Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Megint csak az a fogyás... fórum

Megint csak az a fogyás... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
172. Gkat28
2013. júl. 18. 17:26

:) én még nem tettem protein port a tésztájába mert amit a tésztába töltök, abban lesz elég fehérje. próbáld ki az alap receptet. fél kk szódabika kell bele, egy tojás, 70 gr zabliszt és víz, annyi hogy ne legyen nagyon sűrű de ne legyen túl folyós sem. 20 percig pihentesd a hűtőben mielőtt kisütöd. Én 5 gr kókuszzsírt használok összesen.


Magadhoz mérd magad és bízz a sikeredben:) akár a palacsintáról van szó akár a súlyzózásról :p

171. Zebra25 (válaszként erre: 168. - Dennissza)
2013. júl. 18. 17:24
Jó is az. Szép formás popsid lesz tőle:)
170. Zebra25 (válaszként erre: 163. - AlBundy)
2013. júl. 18. 17:24

Azt szoktam látni, hogy amikor a fiúk húzódzkodnak, akkor csinálnak párat szabályosan, aztán még csinálnak jópárat, de azt már nagyon nem szabályosan. Vagy amikor túl nagy súlyt választanak, de már szinte tényleg középen hajlik a rúd, de csak felpakolja a súlyt és le sem bírják emelni az állványról.

Kezdem megérteni(még csak mostanában jöttem rá:), hogy bizony tinglitanglizással soha nem lesz olyan alakom amilyenre vágyom. Izmos váll és hát és kemény kerek popsi.

És ha fáj néha akkor is tudom, hogy dolgozik a testem és azért fáj.

169. Zebra25 (válaszként erre: 167. - Gkat28)
2013. júl. 18. 17:19

Igen, igazad van.

Egyébként félre értés ne essék. Az edzőteremben lévő lányokra nem vagyok irígy, mert megdolgoztak azért, hogy így nézzenek ki. Inkább csak szégyenkezem picit, hogy nem jutott el a tudatomig hamarabb a dolog.

Megcsináltam az első palacsintát egyébként. így is elég intenzíven érződik a por íze, de főleg az illata. Erőteljes vanília illata van és a lekvárnak köszönhetően meg lehetett enni, de nem annyira finom azért. Szóval ha elfogy, akkor rögtön nézek másikat. Talán eper ízűt vagy mit.

2013. júl. 18. 15:41
Annyi jót olvastam a lépcsős edzésekről, hogy alig várom, hogy pár óra múlva csináljam:) Most megeszem a jól megérdemelt gyümölcssalimat, aztán irány a lépcsőház :D
167. Gkat28 (válaszként erre: 165. - Zebra25)
2013. júl. 18. 15:39
Menni fog, mit vársz az elején?:) csinálod újra és újra , meglepődsz magadon, aztán visszatekintesz és mosolyogsz, nah meg magadra a ükörben hogy tettszik amit látsz :)
166. Gkat28
2013. júl. 18. 15:38
Igy van, ezzel egyetértek. Sokak túl nagy súlyt választanak, büszekség miatt meg ugye pint amiatt mert máskhoz akarnak hsanolítani, Felejtsd el! Sérülés lesz a vége, elmegy a kedved az edzéstől. Az átmozgatás is jó, bár én rögtön szétosztottam, igaz van sportmúltam. Az izom nem felejt hála a jó égnek:)
165. Zebra25 (válaszként erre: 162. - AlBundy)
2013. júl. 18. 15:36
Na, ezek közül pl. egyiket sem szoktam csinálni, de mindenképpen rajta leszek, mert hát szégyen gyalázat, hogy ennyire nem megy a húzódzkodás.
164. Gkat28 (válaszként erre: 161. - Zebra25)
2013. júl. 18. 15:35
ne nézd ki hány kilóval csinálja a gyakorlatot, ne mérd másokhoz magad. Elkezded az izomépípítést X súllyal és hétfől hétre erősebb leszel és emelni fogod, ez tuti.
163. AlBundy (válaszként erre: 161. - Zebra25)
2013. júl. 18. 15:32
Ne foglalkozz vele. Ne alkalmazz olyan súlyt amivel nem megy azért, mert mások is annyival csináljak. Szabálytalan kivitelezéssel csak sérüléseket fogsz elérni. Én az első fél évet a teremben így utólag visszatekintve azzal töltöttem, hogy megtanuljak szenvedni. Meg kell találnod azt a súlyt amivel szabályosan tudod csinálni a gyakorlatot, de úgy, hogy közben szenvedsz, egyáltalán nem könnyű..
162. AlBundy
2013. júl. 18. 15:30

Az olyan idiótákat de utálom. Ott erőlködik a gyerek látszik, hogy nem tudja mit hogy kell, erre az edzője meg nyomja a facebookot telefonon...


Még ha rendelkezik is valaki sportmúlttal akkor is 2-3 hétig csináljon átmozgató teljes test edzéseket, hogy megszokják az izmok a terhelést. Az emberek szerintem 90%-a (én is vastagon benne voltam) belecsap a lecsóba az elején, aminek eredménye az izomcsoportok túledzése, iszonyat izomlázak és sérülés... Ha nincs időd, hogy órákat olvass a témáról akkor kérj meg egy edzőt akiben megbízol, hogy egy hónapig legyen ott veled.


Zebra: nem azt jelenti, hogy gyenge vagy. A húzódzkodás egy nehéz és összetett gyakorlat. Az elején váltsd ki csigás gépen lehúzzással. Lehet nyakhoz és mellhez is. ( [link]

Nagyon jó gyakorlat az invertált evezés ha még nem megy a húzódzkodás: [link]

161. Zebra25 (válaszként erre: 157. - Gkat28)
2013. júl. 18. 15:29

Egyébként a többi edzőtermes lányhoz képest nagyon el vagyok maradva. Ők a gépeket is 40 kilósra állítják be, én meg 20-25 kilóra

kézi súlyzókból ugye a 4 kilós megy még és hát a 2 kezes súlyzót is használom, de ott csak a rudat nyomogatom ki.

160. Gkat28 (válaszként erre: 158. - Zebra25)
2013. júl. 18. 15:27
Van húzódzkodó ami segít téged, nem kell rögtön a saját testsúlyoddal csinálni. :) létezik hogy vannak gyenge testrészeid, de megedzed őket és erősödni fognak. Keretben is jó guggolni mondjuk én rúddal+súllyal kezdtem és csinálom most is. maga a rúd kb 20 kiló, azzal hidd el menni fog :) 4*8 . Szivesen segítek, irj üzit.
159. Zebra25 (válaszként erre: 158. - Zebra25)
2013. júl. 18. 15:26
bár most így olvasva elgondolkodtam, hogy amikor a kitörést csinálom, akkor lehetne a 8 kilós súlyokkal csinálni, mert kitüréshez nem kell emelni a súlyt végül is
158. Zebra25 (válaszként erre: 156. - Gkat28)
2013. júl. 18. 15:23

húzódzkodás nem megy:( annyira gyenge vagyok, hogy nem igazán bírom magam felhúzni, de próbálom egyébként

létezik, hogy ennyire gyenge valakinek a hát és karizmai?

kitörés, guggolás az megy

ezeket úgy szoktam, vagyis a guggolást, hogy beállok abba a keretbe, ahol rúddal lehet guggolni

kitürést pedig súlyzókkal

de még csak a 2x4 kilót bírom

az a baj, hogy nem is nagyon van választásom, mert a következő lépcső meg 8 kilós(súlyzó)

Mindenképpen megpróbálok keresni egy személyi edzőt akkor.

157. Gkat28 (válaszként erre: 155. - Zebra25)
2013. júl. 18. 14:53
nem nem:) ilyen nincs. Nincs szálkásító edzés, szálkásító étrend van. 8-9 ismétlés, pár gyakorlatnál pedig 12-15 elég, hidd el:) a kicsi súlyt is felejtsd el, persze az elején nem biztos hogy 12 kg-al fogsz vállból nyomi hanem csak 5-6 kg -al de hétről hétre feszeegted a határaidat. Így leszel feszes, és ott gömbölyű ahol kell:)
156. Gkat28 (válaszként erre: 154. - Zebra25)
2013. júl. 18. 14:51
neten sokminden van. Mindenképpen keress egy személyi edzőt vagy legalább egy jó teremedzőt, aki épp nem a mobolját nyomogatja, hogy mutassa meg a gyakorlatok helyes kivitelezését. Nálam úgy kezdődött hogy minden gyakorlatból 1 azaz egyetlenegy ismétlést csináltatott az edző de akkora súllyal amivel még szabályosan 1 ment. Ennek a súlynak a 80% val kezdtem a tömegnövelést majd hétről hétre növeltem a súlyt. Személy szerint a heti 4 edzést preferálom amikor is 1 izomcsoportot 1 szer edzel le de azt rendesen (pl:Láb-vádli-fenék, Mell-bicepsz, Váll , Hát tricepsz ) has meg mindegyik nap van 1-2 gyakorlat. Ez untig elég pláne az elején. Vannak alapgyakorlatok amiket kötelező csinálni, mert benne is van hogy alap :) ilyen a Húzódzkodás,guggolás, kitörés, felhúzás, vállból nyomás csak hogy párat említsek. egy alkalom nem több mint 60-70 perc de az kemény.
155. Zebra25
2013. júl. 18. 14:45
jaj, meg azt sem tudom akkor mostmár(mert több félét írnak), hogy a zsírégetéshez nagy ismétlés szám kis súlyt, vagy kevesebb ismétlésszám és nagyobb súlyt érdemes alkalmazni?
154. Zebra25 (válaszként erre: 153. - Gkat28)
2013. júl. 18. 14:44

köszi:)

Már nagyon folyik a nyálam, hogy megkóstolhassam.

Akartam még kérdezni, hogyha mondjuk az edzőterembe nincs szémélyi edző, akkor honnan tudok magamnak összeállítani egy jó edzéstervet? neten van erről valami írás vajon?

153. Gkat28 (válaszként erre: 152. - Zebra25)
2013. júl. 18. 14:41
:) simán. csak számítsd bele a napi kajádba. én mondjuk ne vacsira:)
152. Zebra25
2013. júl. 18. 14:31
esetleg egy kis házi szilvalekvárral megkenni? cukormentes természetesen
151. Gkat28 (válaszként erre: 150. - Zebra25)
2013. júl. 18. 14:23
zsirsz túró reszelt cizromhéjjal, vagy pici joghurot tehetsz bele ha simán nem csúszik le. Natúr kakaó+víz+édesítő és kész a csoki szósz amivel nyakon lehet önteni :)
150. Zebra25 (válaszként erre: 149. - Gkat28)
2013. júl. 18. 14:06

persze, azt gondoltam, hogy íze megmarad, de legalább meg lehet valami túrós valamivel tölteni és akkor hátha nem lesz olyan az íze, meg, hogy eleve ezt egy sült valami lesz

na, ma ki is próbálom

149. Gkat28
2013. júl. 18. 12:07
zabliszt - zabpehelyliszt mindegyik jó :) mehet bele az alaptésztába persze. annyi hogy olyan ízű lesz a palid, azt kalkuláld bele:)
148. Zebra25 (válaszként erre: 147. - Gkat28)
2013. júl. 18. 11:57

a zabliszt, az nem zabpehely liszt, ugye? zabpehely liszt is jó vajon?

és akkor a lisztbe bele keverhetem ugye a tejfehérje port?

147. Gkat28 (válaszként erre: 142. - Zebra25)
2013. júl. 18. 11:43

az alaptésztéba be tudod illeszteni a proteinport: pl egy ebédre való adag nálam: 70 gr zabiszt, szódabikarbóna, 1 tojás , viz + olaj a kikenéshez (nálam kókuszzsír - 5gr elég) ebből 3 db pali lesz.


utálok kajét kidobni, átérzem amit írsz, én pl minden alkalomra kapok lila csokit vagy valami hasonéót aminek a párom örül nagyon mert tudja nála landol:) Ha érezteted hogy neked ez jó, nem kell sajnálni téged, nem éhezel, fontos az egészséged és jókat eszel akkor békén fognak hagyni:)

146. Gkat28 (válaszként erre: 141. - AlBundy)
2013. júl. 18. 11:40
többféle van, a diétásabb és a full diétás. a diétásab a törökmogyoró, nyirfacukor (vagy amilyen édesítőt bírsz), minél magasabb kakaótartalmú kakaópor, zabliszt, és viz. a full diétás de nekem még ehető kategória:) a szintén kakaópor, víz, édesítő, és tejszínes-mogyoró aroma. a Scitec belgacsokis kazeinjéből is jót lehet csinálni. Zabkását sokféleképpen szoktam enni: almás fahéjasan, almás-diósan, többféle ízű proteinnel, mákosan, cukormentes házi lekvárral etc. valaki sósan eszi pl:anyukám nekem az nem megy :)
145. Zebra25 (válaszként erre: 142. - Zebra25)
2013. júl. 18. 11:33
Egyébként igen, tartom az IR ditétát. Bár most a tízórai és az uzsi az általában gyümölcs szokott lenni, ilyenkor ritkán eszem mellé valamilyen lassanfelszívódó dolgot, pedig kellene.
144. Zebra25 (válaszként erre: 142. - Zebra25)
2013. júl. 18. 11:27
fél év alatt
143. Zebra25
2013. júl. 18. 11:26
Még annyit akartam kérdezni, hogy vajon nem e lehetne úgy fogyasztani a fehérje port, hogy mondjuk palacsintaként?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook