Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
1483. oroszildi
2013. jún. 11. 23:23
Szia! nekem 2011 októberében volt ott császárom. Sürgősségi,kezdődő praecelampsia miatt. Egy sor kötelező kérdés közben intézték nekem a borotválást,katétert, ez egy programozottnál nem tudom,hogy van,gondolom kicsit nyugodtabb... A műtét olyan-amilyen,ha akarod írok arról is részletesen. Nekem nem adták oda rögtön,csak egy pillanatra megmutatták a fiamat mert glükóz infúzióra kellett tenni,csak másnap vihettem magammal a szobába. Első éjjel amúgy sincs a baba az anyukával,de utána mindig,csak vizsgálatokra meg fürdetésekre kell átvinni
2013. jún. 11. 21:19
:) Kezdek aggódni,hogy senki nem szült még a Margiban... :P
1481. Bársonyfüles (válaszként erre: 1480. - Pillangó28)
2013. jún. 11. 13:58

az orvosom most ment át a Margitba,eddig a Péterfyben dolgozott;Domokos Tamás a neve.Ő benne bízok,csak maga a programozott császár menetét nem ismerem.Gondolom,ha császár van,akkor mint olyan,szülésznőre nem nagyon van szükség.

Velem lehet-e a baba ha már éledezek? Éjjel is velem lehet amig ott vagyunk?A nővérek (nem a csecsemősek) milyenek? A Péterfyben pocsékok,trehányak,undokok és nemtörődömök voltak.Egy ágyas szobában szeretnék lenni,mert oda a férjem is bejöhet,nekem ez fontos lenne.De hétfőn megyek este egy infúzióra,gondolom ha szólok,hogy másnap reggel császárra visszajövök,akkor esetleg "lefoglalhatom". :)

Azért az megnyugtató,hogy elégedett voltál.Nekem az utolsó szülésem a Péterfyben egy rémálom volt.

1480. pillangó28 (válaszként erre: 1479. - Bársonyfüles)
2013. jún. 11. 07:25

Én simán szültem. Meg voltam elégedve mindennel! :)

Teljesen pozitív élményként gondolok a szülésre! :)

Nem volt fogadott szülésznőm, de tényleg le a kalappal előtte! Nagyon kedves volt, toppon volt, sokat segített!!!

A csecsemősök között.. egy-kettő nagyon rendes van, a többieket nem minősíteném!


Ki az orvosod?


kérdezz bátran, hogy konkrétan mire vagy kíváncsi, a császáron kívül. :)

1479. Bársonyfüles (válaszként erre: 1478. - Pillangó28)
2013. jún. 10. 21:16
Kedves Vagy! Pár egyéb információnak is örülnék.egy hét múlva lesz a programozott császárom (farfekvéses baba,előző szülés szintén császáros volt),de eddig a Péterfyben szültem.Most a Margitban fogok,s nem tudom,hogy ott miként zajlanak a dolgok...Jó lenne,ha valaki,aki akár sima szüléssel a háta mögött,de pár szóban jellemezné az ottani körülményeket.
1478. pillangó28 (válaszként erre: 1476. - Bársonyfüles)
2013. jún. 10. 16:41
császárost nem ismerek, pedig szívesen segítenék Neked.
2013. jún. 10. 13:06
Senki? :S
2013. jún. 6. 21:26
Szült mostanság császárral valaki a Margitban? Mi a menete? Utána,hogy zajlik?
1475. EsztyMorgan (válaszként erre: 1473. - Knedt)
2013. jún. 4. 09:11
Nekem nem ő volt a fogadott dokim mert az enyém szabin volt akkoriban így az ügyeletes dokinál szültem. Nem bánt velem másképpen, nem "túrt meg": velem nagyon emberséges volt. A varratokat is úgy kiszedte,h észre sem vettem. A reggeli viziteknél és ha találkoztunk a kórházban félúton mindig megkérdezte hogy vagyok. Pedig én 5ft-ot nem fizettem neki.
1474. pillangó28 (válaszként erre: 1473. - Knedt)
2013. jún. 4. 08:10

Szia!!


Nem avatjuk szentté... de amíg nem jártam hozzá magánba, akkor is mindig alapos volt!

Mikor sztk-ban rendelt, akkor is ő volt az egyetlen akinek az uh is beletartozott egy nőgyógyászati vizsgálatba.

A többi doki soha.


Terhesség alatt bent voltam a kórházba egy hetet... tudnék mesélni a többi doki alaposságáról..

volt aki az ajtó küszöbön megállt, és bekiabált, hogy: minden rendben van?

1473. Knedt
2013. jún. 3. 13:09

Sziasztok!

Csak azért írok, hogy nehogy már szentté avassátok Burikot. A magánrendelőben mézes-mázos, de a kórházi terhesgondozáson nem töri össze magát. Akinél annyiból áll egy terhesgondozás, hogy egy kicsit "megtúr", az nálam nem nevezhető alaposnak.

Bocsi, ha valakinek ez nem tetszik, de én így látom.

2013. máj. 31. 16:14
Bocs, kissé eltűntem, de köszönöm az infókat.
1471. marcsika77 (válaszként erre: 1470. - Gólyafiók)
2013. máj. 17. 18:25
Én mindkét kórházban szültem, a Szt. Imre modernebb, szebb, de a Margit is ugyanolyan jó. Minkét gyermekemet túlhordtam, mindkétszer fogadott orvosom volt, EDA-t nem kaptam, nem erőlteti senki rád. A csecsemősökkel sincs úgy gond, csak nem kell őket semminek nézni, szóval kicsit túl van reagálva ez az egész dolog. A császárt is csak akkor alkalmazzák ha már tényleg muszály, szóval ha lesz fogadott orvosod akkor vele kell mindent megbeszélned vagy a szülésznővel, csecsemőst fogadni? hát erről nem hallottam, de PÉNZÉRT a mai világban már mindent lehet. A férjem velem volt mindkét alkalommal, először csak a szülésnél az Imrében, a Margitban a vajúdás alatt is. Én csak jókat tudok mondani mindkét kórházról. Második alkalommal felmerült a császár vajúdás alatt, de aztán úgy felgyorsultak az események, hogy a baba és a lepény egyszerre jöttek. Nem kell izgulnod, egy jó orvos és minden ok lesz. JÓ BAB ÁZÁST
2013. máj. 17. 14:06
Más vélemény? Még egy kérdés. A Szent Imre fórumában azt olvastam, hogy ott a csecsemős nővért is fel lehet fogadni előre, és akkor érdekes módon a többi csecsemős is normálisabban áll az emberhez, és még ráadásul ez feljogosítja az apát arra, hogy bejöjjön egy fürdetésre (ha épp nincs járvány). Mondjuk elég undorító rendszer, nem mondom, de ha így van, nekem megér az ügy 10-15 rugót? Inkább a szoptatás miatt fontos, a családi közös fürdetés csak bónusz (és persze remélem, hogy lesz még gyerekem, és akkor már nem lesz ilyesmire szükség). Szóval van-e lehetőség a Margitban is "lefizetni" a csecsemős nővért, és ha igen, szerintetek melyiket érdemes felfogadni?
1469. pillangó28 (válaszként erre: 1468. - Gólyafiók)
2013. máj. 16. 21:51

:D bab ázást! :D ez jó, ezen jót nevettem!


remélem sikerül döntened! és a neked legjobbat választod! :)

2013. máj. 16. 16:31

Kedves pillangó28!

Köszönöm a választ, az infókat. A tologatós rendszer megnyugtató, de sajnos csak arra elég, hogy tovább hezitáljak. Különben már rég eldöntöttem volna, hogy a Szent Imrét választom. Most éppen a császár statisztikája vonz. Azért valljuk be, kicsit esélyes vagyok arra, hogy szóba kerüljön a téma. És a Margitban 30% az arány, az Imrében meg 20%. Jó babázást! Mi kell hozzá? Bab meg víz. :) Szóval minden jót!

1467. Spigi28
2013. máj. 15. 09:59

Akik idén ősszel/tavasszal szülnek a Margitban jöjjenek a klubba ;)

[link]

1466. pillangó28 (válaszként erre: 1464. - Gólyafiók)
2013. máj. 14. 13:21
Boldog babavárást!!! :)))))))))))
1465. pillangó28 (válaszként erre: 1464. - Gólyafiók)
2013. máj. 14. 13:17

Szia! :)


A Szent Imrét nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni. Tavaly júliusban szültem a Margitban. Én nagyon meg voltam elégedve!!

A szülésznők jók, a dokik jók. A csecsemősök... van köztük normális.

A Margitban is úgy van, hogy első éjszakán a baba a csecsemősöknél van, aztán hajnalban már hozzák is. :)) Én reggel 5-kor már megkaptam a kisfiam. :) Utána míg bent vagy végig veled van. ott is kiskosaras tologatós kocsi van nekik. :)

A csecsemősöknek, kell beletenni pelust, popsikrémet, törlőt, mikor viszik őket fürdetni. Szerintem ez már mindenhol így működik, én ruhát is vittem neki, és de jól tettem, mert a 37 C melegben, hosszú ujjúba öltöztették! :-O

2013. máj. 14. 11:30

Kedves Margitosok!

A 13. héten vagyok, november közepére várom első gyermekünket, de decemberben 35 leszek. Van egy miómám is, bár nem nagyon foglalkoznak vele, a 12 hetes ultrahangon azt mondták, hogy a baba fejlődését egyáltalán nem befolyásolja, és ettől még nem valószínű, hogy császár lesz. Mindezek mellett, ha minden jól megy, szeretnék még 1-2 gyereket (világéletemben 5-öt szerettem volna, de ehhez sajnos túl későn mentem férjhez).

Viszont nincs még fogadott dokim, sőt még a kórházról sem döntöttünk. Férjem rám bízta a döntést, de türelmetlenül várja az eredményt.

Ebben kérném a segítségeteket. Lakóhely szerint a Jánosba tartozunk, de az szóba sem jöhet. A legközelebb a Margit van, és sok jót hallottam róla, sőt a Kapás utcában Koniorczyk Katalinhoz járok, aki szintén ott szüleszt. De rémisztő híreket is hallottam a kórházról, és az adott szempontokból a Szent Imre talán jobb lenne. Azt még sokkal többen ajánlják a természetességpártiság miatt. Csak közben ott vezetőváltás volt, és még nem teljesen tudtam levenni, hogy abból a nagy természetességből mi maradt és mi nem. Tudomásom szerint a Margit specialitása éppen az ellenkezője: mindenki kaphat EDA-t, aki kér. Ők ebben profik. De én ezt nagyon nem szeretném, mert úgy tudom, hogy erősen megnöveli az oxigénhiányos szülés esélyét, és ezzel együtt gyakran végződik császárral. Ráadásul a vérnyomástól függ, amit ellenőriznek, és az alapján én biztos nem kapom meg, ha kérem akkor sem, mert extrémül alacsony a vérnyomásom, valószínűleg a szülés előtti megnövekedett vérnyomás is alacsonyabb lesz az átlagnál. Az oxigénhiányos szülés legenyhébb és leggyakoribb következményei: dyslexia, dysgrafia, dyscalculia, hiperaktivitás, visszamaradott mozgáskoordináció. Természetesen akkor is ugyanúgy szeretem a gyerekemet, ha hülye, mint ha okos, de magam azért nem szeretnék tenni arról, hogy hülye legyen. Akkor inkább kibírom a fájdalmat, annak ellenére, hogy valójában nem érzek semmi magasztosat a természetesség eszméjében. :)

A nagy természetesség része a gátvédelem is, a Szent Imrés topicban sokat olvastam róla, de amennyire én ismerem magamat, erre nekem esélyem sincs, tehát az nem probléma, ha eleve gátmetszéssel mennek neki (főleg ha jól csinálják). Szóval az én szempontjaim:

1. Lehetőleg mindent tegyenek meg azért, hogy normális időben, normálisan szülhessek, és ne legyen császár, hiszen ez a következő gyerekeknél nehézséget okozhat.

2. Ne legyen erősen ajánlott az EDA, viseljék el, ha nem "viselkedek" (többek írásából úgy vettem le, hogy emiatt ajánlják, ami szerintem gyér indok).

3. A gyerek, ha lehetséges minél többet lehessen velem a kórházban is. Tudom, első éjszaka jó, ha alhatok, de máskülönben indokolatlanul nem szeretném a csecsemősökre bízni, akikről egyik kórházban sem hallottam sok jót.

4. Első gyerekemhez szeretnék minden segítséget megkapni a szakszerű táplálásban. Szeretném, ha feleslegesen nem tömnék meg, de azt sem szeretném, ha nem venném észre, hogy kevés a tejem. Mindkettőről olvastam rémtörténeteket. Az egyik véglet a Margitra, a másik az Imrére jellemzőbb.

Na most légy okos, Domokos!

Margit vagy Imre?

Mivel ez itt a margitos fórum, nyilván arra számítok, hogy megvéditek a Margitot, de csak az igazat!

Van még egy fontos kérdésem. A Szent Imrében a gyerek egy tologatható kiságyban fekszik egész idő alatt, amelynek aljában az otthonról előre beszerzett pelenka és popsitörlő van. Ezt betolhatom a csecsemősökhöz, ha egy időre rájuk akarom bízni (pl. első éjszaka, vagy mikor zuhanyozni megyek, ilyesmi). Egyébként nálam van a szobában, az üvegajtóhoz is eltolhatom, ha látogatóknak akarom megmutatni. Ha a csecsemősök pelenkázzák át, akkor is a kocsi aljából veszik hozzá a kellékeket. A maradékot haza kell vinni. Nekem ez a tologatós rendszer nagyon tetszik. Ilyen van a Margitban is? Ha nem, akkor ott hogy megy ez a dolog?

1463. brigi-79
2013. máj. 13. 08:09

Sziasztok!

Infót szeretnék kérni.36 hetes kismama vagyok.Én 5 évvel ezelőtt a Péterfibe császárral szültem az orvosom most juniús 1-ével a Szent Margit kórházba fog dolgozni.Kérdésem az lenne, hogy császárnál bent lehet a párom?Oda adják a babát neki?Péterfibe végig melletem lehetett még a megfigyeőbe isa párom.Neki adták oda először a babát.Minden infó érdekel császárral kapcsolatba hogyan müködnek itt a dolgok.Köszönöm szépen előre is a vászaszokat.

1462. Jaina
2013. máj. 6. 13:34
Sziasztok! azt meg tudná mondani vki h Mihályi dr úr januárban mikor szokott szabin lenni? (elején, közepén vagy a végén?) köszi!
2013. márc. 6. 21:48

Marcsika!

Köszönöm a privit!


EsztyMorgan!

Akkor van még időm, csak én szeretek felkészülni a dolgokra, ezért akarok ilyen hamar leszervezni a szülés körüli dolgokat :-D


Köszönöm a segítségeteket!

Ha van valami fejlemény akkor írok még

1460. EsztyMorgan (válaszként erre: 1459. - Pankamarci)
2013. márc. 4. 12:43
Szerintem az utolsó 3-4 hétben is meg lehet fogadni. Hát ha más nincs, hívd fel a kórházat, kérd a szülészetet és kérdezd meg, hogy bent van e, vagy ha nem, akkor mikor elérhető.
1459. Pankamarci (válaszként erre: 1450. - EsztyMorgan)
2013. márc. 1. 23:16

Megtaláltam végre :-)

Egyik barátnőm egy utcában lakott vele,s ismeri(mondta, hogy Kovács Betti) de mondta azt is, hogy elköltözött, és, hogy már nem is dolgozik a Margitban. Sajnos!

Keresnem kell másik szülésznőt.

Elkérhetném a Vikinek, Takács Bettinek a számát? Majd a férjemmel megbeszéljük, hogy ki legyen.

Meddig is lehet a szülésznőket keresni hanyadik hétig lehet megfogadni?

1458. marcsika77 (válaszként erre: 1457. - Vvicus)
2013. febr. 23. 22:04
Az biztos!
1457. vvicus (válaszként erre: 1456. - Marcsika77)
2013. febr. 23. 21:54
Szent Imre nekem messze van. Az ÁEK-MÁV és a Margit az a két kórház, ami jól megközelíthető. Mivel van már két Picikém, az is fontos, hogy ne legyen messze a kórház és ne csak fix időben lehessen látogatni, ha be kell feküdnöm. Rossz, hogy ennyi mindent mérlegelnem kell... :-)
1456. marcsika77 (válaszként erre: 1455. - Vvicus)
2013. febr. 22. 23:22
Úgy legyen!!! Próbáld meg a Szent Imrét, de lehet onnan is a Jánosba szállitják a koraszülötteket! Érted csak az van, hogy valakinek fizetsz x időn át, aztán egy másik helyen szülsz.
1455. vvicus (válaszként erre: 1454. - Marcsika77)
2013. febr. 22. 22:31
Szia! Köszi az infót. Igazából nekem egyik esetben sem indult meg a szülés, sürgősségi császárt hajtottak végre, de mindkétszer bent feküdtem. Első esetben az én életem miatt kellett, másodjára a Fiamnak esett le a szívhangja, éppen időben vették ki, levált a méhlepény. Lehet, hogy abszolút rosszul teszem, hogy a Margitban gondolkodom ilyen előzmények között. Bár, bízom benne, hogy ha a második terhességet jobban bírtam, talán egy harmadik még zökkenőmentesebb lenne. :-)
1454. marcsika77 (válaszként erre: 1453. - Vvicus)
2013. febr. 22. 08:19

Szia! Én egy éve szültem a Margitban, 35 hét alatt a János kórházba irányitanak egyből, nem is szülhetsz a Margitban. Burikról majd irnak a lányok!


Első terhességem nekem is veszélyeztett volt, toxémia, terhességi cukor, magas vérnyomás, akkor a Szent Imrében szültem mivel bezárt a Margit és az orvosom oda ment át. 42 héten indult be a szülés!!!

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook