Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Margit Kórházban szülni fórum

Margit Kórházban szülni (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
1663. Léna79 (válaszként erre: 1662. - Renikem)
2015. jan. 21. 18:36
Oké, majd jelzem. Még egy pár hét. 12 hetes kombin már elvileg látszódhat,de azért várok vele. :D
1662. Renikem
2015. jan. 21. 18:26
Ha aktuális és szeretnéd át küldöm, egy mail-ba van minden
1661. Léna79 (válaszként erre: 1660. - Renikem)
2015. jan. 21. 17:34
Kedves tőled.Én még nem tudom,hogy milyen nemű. :)
1660. Renikem
2015. jan. 21. 15:42

:)


Jut eszembe, hogy van színes babanaplóm. csak ki kell nyomtatni.

Anno a lányomnál nyomtattam, akinek kell szívesen továbbítom a naptárakat.

1659. Léna79
2015. jan. 21. 13:54

Mindkettőnk eetében a lényeg,hogy mi és a babák is egészségesek legyünk. Én most pl. ott tartok,hogy megpróbálnám EDA nélkül, gátvédelemmel.Én az előzőnél az utóhatásokkal kínlódtam hetekig,most nem akarok. :) Minél előbb "futni" (haza) szeretnék. :)


Szőlő utca valóban közel van. Majd hazaszöksz :)

1658. Renikem
2015. jan. 21. 13:41

Akkor inkább legyen sima neked:) maradjon nekem a császár:)


Igen, Szőlő utca. szerencsém van. Jó helyen lakom, minden egy helyen van.

1657. Léna79 (válaszként erre: 1656. - Renikem)
2015. jan. 21. 11:18

Amennyiben indokolt úgy kell és kész. Nekem az első normál volt,így természetesen erre készülök most is.Fájdalomküszöböm nekem is alacsony,de ha az elsőnél túléltem, igaz EDA-s voltam,akkor most :)


Ennyire közel laksz? Tény,hogy hamar beérsz,de,hogy az ablakból szinte látod az otthonodat.Kemény.

1656. Renikem
2015. jan. 21. 09:27

Miért mi rossz a császárban?

én azt szeretném, nagyon nem bírom a fájdalmat, és én nagyon gyorsan gyógyultam fel. 3nap után mentem haza és mentem Tescoba vásárolni, igaz csiga lassú voltam, de muszáj volt kimozdulnom.


Nem tudom mások hogy voltak vele, de engem nagyon frusztrált, hogy ennyi ideig bent lenni, és kinéztem az ablakon, és ott laktam nem messze a kórháztól és nem mehettem haza:)

1655. Léna79 (válaszként erre: 1654. - Renikem)
2015. jan. 21. 06:13
Köszi, azért remélem,hogy kihagyom. ;) Mármint a császárt! :)
1654. Renikem
2015. jan. 20. 17:26
Ha esetleg a Mihályi dokihoz kerülsz császárral, nagyon szerencsés leszel, nagyon jó fej doki:) Én hozzá kerültem ügyeletbe császárra:)
1653. Léna79 (válaszként erre: 1652. - Akisz)
2015. jan. 13. 08:39
Közben, már biztos lett,hogy nem tud elvállalni. :( Sima szülés még hagyján,de ha ne adj isten császár lenne,azt már nem csinált vagy 8 éve. Megértem. Most keresek,kutatok a megfelelő megoldás után.
1652. Akisz (válaszként erre: 1651. - Léna79)
2015. jan. 12. 15:34

Szia!

Még mindig jól vagy? 😄

Érdekes a dokid hozzáállása. Minden dokinak van családja általában. Ezek szerint a nőgyógyászat nem feltétlenül jár együtt a szülészettel. Mondjuk a szülészet egészen biztosan 0-24 órás szolgálat, főleg, ha egy doki lelkiismeretes.

1651. Léna79 (válaszként erre: 1650. - Akisz)
2015. jan. 10. 11:13

Sajnálom :( Anyum az öcsémmel volt nagyon padlón, egyedül a halászlét tudta megenni. :)


Azért nem vállal szüléseket,mert családos ember lett (7 és 5 évesek a gyerekei),de még nem adom fel, és ő sem mondott konkrét nemet. A Róbert Károlyba bevihetem. Ott 300-ból meglennék. Tudom puccos,úriasszonyságnak hangzik,de ha azt számolom,hogy alaphangon egy szülés választott dokinál 100-150 ezer, plusz terhesgondozás,alkalmanként 10-15.000.- (össz. kb. 50.000.-) szülésznő 30-40.000.- Esetleges VIP szoba 40.000.- Mindez államilag,akkor máris szinte ugyanott vagyok. A dokim ingyen elvállalja a terhesgondozást.És a szülésért sem kéne neki fizetnem,mert már mondhatni családi barát.

1650. Akisz
2015. jan. 10. 10:43

Akkor a szerencsések közé tartozol. Az első terhességemnél vészes hányásom volt, a másodiknál is nagyon rossz volt, most ezekhez képest könnyebb volt, de így is gáz. Szerencsére a munkát nem befolyásolta. A legrosszabb két hétben pont szabin voltam, elutaztunk, úgyhogy a munkát nem, de a nyaralást nehezítette.


Miért nem vállal a dokid szülést?

1649. Léna79 (válaszként erre: 1648. - Akisz)
2015. jan. 10. 09:38
Lekopogom..... Eddig semmi. Éjszaka nagyokat tudok aludni, és inkább étvágytalan vagyok. :D Örülnék,ha a hánykolódás ismét elkerülne. :D
1648. Akisz (válaszként erre: 1647. - Léna79)
2015. jan. 10. 09:35

Nekem a 8. Héten kezdődtek a rosszullétek. Napi 2-3 hányás, non-stop émelygés, álomkór. Te jól vagy?

Mostmár "csak" hetente 1-szer hányok, és már jóízűen tudok enni, persze nem mindent. 😁 A húst nem kívánom. Amikor nagyon risszul voltam, főleg gyümölcsöket bírtam enni, meg nyomós sajtot. Illetve borzalmasan égett a gyomrom, úgyhogy este-éjszaka tejet ittam. Őrület.

1647. Léna79 (válaszként erre: 1646. - Akisz)
2015. jan. 10. 08:24
Jaj,de jó! Veled örülök! <3
1646. Akisz
2015. jan. 9. 20:08
Ma csak jó dollgok történtek. Most voltam a 19. Heti uh-n. Nagyon sokat nőtt a fiúcska. Egészséges, és nagyon cuki. 😀😀😀
1645. Léna79 (válaszként erre: 1643. - Akisz)
2015. jan. 9. 15:42

:D Doki? Na, az még nincs :D Vagyis,a nődokim,akinél a nagy született,akiben 1000%-ig megbízom sajnos nem vállal szüléseket. Esetleg megírnád privátban a dokid tarifáját?


Ne is beszéljünk beteg gyerekekről.... :(

1644. Akisz
2015. jan. 9. 15:35

Ezt mondta a dokim is....a prena drága, de egy beteg gyermek az ezerszer drágább....

Ezt csak egy pár (házaspár) tudja eldönteni. Ebben nem lehet okoskodni.

1643. Akisz
2015. jan. 9. 15:33
Igen, ez elég igazságtalan. Az egészségügyben annyi minden ingyenes olyan embereknek, akik önpusztító életmódot folytatnak. Alkeszok, kövérek, drogosok...stb. A babákat kellene előnyben rêszesíteni, és a genetikai vizsgálatokat kellene a tb- nek finanszírozni. persze azért nincsen ingyen, mert valójában nagyon- nagyon kicsi az esély, hogy beteg gyerek születik. Még 40 évesen is csak 1%. Mondjuk én utálom a statisztikát, mert az az egy, akinak beteg a gyermeke, annak ez ezer százalék! Nem könnű döntés, hogy ki, mit vállal be anyagilag. A kombi teszt is 95%_os, ami jól hangzik. Sztem nagyon fiatal vagy. A 35 az már csitrinek számít kockázat szempontjából 😄😄😄 Ki az orvosod? Én a dr. széphez járok, őnála szültem a másik Babáimat, és benne maximálisan megbízom.
1642. Léna79 (válaszként erre: 1640. - Akisz)
2015. jan. 9. 14:54

Ó, én még nagyon az elején vagyok. 8.hét. Kábé. :)


Szemeztem én is a prenával,de pofátlanul drágának tartom. Persze mihez képest....Te nagyon jól tetted,hogy megcsináltattad. Egyenlőre a Hepinet a befutó (Váci úti Brendon mellett). 17.900.- a kombiteszt.A Margitban 19.900.- (és közelmúltbeli infó szerint nem jutsz be az időpontodban.....).Istenhegyi 33.000.-


Egyébként,pedig nagyon szomorúnak és elkeserítőnek gondolom,hogy az ilyen fontos vizsgálatok, szülészek és úgy az egész sztori ennyibe kerül.Mert mi van azokkal,akik ezeket az összegeket hirtelen nem tudják kigazdálkodni,mert rendes, dolgos emberek,de a havi bevételük,mondjuk nem 4-500.000.- forint....?


Meg aztán fogalmam sincs,hogy hány éves kortól kerül kockázati státuszba az ember lánya. 35 vagy 37? Én 35 vagyok.....

1641. Akisz
2015. jan. 9. 13:57

Egyébként tök igaz...amíg nem volt net, addig nem lehetett ennyi zöldséget összeolvasni. Én is mindennek utána nézek, és aztán rágörcsölök. Kezdve attól, hogy vetélés, magzat elhalás, fertőzések.....stb. 😱

22-24 évesen szültem relative boldog tudatlanságban. Nem gondolkodtam semmin. Mondjuk a dokim szokta mondani, hogy ne olvassam a netet, ott minden halállal végződik...de tényleg. Ez félig vicc.

1640. Akisz
2015. jan. 9. 13:46
Èn bevallom rögtön Prenatestre mentem. Az drekt kromoszóma vizsgálat. Nem akartam kockáztatni, mert a többi teszt csak kockázat felmérés. Most vagyok a 19. Hétben. 13 hetesen csináltattuk. 5 nap alatt lett eredmény, ami negatív, plusz megmondták, hogy fiúcska. Tudom, hogy ez csak pénzkérdés, de érdemes átgondolni mindenkinek. Mondjuk 250 volt... 😱 te hány hetes vagy?
1639. Léna79 (válaszként erre: 1638. - Akisz)
2015. jan. 9. 12:26

Természetes az aggodalom, hidd el,hogy nekem is az az első, hogy rendben legyünk mindketten és ne legyen komplikáció.


Tudod, mi a vicc? 9-10 éve nálam még nem volt ennyire népszerű sz internet így ez a része hála istennek kimaradt. :D Most meg mantrázom,hogy ne keressek rá bizonyos dolgokra. :D


Amúgy most néztem a genetikai kombitesztet és árait, háááát..... Te már voltál?

1638. Akisz
2015. jan. 9. 12:16

Értem, és megértem, hogy Neked ez fontos, hiszen már tapasztaltad, hogy mit váltott ki belőled a gyermekszülés.

Azt hiszem én is átmentem egy kisebb babyblues-on, de ezt akkor nem tudtam, csak most látom így a távlatból. Én otthon lettem hisztis pár hét után, mert nehezen viseltem a sok ébrenlétet. Egyébként is nyűgös vagyok, ha álmos vagyok. Én most így 40 évesen - bár egyelőre minden ok - inkább attól tartok picit, hogy rendben eljussak a 40. Hét végéig. Annyi szörnyűséget ír az internet.

1637. Léna79 (válaszként erre: 1636. - Akisz)
2015. jan. 9. 11:28

Természetesen ki lehet bírni, ha nincs más választás, és a baba egészsége mellett az anya sem mellőzendő. Hiszen,ha szerencsés vagy,akkor egészségügyi probléma nélkül vagy túl rajta.

Viszont nekem az elsővel kemény mentális gondjaim voltak.A várandóság alatt én annyit bőgtem,mint addigi életemben összesen, utána is elég ramatyul voltam.Babyblues kicsiben.Talán ezért is fontosabb nekem az,hogy nyugiban legyek.A férjemmel és a lányommal olyanok vagyunk,mint a borsó meg a héjja. :) És őszintén szólva nem igen szeretnék még azon is parázni,hogy "nem ölelhetem" meg őket....

Sokan ezt hisztiként aposztrofálják, de egy részt egy váandósnak hormonális kiváltsága a hiszti :D Másrészt én sem minősítek senkit. (Itt most nem konkrét személyekre gondolok.)


Totálisan más a kórházi környezet,mint 9 évvel ezelőtt, és amellett,hogy az ember talál egy jó dokit,akire rábízza a babája és a maga életét, keres egy jó szülésznőt,aki tartja benne a lelket és segíti, még megfelelő kórházat is kell keresnie. Pl. egy tisztaságmániás nem fog olyan kórházba menni,ahol a babakelengye része a domestos törlőkendő, egy olyan édesanya,aki számára a tápszer/cukros víz/cumi az ördögtől való,az messzire elkerül azokat a kórházakat,ahol ez a protokoll.

Pont a hormon ingadozások miatt annyira fontos ez a 3 nap, és elszomorító,hogy állami környeztben,azért,hogy megkapd a számodra elvárható körülményeket, nagyon csúnyán kell jattolni.... :(

1636. Akisz
2015. jan. 9. 10:12

Bár még mindig kevés gyerek születik, sajnos semmi garancia, hogy éppen szabad lesz az egyágyas. De mindegy is, a lényeg, hogy egészségesen megszüljük a még egészségesebb Babákat. 😄 3 napot ki lehet bírni így vagy úgy. A Margit szülészet ezzel együtt is sztem kulturált, tiszta, rendezett.

Léna, Te is babát vársz?

1635. Léna79 (válaszként erre: 1634. - Akisz)
2015. jan. 9. 06:41

Ne haragudj a félreértelmezésért.


Biztos vagyok benne,hogy,mint mindenhol itt is lehetne középutat találni,de sajnos állami szinten csak a 2 véglet létezik. Senki vagy mindenki.:( :( De,amíg abból indulunk ki,hogy vannak frissen szült anyukák,akik a saját rokonaikra is panaszkodnak,addig ez tuti nem változik,pedig arról egyik szobatárs sem tehet.... Mert mennyiből áll anyukának szólni a rokonnak,hogy kérlek ne dekkolj nálam 10 órát, és ne hozd rám a szomszéd kiskutyáját is....

1634. Akisz
2015. jan. 8. 18:38
Kicsit félreértettél. A páromnak Én is örülök, és igénylem is, csak szerintem erre csak az egyágyas alkalmas. Én háromágyasban voltam, és az egyik apuka folyton bejött. Szóval sokan nincsenek tekintettel másokra. Ritka, ha mindenki tudja kulturáltan csinálni.
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook