Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1543. boggo
2014. febr. 14. 07:55

Sziasztok!

Nekem mindkét kislányom született a Margit kórházba

Dr.Mihályi Istvánnál,császármetszéssel.Nagyon,rendes,jó fej doki,19 éves korom óta hozzá járok.A terhesgondozás Pilisvörösváron volt,ingyenes.Az első kislánynál 10órát vajudtam,és egy megkönnyebbülés volt a császár.4 kg-val született.

Szülésznőm nem volt fogadott,elöször a Burik dr felesége Timi jött,aki korrektül ellátott,de eléggé ingerült volt a teltház miatt,sokszor otthagyott,így mindenképp kell valaki,Apuka aki 'szórakoztat":-)Utána Gabi jött,aki sokkal kedvesebben beszélt.Második lányomnál már kisírtam a császárt,a doki belement,és utólag mondta,jól tettük,mert Őt sem tudtam volna megszülni rendesen,Ő is egy 4 kgos húsgombóc lett:-P Szülésznöm itt Sámson Kati volt,jobbat el se tudtam volna képzelni,nagyon segítkész,kedves kis Nő.A műtöben mindenki nagyon kedves volt.Utána az örzőbe voltam néhány órát,sok-sok infuziót kaptam,és átkerültem osztályra.Igaz a hír,hat ágyas,első éjszaka le kell adni a babát,de sajnos pihenni nem nagyon lehet,mert állandó körforgás van,a többiek babái sírnak,de csak 3 nap!!! utána hazazavarnak.Rengeteg folyadékot kell inni,napi 3 l,hogy legyen tej,meg ne legyen fejfájás,kaja ehető.A csecsemősök nem valami segítőkészek,valamelyik az élő fába is beleköt,igazából,annak örülnek,ha valakivel nincs semmi gond nyűg.De van köztük azért egy két normális.Én konkrétan elöször nem volt tejem,megkérdeztem hol találom a tápszert,és közölték,hogy Anya,itt önkiszolgálás van.

Az osztályon csupa jó fej,rendes szülésznő volt.Húshegyiné eléggé morcos,nekem nem szimpi,de lehet csak ballábbal kellt fel,biztos ha valaki megfogadja,jól bánik Vele.Még valami,akinek császárral kell szülnie,kell vizhatlan tapasz,és injekciót is kell venni,és utána magunknak adni,hogy ne legyen trombózisunk,ez a legújabb.

É semmit nem aludtam,nagyon fájt a hátam,kényelmetlen volt az ágy,de csak 3 nap!!és megérte a babákért!:-)

Orvosokról meg.Dr Burikot nagyon szeretik,és dr Balogh Beatrix is nagyon szimpatikus,jó orvosnak tünik.Dr Magyart is sokan dicsérik,de hallottam már rosszakat is,pl.unokatesóm felesége egész terhesség alatt fizette 10ezreseket,azt szüléskor,otthagyta és elment nyaralni.

ha van valami kérdés,írjon aki akar nyugodtan.

1542. Spigi28 (válaszként erre: 1540. - Vvicus)
2014. febr. 13. 14:35
Én nem császárral szültem, de igen, 6 ágyasban voltak a császárosok. Választható VIP szoba, ha éppen szabad, de az fizetős.
1541. Spigi28 (válaszként erre: 1539. - Nicc85)
2014. febr. 13. 14:34
Én googleban rákerestem, a margitos szülésznőkre és elolvastam egy csomó fórumhozzászólást különböző oldalakon, így esett a választásom Györgyire.
1540. vvicus
2014. febr. 13. 00:12
Sziasztok! Szuletett valakinek mostansag csaszarral babaja a Margitban? Olvastam valamifele 6 agyas csaszaros korteremrol, ami elegge elborzasztott. Ugye oda csak addig kerulnek a csaszarosok, amig nem mobilizaljak oket? Ha megsem, azert a VIP szoba valaszthato, ha epp szabad?
1539. Nicc85 (válaszként erre: 1538. - Kissani80)
2014. febr. 12. 15:19

szia! Tombornál voltam eddig, de terhesgondozásra is random járok :D akihez épp puffanok, viszont mivel ő szimpi volt, így próbálok majd keddenként járni, olyankor ő van :)

honnan lehet tudni milyen szülésznőkből lehet választani? csak az orvosokat látom a honlapon :( vagy akiket ti választottatok, őket szájhagyomány útján ismertétek meg?

1538. kissani80 (válaszként erre: 1535. - Nicc85)
2014. febr. 12. 06:52
Szia! Én májusba fogok szülni, de fogadott orvoson nem lesz csak szülésznőm. Terhesgondozásra meg most már a Margitba járok. Te kihez jársz?
1537. Spigi28
2014. febr. 11. 15:04
Én novemberben szültem fogadott orvos nélkül, szülés után 10 ezret adtam az ügyeletes dokinak (Pálffy) akinél végül szültem, amíg kórházban voltam, naponta, volt, hogy többször is bejött érdeklődni, hogy jól vagyok e, minden rendben van e. Legközelebb sem fogok dokit fogadni. Szülésznőm volt fogadott, (Hushegyiné Kovács Györgyi)-legközelebb is ő lesz!
1536. EsztyMorgan (válaszként erre: 1534. - Kissani80)
2014. febr. 11. 13:40
Én így voltam.. ügyeletes dokinál szültem. Semmiféle negatív megkülönböztetés nem ért. Buriknál szültem.
1535. Nicc85 (válaszként erre: 1534. - Kissani80)
2014. febr. 11. 12:47
hú ez engem is érdekelne, majd júliusban lesz aktuális a dolog, de nem tervezek orvost választani
1534. kissani80
2014. febr. 11. 08:18
Sziasztok! Szült valaki úgy a Margitba mostanában hogy nem volt fogadott orvos? Hogy bánnak az emberrel?
1533. kissani80
2014. febr. 11. 08:11
Sziasztok! Valaki szült Magyar Attila doktor úrnál? Mi a véleményetek róla?
1532. Judit81*
2014. febr. 6. 00:30
En 2012 augusztusaban szultem a Magyar doktornal es most 2014 februarjaban is nala fogok a Margitban. Most januarban 10eFt a terhesgondozas a maganrendelesen (szules 10x), de sztem ez nem olyan elvetemult ar, foleg ugy hogy a korhazban is rendel es a vegen mar csak oda kell jarni hozza terhesgondozasra, ami ingyen van.Mindig nagyon kedves, a szulesnel is vegig ott volt pedig szombat reggel indult be, igaz a vegen csaszar lett, de az nem miatta volt. A csaszar erzestelenitessel tortent, mindent hallottam kozben es nagyon profin, nyugodtan csinalta, ami miatt teljesen elnyerte a bizalmamat. Egyetlen "negativumot" tudok felroni neki, hogy meg a maganrendelesen sem lehet bejutni hozza idoben min. 1,5 ora csuszas, pedig neten lehet bejelentkezni. Nagyon nepszeru a kismamak koreben es allando tumultus van nala, mindig es mindenhol, vagy eppen szulest vezet le, igy tenyleg nehez utolerni. De hat a lenyeg, hogy szulesnel csak rad koncentraljon, igy nem haragudhatunk akkor sem, ha eppen mas szul... A szuleszno fogadassal kapcsolatosan az en velemenyem az, hogy nem erdemes, foleg ha apas szules van. Szuleszno ugyis lesz ugyeletben, akinek az orvos utasitasait vegre kell hajtania, nem hagyhat magadra, lelki tamasznak ott van az apuka, de ha raadaskent meg rendes is a szuleszno akkor meg mindig fizethetsz neki. Viszont, ha komplikacio van az orvos szamit.
1531. Spigi28 (válaszként erre: 1523. - Wewe)
2014. jan. 30. 10:24
Én novemberben szültem a Margitban. Fogadott dokim nem volt, csak szülésznőm. Hushegyiné Kovács Györgyi volt a szülésznőm, maximálisan elégedett voltam vele, legközelebb is 100%, hogy hozzá fogok menni. Én a 30. hét környékén kerestem őt meg FB-on, írtam neki, hogy jókat hallottam róla és szeretném ha ő lenne a szülésznőm, ott megírta a telefonszámát aztán ott egyeztettünk időpontot személyes találkozóra. Nem kellett hozzá járni, csak az utolsó időben a ctg-re, egyébként nem, de bármikor hívhattam ha gondom volt. Árat nem mond, én azt olvastam valahol, hogy a Margitban a szülésznők 20-50 ezer között szoktak kapni, én 30at adtam neki és 10et az éppen ügyeletes orvosnak aki bejött.
1530. marcsika77 (válaszként erre: 1527. - Jaina)
2014. jan. 29. 20:43
Szia! Jön a kistesó? Gratula ha igen!
1529. lolka78 (válaszként erre: 1528. - -melinda)
2014. jan. 29. 16:00
Sztem ha nem geneteikai, vagy 4D uh, hanem csak terhesgondozás, akkor a doki jóindulatán múlik, hogy ad-e?!!! ...de akkor tuti csak fekete-fehéret... bár ha "berejtesz" a zsebébe párszáz ft-ot akkor az a biztos :)
1528. -melinda (válaszként erre: 1527. - Jaina)
2014. jan. 29. 15:44
Köszi a választ! Igazából eddig a SOTE-ra jártam, és ott a 20 hetes UH-n 3D képet nyomtattak volna, ha jól sikerül... :) Ide most délelőtt megyek, 30. hét, azért érdekel, hogy a sima rendelésen is lehet-e kérni nyomtatott képet - természetesen úgy, hogy kifizetem... :)
1527. Jaina (válaszként erre: 1525. - -melinda)
2014. jan. 29. 14:51
Adnak videót és nyomtatnak képet, ha a délutáni fizetős uh-ra mész, a 12 hetes uh kombi teszttel együtt 15 ezer volt. Régen lehetett vinni dvd-t és kiírták rá az uh felvételt 4000-ért, de sztem ez már nincs.
1526. lolka78 (válaszként erre: 1523. - Wewe)
2014. jan. 29. 11:36
Szia! Tuti hogy lehet, de akkor terhesgondozásra is a kórházba kell járnod, az épp ügyeletes orvoshoz... Nekem is volt fogadott szülésznőm (dokim is)... de a dokit bánom, elég lett volna a szülésznő!!!! Szülés előtt 3-4 hónappal jó ha kiválasztod és utána általában Ő csinálja a ctg-t, meg ha bármi "bajod" van, hívhatod... persze van "tarifájuk" is, de sokkal jobban megérdemlik, mint az orvos, rengeteget tesznek érted a szüléskor és előtte is :)
1525. -melinda
2014. jan. 29. 07:34
Sziasztok! Aki már volt UH-n a kórházban: Lehet kérni képet? Ha igen, mennyibe kerül? Sima, fekete-fehér képet nyomtatnak, vagy ha sikerül, adnak 3D színeset is??? Hogy működik itt? Előre is köszi a választ! :)
1524. Jaina
2014. jan. 20. 14:57
Sziasztok! Aki a Margitban csináltatta a délutáni fizetős uh-n a kombinált tesztet is (az uh után vették le a vért): mennyi idő volt mire megjött emailben az eredmény? Köszi!
1523. wewe
2014. jan. 17. 11:22

Sziasztok!

Én 11. kerületben élek, de lakcímkártyám nincs, csak vidéki, lévén albérletről van szó.

Azon gondolkodtam, hogy a Margitba mehetek szülni, ha pl. fogadott szülésznőm van, és ő ott dolgozik? Lehet a Margitban csak szülésznőt fogadni, fogadott orvos nélkül? Csak azért kérdezem, mert az Imrében nem lehet, csak fogadott orvossal együtt...

Mik a tapasztalatok, ki a jó szülésznő? Hogy lehet szülésznőt fogadni egyébként? Akkor terhesgondozásra is magánba kell járni szülésznőhöz, vagy a szülésznőhöz nem is kell járni, csak majd bejön a szüléskor?

1522. mzb1103
2014. jan. 16. 22:37
Magyarnál egy rendelés 8ezer, és 80 a szülés. Én nála szültem 10 hónapja és maximálisan elégedett voltam/vagyok vele azóta is, a terhesgondozás alatt is minden oké volt. Nekem is volt némi komplikáció szülés alatt, de nagyon ott volt, határozott volt, minden. Ja, és szinte végig benn volt a szülésnél is.
1521. Spigi28
2014. jan. 16. 11:01

Én november végén szültem a Margitban. Fogadott orvosom nem volt, ügyeletes a Pálffy volt, így nála szültem. Szülés után 10ezret adtam neki. Nagyon rendes volt, minden nap bejött megnézni, hogy mi van velem, hazajövetel előtt még csinált egy uh-t is, hogy belül minden rendben van e. A kisfiamat is megnézte, és szülés után 1 héttel felhívott, hogy mi újság velünk. Fogadott szülésznőm volt. Hushegyiné Kovács Györgyi. Bátran ajánlom mindenkinek, nagyon kedves, rendes és végig velem volt. Bármikor újra szülök csak hozzá megyek, ő is azóta is érdeklődik.

Privátban szívesen válaszolok kérdésekre.

1520. lillenet (válaszként erre: 1516. - Formentor)
2013. dec. 21. 18:27

Szia!


Csak 5 éves tapasztalatom van róluk. Egyikük sem a fogadott orvosom volt (ő éppen Balatonban ült mikor bekerültem szivárgó magzatvízzel), és Burik dr vizsgált először. Hát, nem az emberséges és kedves jut eszembe azokról a percekről, igaz, szobatársammal már kedvesebben bánt.

Magyar dr volt az ügyeletes aznap és a megbeszélt helyettes orvosom (de személyesen csak akkor találkoztunk először, illetve ott voltam a szülésfelkészítőn, amit tartott, de ez számára nem maradandó). Pénzt csak az utolsó nap utolsó óráiban kapott (és elég szerény összeget), de maximálisan elégedett voltam vele. Nem csak a szülés alatt, hanem utána is (minden nap, reggel és este megkeresett, hogy hogy vagyok, minden rendben van-e, pedig csak minimális komplikációm volt).

Nem tudom, az elmúlt 5 év mit hozott számára és Burik dr-nak, de sajnálnám, ha a tesót már nem lenne kedvem Magyar dr-nál szülni.

Meglátjuk mi lesz.

Ennél frissebb infóm sajnos nincs.

1519. EsztyMorgan (válaszként erre: 1518. - Formentor)
2013. dec. 21. 00:21

Igaz lehet,h kevesebb szülést fogad el. De az ő kislánya is nem rég született. Kb. másfél éves lehet, gondolom több időt akar rászánni.

Én úgy hallottam,h Magyar tarifája elég magas. Egy ismerősöm 100ezret fizetett neki a szülésért, meg hozzá is járt végig magánrendelésre. Ott 10e volt egy-egy alkalom.

1518. formentor (válaszként erre: 1517. - EsztyMorgan)
2013. dec. 20. 09:52
Köszönöm a választ, igazándiból már mindkettőjükhöz volt szerencsém, de akkor még mindketten a Vörösvári úti rendelőben rendeltek, és nem volt magánrendelésük. Burik dokiról többet lehet olvasni, és azt írják kevésbé pénzéhes,viszont kevés szülést vállal el. Magyar doktorral kapcsolatban hallottál valamit, hogykonkrétan mennyiért szokott szüléseket elvállalni? Köszönöm
1517. EsztyMorgan (válaszként erre: 1516. - Formentor)
2013. dec. 19. 23:51

Hát ha már választani kéne..inkább Burik! Ő sokkal emberségesebb. Igaz ha tejelsz a Magyar dokinak akkor emberszámba vesz, máskülönben nem jellemző rá.

Amúgy én úgy tudom,h a Buriknak nincs külön "tarifája". Annyit fizetsz amennyit tudsz és akarsz.

1516. formentor
2013. dec. 18. 21:18

Sziasztok!


Infókat szeretnék kérni mindazoktól, akik mostanában szültek a Margit kórházban, hogy mennyibe került a szülés, és mikor adtátok oda a pénzt (főleg ha magánorvos volt) A legjobban Magyar dr., és Burik dr. érdekelne.


köszönöm

1515. -melinda
2013. dec. 4. 14:45
Nekem januárban lesz két éves a fiam, és tényleg nagyon-nagyon gyorsan eltelik az idő mellettük. :)
1514. EsztyMorgan (válaszként erre: 1513. - Zsuzzsanna)
2013. dec. 4. 14:41
Én a születésnapom előtt két nappal tudtam meg,h lányom lesz. A legszebb szülinapi ajándék a világon :))
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook