Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2015. jún. 11. 20:11
Ja, meg az ágyak fölött van valami fém izé, amin akár konnektorok is lehetnek. Mindenesetre arról lóg az az olvasólámpakapcsoló, amit a szülésznő, aki betolt a szobába nővérhívónak nevezett. Meg is nyomtam, mivel az összes cuccomat felpakolták a szülőszobán egy bevásárlókocsira azzal, hogy utánam hozzák, de hiába vártam. Hát jött is a nővér vagy 10 perc múlva, felaljzva, hogy "ki nyomta meg a vészhívót?". Kb. mintha vészfékkel állítottam volna meg egy vonatot. Nem nyomtam meg a gombot többet. Pedig behozhatták volna esetleg a gyerekemet, amíg még ülve is szédültem és örültem, hogy a WC-ig elrohanok, meg vissza úgy, hogy közben nem esek össze. Újabb 10 perc múlva egyébként meghozták nagy durcásan a cuccomat, bár nem ugyanaz, aki előzőleg bejött. A szobatársam sokkal virgoncabb volt, nem szédült (legalábbis nem érezte). El is ment WC-re, ott le is ült a földre. A másik szobatársam kerített egy nővért, aki visszatámogatta a szobába, kiokítva persze, hogy inkább szóljon, kérjen segítséget. Nem is értem. A vészhívóval?
1752. Gólyafiók (válaszként erre: 1747. - Akisz)
2015. jún. 11. 19:52
Ágyba épített internet? Ez aranyos. Láttam a folyosón, hogy vannak ilyen speciális számítógépek az ágyak fölött, amelyeket a folyosón lévő automata segítségével lehet aktiválni egy kis aprópénz ellenében. Köszönjük, Emese! Inkább megleszünk internet nélkül 3 napig. Az is lehet, hogy ideiglenesen elkérem egy rokonom mobil internetjét, de szerintem nem lesz ilyenekre időm. Mindenesetre a kérdés kultúrált megoldását úgy hívják, hogy Wifi. :)
1751. Gólyafiók (válaszként erre: 1748. - Juttta)
2015. jún. 11. 19:41
Köszi az infót! Irány a Jysk! :) De most tényleg, ha nincs pénz ágyakra, mert az egész osztályt, meg főleg a szülőszobát muszáj évente átfesteni, mert az előző nem volt elég giccses, vagy túl giccses volt, akkor lehetne azt is, hogy a fém függőágyak (a keretből belógó rugókból tákolt háló) helyett a régi keretekre valahogy rászerelni egy sima 3000 Ft-os fa ágyrácsot. Bár, lehet hogy ez nagyon szakszerűtlen ötlet, de a 3,5 nap alatt, amíg ott voltam, az ágyból legalább 6 apró fém összekötő darab esett ki. Pedig nem vagyok egy elefánt... :) Ha ez nem ciki, akkor az miért, hogy a burkolatok nem a legújabb designt képviselik? Szóval arra gondoltam, hogy kipróbálnám úgy, hogy csak ideiglenesen ráteszem az ágyrácsot a keretre. Bár lehet, hogy ez még vadabb ötlet, mint a ventillátor, meg az is kérdés, hogy le bírom-e venni szülés után a szivacsot az ágyról (feltűnésmentesen). De hát... magad uram, ha szolgád nincsen... :)
1750. Juttta (válaszként erre: 1749. - Akisz)
2015. jún. 11. 18:09
Szerintem nagyon aranyosak! De most tényleg!:) Nem állnak a fenekedben, de ha mész kérdezel nagyon segÍtőkészek. Nekem egyikkel semvolt problémám!
1749. Akisz (válaszként erre: 1748. - Juttta)
2015. jún. 11. 14:03

Juttta,


Írjál lécci, hogy milyenek a csecsemősök.

1748. Juttta
2015. jún. 11. 13:16
Az ágyak a régiek :)egy hónapja szültem!
1747. Akisz (válaszként erre: 1746. - Gólyafiók)
2015. jún. 11. 12:41

Én is néztem azt a honlapot. És tényleg csak a nőgyogyós kőrtermekről vannak képek.

Azt mondta a szülésznő, hogy minden ágyban van beépített internet...akkor az összes ágynak újnak kell lenni. Kb. 2 hónapja megmutatta a gyermekágyas kórtermeket is, de hülye fagyok és nem emlékszem...


Nálam még semmi. Ha ma vagy holnap nem indul be magától, akkor szombaton már elindítják...


Majd tudósítok...

2015. jún. 11. 08:10
A dokim reklámozta, hogy van a szülészetnek most már saját honlapja. Nem írom ide a címet, nehogy reklámnak minősüljön, aki akarja megtalálja. Új, olyannyira, hogy szerintem még dolgoznia kell rajta a webprogramozónak, elég bugos. :) De vannak rajta információk és képek is. De a kórtermekről csak a Nőgyógyászat címszó alatt vannak képek. Ott viszont úgy tűnik, hogy új modern állítható kórházi ágyak vannak. Ez a gyermekágyas részlegen is így van? Csak hogy tudjam, hogy vinnem kell-e ágyrácsot. :)
1745. Akisz (válaszként erre: 1744. - Gólyafiók)
2015. jún. 9. 18:09

Félreérthetően írtam....

Persze, sztem is könnyebb lesz a nyári babákkal. A kórházi szobára gondoltam csak, hogy ott izzasztó lesz az a pár nap. Nekünk is van kertünk, én is elképzeltem, hogy majd kint is lehet szoptatni. Meg hamarabb lehet kivinni a szabad levegőre a gyereket. Nekem a lányom januári, a fiam meg márciusi. Akkor még sokáig hideg volt.

Sztem max. egy hét bent. Még nem tudom.

1744. Gólyafiók (válaszként erre: 1743. - Akisz)
2015. jún. 9. 17:12
Kösz, jól. Azt hittem, már a kórházban vagy. Szerintem ha már választani kellene, inkább a nyári hőség, mint hogy megszültél, és még négy hónapig 1-2 óra, mire úgy összeszeded magatokat, hogy valahova ki tudj mozdulni a gyerekkel babakocsival. Szóval a novemberi gyerekemhez képest most jobb kilátásokra számítok. Bár a nyár eleje (vagy a tavasz) még jobb, de így legalább a kertben hűsölve is lehet igény szerint szoptatni, amíg a nagyobb játszik a kertben. Most olyan albiban vagyunk, aminek belső zárt kertjében árnyas kis házilag összehozott játszótér van padokkal, amiért a másfél éves fiam odavan.
1743. Akisz (válaszként erre: 1741. - Gólyafiók)
2015. jún. 9. 16:10

Szia Gólya!


Hogy vagytok?

Mi még egyben. 40+2 napnál tartok. Amíg jók a leleteim, addig várjuk a természetes indulást.

Majd jelentkezem a beszámolóval ahogy ígértem.


Sztem sem biztos, hogy újszülötteknél praktikus a ventillátor. Nem hinném, hogy örülnének a szobatársak. Én még nyáron nem szültem. Biztos rémes a hőség.

1742. Renikem
2015. jún. 8. 21:54
Koszonom. Amnyira gondoltam,hogy csak keringjen a levego. Akar alul. Majd meglatjuk mi lesz. Masoknak nem szeretnek rosszat! Csak en izzadok mint egy diszno es olyan rossz. De remenykedem, hogy ejjel lehul mint most.es masoknak is jo ha lenne levego. Plusz asztmas vagyok es nem birom a fulledtseget..szal remenykedem:)
2015. jún. 8. 21:20
Ami a ventillátort illeti, szerintem ha utólag hozatod be, akkor valószínűleg feltűnésmentesen beviheted, csak az a baj, hogy a kórházak gyakran úgy spórolnak, hogy igyekeznek minél kevesebb működő konnektort tenni a szobákba, azt is jól elrejtve, hogy nehogy a beteg a kórház költségén töltse fel a telefonját, laptopját, stb. Sajnos nem emlékszem, hogy ez hogy volt a Margitban, mert nekem nem is nagyon volt szükségem áramra (örültem, hogy élek), de lehet, hogy érdemes ennek utánajárni amikor elhelyezkedsz a kórteremben és szükség esetén elosztót is hozatni a ventilátorhoz. Mellesleg azt azért számítsd hozzá, hogy abban a pici szobában három újszülött is lesz, akik frissen jöttek ki az állandóan 37 fokos vízből. Számukra a huzat teljesen új, és valószínűleg elsőre nem épp kellemes dolog, akár még meg is fázhatnak, bármilyen meleg van is egyébként. Így ötletedet nem biztos, hogy gyermeked vagy szobatársaid is értékelni fogják. Tehát ebben a témában körültekintően kell eljárni, úgy gondolom.
2015. jún. 8. 21:09
Anyáktól hallottam, hogy ez NEM kívánságműsor, de Neked ez jelen esetben nem probléma. Ugyanis akinek nem volt még császármetszése és nincs semmilyen olyan körülmény, ami alapján orvosilag indokolt lenne a császármetszés, annak csak akkor végződhet a szülése császárral, ha vajúdás közben lép fel olyan probléma, ami miatt nem biztonságos másképp. Ezt még a szülésznőtől hallottam. Azt viszont csak más várandósoktól, hogy akinek az előző szülése császárral volt, az viszont már önmagában elég indok, sőt, ha akarja, akkor sem próbálhatja meg a normál szülést, legfeljebb ha aláír valami nagyon durva okiratot, amiben minden felelősséget magára vállal, ha esetleg felszakadna a sebe vagy ilyesmi. Szóval ha császárt akarsz, szerintem jó helyen jársz. :) Én mindenképpen szeretném elkerülni, ezért nagyon örülök, hogy az első nem lett császáros, mert most nagy bajban lennék.
1739. Renikem
2015. jún. 8. 03:33

Sziasztok!


Van ismerosotok aki nyaron szult a korhazba?

Juli kozepere vagyok de nem birom a meleget izzadok is nagyon (parom torolkozovel jar, kislanyom mint egy csap ugy izzad:( )szal gyulolom a nyarat.

Be lehet vinni kis ventilatort? Arra gondolok csak,hogy legalabb keringjen a levego megha meleget is.

Olvastam most,hogy itt 1 csaszar utan megint az lesz.

Akkor is ez van ha nincs fogadott dokim se szulesznom? En csaszart szeretnek 4esfel eve voltam ott csaszaron.

Munkam miatt, mindig mas dokihoz tudtam menni a terhesgondozoba (mondtak is,hogy jo lenne mar egy dokihoz jarni) Uh-n Burik azt mondta,hogy 36heten mondjam melyiket szeretnem. Na most megyek majd dokihoz es mondjam,hogy csaszaros szeretnek lenni? Arra gondolok,hogy kivansag musor akkor lehet, ha van sajat orvosod,nem?

1738. Akisz (válaszként erre: 1737. - Gólyafiók)
2015. máj. 22. 20:26

Megőrzik...ez jó 😃

Igen, ez a tervem!

2015. máj. 22. 18:51
Szerintem ha kisírod, hogy első éjjel is Nálad legyen, és onnantól mindig csak akkor viszed be, ha épp sikerült elaltatni, akkor nem adnak neki semmit, csak megőrzik.
1736. Akisz
2015. máj. 22. 07:32

A szülésznő akkormondta ezt, amikor megjegyeztem, hogy nagyon nem szeretném, ha adnának vmi löttyöt a babónak. Állítólg a gyermekágyas részlegen próbálkozzonak...


Igazából a legtöbb panasz a csecsemősökkel kapcsolatos.


Egyébként igazad van, a hálapénz inkább túlórapénz. Mert azt senki nem fizeti meg neki, ha énhajnali 2-kor rácsörgök. Bíztat, hogy hívhatom bármikor. Hát fogom is.

Lehet, hogymajd adok a csecsemősöknek is....hátha készségesebbek lesznek... 😃

Én úgy emlékszem, hogy anno szûlés közben az esetleges gyógyszerezést a doki diktálta. Ő meg jól érti a dolgát.

2015. máj. 21. 21:47
Ez jó, amit a szülésznőd mond, de ha szemléletváltásra van szükség, akkor az ellentmond annak az állításnak, hogy híresen jó szülésznők vannak. Szerintem. Mert elavult szemlélettel mérsékelten jó szülésznő lehet valaki. Van ez a "mi csak magának akarunk jót" duma, amit szintén egy cikkben olvastam (nem erről a kórházról), szülésfelkészítőn hangzott el, amikor egy dúla kismamának adta ki magát, és belekötött az ottani kórházi gyakorlatba. Ennek a dumának az a lényege, hogy mi jobban tudjuk, mert már évtizedek óta (így) csináljuk. Ott pl. olyanok voltak, hogy amikor a kismama bejön, egyből rákötik az oxitocint, mert hogy "az sosem árt". Meg alap a gátmetszés, mert az kell minden kismamának. Szerencsére a Margit ennyire nem gáz. De ahogy ott nem fogják fel, hogy valaki nem kér oxitocint (amíg az orvosilag nem idokolt), úgy itt is vannak területek, ahol a szülésznők nem tudnak elszakadni attól a szakmai gőgtől, miszerint ők jobban tudják, hogy mi kell a szülő nőnek. Manapság azonban sokan egyre felvilágosultabbak, "kinyílt a csipánk", és vannak igényeink, amiket nem ártana figyelembe venni. Így aki ott tart, hogy ha 20 évvel ezelőtt jó volt ez így, akkor nehogy már a kismama mondja meg, hogy hányas a kabát, az hiába profi annak a forgatókönyvnek az ismételgetésében, amit évtizedek óta megszokott, mert a szakmaiság épp abban áll, hogy az ember elméleti és gyakorlati szinten is tisztában van a saját szakterületének a legfrissebb eredményeivel is. Ja, hogy ezt az önképzést nem fizeti meg a kórház? Meg a többletmunkát sem, ami azzal járna, hogy esetleg a szinte teljesen magatehetetlen anyáknak is lehetővé tegyék, hogy megadhassák azt az érintésadagot babájuknak, amire szüksége van, vagy hogy egyáltalán lezuhanyozhassanak? Ez igaz sajnos. Ezért kell fogadott szülésznő, és ezért nem értek egyet azokkal, akik azon tépik a szájukat, hogy bűncselekmény a "hálapénz". Mert ha van fogadott szülésznőd, orvosod, akkor az az összeg, amit utána átadsz nekik (már amennyiben reális) nem hálapénz, hanem túlórapénz. Egyébként meg persze, azért fizetünk adót, meg főleg TB-t, hogy az állam abból élhető egészségügyet tartson fenn. Ha most mondjuk nem kérünk számlát a burkolótól, festőtől, villanyszerelőtől lakásfelújításkor, akkor valamennyivel kevesebb pénzt juttatunk be az államkasszába, amiből ezt az egészségügyet finanszírozhatnák. De ha egyszer úgysem ezt teszik, hanem elmegy a pénz KlIKre, mutyira, stadionra, stb., akkor az ott megspórolt adót önkényesen (és illegálisan) átcsoportosíthatjuk oda, ahova egyébként való. :) Csakhogy arra nyilván nem akar senki plusz pénzt fizetni, hogy futószalagon ugyanazt tegyék vele, mint 30-40 éve minden kismamával, aki a kezük közé került, csak mert az egy "bevált" módszer, mert senki nem halt bele, és a babák sem sérültek fizikailag, szervileg, agyilag. Így az a szülésznő, aki nem tud haladni a korral, hoppon marad, mert fogadott szülésznőként nem lesz túl keresett. Ilyenkor persze jön az irigykedés, fúrkálódás, pártoskodás. Mert aki hoppon marad, az nem látja be, hogy csak rajta múlik a dolog, és ő is lehetne menő szülésznő, hanem megkeseredik attól, hogy szakértelmét és tapasztalatát nem értékelik sem az anyák, sem a kollégák. Itt most senkire nem gondolok konkrétan! Nem tudok sokat arról, hogy miként vélekednek erről az egészről a margitos szülésznők, meg hogy egymás között milyenek a viszonyaik. Csak más jellegű munkahelyek tapasztalata meg az itteniek néhány elszólt félmondata alapján gondolom, hogy ilyesmi előfordulhat.
1734. Akisz (válaszként erre: 1732. - Gólyafiók)
2015. máj. 21. 15:57

Nem gondolom, hogy bárki rád ismerne. 😊 Így ismeretlenül olvasva soraid, nem egyedi problémáid voltak.


A szülésznőm azt mondta, hogy Ő és egy másik szülésznő nagyon rajta vannak egy szemléletváltáson, ami érinti a Te Babás negatív élményeidet is.


Majd meglátjuk. Két hét múlva, ha túl leszek mindenen, megígérem, hogy objektívan leírom ( rózsaszín köd nélkül), hogy mi volt.

2015. máj. 21. 14:08
Ja, meg érdekes lenne, ha legalább kórházanként lenne statisztika (13-14-es és nem összevont intézményenként...), nemhogy orvosonként!
2015. máj. 21. 12:02

Igen, sőt jó lenne, de ez egy teljesen más rendszerben lehetne csak megvalósítható. Volt olyan cikk, amit az interneten olvastam, és ami alapnak vette, hogy ha megkérdezed az orvosodat a (nem császár, csak) gátmetszés arányáról (szerintem ez jóval kisebb horderejű kérdés), akkor az orvos erről korrekt tájékoztatást tud és köteles adni. De ez nyilván nem így van sem a gátmetszés, sem a császármetszés esetében.

Nem nagyon szeretnék itt nyilvánosan mesélni, már így is elég sok adatot leírtam ahhoz, hogy a Margitból bárki, aki valamilyen kapcsolatba került az adataimmal, felismerjen. Ezért sem közöltem sem a kiírt időpontomat, sem az orvosom nevét. Nem volt nagy gáz, de ahhoz elég volt, hogy szülés után legkorábban 10 óra múlva vehettem kézbe az egyébként makk egészséges gyerekemet. Pozitív szülésélmény (némelyek eufóriát emlegetnek, számomra ez elképzelhetelennek tűnik, inkább a kicsit kisebb szívás kategóriára hajtok :) ) esetén az anya két dolognak örül: a gyerekének, akit azonnal magához ölelhet, máris próbálkozhat a szoptatással, és a sikerének, amitől hősnek érzi magát. Nekem ezek kimaradtak, bár megúsztam a császárt, az EDA-t és a vákuumot is. Utóbbit csak azért, mert profin kikönyökölték a gyereket. Volt szerencsém még megismerni a Margit kórház egy igen elavult gyakorlatát is: a gyereket inkubátorba tették melegedni. Melegedni! Érted? Miközben attól hangos az internet, hogy egyre inkább bebizonyosodik, hogy a kritikus állapotban lévő koraszülöttek túlélési esélyeit is azzal lehet növelni, hogy naponta több órára kiveszik őket az inkubátorból - ahol mondanom sem kell, hogy nem (csak) melegszenek, hanem az inkubátor (és egyéb gépek) életben tartó funkcióit lehetőség szerint maximálisan kihasználják -, és az édesanyjuk (vagy akár az apjuk, ha úgy jön ki a lépés) mellkasára teszik őket úgy, hogy bőr bőrrel érintkezzen, betakarva őket valami meleg takaróval. Ja, és állítólag az anyák szülés után gyakran lázasak, ami ugyanilyen melegítésre szolgál természetes módon az első pillanatokban. Ja, hogy ha az anya szédül, vagy esélyes, hogy elalszik, akkor ehhez felügyelet kell? Hát igen, de lehet hogy megoldható lett volna, ha egyáltalán szóba jön ez a lehetőség. Lehet, hogy másoknál ez az inkubátorban melegedés akkor következik, amikor az anya alszik, pihen a szintén a szülésfelkészítőn ígért 2 órás hármasban a szülőszobán romantikázás után (ez nálunk szóba sem jött). Ennek így már értelme is van, de csak akkor, ha az anyának van esélye aludni. Nekem nem volt, abban az állapotban, amiben engem otthagytak az éjszaka hátralévő részére a szülőágyon, szerintem normális ember nem tud aludni, bár kifejezetten azzal hagytak ott, hogy aludjak. Ez a szülőágyon aludni hagyás egyébként úgy láttam, hogy a szüléstörténetek gyakori tartozéka. A szülés előtt nem is értettem, hogy mi a baj ezzel, hiszen a szülőágyat a megfelelő gombok használatával teljesen vízszintes, jó fekvőfelületté lehet alakítani (ellentétben a Margit kórház szobáiban ágynak nevezett teknőkkel - alapból nem az, de ha ráfekszel, egyből besüpped), ráadásul nincs jelen még két anya két éjszaka is esetleg aktív, akár síró babával. Hát most már értem. Na, mégis kiadtam elég sok infót, bár hosszú, szószátyár irományom sok általánosságot is tartalmaz, saját érzéseimből kevesebbet.

1731. Akisz
2015. máj. 20. 22:59

Egyébként érdekes lenne, ha orvosonként lenne a statisztika a császár arányról.


Abban Gólyafióknak feltétlenül igaza van, hogy,probléma mentes szülés esetén nyilván sok helyen jó lehet.


Gólyafiók megosztod velünk, hogy mi okozott hegatív élményt? Volt vmi komplikációd?

1730. Ikin33
2015. máj. 20. 17:56
Köszönöm mindkettőtök válaszát.
1729. Akisz (válaszként erre: 1724. - Ikin33)
2015. máj. 20. 16:30

Ilkin,


mint olvashatod sokféle élemény megfogalmazódik. Ha ezt az egész fórumot visszaolvasgatod kicsit, úgyis kialakul benned egy kêp a Margitról.

2015. máj. 19. 23:21
Meg hát kinek mi számít híresen jónak. Nekem az alapból nem, hogy a szülésznők többsége számára alap, hogy az anya kér EDA-t, ha nem, az már alternatív szülés, nehéz eset, vagy esetleg simán csak hülyeség.
2015. máj. 19. 22:47
A 36% 2012-es adat. A 2011-esben pedig van külön Margit-kórház. Ott még 30% körül van, ami tényleg átlagos, sőt kerekítés esetén módusz is :), azaz a leggyakrabban előforduló érték. De ha vele egyidőben van olyan kórház Budapesten (2 is: István, Imre), ahol ez az arány 20% alatt van, akkor bizony a Margit 30%-a a felejtős kategóriába tartozik abban az esetben, ha az ember 10%-nál nagyobb esélyt lát arra, hogy abba a 10%-ba tartozik, akiket a legtöbb kórházban felvágnának, de ebben a kettőben nem. Szerintem a "jó szakembergárda" itt kezdődik. Az, hogy egy teljesen simán, könnyen, gyorsan zajló szülést képesek úgy levezetni, hogy az jó szülésélményt nyújtson, alap. Más kérdés, hogy van, ahol az "élményt" még ilyen esetben is képesek elrontani pl. kötelező hanyatt fekve szüléssel (olvastam ilyet a neten). Sajnos azóta sok dolog változott a Margitban is, a Szent Imrében is, meg máshol is. És ezen a téren egyáltalán nem jó irányba. Orvosok kerültek át egyik helyről a másikra, friss statisztika nem elérhető, a császárarányok állítólag nőnek, de erről a frissebb adatok hiányában nem győződhetünk meg. Szóval én nem látom ennyire rózsaszínben a Margit-kórházat, meg pozitív szülésélmény sem köt hozzá, ellenben egy negatív igen. Ez azonban nem a "minden simán ment" kategóriába tartozott, nem csak a szakembereken múlt, és különösen nem a szülészeti szakmaiságon. Hogy miért választottam ismét ezt a helyet, azt már részleteztem (1715. hozzászólás vége, 1716. közepe). Szóval, ha nincs olyan választott orvosod, akiről meg vagy győződve, hogy Neked a legmegfelelőbb, akkor szerintem a 32. hét magasságában új kórházat keresve a Margit messze elkerülendő. Nekem van. Ezért nem kerülöm el. :)
1726. Akisz
2015. máj. 19. 13:55
Igen, a 36. héttől járok ctg-re. Van választottszülésznőm is. Így ctg-re a szûlőszobára járhatok, ami külön jó. Nem kell várni a terhesgondozóban, hanem időpontra megyek. Profi ctg ágy van, olyan kényelmes, hogy szinte mindig bealszom rajta... 😃 Profi az ellátás sztem. A dokim ajánlotta ezt a szülésznőt, mert ők egy összeszokott páros.
1725. Akisz (válaszként erre: 1724. - Ikin33)
2015. máj. 19. 13:50

Én júni 4-re.


Már 2 babát szûltem a Margitban ennél a dokinál. A doki nagyon profi. Mindig minden úgy volt, ahogy ő mondta. Nagyon jó orvos. A Margit Kórházban van külön terhesgondozó. A dokim ott is rendel szerdánként 11-12-ig. A terhesgondozó és a szülészet is szépen felújított, kulturált. A szülészeten híresen jók a szülésznők. Jó a szakember gárda. Rooming rendszerben veled lehet a baba is non-stop. Lehetőség van egyágyas szobára is.

Nekem már kétszer nagyon jó volt a tapasztalatom. Jó szülésélmény, sokáig és jól szopizó babák.

Ezért kötöttem ki megint itt....

1724. Ikin33 (válaszként erre: 1722. - Akisz)
2015. máj. 19. 12:04

júl 14-re. és Te?


Műtötték az orvosom 2 hónapja,amit meg kellett ismételni.

Abban sem vagyok biztos, hogy júliusra felépül.

Kicsit elveszett vagyok, az információim kizárólag a netről származnak. Nem túl közlékenyek az orvosok, ha csak helyettesítés miatt kerülök hozzájuk.

Nem tudom, hogy elválallna-e más 32 hetesen?

ctg-re 36. héttől kell járni?

Te/Ti miért választottátok a Margit kórházat?

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook