Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1573. 180138e586 (válaszként erre: 1572. - EsztyMorgan)
2014. máj. 20. 19:33
Köszönöm az információkat! Kb mennyibe fáj az egyágyas szoba? Köszönöm!!!
1572. EsztyMorgan (válaszként erre: 1571. - 180138e586)
2014. máj. 20. 14:17

Apás szülésnél végig bent lehet a párod. Természetes szülésnél elvághatja az apuka a zsinórt, ha akarja, a melledre teszik a babát és pár pillanatig ott is hagyják de utána gyorsan lemérik és bebugyolálják, majd kb másfél órát veletek lehet a baba. Ha lesz gátmetszés és amíg gyorsan összevarrnak addig apuka foghatja a babát. Egy ágyas szoba ára elég nagy, ezért is gondolom de oda bemehetnek a látogatók, a 2-3 ágyas szobákba (meg van 6 ágyas is) nem mehet be látogató, a babát az üvegajtón keresztül láthatják a rokonok.

Evőeszközt én vittem, WC papírt is, mert nem adnak külön. Hajszárítót vihetsz, de mivel a baba nonstop veled lesz - kivéve az első éjszaka - és a csecsemősök (tisztelet a kivételnek) napközben még össze-vissza vannak a helyükön, nem igen lesz rá sok idő,h szárítkozz.

2014. máj. 20. 09:14

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy hogy zajlik a szülés a Margitban? Babát megkapod azonnal, vagy elviszik és csak utána kapod vissza? Mindenképp lesikálják, vagy lehet kérni, hogy csak öblítsék le? Milyenek a csecsemősök, esetleg az 1-2 ágyas szobákról tapasztalat? Oda bemehetnek a hozzátartozók?

Evőeszközt, hajszárítót, wcpapírt kell vinni, vagy adnak?

Köszönöm előre is!

1570. kissgede (válaszként erre: 1569. - ANEMONE75)
2014. máj. 17. 20:06
Köszönöm a segítséged! :-)
1569. ANEMONE75 (válaszként erre: 1568. - Kissgede)
2014. máj. 15. 09:40
Szia.Igen ingyenes a terhesgondozás,hosszú várakozásra számíts,sokan vannak.És ne lepőődj meg,mert ahova be kell menni,oda az van kiírva,hogy onkológia.
1568. kissgede
2014. máj. 14. 14:02
Sziasztok! 4 hetes terhes vagyok. Tudnátok nekem abban segíteni, hogy a terhesgondozás ingyenes-e a Margitban? Budapesten élek, de nincs pesti címem, ez baj lehet?
1567. ANEMONE75
2014. máj. 9. 11:06
Sziasztok.Volt valaki szülésfelkészítőn a Margitba?És intézte valaki ott a hivatali ügyeket a babával kapcsolatban?
2014. máj. 7. 20:17

Sziasztok!

Sárvári János doktor úrnál szült mostanában valaki?

Mihályit szerettem volna megfogadni,de sajnos nem vállalt,most kellene keresnem egy megbízható orvost ,aki bevállalja a császáromat.

1565. kissani80 (válaszként erre: 1562. - Szuszmoka)
2014. ápr. 3. 07:35
Szia! Én is Hushegyiné kovács Györgyit ajánlanám. Májusba fogok szülni és már fel is kerestem, találkoztam is vele. Ha kérdésed van nyugottan irj .
1564. Spigi28
2014. márc. 31. 18:29
Dokim nem volt, a szülésznőm Hushegyiné Kovács Györgyi volt, Facebookon fönt van, ott eléred őt levélben. Nagyon kedves, bármikor hozzá mennék újra. Novemberben szültem nála!
1563. EsztyMorgan (válaszként erre: 1562. - Szuszmoka)
2014. márc. 28. 22:44

Szia :)

Neveket tudok mondani neked, elérhetőséget sajna nem. Nekem nem volt fogadott dokim és szülésznőm se, mégis le a kalappal a kórház előtt de főleg Burik Zoltán és Takáts Betty ('asszem Takáts :D ) előtt. Betty szülésznő végig kedves, segítőkész volt. Burik doktor meg szintén: odafigyelt, a gátmetszést meg se éreztem, a varrás sem volt olyan vészes.


Szülés:

Hát nem leányálom :) 12 órát vajúdtam, kaptam EDA-t de nekem nem igen használt. Amúgy a szülés magától értetődően nagyon spontán. Ösztönösen tudni fogod,h mit és hogy.. a fájdalom ellen persze amíg nem kapsz valamit, nem tudsz tenni de hidd el nekem,h utólag a fájdalom minden egyes perce megszépül :)

1562. szuszmoka
2014. márc. 28. 09:51

Sziasztok, szeretnék egy kis segítséget kérni. A Margit kórházban fogok szülni, április 26-ra vagyok kiírva. Orvost nem, szülésznőt viszont szeretnék felkérni, azonban a neten jóformán sehol nem találtam infot arról, hogy kik vannak a Margit kórházban, és hogyan tudom őket elérni. Tudnátok esetleg ajánlani valakit, illetve elérhetőséget adni esetleg, akinek már van? És megköszönném, ha valaki leírná, hogyan zajlik egy szülés a Margitban? Első babámat várom és eddig még szinte csak rémtörténeteket olvastam és horror videókat láttam a szülésről, úgy általában. Volt valaki esetleg a náluk szervezett szülésfelkészítőn? Ott miket mondtak el?


Köszönöm a segítséget előre is.

1561. Noémi&Pisti (válaszként erre: 1559. - Kissani80)
2014. márc. 25. 10:47
Szia! Sámsonné Kati szerintem nagyon jó választás! :) Még nem szültem nála, személyesen ismerem és nálunk a rokonságban nagyon sokan szültek már nála. Köztük anyukám is öcsémet! :) Én nem mernék máshoz menni! :)
1560. Zsuzzsanna (válaszként erre: 1558. - Lillenet)
2014. márc. 19. 08:05

Szia! Én Tűzkő Nándorhoz járok terhesgondozásra már immáron másodjára a második babámmal.

Minden tekintetben csak ajánlani tudom. Tapasztalt, alapos, kedves és lelkiismeretes. Ő most az osztályvezető a Margitban...

1559. kissani80
2014. márc. 7. 09:11
Sziasztok. Orvost nem , de szülésznőt gondoltam , hogy fogadok. Sámson Katit Ajánlották. 50 ezret kér állítólag, szerintem ez azért kicsit sok. Mi a véleményetek ?
1558. lillenet (válaszként erre: 1557. - EsztyMorgan)
2014. márc. 6. 21:51

Szia!


Köszönöm.

Lehet rosszul fogalmaztam először, de kettőjük közül egyiket sem választanám.

Magyar dr-ral szülés és a rákövetkező napok tekintetében teljes mértékben elégedett vagyok, de mivel még fiatal orvos, nem merném rábízni magam pl egy nagyműtéten ha végül mégis arra kerül sor.

Mihályi doktorhoz én is terhesgondozásra jártam (helyetteseként vezette le a szülést Magyar dr, tökéletesen, nyugodtan, és akkoriban még nem volt félvállas), nem volt vele problémám, de vmiért nem volt olyan meggyőző élmény, hogy most hozzá forduljak, meglehet van már hozzá elég tapasztalata.

Akkor vesztettem el a bizalmam benne (inkább emberileg, mint szakmailag), amikor szülés után napok teltek el, mire bekukkantott hozzám kemény 5 másodpercre mert egyébként is dolga volt a kh-ban, holott ő volt a gondozó orvosom, magánrendelőben. Azt gondolom nem lett volna óriási dolog korábban megfogni a telefont és 2 szót váltani, de neki nem volt fontos.

Burik dr-ról van még rövidke élményem, de az első benyomás és fiatalsága miatt őt is kizárnám.

1557. EsztyMorgan (válaszként erre: 1556. - Lillenet)
2014. márc. 6. 19:23

Szia!

Én mindkettő dokit "ismerem". Magyar nem rossz, ha pénzt adsz neki, akkor lesz igazán kedves, amúgy jól végzi a munkáját csak félig-meddig félvállról vesz, két mondatban lezavar.

Mihályi doktor lelkiismeretes. Hozzá jártam terhesgondozásra, mindig mindenben számíthattam rá. Én inkább mennék hozzá ha választani kell..

1556. lillenet
2014. márc. 3. 16:09

Sziasztok!


Nem igazán szülészet téma, de azt hiszem érdemes itt kérdeznem tőletek.

Bő két hete azt mondta egy nőgyógyász a közeli vidéki kisvárosban, hogy az ultrahang és egy labor alapján azt kell kivizsgálni, endometriózisom van-e, vagy daganatom (petefészek). Pontosabban ő nem akart további kivizsgálást, inkább műtene azzal, hogy a konkrét diagnózis csak műtét közben derül ki, mert a biopszia veszélyes...

Egy szó mint száz, nem ugrok kés alá egy doki véleménye alapján, ilyen kevés vizsgálat után. Kért újabb labort némi kiegészítéssel, de a tervein nem változtatott.

Szóval a kérdésem, hogy a Margitban szerintetek kire bízhatom rá magam?

Magyar dr-nál szültem és kicsit ismerem Mihályi dr-t is, utóbbihoz semmilyen okból, előbbihez inkább csak szülés céljából mennék majd (inkább csak a kora miatt).

Többieket egyáltalán nem ismerem, és úgy érzem egy tapasztalt vén róka lenne jó, akinek már megvan a szakmai tekintélye is és ezért nem feltétlenül szabadít meg pl praxisféltésből egy petefészektől csak ha tényleg életmentő...

Előre is köszönöm és bocsánat ha kusza voltam!

1555. dekate (válaszként erre: 1553. - Dekate)
2014. márc. 1. 19:41
Az még hozzátartozik a képhez, hogy a kórházi kaja hagy maga után kívánnivalót. A leves majdnem ugyanolyan minden nap (valami zöldségleves-féle), úgyhogy 3-5 nap alatt alaposan rá lehet unni. A második nekünk többnyire főzelék volt valamilyen sült hússal, de finoman szólva nem volt első osztályú. Kellemes meglepetés volt néha egy-egy kis dobozos gyümölcslé az ebéd mellé (lehet, hogy hétvégi specialitás, nem tudom). A reggeli és a vacsi néhány szelet felvágott vagy májas margarinnal, kenyérrel-zsemlével. Fontos lehet, hogy a reggelire kapott kenyeret-zsemlét jól osszátok be, mert az tartozik a vacsihoz is, vacsira nem hoznak külön kenyeret. Különben eléggé mindenevő vagyok, minden kórházi kosztot megettem a minőségétől függetlenül, de azért így is elkelt (a mennyiség miatt is) némi kiegészítés, de hát az étvágy egyéni dolog, másnak elég volt, amit ott kaptunk.
1554. vvicus (válaszként erre: 1542. - Spigi28)
2014. febr. 17. 15:17
Köszönöm az infót! Első két gyermekem a MÁV-ban született, a sok-sok információmorzsából valahogy azt szűrtem le, inkább oda térek most is vissza és doktort váltok... A tápszerezett csecsemők külön kiakasztanak. :-( Első nap 10g anyatejet kell szopniuk? Nekem harmadik nap nem szopott annyit a fiam (lányom koraszülöttön volt)...
1553. dekate
2014. febr. 16. 16:35

Néhány hete szültem az első babámat a Margitban, és szeretném megosztani a tapasztalataimat. Ahhoz képest, amit néhány másik budapesti kórház szülészetéről látogatóként vagy hallomásból megtudtam, maximálisan elégedett vagyok a Margit Kórházzal. Alapvetően azért kezdtem oda járni, mert nagyon közel lakunk hozzá; gondolkoztunk, hol szüljünk, és a végén nem bántuk meg (sőt, abszolút megérte), hogy ott szültünk. A szülészet szép, rendes, jól felszerelt, tiszta. A közös mellékhelyiségekkel sem volt bajom, kivéve, hogy kézfertőtlenítő szappan elkelt volna, főleg a WC-ben... Itt kell megemlítenem, hogy a takarítónő nagyon alapos és figyelmes is.

Volt fogadott orvosom, Magyar dr., terhesgondozásra a kórházba jártam hozzá, ott kértem fel kb. a 3. harmad elején. Végig alapos, figyelmes, türelmes volt, még amikor a terhesgondozás utolsó pácienseként a rendelési idő vége után, 2-3 óra túlórázás végén jutottam is be hozzá. Csak a szülésért fizettem, konkrét összeget kért.

Ami a terhesgondozót illeti, ott bizony aszalódtam órák hosszat sokszor, de ezt inkább az egészségügy alulfinanszírozottságának és az orvosok túlterheltségének tudom be. Ezt a helyzetet az ottani nővérek is megszenvedték, de alapvetően igyekeztek mindent megtenni a kismamákért.

Magyar doktor ajánlotta szülésznőnek Fehér Andreát (azt mondta, mentalitás alapján ajánl, kit milyennek ismer, kihez melyik szülésznő stílusa passzolhat), aki a várandósságom utolsó 5 hetét nagyon gondosan kísérte végig, nagyon kedves és figyelmes volt, jól megtaláltuk a hangot, és a szülés után is rámtelefonált, rámnézett, érdeklődött, hogy vagyunk. Nem kért konkrét összeget, ránk bízta.

Egyébként gyermekágyon az ügyeletes szülésznők is rendesek, kedvesek voltak tapasztalatom szerint, és a csecsemősöket is segítőkésznek találtam. Persze, én gátlástalanul mentem kérdezni, ha valami gondom, kérdésem volt, de mindig készségesek is voltak. Persze, az előfordult, hogy egyik a másiknak ellentmondó tanácsot adott, de ezen próbáltam túltenni magam.

Egyébként öt napot töltöttünk bent, mert a babám nagyon besárgult, és két napig volt kék fény alatt. Ami a szoptatást, etetést illeti, elég hamar lett tejem, de a babámnak nem ment a szopizás - a csecsemősök felváltva találgatták az okát. Mivel pici súllyal született, és be is sárgult, két nap után muszáj volt már tápszerrel is etetni, hiába szerettem volna ezt elkerülni. Aztán, mivel hamar lett tejem, a csecsemősök segítettek, hogy le tudjam fejni, és azt kaphassa a babám cumisüvegből, majd pedig megtanítottuk bimbóvédővel szopizni. Jó érzés volt, hogy ha ilyen segédeszközökkel is, de legalább anyatejet kap. Szóval tényleg segítőkészek voltak.

Nekem tetszett a kórháznak az a rendszere is, hogy az osztályra nem jöhettek be a látogatók, hanem csak mi mehettünk ki, ill. üvegajtón keresztül mutathattuk meg a babát. Lehet, hogy a látogatóknak ez nem annyira jó (és szerintem is jó lenne, ha legalább az apukák bejöhetnének), de nekem nem hiányzott volna, hogy ott nyüzsögjön mindenki rokonsága a szobában, amikor így is kellően fáradtak voltunk a szülés után, meg a síró babák mellett.

Szóval nekem kellemes élmény volt ott szülni.

1552. dekate (válaszként erre: 1551. - EsztyMorgan)
2014. febr. 16. 15:47
Most 12 ezer.
1551. EsztyMorgan (válaszként erre: 1549. - Hrenata78)
2014. febr. 16. 15:35
Én már lassan két éve szültem akkor ha jól rémlik 7-8e ft volt egy éjszaka.
1550. hrenata78 (válaszként erre: 1546. - Adrush93)
2014. febr. 16. 15:11

Szia!

Én 2 éve szültem ügyeleten és megkérdezték, hogy megpróbálom-e gátvédelemmel. Igaz, harmadik babám volt, de annyit mindenképp megér, hogy szólsz, hogy megpróbálnád!

Én drukkolok ismeretlenül is ;)

1549. hrenata78
2014. febr. 16. 15:07

Sziasztok!

Tudja valaki véletlenül, hogy most mennyi a térítéses kórterem egy éjszakára? És hogy kb. mennyire lehet oda bejutni?

1548. EsztyMorgan (válaszként erre: 1546. - Adrush93)
2014. febr. 16. 00:11
Hát nem tudom.. nálam meg sem kérdezték - bár nem volt megbeszélve -, h kérek-e vagy nem gátmetszést, alapjáraton adták.
2014. febr. 16. 00:08
Már a Barna doktor is itt dolgozik? Ő a Szt. Imrében volt régen.
1546. adrush93
2014. febr. 15. 19:47
Sziasztok! Szül mostanság valaki a Margitban? Én febr. 28-ra vagyok kiírva. Barna dokihoz járok, a kórházba terhesgondozásra ingyenesre. Nem tehetem meg hogy szülésznőt vagy dokit fogadjak. Szerintetek mire számíthatok így? Kérhetem a gátvédelmet?
1545. Jaina
2014. febr. 15. 18:15
A dokim mondta nemrég, higy Wéber Zsófi most nem dolgozik. Tudja valaki, hogy ez tényleg így van-e? Meddig? Miért?
1544. kissani80
2014. febr. 14. 10:52
Sziasztok! Tud valaki egy jó szülésznőt a Margitba?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook