Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyibe kerül a gyermek lovasoktatás? Mik szükségesek hozzá? Tapasztalatok? fórum

Mennyibe kerül a gyermek lovasoktatás? Mik szükségesek hozzá? Tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 30. 16:41

Azért hagytam abba, mert elköltöztünk, és el kellett adnom a lovaimat.

A sajátomat tartottam csak meg.

A ló tisztelete, és jelzéseinek megértése kialakul a gyakorlat során, és természetesen az oktatónak is segítenie kell ebben.

Én úgy tanítottam, hogy az óra kezdetén nem felnyergelt lovat kaptak, hanem nekik is segíteni kellett megpucolni, és felszerszámozni a lovat, közben folyamatosan magyaráztam, és biztattam őket, hogy kérdezzenek nyugodtan.

Az óra végén pedig ugyanígy segédkeztek a ló ellátásában, és ezt nagy örömmel, és lelkesedéssel csinálták.

Így alakul ki automatikusan a ló tisztelete, és a kapcsolat vele, és nem utolsó sorban, a ló is megismeri kis lovasát.

Ott megtanulja azokat a dolgokat, amiket soha, semmi szín alatt nem tehet, pl.átmászni a ló hasa alatt, és hasonló dolgok.

Én "elméletet" is tanítottam nekik, és időnként "kikérdeztem őket", hogy emlékszel-e mit mondtam a múltkor?

A 8 éves kor teljesen jó, én 9 évesen kezdtem annak idején.

8. hancsalean (válaszként erre: 7. - Hancsalean)
2010. okt. 30. 16:33

(nem úgy érte hogy játéknak vélné hosz = nem úgy értve hogy játéknak vélné, hisz elég nagy állat)

JAVÍTÁS

7. hancsalean (válaszként erre: 6. - Border05)
2010. okt. 30. 16:32

Miért hagytál fel ezzel a tevékenységgel?


Mire kell figyelni, mielőtt rendszeresen elkezd járni a gyerekünk, hogyan tanítsuk meg a ló tiszteletére, (nem úgy érte hogy játéknak vélné hosz elég nagy állat, hanem hogy figyeljen a jelzéseire, kölcsönös bizalom alakuljon ki közöttük. Félni nem fél, amit nem tartok abból az okból kifolyólag szerencsésnek, hogy így baja is eshet könnyedén, mert Ő simán átbújt nem is olyan rég az egyik teljesen idegen ló alatt, hogy megsímogassa a másik felét is.


Ennyi idős gyermek elég érett hozzá, vagy korábban illetve később is szokták kezdeni?


Minden választ köszönök, most felébredt a kicsi...

6. border05 (válaszként erre: 4. - Hancsalean)
2010. okt. 30. 16:24

Egyenlőre nem kevés, és az is két részletben történjen.

A kezők (főleg a gyerekek) az első időkben nem bírják tovább 20 perc, fél óránál.

Nem érdemes a nyakukba zúdítani rögtön egy órát, mert fél óra múlva elfáradnak, és minden erejüket összeszedve megpróbálnak a ló hátán maradni.

Remeg az izomzatuk, nem tudnak odafigyelni az oktatóra.

Ennek meg így értelme nincs.

Az oktató úgyis megmondja majd, mikortól érdemes egyfolytában egy órát lovagoltatni a gyereket

A heti 2xfél óra teljesen korrekt, így is lesz izomláza rendesen.

Én úgy tapasztaltam, hogy kb.1 hónap után tudtam őket egy órát lovagoltatni.

Ezt nem érdemes elkapkodni, hiszen agyilag is hozzá kell szoknia, hogy a ló hátán ülve semmi nem úgy működik, ahogy megszokta.

5. hancsalean (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2010. okt. 30. 16:16
Mit írtál? Igen, mert nem egyértelműen fogalmaztam...
4. hancsalean (válaszként erre: 3. - Border05)
2010. okt. 30. 16:15

Szia!


Köszönöm a segítséget!


8 éves, fiú. Nem túl erős fizikumu, de szeretnénk erősíteni. Mozgékony, éles eszű, de tud rendkívül haggadt is maradni. Imádja a lovakat, szeretnék Neki lehetőséget biztosítani, csak hát ugye az anyagiak. Na már most gondolom a heti 1 óra az kevés...:(

2010. okt. 30. 16:09

Szia!

Én sokáig lovagoltattam.

Most 2500-3000 Ft egy óra, viszont vannak olyan lovardák, ahol lehet bérletet váltani, és így olcsóbban jön ki egy óra.

Ami feltétlenül szükséges, az a kobak.

Ez elmaradhatatlan

És érdemes inkább a jobb minőségűt megvenni, hiszen a gyermek testi épsége múlik rajta.

Az első időkben farmert, és kényelmes sportcipőt viseljen.

Előre mondom, lesznek lila foltok a combja belsején, de idővel hozzászokik, és nem lesz többet.

Ha megszereti a lovaglást, és tovább csnálja, akkor szükség lesz lovaglónadrágra, és lovaglócsizmára is.

Ezeket előre fölösleges beszerezni,mert nem egy olcsó játék.

És most, hogy hűvösebb van, odafigyeléssel kell megválasztani a felső ruházatot.

Ne fázzon, de nem is izzadjon bele a ruhába.

A lovaglás nem könnyű fizikailag, s a kezdők bizony beleizzadnak.

Mennyi idős a gyermek?

Kérdezz még nyugodtan bármit ebben a témában, ha tudok, szívesen válaszolok.

2010. okt. 30. 16:05
Már a másikba is írtam, de azt törölték.
2010. okt. 30. 15:54
Mennyibe kerül a gyermek lovasoktatás? Mik szükségesek hozzá? Tapasztalatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook