Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
1633. Léna79 (válaszként erre: 1632. - Akisz)
2015. jan. 7. 13:29

Nem vagyunk egyformák. A búcsújárást én sem szeretem, de az,hogy apuka (hiszen köze volt a gyerekcsináláshoz) csak egy üvegfalon keresztül láthatja a gyerekét kicsit nonszensz....


A lányom a Rókusban született 9 éve. Nagy, tágas, saját fürdőblokkos 4 ágyas kórteremben voltunk.A látogatók mindig kopogtak, ha valaki épp szoptatott,akkor picit elfordult,amíg az adott hímnemű be nem jött.Vagy szóltunk,hogy pici türelem. :) Nekem speciel különösen fontos volt,hogy szülés után,amikor betoltak még ott volt velem a férjem egy pár órát.

1632. Akisz
2015. jan. 7. 12:40

Sziasztok!

Én most várom a 3. Babám, de szültem már a Margitban 16 és 18 éve. A csecsemős nővér nagyon bunkó volt, de csak addig, amíg nem adtam neki egy kis pénzt. A pénzt NEM fogadta el, viszont utána már nagyon kedves volt! Mai napig nem értem. 😄 Nekem arról negatív a véleményem, hogy kétágyasba bemehet apuka... A szülés utáni állapot nagyon intim. Fáj a gát, fájnak a tejtől duzzadó mellek. Sztem nem illik egy vadidegen pasimak bemenni, ha van ott egy másik anyuka. Engem zavarna. Nem tudsz szoptatni, nem tudsz felkelni hálóingben, ha bent van egy idegen. Nem beszélve a fertőzés veszélyről. Apuka bírja ki 3 napig... 😀

1631. Léna79 (válaszként erre: 1630. - 180138e586)
2015. jan. 7. 08:04
Nagyon kedves vagy, köszönöm szépen! :)
2015. jan. 6. 14:25

Próbálok mindenki kérdésére válaszolni :)

Szóval, a sima gyerekágyas részlegen közös folyosói wc és zuhanyzó van, a szobákban nincs. Aki itt van elhelyezve, csak ablakon keresztül mutathatja a babát, nem jöhetnek be hozzá.


Pótlást adnak a csecsemőnek, gyakran kérdezés nélkül is, csak utólag szólnak, hogy kapott. Érdemes megbeszélni velük előre, hogy mit gondolsz róla (van aki ugrik a témára, másnak nem gond). (szerintem egyébként mindenképp kap akkor, ha a csecsemősöknél van éjszaka).

Szerintem a bimbóvédőre nem szólnak semmit, ha egyszer látják, hogy mellen a baba, kb utána nem is nagyon piszkálnak, úgy szoptatsz ahogy akarsz.


A 2 ágyasba bemehet apuka, meg mondjuk tesó is szerintem, de ha van szobatárs, fél-egy óránál tovább nem szeretik, ha ott van, mert zavarhatja a másikat. Ha mindkét ágyat fizeted, akkor annyit van bent, amennyit akar kb.

1629. Léna79
2015. jan. 6. 12:04

Lenne még pár kérdésem. :)


-Sima gyermekágyas részlegen minden szobához van wc és fürdőszoba?

-A csecsemősök, ha nem indul be a tej,akkor adnak pótlást a babáknak? Szabad bimbóvédőt használni?

1628. Renikem
2015. jan. 5. 15:41
Én csak a 12 ezrest tudtam VIP szobát, jó hogy jöttem nézelődni, hogy meg tudjam, van 8ezres is 2 ágyas:)
1627. Léna79 (válaszként erre: 1626. - 180138e586)
2015. jan. 5. 06:08

Köszönöm szépen a választ.

Ha a Margitba kerülök,akkor a 2 ágyas szimpi. Oda akkor is bemehet az apuka,ha mondjuk van az embernek szobatársa?


Ahogy elnézegettem a különböző kórházakat,szinte mindenhol folyosói látogatás van,ami persze nem akkora gond,de nem értem,hogy az apukát/tesót miért kezelik úgy,mint mondjuk anyóst,nagynénit stb.

1626. 180138e586 (válaszként erre: 1625. - Léna79)
2015. jan. 4. 20:13

Nagyjából igen. Szülés után "adják" csak oda, de szólni szerintem szólj előre, meg utána is, hogy el ne felejtsék :) Az egyágyas nálunk fél órán múlt, annyival hamarabb szültek a másik szobában, akik szintén arra pályáztak.

A kétágyas 8000/éjszaka, ha egyedül szeretnél lenni, és kifizeted a dupláját, akkor nem kapsz szobatársat. Az egyágyas egyébként 12 ezer, és a nővérek szerint rosszabb állapotú, mint a kétágyas, bőven megéri a +4 ezer forintot ha egyedüllétre vágyik az ember...na meg persze ha ki bírja fizetni...

A kétágyas két embernek szerintem kicsit kicsi, a két ágy között a két gyerekkocsi nem fér el egymás mellett, ezt nem is értem. De persze nem hotelezni járunk ilyenkor :)

1625. Léna79
2015. jan. 4. 12:02

Sziasztok!


Tudnátok abban segíteni,hogy a 2 ágyas szoba,ahova apuka is bemehet milyen elven működik? Aki kapja marja?

1624. 180138e586 (válaszként erre: 1623. - Renikem)
2014. dec. 21. 13:04
Na igen, az elsővel nekem is sokkal gördülékenyebbek voltak a vizsgálatok. A másodikkal tömény szívás, és nem azért mert egy gyerek már otthon volt, hanem mert mindent úgy megbonyolítottak, hogy ember legyen a talpán aki kikeveri a szálakat. De ha a margitba mész várandósgondozásra, akkor ügyesen elrendeznek mindent egy helyen (nekem sajnos túl messze volt, helyileg "egyszerűbb" volt, utólag azért lehet, hogy inkább bevállaltam volna az utazgatást)...
1623. Renikem (válaszként erre: 1622. - 180138e586)
2014. dec. 21. 08:55
Köszönöm ari vagy, régen minden olyan flottul ment:)
1622. 180138e586 (válaszként erre: 1621. - Renikem)
2014. dec. 20. 14:42

Szerintem nem vagy elkésve semmivel, a legfontosabb, hogy ne stresszelj! Vérvételi eredményem nekem a 12. hét környékén volt, előtte nem. Mivel 8 hetesen látott nőgyógyász, akkor volt szívhang, és a 12. hét környékére kért vérvételi eredményt. Ezt a beutalót Wasserman+ellenanyag miatt a háziorvos ki se írhatja, még akkor sem ha hozol igazolást, hogy várandós vagy, ezt csak nőgyógyász írhatja ki ha jól tudom, nekem legalábbis ezt mondták. Én az EKG-t is utána csináltattam, meg a fogászatot is.

Gondolj arra, hogy vannak olyan anyukák, akik a 12. hétig nem is tudják, hogy várandósak (tudom, nem gyakori, de előfordul), nekik se lesz előtte vérvételi eredményük :)

1621. Renikem
2014. dec. 20. 06:59

Sziasztok!


Lányok valamit elcsesztem.

Az első vérvételnek már meg kellene lennie...De nincs meg...a háziorvos adott papírt, elmentem EKG-ra és gondoltam letudom egybe a vérvételt is ott (SZTK)... Na igen, de nem kapott a dokim leletet ez volt nov 28-án. (most már tudom, hogy a terhesgondozóba kellett volna mennem. közben beteg lettem, gyógyszert nem kapok...csak tandum verde meg pihi. Szal, most nem tudom mi legyen. a háziorvos azt mondta, ne menjek le vetetni vért megint. Közben elmentem a terhesgondozóba, hogy tudjam mi változott 4év alatt, amióta szültem. és ott az egyik dolgozó mondta, hogy le kellene megint venni. most itt vagyok karácsony előtt meg ünnepek alatt. jan 5-e héten leszek 12 hetes. ugye akkor meg, UH-ra kell mennem.

Szerintetek? Fogászat, EKG már megvan.

és még dokihoz is kellene mennem jan első hetében is, de közben dolgozom is, és ott nem tudják még...köszike

2014. dec. 17. 10:40

Sziasztok! Nos, megjártam én is a Margitot. Orvost is, szülésznőt is merek ajánlani bárkinek, aki kéri, nekem egyik sem volt fogadott, de csodás szülésélményem volt, mindketten végtelenül kedvesek és ügyesek voltak, még gátvédelemre is maradt energiájuk, pedig nagy babám volt.

A csecsemősök... nos azok olyanok, amilyenek. Aki toroknak ugrik attól, hogy tápszert kap a babájuk kérdezés nélkül, azok inkább ne ide menjenek szülni. Hiába kéred, hogy ne adjanak, kapni fog, ha úgy érzik muszáj, és nincs még tejed (honnan is lenne 1 nap után ugye). Hozzáteszem ez más kórházban is így van, csak max nem tudunk róla (tapasztalat).

Szóval a csecsemősök általában bunkók, vagy lekezelőek, esetleg érzelemmentesek, talán 1-et tudnék mondani aki kedves volt, de ő is kérdezés nélkül intézkedett, és utólag közölt dolgokat.

A nővérekkel nekem nem volt gondom, aranyosak és segítőkészek voltak. Sajnos nálam voltak komplikációk, az egész folyosó fújta, hogy én vagyok a "problémás", de éppen ezért sűrűbben jöttek, mindig kérdezték tudnak-e segíteni, hoztak teát, gyerkőcöt a csecsemőosztályról, ha kértem, bármiben szívesen és mosolyogva segítettek akár hajnali 3-kor is, szóval részemről le a kalappal előttük. Az orvosokkal (vizitelőkkel) sem volt gondom, de az is tény, ha komplikáció merül fel, neked kell a sarkadra állnod, senki más nem fog kiállni érted.

1619. Gólyafiók (válaszként erre: 1617. - Ancsi86)
2014. dec. 5. 20:40
Köszi az infót.
1618. Ancsi86 (válaszként erre: 1615. - Renikem)
2014. dec. 5. 09:38
12 ezer / nap
1617. Ancsi86 (válaszként erre: 1614. - Gólyafiók)
2014. dec. 5. 09:36
Igen, kértem EDA-t, én eleve így terveztem és nagyon örülök hogy kaptam, kibírtam volna anélkül is de úgy voltam vele hogy feleslegesen nem szenvedek. De ha nem kértem volna, azt is elfogadták volna, sokszor megkérdezték és nem erőltették rám.
1616. reka1976 (válaszként erre: 1614. - Gólyafiók)
2014. dec. 4. 07:59

Én Krum Zsófival szültem, végül kértem EDA-t, mert indították a szülést oxi-val és egy idő után azt hittem nem bírom végigcsinálni, de kértem tőle, hogy ha lehet, akkor szeretnék járóképes lenni és maximálisan partner volt ebben. Még a tolófájásokat is éreztem, ami szerintem eléggé megkönnyíti a szülést.

Az elérhetőségét sajnos nem tudom, mert nem fogadott volt, hanem ügyeletes, de maximálisan meg voltam vele elégedve.

1615. Renikem
2014. dec. 2. 05:40

Sziasztok!


A VIP szoba ara most mennyi? Nem talalom sehol..anno 4eve 10ezer volt...valtozott volna? Koszonom

1614. Gólyafiók (válaszként erre: 1613. - Ancsi86)
2014. nov. 26. 20:18

Kedves Ancsi86!

Bár nekem más a tapasztalatom, örülök, hogy van olyan, aki a margitos szülésznőkről ódákat tudna zengeni. Szabad megkérdeznem, hogy kértél-e EDA-t? Mert nekem nem választott szülésznőm volt, de ha kértem volna, talán még csak-csak ellettünk volna egymással...

Viszont végre úgy tűnik, sikeres volt a kistesó-projekt. Sajnos azonban, ha minden jól megy, az uborkaszezon közepén fogok szülni. Ha mégsem lesz szabin a dokim, akkor a Margitban szülök (máskülönben kizárt), így nekem is szükségem lesz egy fogadott szülésznőre, akinek nem probléma, hogy nem kérek EDA-t. Már csak azért is, mert a múltkorival semmi esetre sem szeretnék még egyszer a szülőszobán találkozni.

1613. Ancsi86 (válaszként erre: 1612. - Renikem)
2014. nov. 22. 11:33

Ha megvan a száma, mindegy hogy kire hivatkozol, vagy be tud vállalni, vagy nem.. a népszerű szülésznők nagyon gyorsan betelenek, úgyhogy érdemes már félidő környékén megkeresni őket. Én nem tudom ki ez a Betty, most szültem szeptember végén a Margitban. Egyébként szerintem a szülésznők egytől egyig nagyon kedvesek, én az enyémről (fogadtam én is), szintén ódákat tudnék zengni. Hozott nekem gátsebre olajat másnap, pedig nem is kértem rá, segített szoptatni szülés után is, sms-t írt, és bejött minden nap megnézni legalább 1x akkor is ha épp nem volt műszakban. Még egyszer akkor is hívtam mikor itthon begyulladt a mellem, csak benne bíztam még akkor is, a védőnőnk egy idióta..


A csecsemőosztály viszont katasztrófa, 1-2 bunkó nővér megkeseríti az ember életét az alatt a pár nap alatt. Első perctől kezdve lekezelőek, kérdésre leba…ssal reagálnak, segítség kérésre flegmán, jó majd jönnek, menjek vissza a szobába, nem csak én vagyok egyedül. Szoptatni könyörögnöm kellett szinte hogy segítsenek, csak akkor jöttek már mikor 1 nap alatt 100 grammot fogyott a babám, szerencsére még nem sárgult be.


A szülés az orvos és a szülésnő miatt nekem csodálatos élmény volt, bármikor bevállalnám újra, de a csecsemőosztály megalázó sítílusa űberelt eddig minden bunkó embert akivel valaha az életben találkoztam. Hozzáteszem, minden kórházból ezt hallom, ez nem csak a Margit sajátossága.

1612. Renikem
2014. nov. 22. 09:04

Sziasztok!


Sajnos akinél szültem szülésznő, elment nyugdíjba:(

Sokat hallottam/olvastam egy hölgyről Betty... Valaki megírná nekem mennyit kell adni, vagy hogy megy nála? meg lehet-e keresni csak úgy? persze hivatkozva arra aki odaadja a számát.


Köszönöm

2014. okt. 11. 23:55
Sziasztok! Én első kisfiamat a Margitban szültem 13 novemberében. Akit érdekel, szóljon, mert leírom a tapasztalatokat. Most azért nem, mert úgy látom, hogy akik eddig írtak, már mind megszültek. Viszont nagyon szeretnénk kistesót. Most is reménykedem 18-áig, hogy terhes vagyok, majd meglátjuk. Nekem az első szüléskor sok kisebb rossz tapasztalatom volt, amiknek egy része csak a saját bizonytalanságomon, meg a helyzeten múlt, ezért ha végre összejön, szeretnék egy kicsit másképp készülni. Egyik legfontosabb a pozíció. Az interneten több helyen olvastam, hogy a dokiknak a legkényelmesebb a hanyatt fekvés (kitoláskor, a vajúdás más tészta), de ez a lehető legrosszabb pozíció a szülő nő számára. Nekem ráadásul nagyon kötött a csípőm, ami szintén nem előny. Tud-e valaki arról valamit, hogy a Margitban van-e lehetőség a függőleges vagy majdnem függőleges szülésre? Azt olvastam az interneten, hogy a mai modern szülőágyak szülőszékké alakíthatók. Van-e valakinek tapasztalata, hogy ez mennyire kivitelezhető a Margitban? Mert nekem kb. 10-15 fokos dőlésszögre volt beállítva a támla rész, ami majdnem vízszintes, onnan senki sehova nem mozdította. Nekem eszembe sem jutott, az meg csak reggel derült ki (fél kettő körül kint volt a baba), hogy a szülésznő "nem is tudja" használni a gombokat. Azt állította, hogy új az ágy...
1610. ANEMONE75
2014. szept. 26. 11:05
Amúgy hajnalban mentem be,és aki fogadott szülésznő kifejezetten bunkó volt,mert felébresztettük.Sajnos a nevét nem tudom,sötét hajú alacsony nő.A dokira sem emlékszem,ő kedves volt.Az osztályon a nővérek,és a csecsemősök is kellemes csalódást okoztak.A babának vinni kell:popsi krém/sudokrem,/a legjobb,vagy gyógyszertári.,pelus,textil .pelus,cumisüveg,kis kesztyűt is érdemes.A házi rendet a 3.napon találtam meg,mert egyedül voltam a szobában.Vicceltünk is hogy VIP.Mivel hétvége volt,szombaton mentek haza a többiek,szinte rám sem néztek.A csecsemőst úgy kértem meg mutassa meg,hogy kell ellátni a babát.Védőnő csak vasárnap jött du.Kiderült,fel kellett volna ébresztgetni a kislányt enni,szerencse,hogy nem sárgult be.Gyógytornász sem jött,pedig állítólag nagyon hasznos lett volna.A vizitet is csak vártuk,de nem jött senki.Fájdalom csillapítót kérni kell a nővérektől.Ha jól emlékszem 3/4 7re kell vinni a babákat a csecsemősökhöz,meg este 3/4 6-ra.Ja és a wcre vigyetek higi kendőt,mert némelyik kismama nagyon igénytelen.
1609. ANEMONE75
2014. szept. 26. 10:41
Sziasztok.Én 08.08-án szültem.Nagyon szép a szülőszoba,az enyém lila volt.Sajnos én nem tudtam mászkálni,mert infuzion voltam/oxiticin/ami erősíti a fájásokat.Csak az ágy mellett.Labdán ücsöröghettem,az nagyon "jó"Nekem a derekam akart leszakadni.Edit és Marcsi volt a szülésznő.Kedvesek voltak,Marcsi maszírozott is.Szerintem,ő olyan segítő féle,vagy tanul...Sajnos a vége császár lett,12ó vajúdás után amit Telek dr-úr csinált.Ő is kedves volt.Pedig senkit nem fogadtam meg!!!!Mondjuk nem tudom mennyire bántak volna velem másként ,ha fizetek.Ahhoz képest,hogy egyedül voltam az osztályon,nem voltak nálam egyfolytában,de nincs viszonyítási alapom.
1608. Juttta (válaszként erre: 1606. - 5c98b496b3)
2014. aug. 27. 21:21
Akkor te is Miskolcon szültél?
1607. Ancsi86
2014. aug. 27. 16:02

Jutta, LiZso,


Köszi, akkor most megnyugodtam :)

Nem szerettem volna ha a gép dob egy orvost arra az esetre ha a sajátom nem elérhető, ezért is kértem hogy ajánljon valakit, akkor ezek szerint jót ajánlott :)

1606. 5c98b496b3 (válaszként erre: 1587. - Ancsi86)
2014. aug. 27. 10:17
én 5,5 éve nála szültem. Jobbat nem találhattam volna :)
1605. Ancsi86 (válaszként erre: 1604. - Juttta)
2014. aug. 23. 09:26

Sziasztok,


Köszi a sok info-t! :) Nekem szept. első két hetében szabin lesz a választott dokim úgyhogy eléggé sanszos hogy Szikszay doktornál fogok szülni, hacsak nem a 40. hétben indul be a szülés.. Ezért érdekel, de máshol neten olvastam róla hideget-meleget, persze mindenki másról is, ezért fenntartásokkal kezeltem..


Egyébként magánrendelésére jártál, vagy rendesre?


Összességében eddig én is jó kórháznak tartom, és még a Magzati Diagnosztikai Kp-ban is azt mondták mikor mondtam hogy ott szülök, hogy az milyen jó választás, annak ellenére hogy közkórház..


Az egyébként engem is érdekelne hogy pl. vajúdás közben engednek-e állni, járkálni, van -e labda, lehet -e enni közben (készítettem be szőlőcukrot, kekszet)


Meg én úgy hallottam hogy a gátmetszés és az EDA ott alap, ha csak nem mondod külön hogy te nem szeretnéd, ez igaz?

1604. Juttta
2014. aug. 22. 21:42
Én Szikszay doktornál szültem elsőgyermekemet, még Miskolcon. Neki köszönhetem, hogy ki tudtam hordani. A sors úgy hozta, hogy ő is, ill. én is erre a környékre kerültünk, így második gyermekemkihordásában és születésében is az ő szakértelmére bízom. Egyébként körültekintő, nyugodt, türelmes, bármit kérdzhetsz tőle. Ha valami érdekel kérdezz nyugodtan.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook