Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lovasok topicja fórum

Lovasok topicja (beszélgetős fórum)


164. 486341e386 (válaszként erre: 163. - Schmigyo)
2008. nov. 20. 12:14

úgy úgy!!pedig nagyon sokan vannak így,de szerintem nem veszik észre,vagy tanyavilágban van,vagy mittomén..

Nekem is tetszik,Niko-nak hívom.:-)

az itteni képeslapoknál nézted a vér-öl-ebet?

2008. nov. 20. 12:09

Nézegettem a képeslapokat és a Kutya kategóriában, a 96.oldalon van egy Vér-Öl-Eb :) nagyon komoly az a kép!!!!!


Zsu tetszik a kutyád neve :)


Azt én se értem miért tartanok azok állatot akik egy-két hónapra, "jobb" esetben 1-2 évre akarják, amíg mondjuk kicsi, aztán kuka....

Az ilyet bűntetném, de aki nem tartja jól őket (felelőtlenek) azokat is, min úgy ahogy Amerikában (Animal Planetet szoktam nézni :))

2008. nov. 20. 12:04

szegény kiskutya!milyen hányatott élete volt...minek tart az olyan kutyát??de legalább most jó helye van!kan?szuka?

itt az utcába van két egymás melletti ház,az egyiknél egy yorki,meg egy palotapincsi,a másiknál egy kis keverék..ezek llandóan ott ugrálnak,ugatnak,ha arra megyek a német juhásszal(Nikodémus).na,egyszer véletlenül kint volt a keverék,mi meg a szomszéddal elengedtük a mieinket,késő este volt..na,ezek elkapták a picit,és megrázták rendesen.de nem tanult,mert most is ugat...utálom azokat a kutyákat.

161. 486341e386 (válaszként erre: 159. - Fe1fe85329)
2008. nov. 20. 12:00

törk búzát,azaz kukoricát.:-D

ez azért jó,mert ennek van a szemestakarmányok között a legnagyobb energiaértéke.viszont ha ezzel etettek,rendszeresen le kell mozgatni a pacikat,nehogy (ha sokat kihagytok,és hirtelen nagy terhelésnek van kitéve)bénulásos izomfesték-vizelést kapjon,azaz Ún."ünnepi"-betegséget.ahova régebben jártam,ott meg zabot kaptak.én ezt a kettőt ajánlom.mellette még kaphatnak tápot is,de jobb,ha répát kapnak néha-néha.

2008. nov. 20. 11:52

Én a faluban járok lovazni,öt percre van tőlünk a Máriás Tanya :) A lovak mindent esznek:) még néha azt is ami mozog,pl:embert ha gonoszkodnak:-P

Na, csak vicc volt: nálunk legelőn füvet, szénát, zabot, árpát, kevert korpás roppantott katyvaszt :) tápot is kapnak a beteg vagy ugró lovak, a szülni várók, az "anyák", az öregebbek :)kap egy-kettőt gyógyfüvet is!

Kész lószanatórium ;)


Amikor volt egy rotyink és egy tacsink, akkor a kicsi hordta a gatyót :) persze csak azért tudta ő "nevelni" a rotyit,mert kedvelték egymást :-P

2008. nov. 20. 09:17
Oh..kérdés...ahová jártok lovazni..mit esznek a lovak??..illetve milyen takarmányokat??..Táp vagy egyebek??
158. fe1fe85329 (válaszként erre: 157. - 486341e386)
2008. nov. 20. 09:16
Hát ez a kutya valójában egy kismalac kiskutyatestben....szegénykémet 1évig ütötték rugdalták mielőtt hozzánk kerül...1évesen a kutya még nem látott udvart..egy mocskos fürdőszobában élt...totál antiszociális.....ebböl fakadóan..nem kijárós hanem kinti kutya...a lakásban nem hajlandó megmaradni...úgyhogy a fűtött szuterénban lakik...és ki be járkál kedvére....fésülgetés..úr isten úgy kezdtük hogy Bódításban csutkára levágtuk a szőrét...eleinte be kellett kötnöm a száját hogy meg tudjam fésülni.....ha csesztetem képes kiborítani magát ..úgy hogy azönkívület határán van...úgyhogy hetente egyszer átfésülöm nagyjából...már 4év alatt elértünk oda hogy nem akar megharapni de útálja, és félévente van egy nagykozmetka bódításban...szóval Borzaskám(így hívják)..Hóóót retek...de legalább a kis sérült módján boldog....egyébként remek kis házörző be nem enged senkit...sőt a retrievereimet is megrendszabályozza a maga kis 5kilójával..DD
157. 486341e386 (válaszként erre: 155. - Fe1fe85329)
2008. nov. 20. 09:09

nah,kerti kemény kutya??:-)


nekem szinte mindig német juhászaim voltak..rettenet okosak.én eleve szeretem a kutyákat,lehet csivava is,ha normális!!a bologneset lehet fésülgetni,mi?hihi.nem tiszta kosz,ha kijár?

2008. nov. 20. 08:45

Nálam is a kutya az egy bizonyos magasságnál kezdődik (térd fölötti legyen), de vannak aranyos Vérölebek is.Tacsikat pl szeretem :)

Az a jó amikor ilyen Vérminit megfogsz a grabancánál és ott dühöng,hisztizik a kezedben, mert nem tud megharapni :-) gonosz vagyok,tudom...


Édesmandula voltál loviban?????????

155. fe1fe85329 (válaszként erre: 154. - 486341e386)
2008. nov. 19. 15:50
Jah azok a VÉRÖLEBEK..DDD...nekem is van egyébként egy ilyenem....annyit röhögök mikor örjöng a kerítésnél...és bizonyos etnikai kissebség vonyít hogy "menjünk more mert gyün a fehérpuli"...DDDD...Bolognese egyébként..
2008. nov. 19. 15:27

a kis kutyák túl sokat hisznek magukról.és sokkal több harapás származik kis ölebektől.megmondom őszintén,nekem mindig nagytestű ebeim voltak.nálam ott kezdődnek a kutyák.:-D

vérpóni???ez nagyon durván hangzik!!jujj!írhatnánk egy regény,VÉRPÓNI-címmel..kapkodnák,mint a cukrot.jujj.ez tényleg jóóóó!!!

153. fe1fe85329 (válaszként erre: 151. - Schmigyo)
2008. nov. 19. 14:58
Nah ezt sem mertem leírni...de a csivava pl egy kimondott jajj..én fosok tőlük de komolyan..DD
2008. nov. 19. 14:53

Vérpóni :DD ez tényleg jó :D


Jah, hát hideg lett, de én mindig télen akarok mindent elkezdeni :DD majd bebugyolálom a gyerekem is, úgy ha le is esik, majd nem üti meg magát :DD

2008. nov. 19. 14:51

hihihihi, Vérpóni :) ez nagyon jó, vagy legyenek Vérminik :-P hisz aprók, de véresek! :-D

Egyébként kutyában is megvan ez a vérmes vonal: kicsi kutyi,jajj de cuki, majd hamm....

Hüüppp-hüppp hétvégén kénytelen vagyok felöltözni téliesen: két pulcsi,sál,sapka,kesztyű :(

De édesmandula téged ez ne tartson vissza!! Irány a lovi :)))

150. fe1fe85329 (válaszként erre: 148. - 486341e386)
2008. nov. 19. 14:42
igen nekem is ez a meglátásom, csak én a gonosz szót nem mertem leírni..DDDD...egy ismerősömnek egy póni szó szeint kiharapot a karjából egy nagy darabot...Vérpóni..ÁÁÁÁÁ
2008. nov. 19. 13:34

hmmm...a péceli lovardában volt egy marék kisló :D hát azok aztán ki voltak oktatva :D édesen odajöttek, aztán megpróbálták megenni a ruhát rólad :D és míg az egyiket hessegetted, a másik hátulról rágott meg :D


megpróbálok pénteken eljutni valamelyik pacigoldába :) és szerzek impressziókat :D csak nehogy patanyom formájú legyen majd :P :D

148. 486341e386 (válaszként erre: 147. - Fe1fe85329)
2008. nov. 19. 12:47

lehetséges.akár azt is lehetne mondani rájuk,hogy gonoszak!

tegnap lovagoltam.az idős hölgy kissé vad kedvében volt az elején,dobálta magát.aztán már nem próbált meg minden körnél bemenni,hanem normálisan tette a dolgát.hihi.szeret próbálkozni.

147. fe1fe85329 (válaszként erre: 146. - 486341e386)
2008. nov. 19. 11:49
biztos ezzel akarják ellensúlyozni a kicsinységüket...DD
2008. nov. 19. 11:45
igen,nagyon makacs kis lovak,én is úgy tudom.gőgösek.persze biztos van kivétel..:-)
145. fe1fe85329 (válaszként erre: 144. - Schmigyo)
2008. nov. 19. 11:00
A minilovak és a pónik jóóó nagy része vérengző harapó fenevad....DD..legalábbis amikkel én találkoztam....tavaly egy öcsi nevű póni...elszáguldott a fiammal vagy 1km a mezőn...de nem tudta Lacuskámat ledobni...he heee...
2008. nov. 18. 19:45

Egy ilyen mini méretűt ismertem, az is hason csípett, így nem mélyítettük el a kapcsolatunkat, mert a pofon-választ sértőnek találta :)

EGy másik még akkor jóval kisebb volt (8 éves forma) hátra ledobott vmi parkban.Rárakott a gazdija,ő meg elegánsan hátra dobott.

Jobban szeretem a nagy pacikat :)))


Menj ki személyesen nézd meg!!!! Nálunk is a loviban, a volt lovász magasról tojt a telefonra.Nem vette fel...

Tényleg fontos az első benyomás :)

143. 486341e386 (válaszként erre: 142. - Cadence)
2008. nov. 18. 12:51
minilovak,mi?hát lehet őket bogarászni..fésülgetni,mert van egy nagy csomó sörénye,üstöke,farka.tényleg nagyon aranyosak..nagyon picik..:-D
142. Cadence
2008. nov. 18. 12:35

Ráckeveiről nem tudok semmi.

Hát ha nem éred el a Pesterzsébetieket akkor tényleg személyesen érdemes kimenni.Bár én már nagyon régen voltam ott de nem volt rossz.Teli volt csoda édi ponikkal volt akkora is mint egy farkaskutya :))

Meg nyugodt nagy paci is volt.Futoszáraztak gyerekeket.Én ott nem lovagoltam csak kimentem egyszer körbenézni de voltak kikötve pacik mind nagyon kedves barátságos volt és azok a mini ponik csuda édik voltak :))

2008. nov. 18. 11:56

na,vicces estekeből nincs hiány köreinkben.

édesmandula!ha teheted,személyesen menj ki,nézd meg,milyen a hely,milyenek a lovak,oktatók.nyugodtabb is leszel,és össze tudod hasonlítani az árat a szolgáltatás alapminőségével!a számukat én sem tudom.ilyen csődör-kanca intim jelenet nálam is volt,annyi különbséggel,hogy én ültem a sárló kancán.nagy lóröhögést hallottam,hátranéztem,és két patát láttam az ágaskodó lóból.mi kirúgtunk rá,aztán szóltam a csajnak,hogy szigorúan elöttünk menni!!!na,izgalmas terep volt...

2008. nov. 18. 10:05

Ti se szoktatok lovon,vagy alatta unatkozni:) Tény, nem játék, de ezért igzis!

Kicsit viccesebb story: még nagyon az elején amikor legelőször dobtak fel lóra (mert előtte mindig én szálltam fel) - megmutatták, hogy is kell, milyen az - akkor olyan lendületes voltam és persze a "dobó" emberke is, hogy egy lendülettel átkerültem a ló másik oldalára és zsuppsz :) földet fogtam. Naná, hogy ezen röhögött a fél lovi hetekig, mert szinte mindenki ott volt akkor kint :-P


Sajna, mandula nem tudok róla... nem igazán ismerem a lovardákat, talán a környékbelieket :)

2008. nov. 18. 09:20

:) nem semmi Cadence :D


A ráckevei lovardáról tudtok valamit? Most azt ajánlották kicsifiamnak lovaglás-oktató szempontból. A perzsébetieket nem érem el :( bár nem mentem még ki...még ingadozom :D

138. Cadence (válaszként erre: 130. - Schmigyo)
2008. nov. 17. 17:46

Hasonlo élményem nekem is volt csak bent a karámban lovagoltam egy Tomi nevű fiatal csödörön és hát ő is ugy döntött hogy az elöttünk lévő kancával közelebbről is megismrekedne ugyhogy beindult már ott voltunk a kanca fenekénél én probáltam visszafogni már nem éreztem a kezem a kanca kirugott egyett na akkor elfordultunk ugye.És lovagoltunk tovább a karám másik felén..

Esésem is volt.Az elsö olyan volt hogy még elég kezdö voltam osztálylovaglásba mentünk és közel kerültem egy kancához ami kirugott egyett akin ültem Matyi egy herélt volt ő elfordult oldalra de a kanca megint kirugott egyett és eltalálta a sipcsontomat Matyi meg elindult én meg ott leestem.Kék-zöld lett a lábam de semmi komoly.aztán volt egy emlékezetes az én édes drága ilyedös Rinimmel(volt egy pár összesen 3x estem Riniről) ogy egy ottani kutya akinek a mániája volt a lokergetés pedig már félszemü volt szegény mert egyik szemét kirugta az egyik ló szoval ő döntött ugy hogy megkerget minket pár körig birtam az eszetlen vágtát meg a bakolásokat aztán egyszercsak leestem.Na ott ezt komolyan mondom ugy 5perc kiesett.Arra emlékszem hogy esek aztán meg már kint ülök a pálya szélén a padon.Azt mondták ketten vittek ki nem voltam teljesen magamnál és hát nem is emlékszem.De vissza ültettek Rinikémre és lovagoltunk tovább.Hát a hátsomat ütöttem akkor meg emlékszem mai napig másnap alig birtam leülni a suliban a székre :))

2008. nov. 17. 16:33

egyszer ugye amikor lovastól elcsúsztunk a jégen,és a paci rámdőlt,de kirúgtam magam alóla valahogy,így csak a lábaimra feküdt,de egyből próbált is felállni.akkor nem lett bajom.ja,a bordám eltörése meg rúgásól volt,egy másik ember hibájából.akkor egy hétig alig kaptam levegőt.

azért vigyázni kell velük,mert a ló is csak a saját mreteire ad,a lovaséra nem,meg azért az a pár száz kiló tud fájni,ha ránkesik..

2008. nov. 17. 16:30
huh..nálunk régebben volt pár vad terep..ott nem estem,de igen szélsőséges dolgok voltak.jaa,egyszer úgy estem le,hogy szőrén akartam felülni,és megkértem egy a témában abszolút tapasztalatlant,hogy tartson bakot nekem,és felhuppanok.na,a ló oldalánál jártam,amikor a ló megugrott,és vágtába kezdett,az illető megijedt,hátrugrott..én,mint egy lovas kaszkadőr lógtam a ló oldalán,máig nem tudom,hogy csináltam..szerintem azt hihettem,hogy vágta közben fel tudom húzni valahogy magam a hátára.na,amikor elindult az egyik vadállat rúgós,agresszív kanca felé,akkor úgy döntöttem,hogy ennél a megállónál én lepattanok.a ló a hátsó patájával megzúzta a lábam,kék-zöld-lila volt,meg alig tudtam menni...:-D
135. korcsolya (válaszként erre: 133. - Schmigyo)
2008. nov. 17. 14:44
Hát ez félelmetes lehetett!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook