Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovasok topicja fórum

Lovasok topicja (beszélgetős fórum)


134. édesmandula (válaszként erre: 133. - Schmigyo)
2008. nov. 17. 14:35
Jujj, öcsém biciklivel csinált ilyet...lóval kicsit érdekesebb lehetett :D
2008. nov. 16. 20:00

Egyszer egy fiatal kanca,Chealse úgy megijedt (nemis tudom mitől),hogy repceföldön örült vágtába fogott.Repce kb másfél-két méter magas volt.Én félúton kiszálltam,mert kegyetlen rossz vágtája van.Úgy estem,hogy lehet eltört a bordám,vagy megrepedt,mert sokáig fájt,nem tudtam oldalra feküdni.De mindketten megúsztuk.... a paci aki alapból szürke egy-két napig sárgás foltos volt a repcétől :)

Ő egyébként olyan ügyi :-P hogy ügetés közben szószerint orra esett és bukfencezett velem. Ott nagy mázlim volt! Remegett kezem-lábam két percig amikor felálltam, de kapott a pacc egy nagy puszit,hogy nem esett rám (nem tudom hogy csinálta,mert ahogy estem láttam magam fölött,ill emlékszem egy ilyen képre)...

2008. nov. 16. 19:56

Sztem a futószárazás azért jó,mert utána fergetes élmény, amikor elengednek és nem függsz egy száron :) Próbáljátok ki mindenféleképpen!!!!

És aki kineveti a férjedet azt rúgjátok bokán,mert nagyon ronda dolog, hisz nagyon kevesen születnek nyereggel a fenekükön ....


Oh, és az élménybeszámoló: Hadfi nagyon jóóóó volt!!!!!!! Most már sötétedéskor tudtam ráülni , de lelkes volt és aranyos :) kicsit dobálta magát, de nem akart kiszúrni velem és sztem neki is hiányoztam, mint nekem ő :))))


Szép álmokat!!!

131. édesmandula (válaszként erre: 129. - Korcsolya)
2008. nov. 16. 19:55

egyszer :P nagyot...ugratni tanultam (nem tudok :D) és előrebucskáztam, a ló bal oldalán a nyaka mellett repültem le, atfordultam a levegőben és jobb comb-farra meg bal csuklóra érkeztem. A jobb csuklóm is megrándult, kitépte a paci a kezemből a kantárt. Az oktató meg velem üvöltözött, hogy minek engedtem el. Nem tudtam felülni, lábra állni sem, elmentem dokihoz, de kiröhögtek (anesztes volt az ügyeletes doki a sebészeten)...3 hétig húztam a jobb lábam, csípő fölé nem tudtam emelni hátonfekvésből a lábam. Aztán elmúlt. Néha még fáj ha front jön :P de sebaj, elég jól megúsztam...

Olyan volt, hogy kirúgdosott alattam a hátsókkal, meg elől ágaskodott, de nem volt vészes :D

2008. nov. 16. 19:53

Igen, Ezüstegér a címe :)

Oh, hogyne!!!! Egyszer úgy estem le, hogy a csődör aki tök nyugi,és normális,kancaközelséghez szokott, próbára tett :-P úgy gondolta,hogy a kanca elég csini akivel kint voltunk terepen.Ügetés közben,puff vágtába és az elénk kerülő kancát akarta megmászni.Fura,hogy akkor ott nem volt időm félni.Mégis mikor visszagondolok rá ijesztő milyen erő és elszántság van egy lóban.Na a lényeg,hogy félúton leestem,ill leugrottam félig-meddig,aki a kancán ült,szóltam neki, hogy ugrás van!Mi ott maradtunk a földön fetrengve,először szentségelve,majd röhögtünk.Ugyanis amint mi elhagytuk a fedélzetet a lovak megfordultak,csődör elől vágtázva haza vette a kancát :-) Haza bicegtünk,majd mondták a loviban,hogy a csődör ért be előbb,majd mindketten satufék az első fűcsomónál és legeltek békésen,izzadtan egymás mellet :-D

Nevetve szidtuk a lovakat :-)

2008. nov. 16. 17:30

Igaz nem futószáron,de amióta járunk lovagolni többször is estek le már lóról gyerekek,egyiknek a keze is eltört.Ijesztő volt.

Ti már estetek?

128. 486341e386 (válaszként erre: 127. - Édesmandula)
2008. nov. 16. 14:59
jaja,egy vicces fotó kedvéért,vagy kaszkadőrképzés keretein belül..:-D
2008. nov. 16. 12:04
:)) a futószáras iskolalovak tényleg nyugisak :) azokról leesni csak direkt lehet :)
126. 486341e386 (válaszként erre: 125. - Korcsolya)
2008. nov. 16. 10:09

kevés az esély rá,hogy iskolalovon-aki hozzá van szokva,hogy nap,mint nap kezdők ülnek a hátán-futószáron leessen róla valaki..:-DD

nyugi.próbáljátok csak ki!hatalmas érzés!!

2008. nov. 16. 07:42
Én megmondom őszintén még nem lovagoltam,férjem is azt mondta egyszer,ha nem lesznek sokan a lovardába kipróbálná,ne röhögjenek rajta sokan ha lezúgna.
2008. nov. 15. 13:42

sziasztok!!én is mostam...takarítottam.na,majd a kezem ügyébe veszem az egyik könyvét..mondjuk az ezüstegeret.asszem azt írtad.?no.én holnap megyek lovagolni..kicsit körülményesebb kihalásznom a Csillagot a szürkemarhák,és a többi ló közül.

én is sokat lovagoltam úgy,hogy egy ismerős kisfiút,akik ott laktak a lovaknál,magam elé csaptam,és szőrén mentünk ki lovagolni terepre,ő meg sikongatott,hogy inkább vágtázzunk..jó,mi?bírom az ilyen bátor gyerekeket.

2008. nov. 15. 11:58

Nálunk is inkább lányok lovaznak.Volt egy lovász fiú,de ő kicsit elvont volt,fura.... Kb két-három pasit ismerek akik fiatalok és kb uennyit akik idősebbek és lovaznak itt a környéken.

Ügyes fiad van :) és bátor! Még a végén a jövő nagylovas anyukájával beszélgetünk :-D


Igen, én mindegyik könyvét olvastam V.F.től és van olyan könyve hogy Pepita macska - bár sztem nem a legjobb :) Imádom a nő stílusát!!! És szinte mindegyik könyvében vannak lovak! Ezért kérdeztem: imádja a lovakat és végülis minden állatot.Az ő honlapján láttam a fotóalbumban, hogy milyen gyönyörű fekete fríz lova van :) álomszép!!!! Én egyébként is imádom a fekete fríz csődöröket,az egyik álmom.... És aki olvastam az Ezüstegeret tőle,ajánlom nézze meg,mert tuti hogy róla mintázta a benne szereplő Csokilovat (nagyon illik rá ez a név) :))))

Huppsz, megyek vissza mosni :-P aztán ki a lovakhoz!!! szép napot :)))

122. korcsolya (válaszként erre: 120. - Schmigyo)
2008. nov. 15. 07:58

Én ismerem,jó régen olvastam tőle a Pepita macskát,úgy emlékszem ez volt a címe,de majd megnézem a veboldalát.

Tegnap jó volt Dani fiamnaka lovaglás,bár most nem a Rózsin ült mert foglalt volt,hanem az Ugróra,aki nem hazudtolta meg a nevét,olyant ugrott azt hittem leesik a gyerekem,de ügyesen kapaszkodott.Igaz nem egyedül lovagolt,felültettek mögé egy kislányt,hogy ha nem jól irányítaná a lovat besegítsen.Eddig csak egyszer mennt egyedül,de nagyon élvezte.Vittünk almát mindegyiknek.

Érdekes,hogy fiuk nem nagyon járnak leginkább csak lányok.

Írjatok ti is!:)

121. 486341e386 (válaszként erre: 120. - Schmigyo)
2008. nov. 14. 13:51
a név ismerős,meg láttam is tőle könyvet, e nem tudom,jelent-e most meg.Te olvastad?
2008. nov. 14. 13:26

Jó pacizást nektek is! Igenis, élménybeszámolót írok majd ;)

Ismeritek Vavyan Fable-t???? Olvastatok már tőle??? Ajánlom a weboldalát, mert ott egy csomó kép van fent az állatairól és Csokilóról is :) Nem tudtuk vmit az új könyvéről???

2008. nov. 14. 12:36

na,szegény lovak!!Hadfi,CSipkerózsika,és társai....én tegnap voltam,de csak sörényvágás,pucolás,és szürkemarha-borjú kergetése volt..:-D

én majd vasárnap dobom fel magam Csillag-nénire,addig hallgatom az élménybeszámolót.

amikor én jártam anno,addig maradtunk mindig,amíg akartunk.bementünk az összes lóhoz,beszélgettünk,stb..mi fél napokat töltöttünk ott,senki nem szólt ránk.

jó lovazást kicsiknek,és nagyoknak is!!tessék leírni,mi volt!pussz

2008. nov. 14. 12:07
Hát jó lovaglást neked,mi ma megyünk a kisfiammal.Készülj Rózsi!:)
2008. nov. 14. 12:04

CsipkeRózsika?? De jó :) gondolom azért annyira nem álomszuszék :-P

Igen, minden sport drága, de azért milyen jó, hogy a csapból is az folyik, hogy sportoljon mindenki, meg az egészség blabla.... ha tényleg úgy élnék ahogy ezt megálmodják akkor a fizum rámenne.

Szerencsés vagyok hogy van egy bizti lovarda ahol munka fejében pacizhatok!

És képzeljétek,megint ráülhetek egyetlen csődörömre, Hadfira :)))))) Köhögött az elmúlt félévben és nem akartuk terhelni, de most megint jobban van, sőt kövér a Drága :) hétvégén be is fogom támadni!!!!!!

2008. nov. 14. 11:25
Hát ha úgy vesszük akár mit sportol a gyerek,mind sokba kerül.Amikor úszni hordtam tavaj,az is háromnegyed óra 900 ft volt.De a lovaglás jobban tetszik neki,minden alkalommal visszük az almát a lónak akit CsipkeRózsikának hívnak.
2008. nov. 14. 10:59

Mindenhol már csak a pénz számít :(

Pofátlanság, hogy alig ültetik az embert lóra,alig tanítanak neki vmit és még a pucolást is "felszámolják". Szeretem pucolni, mert ez egy szertartás :) és élvezi a pacc is, de azért egy órába belesűríteni mindent!!!!

Ha foglalkoznék ilyennel tuti, hogy kb 45 perces tényleges lovazás lenne (embertől, lótól függően)- és előtte ill utána egy negyedórás ismerkedés, pucolás :) akkor lehet dédelgetni, nassoltatni, gyönyörködni benne (persze ha óra+pucolás után még ott szeretne maradni az illető akkor semmi akadálya nem lenne).

Semmi esetre sem rúgnám ki és stopperolnám az időt!

Lehet ezért is halnék éhen ha csak ez az egy pénzkereseti lehetőségem lenne :-D

Én is kíváncsi vagyok,hogy egy paci tartása mibe kerül....

114. 486341e386 (válaszként erre: 113. - Fe1fe85329)
2008. nov. 14. 10:32
így van.
113. fe1fe85329 (válaszként erre: 112. - 486341e386)
2008. nov. 14. 10:10
Hát ez sajna a pénzről szól....sok helyen :(
2008. nov. 14. 09:40
na,hát az meg a másik,hogy a pucolást beleszámítják az egy órába..nevetséges,komolyan!!egy:egy lovardában mindig le vannak pucolva a lovak,max. a port kell róla lehúzni,hacsak nem kint vannak,és nem feküst el.kettő:nekik csak az jó,ha egy egész órát meg y a ló,és nem a felét mondjuk.mert a lemozgatás meg van oldva.szóval ezt sosem értettem.
111. 486341e386 (válaszként erre: 110. - Fe1fe85329)
2008. nov. 14. 09:37
okés,erre kíváncsi lennék.bár a takarmány árak sem mindenhol kerülnek ugyanannyiba.jó,nem sok az eltérés.egyébként ha lenne itt olyan hely,ahol a házunknál lehetne a ló,akkor belevágnék.de sajna nem alkalmas a környék rá.sajnálom nagyon..
110. fe1fe85329 (válaszként erre: 107. - Schmigyo)
2008. nov. 14. 09:04
Nem nagyon vagyok tisztában a takarmányárakkal, mert van olyan takarmányunk ami saját, meg a barátaink között működik a cserekereskedelem, de kikalkulálom nektek nagyjából hogy nálunk mennyibe vannak a paccok ha gondoljátok....
2008. nov. 14. 09:03
A lottózással mi is próbálkozunk,ha bejönne tutira vennék,de hiába.Az 1500ft Győrben van.De volt a fiam Fehérváron is,amikor ott nyaralt sógornőméknél,minden nap vitte.Ha jól emlékszem hasonló ott is a helyzet,csak ott pónin lovagolt,itt meg nem.
2008. nov. 14. 08:53
hrm az erzsébeti lovasok honlapja nem aktív :( a telefonszámok sem működnek...nemtudom...megpróbálok még pár dolgot :)
2008. nov. 14. 08:27

Sztem nem rossza az az ár,mert egy ismerősöm több,mint 3000ft-ról beszélt és az volt egy óra (45perc, csak a pucolást is beleszámítom).Igaz ez Pesten volt, gondolom te vidéken találtál 1500,-/félóra.

Egyébként én is repesek egy paciért otthon, sajátként, de a józanész azt mondja,hogy majd ha meglesz a lottó :)

Drukkolok neked, de te is szoríts anyunak aki az egyetlen lottózó a családban :)

2008. nov. 13. 20:04

[link]


ezen az oldalon, lent van a képük :P nagyon véknyák voltak, a leopárdgekkók a farkukban tárolják a tartalékot, un. zsírfarkuk van...nekik semmi nem volt, a csípőcsontjuk kilógott... de már jól vannak :)

Akváriumot kaptam, hát egy gekkónak való nagyságúban éltek ketten :P már külön lakásuk van :D

105. 486341e386 (válaszként erre: 104. - Édesmandula)
2008. nov. 13. 17:09
állatmenhely...ismerős...én is hazavittem pár állatkát régebben..odaadta a gekkókhoz az aquáriumot?muti majd a képeket róluk...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook