Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


79. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 78. - S.brigi)
2007. máj. 30. 10:59

Hú, de szuper, köszi!

Nem szakszöveg, a Melano meg a hyperpigm. az úgyis egyértelmű.

Szkennelni nem tudok, de kiírom a lényeget.

Arra kérnélek, ha nem baj, hogy Widmer Úrnak (gondolom övé a krém)írnátok pár sort a szteroidtartalomról, meg a rákkeltőanyagtartalomról? Bár nem tudom, őszintén válaszol -e majd, kíváncsi lennék, mit szól hozzá.


Címe: info@louis-widmer.com


Köszönöm

78. s.brigi (válaszként erre: 77. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 30. 09:54

timo,

az én párom beszél németűl (habár nyilván ez szakszöveg) de ha gondolod szkenneld be és küld el nekem a b.smantik@freemail.hu email címre.

2007. máj. 30. 09:41
Olvastam egy fórumon, hogy szteroidokat tartalmaz és erősen rákkeltő. Most szomorú vagyok, de megpróbálok utána kérdezni azért.
2007. máj. 30. 08:41

Lányok, azért ha gondoljátok, várjatok még úgy 6 hetet, amíg én kipróbálom, és sorba leírom a tapasztalataimat, előnyökkel, hátrányokkal.

Ha mégis visszasötétedne, átoperáltatom magam férfivé.

75. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 73. - S.brigi)
2007. máj. 30. 08:10

Szia!


Tudjátok mit?

Ma lefordítom a krém betegtájékoztatóját. Az előző krémemre (unitonra) is az volt írva, hogy nem csak a felszínen hat, hanem eljut oda is, ahol az ok rejtőzik, tehát a legmélyére. Ennek ellenére persze lokálisan kellett kennem, és semmit nem értem vele.

Merem nyáron is használni, hiszen felkenem, kb. 20 percig várok, addig nem megyek napra, aztán jön rá a sokfaktoros védőkrém.

Nézd, péntek óta használom, és mint mondtam szombaton egész nap strandon voltam, mondanom sem kell, a 100 faktor úgy olvadt le rólam 2 perc alatt, mint a pinty. Ha akart volna, már sötétedett volna (arra számítottam én is) de vas. reggelre meglepődtem, hiszen halványodott.

Én is meg fogom csinálni a 3 napos olajos májméregtelenítést, csak most várnom kell még kb. 2 hetet.

Az én bőrgyógyászom sem a pénzre megy, hiszen az 50ezres kezelést megtagadta, azt mondta nem hajlandó megcsinálni, helyette ingyen felírta ezt a krémet, amiben persze nem hittem, mert már a sokadik krém.

Őszintén megmondom, egyáltalán nem érdekel, hogy kémiai összetevői vannak -e, ha nem bántja a hormonjaimat.

De le fogom fordítani.

Ha valaki tud közületek németül, esetleg lefényképezem, felteszem, aztán hajrá.

2007. máj. 29. 20:22

Még egy dolog:

Ma beszéltem a Mona Lisa lézerklinikán valakivel aki azt mondta hogy a májfoltnak (már amennyiben biztos hogy májfoltról van szó, mivel nem minden barna folt májfolt) belső eredete van. Szóval ezek a lézeres dolgok csak a felszinen kezelnek de az okot nem szüntetik meg. (végre egy ember akit nem elsősorbana pénz érdekel) Ő azt javasolta hogy csináljak májtisztitó kúrát ill. náluk van egy "mezoterápia" nevű módszer ami azt jelenti hogy fecskendővel bejuttatnak valami anyagot a májfolt alá ami által ez az egész felszívódik. Én hétfőn megyek oda egy bőrgyógyász nőhöz. Megérdeklődöm mindent, és ha hallok valami okosat majd megosztom veletek.

73. s.brigi (válaszként erre: 59. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 29. 20:17

Szia Timo,

Hát én is májfoltokal küszködök. Előszőr csak a jobb arcomo volt. Gondoltam elmegyek egy lézeres kezelésre. Bőrgyógyász, kozmetológus volt a hölgyike , de össze vissza próbálkozott. (áprilisban még le is hámlasztotta az arcomat, melyről most tudtam meg hogy amit kisüt a nap egyátalán nem lenne szabad megcsinálni) A lényeg a lényeg hogy nem hogy szebb lenne hanem azóta sokkal nagyobb helyen vagyok májfoltos. A homokomomn ahol csak egy kicsi volt mostmár egy kisújjnyi nagyságú. Mielőtt elolvastam ezt a topicot úgy döntöttem, hogy őszig befejezek mindent, mert azt láttam hogy hiába halványodott a lézeről, az egy hónap alatt amit várni kell a következő kezelésig -a nap miatt- újra besötétedett. Azt szeretném kérdezni, hogy ez a pigmanorm (ha jól irom) krém használható most nyár folyamán is? Nem félsz hogy mivel hámlasztja a bőrőd tovább fog sötétedni? Nincs rajta hogy nyáron nem használható?

72. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 68. - NOA)
2007. máj. 29. 20:15

Tényleg Noa, azt mondod, hogy nem jön vissza, ha ez a krém elmúlasztja. Akkor viszont nem értem, hogy lehet, hogy te 5 tubust is elhasználtál. Nekem 6-8 hetet ígértek.

Egyébként az összetevőkről semmit nem tudok, ahhoz le kellene fordítanom (kiszótárazni)a német haszn. utasítást, ami nem rövid.

71. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 70. - Rix)
2007. máj. 29. 20:12

Szia!


Az én arcom mindössze érzékenyebb, ill. kijött 2 kis patti (szinte semmiség), ami egyébként nem szokott. Szóval ha arcmosás után megtörlöm, érzem, hogy érzékeny.

A hámlás pedig nagyon enyhe, ismétlem, csak akkor, ha vékonyan kenem.

70. rix
2007. máj. 29. 15:24

Sziasztok!


Én most kezdtem el kutakodni májfolt témában, így akadtam erre az oldalra. Látom itt már vannak egy páran, akik találtak megoldást.


Az általatok használt Pigmanorm nevű készítmény miből készül, milyen elven hat? Tudja ezt valaki? Vagyis gyógynövény alapú, vagy kémiai? Van-e valamilyen mellékhatása?

Az egész arcot kell vele kezelni, vagy ha csak pici pöttyökről, foltokról van szó, akkor csak azt kenjem vele?

Olvastam, hogy voltak elég kemény tapasztalataitok (gyulladt, vörös arcbőr). Ha tényleg lehelet vékonyan kenitek, akkor nem jelentkezik semmi ilyesmi, csak egyszerűen hámlik a bőr?


És tényleg teljesen eltűnteti ezeket a csúnyaságokat? :)


Bocs, ha esetleg olyat kérdeztem, amit másnak már leírtatok, de szeretnék tisztán látni...


Köszi a segítséget!

69. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 68. - NOA)
2007. máj. 29. 14:33

Nem is tudtam, hogy vesebetegek nem használhatják.

Nem beszélek németül, így épp csak a lényeget fordítottam le, plusz felhívtam a bőrgyógyászt, akihez járok, hogy kell -e tudnom róla még vmit.

Esetleg az olvasottakon kívül van még más is, amit fontosnak tartassz?

Köszi!

68. NOA (válaszként erre: 63. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 29. 13:31

Nekem begyulladt az arcom kb. egy hétig nem mertem kimenni a lakásból a fájdalomról ne is beszéljünk.Napmentes időszakban ajánlatos használni a krémet ez is vn ráírva, és vesebetegek nem használhatják.

Asszem szerzel saját tapasztalatot..de az lesz az igazi:)))

67. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 66. - Icus)
2007. máj. 29. 12:40

Nekem hormonális eredetű, gyógyszermellékhatásként jelentkezett.

A nap nekem csak erősíti.

66. Icus (válaszként erre: 65. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 29. 12:04
A májfolt, nem a naptól jön ki?
65. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 64. - Icus)
2007. máj. 29. 11:57
Fogalmam sincs, de tiltják, így evidente a forró fürdőt is.
64. Icus (válaszként erre: 63. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 29. 11:46
A szaunával mi a baj?
63. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 61. - NOA)
2007. máj. 29. 09:06

Mi recepttel mentünk, de azt mondták, nem is kellett volna recept, de a párom pasi, lehet, hogy félreértett vmit.

Egy kérdés: Májfolt esetén bármit ajánlanak, mindig elmondják, hogy tilos a szoli, napozás, szauna stb. Ugye nekem az arcommal van gond, szerintetek akkor is tilos, ha mondjuk az arcomat nem éri a nap, vagy nyaktól lefelé napozhatok? Mit tudtok erről?

Akkor is erősödik az arcomon (belső pigmenttermelés)?

62. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 60. - NOA)
2007. máj. 29. 09:03

Tudom, hogy nem pattiról beszélsz, csak mondom, hogy be is gyulladhat ha túl vastagon keni az ember.

Egyébként te vastagon kented anno, amikor kivörösödtél?

61. NOA (válaszként erre: 57. - 7130b15964)
2007. máj. 29. 08:44
Azért feltétlen kérdezd meg, hogy nem vényköteles-e. Kb. három évvel ezelött hozattam 5 tubussal a sógornőmmel.Az anyukája gyógyszerész és Nématországban él.Magamra kentem az egészet még egy fél tubus van.
60. NOA (válaszként erre: 58. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 29. 08:42
Nem pattanásról beszélek, hanem a húsom látszott annyira kimarta.Biztos érzékeny vagyok rá.Csak este kentem fel.Másnap ha nap érte az arcom úgy néztem ki mint a bohóc, igy abba hagytam és késő ősszel kezdtem el a kezelést.
59. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 57. - 7130b15964)
2007. máj. 29. 08:33

Szia Tereza!


Keresd meg a neten a pharma futárt, a páromnak azt mondták, fel sem kell iratni receptre, de azért szerintem hívd fel őket, hogy megkérdezd.

Ha mégis fel kell iratni, bőrgyógyásszal tudod ezt megtenni.

Egyszer leírtam, de leírom még egyszer:

Bemész a pharma futárhoz (én kedden voltam, péntekre megjött a krém). 2000 ft-ot kifizetsz a szolgáltatásukért, plusz amikor megjön a krém még 16,5 Eurot. Forintot nem fogadnak el.

Viszont nagyon fontos, hogy tényleg vékonyan kend, és ebben az időben ne radírozd, csak lemosd a bőröd, hámlani fog enyhén magától is. Ajánlom éjszakára felkenni, hogy ne kelljen fényvédő, meg alapozó meg miegymás.

Sok sikert mindenkinek, tűnjenek a foltok!

58. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 56. - NOA)
2007. máj. 29. 08:26

Sőt, be is gyulladhat tőle az arcod (kis pattik).

Nekem is marja egy ici-picit, mivel hámlaszt is, de nekem azért nem veszélyes, mert elmondták, hogy lehellethalványan kenjem fel.

És ilyenkor is merem használni, mivel herótom van a bajusz alakú májfpltomtól, undorítóan erős, megéri majd venni másikat, na erre nem sajnálom a pénzt.

Viszont rátérek most már a napi 1-szeri használatra.

Nagyon boldog vagyok, hogy ráakadtam.

2007. máj. 29. 07:23
Lányok, honnan vettétek a Pigmanormot?
56. NOA (válaszként erre: 52. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 29. 05:43

Jó a Pigmanorm!

Ilyenkor mered használni?Vigyázz vele rettenetesen mar.Hatalams vörös foltok lettek az arcomon.Csak télen használom esténként vékonyan, sőt van, hogy egy-két napot ki kell hagynom.Egyszer kimarta az arcom szabályosan a húsom látszott.

Tenyérnyi májfolt volt mk. arcfelemen, most már csak egy nagyon vékony csik de az is azért mert nem használtm a múlt évben.Biztosan leviszi a foltot és nem jön soha többé elő.

Sok sikert kivánok Neked is!

55. cskata (válaszként erre: 54. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 28. 20:13
máris halványabb?? ez szinte hihetetlen! mindenesetre bíztató kezdet!!:))
54. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 53. - Cskata)
2007. máj. 27. 11:01

Köszi, máris van tapasztalat.

Napi 1-szer kell kenni, de azt mondták, az elején nyugodtan 2-szer, csak nagyon vékonyan.

Pénteken tehát este 1-szer, szombaton reggel és este kentem be.

Tegnap egész nap strandon voltam (gyerekek miatt muszáj, volt 100 faktor is) és ma reggel ámuldoztunk a párommal, máris látható a halványodása.

Rettentő boldog vagyok, remélem továbbra is így lesz!

53. cskata (válaszként erre: 52. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 25. 14:49
szió! én kíváncsian várom a tapasztalataidat! sok szerencsét hozzá!!!
2007. máj. 25. 14:29

Hello!


Ma megjött Németo.-ból a krémem.

16.5€ volt+2000 ft. szállítási díj.

A neve Pigmanorm és állítólag nem panaszkodott senki, hálálkodva mentek vissza a bőrgyógyászhoz.

Ez az utolsó reményem, drukkoljatok.

6-8 hét múlva írom a tapasztalatot!

2007. máj. 15. 17:10
Ja, és lemondtam a tűzforró fürdőről is, mert imádtam, ami persze megint csak nem kedvez neki(k).
50. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 49. - Cskata)
2007. máj. 15. 17:08

Nem, azért nem ennyi, rettentő meleg volt ma, és nem volt kedvem elmenni a Pharma futárhoz, de kiváltom azt a német halványítókrémet.

Egyébként azt én sem értem, mi az hogy új a gép és nincsenek még tapasztalatok? És a külföldi tapasztalatok? Hogy milyen erősen égessék meg a bőrömet, vagy miről kellene tapasztalat, nem értem, hisz a gép erre való, nyilván aki ezt kezeli, tud azért róla valamit.

De mindenesetre azt értékelem nagyon, hogy a doktornő csak akkor kezel, ha van értelme és nem olyan típus, aki rábeszél, csakhogy fizessek.

Ja, és pénteken nekiugrok mégegyszer a 3 napos májméregtelenítésnek, ami hétvégén nem jött össze bizonyos hirtelen kiruccanás miatt nem engedhettem meg magamnak a 2. napi hasmarst. Pedig úgy örültem már, hogy túl vagyok a 30g. keserűsón.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook