Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyit keres egy lovasoktató vagy lovasedző alkalmazottként Pest megyében? fórum

Mennyit keres egy lovasoktató vagy lovasedző alkalmazottként Pest megyében? (tudásbázis kérdés)

14. timycat (válaszként erre: 13. - Jucika33)
2016. aug. 9. 20:03

Húgom végzett Kaposváron. Csak úgy éri meg, hogy saját lovai vannak - bár szerintem még így sem. Igazából hobbi.

Plusz vannak tanítványok akik a saját lovukkal edzenek (ők versenyeznek, ki nagyban ki kicsiben), de nagyon kevés az ilyen tanítvány, nagyon exkluzív kör, nagyon "igényesek" és nagyon azt hiszik hogy nekik bármikor bármit szabad. Csak hogy értsd jó pofát kell vágni ahhoz is ha kiautókázol a ranchra és a kislány benyögi hogy még sincs kedve; vagy aznap szól hogy 2 óra múlva neki aktuális lenne egy edzés. Ha egyszer is visszamondod legközelebb már nem biztos hogy téged hívnak.

Boldog boldogtalan lovagoltat már, akár feketén minden végzettség nélkül is.

2016. aug. 8. 07:35
Én is a tesi szakra gondoltam- bár egy tesi+valami párosításra, mellé a lovas iskolára. Az egyetem lovasedző szakához versenyzői múlt kell, az meg nem biztos, hogy lesz.
12. timycat (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2016. aug. 7. 19:34

Keveset :S

Max kereset-kiegészítésként tudnám elképzelni, de még úgy sem alkalmazottként.

11. kristo_f (válaszként erre: 10. - Kristo_f)
2016. aug. 7. 16:17

[link]

Itt van néhány fizetés

10. kristo_f (válaszként erre: 9. - Jucika33)
2016. aug. 7. 16:09

Valamelyik hirdetésben láttam 100-150ezres fizetést

Természetesen "mindenes" munkával és pár éves gyakorlattal

Az is előfordúlhat hogy bentlakással, aztán annak a költségét meg levonják

Végezzen el egy állami lovastanfolyamot, netán testnevelési egyetemet lovas szakon, aztán irány a nagyvilág

9. jucika33 (válaszként erre: 6. - Kristo_f)
2016. aug. 7. 09:22
Nem, természetesen én is látom, hogy kb. miket csinálnak ott a lovardában. Lányom egyébként az etetést, csutakolást, takarítást is nagyon szereti csinálni. Ha nem tudjuk így kideríteni, természetesen megkérdezzük az oktatókat a bérükről, csak ugye ezt nem illik, így ez a végső megoldás.
2016. aug. 7. 09:20
Nehéz ügy, mert ezt nagyon szereti, érdekli- persze még hatvanszor változhat, hogy mit szeretne, de mégis, életet építeni olyan foglalkozásra lehet, amit szeret csinálni.
7. kristo_f (válaszként erre: 3. - Sunshine girl)
2016. aug. 6. 20:37

Az a 3ezer fedezi a lovász munkabérét, a tulaj nyereségét, a ló tartását stb

Viccnek meg nem vicc ha ponin engedi,mert testsúly és erő is kell egy lóhoz, adott méret a nagy méretű lószerszámhoz

Nem mindig békés állatok és csinálják azt amit a lovas szeretne

Olvasd el

[link]

6. kristo_f (válaszként erre: 5. - Jucika33)
2016. aug. 6. 20:25

Mi lenne, ahol lovagol, odamegy és megkérdezi

De nagyon vegyes az hogy oktató/edző

Itt nézz körül, va pár bér de munka is.

Gondolod hogy pl. kilovagol egy vedégcspattal és annyi?

Elsőre biztos trágyázni fog és ingyen dolgoztatják a lovaglás lesz a "fizetése"

[link]


Én egy életet nem épitenék erre a foglalkozásra

2016. aug. 6. 19:59
Jaj, lehet, hogy félreérthető voltam. Bocs. Azt tudom, hogy mennyibe kerül egy óra, mert évek óta lovagol a leány. De ők (az oktatók) nem ennyit kapnak meg egy óra munkáért. A fizetésükre vagyok kíváncsi, mert lányom szeretne lovasoktató lenni, de érdeklik a bérek is (kit nem), csak valamiért kis hazánkban titokban tartjuk és nehéz megtudni.
2016. aug. 6. 12:30
Ja és ez Pest megye. Tolnába 4 éve 3500-ért lovagolt vezetőszáron, majd tulajdonította el az alapokat.
2016. aug. 6. 12:29

Ismerős baráti árként 3000 forintot kért a lányom oktatásáért. 45 percet lovagolt és vezetőszáron. Nevetséges volt, mert szépen ment könnyített ügetésben, de nagy lóra nem engedte a nő.

Most épp váltani szeretnénk, mert nem szeretném, ha nagyméretű pónin lovagolna egész életében. Egyébként 6 múlt és 2,5 éves kora óta lovagol. Szóval vicc

2016. aug. 6. 10:18
Lányomat nagyon izgatja a dolog, de erre a kérdésére nem tudok válaszolni. Remélem, jár erre valaki, akinek ez a szakmája és elárulja nekünk, mennyit keres, ha nem titok. :-)
2016. aug. 6. 10:17
Mennyit keres egy lovasoktató vagy lovasedző alkalmazottként Pest megyében?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook