Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Magyarország vs Külföld (pro&kontra) fórum

Magyarország vs Külföld (pro&kontra) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. máj. 15. 21:05
Mi is beszélgettünk róla,de nekem elsős a kisfiam így egyenlőre ez csak álom.De sajna ebben az országban ellehetítlenítik az életet,ez nagyon elkeserítő és amint a tények mutatják ez csak egyre rosszabb lesz.
2011. máj. 15. 20:52
Nem mindenkinek van mersze, pénz és barátok nélkül nekivágni egy ismeretlen országba.
29. b486c9cf7d (válaszként erre: 26. - Kira88)
2011. máj. 15. 16:42
Szeretne. Az nem azt jelenti, hogy fog is.
28. b486c9cf7d (válaszként erre: 25. - Arrival)
2011. máj. 15. 16:40
Valoban nem konnyu, talpraesett, szorgalmas lehetsz, hogy sikerult.
27. vikucka (válaszként erre: 26. - Kira88)
2011. máj. 15. 16:25
Vajon miért?
26. Kira88
2011. máj. 13. 15:30

Legújabb kutatás szerint minden hatodik magyar el szeretne menni az országból.


[link]

2011. máj. 3. 20:12

Viszont az is biztos, hogy sokan képtelenek külföldön élni.

Sok ismerősök visszajött évek múlva, mert nem bírta.

Vannak akik meg el sem indulnak, mert segítséget várnak innen onnan.

Szerintem magunkon kell segíteni. Én pl teljesen egyedül, semmi segítség nélkül jutottam el oda, hogy biztos és jól fizető munkám van, és jó helyen lakok.

Egy gyufaszálat nem tett senki arrébb értem.

2011. máj. 3. 20:09

Egyébként meg nagyon szomorú, hogy el kell menni, és nem élhetünk nyugodtan, biztonságban, a saját nyelvünket beszélve a hazánkban :(

De nem akarok úgy élni amire itt esély van :(

2011. máj. 3. 20:07

4 éve élek Angliában, eszembe nincs visszajönni.

És pár év után már nem csak az anyagiak miatt. A teljesen más életfelfogás, gondolkodás, amit évek alatt mi is átveszünk.

Sűrűn járok haza de kizárólag a család látogatása miatt.

22. f-kb (válaszként erre: 21. - Kmarianna)
2011. máj. 3. 19:52
Hát, sajnálom, mert jó löket lenne.
2011. máj. 2. 17:02
Bár én lennék az ő helyükben, biztos segítenék neked is. Sajnos nekünk se biztos, hogy megtennék.
20. f-kb (válaszként erre: 18. - Kmarianna)
2011. ápr. 29. 17:59

Sógorodék, nem segítenének kint elindulni?

Menekülnék innen!

19. kmarianna (válaszként erre: 13. - A14deb9047)
2011. ápr. 29. 11:09

Szia Zsóka!

Nagyon csinos a fiad! A lányom Londonba készül! Nem keres barátnőt?

2011. ápr. 29. 11:07

Én olyan őrűlt vagyok hogy már holnap mennék innen. Vinném a mozdíthatót és keresnék valahol jobb életet. A párom földhözragadtabb,de ő is ki van az itteni helyzeten. Munkám nincs már 2 éve. Mi re számíthatok ?. Van 2 lányom a nagyobbik 20 lesz. Küldöm őket is innen.Sógoromék Ausztriában élnek. Sokkal jobban.

Még csak igaz barátokat sem kéne itt hagynom, mert az évek folyamán annyira megkoptak a barátságok, mert mindenki írígy egymásra,hazudik a másiknak. Sajnos ezt tapasztalom.

2011. ápr. 29. 10:12
Egyértelműen külföld. Ha lenne lehetőségem, már itthon sem lennék. Kint sem drágább az élet (max az albérlet), de a fizetés sokkal jobb. Vegyük csak Ausztriát, ami közelben van, de a minimálbér 1000 euro körül mozog.
16. f-kb (válaszként erre: 15. - Kira88)
2011. ápr. 29. 06:53
Jól teszed!!!
15. Kira88
2011. ápr. 28. 21:42

Olaszországban tanultam ösztöndíjjal,jelenleg itthon vagyok,diplomázom stb.,de amint tudok,megyek vissza.

Nem vágyom mindenáron külföldre,de nem látom az esélyét annak,hogy itthon boldoguljak,és ezzel sok fiatal van így.

22 éves vagyok,élni akarok,nem vagyok hajlandó végigfillérezni az életemet. Ezért fogok menni.

14. f-kb
2011. ápr. 28. 18:55

Sziasztok!

Sajnos, hogy ez van Magyarországon, küzdünk hónapról hónapra. Pár határral arrébb, meg sokkal, de sokkal jobb körülmények között élhetnénk.

Én mennék bárhová csak el innen, bár a családom, barátok biztos hiányoznának,de kint hiszem, hogy jobban boldogulnánk.

Nekem a férjem kellene meggyőznöm :(

(új ház, munka, ami ide köti...)

Hiába mondom, kint mennyire könnyebb lenne. Mondjuk, ha lenne kint vhol ismerősünk, aki segítene, akkor lehet, hogy jönne!

2011. ápr. 28. 16:20

A fiam 5. ével él Angliában, Londontól egy órányira - délre -. Nem szándékozik visszajönni - mire???? -, és ha nem változnak a családi körülményeim, akkor elmegyek hozzá. Inkább ott leszek vele, vezetem a háztartást, ha családja lenne, akkor ellátnám őket; ha egy kis munkát kapnék, akkor még jobb. Elég lenne negyedévenként hazajönni és szétnézni.

Szomorú vagyok és nagyon fáj az itteni állapot.

2011. ápr. 28. 14:00

Sziasztok !

Németországban él valaki közületek ?

11. Noncsi18 (válaszként erre: 9. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 28. 13:59
Mi Pennsylvaniába költöztünk.
10. Noncsi18 (válaszként erre: 6. - 08a4eb16b7)
2011. ápr. 28. 13:58
Csak hogy bátorítsalak, barátom unokatesója pár hónapja költözött kis két pici babával Canadába, de úgy, hogy az ég világon mindenüket eladták..... Kint voltak 3 hónapot most pedig már Thaiföldön laknak :) Hozzáteszem másodszorra próbálták meg, mert pár évvel ezelőtt ugyanígy kimentek Canadába, szintén eladták mindenüket, de akkor nem jött össze nekik és egy lakás árát bukták el :S De megpróbálták még egyszer és összejött :))
9. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 8. - Noncsi18)
2011. ápr. 28. 13:57

Szia!

Megkérdezhetem, hogy hova költöztetek?

2011. ápr. 28. 13:53
Mi két hónapja költöztünk el Magyarországról. Amit ebben sajnálok, hogy évekig nem fogom látni a családomat, barátokat, de ezen kívül egy jót nem tudok sajnos mondani Magyarországról. Ezerszer jobb itt minden, nagyon jól érezzük magunkat, anyagilag is nagyon jól megvagyunk és nem is akarunk hazaköltözni. Azért szörnyű, hogy a legtöbb fiatal már azon gondolkozik, hogy ha befejezi a sulit megy ki dolgozni. :S :( De nem csak a pénz, az életkörülmények a felfogás is teljesen más és sokkal jobb :)
2011. ápr. 28. 12:51
Hát én is bízom benne, hogy jobb lesz a megélhetés. Csak az a baj, hogy nem beszélek még észtül. Majd megtanulok... Amúgy távolabbi cél Kanada lenne.
6. 08a4eb16b7 (válaszként erre: 5. - Kicsivirag0402)
2011. ápr. 28. 12:43

Ausztráliába szeretnénk menni, van egy ismerősünk kint, aki segítene.

Most született a kislányunk, jövő nyár előtt biztosan nem megyünk ki, mert szeretnénk még egy tesót (problémás Nekem a gyerekvállalás, ezért inkább itt oldjuk meg, várni meg nem akarunk sokat a következőre), meg férjem is most kapott új állást, ahonnan nem lenne jó, ha egyből elmenne, mert akkor nem lenne hova visszajönni, ha esetleg úgy alakulna h vissza kell jönnünk.

Most spórolunk ezerrel, tanuljuk az angolt, hogy kint nyelvtanfolyamra ne kelljen költeni már.

A férjem egyből munkavállalóit kapna kint, ugye Én is automatikusan, szóval ezzel nem lenne gond, csak azért nem 2 fillér új életet kezdeni, főleg nem pici babákkal.

2011. ápr. 28. 12:37
Azt tudjatok mar,hogy hova? Csaladdal? Segitseg van?
2011. ápr. 28. 12:36
Mi is tervezzük a kimenetelt külföldre, pénz, környezet, megbecsülés hiánya, stb...miatt. Remélem sikerül minél hamarabb elhagynunk ezt az országot.
2011. ápr. 28. 12:32
Sok sikert hozza. :) En Angliaban elek es a megelhetes miatt vagyok itt(szerintem az esetek 80%-aban ezert jonnek el otthonrol az emberek),neha azert visszavagyom,de amikor hazamegyek 1-2 hetre,eszembe sem jutna visszamenni.
2011. ápr. 28. 12:29
A leendő férjem külföldi. Most itt teljesít szolgálatot. Jövőre költözöm Észtországba, aztán utána ki tudja hova. Nekem tök mindegy, hogy hol élnék, csak vele lehessek.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook