Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1513. Zsuzzsanna (válaszként erre: 1512. - EsztyMorgan)
2013. dec. 4. 09:40
Igen, júliusi baba lesz. :) Én meg épp akkor töltöm a 30-at. :P Lehet, hogy szüléssel ünneplek majd. :D
1512. EsztyMorgan (válaszként erre: 1511. - Zsuzzsanna)
2013. dec. 3. 23:43
Júliusban szülsz? :) nekem júliusban lesz két éves a lányom :)) és hogy eltelt az idő!!
2013. dec. 3. 20:34

Sziasztok! :) Közben én is lesem itt az infókat, mert a dokim januártól a Margitban van, így júliusban ott szeretnék szülni (igaz ügyeleteseknél, de megnyugtat majd, hogy a dokim ott van...).

Hasznos infókat írtatok nagyon, én is köszönöm! :) Lehet, fogok majd még én is kérdezni később ha nem gond. :)

1510. -melinda
2013. dec. 3. 13:04

Köszi a válaszokat! Igazából az első kisfiamat sem adtam be, csak egyszer, amikor az apaságit kellett intéznem, ami a kórház másik részén volt, és át kellett sétálni a főbejárat előtt (januárban), így nem szívesen vittem volna magammal... De ott erre is húzták a szájukat egy kicsit. Szóval most sem terveztem, hogy beadnám, majd kipihenem magam néhány hét alatt otthon... ;) A beadást csak az esetleges látogatás miatt kérdeztem.

Nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok! :)

1509. EsztyMorgan (válaszként erre: 1507. - -melinda)
2013. dec. 3. 12:24

Persze, látogatásnál le lehet adni sőt le is kell valamilyen szinten, mert apuka nem jöhet be és ha már jön hozzád látogató csak megiszol egy lightos kávét :)

Én csak úgy nem adtam be a babát. Pedig fáradt voltam de nem volt szívem :))

Nekem nem volt fogadott dokim, elment szabira így úgy döntöttem,h ismeretlennek meg nem fizetek, szülésznőt meg direkt nem választottam. Lesz aki lesz alapon csináltam végig az egészet. Egyáltalán nem tettek különbséget a szülésznők fizetős és nem fizetős kismama között. Egyedül nekem a Magyar doktorral volt bajom. Na ő feltűnően semmilyen volt azokkal a kismamákkal akik nem nála szültek.

Én Buriknál szültem, nem kapott tőlem pénzt.. mégis csak jót tudok róla mondani. Kedves, segítőkész, lelkiismeretes doktor.

1508. oroszildi (válaszként erre: 1507. - -melinda)
2013. dec. 3. 10:40
Én látogatási idő alatt leadtam nekik. Az ilyesmiért nem kötözködek egyáltalán. Úgysem hosszú órákról van ilyenkor szó. Bunkónak nem mondanám őket, csak kicsit flegmának, persze lehet hogy nekem mázlim volt és nem akadtam össze épp senkivel, meg amúgy is békeszerető ember vagyok, nem kerestem a konfrontációt velük, de mondom, okot se adtak rá. Úgy voltam vele hogy 3 nap az egész, annyit ki lehet bírni. A szobaárnál én is valami ilyesvalami összegre emlékszem, mint amit Esztymorgan írt, bár nálunk azóta már 2 év telt el. Gondolom csak drágább lett... :-/
1507. -melinda (válaszként erre: 1506. - EsztyMorgan)
2013. dec. 2. 21:57

Köszönöm szépen a válaszodat és a segítséget! :)

A privát szoba tényleg elég borsos ennyiért, nem is fontos, csak olvastam valahol ilyen 5-6.000 körüli összeget is, és azon elgondolkodtam, de 8-10 ezret már nem ér meg a dolog. :)

A reggeli és esti leadás nekem is szimpatikus volt pont azért, hogy lehet kicsit nyugodtan pihenni, esetleg nyugodtan zuhanyozni menni vagy enni egy keveset. Mivel második gyerek, így kb. van azért elképzelésem, hogy mi vár rám... :) Bár az első a SOTE-n született, és ott nem vitték el a gyerekeket, sőt, eléggé húzták a szájukat, ha beadta őket az ember valamiért.

Ha látogató van az embernél esetleg, akkor a Margitban be lehet adni a csecsemősöknek addig, amíg az ember kimegy hozzájuk? Vagy hogy szokták ezt csinálni? Nem nézik rossz szemmel, ha valaki beadja a babát? Bocsi a sok kérdésért...

Őszintén szólva egyenlőre szimpatikus, amiket találtam a kórházról, úgyhogy valószínűleg "kipróbálom" áprilisban :)

1506. EsztyMorgan (válaszként erre: 1505. - -melinda)
2013. dec. 2. 14:43

Először is grat :))

A szülőszobába csak az apuka mehet be, végig ott lehet veled. Miután megszületik a baba, kaptok hármasban egy jó másfél órát. A családnak kiviszik megmutatni de csak pár másodperc erejéig.

Gyermekágyi látogatás:

Mehetsz egy ágyas szobába, oda bemehet apuka, családtagok is ha jól tudom de elég borsos ára van. Mikor én szültem akkor ha jól rémlik 8000ft/nap volt (17 hónapja szültem azóta szerintem ez az ár már nem igaz) és ugye három napot min. bent kell lenned. Ha "sima" szobád lesz az három ágyas oda nem mehet be senki. Még apuka sem. A babát te tolod ki és ablakon keresztül mutatod meg a kíváncsi családnak :)

Igen, minden reggel és este 7-re le kell adni a babákat. Ekkor megfürdetik őket, megnézi őket a doktor utána bejönnek szólni,h minden oké és mehetsz a gyerekért. Nekem tetszett ez a megoldás, mert ált. én ilyenkor aludhattam :)

Összességében én ajánlani tudom a kórházat! A csecsemősök nokomm.. egy kivételével az összes bunkó de bunkók a kinti világban is vannak.

1505. -melinda
2013. dec. 2. 06:43
Sziasztok! Azért írok, mert áprilisra várjuk a második fiunkat és az orvosom januártól a Margit Kórházba megy. Ezért most próbálok infokat szerezni. Van valakinek olyan tapasztalata, hogy a szülőszobába szülés után bemehetett a család? Szülésznők milyenek? A gyermekágyon a látogatás hogy zajlik a gyakorlatban? Tényleg minden reggel 7-10-ig elviszik a babákat? Illetve tudja esetleg valaki, hogy mennyit kell fizetni az egyágyas szobáért? Bocs a sok kérdésért csak próbálom átgondolni, hogy mit csináljak, mert elég messze van nekem, de ha jó, akkor megyek át oda... Előre is köszi a válaszokért akár itt akár privibe. :)
2013. nov. 28. 22:43
Valakinek van CSUSZ (császár utáni természetes szülés) tapasztalata a Margit Kórházban?
2013. nov. 1. 01:20
Ha a vizsgálattól sírnak, az még a kisebbik baj szerintem, mert legalább rendesen megvizsgálják őket, ami az első napokban biztos nem árt. De gondolom, hogy ha valaki próbál beletanulni a szoptatásba, ami ilyenkor még majdhogynem folyamatos, annak biztos nem oké, hogy 3 órán át éhezik a gyereke, ha nem tudja úgy intézni, hogy pont jól megtömve érkezzen reggel 7-re, az meg pláne nem, hogy még meg is etetik, ami tudtommal nem segíti elő a beletanulás folyamatát. Valaki írta, hogy a gyerekorvos is nyugodtan végigmehetne a kórtermeken, nem telne lényegesen több idejébe, ráadásul, ha vizsgálat közben valami apróságot észrevesz, amire nem árt odafigyelni, akkor erről egyből tájékoztathatná az anyát, 5 perc az egész, és a csecsemősök sem lennének annyira leterhelve. Szóval nem értem, hogy a fennálló rendszer kinek jó, kinek érdeke? A doktornőnek? Na nehogy már! Elvégre dolgozni jön, egyrészt. Másrészt viszont nem tudom komolyan venni, hogy egy pártíz méteres séta megerőltetőbb lenne, mint munka közben a többi tizenvalahány gyerek üvöltését hallgatni. Mert bár nem vagyok szakértő, még csak az első gyereket várom, de a 3 húgomnak van 3 majdnem egyidős gyereke. Ha egy elkezd bőgni, felébreszti a többit, és szép sorjában mind rákezdenek. Na de mindegy, gondolom itt senkit nem kell győzködnöm, ez nem rajtunk múlik, és rációt nem kell keresni benne.
1502. EsztyMorgan (válaszként erre: 1501. - Gólyafiók)
2013. okt. 31. 13:25
3 órára kb. Legalábbis még amikor tavaly én szültem akkor reggel hétre kellett bevinni a babákat és 10 körül mehettél érte. Ez idő alatt megvizsgálja őket a gyerekorvos. Sokszor hallottuk ki a sírásukat szerintem a vizsgálattól.. egyszer viszont úgy kaptam vissza a lányomat,h oké,h adtak neki tápszert de ohne büfi, a gyerek a hátán. Képzelheted milyen mérges voltam.
2013. okt. 31. 02:04
Na, képzeljétek, hogy jártam! Itt érdeklődtem a Margitról, mert el akartam dönteni, hogy Margit vagy Imre. Végül a Szent Imrét választottam, mert úgy tűnt, hogy ott nagyobb esélyem van elkerülni a császárt. A választott orvosom viszont nov. 1-től átkerül a Margitba. Már betöltöttem a 38. hetet, de ha ma nem szülök meg véletlenül, akkor a Margitban fogok szülni mégis. Annyira nem nagy baj, mert közel van. De vicces helyzet azért. Remélem nem lesz gond emiatt. Most is úgy van, ahogy itt írták néhányan, hogy délelőtt 3-6 órára elviszik "vizsgálatra" a gyerekeket, ami alatt közös helyiségben hergelik egymást az éhségtől? Ezt nem lehet valahogy kijátszani?
1500. billie (válaszként erre: 1499. - Marcsika77)
2013. szept. 3. 15:35
Sajnos ezt nem tudom megmondani, mert már kismamaként választottam őt orvosomnak, amikor Szigethy Adrienn babázni ment, így csak terhesgondozáson jártam nála eddig.
1499. marcsika77 (válaszként erre: 1498. - Billie)
2013. szept. 2. 17:49
Szia. Mennyibe kerül nála egy vizsgálat? Nem terhesgondozás. Köszi
1498. billie (válaszként erre: 1494. - Oroszildi)
2013. szept. 2. 17:34

Szia,

Nekem Balogh Beatrix a választott orvosom és van már magánrendelése a Duna Med rendelőben, nem messze az Árpád hídtól. Péntekenként 15-19h között lehet menni hozzá és itt tudsz bejelentkezni: +36 1 387 1508.


Szigethy doktornő egyébként jelenleg nem elérhető, mert ő is anyai örömök elé nézett. :)

1497. oroszildi
2013. szept. 2. 15:27
:-) még nincs kihúzva a bakancslistámról a dolog, de majdcsak...
1496. gemesi.judit (válaszként erre: 1495. - Gemesi.judit)
2013. aug. 22. 21:14
És milyen hülye vagyok, te Balogh Beatrixet kerested... :)))) Bocs. :)))
1495. gemesi.judit (válaszként erre: 1494. - Oroszildi)
2013. aug. 22. 21:11

Micsoda véletlen, Idikém... :))))

Megtaláltam a Margit oldalán:

Dr. Szigethy Adrienn

Szépvölgyi út 39. fszt/4.

szerda 16:00 - 19:00

péntek 09:00 - 12:00 óra

Elérhetőség: +36 1 346 0460

1494. oroszildi
2013. júl. 31. 12:18
vagy az ilyen bonyolultabb vizsgálatokat inkább magánban érdemes? De én meg ragaszkodnék hozzá...
1493. oroszildi (válaszként erre: 1492. - Marcsika77)
2013. júl. 31. 12:16
sajna nem,ezért is mennék,hogy járjunk utána dolgoknak,meg amúgy is nagyon illene már egy rákszűrést végeztetni... Gondolom ilyesmivel is lehet hozzá menni,ha úgy néz ki nincs PÉ-m.
1492. marcsika77 (válaszként erre: 1491. - Oroszildi)
2013. júl. 30. 23:02
Szia! Én 1 éve voltam nála, akkor még nem volt neki, nekem is mennem kellene rákszűrésre. A kórházban szerintem megtalálod, remélem még mindig olyan aranyos akár van akár nincs magánrendelése! Babát vársz?, ha igen akkor gratula
1491. oroszildi
2013. júl. 30. 22:12
Nem tudja valaki, Dr.Balogh Beatrix-nek van már magánrendelése? kb. 2 éve voltam nála utoljára,akkor még nem volt.
1490. B-SzPetra
2013. júl. 7. 19:37
Én is okt.elején fogok a Margitban szülni :)
1489. bflori
2013. júl. 3. 19:59
KÖszönöm az infokat!
1488. Gotta
2013. jún. 28. 17:22
Én sem fogadtam sem orvost, se szülésznőt. Én a szülésznőkről CSAK jókat hallottam, és bárkit megkérdeztem bent, mindenki azt mondta, bárki lesz is, meg leszek vele elégedve. És így volt. Több szülésznővel is találkoztam, mert 6 napot töltöttünk bent a picivel, és egyikőjükre sincs egy rossz szavam sem! :)
1487. oroszildi (válaszként erre: 1486. - Bflori)
2013. jún. 28. 15:44
Szia! Nekem se doki, se szülésznő nem volt fogadott, ügyeletis voltam. Én nem tudom, ha megfogadtam volna a szülésznőt, miben lett volna jobb, maximálisan elégedett voltam vele (amúgy az orvossal is). Végül császár lett, de utána is nagyon sokat foglalkozott velem, még a saját homeos bogyóiból is adott. Szóval szerintem nincs különbség a bánásmódban, de nézzük más véleményét is.
1486. bflori
2013. jún. 27. 21:55

Sziasztok!


Én október elején fogok szülni a Margitban, de egyátalán nem ismerem ezt a kórházat, mert mindig a dokim magánrendelésére megyek. Azt szeretném kérdezni, hogy kell vagy érdemes-e szülésznőt is fogadni, ha a dokim fogadott lesz? Mindenhol azt olvasom, hogy a doki csak a végén van ott picit, a szülésznő meg végig, ezért érdemes fogadni egyet, de tényleg van különbség a bánásmódban, ha nem fogadok?

Előre is köszi!!!

1485. Bársonyfüles (válaszként erre: 1484. - Oroszildi)
2013. jún. 12. 13:04

Jaj de jó,hogy írtál. :)


Ha van időd írni,akkor szívesen venném.

Ébren voltál a műtétnél? Milyenek a nővérkék? (nem a cscsemősökre gondolok) Éjjel velem lehet-e a baba? Adnak-e tápszert/cukros vizet/bármit a babámnak a tudtomon kívül?

De bármilyen infónak örülök.:)

1484. oroszildi
2013. jún. 11. 23:26
a nővérekkel nekem nem volt gondom, de azért hallani rólvk ezt-azt... arra kell gondolni h csak 3 nap és otthon lehettek. Na holnap folytatom,csak telóról most bénázok
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook