Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Érdemes Magyarországra visszaköltöznöm külföldről? fórum

Érdemes Magyarországra visszaköltöznöm külföldről? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
109. Mezei Virág (válaszként erre: 108. - 826302286d)
2016. aug. 25. 17:31
A férjednek igaza van. + a gazdasági helyzet sem az igazi...
2016. aug. 24. 18:10
Neha honvagyam van.De a ferjem nem akar hazaköltözni.Neki nem igazan szimpatikus az a politikai helyzet ami otthon van.
107. c73db520ef (válaszként erre: 106. - Ina87)
2016. aug. 24. 17:51

Akik a haboru es a forradalom utan mentek el, sokan jottek vissza '89 utan - haza - meghalni.

Meg csak el sem kell menni az adott telepulesrol, hogy nehany evtized utan ne cserelodne le a lakossag. Ahogy mulnak az evek, szinte honaprol-honapra megy el valaki az ismerosok kozul.

GZs is szeretne hazajonni - meghalni. Most intezi a ferje. Pedig o aztan ette az eletet nagykanallal.

106. ina87
2016. aug. 24. 16:32
sose lesz vissza út max akk hogy ha azokat vissza telepítenék akik el mentek külföldre dolgozni,na igen ez más tészta nem kellet volna ezt engedni h így legyen de kik vagyunk mi h ezt megmondjuk senkik csak úszunk az árral de vajon mikor jön el a határ amikor az ember mer változtatni vagy ép mer hangot adni,ha bele gondolok pár év múlva senkit nem fog az ember ismerni mert azok akiket ismert azok már elhúztak,iskolát és óvodát is be zárnak sőt már van egy két falu ami meg is szűnt mivel a lakosság egy része ki öregedett a másik fele meg el költőzőt, az embernek a saját hazáját kellene ismernie nem egy tök másik kontinenst és azt ami benne van,úgy lép ki az ember az utcára h már senkit nem ismer meg mert már lassan nem lesz kit.
105. Mezei Virág (válaszként erre: 103. - 19a3f06b16)
2016. aug. 23. 21:26

:)

Lángost te is tudnál sütni. És valóban, néha haza is jöhettek szétnézni, feltankolni néhány finomságból.

Amúgy meg az én véleményem az, ott a haza, ahol a jólét!

Itt rosszlét van a többségnek. :(

2016. aug. 22. 21:01

Nem csupan a fiatalok mennek el; mar az anyukak is a gyerekuk utan; az egyik mar nyugdijaskent, a masik meg elotte. Es ez sajnos nem egyedi eset.

Nemregiben neztem a repteren a menetrendet. Megszamolni sem tudtam, pl. hany gep indul naponta csak Londonba.

Akinek honvagya van, hazajon 2 hetre, feltolti magat itthoni izekkel es fordul vissza. Kozben szaporodnak a magyar arukat arulo uzletek, a csomagszallito cegek.

103. 19a3f06b16 (válaszként erre: 100. - Mezei Virág)
2016. aug. 22. 20:33

Nekem is ez volt az első gondolatom a műsor után......, ha annyira dübörög a gazdaság, akkor miért katapultálnak annyian?

Ingoványos mostanság Európa, de nagyon remélem, hogy nem kell hazamenni.

Nagyon nehezen menne a visszailleszkedés.

Nekem már nincs otthon senkim.

Aki fontos itt van velem.

Ezzel a honvágy kezelve is van.

Na jó, néha nem bánnám, ha lángossal lenne tele a bendőm.......,ami meg is valósult nemrég, mert sétáltunk a piacon, amikor a párom megállt, és mereven nézett előre.

Kürtős kalács, lángos feliratot szúrt ki a távolban.

Oda siettünk.....és tényleg!

Magyarok árulták, de az volt az utolsó hétvége, hogy kipakoltak.

A nem magyar bélűeknek sok a lángos. 😄

102. 19a3f06b16 (válaszként erre: 99. - 45-Napsugár)
2016. aug. 22. 20:19

Minél hamarabb menjetek vissza.

A gyerekek fogják majd a legjobban élvezni a döntésetek eredményét.

101. Mezei Virág (válaszként erre: 99. - 45-Napsugár)
2016. aug. 22. 11:40

:(

Az én ismerőseim is ideiglenesen jöttek haza, már vissza is mentek a kicsi gyerekkel együtt.

Több ilyen ismerősöm van, csak több gyerekkel...

Mert mi olyan családbarát ország vagyunk.

100. Mezei Virág (válaszként erre: 98. - 19a3f06b16)
2016. aug. 22. 11:26

Ezeken az adókon -amik ingyenesen foghatók!!!- minden szép és jó, mindennel meg vagyunk elégedve. Már csak azt nem értem akkor, vajon miért ürül ki az ország...

Nem, nem érdemes visszaköltözni, sajnos! :(

99. 45-Napsugár (válaszként erre: 98. - 19a3f06b16)
2016. aug. 22. 09:32

Teljesen igazad van,hasonlóan gondolom és látom!Itthon évekig dolgoztam bejelentés nélkül vagy csak 4 órában,arról ne is beszéljünk milyen fizetésért!

Kinti munkavállalás sokkal rugalmasabb!Ideiglenesen haza jöttünk,azóta munkanélküliek vagyunk a férjemmel!Igaz 4 órás munkában volt megkeresés kb. 45e forintos fizetéssel,amit nem tudtam elfogadni.A kinti segélyem többszöröse,amit 3+3 hónapig folyósítanak!Tekintettel arra,hogy látom nem egyszerű semmi,lakás felújítással kész vagyunk,talán bővül a család,biztonságot szeretnénk munkában és megélhetésben!

Tehát nem sok választásunk marad...

2016. aug. 22. 08:48

A magyar köztévé végzett egy összehasonlítást,amelyben a magyar béreket viszonyította a nyugati bérekhez.

A végeredmény az lett, hogy szinte egyáltalán nem érdemes külföldön dolgozni.

Gondolom, ez csak azt a célt szolgálta, hogy ne hagyják el annyian az országot.

Persze tartom a kapcsolatot az otthoniakkal,és a valóság messze nem ezt fedi.

Arra is hivatkoztak, hogy mennyi nehézséggel kell megküzdeni egy idegen országban.

Annak idején belföldön kellett új régióban munkát vállalnom.........a híres magyar mentalitásnak köszönhetően ott sem volt könnyebb......sőt!

Itt is ismerek magyarokat, akik elégedetlenek, mert nincs munka,nem erre számítottak.

Ami jogos lenne, ha beszélnék a nyelvet.

Pár hónapja munkahelyet váltottam.

Tizenöt munkaközvetítőnél voltam a környéken. Mindegyiknél kezdhettem volna másnap.

Ugyanazért a munkáért, amit az ismerősöm végez otthon 180 000 ezer forintért,itt 620 000 ezer forint értékű euro jár.

Szóval a valóság még nagyon messze jár attól, amit a felső vezetés állít.

97. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 1. - Some1likeU)
2016. júl. 30. 15:22

NEkem a húgomék decemberben jönnek haza Kansas-ból a férjével és a kisfiúkkal..Ők speciel alig várjál már.

Mondjuk az tény,hogy megélhetési problémájuk itthon se lesz.Honvágyuk van.Nem szeretnek ott élni..Én kétlem,hogy valaha is haza jönnék,ha egyszer sikerülne innen elmennem...

2016. júl. 30. 10:59

Kedves Fórumindító!

3,5 éve vagyok külföldön. Bennem is felmerül olyan évente, hogy haza szeretnék menni. Most is gondolkodtam, hogy szeptemberben go haza. De. Arra gondolok, hogy miért is jöttem ki. Igen, a pénz számít, mert otthon hónapról hónapra éltünk 0 félretett pénzzel. A fizetés nevetséges volt. Igaz, 3,5 éve volt, nem tudom, milyen most a munkapiac, de nem hinném, hogy sokat változott volna, csak meg rosszabb lett.

Itt kint nincs bajom. Persze, nagyon hiányzik abcsalád, mamámék, a legjobb barátom. De egész jól tartjuk a kapcsolatot, még szorosabb lett, hogy kijöttem.

Itt nemnért még olyan (csak egyszer), hogy mert én magyar vagyok és ezért kinéznének. Jó most a melóhelyem is, fizura sem panaszkodom. Szóval maradok.

Neked kell érveket és ellenérveket egymással szemben állítanod.

Az megint más tészta, hogy nem szeretem az otthoni mentalitást. De megértem, hogy miből fakad.

A politika... Na arról ne is beszéljünk. Rossz fele halad.

De ha úgy érzed, hogy kár nem bírod, akkor menj haza. Mert ez a kisugárzásodon is érződni fog és úgy fognak hozzádállni emberek.

95. 19a3f06b16 (válaszként erre: 90. - Some1likeU)
2016. júl. 30. 08:17

Már megint megviselt az otthonlét.

Borzasztó a hangulat, a kisugárzás.

Aludj még párat a hazavonulásra! ☺

94. 6496c360f6 (válaszként erre: 92. - Some1likeU)
2016. júl. 27. 14:23
Hallottam róla :\ Mi Yorkshire-ben voltunk. Gyönyörű a táj, mesebeli. A környékünkön volt egy jó pár gyár is. Ha érdekel priviben leírom, hogy pontosan merre vannak ezek. Ott szerintem biztos találnál munkát is :) Talán még szobát is tudnék keríteni.
93. c73db520ef (válaszként erre: 92. - Some1likeU)
2016. júl. 26. 12:25

Londonon kivul is van elet.

Koltozz ki mondjuk Redhillbe.

92. some1likeU (válaszként erre: 91. - 6496c360f6)
2016. júl. 26. 10:32
En Londonban vagyok es minden nagyon draga. Mar nezegettem a szobakat es egy kis lyuk single szoba 500nal kezdodik.
91. 6496c360f6 (válaszként erre: 89. - Some1likeU)
2016. júl. 26. 09:43
Akkor rossz helyen vagy\voltál. Mi 350£ért béreltünk egy szobát kettőnknek.
90. some1likeU (válaszként erre: 88. - 19a3f06b16)
2016. júl. 26. 09:34
Igen! En is valami internaciinalis ceget tudnek elkepzelni, ahol tenyleg intenziven lenne az angol nyelv hasznalva.Maskeppen feledesbe merulne. Habar ezen meg nem is gondolkodtam, mi tortenik, ha huzamosabb ideig nem hasznalom a nyelvet. :)
89. some1likeU (válaszként erre: 60. - 6496c360f6)
2016. júl. 26. 09:26
Igen..csak 1 szoba berlese 500-600 font. Kb 300-400 ezer forint. Ha valaki minimalberen van , nem mese habbal itt lenni.
2016. júl. 23. 23:27

Szia!


Tíz éve hasított a gondolat...húzzá má.... vagy inkább meneküjjé!

Szerettem a hazám, de.......

Hazaszeretetből nincs meg a napi betevő.

Nem szoktam nagy politikai párbeszédekben, vitatkozásokban pörögni, de egy államban mindenkinek meg kell tudni élni.

Ha valakinek pl. a takarítói státusz a komfortzónája, az sem kellene, hogy megélhetési problémákhoz vezessen.

Velem is megesett két év kint tartózkodás után, hogy elkezdett marcangolni a honvágy, a menjek -maradjak dilemma.

Végül is mentem.

Onnantól kezdve, hogy bekopogott a visszatérés a gyökerekhez érzés, napról-napra meggyőztem magam arról, amiket te is felsoroltál.

Addig, mígnem összeszedtem a cókmókom, és pukkadtan elhúztam a csíkot.

Nyolc hónapig tartott........

Elgondolkodtam, áskálódtam az énemben, hogy mi a fészkes fene bánatom volt nekem külföldön.

Megtaláltam a gócpontot, változtattam rajta, visszatértem, és azon kaptam magam, hogy minden atom.

Nálam, a "mindenkiben azt szólítunk meg, akit akarunk" őstörvény működött.

Persze, nem vagyunk egyformák.

Talán egy országváltással is próbálkozhatnál.

Ha mégis otthon fogod folytatni, akkor tényleg lehet az lenne a legjobb,ha egy olyan gályahelyet találnál, ahol több nemzetiségű a brigád.

Sok sikert! ☺

2016. júl. 23. 20:37
Szia fórumindito. Átérzem a helyzeted. Ha tényleg jó a nyelvtudasod akkor nem lesz gondod itthon. Ha Pestre jössz es ügyes vagy, akkor netto 200-250et meg fogod kapni.most keresnek angollal elég sok embert, lényegesebb/specifikusabb képzettség nélkül :) én is éltem kint de hiányzott a családom ugyhogy hazajöttem.en nem bántam meg. Csak pozitívan kell hozzáállni mindenhez!es ha teheted akkor olyannhelyre Menj dolgozni ahol nemzetközi a csapat.
86. globus (válaszként erre: 82. - Dodi44)
2016. júl. 23. 19:05
Azért fajul el minden fórum, mert indítója nem lép be, nem irányítja a beszélgetést. Ha itt lenne, kérdeznénk, válaszolna, oda-vissza. Így viszont elkezdenek traccsolni mások, más problémáról...
85. túrógombócka (válaszként erre: 82. - Dodi44)
2016. júl. 23. 18:49

elég gáz értelmes komment nélkül beszólogatni, hogy miről beszéljünk.

talán érdemes lenne végigolvasni, hogy miről is szólt a társalgás.

84. fincsi5 (válaszként erre: 81. - 0b040e7867)
2016. júl. 23. 17:34
Igen! A lelki terror rosszabb, mint az, hogy kevés a pénz.:)))))
83. fincsi5 (válaszként erre: 82. - Dodi44)
2016. júl. 23. 17:33
Szinte minden fórum így jár, ha már nincsenek ötletek. Ez eleve halott volt, mert ha szarul érzi magát,és nincs semmi szakmája, nem jut egyről a kettőre, azt itthon is megteheti. D
82. Dodi44
2016. júl. 23. 17:28

Emlekezzunk csak vissza, miert is jott letre ez a foum?


1. some1likeU 2016-07-22 13:14

Sziasztok!

2 eve vagyok Angliaban, de egyre jobban azt erzem, hogy huz a szivem haza. Igen, tisztaban vagyok azzal, hogy otthon nehez a megelhetes. De ne gondolja senki, hogy itt kinnt egyszeru. Egyre jobban emelkednek a szoba arai, es sajnos kinnt nincs kepzesem es nem jutok 1rol a 2-re. sajnos mindenhol minimalbert ajanlanak.

Nem erzem magam itthon es soha nem is fogom. Egyre jobban idegennek erzem magam, es azt erzem egyre nehezebb ervenyesulni. Azt erzem nem vagyok itt teljes es nem vagyok boldog.

Nem mellekes, hogy nagyon ugy nez ki, hogy a parkapcsolatomnak is vege. Az is faj, de nem emiatt gondolok arra, hogy haza akarok menni. Mar rerota jatszadozok gondolattal. Nagyon szeretem Budapestet. Milyen eselyek vannak elhelyezkedni? Reteren nagyon el tudnam magamat kepzelni dolgozni, Az angol nagyon jol megy egyebkent. Oteletek?Velemenyek?Koszonom!

2016. júl. 23. 16:54

Szerintem, ha TÉNYLEG TUDSZ angolul, nem lesz gond a megélhetés. Jó nyelvtudással van jó fizus állás.


A gond nem is ez. A gond az, ami itthon van. Populista demagógia, hangulat- és gyűlöletkeltés, nulla szakmai tudás a társadalmi és gazdasági döntések között, osztogatás a haveroknak. Magyarország a vesztébe rohan. És nincs alternatíva, nincs lehetőség a változtatásra...


A másik meg, nem tudom, ki, kik várnak itthon. Szülők, testvérek, család: egyre fontosabbak lesznek, ahogy telnek az évek, és esetleg jönnek a gyerekek. Megfizethetetlen az a szeretet és bölcsesség, amit anyukám a gyerekemnek ad, és az is, ahogy a gyerekem értelmet és örömet hoz az anyukám öreg éveibe. És igen, mindeközben nekem is könnyebb a gyerekes élet logisztikája. :)


Én azt mondtam ki (és nem az anyagiak miatt), hogy amíg anyukám él, itt leszünk vele. (Apukám már nem él). De ha már ő sem lesz, fogom, és ha még lehet, kimentem innen a gyerekem, vagy reményeim szerint akkor már gyerekeim. És nem a pénz miatt.

2016. júl. 23. 16:44

A végén úgyis mindenki pont azt kapja, amit belerakott.

Ennyi.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook