Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az antibébi tabletták meggátolhatják, megállíthatják a fogyást, vagy csak lassítják? fórum

Az antibébi tabletták meggátolhatják, megállíthatják a fogyást, vagy csak lassítják? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. nimmy
2014. máj. 4. 01:53
Nem kell az antibébi tablettákra fogni a hízást, ez genetikai (mit örököltél) és életmódbeli dolog (étrend, sport, napi rutin, stressz mértéke, illetve hogyan kezelitek ezt... stb.). Aki hízásra való hajlamot örökölt, annak azzal kell megküzdenie, és fordítva ugyanúgy. Nálam ezek a bogyók nem okoztak elváltozást, és ezzel nem vagyok egyedül.
43. 4c35511f0b (válaszként erre: 42. - Jennyfer86)
2009. máj. 22. 11:41
És, hogy lettél magasabb ?:))
2009. máj. 22. 11:06

Sziasztok lányok!

Én 5 éve kezdtem el szedni a Harmonetet, akkor voltam 188 centi és kb. 80-82 kiló. (Modell alkat voltam). Azóta abbahagytam, mert híztam tőle 16 kilót!!!! Azelőtt ehettem bármit, a családom soha nem volt kövér, sőőőt!! Anyu, és hugom mármár anorexiásnak hat...

Aztán elkezdtem használni a Nuvaringet (hüvelygyűrű, melyet havi 1szer kell betenni), és azóta híztam 3 hónap alatt még (!!) 8 kilót kb.! Most vagyok 192 centi és 107 kiló!!! És ez mind a tabletta miatt, szörnyű!

Most fogom abba hagyni a hormonos tabikat, és soha de soha többé eszembe nem fog jutni, hogy ezzel mérgezzem magam!!!

Úgyhogy lányok, nagyon gondoljátok meg!!!

2009. ápr. 21. 16:01
Sziasztok! Én gyógyszer abbahagyása óta 6,5 kg-t fogytam. :D
40. lilura
2009. ápr. 3. 15:23

Szerintem se nem gátolja, meg sem állítja, de még csak nem is lassítja a fogyást-normális esetben!

Ha igen, irány a nőgyógyász!

39. zani
2009. ápr. 3. 13:47
én is tornáztam mellette meg diétáztam is és mégsem mozdult egy deka sem rólam. egyébként én nem a tablettától híztam meg, csak arra gondoltam h talán az nem engedi h fogyjak, mert az ösztrogén "ragaszkodik" a zsírhoz
38. 5e48d37001 (válaszként erre: 36. - Zani)
2009. ápr. 2. 21:19

Én 2 hónapja szeden a tabit,bőprgyógyászati okokból,és még 2 hónapig kell használnom,de alig várom,hogy vége legyen.Nem szívesen mérgezem vele magam.Én semmit nem híztam tőle pedig rettegtem,hogy elhízok,hallottam olyat,hogy ugyan ettől a bogyótól valaki az első hónap alatt 5 kilót hízott.


Szerintem azért nem fogytál a tabitól,mert azok közé a ritka emberek csoportába tsartozunk,akiknek a testsúlyát egyáltalán nem befolyásolja a fogamzásgátló.Amióta elkezdtem szedni vele párhuzamosan tornázok Rubint Réka dvd-jére,és inkább fogyás érzékelhető nálam.

2009. ápr. 2. 21:15
Sziasztok! Nagyon helyes,hogy abbahagytátok,mert ezek nem igazán egészséges szerek.De vásároljatok sűrgősen valamilyen hajvédő vitamint,mert szükségetek lesz rá:(
36. zani
2009. ápr. 2. 17:52
mondjuk ezen kívül nem is tettem mást azért h fogyjak
35. zani
2009. ápr. 2. 17:51
abbahagytam de nem fogytam semmit. :(
34. zani
2009. febr. 25. 15:29
jaj én is olyan régóta agyalok már, majdnem 8 éve szedem a tabit, kényelmes, de már nem akarom tovább, nem akarom a súlyra és a libidóra vonatkozó mellékhatásait... de majd este megbeszéljük a Kedvessel, hogy mi legyen. azért köszi, jó nagy lökést adott amit írtál.
33. csillag85 (válaszként erre: 32. - Zani)
2009. febr. 25. 13:43
Én is egy hónapig gondolkodtam, hogy mi legyen. :)
32. zani (válaszként erre: 31. - Csillag85)
2009. febr. 24. 12:40

most elgondolkodtatál.lehet, hogy én is abbahagyom, már csak a szex miatt is... :)) van még 3 napom eldönteni, hogy kiváltsam-e az újabb receptet.. de már hetek óta ezen rágódom.

van valami jó ötlet egyéb biztonságos védekezésre az óvszeren kívül?

2009. febr. 24. 09:25
Abbahagytam a gyógyszert 5-én, azóta többet szexelünk hetente mint máskor egy hónap alatt, fogytam 1,5 kg-t fogyókúra nélkül és tök jól érzem magam. Soha többet bogyó!!! :D:D
2009. febr. 16. 12:35

Ha megfelelő fogamzásgátlót szed az ember, akkor nem hízik tőle egy grammot sem. Ha elkezd hízni mégis valaki, akkor azonnal vissza kell menni a nőgyógyászhoz, aki fölírta a tablettát és másikat kell föliratni vele. Amitől hízik az ember, azt azonnal abba kell hagyni.

De manapság olyan alacsony hormontartalmú tabik sokasága létezik, hogy igen érdekes, hogy mégis híznak egyesek. Akik híznak és kivizsgálják őket, általában kiderül, hogy a tablettának köze nincs hozzá, csak arra fogják.


Én személy szerint egyáltalán nem híztam a tablettáktól, pedig 6 éven keresztül folyamatosan szedtem.

Anyum is évekig használt tabit, egyáltalán nem hízott tőle.


Most már a tabinál jóval megbízhatóbb és kényelmesebb módot használok a fogamzásgátlásra, az Implanont, ettől se hízok egyáltalán. Ha bármikor följön néhány kiló, az a mozgáshiány és a több evés miatt van, ezt korrigálni is tudom mogzással és egészséges táplálkozással.

29. zani
2009. febr. 16. 11:03

én nem a fogamzásgátlótól híztam, de hiába tornázok és másként eszek nem csökken a súlyfelesleg. abban biztos vagyok, hogy attól nem fogok lefogyni mert abbahagyom a tabit, de attól tartok, hogy a szedése lassítja a zsírpusztítást. azért gondolom, mert eleve tinédzserkorban az ösztrogén felelős a nőies alkat kialakításáért (csípő, mellek).

???

2009. febr. 16. 09:32
Hat hónapon belül visszaáll a testsúly, ha nem hagyja abba az ember a fogamzásgátlót. De ha kirívó a súlygyarapodás (ami a dokim szerint 6 kg feletti), akkor gyógyszert kell váltani. Én szedtem egy olyat is, amitől fogytam XD - csak a problémáimon nem segített. A mostanitól 6 kg-ot híztam, mikor szedni kezdtem - első két hónap - aztán el is múlt. :) :) :) Most önhibából vagyok kövér :)
27. zani
2009. febr. 16. 09:13
én még mindig nem tudtam dönteni, hogy abbahagyjam-e. akkor meg izgulhatok minden hónapban, mert a többi védekezési forma nekem nem jön be.
26. csillag85 (válaszként erre: 25. - Zani)
2009. febr. 13. 13:05
Még nem tudom, 8 napja hagytam abba! :) De biztos vagyok benne, hogy könnyebben fog menni, mert egyszer szünetet tartottam és fogytam (tök könnyen) 5 kg-t.
25. zani (válaszként erre: 24. - Csillag85)
2009. febr. 12. 15:37

amikor abbahagytad a gyógyszert könnyebben fogytál?

én is próbálom most arra fogni, hogy nem megy a fogyás, de nem merem abbahagyni

2009. febr. 12. 14:47
Én híztam, aztán nem tudtam fogyni, aztán abbahagytam a gyógyszert! :D
2008. nov. 29. 17:34

én híztam tőle.

meg több bajom is lett tőle.

vkinek a szexuális vágya csökken..

tehát nem jó használni.

2008. febr. 1. 22:32
hát én is szedek fogamzásgátlot,amikor eloszor elkeztem felhiztam 10 kg-t,majd abba hagytam..és ujra elkezdtem szedni-a másodiknál már egy grammot sem hiztam tole.egyén fuggo,de sztem kozre játszik az is hogy "fogamzásgátlo=hizás".a szervezeted a fogamzásgátlohoz is hozzászokik egy ido után,és helyre áll a tested,mégha fel is jott egykét kilo.
2007. aug. 27. 14:57
Újabb 3 hónap és nem híztam egy dekát sem.
2007. aug. 26. 14:38
Szerintem még hízlalnak is.
19. LoLiNa
2007. jún. 23. 17:50
engem perfekt hízlalt :D de xtem ez egyén függő. kinek milyen az alkata, hormonháztartása
2007. ápr. 5. 09:51
nálam is a fogamzásgátló szedése okozott először súlyproblémát, előtte nem voltak plusz kilóim, de azért mikor fogyózom, ha nehezen is, de lemennek a kilók.
2007. ápr. 5. 09:30
Szerintem ,ez teljesen másképp nyilvánul meg mindenkinél.
2007. márc. 5. 06:10
Három hónapja szedem, 3kg mínusz!
15. csehe
2006. dec. 7. 22:06
A mai antibébi tabletták már nagyon alacsony hormontartalmúak. Szerintem nem befolyásolják jelentősen a súlyunkat. De nem kizárt, hogy egyén függő. Bár szerintem ez mehet pszichés alapon is, hogy ki mennyit szed fel. Én mindig is a teltebb alkatúak közé tartoztam, de a tablettáktól sosem jött fel plusz kiló. Ellenben volt, hogy a szedése alatt fogytam 10 kiló. Amit persze pár év múlva visszaszedtem, de nem a tabletta miatt. Terhesség alatt 11 kg-t híztam, ami elvileg nem sok, de ebből még 6 mindig itt van. :(
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook