Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovasok topicja fórum

Lovasok topicja (beszélgetős fórum)


2008. nov. 7. 18:09

Hát amikor itthon van akkor tud persze.

De lehet majd csak tavasszal nézem meg annyit már kibirok :))

43. 486341e386 (válaszként erre: 42. - Cadence)
2008. nov. 7. 18:06
az tök jó lenne.hidd el,megér egy próbát!!utána olyan jó érzés ott lenni a közelükbe!komolyan!a párod tud addig vigyázni a picire,amíg lovaznál?
42. Cadence (válaszként erre: 41. - 486341e386)
2008. nov. 7. 18:04

Hát azt elhiszem:) a kis szemtelen :))

ÁÁ még nem megyek lovazni majd tervezem a szombathelyi lovit felkeresni hátha van egy felesleges ló akire nincs annyi ideje a gazdájának és akkor lovagolhatnám meg ápolgatnám. :))))

41. 486341e386 (válaszként erre: 40. - Cadence)
2008. nov. 7. 18:01
kössszencs!Te mész valamerre?ma vittem a lovaknak ilyen táplálékkiegészítő rudacskákat,erre odajött egy szürkemarha tehén is,vagy félméteres szarvval,és a bazi nagy nyelvével kirántotta az egyik rudacskát a kezemből...kész élmény volt.
2008. nov. 7. 17:56
Sziasztok.Hát elég trágya idő van de remélem nem lesz ilyen egész hétvégén.Jó lovazást mindenkinek ha mentek :))
2008. nov. 7. 17:52

hát,már nem mond ilyen jó időt...ma lovaztam egy kicsit,lovagolni majd holnap szeretnék.

tervem az nincs,mióta megszületett a kislányom..:-)ez a lovaglás a közeli tervem...ennyit tudok..Ti?

ismerős a fogászatos helyzet...:-DDD

2008. nov. 7. 10:02

Jujj, ne is mondd a fogdokit! El kell mennem, már kontrollra szept-ben kellett volna, de sok volt a munka, kevés az idő, anyagi okok és még sok-sok minden, csak ne kelljen menni :) de most már tényleg kellene.... jajjjajjja :-P

Mit terveztek hétvégére?? Remélem nem lesz ocsmány idő....

37. fe1fe85329 (válaszként erre: 36. - 486341e386)
2008. nov. 6. 16:01
Én is voltam Nővérke, de aztán átnyargaltam a fogászathoz.....szájsebész mellett dolgoztam legutóbb+dentál higiénikus vagyok..DD
36. 486341e386 (válaszként erre: 35. - Schmigyo)
2008. nov. 5. 15:21
csak nővérke..de néha voltam orvos,beteghordó,és egyéb is,ami kellett éppen...:-D
2008. nov. 5. 15:19

Igen,akad bőven sárga és pej, de az én álmom akkor is egy ébenfekete csődör :) jelenlegi egyik nagy szerelmem pedig szürke kanca, a másik - tény - egy igazi, vérbeli kisbéri csődör :-P

Mindketten eü?? :) Doktornénik, vagy nővérkék vagytok??? :-)

34. 486341e386 (válaszként erre: 32. - Fe1fe85329)
2008. nov. 5. 13:34
apropó:kolléga???csak nem??
33. 486341e386 (válaszként erre: 32. - Fe1fe85329)
2008. nov. 5. 13:33
nem rossz..külön kísérőebek,külön házörző...:-DDD
32. fe1fe85329 (válaszként erre: 31. - 486341e386)
2008. nov. 5. 11:59

szia Kolléga!!...sziasztok.:):)....


Én még tartozom a többi állatom felsorolásával(kicsit lejjebb volt témaí)...


Szóval a lovakon kívül...Labrador retriever szuka-Letti

Golden retriever kan-Lucas...Ők az én állandó kísérőim..:):)...van még egy hivatalos házőrzőnk is ő Belga Juhász...

2008. nov. 5. 08:46

hellotok!!


én az egészségügyben vagyok,ápolok..igen,igen,már én sem tudok a lovaknál fél napokat tölteni,mert itthon vár a babám.de igyekszem mindent úgy alakítani,hogy ami nekem fontos,beleékeljem az időmbe.tegnap is lovagoltam.csak az a baj,hogy korán sötétedik,és utána mit csinál az ember ott kint?

kisbériek..aha.akkor sárgapárti...:-D

ha egyébként jó a melóhelyed,és még pénzt is úgy kapsz,hogy kiegyezel vele,akkor az már nem rossz!

2008. nov. 4. 16:04

Sziasztok!Bocsi a késői válaszokért,de nem mindig tudok fellépni:) Szóval:a Kisbéri Szövetség egyik oszlopos tagja,azt hiszem még vmi vezér posztban is van (ahogy a versenyzés, az ilyen társaságok se nagyon mozgatnak, mert egy-kettő nagyon "elvetemült", elfogult, sőt némelyik megszállott is tud lenni.... na mindegy,ez megint személyes lábjegyzet volt), tehát ő tenyészt kisbéri paccokat,de ha odahozza a tulaj a kancát,hogy vmi telivért szeretne beleraktani akkor azt is megteszi.... na ezekbe a témákba se folyok bele,csak ha beszélgetéseket elcsípek:)


Én egy multinál dolgozom,mint értékesítési asszisztens,ergo mindent intézünk kolléganőmmel ami az élelmiszer boltokat érinti,ill az értékesítést.Jó a hangulat, a társaság, de a munka nem a legjobb: nem titkárnőként szeretnék egy közgáz diplomával itt csücsülni életem végéig. Azért is kezdtem el sulit, rendezvényszervezőit és majd kiderül hol mikor miben lesz lehetőségem :) De tényleg szeretek itt lenni...

És ti mivel foglalkoztok???


Cadance: én is azt tudom tanácsolni,hogy egy olyan helyre bukkanhatnál ahol nem kell fizetni és ha megengedik akkor a lányodat is megfertőzheted és akkor (sötétedés miatt inkább sztem nyáron) együtt mehetnétek és "dolgozhatnátok" :)) tényleg nem fognak sztem egy megértőbb,emberibb helyen olyanokat elvárni hogy napi 4-6 órát ott robotolj!!!!!

Én is ilyen helyen vagyok... apró dolgokat kell csinálnom, van hogy elhívnak mert nincs ki vigyázzon a tanyára és ott kell lennem félnapot, de ez sztem kivételes eset,hisz tudják, előre egyeztetünk, hogy megtehetem, ott tudok lenni....

Hajrá!!!! Én drukkolok hogy ne add fel és találj!!!!!! :))))


Jó éjt!

29. 486341e386 (válaszként erre: 28. - Cadence)
2008. nov. 4. 10:55
igen,ebben igazad van.ahova én járok,ott ismernek,hisz kb.6 éve is ezeket lovakat hajtottam..nehéz ilyen helyet találni,de szerintem ha elmondod,hogy van egy gyerkőcöd,akkor nem akarják,hogy te ott naphosszat robotolj!én is kimyegyek,valamelyik nap lovagolok,máskor lepucolom őket,a többire meg van ember..hidd el,ott is,és nem egy nőtől várják el,hogy told a talicskát,mégha tudjuk,hogy mi lószeretők meg is tesszük...:-D
2008. nov. 3. 17:26

Hát Pesten találtam olyat.De itt nem és ugye van egy 16hos kislányom aki melett nem lenne nagyon idöm kimenni segiteni fél napokat a lovaglásért.Mert régen igy volt suli után kint voltam és segitettem mindenbe és cserébe pacizhattam.

Hát talán egyszer találok valakit akinek lovagolhatom a lovát (álom álom édes álom :))) )

27. 486341e386 (válaszként erre: 26. - Cadence)
2008. nov. 3. 17:13
hát olyan helyet kellene lesned,ahol nem kell fizetned.ez ugyan nem egyszrű,sőt..
2008. nov. 3. 17:08

Sziasztok.

De jó nektek hogy lovagolhattok :) Már én is ugy lovagolnák egyett.De már azt hiszem irtam hogy nincs rá lehetöségem meg pénzem se :((

25. 486341e386 (válaszként erre: 24. - Schmigyo)
2008. nov. 3. 17:01

milyen pasi??:-D

szegény lovacska..sajnálom..azért a lovak is milyen sérülékenyek,nem?milyen lovakat tenyésztenek?vagy írtad már,csak én vagyok ilyen hülle?nem sok jót tudok mesélni..mit dolgoztok?

2008. nov. 3. 15:34

Tyűűűű, kb 25 paci van most, de volt hogy több.... esélytelen "pontos leltárt" tartani, mert ez egy tenyészállomás, tehát jönnek-mennek a kancák, néha egy-két csikó is jön :)

Most sajnos, szombaton meghalt egy kanca :( de jobb neki, mert nagyon csúnyán kehes volt,lesoványodott,köhögött... nagyon sajnáltuk :(

Meséljetek vmi szépet! Pl: milyen volt a pasi??? :))

2008. nov. 3. 11:52

sziasztok!


én is lovaztam tegnap,ugyan mire felültem,pont felettem egy hatalmas felhő árnyékolt be minket..most egy olyan kancán ültem,amelyen már kb.2-3 éve senki..ismertem a lovat,mondjuk semmit sem változott..:-Dde az idő tuti jó volt!!hány ló van ott,ahova jársz?

2008. nov. 3. 08:31

Sziasztok! Hétvégén lovaztam,annyira jó idő volt, főleg vasárnap: gyönyörűen sütött a nap és ahhoz képest, hogy reggel óriási köd volt, meleg volt terepen :) Aztán jött egy ismerősöm és életében először lóra tettem! Élvezte és sztem elég ügyi is volt, tehát ki merem jelenteni "megfertőződött" :)))

Egyetértek veled, Zsu, hogy nincs keresete a versenynek nálunk, de ami a legnagyobb baj (legalábbis ismerőseim között - akiket én láttam versenyen), hogy túlidegeskedik és már nem az élvezet, a lóval való közös élmény, győzelem vagy részvét számít, hanem a sok-sok pénz, a lovas dicsősége... :( persze sokba kerül egy verseny, és a lótartás, de én nem tudok úgy kiállni, hogy csak erre összpontosítok. Amikor más sportban kellett versenyre menni, vagy fellépni akkor inkább a játékra igyekztem figyelni, hogy játsszak és élvezzem.... soha nem versenyeztem lóval, de sztem ott is hasonlóan próbálnám azt a nagy felhajtást "túlélni".

Gratula Rose,hogy sikerült az otthoni lótartást :) ezért egy kicsit irigyellek ;-)

Nektek milyen volt a hétvégétek???

21. 486341e386 (válaszként erre: 20. - Fe1fe85329)
2008. okt. 31. 13:07

tök jó nektek,hogy sikerült.és Ágotát lovagoljátok ispont ma számoltam össze kívácsiságból,hogy eddig 43 lovon ültem a 13 év alatt.hm..a lovak is sokfélék,ez tény.

a lóversenyzésnek sajnos nincs jövője,meg valljuk be,ha nem nyernek a lovak,veszteséget termelnek.kevés a jó versenyló.külföldön más a helyzet..ott van erre pénz,és van is belőle pénz.az emberek fogadnak,mennek a versenyekre.nálunk ere nincs kereslet sajnos.

a lovaglás hatalmas szabadságot ad,és sokat lehet tanulni az állatoktól.

2008. okt. 31. 12:28

Sziasztok!!


Hát én nem jártam sehova lovagolni....a férjemnek gyerekkori álma volt hogy lehessen lova..10évvel ezelőtt megvette Ágotát....akkor még az anyjáéknál laktunk...aztán vásároltunk egy házat Pest megyében, majd egy másik telket vele szemben....tavaly...1évre ott kellett hagynunk Ágotáékat anyóséknál, mert vagy bértartunk és arra megy el a pénz, vagy kibekkeljük,és meg tudjuk nekik csinálni a karámot istállót....Ez nyárra sikerült is...igaz hála Xy...gondoskodásának a családból...szegény lovak megsínylették ezt az időszakot...de sikerült....Most Pest mellett élnek velünk,és rettentően élvezik a szabadságot...

2008. okt. 31. 12:21

Sziasztok.

A Tatter az szinte a belvárosban volt egyszer voltam ott de csak körbe nézni.Ez a lovi ahova jártam a külvárosban volt 18.ker utánna már falvak vannak Vecsés meg Gyál azt hiszem.szoval kertesházi övezetben volt.De sokan panaszkodtak a szagra és be kelett zárni ma egy Plusz diszkont van a helyén :((

Akinél lovagoltam az Pécelen épitett egy saját lovit ott párszor még voltam de ugy hallottam azota eladta már és most edzö valahol.

Rinit még 2000ben adták el egy lánynak aki ott tartotta és segithettem neki továbbra is meg felülhettem rá de nem sokáig tartott ez mert a lány ugro lovat akart és Rini lesántult de ugy hogy azt mondta a Lódoki ugrani már nem nagyon lehet majd vele.Ezért eladta az a lány állitolag Dunakeszi vagy valami ilyesmi nevü helyre vitték.És mesélte egyszer a lovi vezetöje hogy találkozott egy versenyen vele egy 12év körüli kisfiu ugratott vele és még helyezést is elértek meghogy jol nézett ki Rini.Szoval meggyogyult ezek szerint.De azota semmit se tudok rola.

Itthon halaink vannak csak.De van egy Goldenem anyosomék kertjében.Csak kevés idöm van rá miota kislányom született.

2008. okt. 31. 10:54

sziasztok!örülök,hogy itt vagytok!

huh..én még 1995-ben kezdtem a dolgokat,lovasiskolában,ahol nagyon szigorú díjugrató-versenyző oktatóm volt...odajártam egy darabig,aztán kerestem olyan helyet,ahol nem kell fizetni,és cserébe segítek a lovak körül,akércsak Ti!:-D

sok helyen megfordultam már,nekem is voltak kedvenceim,kettőt tudok megemlíteni,akik a minden voltak..társak egy gyönyörű sportban,és a tereplovaglásokban,igazi barátok voltak,és önzetlenül..Bojtár,egy sárga herélt,és Mex,a vöröspej herélt...aztán egy kanca,Rivális..imádtam őket.nagyon drága a lovardai lovaglás,nekem nem kell,pláne,hogy a nyári táborokban elrontott lovakat adják az ember alá,és Te ott szenvedsz velük a pályán...na,nem..most is járok lovazni,mert muszály...ez már nem hobbi..hanem életforma.ja,nem versenyzem,és nem is tettem,mindig többre értékeltem egy izgalmas,többórás magányos terepet ahol sokkal többet tanulsz,mint akárhol..azt hiszem,mindhármunknak hasonló a felfogása ezügyben!ez örömmel tölt el!mit csináltok a hétvégén?

2008. okt. 31. 10:28

Szia Cadence! Üdv a körben :)

Én is így járok lovazni: lovagolhatok bármikor cserébe segítek az ottani munkákban, néha őrzöm a tanyát, néha utazom velük lovat szállítani.

És azóta nemis hallottál Riniről?? Kihez került, milyen helyen van/volt????

Nekem Hadfi a NagyŐ (vérbeli csődör) és Dzsamilla a szívem csücske - és bajban vagyok, mert kettejük "gyereke" , Félix és rá nem tudok perpill hasonló jelzőt :-P Tehát imádom ezt a "családot" :)

Soha nem lovaztam városban, Pesten! Fura hallani, pedig tudom már nagyon rég, hogy vannak ill voltak lovardák, eleve ott volt a Tatter, amit azt hiszem bezártak.... nem jártam még ott.... lehet te is erről beszéltél??

Most milyen állatod van?


Kellemes hétvégét Nektek :)

2008. okt. 30. 18:20

Sziasztok csatlakoznék mert nagyon szeretem a lovakat és hobbi szinten jártam 4és fél évig lovagolni mikor még Pesten laktam a 18.kerületben.10 perc sétára volt a lovi.Ugy lovagolhattam ott hogy cserében segitettem etetni,trágyázni stb ami a lovak körül van munka :)

A lovarda vezetője dijugratott.Volt egyszer egy Magyar félvér pacija Rinaldo (herélt)akivel versenyzett.De amugy én istápoltam hétköznap én lovagoltam egyedül annyira megszerettem őt.A kedvencem volt a nagy Ő lóban :))

Ez a "szerelem" több mint 1 évig tartott aztán eladták.Egy világ omlott össze bennem :(

Még mai napig is sokat gondolok rá egy fénykép ki is van rakva rola a szekrényünkön örök emlék marad.Izgalmas paci volt ijedős volt ugyhogy nagyon oda kelett figyelni mikor rajta ültem.De amugy meg mikor kint volt a karámban és mentem hozzá már messziről megismert és oda jött hozzám.Még suliba jártam ekkor és délutánonként szinte minden nap kimentem.

Aztán Rini után egy szürke kancát vett.Azt is ovagoltam meg őt is nagyon megszerettem söt a lovi összes lovát nagyon szerettem de Rini volt az igazi.A társaság is igen jó volt.De megszünt már ez a lovarda én meg elköltöztem Pestről Köszegre van már egy 16honapos kislányom.

Ugyhogy mostanába hanyagolom a lovakat it egyszer voltam Bozsokon lovagolni terepen borzaszto jó volt de nagyon drága is.Ugyhogy nem hiszem hogy sűrűn el fogok tudni menni lovagolni :(

Na jó kis regényt irtam :))

Sziasztok

2008. okt. 30. 13:57

Kb 6 éve lovazom, pont érettségi idején kezdtem és most vagyok 23. Akkor inkább 5 és fél éve :) Hobby szinten, soha se érdekelt a verseny és inkább kimegyek egy terepre, ahol "megbeszéljük" a hülyeségeinket a pacival, mint egrecírozni a pályán, edzővel. Sajna mostanában mégis szinte csak pályán lovazok, de egy nagyon aranyos bértartónő tart nekem órákat és volt már izomlázam tőle :)

Egyébként rendesen nemigazán tanítottak, kezdetben volt egy tanárom,aki az alapokat elmondta, aztán a lovi tulaja tartott néha edzést, ugratni ő tanított, de már kb három-négy éve terep-terep-terep... :)

És te mióta lovazol? Hogy indult? Szintén hobby lovas vagy, vagy voltál / mész versenyekre is?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook