Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
1723. Akisz
2015. máj. 19. 10:59
A Margit császàr statisztikája külön nincsen fent, csak a János kórházzal együtt, úgy 36%, ami országos átlag körül van, de csalóka, mert a Jánosban van meddőségi központ és PIC is, ami önmagában növeli a császármetszések arányát. Úgyhogy így nézve nem is sok. Máshol is ennyi, ahol nincsen koraszülöttmentés, és meddőségi központ sem.
1722. Akisz (válaszként erre: 1721. - Ikin33)
2015. máj. 19. 10:55

Szia!


Nekem: Dr. Szép József.

Sajnos nem hallottam semmit a Sárvári doktorról.


Mikorra vagy kiírva?

1721. Ikin33
2015. máj. 19. 10:08

Sziasztok!


megkérdezhetem, hogy ki az orvosotok?

én Sárvári Jánosnál fogok szülni.

Róla hallottatok esetleg valamit?

1720. Akisz
2015. máj. 16. 12:56

De megértem az aggodalmaidat. Pro és kontra sokmindent el lehet mondani.

A sok császárról is van rengeteg cikk, hogy miért van... Tartanak a kórházak a perektől. Itt mindenkinek jogai vannak...

Én nem akarok hasfelmetszést...

1719. Akisz
2015. máj. 16. 12:15
A terhesgondozó nekem is bejött. az orvosom ugyan már külsős a Margitban évek óta, de előtte sok-sok évig ott volt. Tényleg Ő a legfontosabb nekem.
1718. Akisz
2015. máj. 16. 12:13

Isten ments Császár!

Könnyen ment az első két szülésem, most is ezért minden esélyem megvan rá. Nem akarom magam sokkolni mindenféle komplikációval. Bármi lehet. Tudja a dokim, hogy császár ellenes vagyok, ő is, de megmondtam neki (közel 35 év tapasztalata van, magyar és külföldi is), hogy rábízom magam. Mellesleg én tavaly töltöttem be a 40-et, de ugyanolyan könnyen viselem a terhességet, mint huszonévesen. Az első hónapok hányásain 😃😃😃 kívül rendben vagyok. Semmi cukor, semmi víz, fitt vagyok, zárt a méhszájam is. Hát akkor majd megírom mi volt... 😳 Kicsit azért be vagyok tojva... 😂

2015. máj. 16. 11:24
Azt is hallottam, hogy a Margitban 40% körül van a császármetszések aránya, ami sok, és a régebbi adatok alapján (12-es a legújabb neten elérhető kórházankénti magyar császárstatisztika) növekvő tendenciát mutat. Ez mondjuk éppenséggel nem támasztja alá azt, hogy az EDA-val szülés nem végződik nagyobb arányban (akármi miatt) császármetszéssel. Nyilván erre sincs bizonyíték, meg az ellenkezőjére sem. De a legtöbb anyát ez nem zavarja, mert vagy már szült EDÁ-val, és akkor sem lett belőle császár, így nála valószínűleg ez nem okoz gondot, vagy eleve arra hajt, hogy császáros legyen. Én szeretnék lehetőleg még egy harmadik gyereket is nem túl nagy korkülönbséggel (40 fölött nekem ehhez az egész cécóhoz nem lesz humorom már -most sem a terhesgondozás, szülés, szoptatás, orvosokhoz futkosás vonz, hanem a gyerek maga), így számomra fontos, hogy lehetőleg ismét megússzam ezt a beavatkozást.
2015. máj. 16. 11:11
Persze a császármetszés is EDA-val megy, így ha azt nem sikerül megúszni, akkor az EDA-t sem. De ez megint ugyanoda tartozik, mint a többi beavatkozás. Ha muszáj, akkor muszáj. De ha nem, akkor kihagynám. És nagyon hálás vagyok a dokimnak, hogy az elsőnél megúsztam a császárt, mert ez nem volt egyértelmű, és ráadásul hallottam, hogy most már a Margitban nem is engedik császár után a normál szülést, ami miatt másik kórházat kellett választania valakinek. Az interneten minden attól hangos, hogy ma már ez lehetséges (nyilván probléma esetén gyorsan mégis császározzák), így azt gondolom, hogy ez visszafelé haladás az időben.
2015. máj. 16. 10:26
Igen, gondoltam, hogy mindenkinek ez a kitétel tesz be. :) Mert a Margitnak ez a specialitása, ebben profi, legtöbben épp ezért választják. Amit írtál érdekes, mert én úgy tudtam, hogy a kitolás előtt közvetlenül már késő beadni. Van egy pont, amíg lehet, utána nem. De épp Te mondod, hogy akkor meg lassíthat. Ha pedig a saját üteménél lassabban jön ki, többet van út közben, kicsit megnő az oxigénhiányos sérülés veszélye. Bár ez tudományosan nem bizonyított, és semmilyen statisztikai adatot nem találtam, ami ezt vagy az ellenkezőjét igazolná. A többség azt mondja, hogy ha ez igaz lenne, már lenne tudományos eredmény, amely az EDA ellen szólna. Nem tudom. Engem is kezdenek meggyőzni arról, hogy ez nem veszélyes, de azért ezt így ebben a formában még nem mondta ki nekem orvos. Amikor kérdeztem egy szülészt, hogy nem veszélyes-e, azt mondta, hogy megszületni veszélyes. Köszönjük, Emese! A tudomány embereitől azért ennél többet vártam. Egy másik szülészorvos szerint egy anya egy évre lebénult tőle, aminek szerinte is nagyon kicsi az esélye, de annak az egynek 100%. Egy fórumban meg, ahol a természetességről és a beavatkozásokról vitatkoztak az anyák, valaki beírta, hogy a Szent Imrében (amely a természetesség fellegváraként híresült el egészen a pár évvel ezelőtti vezetőváltásig, amit az anyákok nagy "Meghalt Mátyás, oda az igazság"-hangulattal fogadtak) szerinte a nagy természetesség miatt túl sokáig hagyják vajúdni az anyákat (nem adnak oxitocint, mert az már beavatkozás a természetes folyamatokba), és emiatt Dévényék tele vannak az ott született, oxigénhiány miatt sérült babákkal. Ez is csak egy vélemény, ráadásul nem is szakvélemény, csak egy anyáé. Én is szeretnék (mint a természetesség nagy hívei) lehetőleg minél több beavatkozást megúszni (nem azért, mert ez olyan természetes, hanem mert a többségét kellemetlennek találom), de nem minden áron! Én is bízom az orvosban, de nálam ez abban nyilvánul meg, hogy ha ő mégis bármiféle beavatkozást szükségesnek tart, akkor nyilván arra valóban szükség van a gyerekem biztonsága (vagy esetleg az enyém) érdekében, és ez fontosabb, mint hogy én esetleg azt utálom (pl. mindenféle infúziót, beleértve az oxitocint is). Az EDA esetében hiába győznek meg arról, hogy ez nem veszélyes, mert valahogy irtózom a gondolattól, hogy a gerincembe döfködjenek. Akinek ez jó, csak hajrá! A fájdalmat végképp hülyeség szerintem csak azért tűrni, mert ez marha természetes. De nekem ez valahogy még mindig nem jön be, és a szülésznőtől elvárom, hogy ezt tiszteletben tartsa. A szülésznők is terjesztenek egyébként különböző, sokszor egymásnak ellentmondó véleményeket az EDÁ-ról. Mindenesetre a Margitot el is keresztelhetnénk EDA-Műveknek. :) De én nem ezért választottam. Három okból: 1. Itt van a dokim. 2. Ez van a legközelebb. 3. A terhesgondozó rendszere nagyon tetszik, valóban flottul megy ott az ügyintézés. Egyébként viszont a frász kerülget a Margit-kórház egyes dolgaitól, és úgy összességében nem szeretem a helyet, inkább csak úgy gondolom, hogy ezeket megéri elviselni a fenti három előny miatt. Ezért is reménykedem, hogy ezúttal mihamarabb kipaterolnak. :)
1714. Akisz (válaszként erre: 1713. - Gólyafiók)
2015. máj. 16. 08:24
Én nem tudtam neked válaszolni arra, hogy edát nem szeretnél. Én mindkét gyerekemet úgy szültem, és meg voltam elégdve. A doki döntötte el, hogy mikor kapom. Csak a kitolás előtt kaptam kb.m10 perccel. Sztem a siker a dokin múlik. Ha túl hamar adják, akkor lassíthat. Nálam gyorsított a végén. Én az orvosomra bízom magam. Benne 101%-ra megbízom. Miért vagy eda ellenes?
1713. Gólyafiók (válaszként erre: 1711. - Akisz)
2015. máj. 16. 05:57
Nem baj, akkor két esetben is jól jövünk ki. Ha kevesen vannak, nyugodtabb a légkör, ha sokan, akkor meg rövidebb ideig kell kibírni. Gond csak akkor van, ha nagy a tömeg, mégsem engednek el valami miatt (sárgulás vagy egyéb probléma). Meg hát a közepes tömeg is elég ahhoz, hogy hamar elegem legyen a gyerekágyas osztályból, aminek egyébként sem vagyok elkötelezett rajongója. De én már régebben is hallottam olyat (méghozzá első gyerekes anyától!), hogy sikerült kisírnia, hogy 2 nap után hazaengedjék, pedig nem is volt tömeg. Mondjuk én sajnos nem vagyok túl jó az ilyen erőszakoskodásban.
1712. Gólyafiók (válaszként erre: 1711. - Akisz)
2015. máj. 16. 05:47

Én még nem tartok a CTG-nél, majd júliusban. :) Szerintem egyébként a beszökdösés mostanában nehezebben kivitelezhető. Szerintem 3 anya és 3 gyerek jelenléte egyszerre elegendő ahhoz, hogy pihenni egyáltalán ne lehessen. Nem beszélve a ki-be járkáló személyzetről, akik (még a takarítónő is!) jóindulatúan kiokítanak, hogy pihenned kellene, miután jól felzavartak. A szoptatáshoz azonban nem rossz helyzet, mert mindenki ezzel próbálkozik nagy erőkkel. :) Egyébként többen írták, hogy a mások gyereke ordít, amiatt nem tudnak aludni. Nos, a mi szobánkban éjjel szinte végig csend volt, amint megszólalt egy baba, mellre tettük, legfeljebb a pelenkázás idejét kellett kivárni, meg nálam a szerencsétlenkedést hallgatni, mivel a semmit szopta szegény, és muszály volt a kapott cukros vízzel megitatni előtte, hogy megnyugodjon és legyen hozzá ereje. Az újszülöttek egyébként is napi 16 órát alszanak, valamennyit meg a csecsemősöknél is vannak. Mostanában inkább az a zavaró szerintem, hogy az anyák egész nap a telefonon lógnak, az összes rokonnak elmesélik élményeiket, ami persze érthető, csak hát ha egész éjjel szültél, akkor utána nem túl felemelő egész nap hallgatni (legalább 5-ször elmesélve), hogy milyen bunkó volt a szobatárs anyósa. :)

Nem nagyon válogattam a szülésznők közül, mert egyiket sem ismertem, és a kérdéseimre sem válaszolt senki, a dokim sem ajánlott senkit (szerinte mindenki szuper a Margitban). Valakitől kaptam egyetlen telefonszámot, egy már itt is többek által melegen ajánlott szülésznőét. Őt felhívtam, és elvállalt, még a szabadsága is pont jól jön ki. Így most bizakodó vagyok, hogy minden, ami rajta múlik, jobb lesz, mint az elsőnél. :) Sámson Kati egyébként.

1711. Akisz (válaszként erre: 1710. - Gólyafiók)
2015. máj. 15. 06:13

Szia!

Te mikorra vagy kiírva?

Szerdán voltam ctg-n, és mondta a szülésznő, hogy 1 baba született a héten...per pillanat konganak az ürességtől...

Persze mikor Én megyek majd tuti fullon lesz.

Én is régen 3 ágyasban voltam, de sajna mára már nem igazán vagyok toleráns. Az egyik szobatársam folyton jajgatott szoptatásnál, a másikhoz meg beszökdösött a férje...tök bunkó volt. A kétágyasnak nem látom sok értelmét, mert engem zavar, ha abban az állapotban vadidegen férfiak bejönnek Szülés után mikor a babát sokszor kellene szoptatni, nem ideális. Vagy az egyágyas, vagy a 3 ágyas.

Melyik szülésznőt választottad?

2015. máj. 15. 01:37
Most már van választott szülésznőm, és ő mondta, hogy olyan kevés az ágy, hogy aki nem sárgul, azt 2 nap után hazaküldik, főleg ha nem első gyerek. Ez nekem nagyon jó hír. Annyit csak kibírunk a háromágyasban is. Az egyágyasra én nem akarok számítani, mert úgyis biztos foglalt lesz. Meg egyébként elvből sem. Mert ennyi pénzért 12-ben a nászéjszakánkon franciaágyas szállodai szobát kaptunk külön fürdőszobával, svédasztalos reggelivel Kecskeméten. SzÉP-kártyára! A kétágyas meg még az egyágyashoz képest sem éri meg. Állítólag elvileg apuka oda be sem mehet, csak beengedik azzal, hogy "nem láttuk".
1709. Gólyafiók (válaszként erre: 1705. - Akisz)
2015. máj. 15. 01:25
Én is ilyesmit tervezek. Jó tudni, hogy ez normálisnak számít, hogy más is így csinálja. Szerintem ez reális is. Mert a TB azt nem fizeti ki, hogy akkor állnak rendelkezésre, amikor éppen szülök, akár két műszak között egész éjjel.
1708. Gólyafiók (válaszként erre: 1704. - Elendir82)
2015. máj. 15. 01:18
Nekem az elsőnél nem volt fogadott szülésznő, csak a doki. 20 rugóval készültünk a szülésznőnek, de nem adtam át, mert egyáltalán nem voltam vele elégedett. A férjem megszavazta volna neki, de azért nem fakadt sírva, hogy nálunk marad a pénz. :)
1707. Akisz (válaszként erre: 1706. - Elendir82)
2015. máj. 14. 23:09

Elendir,

sztem ezen ne izgasd magad. Azt gondolom nem várják el. Ez állami kórház. Sőt, biztos vagyok benne, hogy sokan semmit nem adnak és az is rendben van!

Én fiatalon szûltem a Margitban két gyereket, akkor még más anyagi helyzetben voltunk, és csak szerény összeget tudtunk adni. Nem volt hátrányom belőle.

1706. elendir82 (válaszként erre: 1705. - Akisz)
2015. máj. 14. 21:58
Szia. Én júni 24-re vagyok kiírva. Hát nem semmi összegek ezek. Sajnos egy fizetésből ezeknek a negyedét se tudnám összeszedni a lehetőségeimhez mérten próbálok azért félre tenni. A privát szoba is álom marad mert sokallom az árát.Mindegy igazából ez mind nem számít csak minden rendben legyen
1705. Akisz (válaszként erre: 1704. - Elendir82)
2015. máj. 14. 12:35

Szia! Én is jjúniusban szülök. Júni 7-re vagyok kiírva. Az egyszemélyes szoba 12 ezer, a kétszemélyes 8 ezer. Sajna szigorúan érkezési sorrend számít...nem lehet lefoglalni. Nekem fogadott szülésznőm és orvosom van. Úgy tervezem, hogy a doki 100-at, a szülésznő 50-et kap. Ez mostanság normális. Viszont ők végig törődtek velem. Sztem ha max ennek a felét adod az jó. Persze ez is pénztárca függő, meg lehet, hogy el sem fogadják.

Te mikorra vagy kiírva?

1704. elendir82
2015. máj. 13. 16:51
Sziasztok! Júniusban szülök a Margitban. Nincs fogadott orvosom. Mi a szokás, mennyi "hálapénzt" illik általában adni az ügyeletes orvosnak esetleg szülésznőnek ha megkapom a maximális törődést és odafigyelést? Plusz tudja valaki mennyibe kerül most az egyszemélyes szoba napi díja? Köszönöm a válaszokat előre is.
2015. ápr. 20. 00:21
Közben szülésznőt keresek. Kit ajánlotok? Olyanok véleményére lennék kíváncsi, akik NEM kértek EDA-t, mert úgy tudom, hogy a Margitban ezt nagyon nyomatják, és az a szülésznő, akit nem zavar, ha nem kérsz, már alternatívnak számít. Ez mondjuk szerintem röhejes, mert pl. alternatív szülés az otthon szülés, a vízben szülés, a gyertyafényben franciaágyon vajúdás, a négykézláb szülés meg ilyenek. De most az, hogy nem kérsz EDA-t... Könyörgöm! De mindegy. Szóval szeretnék egy a lehetőségekhez képest minél alternatívabb szülésznőt a Margitban. Van ilyenről tapasztalat? Kinél próbálkozzak egyáltalán? Neveket olvastam már itt, de csak annyit tudok róluk, hogy valakinek bejött. Szóval?
1702. Gólyafiók (válaszként erre: 1697. - Abcdef01)
2015. ápr. 20. 00:11
Hát nem tudom, de amikor én szültem az elsőt (most nyárra várom a másodikat), akkor reggel 6:45-re kellett betolni és bizonytalan időpontban 9:30 és 11 között lehetett érte menni, amit ha sokat kérdezősködtél, megtudhattál, egyébként meg onnan tudtad meg, hogy a gyerekorvos körbejárta a kórtermeket, és tájékoztatta az anyákat a vizsgálat eredményéről. És én éjjel szültem. Az éjszaka hátralévő részében sem volt velem, mégis a következő éjjelt tekintették az elsőnek, így akkor is a csecsemősöknél volt. Ha olyan állapotban lettem volna, hogy bemegyek és kikérem, biztos adták volna, meg mondták is mások, hogy ha nem első gyerek, akkor ki lehet bulizni, hogy első éjjel is nálad legyen, így emiatt nem aggódom. Viszont a vizittel a délelőtti cirkusz nekem nagyon nem jött be. Ha több, mint 3 órára elviszik, akkor esélytelen a 3 óránként, vagy akár az igény szerint szoptatás. A délelőtt egyébként is az egyetlen időpont lett volna, amikor viszonylag nyugodt körülmények között lehet próbálkozni. Sokan mondják, hogy azt a 3 napot ki lehet bírni, meg hogy ez jó, mert így van egy kis idő a zuhanyzásra, pihenésre. De szerintem a zuhanyzás is jobb, ha nem 20 anya megy egyszerre a közös zuhanyzóba. A szoptatás szempontjából pedig az első napok akkor is fontosak, ha még nincs tej. Szóval engem az érdekelne, hogy ez a "rendszer" még mindig fennáll-e, vagy már sikerült valami normális időbeosztást csinálni? Mert ezügyben nem igazán jó taktika, ha nem viszem be, mert nyilván szeretném, ha megvizsgálnák, megkapná az oltást meg ilyesmi, csak azt nem, hogy addig is a csecsemőosztályon legyen, amíg az összes többi babával foglalkoznak. Ha például lenne 3 turnus, akkor elég lenne 1 órára leadni naponta kötelezően, máskülönben meg akkor, amikor nekem van rá szükségem, és persze nem időpontra, hanem megszoptatva, lehetőleg alva, amikor nagy valószínűséggel semmit nem csinálnak vele, csak megőrzik. Szóval, akinek friss élményei vannak megírhatná, hogy ez mostanság hogy megy a Margitban.
1701. Akisz
2015. ápr. 18. 18:27

Júni 7-re vagyok. Most töltöm be a 33. hetet.

Nem első, hanem 3. gyerek... 😃 Csak régebben nem csinálták ezt...

Hát igen...igazad van! 3 nap nem a világ. Felesleges túl aggódni magam.

1700. Renikem
2015. ápr. 18. 11:09

Ha mégis adnának neki, ne idegeskedj szerintem, 3 nap és otthon úgy csinálod ahogy neked jó. Én már így vagyok ezzel. Az első gyerek arra jó, hogy kitapasztald a dolgokat:) én kisérleti nyuszinak szoktam mondani:)


Mikorra vagy kiírva Akisz?

1699. Akisz (válaszként erre: 1698. - Abcdef01)
2015. ápr. 17. 23:06
Akkor nem adnak a Babáknak minden áron tápszert vagy cukros vizet? Ez jó hír. Olvastam sok negatívumot is. Biztos a csecsemősök is másképp állnak hozzá, ha Te is edves és normális vagy. Pénzt elfogadnak? Te adtál nekik?
1698. abcdef01 (válaszként erre: 1697. - Abcdef01)
2015. ápr. 17. 17:58
De ha úgy érzed fáradt vagy, vagy bármi egyéb akkor bármikor leadhatod a babát.
1697. abcdef01 (válaszként erre: 1690. - Renikem)
2015. ápr. 17. 17:57
Kötelezően csak fürdésre kell leadni a babát, előtte megnézi őket orvos is.
1696. abcdef01 (válaszként erre: 1688. - Akisz)
2015. ápr. 17. 17:56

Szia!

A csecsemősnővérek általánosságban kedvesek, de van 1-2 undok is köztük.

Egy szőke nővér, Ibolyának hívják, ő nagyon kedves és segítőkész.

Akkor adnak tápszert a babának, ha az anyuka nagyon nem tud szoptatni és a gyereknek már enni kell adni mindenképpen, illetve pótlásként adják, ha nem elég a tejcsi.

1695. Akisz (válaszként erre: 1694. - Renikem)
2015. ápr. 17. 17:23
Köszi a választ. Ezek szerint nem volt balhé, hogy nem adtad le. Bizakodó vagyok, mert már két gyereket szoptattam sikeresen. Amúgy meg megpróbálok egyágyasba kerülni.
1694. Renikem (válaszként erre: 1691. - Akisz)
2015. ápr. 16. 11:06
Semmit nem szoltak, mondtam, hogy nem szeretnek tapit...bar mostanival megprobalkozom a cicizessel de ha nem megy akkor inkabb adjanak tapit. Sajnos kislanyomnal akaratos voltam itthon is es nem not a sulya es 4 honapig csinaltam es utana tapiztam. Ezt csak azert irtam, ha erzed h nem megy inkabb ad le..pihenni igysem ugysem tudsz, masoknal ott lesz a baba.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook