Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? fórum

Májfolt az arcon. Mivel lehet megelőzni és mi használ, ha már van? (tudásbázis kérdés)


109. kitty72 (válaszként erre: 107. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 11. 20:22
Igen timothy64, használok. Évek óta a " Photoderm MAX " - ot használom, 100 a faktora. Lehet, hogy már vannak jobbak, én nem újítottam. Valamire csak jó.
108. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 100. - S.brigi)
2007. jún. 11. 19:57

Szia Brigi!


Megvan már a krémed? Mesélj!

107. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 106. - Kitty72)
2007. jún. 11. 19:57

De azért használsz nappalra fényvédőt ugye?

Az kell, hogy ne sötétedjen, igaz, nekem erős napsütésben vajmi keveset ért.

106. kitty72 (válaszként erre: 105. - 031d5c7fc0)
2007. jún. 11. 16:41

Köszi a biztatást!

Szerintem tényleg jó az oxigénes, mert egy hétig nem kentem, s bizony sokkal erősebb lett. Hát én is csak ebből gondolom. Bár tudom én, hogy " korral jár ", hiszen a 35 elmúltam, de azért jó lenne mérsékelni. Most megint vettem, s szerintem két nap alatt megint halványabbak. Teljes elmúlást nem várok, de még így is látványosan jobb a tükörképem.

105. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 104. - Kitty72)
2007. jún. 11. 06:27

Szia!


Én ezt is kipróbáltam, 6 év alatt mindenre volt időm. Nekem nem segített, de az persze nem jelenti azt, hogy nem jó.

Embere válogatja, na meg persze nem mindegy, mi okozza azt a májfoltot, hogy napfolt, öregségi, vagy hormonális stb. májfolt, na meg persze, hogy hány éves az ember.

Ha neked segít, akkor szerintem nincs szükség másra.

104. kitty72
2007. jún. 8. 22:40

Sziasztok !


Én azt szeretném kérdezni, hogy valaki használt- e , vagy használ- e Ilcsi féle fehérítőt. Úgy látom itt már mindenki nagy tapasztalatokkal van / sajnos /. Az én májfoltjaimcsak most jöttek elő. Az elmúlt évben nem volt, előtte máshol volt. Volt 7 év , amikor egyáltalán nem volt. Szóval eddig nem nagyom foglalkoztam velük, de most úgy látom, hogy már kell. Az Ilcsi krémet én kb. 3 hete kapatam próbára, de én úgy látom, hogy jó. Viszont nem írt róla senki, lehet, hogy csak én szeretném jónak látni ?

Ha valaki tud valamit hozzá szólni, akkor írjpon légyszi.


Köszi

103. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 101. - E71af41436)
2007. jún. 5. 19:58

Szia!


Nekem az sem segített, a Pigmanorm szerintem azoknak ajánlott, akik már évek óta nem tudnak vele mit kezdeni, vagy hormonális eredetű a foltjuk, vagy olyan öregek, mint én.

102. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 100. - S.brigi)
2007. jún. 5. 19:53

Szia!


Egyáltalán nem, óvatos vagyok, volt olyan, hogy érzékeny volt eléggé, amikor napi 2-szer kentem (talán 5 napig), na akkor úgy döntöttem, átállok egyszerire. Azóta vékonyan kenve semmi gondom, most leszedtem a bőrt a bal "bajuszom" egy részéről, mert hámlott, de az sem veszélyes, nem csúnya vagy ilyesmi, jól haladok.

A jobb szemöldököm felett kevésbé halványodik, de én az egész arcomra olyan jellegű halványodásra számítottam, úgyhogy naggggyon megéri használni.

Amit meg a múltkor mondtál a friss bőrről, hogy ha bebarnul, arra ráfejfődik még egy réteg ezért nem lehet elhalványítani, azt nem értem. Számomra úgy logikus, hogy a bőrsejtek is alulról felfelé jönnek, különben honnan jönne a felső réteg? Felülről?

Na mindegy, szuper a krém!

2007. jún. 5. 14:31

lehet hogy valaki már beíarta nem olvastam vissza a fórumot,de hasonló problémákkal szenvedtem én is és nekem az ephelis zselé segített. szépen elhalványította,igaz ezt a zselét mindig kell használni.

de jó és nem is drága.a patikában lehet kapni,600forintért.

100. s.brigi
2007. jún. 5. 14:22

hello timo,

na hogy haladsz? én hétfőn megyek a bőrgyógyászhoz addig meg veszek valami homeopatias "főnix cseppet" májtisztítónak

pénteken meglesz nekem is a krém (azt mondák hogy elvileg halányító krémet lehet nyáron is használni, szóval azt hiszem elkezdem

egybként nagyon piros az arcod a krémtől?

2007. máj. 31. 17:22
Olyan furcsa, ha bemegyek a fürdőszobába a mosdónál teszek-veszek, aztán úgy szokásból felnézek (a tükörbe) és furcsa hogy mennyivel "szebb" a májfolt nélküliség. Na nem mintha nem lenne, de ennyit még semmitől sem halványodott
2007. máj. 31. 10:36

Megnyugtatlak, most hámlik az arcom egy kicsit jobban, de nem zavar.

Egyébként most megállt a halványodás, ezt mondta a doktornéni is, hogy így lesz, ha ilyen ütemben haladt volna, mint az első 3 nap, hát elég lett volna 10 nap. Nem véletlen az a 6-8 hét.

Türelmes vagyok, tőlem 3 hónap is lehet, csak múljon el.

97. s.brigi (válaszként erre: 96. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 31. 10:23

a férjem is csak nagyvonalakban olvasta el, és csupa olyan dolgot mondott amit már tudunk, de most írtam a főnökömnek hogy nézze meg az ellenjavallatokat

de azért nyugtass meg hogy te szépülsz a pigmanormtól.

azt gondolom, hogy egy hét után (egy hete használnod ugye?) ez nagoyn nagy eredmény

96. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 95. - S.brigi)
2007. máj. 31. 09:42

Ja, azt hittem a férjed fordította.

Azért köszi, azt még jó lenne tudni, mi az ellenjavallat, vagy van -e.

A thiospotot megjegyzem, hátha szüks. lesz rá.

Az enyém a Vichy Dermablend.

97-től szedtem a gyógyszert, 2000-ben abbahagytam párkapcsolati okok miatt, és ez a szépség (kapaszkodj meg) rá két hónapra--persze nem biztos, hogy azért mert abbahagytam-- jött ki. Azóta sem szedem semmilyen gyógyszert, mégsem múlt el magától.

95. s.brigi (válaszként erre: 94. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 31. 09:23

jó reggelt,

na szóval semmi érdekeset nem tudtam meg, nyilván a főnököm nem fordította le szóról-szóra az egészet. annyi hogy "piros bőr, hámlás, de 7-10 hét után ahogy abbahagyod elmúlik és halványodik a folt" nincs pofám megkérni hogy azért még irhatna valamit a másik amit még olvasott hogy a letutibb abbahagyni a gyógyszert és 2-3!!! ürülési év után a foltok teljesen elmúlnak. ill. még egy krémet mondott ami állítólag jó a neve "thiospot"

jaaaaa alapozót persze hogy használnék ha azt látnám hogy valóban eltakarja a foltjaimat. loreált használok de azt szart sem ér, szóval inkább hanyagolom. de ha azt mondod hogy a tiéd tényleg jó akkor én is vennék. megmondanád a pontos nevét?

94. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 93. - S.brigi)
2007. máj. 30. 18:55

Hát akkor szalmakalap vagy hasonló.

Alapozó nekem muszáj nyáron, bár már a mait is megbántam, a hámlás miatt rosszabb vele mint nélküle. De mondom, már alapozó nélkül is el merek menni vásárolni, múlt héten még nem mertem volna. Nekem takar az alapozó, igen azért használom, de persze nem az olcsóbb fajta, hanem a drága korrekciós alapozók, amit írtam is. Ha neked nem kell, az csak jó. nem is tudom, valamivel rögzítened kellene a fényvédőt, valami por alakúval, hogy ne jöjjön le. Porpúder vagy nagyon enyhén hintőpor? Időjárástól és szabadban tartózkodástól függően vagy elég 2-szer, vagy nem.

93. s.brigi (válaszként erre: 92. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 30. 18:13

wowwwww ez aztán a levél :)

na már csak az nem egyértelmű hogy alapozót meg rögzítőt azért használsz hogy takarjon vagy ezt is a védelem érdekében?

csak azért kérdem, mert én nem használok alapozót (ugyanúgy látszik a foltom szóval minek)

szóval ha nem használok alapozót akkor azt gondolom egy reggeli meg egy déli fényvédő kenegetés talán elég, nem?

az a szar hogy baromi türelemetlen vagyok, szívem szerint én sem kezdeném el nyaralás előtt, de ha erre még ránapozok (márpedig nem fogok az árnyékban ülni két hetet) akkor tuti hogy brutál lesz. mivel azt mondod hogy szombat óta használod és már látszik valami akkor arra gondoltam hogy talán a 3 hét is érne valamit , úgy hogy azalatt tényleg nem megyek napra és utánna is úsztatni fogom a fejem a fényvédőben

hát nem tudom........baromi nehéz okosnak lenni

de érzem ha itt lesz a krém nem fogom tudni megállni hogy ne használjam

92. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 89. - S.brigi)
2007. máj. 30. 15:07

Rögzítő: amikor a gyógyszertárban a V..y korrekciós alapozóját kértem problémás bőrre (új dolog és vannak minták, kipróbálható) a gyógyszertáros rögtön megkérdezte, hogy kérem -e a rögzítőt is. Ennek köszönhetően nem kenődik el, nem "izzadod le", nem kenődik le öltözködésnél. Ha nem tudod megengedni magadnak, akkor az alapozódra bármilyen por alakú púder kellene.

Hogy használom a mit? Mindent? Reggel felkelek, első, hogy megmosom az arcom és vékonyan bekenem CSAK a májfoltokat. Min. 20 perc után jön rá a fényvédő, majd kb. 5 perc és jöhet rá az alapozó + a rögzítő. Amint tehetem, az egész trutyit lemosom magamról (a Pigmanorm úgyis felszívódott akkorra) és csak fényvédő.

Este letisztítom (csak lemosó, nem radír, reggel is) az arcom és újra bekenem a felpuhított bőrt éjszakára. De holnaptól már csak estére fogom használni a PigN-t, a tájékoztató is ezt javasolja, mert véletlenül leszedtem én is a bőrömet.: előbb mentem a gyógy.tárba, lealapoztam stb. és kicsit olyan voltam, mint egy barna krokodil, pikkelyes (ezért sem csinálnám nyaralás előtt ha alapozót használsz). Egyébként nem látszik a hámlás, csak ha alapozó van rajtad. Addig kapirgáltam, míg lejött a bőr. De nem fáj, csak meglepett. ( eszembe jutott: nem sül le a képedről a bőr? De!)

Elég a fényvédőt csak reggel használni? Nekem nem volt elég rögzítő nélkül (egész nap a szabadban), dél körül már láttam hogy sötétedett. De lehet, hogy ezt a krémes állagút elég, nem tudom. Másnak van tapasztalata?

91. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 90. - S.brigi)
2007. máj. 30. 14:52

Jaj, miket kérdezel, fogalmam sincs, a lányok által említettek után én a helyedben egy nyaralás előtt nem kezdeném el (friss arcbőr, sok nap).

Egyébként nem vagyok benne biztos, hogy recept nélkül is adják, de a párom állítja, hogy ezt mondták neki.

Egyébként én is Uniton 4-eztem 1 évig (3 hó alatt kellett volna eredmény, nekem semmit sem használt. Ha elkezded a pigmanormot, szerintem ne Unitonozz, mert a 2 együtt minek?

Most jövök a gyógyszertárból, lecseréltem a ph.derm maxomat Vichy 50+ extrára. Sokkal jobban néz ki, nem olyan tejes, hanem inkább krémes állagú, jobban megtapad.

Mindent leírtam betegtájékoztatóról, arik vagytok, hogy fordítgattok. Mégis van benne bőven szakszöveg, de szerintem a fele egyértelmű de lehet, hogy csak nekem, mert eü-t végeztem.

Mindegy, amit nem tudtok, annak biztos nincs is magyar megfelelője.

2007. máj. 30. 14:17
most szóltam a főnökömnek, ő ott lakik a pharmafutár mellett hogy rendeljen nekem 2 pigmanormot. ha időben megérkezik akkor még nyaralás előtt teszek vele én is egy kisérletet (hó végén megyünk, szerinted ha mondjuk marad addig 3 hetem akkor érdemes elkezdeni?)
89. s.brigi (válaszként erre: 88. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 30. 14:02

:) nagyon édi vagy

begépelted az egész szöveget?

este megmutatom a páromnak ill. megadtam a krém nevét a főnökömnek is, ő is utánna néz.

Leírnád nekem mégegyszer hogy hogy is használot a krémet? (én most vettem egy uniton4-et)

amit csak este használok

ezek szerint akkor ebből nem lehet gond ha az esti használat után reggel (elég csak reggel?) bekenem a fejem a fényvédő krémmel?

vagy használjam a fényvédőt naponta többször?

(egyébként mi a rögzítő amit írtál?

88. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 87. - S.brigi)
2007. máj. 30. 13:14

Jaj, mit nekem már egy kis szőr!

Elküldtem a német szöveget, megkaptad Brigi?

Egyébként beszéltem a dokinénivel az imént, azt mondta, ha rendesen használom a védőkrémet, rá a megbeszélt V..y alapozót, arra a rögzítőt, akkor nem lehet baj.

Valóban tartalmaz szteroidot, de ha nem használok rendszeresen ilyen készítményt, és nem kenem az egész testemre, nem lehet baj. Nem hiszi, hogy ettől leszek rákos, erről még nem hallott.

Egyébként pedig férfi akarok lenni!!!

Most már komolyan gondolkodom az operáción, csak nem tudom, a gyerekek kit szólítanak mejd anyunak. Ja, és útálom a német nyelvet, annyi összetett szó van benne, el is fáradtam rendesen.

2007. máj. 30. 12:32
a steroid hosszú távon tényleg káros (kitágulhatnak az erek az arcon ill. szőrösödést is okoz), de ne ijedj meg! ez nem azt jelenti hogy pár hónapos használat alatt ezekkel e mellékhatásokkal számolni kellene. (gondolj a testépítőkre, ill a kisfiam krupp elleni kúpjában is steroid van) tehát itt nyilván arról van szó hogy nem szabad túlzásokba esni. én azt gondolom inkább a másik "rákkeltő" hatásnak kellene jobban utána járni. de ezügyben szerintem biztosat nem fogunk tudni, (millió dolog rákkeltő és nem is tudunk róla)
86. s.brigi (válaszként erre: 84. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 30. 12:29

ez tényleg igaz, hogy a friss bőrt ha nap éri akkor akár sötétebb, és maradandó is lehet a folt

(a friss bőrőd "megég", majd e felett képződik az új bőr, ami alatt ez a barna nyilván látszani fog)

ez az oka annak hogy semmilyen hámlasztó ill. savtartalmú krém használata nyáron nem javasolt

ill. sokan beszélnek nekem arról hogy a bőrőd "emlékezik" tehát most még nem biztos hogy bebarnul, de évek múlva azok a foltok amiket most nap ér, bebarnulnak.

tehát mindenképpen azt javaslom ha használod a krémet akkor ne menj napra

85. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 82. - Rix)
2007. máj. 30. 12:08

Rix, ez tuti, hogy ha friss (új) bőrt barnít meg gyönyörű folttá a nap, akkor az örökre ott marad?

Miért?

84. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 80. - NOA)
2007. máj. 30. 12:07
Köszi, jól haladok, a szemöldökeim felett szinte eltűnt, már alapozó nélkül is ki merem vinni a szemetet, de most rix megijesztett, lehet, hogy abbahagyom???
83. cskata (válaszként erre: 82. - Rix)
2007. máj. 30. 11:47

a kozmetikusom említette a gyümölcssavas hámlasztást (ami esetleg hasznos lehet ilyen esetben is) - de ő is hangsúlyozta, hogy csak napfényszegény időszakban lehetséges a kúrát végigcsinálni..

arról is mesélt, hogy pl. egy vendége maga gyantázta le otthon a bajszát, majd elment strandra és klassz barna foltja lett neki is..


persze az is érthető, hogy akinek nagyon látszik, az nem tud várni télig vele, hiszen napi problémát okoznak a foltok..:(

82. rix
2007. máj. 30. 11:39

Szisztok!


Ha valaki megcsinálja a fordítást, akkor örülnék, ha nekem is elküldené (beatrixt@gmail.com).

Természetgyógyászként abban biztos vagyok, hogy az igazi megoldást belülről kell kezdeni, és a májat kezelni, de ami már az arcon megjelent, azt kívülről is kell kezelni. És ebből adódóan nekem nem mindegy, hogy miből készül a krém. A szteroid pedig nagyon káros mellékhatásokkal bír. Ha valóban az van benne hosszú távon nem javaslom senkinek sem használni.


Egyébként az én kis foltjaimat még nem látta orvos, csak magam diagnosztizáltam májfoltként. De ha találnék egy megbízható helyet, és módszert, akkor oda elmennék. Ezért is várom a Ti ilyen jellegű tapasztalaitokat.


Brigi!

Várom a beszámolódat a mezoterápiával kapcsolatban.


És valóban nyáron nem célszerű az arcot hámlasztanni, mert ha nap éri, akkor a friss bőr könnyen megég, és egy életre barna folt lesz a helyén...

81. NOA (válaszként erre: 69. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 30. 11:01
Nekem is a német gyógyszerésznő mondta és, még azt is, hogy napra nem szabad menni vele.
80. NOA (válaszként erre: 72. - 031d5c7fc0)
2007. máj. 30. 11:00
Nekem nagyon makacs foltajim voltak és kb. 15 éve nézegetem.Nem tudtam egyszerre lemaratni a bőröm, úgy látszik érzékeny is vagyok az összetevőjére.Télen szoktam elkezdeni úgy január körül igy is úgy néztem ki mint a bohóc-akkor egy két hét szünet és újra kezdtem.Tavaly nem használtam mert rávettek, hogy vegyek egy UH.-s gépet az tuti leszedi.Szedte a frászt.Maj jövőre lemaratom a többit. Te hogy haladsz és mennyi foltocskád van?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook