, ezért szerettem meg a zumbát is. Feltölt energiával, kikapcsol és örömöt okoz és borzasztóan izzadok tőle :-) szóval olvadtak annó a centik vele, biztos most is úgy lesz csak türelmetlen vagyok :-(
17. Gkat28 (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2013. júl. 17. 12:36
:) Igen, egy dolgora ó a flabélosz, egy szolibérlet mellé kaptam korlátla flabéloszt, és ha már mentem akkor elötte 10 percig rázogattam magam, a hátfájásom elmúlt, bár akkor vettünk új matracot lehet amiatt... óriási biznisz van a fogyni akaró nőbkben, ha ezért minimális dolgot kell csak tenni akkor viszik mint a cukrot. Nem vezet könnyű út egy formás ,feszes testhez de megéri.
16. Gkat28 (válaszként erre: 11. - 5de92a1196)
2013. júl. 17. 12:34
Még azt sem mondanám hogy minimális ch bevitel, inkább a tudatos a lényeg. Hidd el ha kevés a szénhidrát akkor agresszív leszel és stagnál a fogyás, amikor versenyre készültem akkor megtapasztaltam.
15. 130454e42d (válaszként erre: 12. - Pasionella)
2013. júl. 17. 12:33
Nincs semmi gond a Zumbával szerintem, fontos, hogy élvezd amit csinálsz. csak akkor van esély arra, hogy szokásoddá váljon. Engem mondjuk a Zumbával és az összes tánccal a világból ki lehet kergetni, de nem vagyunk egyformák.
14. Pasionella (válaszként erre: 10. - 388b941089)
2013. júl. 17. 12:32
Azért leírtam, hogy akarok tenni érte, a kajára is odafigyelek és mellette zumbázok is. A Flabélos csak azért jött képbe mert kíváncsi vagyok rá és volt nagyon akciósan bérlet, ennyi, nem attól várom a csodát.
13. Pasionella (válaszként erre: 8. - 1fbc7619c9)
2013. júl. 17. 12:30

Az evést én nem így gondoltam, sosem eszem unalomból, mindig csak akkor eszem mikor éhes vagyok, reggelizek, ebédelek és vacsizok, sosem vittem túlzásba az evészetet, nem vagyok nassolós, nem igen eszem csokit, sütit stb...

Nem azért eszem mert örömforrás hanem szeretek enni mert szeretem a fincsi dolgokat de csak akkor eszem mikor éhes vagyok és hál Istennek nem vagyok folyton éhes :-)

12. Pasionella (válaszként erre: 5. - Gkat28)
2013. júl. 17. 12:29
A Flabélos lehet felejtős lesz még nem tudom de a zumbával nem értem mi a probléma. Nagyon sokan fogytak már tőle, köztük én is csak miután lement jó pár kg akkor abbahagytam. Tévhit az, hogy nem fogyaszt, nagyon is. És számomra a konditeremben levő edzés vagy Norbi Réka felé iszonyatosan unalmas. Ez bevált mint mozgás, olvadtak a centik és kg-ba is elég gyorsan történt változás. Szóval a zumbát nem akarom elfelejteni, az egyedüli dolog ami megszerettette velem a mozgást és jól esik csinálni.
11. 5de92a1196 (válaszként erre: 5. - Gkat28)
2013. júl. 17. 12:23
Gkat! OTT A PONT!!! Tudatos, rostdús, fehérjedús táplálkozás. Minimális szénhidrátbevitel mellett, sok vitaminnal, kevesebb TV-zéssel. És máris jobb a közérzet.
10. 388b941089 (válaszként erre: 5. - Gkat28)
2013. júl. 17. 12:20
Istenem végre valaki leírta, hogy a flabélosról alkotott véleményemet....:DDDD Szerintem ez a nem akarok semmit tenni a fogyásomért, de belekapaszkodok vm. megoldásba c. történet...
2013. júl. 17. 12:20
A zumba tökéletes, szép alakot csinál, nemcsak kardió, hanem alakformáló is, és nem mellesleg feltölt, ha valaki szeret táncolni, mert ki is kapcsol. Szóval én csak megerősíteni tudlak zumba ügyben, esetleg érdemesebb mindig haladóbb edzésekre váltani, mert hamar hozzászokik a test az adott terheléshez, vagy amikor látod, hogy a zumba már nem elég, más mozgásformá(ka)t is érdemes kipróbálni.
8. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. júl. 17. 12:19
Az evés az pótcselekvés..Már ha sokat és sokszor.:).Valami hiányzik az életedből,ami boldogsággal tölt el..Nem fogyózni kell,hanem megváltoztatni az étkezési szokásaidat..Vagyis elengedni az étkezést,mint örömszerzési forrást..Én paleozom..Jókat ehetsz..és még fogyni is fogsz..Persze ez egy életre szól..:))
2013. júl. 17. 12:18

Sziasztok!

Én is nemrég kezdtem el az insanity-t és a Callanetics-et is. Elég sokat kellene fogynom. Most 89 kg vagyok és 96,6-tal kezdtem.

2013. júl. 17. 12:17
Sajnos ez egy egész életre szól, ebbe bele kell törődni, és erre ráállni, és valami másról lemondani, de sportolni muszáj, akinek muszáj. Én is így vagyok, amint nincs sport, jönnek fel a kilók.
2013. júl. 17. 12:17

Szia! ezt a hozzászólásom egy másik fórumba írtam ma be de ide is tökéletes:


Ha valaki nekiáll edzeni és eldönti hogy elkezd diétázni( nem fogyókúra, hanem diéta=étrend) érdemes szakemberrel, vagy olyannal az alapokat átbeszélni aki ért is hozzá. Anno én is így tettem és már számomra egyértelmű miért kezdenek ilyenkor az alapokkal - mi a zsír a szénhidrát és a fehérje. Az edzést mindenképpen izomtömegnöveléssel kell kezdeni hogy legyen majd miért szálkásítani (szálkásító edzés nincs, csak a diéta más olyankor). Ilyenkor a fehérje:2-2, 5 gr/tskg, a Szh 2-3 gr/tskg és a zsír pedig omega 3 kapszula valamint abból az olajból származik amit étellel beviszel (olivaolaj,lenmagolaj, mandula stb). Ezeket miből fedezed: (csirke,pulyka,hal, zöld zöldségek (kivéve zöldborsó), tojás, túró, barna rizs,basmati rizs, zabpehely, protein.... a lista nem teljes ezek jutottak hirtelen eszembe. ha a diéta rendben van, lesz sikerélmény ugyanis az edzés nem lesz hiábavaló. Edzés: én a heti 4 alkalmat preferálom, amikor egy izomcsoportot egyszer de jól megedzünk. Súlyzózás, nem pici súlyokkal. Ettől leszel formás és feszes, nem a 2-3 kg-os súlyokkal ezernyi ismétléssel. Ha az edzés is rendben van , a sikerélmény és a folyamatos motiváció garantált.


Ne fogyókúrának állítsd be a kaja részét hanem egy tudatos étrendnek. ha betartod , akkor nem leszel éhes, nincsenek falásroihamok, szinte mindentr el lehet készíteni kis kreativítással diétásan is. legyen az sós vagy édes.


ha megfogadsz egy jótanácsot felejtsd el a flabéloszt a Zumbát és mindenféle elektromos bizbaszt, ne haragudj:) a recept egyszerű: diéta+súlyzó+aerob = eredmény. Valamint nem a súly számít hanem a testösszetétel.

4. krozsu (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. júl. 17. 12:16

Ne fogyózz,válts életmódot. Cseréld le a cukros cuccokat egészségesre.

Én is imádom az édességeket,kenyeret stb,de annak sajna látványos eredménye van. Próbálok helyettük olyan dolgokat találni,amik nem hizlalnak,de FINOMAK. Nem fogok zellert rágcsálni,meg ilyenek.

Rengeteg finom,könnyen elkészíthető dolog van,ami segíti a fogyást,csak körül kell nézni :-)

Kitartás!

3. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Pasionella)
2013. júl. 17. 12:14
Igen, tényleg igaz az, hogy életmódot kell váltani, különben minden visszajön kamatostul. :s Pont ezért nem merem abbahagyni az edzést, meg a kajára odafigyelést, pedig már 17 kg-ot fogytam. :D Mondjuk még van mit leadni, de már néha-néha engedékenyebb vagyok magamhoz.:) Sok erőt és kitartást neked!!!!!
2013. júl. 17. 12:12
Miért hagytad abba a zumbát?
2013. júl. 17. 12:06

Sajnos nem rendelkezem azzal a testalkattal amivel szeretnék.

Sosem azt akartam, hogy vékony legyek, egyszerűen csak érezzem jól magam a bőrömben.

Eleve nem is lennék soha vékony, nem vagyok az a típus, mindig is kerek formáim voltak amivel alapvetően nincs gondom.

167cm vagyok és jelenleg 82kg. Voltam én már 88 is sajnos. Viszont voltam 74 is. Habár az még mindig nem tökéletes de sokkal sokkal jobb volt.

Ha 12kg lemenne és 70 lennék én már úgy is nagyon boldog lennék, tényleg, nem lehetetlen dolgokra vágyom.

Amikor fogytam akkor úgy sikerült, hogy figyeltem a kajára, kenyérfélék csak reggel, ebéd kisebb adag, vacsora salik meg ilyesmi. Mellette pedig zumbáztam heti 3-4szer.

Ez a tervem most is csak most baromira elvagyok keseredve mert oké, fogyok de a fene vinné el, hogy ahhoz, hogy megmaradjon muszáj mindent úgy csinálni folyamatosan mintha fogyóznék.

És most habár a kattanás megvolt mégis cseppet magam alatt vagyok, jó lenne gyorsan stb...amit nyilvánvalóan tudom, hogy lehetetlen.

Miért születtem én ilyen adottságokkal? :-)

Egyébként meg nagyon szeretek enni de ha úgy ennék és annyit amennyit én szeretnék, hát...

Szóóóóóóval. Fene vinné el.

Nem vagyok most még túl pozitív.


Most is ezt a módszert választom, heti 3 zumba legalább és kipróbálom a Flabélost mellette.

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook